Pigmentace po odstranění laserových chloupků, jak odstranit

Princip postupu a péče po odstranění laserových chloupků

Péče po odstranění laserových chloupků je velmi důležitá pro získání požadovaného efektu. S nedodržením základních pravidel se mohou konat komplikace ve formě alergických reakcí a bolestivých pocitů.

Chcete.li získat hedvábný vzhled a dotkněte se kůže, musíte pochopit, co můžete po zákroku udělat a co nelze udělat. Abychom si mohli užít výsledek, a ne eliminovat negativní důsledky, je důležité vzít v úvahu kontraindikace a dodržovat doporučení kosmetologa. O tom je náš článek.

Typy odstranění laserových chloupků

Typ laserového odstranění chloupků závisí na typu laserů používaných k jeho provádění. Dnes jsou čtyři z nich.

 • Rubin Laser (používaný velmi zřídka, protože je morálně zastaralý) s vlnovou délkou 694 nm, který ničí vlasový pigment a nemá destruktivní účinek na jeho folikul.
 • Alexanderův laser (populární) s vlnovou délkou 755 nm, který účinně odstraňuje vlasy jakékoli barvy rostoucí na kůži I. IV fototyp.
 • Diodový laser (populární) s vlnovou délkou 808-810 nm, který může odstranit tmavé a tmavě hnědé vlasy na kůži fototypu I-VI.
 • Neodymální laser (kvůli „agresivní“ expozici se používá ve výjimečných případech) s vlnovou délkou 1064-1320 nm, který ovlivňuje pigment na vlasy a způsobuje koagulaci (těsnění) cév, které živí jeho folikuly.

Znát délku světelné vlny je nezbytná k posouzení koeficientu jeho absorpce. Efekt dlouhého vlny snadno dosáhne folikulu. Na jedné straně je to dobré a na druhé straně to znamená, že jeho energie může absorbovat konkurenční kožní chromofory (melanin a voda obsažená v tkáních), což vede ke snížení účinnosti odstraňování chloupků. Zatímco krátké vlnové záření nedosahuje folikulu, je slabě absorbováno kožními chromofory, ale úmyslně ovlivňuje pigment vlasové tyče.

Pokud porovnáme postupy na populárních zařízeních mezi sebou, je odstranění chloupků považováno za jemnější laser Alexander Laser. Zatímco použití diodového laseru umožňuje zpracovat tmavší pokožku a tělo.

Výhody a poškození laserového odstranění chloupků

Použití laserových technologií zaručuje dlouhodobý výsledek, který lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi zřejmé výhody postupu lze tyto relevantní body poznamenat:

 • neinvazivita. bez zhoršené integrity kůže;
 • Bezkontaktní. pouze laserový paprsek ovlivňuje pokožku;
 • Bezbolest. použití chladicího a lokálního anestezie leve nepříjemné pocity;
 • Sterilita. laserová světelná energie ukazuje baktericidní účinek;
 • University. Postup je vhodný pro ženy a muže s jakýmkoli typem barvy kůže a vlasů;
 • Vysoká účinnost. všechny nežádoucí vlasy jsou odstraněny ve fázi aktivního růstu.

Zároveň se na populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutuje o přesných opačných informacích o zbytečnosti a nebezpečí postupů. Jeho chování je zarostlé s mýty připomínajícími „hororové příběhy“ o nebezpečích laserového odstraňování chloupků pro tělo: říkají, že to vede k rozvoji kandidózy (drozd), rakovině a zvýšení růstu vlasů a zvýšení růstu vlasů. Je snadné tyto mýty vyvrátit. proto stačí mít základní znalosti v oblasti lidské medicíny a fyziologie.

Laserová světelná energie má výrazný baktericidní účinek. Jeho účinek inaktivuje (ničí) patogeny, včetně hub rodu Candida, jehož aktivní reprodukce vede k rozvoji kandidózy.

Negativní důsledky odstraňování chloupků v bikinách proto chybí. V tomto případě je pozorován přesný opačný účinek: naprosto čisté pole „normy“. Úplná absence plísňové infekce, která je potvrzena metodou polymerázové řetězové reakce.

Laserova světelná energie nevyvolává nekontrolovanou proliferaci (reprodukce) buněk charakteristických pro onkogenezi. Jeho účinek nevede k rozvoji rakoviny! Navíc se nedávno lasery aktivně používaly při léčbě rakoviny děložního čípku po chemo- a radiační terapii.

Laserová laserová energie nezvyšuje růst vlasů. Koneckonců, tento proces je řízen hormony, které se vyrábějí v endokrinních žlázách těla. V průběhu problémových oblastí zpracování nemá laser na ně žádný vliv.

Je obtížné říci na základě toho, o čem se narodí takové směšné mýty, což nutí dívky, aby se divilo, zda je odstranění laserových chloupků škodlivé pro zdraví. Reaguje na něj, je možné s plnou jistotou říci, že při absenci kontraindikací a správného chování nepoškodí tělo žádné poškození těla.

See also  Jak odstranit zbytek prášku v pračce

Jaký je postup odstranění laserových věkových spotů?

Přijdete na konzultaci s naším vysoce kvalifikovaným. Na jedné z našich klinik. Pak jdete na gauč, dostanete speciální brýle. Gel se aplikuje na požadovanou zónu, po které laser začíná působit. Laser ovlivňuje pouze pigmentové buňky, aniž by to ovlivnilo zdravé buňky. Celá relace zpravidla trvá asi 15–20 minut, poté lékař aplikuje uklidňující krém a uvolňuje. Postup je vše.vzorek a nevyžaduje zvláštní přípravy. Během relace se pacient cítí lehké teplo a brnění, které nezpůsobují nepohodlí.

pigmentace, odstranění, laserových, chloupků, odstranit

Výsledek po odstranění věkových spotů je sudý, prostá, zářivá kůže. Výsledek omlazení je zachován po celá léta a když jizvy, skvrny nebo odstranění. Fraxel není všelék, ale může vrátit vaši pokožku zdravý vzhled a pružnost. Ze všech kosmetických postupů je to laserové odstranění věkových spotů, které je nejúčinnější.

Na kosmetologické klinice přítelkyně provádíme rychlé odstranění věkových míst pomocí laserových technologií, jejichž hlavní výhodou je bezbolestnost a velmi vysoká účinnost, jakož i informace s minimem nežádoucích vedlejších účinků, ke kterým může dojít po chemických procedurách. Získejte podrobnější informace a domluvte si schůzku s vyplněním níže uvedeného formuláře. Služba má zvláštní propagační cenu a můžete si také zakoupit kupón na webu.

Děkujeme vám za mnoho let a důvěřujete nám svému zdraví a kráse! Vaše důvěra a vysoká odměna pro nás.

Korekce post.traumatické pigmentace po agresivních laserových postupech

Bragina Irina Yuryeven, to.m.n., doktor. dermatolog, kosmetolog, fyzioterapeut, gerontolog. Experiment Evropské laserové akademie zdravotnictví Laha, viceprezident lékařské laserové akademie Ruska (MLAR), člen americké společnosti laserové medicíny a chirurgie (ASLMS), člen společnosti Estetic Medicine of Russia (OEM) Specialist v oblasti laserové technologie a rehabilitace. Vědecký poradce směru laseru a kurátor značky FOTONA GK “Sportportport”.

Uvedení hyperpigmentace (PIH) je nejčastějším získaným porušením pigmentace. Prevalence a intenzita tohoto estetického problému je spojena s příčinou, trváním a intenzitou předchozí pigmentace zánětu.

Plasová hyperpigmentace. ztmavnutí kůže, ke kterému dochází po zánětlivých vyrážkách nebo poškození kůže. Tato podmínka je výsledkem reakce melanocytů na poškození kůže, což způsobuje zvýšení produkce melaninu a/nebo jeho redistribuce.

Patogeneze hyperpigmentace PIH má následující vývojový mechanismus. Zánětlivé procesy v dermis a epidermis vedou k uvolnění a oxidaci kyseliny arachidonové tvorbou prostaglandinů, leukotrienů atd. Tyto zánětlivé faktory poškozují práci imunitních buněk a melanocytů. V závislosti na hloubce léze se vyvíjí epidermální nebo dermální melanóza.

Epidermální forma oprava pigmentace je charakterizována zvýšením produkce a přenosu melaninu do okolních keratinocytů. Klinicky ukládání granulí melaninu je realizováno při ztmavnutí kůže. Intermantální forma PVG je důsledkem způsobené zánětem poškození bazálních keratinocytů, které vylučují velké množství melaninu. Volný pigment je fagocytizován v horní dermis makrofágů, které se nyní nazývají melanofágy, a dává pokožce modro šedý pohled na místo poškození.

 • Vliv UV záření provokující melanogenezi závislé na tyrosinazinu. Melania je převedena na keratinocyty;
 • Genetika, užívání léků, antibiotik. V těchto případech se uvolní melamostimulační hormon, což vede ke zvýšení citlivosti kůže na UV;
 • Endokrinopatie, COC (estrogen), těhotenství. Produkce tyrosynázy je aktivována, v důsledku toho se zvyšuje syntéza melaninu.
pigmentace, odstranění, laserových, chloupků, odstranit

Role endokrinního a imunitního systému při vývoji post.traumatické pigmentace, tvorba PIH do značné míry závisí na práci imunitních a endokrinních systémů. Významnou roli při tvorbě post.traumatické pigmentace hrají stresové hormony. Kortikotropin stimuluje sekreci adrenokortikotropní hormonální hypofýzy a kortizolu. Kromě toho jsou pod jeho vlivem hormony sympatického nervového systému uvolňovány z nervových ganglií a nervových zakončení. Se stresem v krvi se koncentrace androgenních hormonů zvyšuje. Testosteron způsobuje křeč kožních cév v zónách se zvýšenými receptory MEST. Je pozorováno zhoršení lokální tkáňové reaktivity. Tyto procesy i s mírným traumatem nebo zánětem kůže mohou vést k chronickému zánětu a vzhledu jizev keloidů.

Stres má ohromující účinek na imunitu, hlavně kvůli zvýšení koncentrace glukokortikoidů. Inhibují produkci řady prozánětlivých cytokinů (IL1, IL6, FNOA atd.), snižte počet cirkulujících lymfocytů, makrofágů a bazofilů, s prodlouženou expozicí způsobujte apoptózu lymfocytů a atrofie brzlíku.

S depresí je pozorován nadbytek sekrece kortizolu v kůře nadledvinky. Tento hormon nemůže ovlivnit hypotalamus a hypofýzu a zastavit výrobu stresových hormonů. Imunita je oslabena, protože po dlouhou dobu byly všechny síly těla opuštěny, aby překonali stresovou situaci, zanedbávali zájmy imunitního systému. Vliv hormonů na procesy v kůži

See also  Který stroj se má dát na varnou desku
Kortikosteroidy a adrenokortikotropní hormonální hypofýza žláza Inhibujte mitotickou aktivitu fibroblastů, ale urychlujte jejich diferenciaci
Mineralokortikoidy Zvyšte zánětlivou reakci, stimulujte vývoj všech prvků pojivové tkáně, zrychlujte epitelizaci
Somatotropní hormonální hypofýza Zvyšuje proliferaci buněk, tvorbu kolagenu, tvorbu granulační tkáně
Hormony štítné žlázy Stimulujte metabolismus buněk pojivových tkání a jejich proliferaci, vývoj granulační tkáně, tvorbu kolagenu a zranění
Sexuální hormony (estrogeny) Nedostatek hormonů zpomaluje reparativní procesy
Sexuální hormony (androgeny) Aktivovat činnosti fibroblastů

Porušení hormonální rovnováhy vede ke zhoršení mikrocirkulace a ke snížení schopnosti kůže regenerace.

 • Snížení pružnosti stěn krevních cév a zvyšování jejich propustnosti. To rozšiřuje období edematózního syndromu po zákroku;
 • Dysfunkce neurogumorální regulace, která způsobuje přetrvávající expanzi krevních cév. Tyto procesy vedou k krevnímu řečišti;
 • Expanze kapilár povrchové vaskulární sítě, která vyvolává vývoj erytému, vaskulární sítě, telangiektasie;
 • Zvýšení období epitelizace rány.
 • Důkladná historie anamneze (a její nahrávání na kartě pacienta)
 • Vyhýbání se aktivní práci s vysokými parametry u pacientů iii. IV fotografií
 • Povinné používání opalovacích krémů po jakýchkoli postupech spojených s poraněním kůže
 • Kontrola předpisu léčivých přípravků s fotosenzibilizačními vlastnostmi
 • Prevence pasteální hyperpigmentace (anti.zánětlivé, antiseptické, svíravé účinky). Používejte kyselinu transhasamovou, kapradinový extrakt (Fernblok);
 • ochrana před UV zářením, které stimuluje vývoj pigmentace (opalovací krém);
 • Antioxidační akce. Poskytuje jej: Fernblok Extract (Fernblok),
 • Protesanidin (vitamin P, katechiny);
 • zásah do hormonální regulace melanogeneze.
 • Použití hardwarových technologií (NILI, LED, MCT, UZT) vám umožňuje zabránit oprava hyperpigmentace a má také antioxidační účinek na pokožku.

Podstata metodiky odstraňování laserových chloupků

Odstranění laserového odstranění nežádoucích vlasů je lékařský postup. Podstata metody spočívá v vlivu laserové vlny, která má určitou délku na pigment melanin, který je přítomen ve vlasech a dává jim barvu.

V melaninu jsou dvě složky:

Barva vlasů závisí na poměru těchto zlomků. Pokud převládá emlanin, vlasy budou tmavým odstínem s dominancem feomlaninu. světla.

Ve druhém případě (například v červených a blondýncích) se světlo odráží a ne jeho absorpce, pak odstranění chloupků s laserovým odstraněním chloupků není možné.

Kvůli absorpci světla emlaninem začíná v kůži rozpad chemických sloučenin. Tento proces je způsoben vlivem vysoké teploty. To znamená, že po zahřátí vlasové tyče se teplota přepíná na kořen a cibuli. Rostoucí tepelná reakce spustí blokování krevních cév: vlasy přestávají jíst. Postupně tedy zemře a vypadne.

Příčiny komplikací

Uvádíme hlavní důvody rozvoje komplikací charakteristických pro všechny typy postupů pomocí laserů a systémů IPL.

 • Profesionální chyby lékaře, který zahrnuje školení špatné kvality; Diagnostické chyby, zejména definice fototypu a stavu kůže; Nesprávný výběr typu laseru a jeho radiační parametry; Dopad dopadu; nedokonalost techniky práce s laserem; neúplné povědomí o pacientovi ohledně postupu, jeho výsledků a post.procedurální péče; Hlasování produktů na ochranu očí u pacienta nebo lékaře; Nedostatek adekvátního chlazení kůže během postupu.
 • Selhání pacientů s doporučeními lékaře pro post.procedurální péči.
 • Zdravotní stav pacientů během postupu. Tento faktor ovlivňuje účinnost samotného postupu a rozvoj komplikací v období post.procedurálního období. Ani při kvalitativní sbírce anamnézy nemůžeme plně vzít v úvahu přítomnost všech přitěžujících faktorů a nemocí u pacienta, protože o nich vždy neví.

Při sběru anamneze je důležité vzít v úvahu tendenci pacienta k alergickým reakcím, přítomnosti hormonálních poruch, stavy imunodeficience, onemocnění pojivové tkáně a nádorových onemocnění, užívání léků, které ovlivňují funkční aktivitu melanocytů.

Jaké jsou kontraindikace během odstraňování laserových chloupků?

Existují dočasné faktory, ve kterých nelze provést laserové odstranění chloupků. To zahrnuje:

Ženy během těhotenství čelí fyzickému problému odstraňování nežádoucích vlasů, protože jednoduše nedosahují správných míst. Proto začnou přemýšlet o optimálním způsobu odstraňování chloupků a zastavení při odstraňování laserových chloupků. Tento typ odstranění chloupků je však během těhotenství kontraindikován. Faktem je, že během těhotenství je hormonální pozadí nestabilní a kůže se stává citlivou. Z těchto důvodů se může objevit pigmentace a samotný proces projde bolestněji. Kromě toho nebyl vliv laseru na plod studován a jeho bezpečnost pro embryo nelze experimentálně prokázat z etických důvodů. Ale po porodu můžete přistoupit ke zničení nudných vlasů a nezapomenout na seznam dalších kontraindikací.

Za prvé, u dětí je většina vlasů ve spánku. Mají několik tmavých pigmentů (melanin) a postup odstranění laseru bude prakticky zbytečný. Někde ve věku 12–13 let začíná aktivní růst vlasů.

See also  Instalace buržoazní pece v dřevěném domě

Za druhé, dospívání je doba zuřící hormonů a restrukturalizace celého organismu. Tělo teenagera a tak během tohoto období není snadné a lepší dát čas na dokončení všech začátků procesů.

Při odstraňování laserových chloupků byste se měli zdržet návštěvy pláže nebo solária za 2-4 týdny a 2-3 týdny po zákroku. Kůže po pobytu na slunci je dehydratována a musí být zvlhčena, je suchá a podrážděná, což znamená, že náchylná k popáleninám a pigmentaci. Laser ovlivňuje tmavý pigment ve folikulu vlasů. Nejlepší výsledek bude při práci s tmavými vlasy na slušné kůži a ne naopak. Krémy a vody pro získání umělého opálení jsou také kontraindikovány. A po postupu odstranění nemůžete opakovat, protože kůže je náchylná k podráždění a musí zajistit řádnou péči. Používejte zvlhčování a opalovací krém v otevřených oblastech kůže.

Po odstranění vlasů voskem nebo cukrovou pastou (Shugaring) by mělo projít 30 dní. Protože tyto metody odstraňují kořeny a postup odstraňování chloupků laseru bude neúčinný.

Po odstranění chloupků v zanícené oblasti kůže se může infekce dostupná na povrchu dále šířit. Například působením laseru na kožní oblasti s folikulitidou vytvořenou v důsledku bakterií proofytů je možné vyvolat infekci infekce podél celého povrchu a zhoršit situaci jako celek. Kromě toho se v přítomnosti infekcí v těle sníží imunita, což ovlivňuje načasování hojení tkání. Provádění laserového odstranění chloupků v zánětlivých procesech může vést k pigmentaci tohoto místa. Vzhledem k tomu, že laserový paprsek, může na něj dostat, může vyvolat vývoj zvýšeného množství tmavého pigmentu (melanin).

Místo, na kterém je postup plánován, by mělo být zdravé. Neměly by existovat žádné loupání, popáleniny, alergické vyrážky, zranění a mikrotraumy. Jinak bude odstranění chloupků neúčinné a stav poškození se může zhoršit. Postup lze provést po obnově kůže.

Péče o pleť po první epilaci

 • Vyloučení horkých lázní. Kosmetologové nedoporučují v první den po epilační relaci horkou koupel nebo sprchu. A koupelna a sauna jsou zakázány, dokud podráždění charakteristické pro vliv laserových průchodů, které mohou trvat několik dní na týden. První den je lepší omezit vodní postupy vůbec a v případě potřeby se v případě potřeby udělat krátkou chladnou sprchu a snažit se nepodat žádné detergenty na epilizovanou pokožku. To zabrání rozvoji podráždění. Obecně platí, že tepelná expozice je zpočátku lepší snížit na minimu. Doporučuje se také neplavat v bazénu, dokud se horní vrstva zcela nezahojí, protože chlor podporuje epidermis k dráždění;

Pro maximalizaci pravděpodobnosti ultrafialového záření na epilizované oblasti je lepší provést laserový postup pro odstranění chloupků na podzim a v zimě.

Po první relaci laserového odstranění chloupků je odstraněna méně než polovina vlasů.

Vysoký.zvýšený melanin v kůži po opalování sníží účinek další epilační relace. Kromě toho jsou s laserovým odstraněním na opálenou pokožku možné popáleniny. V opačném případě je v epilizovaných oblastech vzhled červených nebo nahnědlých skvrn, loupání, výskyt černých teček a postup ničení vlasů bude méně účinný. Je povoleno používat drážku automobilu týden po první relaci, ale za předpokladu, že na kůži není podráždění. Prostředky, které obsahují panthenol nebo aloe šťávu, jsou ve složení nejlépe odstraněny.

Další doporučení před odstraněním laserových chloupků

Postupy salonu nejsou kontraindikací pro odstranění laserových chloupků, s výjimkou chemických mediánů slupky. Takže výsledek po kurzu nepočítají vedlejší účinky, měsíc před laserovým postupem, vylučují chemické loupání kůže.

Více benigních novotvarů v údajné epilační zóně je nejlépe odstraněno. Léčba tkanin po odstranění novotvarů nastává během 2-3 týdnů. Dále můžete pokračovat v postupu laserového odstraňování chloupků.

Pokud v oblasti, kde chcete odstranit vlasy laserem, jsou zánět, papuly a pustuly (kožní vyrážka). Poté se poraďte s dermatologa a projděte se po průběhu léčby.

Nyní jste vyzbrojeni znalostmi a jste připraveni se zbavit nechtěných vlasů laserem. Postupujte podle výše uvedených doporučení a radujte se z získaného dlouhověného výsledku!

Uložte poznámku, abyste nezapomněli, co lze a nelze provést před a po laserovém odstranění chloupků:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS