Přenos ručníky do jiné stěny odpovídající

Jak přenést vyhřívaný ručník na jinou stěnu: voda a elektricky

Vyhřívaná ručníková kolejnice. důležitý prvek v každé koupelně, protože nejenže poskytuje suché ručníky, ale také vytápění místnosti, snižování vlhkosti.

Typické projekty zahrnují vytápěnou ručníku v každé koupelně, ale často neposkytují jednu důležitou položku. praktičnost. Proto někdy při opravě v koupelně je potřeba převést vytápěnou ručníku na jinou stěnu.

Dnes budeme hovořit o tom, jak to provést a zda je schválení vyžadováno v tomto případě (vizuální návod k obsluze).

Přenos ručníky: Koordinace

Bohužel v současné době neexistuje žádné jasné pochopení problému týkajícího se převodu vytápěného železnice na ručníky na jinou stěnu. Obecně, odborníci zvažují v praxi dva hlavní volitelné možnosti:

Konstrukční převod bez přestavby koupelny. Mluvíme o montáži vytápěného ručníku na novém místě. Mimochodem, instalační proces provádí řídící společnost na žádost nájemce, která bude potřebovat pouze certifikát, který organizace převedla topný prvek sama. Přenos návrhů během opravy a přestavby v koupelně. Pokud dojde k přenosu vytápěného ručníku s jinými akcemi (aktualizace návrhu a přestavby koupelny), musí být v dokumentaci k projektové dokumentaci specifikovány informace o přenosu návrhu. Po vytvoření konečného projektu koupelny se dokumentace aplikuje na inspekci bydlení.

Pozornost! Přenos ručníky je možný na stěnách, s výjimkou těch, kteří jsou společný pro vás a vaši sousedy. Takže dospěli k závěru, že schválení je nezbytné pouze tehdy, pokud jste opraveni s přestavbou

V jiných případech nebudete potřebovat náčrtek, ani projekt přenášení výstavby vytápění

Takže dospěli k závěru, že schválení je nezbytné pouze tehdy, pokud jste opraveni s přestavbou. V jiných případech nebudete potřebovat náčrtek, ani projekt přenášení výstavby vytápění.

Pro přenos vytápěné železniční kolejnice ve většině případů není nutné povolení

Ale odborníci se však doporučují informovat CC o svém rozhodnutí, protože v některých případech (například ve velmi starých domech) umístění všech topných konstrukcí, které zahrnují vytápěnou železniční kolejnici, je položeno v projektu doma.

Instalace ručníky na jinou stěnu

Instalace elektrických a vodních vytápěných ručníků je zásadně odlišná, takže tyto procesy by měly být považovány za odděleně.

Přenos elektrického vytápěného ručníku

Nejprve definujte místo pro instalaci. Jaké místa, které byste si vybrali, dodržujte určitou vzdálenost (ne menší než 0,6 m) z domácnosti instalované v koupelně: sprcha, umyvadlo atd.

Označení pro montáž pozice striktně v určité výšce z podlahy: ne méně než 0,95 m a ne více než 1,7 m. Takové výškové parametry se používají k pohodlnému použití s ​​jakýmkoli členem rodiny.

Pak je namontována jiná zásuvka nebo přesunuta na nové místo. Drát musí být skryt pod dekorativní povrchovou úpravou. A v závěru zůstává nainstalovat design na umístěném místě.

Poté, co jej můžete připojit k napájecí mřížce.

Pozornost! Vzhledem k tomu, že koupelna je místnost s vysokou vlhkostí, při instalaci elektrického vytápěného ručníku kolejnice je důležité zapamatovat si bezpečnost: Ujistěte se, že se nachází a namontujte další automatický počítač v elektrickém panelu

Typy ručníků kolejnic a jejich výhody

Určíme, že existuje několik typů vyhřívaných ručníků kolejnice, každý z nich má výhody, nejsou zbaveni některých nedostatků.

 • Standardní voda. práce při připojení k přivádění horké vody doma nebo systém jeho vytápění. Problematika takového zařízení souvisí s možností provozu pouze v topné sezóně nebo v přítomnosti horké vody. Jinak bude přístroj k ničemu. Druhý bod. složitost s připojením. jeho negramotná realizace může mít negativní dopad na provoz systému dodávek vody nebo vytápění v celém domě.
 • Elektrické vytápěné ručníky. kovové trubkové konstrukce s elektrickým ohřívačem uvnitř. Velkou výhodou takového zařízení bude možnost autonomní práce.
 • Univerzální vyhřívaná ručníka. pravděpodobně nejpohodlnější a nejpohodlnější volba. Pracuje z horké vody a elektřiny. Jediný mínus bude cena takových zařízení. téměř dvakrát vyšší než standardní modely.
See also  Jak udělat chladný vzduch s ventilátorem

Stále jsou stále velmi pohodlné přenosné elektrické modely, jsou instalovány na podlaze, žádná instalace nevyžaduje, mohou být použity nejen v koupelně, ale v kuchyni nebo v místnosti, jako topné zařízení.

Všeobecné

Zvažte hlavní výhody vyhřívané ručníky v koupelně:

 • zabraňuje vzhledu houby, formy a vlhkosti;
 • Podporuje normální vlhkost uvnitř;
 • představuje estetické druhy koupelny;
 • Má funkční hodnotu.

Je zakázáno samostatně provádět následující činnosti:

 • odšroubujte matice a odstřihněte šrouby, rozebrat stoupač;
 • Svařovací práce;
 • Zakažte systémy zásobování vodou;
 • zabránit průchodu vody do jiných bytových prostor;
 • Snížení tlaku vody blokováním potrubí vodovodu.

Věnujte pozornost přítomnosti / nedostatku skrytých trubek a elektroinstalace. Doporučuje se provést elektroinstalaci “interní”. K tomu je nutné spustit stěny v procesu opravy stěn a položit kabel. Tato situace však může být poražena pomocí plastové krabice. Všechny zásuvky musí být uzavřeny a mají ochranný kryt.

Konstrukce a typ trubek musí být vybrána na základě volného místa, jakož i na základě technických schopností. Je si všiml, že čím větší je topná plocha vytápěné ručníky, tím větší je náklad na teplotní sítě a náklady na vytápění.

Modely s elektrickou napájecí jednotkou jsou ve stavebním trhu velmi běžné. Umožňuje ovládat teplotu: vypnout topení během vaší nepřítomnosti nebo naopak, zapněte v zimě.

Nejjednodušší způsoby, jak zabalit ručníky a ušetřit tak místo!| Perfektní

Elektrická vytápěná ručníková kolejnice zahrnuje změnu zapojení. Snadná instalace, snadná operace, Uložení vašich prostředků. hlavní výhody elektrických zařízení.

Pro byt je nejlepší zakoupit vodou vyhřívanou železniční lištu bezešvá designu, protože je dokonale odolávat tlakem tlaku. V soukromých domech, mosaz se používají. jsou jednodušší a lepší dávat teplé.

Technické nuance převodu

Potřeba převést vytápěnou ručníku do koupelny se vyskytuje v několika případech:

  kombinující koupel s toaletou s demolicí oddílů mezi nimi;

V prvním případě je nutné získat povolení k oplanci v bydlení. Po demontáži oddílu musí být stoupač přesunuta na některou ze zbývajících stěn nové místnosti od jeho středu. Ve dvou dalších případech zůstává stoupačka na svém místě, registr “ručník” je přenesen do sousední nebo protější stěny.

Topný přístroj a kvalita návrhu koupelny závisí na schématu připojení. Správnou volbou trubkového materiálu je bezpečnostní vklad, dlouhodobý zdroj, udržení udržovatelnosti systému.

přenos, ručníky, stěny

Stoupačka

Po zhroucení oddílu mezi koupelnou a záchodou za účelem kombinování dvou místností, v kombinované koupelně, musí být stoupač přenesen do zbývající stávající zdi. Toto je nejtěžší oblast opravy díky následujícím nuancím:

 • Na nižších / vyšších sousedech zůstává stoupačka na místě;
 • Unders se používají k přemístění;
 • Spodní výtok musí být sušen ve spodní desce překrytí a horizontální rybářské linie pro zastřihovač, aby se ponořil do potěru;
 • Horní odstranění může být umístěno pod horní deskou, aniž by to bylo;

V tomto provedení se doporučuje používat PS klasické konfigurace. ve tvaru písmene U nebo W. V “Lanenki” existují problémy s oběhem v důsledku zvýšených hydraulických ztrát v mnoha kohoutcích / větvích.

Pro registry ve tvaru p-tvaru a m, jsou požadavky méně tvrdé. Například v sekundárním realitním fondu (“Khruschev”, “Brezhnevka”, “Stalinki”), taková topná zařízení byla namontována na stoupačku bez bypassu.

V současné době je obtoková povinná součástí stoupání pro připojení vyhřívané ručníky. To znamená, že topný prvek je zhrouten odpalištěm v stoupacím paralelním. U typu PS “Lestenka” s velkými hydraulickými ztrátami uvnitř nich je viděna obtoková část stoupačky. jedna velikost je menší.

V tomto případě se vyskytují hydraulické ztráty v samotném stoupání, chladicí kapalina je snadnější přichází do obrysu vytápěného ručníku. Poskytl normální cirkulaci.

Některý model ručníků je vybaven vlastním bypassem. Pro snadnou údržbu zařízení jsou však v průběhu provozu instalovány jeřáby nebo ventily před ním. Proto bypass v tomto případě nesplňuje požadavky SP a Snip.

See also  Box pro skryté připojení elektrické vytápěné ručníky

Schéma připojení

Základní požadavky na zajištění normálního oběhu chladicí kapaliny v vysídleném vytápěném železniční kolejnici jsou:

 • Horní řez v stoupačce musí být umístěno nad jakýmkoliv horním prvkem “ručníku”;
 • Spodní řezání ve stoupačce by mělo být pod spodním prvkem vytápěné ručníky;
 • Horizontální čáry krmných linek a výnosy mezi stoupačkou a PS musí být rovné.

Tím se zajistí absenci “vzduchových kapes”, topné zařízení se normálně spustí do provozu bez vzdušných zarážek po vypuštění z vodního systému a následné plnění jeho chladicí kapaliny.

Neskryjte vodorovné čáry při přenosu PS pod koupelnou, udělejte je v potěru.

DŮLEŽITÉ: V nařízení vlády za číslem 508, v odstavcích 10.3 a 10.11 z první aplikace horizontální zastupitele v ložiskových stěnách jsou zakázány kategoricky. Proto se zapojení bude muset skrýt pro falešně panely ze sádrokartonu. V koupelnách však běžně používají oddíly, ve kterých je mrtvice povoleno.

Trubkový materiál

Hlavní problémy při výběru trubkového materiálu jsou dva:

  Rohy, kohouty, odpaliště a další armatury propylenu, polyethylenu, kovové plastové trubky mají mnohem menší vnitřní část;

přenos, ručníky, stěny

Tak, použití polymerních trubek, majitel porušuje integritu uzemňovacího obvodu. Vyhřívaná ručníková kolejnice je podrobena intenzivním opotřebení v důsledku elektrochemické koroze (rozdíl v potenciálech plus indukovaných proudů).

Tento problém můžete eliminovat, ale kabel nemůže být připojen k tepelnému přístroji nepatrný. Zvyšuje se rozpočtová rozpočet, dekorační hodnota interiéru koupelny se sníží.

Druhý problém není možné v zásadě eliminovat. V každém polyethylenu se vyskytuje polypropylen, kovový plastový výtok zvýšenou hydraulickou odolnost. Vzhledem k nízké kvalitě chladicí kapaliny v centrálních topných systémech budou úzké armatury ucpané být ucpané. To vše vede ke snížení oběhu.

Ocelové trubky mohou být ukázány svařováním plynu, tento materiál nemá takový vysoký lineární koeficient expanze jako polypropylen. Přímé dálnice horizontálních lokalit jsou standardně vytvořeny v důsledku vysoké tuhosti konstrukčního materiálu.

Vybavení a nástroje

Bude potřeba pracovat na přenosu vyhřívané železniční lišty:

 • Klíčové sady, včetně plynu a nastavitelných;
 • úhlové broušení s řeznými a broušením;
 • Přístroj pro svařovací trubky;
 • Peortor;
 • Sada zemí pro řezání nití na trubkách;
 • Instalatérské len s pastou.

Všechna přípojka se skrytým těsněním jsou svařovány. Pokud k nim připojují pojivová připojení, je přístup k dispozici.

Technické nuance převodu

Potřeba převést vytápěnou ručníku do koupelny se vyskytuje v několika případech:

přenos, ručníky, stěny

  kombinující koupel s toaletou s demolicí oddílů mezi nimi;

V prvním případě je nutné získat povolení k oplanci v bydlení. Po demontáži oddílu musí být stoupač přesunuta na některou ze zbývajících stěn nové místnosti od jeho středu. Ve dvou dalších případech zůstává stoupačka na svém místě, registr “ručník” je přenesen do sousední nebo protější stěny.

Topný přístroj a kvalita návrhu koupelny závisí na schématu připojení. Správnou volbou trubkového materiálu je bezpečnostní vklad, dlouhodobý zdroj, udržení udržovatelnosti systému.

Stoupačka

Po zhroucení oddílu mezi koupelnou a záchodou za účelem kombinování dvou místností, v kombinované koupelně, musí být stoupač přenesen do zbývající stávající zdi. Toto je nejtěžší oblast opravy díky následujícím nuancím:

 • Na nižších / vyšších sousedech zůstává stoupačka na místě;
 • Unders se používají k přemístění;
 • Spodní výtok musí být sušen ve spodní desce překrytí a horizontální rybářské linie pro zastřihovač, aby se ponořil do potěru;
 • Horní odstranění může být umístěno pod horní deskou, aniž by to bylo;

V tomto provedení se doporučuje používat PS klasické konfigurace. ve tvaru písmene U nebo W. V “Lanenki” existují problémy s oběhem v důsledku zvýšených hydraulických ztrát v mnoha kohoutcích / větvích.

Pro registry ve tvaru p-tvaru a m, jsou požadavky méně tvrdé. Například v sekundárním realitním fondu (“Khruschev”, “Brezhnevka”, “Stalinki”), taková topná zařízení byla namontována na stoupačku bez bypassu.

V současné době je obtoková povinná součástí stoupání pro připojení vyhřívané ručníky. To znamená, že topný prvek je zhrouten odpalištěm v stoupacím paralelním. U typu PS “Lestenka” s velkými hydraulickými ztrátami uvnitř nich je viděna obtoková část stoupačky. jedna velikost je menší.

See also  Zda jsou stěny elektrické trouby zářící

V tomto případě se vyskytují hydraulické ztráty v samotném stoupání, chladicí kapalina je snadnější přichází do obrysu vytápěného ručníku. Poskytl normální cirkulaci.

Některý model ručníků je vybaven vlastním bypassem. Pro snadnou údržbu zařízení jsou však v průběhu provozu instalovány jeřáby nebo ventily před ním. Proto bypass v tomto případě nesplňuje požadavky SP a Snip.

Schéma připojení

Základní požadavky na zajištění normálního oběhu chladicí kapaliny v vysídleném vytápěném železniční kolejnici jsou:

 • Horní řez v stoupačce musí být umístěno nad jakýmkoliv horním prvkem “ručníku”;
 • Spodní řezání ve stoupačce by mělo být pod spodním prvkem vytápěné ručníky;
 • Horizontální čáry krmných linek a výnosy mezi stoupačkou a PS musí být rovné.

Tím se zajistí absenci “vzduchových kapes”, topné zařízení se normálně spustí do provozu bez vzdušných zarážek po vypuštění z vodního systému a následné plnění jeho chladicí kapaliny.

Neskryjte vodorovné čáry při přenosu PS pod koupelnou, udělejte je v potěru.

DŮLEŽITÉ: V nařízení vlády za číslem 508, v odstavcích 10.3 a 10.11 z první aplikace horizontální zastupitele v ložiskových stěnách jsou zakázány kategoricky. Proto se zapojení bude muset skrýt pro falešně panely ze sádrokartonu. V koupelnách však běžně používají oddíly, ve kterých je mrtvice povoleno.

Jak převést vodu vyhřívané ručníky

Přenos vytápěného ručníku na tento typ je mnohem komplikovanější. Koneckonců, je zahříván teplou vodou, která pochází z topného systému. Pořadí práce v tomto případě by mělo vypadat něco takového:

 • První věc je zakázat teplou vodu. Aby se zabránilo problémům, sousedé by měli být předem informováni.
 • Instalace speciálního propojku (obtoků) a 2 kulových ventilů se provádí, s jejich pomoc při udržování vyhřívané železniční kolejnice bude mnohem pohodlnější. S pomocí jeřábů je voda vypouštěna do jumperu z vytápěného ručníku. Nyní můžete bezpečně odstranit zařízení a strávit s ním nějakou práci. Bypass obvykle vyroben z malého množství trubky menší v průměru než hlavní potrubí.
 • Další trubky jsou položeny od stoupačky před místem, kde bude umístěna nová vytápěná železnice ručníky. Je nutné ovládat zařízení, které má být správně instalováno. Jinak může pracovat špatně. Aby byl vnitřek koupelny vypadat atraktivnější, jsou potrubí lepší prohloubit se do zdi a uzavřít je pomocí dekorativního zdvihu.
 • Upevnění vytápěné kolejnice ručníky a jeho přistoupení k trubkám.
 • Konečně je systém kontrolován a provádí se dokončovací práce.

Tipy na přenos vytápěných ručníků kolejnic

Chcete-li převést vytápěnou železnici, aby byla úspěšně a bez problémů, měli byste být řízeni těmito tipy:

 • Koupit si koupelnu najednou vysoce kvalitní a pohodlné zařízení tak, aby ji nemusel opravovat nebo ji znovu změnit.
 • Pokud je to nutné, vypněte teplou vodu na stoupačku, ujistěte se, že předem varováním sousedů, aby se vztah s nimi nevyblížil.
 • Tak, aby trubky nenazkaly vnitřek koupelny, doporučuje je prohloubit do zdi nebo skrýt pod dekorativní lem.
 • Spusťte koordinaci projektu pro přenos vytápěného ručníku kolejnice co nejdříve před zahájením opravy.
 • Proveďte závitové spojení na těchto místech, do které bude poskytnut bez překážek, pak údržba trubek bude probíhat bez hádky.

Pomocí dodaných pokynů a tipy můžete rychle a efektivně přenést ručník. Práce udělala jistě prosím. Koneckonců, instalovaný přístroj v koupelně na novém místě bude fungovat efektivně, vytápět místnost a pečlivě sušíte ručníky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS