Při mytí v pračce

Pračka vrzátka během žíhání. auto je fascinováno při mytí

Existuje několik důvodů, proč buben klepe v pračce během žíhání.To může znamenat:

 • Spodní prádlo v odstředivosti je nerovnoměrně distribuováno;
 • Uvnitř cizího objektu padl;
 • Stroj je instalován nesprávně;
 • Pružinový mechanismus selhal;
 • zlomil se bezboký;
 • ložiska byla opotřebovaná;
 • Vyvolal síťový filtr.

Musíme vzít určité akce v závislosti na příčině klepání.

Takový problém je charakteristický pro zastaralé vozy. V nich, když mytí a tikání, věci nejsou narovnány, ale přijít v com. Takže odstředivka přestala klepat, když položila prádlo, je nutné ji rovnoměrně stanovit, aniž by přetížení bubnu. Je také žádoucí umývat ložní prádlo a oděv odděleně.

Někdy při provozu stroje přes otvory v odstředivosti do prostoru mezi ním a vnější nádrže vypadnou malé předměty, například kost z podprsenky, tlačítko nebo malá věc, která by mohla vypadnout z kapes. V tomto případě odstranit outsider, pokud není možné se dostat přes dveřní manžeta, přístroj bude muset rozebrat.

Proč pračka neslouží vodu a nestáhly se spodní prádlo

Pokud byly provedeny chyby při instalaci techniky, pak v zrychleném způsobu provozu je to zvláště patrné. V tomto případě je nutné zkontrolovat správné umístění jednotky a vytvořit nezbytné nastavení. Aby bylo možné určit, zda je stroj přesně, je možné použít úroveň. Když je destilace detekována, může být přesunuta na hladký povrch. V některých modelech může být poloha také nastavena pomocí kroucení a zkroucených nohou.

Malá nebo cizí detail

Bzučení a píšťalky pračky během žíhání kvůli tomu, že se nějaká malá věc dostala do prostoru pod bubnem. Pojďme se zabývat hlavními důvody, proč se tam dostanou:

 • Oděvní kapsy jsou považovány za jedno z hlavních problémů. Úspory jen pár minut před praní, které je třeba strávit na přeběru, se vyvíjí do skutečné katastrofy.
 • Načítání věcí s tlačítky, korálky, příslušenství a podprsenky jsou doprovázeny dalšími riziky. Malé prvky oděvu lze odlomit během hlavního cyklu nebo spin. Pokud je to možné, zkuste použít tašky pro mytí.
 • Dítě může nepozorně dát hračku v nádrži nebo něco malého v práškové nádrži.

DŮLEŽITÉ: Před umytím vždy zkontrolujte kapsy oděvů.

V dlouhodobém horizontu mohou cizí detaily zkazit práci stroje. Tak, že se to nestane, je nutné extrahovat více nadbytečnějšími následujícími kroky:

 • Zakázat zařízení z elektřiny.
 • Vyjměte horní a pak spodní stěny.
 • Najít opálení, odpojte a odšroubujte.
 • Jemně odstraňte všechny položky a odpadky z otvoru.
 • Sbírejte auto provedením akce v opačném pořadí.

Většina modelů je vybavena speciálním septikem s odpadkovým filtrem. Zpravidla je v dolní části předního panelu. V tomto případě stačí otevřít dveře a stáhnout kontaminovaný filtr pro čištění. Pokud pračka nezačala ticho lisování spodního prádla, vraťte se do katastrofy.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 1445

Jaký druh vrtání?

Před zahájením opravy musíte vypnout zařízení z výstupu. Takže nás v procesu nezasáhni. Je také nutné zastavit tok vody, lámání jeřábu.

Upevňovací pružiny

Pružiny, které opravují polohu nádrže, mohou také způsobit takový problém. Spíše, vrzání sám vytvoří tah. Mohou být hozeny na přistávací hnízda během mytí. Jak zjistit, zda je to hlavní důvod pro nepříjemný zvuk? Aby bylo možné tuto možnost zkontrolovat, je nutné odstranit horní část skříně pračky. A při práci (jen když to vrzá), klikněte na návštěvu na návštěvu. Pokud se během stisknutí vrzání zmizel, pak jsme zavedli poruchu. Za účelem odstranění, je nutné mazat místa kontaktu pružin a přistávacích hnízd.

See also  Jak umýt semišovou bundu v pračce

Jako mazání můžete použít obvyklý strojový olej.

mytí, pračce

Natažený pás

S dlouhou operací se stroj může protáhnout nebo nosit hnací pás. S takovou poruchou se pás může posouvat vytvořením takového nepříjemného zvuku v procesu. Za účelem opravy situace musíte změnit napětí pásu. To znamená, že to zvýšíte. Nebo vyměňte opotřebovaný pás do nového. Níže můžete sledovat video pro výměnu pásu:

mytí, pračce

Věci se dostaly mezi nádrž a buben

Jak již napsal výše, malé věci, když se mytí může dostat pod buben pračky. Takové věci, které jsou lisovány mezi nádrží a bubnem, mohou během mytí učinit nepříjemné zvuky. Za účelem odstranění outsiderů z tohoto místa je nutné odstranit topný prvek. Je deset. A skrz díru, kde byl tento prvek dříve umístěn, dostaneme a odstraníme věc.

V případě dlouhodobého užívání stroje může uvolnit upevnění hřídele bubnu. V důsledku toho vzniká vůle. A strom začíná vrzat, v kontaktu s vnitřními částmi. V tomto případě budeme snadno opravit členění, utahování blokovacích prvků.

Pračka nádrže s stěnami

Pokud když pracujete svůj stroj, nádrž přichází se stěnami případu, může být také příčinou symbolu. Aby se zajistila, že včasná porucha je v tom přesně, musíte zkontrolovat upevnění nádrže, pružin a tlumiče nárazů. Pokud jste si všimli nějakého druhu poruchy. eliminujte.

Čištění manžety

V některých případech mohou malé částice umytého prádla spadnout na dvířka manžetu pračky a zůstat tam. Proto je nutné pravidelně kontrolovat čistotu manžety a odstranit všechny tyto vklady. Při čištění věnujte pozornost mezerám. S kontaminovaným, tedy manžeta může dojít proti kontaktu švu a spřádacího bubnu.

Rám

Tělo pračky se skládá z několika částí. Obvykle jsou spojeny šrouby nebo jinými blokovacími prvky. S dlouhodobou operací nebo nízkou kvalitou sloučeninou může dojít k tření mezi jednotlivými částmi pouzdra. A tření, zase může způsobit vrzání. Jak jste již hádali, abychom vyřešili tento problém, je nutné pouze opravit kusy případu. To je, spin šrouby. V některých případech budou také spojovací prvky nahradit.

Příčiny hluku v pračce a jejich eliminaci

Pokud je vůz pro domácnost pro domácnost velmi hluk při práci na žíhání, pak je důvod nesprávný provoz. Během přetížení bubnových věcí se objeví String Roar.

Existuje řada dalších poruch, které vedou k obrazovce a hluku technologie.

Nesprávná instalace

Nesprávná instalace může být hlavní příčinou obrazovky Screenshot. Dokonce i malý svah vyvolává vibrace při otáčení bubnu na 800-1000 otáčkách. Nerovnováha v komplexu s odstředivou silou vede k velmi hlasitým klepání, vibracím a houpání případu. Problém je vyřešen vyrovnávacím zařízením horizontálně pomocí stavební úrovně.

Důležité! Hlasité překlepy se projevuje a když je stroj položen na podlahu silným průhybem.

Padající cizí předmět

V přítomnosti cizích předmětů v odtokových tryskách a bubnu je pracovní pračka hluk, ale když lichotí, tyto zvuky jsou slyšet nejvíce jasně. Uvnitř zařízení může být mince, kovové upevňovací prvky a tlačítka, která zasahují do normálního provozu.

Problém je řešen osvobozením bubnu z roztoků, čištění odtokových trysek a kanálů. Někdy menší předměty spadají mezi buben a pruh je vyčištěn demontáž. Paralelně, čištění z odpadků a měřítku.

Zajímavé vědět! Podle statistik servisních center je více než 80% odvolání spojeno s vniknutím cizích předmětů do mechanismu techniky.

Ne nevyhněné dopravní šrouby

Výrobci mytí zařízení Zvláštní pozornost platí za dopravu. MIS buben během přepravy je upevněn speciálními spojovacími prvky, což umožňuje zamezení uvolnění při řízení.

Nainstalujte zařízení pouze po odšroubování šroubu. Pro nevědomost na ně zapomenou. Výsledkem je hlasitý šum zařízení při prvním spuštění. Po vybalení umyvadla je důležité věnovat pozornost následujícím:

 • Buben je upevněn šrouby ze 4 stran;
 • odstranění podléhá všem spojovacím prvkům;
 • Odšroubujte svorky by měly být opatrné, aby nedošlo k poškození případu zařízení;
 • Šrouby jsou oživeny proti směru hodinových ručiček.
See also  Jak změnit těsnění v pračce

Podívejte se na dopravní šrouby! Nevyhazujte dopravní uzávěr. bude to potřeba s následujícím strojem.

Poškozená ložiska

Pokud pračka ohrožuje během praní a během žíhání, je problém poškodit ložisko. Selhání prvku dochází v důsledku vkladu ucpávky, která zabraňuje vstupu vlhkosti. Uniklá voda vede k vzniku koroze na ložisku.

 • Zvenčí (na zadní straně nádrže) se projevují rezavé kapky;
 • Buben jde nerovnoměrný;
 • V režimu Stiskněte stroj silný hum a píšťalku.

Problém je eliminován nahrazením části.

Oslabení Shkiva

Když je hluk s přerušovanými kliknutí v pračce pro domácnost s rychlým žíháním. to je způsobeno oslabením kladky. Problém není považován za nebezpečný, ale můžete to odstranit sami. Chcete-li to provést, otevřete zadní víko a utáhněte šroub.

Důležité! Oslabená řemenice vede ke zvýšení hluku i na malých revolucích.

Nerovnoměrné uspořádání protizávaží

Aktivity pro strojovku jsou potřebné pro vyvažování a snížení odstředivé síly během rotace bubnu. V jejich nepřítomnosti nebo selhání, přístroj je velmi ohromující. Systém protiváhací je nerovnoměrný z důvodů továrny, nebo je důsledkem nesprávné dopravy. Pokud je položka poškozena, měla by být nahrazena.

Plemeno proti vyvažování

Oddělení protizávaží dochází po 5-7 letech intenzivního využívání. Systém je dotažen, po kterém je hluk eliminován.

Těsnicí se nehodí do dechu

Někdy hluk v pracovní pračce se objeví, když je vypnutý buben otočen. Obrazovky a píšťalky, stejně jako zvuk tření gumy se okamžitě objevují, když poprvé spustíte nové vybavení. Členění není tovární sňatkem a nedochází v důsledku chyby uživatele. Jen těsnící guma není vhodná pro velikost dvířek. Stojí za to změnit. Chcete-li uložit, můžete vidět hrany těsnění.

Důležité! Problém této přírody se nachází pouze z rozpočtových modelů.

Otáčení s poruchovým hřídelem

Pokud pračka po určité době začala dělat hluk, když mytí nebo žíhání, musíte věnovat pozornost upevňovacímu prvku a propagačnímu systému. Rozbitý rotační hřídel eliminuje hustý adherence bubnu. Detail dělá řev, zejména na vysoké rychlosti.

Hřídel je velmi silná náhradní díl, ale má na sobě nebo deformovanou během vniknutí vlhkosti do vnitřní části pouzdra. Rozdělení Vyjměte část. Nejlepší je využít služeb mistra.

Blok: 3/4 | Počet znaků: 4718

Oslabení stromu

Po dlouhém vykořisťování nebo z nekvalitní montáže pračky, hřídel upevňovací šrouby mohou relaxovat, což porušuje rovnováhu bubnu, čte chrání a vrzání. Tato chyba je eliminována elementární: stačí utáhnout šrouby. Nicméně, ne vždy design stroje usnadňuje dostat se k nim. Pokud to nemůžete udělat sami, je lepší se obrátit na profesionály, aby byli neúmyslně poškozeni jiné konstrukční prvky.

Co může způsobit mletí v pračce

Pro přesnou diagnózu je nutné jednotku demontovat, vyjmout víko a boční části a provádět podrobnou diagnostiku. Každý výrobce praček má určité nedostatky, které mohou způsobit nepříjemné broušení. Například v technice indexu, pružiny a tlumiče často selhávají. To je důvod, proč jsou bubenové vrzaty v pračce.

V závislosti na tom, jak je fáze pračky rozdrtit, můžete posoudit povahu rozbití.

Skyrplay. příznak vážnějšího rozbití

Ne vždy bubnový terc o gumové těsnění v důsledku nesprávné polohy manžety. Pokud byl stroj nakoupen po dlouhou dobu a náhrada gumy nebyla, znamená to, že se křižování začalo rozpadnout v důsledku dlouhodobého provozu. Takový problém je velmi závažný a nevyhnutelně vede k zadní části nádrže: válec mění trajektorii pohybu a lpípka do kulometu. Jiné podezřelé zvuky jsou zpravidla vyslechnuty kromě symbolu: klepání a clang.

mytí, pračce

Můžete zkontrolovat stav příčníku pouze jedním způsobem. demontáž a lámání nádrže. Někdy je možné podezření na problémy bez demontáže mytí. Pokud je zhroucení vážné, pak uzel ložiska jistě trpí. Problémy s nimi se projevují rezavé podstruhy na zadní stěně mycí nádrže.

Při členění v příčce a montáži ložisek, polotovary nepomohou. Je nutné okamžitě zastavit provoz stroje a držet příslušnou opravu. Pokyny, co dělat dál, je následující:

 • Zakažte podložku z komunikace;
 • Demontovat případ a demontovat nádrž;
 • Propagace nebo snížení nádrže do dvou poloviny, v závislosti na modelu stroje;
 • odstraňte buben;
 • prozkoumat kříž.
See also  Kde nalít klimatizaci do pračky Samsung

Zakoupené části a upevňovací prvky se odstraní po léčbě mazání WD-40.

Pokud jsou kříže poškozeny, pak ji změňte. Odšroubujte tři upevňovací samostatné procesy a poté, klepnutím na část s kladivem a nahrávání šroubováku, odstraňte z drážek. Nové “lopatky” Kupujeme v sériovém čísle stroje a upevněte na hřídeli. Postup je poměrně komplikovaný, je lepší kontaktovat službu.

Odstraňte zadní stěnu pouzdra

Rolování bubnu. pouze první etapa diagnózy. Poté, co budete muset částečně rozebrat stroj, důsledně kontrolu všech možných problémů. Kruh je tedy zúžení, zdroj drápů bude objeven. Doporučuje se jednat v následujícím pořadí:

 • de-energizujte pračku;
 • Volný přístup k “zálohování” stroje (nasazení jednotky nebo odvrátit od stěny);
 • Odšroubujte zadní stěnu odšroubováním zádržných šroubů kolem obvodu;
 • Zkontrolujte pohon a zadní povrch nádrže.

Problémy s pohonem jsou okamžitě patrné. roztržený pás bude ležet v dolní části stroje. Snadné vidět a přemístit ráfek, jako guma “pády” z drážek. V tomto případě je instrukce, co dělat, je jednoduchá: upravit polohu “kroužku” nebo najít náhradu a vytáhněte gumu zpět.

Při hledání náhradních dílů pro opravu se musíte zaměřit na sériové číslo pračky.

Hnací řemen na místě? Pak opatrně zkoumat zadní stěnu mycí nádrže. Rezavé úniky na něm. znamení zhroucených ložisek. Poškozená žláza začíná projít vodou, v důsledku toho vlhkost spadá do ložiskové montáže, nůžky mazává a vede k korozi. Při posouvání bubnového hřídele se pohybuje s úsilím, která je doprovázena klepání a svahu.

Rozbitá ložiska a obezřetná žláza musí být nahrazena novým. Lepší pověřit opravy profesionálů. Pro výměnu bude mít téměř úplně rozebrat stroj, což je poměrně těžké.

Jak nahradit ložisko?

Porucha ložiska je diagnostikována na základě řady kritérií:

Ložisko je považováno za trvanlivý mechanismus, jehož provozní zdroj dosahuje 7-10 let. Rozbije se kvůli opotřebení nebo nalévání vody. Spěchací kovové části je známkou netěsnosti bubnu nebo prasklin pro práškové nádrže. V tomto případě by měli být mistři vyzváni, což na základě odborné diagnostiky odhalí důvody pro rozpad podložky.

Dejte novou ložisko místo vadného, ​​můžete samostatně nezávisle. Měli byste se však seznámit s instrukcemi, abyste mohli přístroj řádně připravit. Začněte stojící s přípravou všech potřebných nástrojů, stejně jako nové části včetně těsnění.

Čištění odpadní hadice u pračky

Poté musíte vypnout mycí jednotku z elektrické sítě. Pak by mělo být zařízení instalováno tak, aby byl přístup k zadním panelu. Potřebuje odšroubovat všechny upevňovací prvky a poté vyjmout celý panel. Pak můžete odstranit dávkovač pro makeální. Pomocí šroubováku odšroubujte elektronickou řídicí jednotku a udržujte jej stranou.

Doporučujeme seznámit se s tím, jak odstranit červené víno z pohovky a odstranit skvrny

Po odpojení zámku můžete získat zbytek dílů a poté vyjměte přední část panelu. Chcete-li uvolnit svorku, měli byste fotografovat všechny rušivé prvky. Pak můžete provést demontáž proti pultu a opálení. Je však důležité udržet v paměti, protože hlavní uzly jsou umístěny. Pro to můžete dokonce udělat své fotografie.

Výměna ložiska začíná odšroubováním a odstraněním kladky. Poté je hřídel vyřazen gumovým kladivem. Dále je třeba odšroubovat šrouby, které připojují části nádrže. Teď, když je ložisko viditelné, musí být vyřazeno. Pro to je použit dláto.

V poslední fázi jsou žlázy odstraněny. Poté, co existuje příprava na nový detail. Zpočátku se čistí, a pak mazání se speciálními prostředky. Nyní můžete všechno sbírat, ale pouze v opačném pořadí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS