Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

Oprava tefalových parních generátorů

Bez ohledu na to, který výrobce produkuje parní generátor, například “Bosch”, “Philips” nebo “Tefal”, všechna zařízení jsou charakterizována třemi hlavními částmi:

Domácí spotřebič je také vybaven speciálními tryskami.

Zvažte zásadu provozu generátoru páry:

 • Kotel ohřívá vodu.
 • V důsledku toho je pára vytvořena.
 • Vzdělaná pára na speciálním hadicovém zařízení se přivádí do železa.
 • Na základně železa je peoraration.
 • Ponechání otvorů parní rukojeti hadřík, vyhlazování jakýchkoliv záhybů.

Důležité! Na kvalitě výkopu neovlivní velikost oděvu, ani jeho hustota. Generátor páry tak má možnost simultánního zpracování ložního prádla, džíny, obleků z polotovarů, různých syntetických výrobků, stejně jako materiály, které vyžadují velmi jemnou cirkulaci, jako jsou hedvábné oblečení

Domácí stanice výrobce výrobce tefalového výrobce parní generátor je významně odlišná od domácích spotřebičů s vylučováním přesně stejného výrobce:

 • Základní rozdíly jsou velikost. domácí stanice je mnohem větší a objem, zatímco zabírá spoustu místa v místnosti;
 • V parním generátoru je voda dodávána do samostatného kotelního prostoru, ve které zahřívání, dokud nebude vyráběna;
 • Vzdělané páry nejsou mokré. je suché s přibližnou teplotou asi 160 stupňů;
 • Oblečení a prádlo jsou zpracovány, aniž by je kontaktovaly ve formě železa, takže při zpracování trajektu nejsou žádné poškození s oblečením a nemělo by se starat o integritu věcí.

Společné příčiny poruch

Může existovat mnoho důvodů, kromě toho, jak od uživatele, tak design zařízení. Nejčastější lze přisuzovat:

Použití špinavé vody. Vzhledem k velkému počtu železných solí, nájezd je tvořen, když je vyhřívaný, což je velmi obtížné odstranit.

Zvažte nejoblíbenější členění Přečtěte si více.

Nepodávejte páru. co se děje?

Časté důvody:

 • Přeskočit a vápno baňky. to může být způsobeno tím, že byla použita v pevné vodě;
 • Vnitřní povlak techniky vyzrála. nejčastěji se s tím čelí majitelé rozpočtu / čínských modelů s nekvalitními podrobnostmi;
 • Selhání elektrikářů (například může selhat čerpadlo, termostat nebo termostat). v tomto případě by měl být spotřebič pro domácnost připsány servisním střediskům nebo začít přemýšlet o koupi nového.

Pokud je to měřítko, pak je snadné vyřešit tento problém. zbavte se to se speciálními prostředky, například anti-zipinem nebo caulgonem. Také, kyselina citrónová pomůže.

Pokud jde o deformaci vnitřního povlaku, pak stojí za to kontaktovat specialisty, protože zařízení bude muset demontovat, a poté vyčistit kotle a kanály. Může být také nutné nahradit díly.

Nezapínejte se

Nejprve zkontrolujte integritu zapojení. To lze provést, odolnost proti měření.

Pokud jej zařízení zobrazí, pak je obvod dobrý, pokud ne, pak je v kabelu, tepelný steh, termostat nebo topný prvek.

Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

Nezapomeňte zkontrolovat tlačítko inkluze, protože v důsledku neustále vysoce výkonných kontaktů může spálit a tělo je deformováno, což se často často děje.

V každém případě, pokud najdete kouř, pak okamžitě vezměte zařízení k opravě, protože nezávislá oprava může vést k nevratným následkům.

Tekoucí voda z jediného železa

Ujistěte se, že generátor páry není naplněn vodou. NEPOUŽÍVEJTE vodu do samotných hran.

Následující situace může být také důvod: podešev železa se rozptýlila, a už spěcháte vydávat páru. Nechte čas zahřátí podešve až po požadovanou teplotu, a pak odešlete pouze páry.

Než začnete tah, nastavte příslušný režim na přístroji, a pak vložte železo tak, aby jeho podešev je ve svislé poloze. Počkejte, až se indikátor vypne. A pak stiskněte tlačítko Steam Feed.

V opačném případě se voda vylévá z podešve. Také důvod pro vzhled vody z podešve se může stát neopatrným ústupem hadice, podle páry.

Rezová voda tekla

Důvodem může být vysoké výztuhy, to znamená, že je ve vodě hodně železa, je nutné použít vodní filtr pro odstranění závady.

Samotný parní generátor je nutný opláchnout čistou vodou, zároveň prevenci z plaku a měřítka, za použití anti-acypinu nebo kyseliny citronu. Ve zvláště závažných případech bude muset být chápáno zařízení pro mechanické čištění.

Také jeden z důvodů může být stagnující voda. Je velmi doporučeno, aby ji dlouho nechal, protože se zhorší a raid. Je lepší vyplnit čerstvé.

“Plive”

Pokud je zařízení “rozplývá”, pak to může být způsobeno poruch ventilu. Chcete-li se ujistit, že potřebujete zavřít ventil a zapnout zařízení (ale ne v režimu “Pár podávání”). Teď bys to měl kopat.

Bylo tam vodní kapky? Případ je tedy ventilem. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste se obrátit na servisní středisko.

Kontrola elektrického ohřívače

Topné těleso v moderních vzorcích je spolehlivý uzel a zřídka přestávky. Když se tento problém stane, lepší nová ohřívač nekupuje. Je to jednodušší koupit nové železo. Ale nejprve byste se měli ujistit, že problém je v opálení.

Ve všech modelech jsou kontakty ohřívače pájeny do kontaktů přístroje a jsou připojeny k indikátoru lampy. Pokud svítí svítí, a železo se nezahřívá, znamená to, že porucha je spojena s opálením.

V některých modelech je tepelná konzistence zahrnuta v jednom ohřívačovém řetězci a regulátor je k jinému. Pokud je pojistka vadná, můžete zadat falešnou “diagnózu”, podezření na deset chyb. Chcete-li přesně zjistit důvod poruchy nástroje, mělo by být plně rozebráno.

Systém žehlení parního žehlení IXeo Power Qt2020E0

Tefal Ixeo Power s systémem “All-in-one” je inovativní systém parního žehlicího systému s vysokotlakou technologií pro bezkonkurenční výkonnou páru a jedinečnou tříhomístnou desku pro pohodlné žehlení a odpařování. Ergonomický vertikální design systému žehlícího systému v kombinaci s ultra-snadným žehlicím pouzdrem bude každým použitím neuvěřitelně pohodlně. Ixeo Power je připraven k práci po 70 sekundách po zapnutí a zaručuje 2krát rychlejší péče o věci, abyste vypadali každý den bezkonkurenční.

Voda z vodovodu: Zařízení je navrženo tak, aby používalo vodu z vodovodu. Pokud je voda příliš tuhá (tvrdší než 6 ° Z), směšovací voda a destilovaná voda (prodávaná v obchodech) v poměru 50/50.V některých oblastech u moře se voda vyznačuje vysokou solí. V tomto případě použijte pouze destilovanou vodu.

See also  Kávovar SAECO XSMALL bliká vykřičník

Změkčovač: Existuje několik typů změkčovadel a většina z nich může být použita pro vodu v generátoru páry. Některé změkčovače, zejména ty, které obsahují chemikálie, jako je sůl, mohou způsobit bílé nebo hnědé skvrny, zejména při použití filtračních džbánů.Pokud jste se takovým problémem setkali, doporučujeme používat nezpracovaný kohoutek nebo balenou vodu.

Nezapomeňte: Nikdy nepoužívejte dešťovou vodu, čistou demineralizovanou vodu nebo čistou destilovanou vodu z obchodů, stejně jako voda s přísadami (například škrobem, lihovinami nebo vodou z domácích spotřebičů). Tyto přísady mohou ovlivnit vlastnosti páry a při vysokých teplotách v parním generátoru budou vytvořeny stupnici, která může opustit skvrny na spodní prádlo a způsobit předčasné stárnutí zařízení.

Umístěte ruce na každé straně desky, zvedněte ji svisle a nakloňte způsob, jakým potřebujete:

Systém IXEO je vybaven pohodlnou nádrží obvodu.Jeho objem je 1 litr, takže nemůžete být po dlouhou dobu rozptylovat.

Díky jednoduchému designu je systém IXEO snadno ubytovat doma.Pod základnou jsou malá kola, takže ji můžete snadno přesunout.Pro uložení přístroje lze sklopit až 105 cm.Díky kompaktnosti může být snadno uloženo v šatně nebo v místnosti.

Sestavte Ixeo, využijte toho

Normální režim (normální): Zelený indikátor je vypnutý. Max režim (maximum): Zelený indikátor bliká. MIN Mode (minimum): Zelený indikátor je neustále svítí.

Stručně klikněte na spouštěcí páry, abyste uvolnili několik dalších parních klubů, aby se vyhlazovaly záhyby na oblečení, které vyžadují zvláštní pozornost.

Tato operace by měla být prováděna pouze poté, co zařízení zůstane ve spodním stavu více než dvě hodiny.Pokud je zařízení nesprávné chlazení, odstranění krytí sběrače proti balení může být nebezpečné. Vysokotlaký ohřívač pomáhá vyrábět silné a homogenní páry, takže je velmi důležité, aby se odstranil kryt potrubí anti-acake pouze po vypnutí zařízení více než dvě hodiny. To snižuje tlak v ohřívači na bezpečnou úroveň pro uvolnění stupnice / vápna.

Chcete-li odstranit měřítko od přístroje, postupujte podle níže uvedených pokynů.

Zařízení není připojeno k síti nebo zakázáno. Zkontrolujte, zda je zařízení správně připojeno k výstupu a spínač je v poloze “i”.V nádrži není dostatek vody. Vypněte přístroj řízením zástrčky ze zásuvky a vyplňte nádrž.Čerpadlo není aktivováno. Stiskněte a podržte několik sekund uvolnění tlačítka pro aktivaci čerpadla.Nesprávně instalovaná vyměnitelná nádrž. Ujistěte se, že je nádrž správně nastavena.Funkce zařízení v pohotovostním režimu. Klikněte na tlačítko “Zapnuto / Vypnuto” a počkejte, až bliká indikátor.

Zařízení není připojeno k síti nebo zakázáno. Zkontrolujte, zda je zařízení správně připojeno k výstupu a spínač je v poloze “i”.Funkce zařízení v pohotovostním režimu. Klikněte na tlačítko “Zapnuto / Vypnuto” a počkejte, až bliká indikátor.

Nádrž s vodou je nesprávně instalována nebo ventil není uzavřen. Zkontrolujte, zda je ventil zavřený a nádrž je správně nastavena.

V zařízení vytvořilo stupnici, použijte doporučení o pokynech pro odstranění.

Použili jste chemikálie nebo přísady k odstranění stupnice.Nepřidávají látky do nádrže na vodu. Obsahují organický odpad a minerály, které kondenzují pod vlivem tepla a způsobují průtok vody, tvorbu hnědé kapaliny a předčasné opotřebení zařízení.

Použili jste chemikálie nebo přísady k odstranění stupnice.Nepřidávají látky do nádrže na vodu. Obsahují organický odpad a minerály, které kondenzují pod vlivem tepla a způsobují průtok vody, tvorbu hnědé kapaliny a předčasné opotřebení zařízení.

Po přečtení pokynů na spuštění zařízení v uživatelské příručce se ujistěte, že elektrická zásuvka je v pracovním stavu připojením jiného zařízení. Pokud zařízení nezískalo, nesnažte se jej rozebrat nebo opravit. Vezměte přístroj do autorizovaného centra údržby.

Nepoužívejte přístroj. Aby nedošlo k nebezpečí, vyměňte kabel v centru údržby.

Indikátor přestane blikat, pokud po mytí ohřívače stiskněte a podržte tlačítko Znovu povolit (“Restart”) přibližně 3 sekund.

Vlastní čištění parní generátoru z měřítka

Moderní modely parních žehliček (parní generátory) jsou vybaveny speciální ochranou nebo samočisticí funkcí z měřítka a vápna, takže čištění v takových modelech je velmi jednoduché.

Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

Tefal GV8975 failure water sensor (steam generator)

V závislosti na modelu může být odnímatelná kazeta z měřítka (která jednoduše se změní na nové), speciální nádrže pro sběr zavlažování vodou (z nichž ventil se jednoduše odstraní a stupnice s vodou sloučením, když je železo s parní generátor chladí ), stejně jako funkce Automatické čištění, pod kterým stačí nalít obyčejnou vodu do parního generátoru, povolte potřebný režim a přístroj vyčistí čištění během několika minut.

DŮLEŽITÉ: V přítomnosti samočistící funkce v generátoru páry (parní žehlička, kouřící, parní obrazovka), budete vždy dělat vše podle pokynů, které jsou připojeny k zařízení, jak je podrobně popsáno v něm pro konkrétní model výrobců tohoto zařízení.

TEFAL GV8120 Oprava parní generátoru.

Jak jsem slíbil, teď vám řeknu, jak čištění parní generátor, jak si můžete vyčistit, a zároveň nevíte některé malé věci, aby způsobily škodu mnohem více než výhodu.

Tak. Zvažte příklad parního generátoru TEFAL GV8120.

Kdo se snažil zabít kyselinu citron (nebo nástroj z citronu obsahujícího měřítko).

Otevřením této “paruky” jsem viděl všechno a celý příběh se stal jasným jako den. Kluci, zřejmě, viděli na internetu všech druhů lifehaků, jako “jak se zbavit měřítka” a odcizte zařízení podle plného programu. Ale teď budeme analyzovat vše v pořádku. Zpočátku principu provozu, pak složení a funkčního účelu uzlů a pak pro nesprávné a správné použití LifeHakov.

Poté, co jsme získali vodu do nádrže, zapnuto zařízení do sítě a stiskněte tlačítko “ON.”, Začneme simultánní ohřev železného podešve (bez obrázků, pro a tak jasné) a ohřev kotle. Železo bude teplé, dokud se teplota nastavena ručně pomocí termostatu umístěného na samém železu (ten, který bavlněný, len, a tak dále) a kotle se zahřívá až do teploty instalovaného výrobcem nebo programem termostatu (termozrestor) Omezení teploty topení (obvykle seřízení automatického bez lidského zásahu).

Čerpadlo je v této době čeká na tým na zahrnutí vstřikování vody do kotle, přes tepelně odolnou vyztuženou trubku (trubka v copu) a čerpadlo se zapne, když teplota v kotli dosáhne určité hodnoty (Nepamatuji si přesně, ale ne méně než stovky stupňů). Jakmile je voda v kotli zahřát na teplotu teploty, indikátor připravenosti párů (tento ukazatel je na všech parních generátorech, takže se nezastavíte samostatně na něm) a pak je k dispozici pro zapnutí páry Tlačítko podávání na železu (dokud se nepřijaté tlačítko obvykle nefunguje). Poté, co budeme pokračovat na žehlení a nalévání tlačítka na železo, pak se na kotli otevírá elektromagnetický ventil. Je to paušlap, párová směs (ve kterém voda v kotli otáčí) přes hadici v podešvi železa, kde již existuje kompletní dokování této směsi a transformace na páry (podešev železo dělá to), a pak, když systémové výstupy, cvičení parní generátoru udržují teplotu kotle a ohřívač železa pracuje vždy jako nezávislé zařízení.

See also  Generátor parní pro vanu a saunu

S určitou změnou teploty na kotli, který se elektronický řídicí modul učí z teplotního čidla, je čerpadlo zapnuto pro přidání vody do systému.

Nyní samostatně o funkčních uzlech:

Vodní nádrž (vodní nádrž). Kapacita se dvěma otvory, z nichž jedna slouží k plotu vody s čerpadlem a druhá pro rovnováhu tlaku vody vstřikovaného čerpadlem do kotle (návratnost nádrže). Neudělal jsem obrázek, pro to všechno napsané o tanku je viditelné a bez demontáže.

Mimochodem o demontáži. Všechno je dost jednoduché. Odšroubujte spodní část pěti (stran) šrouby a vyjměte spodní kryt. Zařízení je demontováno.

Čerpadlo. slouží k vstřikování vody do kotle (srozumitelné)).

Vypusťte. S vypouštěním pro injekci vody do kotle a vypouštěcím šroubem (ventilem) pro čištění z měřítka. Jak vyčistit níže. Vzhledem k tomu, že injekce a reverzní je umístěna na výstupním výkonu čerpadla, je docela rozumné, že ventil pro vyvažování ventilu je umístěn na jejich větvi.

Vyvažování třícestný zpětný ventil (zavolal jsem to na obrázku se kontrolním ventilem). Když je čerpadlo zapnuto, pak otevírá gumový graf bez průtoku ve ventilu, který umožňuje vodu vstupovat do kotle a částečně, zpět do nádrže. A když je čerpadlo vypnuto a tlak je přítomen v kotli, pak kromě pružin, naše náhrdelník také podporuje tlak z kotle, což je více, neumožňuje pár zvolené směsi zpět do čerpadla.

Kotel. Jmenování je pochopitelné. I Všimněte si pouze toho, že v tomto typu parních generátorů je výsledná párová směs pod tlakem a také pod tlakem prochází železem, na rozdíl od typu “konvice”, kde je přímá vroucí voda (příklad zde).

Deset (tubulární elektrický ohřívač). Zde je třeba poznamenat, že v našem případě je deset je samostatný prvek (není to jeden detail s kotlem) a je přišroubován ze dna na matice k čepům kotle, což umožňuje snadno nahradit nebo opálení, nebo kotel, pokud jeden z nich selže, nezávisle přítele od sebe.

Tepelný senzor (teplotní čidlo). slouží k přenosu čtení (jeho odolnost v závislosti na teplotě) k elektronickému modulu. Elektronika, zase rozhoduje, které zařízení umožňuje nebo vypnout, v závislosti na čtení odebraných ze senzoru.

Termostat (on je termostat, je tepelný spínač, je tepelně). Uvnitř je bimetalická deska a skupina (pár) kontaktů. Když je dosaženo jmenovité teploty (je uvedena na skříni přístroje) Deska deformovat a rozbije kontakt. Když se teplota klesne, deska se vrátí do počátečního stavu a kontakt je obnoven. Toto se nazývá normálně uzavřený kontakt (sokr. Nz. Ruský nebo normální blízko. NC v Aglitski). To je místo, kde limit ohřev kotle a obvodu výše uvedeného tepelného senzoru nemá poměr, ale praskne dodavatelský řetězec opálení. V našem zařízení je termostat pro 200 stupňů. S obecně a obecně mohou různé výrobci a modely paruky narazit na 170-210 stupňů, v závislosti na konstrukci.

TEFAL STEAM Generator opravy Udělejte to sami

Detaily: Oprava tefalového parního generátoru s vlastními rukama z tohoto průvodce pro web olenord.com.

Domácí spotřebiče selhávají, když to nečekáte méně. Pro efektivní opravu parních generátorů, je třeba identifikovat příčinu poruchy.

Výrobcové různých společností produkují zařízení s podobnými konstruktivními prvky. Například Tefal, Philips nebo Bosch parní generátory zahrnují tři klíčové prvky: elektronickou řídicí jednotku, samotný železo a stojan. to také nazývá stanice.

Doplňovací zařízení různé trysky. Kotel je zodpovědný za topnou vodu. Páry uvnitř a vstupuje do hadice v železu. Otvory založené na para, které vyhlazuje záhyby materiálu.

Kvalita vyhlazování nezávisí na velikosti nebo hmotných věcech. Simultánní práce s jemným materiálem, ložní prádlo nebo džíny je povoleno. Konstruktivně parní generátory, například od TEFAL se liší od žehliček s vylučováním v takových okamžicích:

Postupem času nesmí parní generátor sloužit páru a tyto problémy nejsou omezeny. Informace o inspekci pomohou. Problém můžete diagnostikovat podle těchto znaků:

 • není regulovat tlak;
 • páry nepravidelné teploty;
 • obtíže s tepelným vytápěním;
 • Indikátor hladiny vody není vypnut;
 • Nezadává napětí zařízení;
 • Průtok vody a další.

Na uvedených projevech musíte okamžitě reagovat, okamžitě spěchají. Tyto informace pomohou opravit parní generátor s vlastními rukama. Chcete-li přístroj zkontrolovat, použijte speciální vybavení. S jednoduchými členění můžete udělat multimetrem nebo pájecím železem.

Pokud jsou poruchy jednoduché, můžete odstranit bez kontaktování servisního střediska. Jsou zapotřebí zkušeností a elektrických oprav. Pomůžete vám seznam vyskytujících se problémů a metod oprav.

 • Nedostatek parní krmiva:
 • Zobrazení systému, který je zodpovědný za topnou vodu, elektromagnetický ventil a pojistku.
 • Odstraňte znečištění z parní trubky.
 • Vyčistěte nádobu na vodu z měřítka.
 • Nainstalujte nový termostat nebo hadici, zaměstnance pro parní přítok na železo.
 • Přiblížit se k tlačítku Steam, musíte jej nahradit.
 • Nesprávný spínač tlaku. porucha TOFF. Diagnostikována multimetrem a vyřešena nahrazením dílu.
 • Nereaguje na stisknutí tlačítka na ovládacím panelu. poškozené zapojení. Ujistěte se, že její integrita. Pokud je vše v pořádku, vyměňte tlačítko.
 • Bliká indikátor s nízkou hladinou vody. selhání snímače kapaliny. Vyměňte položku a vložte hladinu vody.
 • Nízkotlaká pára z otvorů na dně železa. Pokud je vadný regulátor, vyměňte regulátor.

Před opravou demontujte zařízení. Ne všichni uživatelé tuto operaci chápou. Pomůže tento krok za krokem instrukce.

Před opravou parní generátoru Philips, ujistěte se, že máte vše, co potřebujete. To bude trvat šroubovák “hvězdiček”, kříž a plochý. Jako příklad, model GC9220. Nabízíme prioritu akcí:

 • Otočte jednotku z napájení. Swede kabel, aby se zabránilo šoku.
 • Odstraňte ochranné gumové pásy s plochým šroubovákem. Jsou na parní stanici nahoře. Odšroubujte šrouby křížové šroubovák.
 • Šroubovák “hvězda” odšroubujte šrouby, které drží hlavní část případu. Jsou umístěny níže.
 • Křížový šroubovák Vyjměte šrouby z horního krytu, abyste jej odstranili. Může spustit opravu.

TEFAL zařízení také rozebírala. Zařízení jsou podobná konstrukci. Bude mít stejnou sadu nástrojů a postup.

Oprava DIY je zvažována majiteli vadné parní technologie primárně. K takovému rozhodnutí, moudře a jednat o jasných pokynech. Pokud nemáte zkušenosti s prací s elektrickými spotřebiči, je lepší věřit práci profesionála.

See also  Po tom, kolik vlasů roste po epilátoru

Domácí spotřebiče mají vlastnosti, které odmítnou nejvíce inopportune moment a vždy se neočekávaně neočekávaně pro uživatele. Pouze jste shromáždili k přemožení ztraceného spodního prádla, protože parní stanice se nezapne, je vyžadován urgentní generátor paru. Pokusme se najít zdroj problému.

Parní generátor z jakéhokoliv výrobce: Tefal, Bosch nebo Philips, se skládá ze tří hlavních částí: elektronická řídicí jednotka, stojan, to je stanice a železo. Dokončená dodávka zahrnuje speciální trysky. Kotel ohřívá vodu, vzniká pár, který je přiváděn speciální hadicí na železo, na které je purerace. Ponechání otvorů, parní procesy materiálu, vyhlazuje všechny záhyby.

Hustota a velikost oblečení nemá vliv na kvalitu jeho zpracování: můžete současně zpracovávat ložní prádlo, tkaniny, které vyžadují jemnou cirkulaci. například z hedvábí, stejně jako džíny, obleky z semolestního materiálu nebo syntetiky.

Například domácí stanice parního generátoru, například TEFAL, má řadu rozdílů od železa s vylučováním stejného výrobce:

 • Za prvé, rozměry. je to mnohem komplexnější a má spoustu místa;
 • Za druhé, voda se nalije do samostatné kapacity kotle a zahřívá se k tvorbě páry;
 • Zatřetí, pára není mokrá, ale sušená teplotou asi 160 stupňů;
 • Oblečení a prádlo se provádí bez dotyku se zařízením ve formě železa, ale jen trajekt, takže se nemůžete bát integrity věcí.

Obrázek níže ukazuje standardní stálý generátor TEFAL.

Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

Během provozu domácích spotřebičů se někdy objevují různé poruchy, které mohou být diagnostikovány charakteristickými znaky a provádět opravu parních generátorů s vlastními rukama. Pokud parní generátory odmítnou provádět odpovědnost, které jim byly přiděleny, může být důvod jiný.

Opravte železné Tefal s parním generátorem s rukama snadné stisknutí

Detail: Oprava železného Tefal s parním generátorem s vlastními rukama Snadné stisknutí od tohoto průvodce pro Olenord.com.

Domácí spotřebiče mají vlastnosti, které odmítnou nejvíce inopportune moment a vždy se neočekávaně neočekávaně pro uživatele. Pouze jste shromáždili k přemožení ztraceného spodního prádla, protože parní stanice se nezapne, je vyžadován urgentní generátor paru. Pokusme se najít zdroj problému.

Parní generátor z jakéhokoliv výrobce: Tefal, Bosch nebo Philips, se skládá ze tří hlavních částí: elektronická řídicí jednotka, stojan, to je stanice a železo. Dokončená dodávka zahrnuje speciální trysky. Kotel ohřívá vodu, vzniká pár, který je přiváděn speciální hadicí na železo, na které je purerace. Ponechání otvorů, parní procesy materiálu, vyhlazuje všechny záhyby.

Hustota a velikost oblečení nemá vliv na kvalitu jeho zpracování: můžete současně zpracovávat ložní prádlo, tkaniny, které vyžadují jemnou cirkulaci. například z hedvábí, stejně jako džíny, obleky z semolestního materiálu nebo syntetiky.

Například domácí stanice parního generátoru, například TEFAL, má řadu rozdílů od železa s vylučováním stejného výrobce:

 • Za prvé, rozměry. je to mnohem komplexnější a má spoustu místa;
 • Za druhé, voda se nalije do samostatné kapacity kotle a zahřívá se k tvorbě páry;
 • Zatřetí, pára není mokrá, ale sušená teplotou asi 160 stupňů;
 • Oblečení a prádlo se provádí bez dotyku se zařízením ve formě železa, ale jen trajekt, takže se nemůžete bát integrity věcí.

Obrázek níže ukazuje standardní stálý generátor TEFAL.

Během provozu domácích spotřebičů se někdy objevují různé poruchy, které mohou být diagnostikovány charakteristickými znaky a provádět opravu parních generátorů s vlastními rukama. Pokud parní generátory odmítnou provádět odpovědnost, které jim byly přiděleny, může být důvod jiný.

 • Stanice neplatí pára. spálená deset nebo její kontakty. Mohou být také přítomna nesprávná práce spínače kotle nebo se jedná o tlačítko PAIN FEED na přístroji.
 • Žádný tlak. rozbitý spínač.
 • Zařízení poskytuje páru nepravidelné teploty. ohromen pojistku podle teploty, termostat selhal.
 • Nedostatek napětí. jeden z žil v síťovém kabelu.
 • Špatné ohřev vody. hodně vkladů nahromadil na stěnách kontejneru.
 • Indikátor hladiny vody je neustále uveden. senzor je přerušen.

Kromě uvedených poruch můžete volat mnoho dalších důvodů, které vyvolávají poruchy v provozu parního generátoru.

Chcete-li plně diagnostikovat výrobek a opravit různé poruchy s vlastními rukama, musíte mít speciální vybavení, jeden multimetr a pájecí železo, abyste našli a eliminovali pouze jednoduché poruchy.

Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

Můžete opravit jednoduché poruchy nezávisle, i když máte parní generátor z TEFAL, protože jsme již napsali, že design všech modelů je stejný, s výjimkou jednotlivých nuancí. Níže je malý seznam, kde jsou uvedeny časté selhání a metody jejich eliminace.

 • Pára přestala sloužit. zkontrolujte deset, pojistku, solenoidový ventil, vyčistěte parní trubku. Vyčistěte kapacitu kotle z měřítka, vyměňte termostat nebo hadici, přes které pára přichází do železa.
 • Nesprávný tlakový spínač. zkontrolujte s multimetrem. Pokud došlo k poruše, pak nainstalujte dobrý přepínač nebo mikrospínač.
 • Žádná reakce na stisknutí tlačítka na ovládacím panelu. zkontrolujte integritu zapojení, pokud je vše v pořádku, pak jej vyměňte.
 • Indikátor nízké hladiny vody v nádrži je neustále svítí. zkontrolujte hladinu, pokud je normální, vyměňte senzor objemu kapaliny v nádobě.

Samozřejmě, že je nemožné předpovědět všechny případy, které mohou nastat během provozu. tento seznam lze pokračovat v nekonečnu, ale pouze ty chyby, které může uživatel eliminovat nezávisle.

Zároveň je třeba mít na paměti, že domovský mistr má dovednosti při práci s elektrickými spotřebiči pro domácnost. jinak není nutné ani pokusit se rozebrat nebo pokusit se opravit parní generátory nezávisle, například takové známé výrobce jsou velmi spolehlivé a vysoce kvalitní vybavení, jako je Tefal nebo Philips.

Některé členění domácích spotřebičů v přítomnosti minimálních dovedností a nástrojů jsou dostatečně snadné, to nemusí kontaktovat servisní středisko. Oprava železného “Tefal” s vlastními rukama je poměrně reálná, hlavní věc je správně demontovat zařízení a určit příčinu poruchy.

Žehlicí zařízení z francouzského výrobce je rozděleno do parních zařízení a parní generátorem. První mají klasický elektrický design železa, navíc uvnitř nádrže na vodu je až 300 ml. Tekutina, plná do speciální nádoby, zahřívá a přes otvory v podrážce se přivádí do hadříku jako pár.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS