Připojení rozdělených systémů LG s Wi-Fi

Řízení klimatizace v inteligentním domě

Dobré odpoledne, vážení čtenáři! Dnes se vám pokusíme vyprávět o všech složitosti integrace klimatizace do inteligentního domu. Navzdory skutečnosti, že sezóna tepla a slunečných dnů končí, v některých regionech je stále dost teplé. Já ve Volgogradu mohu stát až do října a někteří z našich čtenářů žijí dokonce na jih.

Protože jako srdce mého inteligentního domu používám domácího asistenta, bude článek hlavně o tomto automatizačním a integračním systému, ale téměř pro všechny jiné existují podobné pluginy/řešení.

Všechny nuance kontroly rozštěpeného systému vzdáleně

V souvislosti s vývojem internetu a technologie byly funkce jakéhokoli dálkového ovládání k dispozici pro smartphony. Klimatizace nebyla výjimkou. Je vhodné rozlišit ovládací prvek telefonu jako dálkové ovládání (přenos signálu jako standardní dálkové ovládání prostřednictvím IR portu) a dálkové ovládání (prostřednictvím internetu). Dnes budeme hovořit o druhé verzi použití, protože použití konvenčního dálkového ovládání by nemělo způsobit potíže jako náhrada.

Klasický způsob kontroly je také dobrý. Můžete snadno nakonfigurovat čas zapnutí/odpojení na dálkovém ovladači, které je zahrnuto. Ale pokud se denní plány změnily, nebude to fungovat na dálku. A řízení klimatizace pomocí telefonu v tomto případě může ušetřit peníze. Protože se vyhne „nečinné“ práci zařízení (chlazení prázdné místnosti).

Kromě toho existuje řada případů, kdy správa internetu klimatizací „životně důležitá“, konkrétně:

  na serveru, kde by měl být vzduch nepřetržitě chlazen. Specifika počítačového vybavení vyžadují neustálé sledování klimatických parametrů. Je zřejmé, že je téměř nemožné ručně zajistit teplotu v určitém rámci kolem hodin;

 • U průmyslových rozdělených systémů, když kontrola přes internet řeší všechny problémy mikroklimatické regulace ve všech fázích výroby (například v potravinářském průmyslu);
 • pro kancelářské a nákupní a zábavní centra, kde online programování vytváří pohodlné podmínky pro pracovníky a kupující a zároveň šetří lidské a elektrické zdroje;
 • V domech ve venkovských domech je v offseason nebo v zimní sezóně nutné se připravit předem na příchod majitelů.

Po vyhodnocení výhod klimatizace ze smartphonu nebo tabletu zjistíme, kdo je taková možnost k dispozici.

Chcete.li používat vzdálené nastavení systémů rozdělení domácnosti, budete potřebovat:

 • Klimatizace určitého modelu, který zajišťuje připojení online ovladače nebo s ovladačem již zabudovaným do vnitřního bloku.

Všimli jsme si populárních výrobců, kteří nabízejí klimatizace s vybudovanými moduly:

Schéma připojení pro všechna zařízení je stejná: další zařízení (online řadič) je připojeno k desce umístěné ve vnitřní jednotce, která signál přenášený bezdrátovou sítí Wi-Fi (jeho přítomnost a nepřetržitá práce jsou vyžadována!), a poté ji přesměruje přímo na kontrolní desku.

Obvykle je nainstalován na zdi vedle klimatizace a je připojen k napájecímu napájení.

Připojení adaptéru (pomocí vytvořeného adaptéru) vám umožní:

 • Před návratem domů zapněte a vypněte a vypněte;
 • Překonfigurujte provozní způsob;
 • Zobrazit historii vybavení;
 • Získejte zprávy o chybách.
See also  Split System Centek série s rozdíly

K dnešnímu dni jsou externí ovládací moduly klimatizací přes internet kompatibilní se všemi hlavními výrobci klimatického vybavení: Daikin, General, LG, Panasonic, Midea, Mitsubishi, Samsung atd.

V závislosti na telefonu si můžete stáhnout potřebnou aplikaci v online obchodech AppStore, Google Play nebo Windows Phone.

Nyní je jedním z nejběžnějších:

Kromě toho velcí výrobci klimatizace vyvíjejí své vlastní aplikace kompatibilní s jejich vybavením (například online řadič Daikin).

V jakémkoli softwaru se zobrazí informace nezbytná pro kontrolu systému rozdělení: provozní režim, rychlost rotace hřídele, požadovaná teplota, parametry sklonu, aktuální teplota v místnosti, data z řadiče a WI.Fi síť.

Zvažte stručné schéma nastavení klimatizace pro práci přes internet:

 • Zapneme adaptér; Otevřeme nastavení Wi-Fi na telefonu. Mezi dostupnými sítěmi najdeme síť adaptéru, vyberte ji a zadejte heslo, které s ní přichází;
 • Čekáme na spojení mezi smartphonem a adaptérem;
 • Spusťte aplikaci pro dálkové ovládání. Jsme přesvědčeni, že zobrazuje interní blok klimatizace. vyberte blok;
 • Na kartě „Další parametry“ vyberte „Připojení k bezdrátové síti“ a vytvořte spojení mezi adaptérem a domácí sítí;
 • Po vytvoření připojení je adaptér automaticky posílen. V nastavení Wi-Fi potvrďte připojení k domácí síti.

Nyní je vše připraveno k práci. Přejděte do aplikace a neváhejte a změňte nastavení v závislosti na vašich potřebách.

Stojí za to říci, že použití dálkového ovládání klimatizace pro domácnost je slibným krokem do budoucnosti, díky kterému je život pohodlný. A navzdory dodatečným finančním nákladům zařízení bude tento systém relevantní, protože vám umožní zjednodušit život a do jisté míry ušetřit elektřinu.

Výběr komponent

Je tu něco, o čem přemýšlet, ale obecně budeme potřebovat:

Ovladač

Hloupě vezměte ESP8266 a pro jednoduchost firmwaru a dodávky potravin používáme D1 Mini. Je zřejmé, že systém budeme spravovat prostřednictvím Wi-Fi.

IR vysílač

Pro prototyp použijeme jednoduchý ir-lidiot, odpor a tranzistor, pak budeme přemýšlet o tom, jak jej vylepšit.

teplotní senzor

Je to zábavnější s tím, můžete nastavit cílovou teplotu a automatické zapnutí/vypnutí. Nejprve hloupě vezměte dht22.

Obrazovka

Zobrazíme aktuální stav systému (pro ladění) a možná i aktuální IP adresa (najednou se hodí?).

V Arduino IDE implementujeme vše v Arduino (s nímž jsem nikdy předtím nepracoval) pomocí otevřených knihoven. Silně později, když projekt již fungoval, přešel jsem na kód Visual Studio s Platfortio Plugin.

Protokol

Budeme komunikovat s domácím asistentem prostřednictvím MQTT (Knihovna PubsubClient), t.na. Toto je otevřený protokol a pro něj existuje speciální komponenta.

Konfigurace bude vypadat například něco takového:

Řízení

Knihovna Heatpumpir nám pomůže poslat signály do klimatizace (klimatizace je stále Zakhardkol).

Smíšený

Budete také potřebovat knihovny pro časovač, pracovat se senzorem teploty a s obrazovkou, ale to jsou již maličkosti. Přidáváme Wifimanager a Arduinoota pro aktualizaci firmwaru prostřednictvím webu-Intese, ne USB.

připojení, rozdělených, systémů, wi-fi

Rychlé nastavení aplikací (na obrázcích)

Doporučujeme kontaktovat servisní středisko Ballu telefonicky: 8 (800) 500-0775.

připojení, rozdělených, systémů, wi-fi

Odhlášení

Skryl jsem se v obvodech, ujistil jsem se, že výživa energie. Jedná se o žluté a černé dráty (konektory 1 a 2). Zároveň byl na pin 1 výrobce jasně položen na jídlo až do 16V.

See also  Připojení třífázového ohřívače vodní vody přes RCD

Pin 3 (bílá), na kterém multimetr a osciloskop vykazoval permanentní 5V, nemůže být silný, protože tento kolík je připojen přímo k nohou řadiče přes aktuální.omezující rezistor R21 s hodnocením 1KOHM. Možná je to nějaký druh signálního kolíku.

PIN 4 (modrá). Samozřejmě signál. Ukazuje periodický digitální signál. Prostřednictvím rezistoru R20 s nominální hodnotou 510ohm je připojen k ovladači, neexistují žádné větve.

Pin 5 (červená na konektoru, na fotografii byla deska výše nakreslena žlutá). Také kandidát na přenos signálu. Přes rezistor R16 s nominální hodnotou 510ohm je připojen k ovladači, přitahovaný k síle.

Pokusy

Vzhledem k tomu, že standardní aplikace nezačala modulem Wi-Fi, začal jsem od nejjednoduššího One-I, podle možnosti 2: Vzal jsem USB-JART a připojil se k vnitřnímu bloku klimatizace.

Bohužel, možnost nepřinesla výsledek-rozdělený systém je „tichý“ při všech výměnných rychlostech a nijak nereaguje na externí podněty. Zjevně je postavena „ochrana proti hackování“: Pravděpodobně původní modul Wi-Fi vysílá některá data, podle nichž hlavní blok rozpozná „jeho vlastní“ a provádí výměnu.

Během jednání s jeho hypotézou napsal několik dopisů: V vývojářích Electrolux a Mobile Software Developers.

Electrolux

Ve skutečnosti je veškeré klimatické vybavení pod značkou Electrolux oficiálně dodáváno Rusklimatem (moje první známost s touto společností bylo asi před 10 lety a nebylo to zdaleka příjemné, ale toto je další příběh). Proto jsem nebyl příliš překvapen, když jsem v reakci na žádost na webu Electrolux přišel od technického specialisty společnosti Rusklimat.

Odpověď byla s takovým významem, že modul, který jsem získal, se nehodí na klimatizace, ale zatím není „vhodný“ a očekává se pouze v polovině července 2019.

Vývojáři mobilního softwaru

Vývojářem softwaru pro Rusklimat je společnost IPOL LLC. Vývojáři odpověděli, že v současné verzi nejsou klimatizační jednotky vůbec podporovány a na žádost „sdílet protokol směny“ samozřejmě odpověděli, že takové informace nezveřejnili.

IK řadič. Řízení klimatizace v inteligentním domě

Druhou možností je použít řadič IC. Jedná se o univerzální dálkové ovládání, které vám umožní ovládat všechna zařízení vybavená infračerveným textilem, projektory, zvukovými systémy, rozdělené systémy. Druhou výhodou tohoto řešení je integrace do systému inteligentního domu, což znamená. práce na skriptech ve spojení s jinými zařízeními inteligentního domu.

 • zahrnutí klimatizace v závislosti na teplotě v místnosti;
 • Plánovaná práce: Zapnutí vytápění nebo ochlazování času před návratem domů z práce;
 • vzdálené zahrnutí klimatizace přes internet;
 • Schopnost nakonfigurovat zahrnutí pomocí bezdrátového jističe umístěného kdekoli v bytě;
 • hlasová kontrola;
 • Zákaz zařazení, pokud je okno otevřené. K implementaci tohoto scénáře si budete muset zakoupit úvodní senzor.

Toto řešení má také nevýhody. nedostatek zpětné vazby. V aplikaci na smartphonu se zobrazí pouze virtuální dálkové ovládání a aktuální stav klimatizace, jeho provoz, teplota nebo jakékoli parametry servisního. Během práce můžete určit pouze historii lisů, zda je klimatizace zahrnuta v tuto chvíli. Proto doporučuji používat tyto IR řadiče spolu se senzory teploty a vlhkosti-šli do aplikace, podívali se na teplotu a rozhodli se zapnout nebo ne o klimatizaci. Nebo nastavte skript pro denní začlenění půl hodiny před návratem z práce, pokud je teplota v místnosti nad určitou hodnotou.

See also  Jak vypnout zahřívání na boschu kotle

Příklad infračervených ovladačů pro inteligentní dům:

 • Xiaomi Universal IR Remote Controller;
 • Aqara M2;
 • Yandex yndx-0006;
 • Broadlink RM4 Pro, Broadlink RM4 Mini a Broadlink Bestcon RM4C Mini.

Řízení klimatizace přes Wi-Fi

Po připojení adaptéru je pracovní schéma následující: telefon s nainstalovanými informacemi pro výměnu aplikací prostřednictvím cloudového serveru, který přijímá informace z domácího routeru; Směrovač zase přenáší data do adaptéru pomocí Wi-Fi, zpracovává je a posílá manažerské signály do klimatizace přes IR port.

AirPatrol lze uvést jako příklad adaptéru Wi-Fi.

Řízení klimatizace přes Wi-Fi

Téma již bylo vzneseno opakovaně a existují dokonce možnosti řešení, ale řeknu vám o jiném. Při pohledu na jednu z populárních online platforem jsem narazil na zařízení, předtím nejsem znám, Broadlink RM Mini 3. Cena v té době byla 9,90, což je mnohem levnější než analogy. Ale také existovaly jejich nedostatky, o kterých níže.

Zařízení je válec, v horní části, jehož IR senzory jsou umístěny na 360 stupních. Zařízení je ovládáno aplikací. Může být ovládána jakoukoli technikou, která má přijímač IR. Ale můj cíl byl sám, zvládněte klimatizaci. Vrátil se domů, už se mu podařilo vytvořit pohodlnou teplotu.

Mým prvním problémem bylo, že moje klimatizace nevnímala příkazy, naložené automaticky ze serveru po tréninku zařízení. Všechno bylo rozhodnuto manuálním nastavením dálkového ovládání, taková příležitost je v programu přítomna. Ale to nebylo všechno, další věc, kterou jsem pochopil, bylo to, že některé týmy, například změna rychlosti ventilátoru obsahuje teplotu. Ukázalo se, že pokud jsem změnil rychlost rotace ventilátoru, pak se teplota, která byla při učení zařízení změnila.

Ukázalo se, že aplikace nevidí zařízení prostřednictvím VPN. V aplikaci na Androidu je zařízení určeno automaticky a také jej najde v síti, nemůžete si vybrat adresu ručně.

Další není kritický, ale Nuance, správa internetu probíhá pomocí cloudové služby výrobce. Přestože v místní síti tato aplikace a zařízení komunikovaly přímo, někdo nechtěl dát kontrolu nad internetem. Neexistuje žádné otevřené API.

S pomocí čichání provozu na routeru Wi-Fi se ukázalo, že aplikace a zařízení komunikují s balíčky UDP na 80 portů.

Bylo rozhodnuto vytvořit konzoli na místním webovém serveru pro ovládání klimatizace. Od začátku vytváříme v aplikaci společnosti dálkové ovládání:

Pak spustíme rezervaci a začneme dělat všechny příkazy pomalu. Zastavení tuniferu a zajištění toho, aby počet balíčků odpovídal počtu provedených příkazů, které je zkopírujeme do webové aplikace. Jediným únavným bylo zapamatovat si teplotu při různých rychlostech rotace. Ukázalo se, že to:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS