Příčiny poklesu tlaku v plynovém kotli

Jak zvednout tlak v plynovém kotli: důvody poklesu, korekční metody

Dobrý den, milí čtenáři. Taková otázka Jak zvýšit tlak v plynovém kotli, utrpení mnoha vlastníků. Je nutné znát standardy pro izolované topné systémy, příčiny takového poklesu, způsoby korekce situace a specifika pro modely různých značek.

Když tlakové poklesy v plynovém kotli, oba kontury (topení a teplé vody) zhoršují. Pokud dojde k nouzové automatizaci v modelu, pak se přístroj vypne. Je nutné rychle vytvořit skutečné příčiny takového stavu a odstranit je.

Příčiny poklesu tlaku v plynovém kotli

Standardy tlaku v plynovém kotli

Celková tlaková míra pro všechny kotle pro plyn pro domácnost není poskytnuta. Vypočítá se na základě technických vlastností zařízení a trubek, z nichž je tepelný systém složen. Existuje však pravidlo: průměrný provozovatel by neměl překročit minimální ukazatele v nejvíce nízkoenergetických prvcích řetězce.

Důležité! Potřebný požadavek na pracovní cirkulaci vody uvnitř kotle je také rozdíl mezi přímým a reverzním proudem chladicí kapaliny, který musí mít alespoň 0,3 atmosfér.

K dispozici je také statický tlak na potrubí spojené s rozdíly v umístění složek tepelného řetězce (každý výška měřidla přidává 0,1 bar).

V průměru s plným ohřevem by měla být hladina tlaku v systému udržována v oblasti 1,8 baru a ve studené formě 1,5 bar.

Data pro každý konkrétní model, včetně maximálních a minimálních přípustných indikátorů, jsou uvedeny v pokynech výrobců. Současně je tlak na spodním limitu povolen pouze v plnicí fázi obrysu s chladicím prostředkem.

Pro kontrolu úrovně tlaku je vybavena domácími třením je vybaveno tlakoměrem.

Příčina 2. Ze vzduchu z expanzní nádoby

Několik měsíců po zahájení provozu je možné nepředvídatelně pokles tlaku v topném systému, když vzduch z listů membránové expanzní nádoby. Na špičce nádrže stojí bradavka, která je postupně, pro snad několik měsíců, vzduchové směsi. A dopadne se, že pod vlivem chladicí kapaliny se veškerý vzduch extruduje a celá expanzní nádoba bude naplněna teplem nosičem.

Důvodem je skutečnost, že když je kotel zapnutý, chladicí kapalina se zahřívá, tlak v systému se rychle začíná stoupat a v následujícím tlaku se stane: Když se tlak stane nad přípustným, spustí se pojistný ventil a Tlak je aktivován. A když se tlak snižuje, postupně ho krmíte, a to se děje více a více. A nepostradatelně přichází takový stav v expanzní nádobě, kdy je všechny nebo téměř celá nádrž naplněna tepelným nosičem (voda) a v něm není prakticky žádný vzduch. V důsledku toho se tlak zvyšuje, když kotel začíná pracovat, a jakmile se zvyšuje nad limit, spustí se pojistný ventil, který je pouze určen k ochraně systému a chladicí kapalina je resetována. V souladu s tím poklesnou tlak v topném systému.

See also  Jak vypustit vodu z ohřívače vody AEG

Příprava vody pro vytápění

Čím vyšší je tuhost vody, tím horší je pro vytápění. měřítko vede k zarostlého lumenu v trubkách, zobrazuje výměníky tepla kotle a zabíjí čerpadla.

Vyčistěte systém z rozsahu. velmi těžký úkol několik dní. Je snazší se snazší usilovat o správně připravit nosič tepla pro vytápění.

Měkká voda není všude, ale tuhá voda může být změkčena doma, než ji do systému. Pro to jsou zakoupeny speciální filtry. změkčovadla.

Pro vyzkoušení příliš daleko, změkčující vodu, nemusí mít měkkou kapalinu, nad kyselostí, a to vede k uvolňování oxidu uhličitého a korozi kovů. Vysoká kyselost je také nemrznoucí směs s glykolem ve složení. Sníženo jeho škodlivé akce pomáhají přísad. inhibitory (silikáty, aminy, fosfáty a další).

Dobrá kyselost Index: 8,5. 9,5 pH.

Recept: Můžete mixovat vodu z vodovodu destilovanou, v poměru 1: 1.

Po míchání je výsledná kapalina nutná k varu (pro odstranění kyslíku z něj).

Nepoužívejte chemické přísady k zmírnění vody.

Jejich použití ničí těsnění a při zahřátí jsou procesy destruktivní i pro kovy.

Takže, pokud tlak skoky nebo stabilní nízké, hledání problému, který potřebujete začít s kontrolou potrubí pro únik. Poté zkontrolujte výkon čerpadel, měření statického tlaku. Chcete-li znovu setkat s problémem, všude, kde potřebujete instalovat airlows a nelitujeme síly pro přípravu chladicí kapaliny s optimálním pH.

Naven a buckuck

Výše uvedené důvody a metody pro odstranění je platí pro mnoho značkových zařízení. Pouze jedna zařízení vyskytují častěji problémy z jednoho důvodu, jiní. na druhém a t.D.

Například důvody pro pokles tlaku v plynovém kotle jsou obvykle úniky a chlazení TN.

Zkontrolovat celý blokování. Úniky jsou pevné. Expanzní nádoba je naplněna vzduchem ven z trubek.

Pokud jde o slabě zahřátý TN, pak obvykle, když zapnete zařízení, je toto dilema automaticky vyřešeno.

See also  Jak připojit regulátor teploty k ohřívači

Nejčastější příčiny poklesu tlaku v baxiho kotle. úniky v hydraulických prvcích: že měděné trubky, těsnění a t.D. A modifikace Compact Fourtech / ECO-5 často proudí ventil v tyči.

Řídicí zařízení

Pro řízení tlaku vody v topném kotle a topný systém využívá tlakoměry a termomanometry. Ty jsou kombinovaná zařízení pro ovládání dvou parametrů najednou. Po spuštění obvodu musíte ovládat indikátory tak, aby neexistovaly nad normou.

V některých dvoukrátových venkovních a nástěnných kotli chybí tradiční střelnice. Místo toho jsou zde instalovány elektronické senzory, informace, ze kterých jsou přenášeny do elektronické jednotky, po kterém je zpracovávána a zobrazena na displeji. Je také možný další přístup. pokud je topná jednotka zbavena tlakoměrem, je k dispozici bezpečnostní skupinou.

Samotná bezpečnostní skupina obsahuje následující uzly:

Příčiny poklesu tlaku v plynovém kotli
  • Tlakoměr nebo termomanometru. pro řízení teploty a tlaku v topném okruhu;
  • Automatický vzduchový vzduch. zabraňuje impulsu na obrys;
  • Bezpečnostní ventil. resetuje tlak chladicího prostředku, když je nadměrný.

Doplnění vody do kotle. návod

Nezapomeňte pýchu tohoto uzlu v uzavřeném topném systému.

Jak zvýšit tlak v kotli?

Pokud je důvod poruše expanzní nádoby, pak byla nesprávně vypočítána jeho objemem nebo poškozeným membránou. V tomto případě byste měli buď přesněji vypočítat požadovaný objem, nebo jednoduše vyměnit nádrž.

Pokud se tlak stal bezprostředně po počátečním start, pak je to normální. V okruhu, docela nedávno naplněné vodou z vodovodního potrubí, existuje velké množství vzduchu.

Postupem času se změní na bubliny a zobrazí se z potrubí a parametry obvodu budou normální. Pro rychlejší odstranění bublin se používá ruční vzduchový guma.

Před prováděním opatření ke zvýšení tlaku v systému musíte se ujistit o jeho těsnost.

Chcete-li to provést, podívejte se na následující části:

  • Topná zařízení. často netěsnosti se objevují v místech dokování s trubkami, případné úniky vznikající mezi samostatnými sekcemi;
  • Potrubí. dokonce i velmi malé trhliny mohou často vést k úniku chladicí kapaliny;
  • Kování jsou často příčinou úniku;
  • Kotle. modely se dvěma obvody mají komplexní vnitřní strukturu: Takže by mělo být pečlivě vyrobeno pro kontrolu oběhového čerpadla, třícestný ventil a výměník tepla.
See also  Hlukový kotel při zahřívání teplé vody

Preventivní opatření proti vzhledu vzdušného zácpa jsou následující: \ t

  • Věnujte pozornost správné instalaci trubek a připojovacích topných zařízení. Mnoho problémů je způsobeno chybami, které jsou spáchány v této počáteční fázi.
  • Aby se zabránilo vzdušným dopravním zácpám, je zapotřebí správné uvedení do provozu zařízení, před tím, než je důležité předběžně zkontrolovat všechny komponenty a připojení.
  • Před zahájením zařízení do práce, zkontrolujte je pro práci. Pomocí kompresoru musíte odeslat tlak, jejíž úroveň je nad normální pracovní hodnotou.
Příčiny poklesu tlaku v plynovém kotli

Pokud za 30 minut, neoslabuje, pak je vše v pořádku a systém je připraven pro práci. Pokud je tlak dramaticky snížen, pak netěsnosti, které by měly být okamžitě identifikovány a eliminovány před operací.

Jak řešit problém tlaku?

První věc, která má být přijata v takových případech, je zkontrolovat ventil. Před kontrolou se ujistěte, že je jeřáb krmení nejvíce uzavřeno. Zkontrolujte, co se stane, když je plynový kotel v off stavu. Chcete-li to provést, odpojte jej od napájení. Totéž se děje i v samotném stavu. řešení je jedna věc. zavolejte servisní službu, která nahradí váš jeřáb. Výměna jeřábu sami doma se nedoporučuje, protože pro tuto práci může být vyžadováno speciální vybavení.

Pokud se tlak sníží pouze při zapnutí kotle, a to se nevyskytuje během použití teplé vody, ale pouze v případě, že je kotel vypnutý, pak důvod pro rozkladu je s největší pravděpodobností v expanzní nádobě. Eliminovat poruchu bude snadno pracovat a doma. Docela externí inspekce najít poruchu, nejčastěji je to nějaký druh poškrábání nebo malou díru, pak patch to se speciálním lepidlem. Pokud je platforma velká, pak bude pomoc specialistů potřebovat nebo úplnou výměnu expanzní nádrže.

Přihlásit se k odběru naší YouTube, skupina. Yandex Zen. Existuje mnoho užitečného a zajímavého obsahu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS