Špatně umytý prášek v pračce

Co když pračka nevymyje prášek?

Světelný pohyb ruky Stáhli jste špinavé spodní prádlo do bubnu, obyčejně usnul prášek, nalil klimatizaci a klidně šel zapojit se do jiných věcí. Ale v procesu mytí se něco pokazilo, protože po jeho dokončení, prášek zůstal na místě, a špinavé skvrny. na spodním prádle.

Neboj se! Situace, kdy pračka nevymyje prášek, zcela běžný a navíc často nesouvisí s vážnými poruchami. Tak zachránit Stihl a přečtěte si náš článek, abyste zjistili, co se stalo s vaším “asistentem”.

Musím si kontejner vyčistit?

Pečlivé vykořisťování a správnou péči jsou důležité pro každou techniku. Strojní auta. žádná výjimka. Pouze podléhající doporučení výrobce a pravidelné čištění bude trvat dlouho.

Práškový zásobník. ne nejdůležitější část přístroje. Čištění dávkovače nemusí nutně. Tolik uživatelů si myslí. Jsou přesvědčeni, že silný tlak vody, když program začne program kvalitativně mytí. To není pravda. Téměř vždy se zbytky usadily na stěnách nádrže. Pro to existují dva důvody:

 • Nízký kvalitní prášek (horší detergent, tím větší je množství, které zůstává na stěnách).
 • Slabý tlak vody ve stoupači občas zvyšuje pravděpodobnost špatného umytí kontejneru.

Bělidla a klimatizace pro kyvetu. skutečné zlo. Taková chemie se usadí na bočních stěnách zásobníku ve formě lepkavého a kluzkého filmu, který s časem vytvrdí.

To způsobuje ucpání. Mohou znamenat rozpad a odtok vozidla.

Pokud se stane vážné členění a průvodce řekne, že důvodem je to důvodem je znečištění detergentního kontejneru, bude to velmi zklamáním a nepříjemné.

See also  Při mytí v pračce

Je důležité zjistit, jak čistit práškový prostor správně a než praní kyvety?

Podívejte se, jak s práškem do pečiva odstranit nepříjemný zápach z pračky!| Perfektní

Druhy znečištění kontejneru prášku a příčiny

Několik odrůd znečištění:

 • Vápencová erupce je tvořena v důsledku konstantního kontaktu s tuhou vodou z vodovodu. Minerální sedimenty mohou vést k poruše stroje, zhoršovat provoz zařízení, schopné zírat na spodní prádlo během mytí.
 • Tvrdý prášek. jsou akumulovanými zbytky detergentů. Zbavit se mercovaných chemikálií je obtížné.
 • Rust. se může objevit v oblastech, kde je voda přeměněna železem. Kovové částice se nacházejí do jedné hmoty. Mytí oblečení může být uvízlo.
 • Houby a plísně se objevují v důsledku vysoké vlhkosti příznivé pro jejich reprodukci. S pomocí chemikálií nebude možné zcela zbavit takového znečištění.
špatně, prášek, pračce

Zkontrolujte Co?

Aby bylo možné problém řádně diagnostikovat, musíte strávit důkladnou kontrolu. Pokuste se zjistit následující body:

 • Po zapnutí mycího programu zvedne vodní pračka? Chcete-li zjistit, budete muset spustit režim praní (můžete to udělat s prázdným bubnem).
 • Neblokují vodní potrubí? Je možné, že přívod vody je obtížné z důvodu ne až do konce otevřeného ventilu.
 • Je silný tlak vody v trubkách? Pokud je tlak v trubkách nízký, voda bude mírně pomalejší než obvykle.
 • V pravém kanceláři kontejneru je zakrytý prací prášek? V některých modelech praček je uspořádána separace prášku, která se aktivuje pouze tehdy, když běží před mycím programem.
 • Zda blokování nebyl vytvořen v dávkovači praní? Někdy voda vstupuje do podavače volně, ale mycí prostředky nemohou proniknout do hadice v důsledku skutečnosti, že je ucpaný.
 • Je dodržen dávkování pracího prášku? Pokud používáte větší množství prášku pro mytí, než je doporučeno výrobcem, přebytek nemusí být uzavřen a zůstat v kontejneru.
 • Používáte namísto vysoce kvalitního pracího prášku pro falešné? Produkt s nízkou kvalitou se může držet dohromady, vstup do styku s vodou a nevymyje podavač.
See also  Čerpadlo -pump pro pračku

Na tom, jak rozpoznat falešný prací prášek, viz Přenos kanálu “odbornost věcí. Opp “.

V jakých případech je nutné apelovat na Master

Vše s ohledem na vnější příčiny poruch spojených se zbývajícím práškem v zásobníku, jako jsou problémy s práškem, filtrem síťoviny, ucpání trysek, pak mohou být odstraněny nezávisle. Ale vše, co se týká poruch systému dodávek vody, softwarového modulu nebo výměny sacích ventilů, je lepší svěřit specialisty, kteří provádějí opravy po technologických mapách výrobce pomocí originálních náhradních dílů.

Sledujte video o tom, proč se pračka ztlumit špatně prášek

Co lze zkontrolovat sám?

Chcete-li začít, je nutné se ujistit, že prášek zůstane v pračce, nikoli proto, že nízký tlak v přívodu vody. Zavřete a otevřete úplně hlavní jeřáb studené vody, zkontrolujte, zda je tlak, když je jeřáb otevřený v dřezu nebo v koupelně.

Nedostatečný tlak může dojít se současným výběrem vodní pračky, mixer v koupelně a kuchyni. V tomto případě chybí tlak a stroj zcela nevymyje prášek.

Zkontrolujte stav filtrů u vchodu do bytu a čistotu filtru na vodovodní hadici do auta. pokud má dům staré trubky, pak mřížky mohou být ucpané odpadní částice, které neprocházejí vodou do auto. Pak tok vody na první výplň nestačí k úplnému vyzvednutí pracího prášku ze zásobníku.

Problém často vznikne v důsledku nesprávného porozumění nebo neurčitým studiem instrukcí pro domácí spotřebiče. Některé modely praček mají zrcadlo umístění zásobníků. vlevo od prostoru klimatizace, vpravo pro prášek. Obvykle je oplachovací prostor vybaven mřížkou, ale nevztahuje se na všechny značky a modely.

Nezávisle čistý filtr

Postup se provádí jednoduše, ale předpokládá přítomnost určitých dovedností. Zpravidla bude trvat déle než deset minut pro provedení:

špatně, prášek, pračce
 • Pračka je odpojena od napájení a přívodu vody;
 • Hadice je odpojena od pouzdra. Je třeba pečlivě jednat, protože zůstane určité množství vody;
 • Filtr je opatrně odstraněn, sítka se důkladně promyje roztokem kyseliny vody nebo citrónové;
 • Jakmile jsou všechny aktivity dokončeny, zůstane držel montáž v reverzní sekvenci.
See also  Jak zrušit program v pračce

Jak vidíte, práce nevytváří obtíže. Je pravděpodobné, že důvod pro akumulaci vody v oddělení bylo přesně ucpání filtrační části prvku sání vody.

Typické členění

Kvalifikovaná oprava psacího stroje, špatně proplachovacího prášku, je zapotřebí pouze poruchou elektromagnetického ventilu.

Poznámka v době spuštění mytí cyklu. Než by mělo být slyšeno (tišší nebo hlasitější. záleží na modelu) Click. Solenoid táhne jádro, otevírá ventil, po kterém začíná voda.

Porucha ventilu říká, že čistá voda je absorbována jednoduše, aniž by mytí. V tom oslabil pružinu nebo těsnění bylo opotřebováno. Jako možnost se nečistoty dostaly pod ventil, proto není možné odstranit síťový filtr.

V zásadě změňte nebo zkontrolujte, zda může někdo někdo, kdo ví, jak zacházet s kleštěmi a nadhazováním.

špatně, prášek, pračce

K tomu musíte zvednout horní panel (dva šrouby za), odšroubujte ventil (jeden nebo dva šrouby na zadním panelu), vypněte elektrický připojovací čip a vyjměte přívodní trubku do zásobníku z trysky.

Poznámka! Práce jsou vyráběny na jednotce postižené z vodní dálnice a elektrické sítě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS