Plynové kotle pro vytápění průmyslových prostor

Průmyslové topné kotle: horká voda a pára, nejlepší výrobci a modely, technické vlastnosti a ceny

Výrobní budovy, ať už se jedná o kolísavý obchod, skleník pro květiny nebo drůbeží farmy, se liší ve specifických vlastnostech, které je třeba při vývoji vytápěcího systému vzít v úvahu:

 • výška stropu a objem místnosti;
 • stupeň izolace a přítomnost ventilace výfuku;
 • technologická vybavení (metalurgická kamna nebo chladnička);
 • příjezd a odchod dopravy (tepelné záclony);
 • soulad s normami Sanpin 2019-2020 a TC za účelem zajištění teploty na pracovišti;
 • Náklady na dostupné palivo pro spolehlivé provoz kotle.

Závody kotlů pro vytápění průmyslových prostor vyžadují zvýšenou energii. Pokud jejich kapacita přesáhne 100 kW, patří k průmyslovému vybavení.

Při navrhování výstavby nové rekonstrukce nebo opravy starých průmyslových zařízení by se měla řídit požadavky stanovené v následujících dokumentech:

Rozsah používání zařízení plynové kotelny

Vytváří důležitou součást inženýrského projektu rezidenčního, průmyslového, zemědělského, veřejného, ​​stavebního projektu. Catering Enterprises, Sauna a Bath Complexe, Laundry, Cheming Cleaning. Skupina uživatelů zahrnuje společnosti téměř jakýkoli profil. V agrární sféře se pro sušení obilí, vytápění skleníků, přísunu hospodářských farem používá plynová kotelna.

Zařízení pro plynovou kotelnu se široce používá v různých procesech:

Mezi všemi typy zařízení pro plynovou kotelnou (na pevné, kapalné palivo a plyn) jsou plynové systémy nejrozšířenější. Na pozadí dynamického vývoje nejchladnějších oblastí severního a východního Ruska neustále roste poptávka po nich. A účinnost plynu týkající se výroby tepelné energie je plně odůvodněna účinností moderního tepelného vybavení pro kotelnu a nízkými výdaji na jejich provoz.

Zařízení průmyslového kotle pracujícího na plynu

Průmyslové kotle horké vody s plynovým palivem se v jejich designu příliš neliší od vybavení pro domácnost. Princip provozu modelů Steam má komplexní interní zařízení, které si zaslouží samostatnou zmínku.

Rozdíly ovlivnily komoru pece, automatizaci a také zařízení zařízení pro hořák plynu. Díky vlastnostem designu se kromě vytápění chladicí kapaliny vyrábí velké množství horké páry používané v různých výrobních polích.

plynové, kotle, vytápění, průmyslových

Zařízení komory pece

Zařízení pro průmyslové plynové kotle produkující páru je vybavena. Vstřikování nuceného vzduchu se provádí, což umožňuje udržovat vysokou teplotu, do roku 1900 ° C. Princip provozu má následující rozdíly:

  Produkty spalování jsou zadávány do komína kanálu při teplotě 800 ° C a používají se pro výrobu páry.

Tento princip provozu rozlišuje všechny parní kotle. Strukturální rozdíly jsou v principu zahřívání chladicí kapaliny. V modelech tepla.tube jsou potrubí umístěny uvnitř tepelného výměníku, podél cirkuláty vyhřívaného kouře. V kotlích vodní trubice naopak horký vzduch obklopuje potrubí s cirkulujícím chladicí kapalinou.

Automatizace průmyslových kotlů

V průmyslových kotlích poskytuje automatickou regulaci práce a zajišťuje bezpečnost provozu. Automatizace je monitorována kotelí. Moderní vybavení je vybaveno řadiči mikroprocesorů a modulačním hořákem, který automaticky mění výkon a přizpůsobuje se potřebným parametrům.

Bezpečnost operace je poskytována následujícími komponenty:

  Automatizace pro dodávku plynu. pracuje ve dvou základních režimech pro spalování kufru a zkapalněného plynu, což je velmi pohodlné a umožňuje vám střídavě používat každý typ paliva. Automatizační stopy, parametry tlaku plynu a vypnutí provozu kotle, když jsou dosaženy maximální přijatelné hodnoty a indikátory.
See also  Jak zapnout ventilátor na Split System

Typy hořáků plynu

V průmyslovém vybavení jsou nainstalovány hořáky s různými operacemi a zařízením. Bez specializovaného vzdělávání je obtížné samostatně pochopit, o co jde v popisu zařízení. Nejčastěji jsou nalezeny následující termíny:

  Plynové hořáky s dodáním nuceného vzduchu. V hořáky tohoto typu je vzduch čerpán pomocí ventilátoru. Burning zařízení s nucenou trakcí jsou instalovány v páře a některé typy kotlů horké vody.

Při výběru hořícího zařízení věnují pozornost možnosti pracovat při nízkém tlaku a také možnosti opětovného ekviálu pro hořící plyn pro spalování válce.

Pravidla průmyslové bezpečnosti pro plynové kotle

Jakékoli plynové vybavení je potenciálně nebezpečné. Kotelna má třídu nebezpečí výbuchu, B1-B4. Z tohoto důvodu jsou vysoké požadavky popsané v SNIP a PPB prezentovány instalaci generátoru tepla pracujícího na zkapalněném nebo hlavním plynu. Uveďte kotelnu do provozu, nastává až po kontrole zástupce Guakezoru.

Existuje několik požadavků, které samostatně stanoví průmyslové využití generátoru tepla plynového topení:

  Údržba průmyslových topných kotlů se provádí dvakrát ročně: na začátku a po skončení období vytápění.

Průmyslové kotelny musí splňovat požadavky popsané v SP 60.13330 (Snip 41-01-2003). SP 89.13330 (Snip II-35-76).

plynové, kotle, vytápění, průmyslových

Výběr značky průmyslového kotle

Domy průmyslových kotlů jsou vybaveny generátory tepla ruské, německé a italské produkce. Následující kotle jsou oblíbené:

  Průmyslové plynové kotle ruské výroby. jsou nenáročné pro pracovní parametry systému vytápění. Stojí v průměru, dvakrát levnější než zahraniční analogy. Domácí kotle průmyslového typu nabízí firemní termotechnikacian.

Při výběru kotle se řídí skutečnými potřebami výroby. Pokud existuje potřeba výhradně při vytápění, jsou vybrány vodní kotle. Generátory parního tepla jsou žádané v některých typech výroby zpracování nábytku a dřeva v zemědělství a ropném průmyslu.

Plynové kotle pro průmyslové prostory

V kotrech plynu a kapaliny.naftová nafta paliva má Firebox podobu komory, do níž palivo přichází na místo zásobování palivem. Tyto ohniště nepotřebují rošty a bunkry popela, protože při spalování plynu a topného oleje, struska a popela se nevytváří. Pro postřik palivových kapalin jsou do kotle nainstalovány dovážené nebo domácí hořáky. Vzhledem k podobnému návrhu Fireboxu lze v případě potřeby převést kotle kapaliny pro plyn a naopak a naopak. Topného oleje a kapalného paliva se obvykle používají v plynových kotlech jako záložní palivo.

Domy kotle na plyn a kapaliny jsou plně automatizované, což zejména zvyšuje pohodlí jejich provozu. Je však třeba poznamenat, že vytápění výrobních prostor s plynovými kotlemi vyžaduje koordinaci a získání povolení v úřadech Rostekhnadzor.

Na našich oficiálních webových stránkách si můžete vybrat a koupit si kotel pro výrobní zařízení za dostupnou cenu, většina navrhovaných modelů je na skladě. Každý model publikoval recenze, fotografie, videa, technické vlastnosti, výkresy, zařízení, princip provozu, schémata připojení, nezbytné související vybavení, standardní vybavení a náklady. Porovnejte kotle pro výrobní zařízení, která splňují vaše požadavky, a vyberte správné ceny. Specialisté našeho závodu vám poradí a pomohou vám při výběru vybavení, a to jak pro vytápění, tak pro technologické potřeby vaší výroby. Naše závod navíc přijímá žádosti o výrobu kotlů na individuálním technickém přiřazení. Dodáváme kotle pro průmyslové prostory do všech regionů Ruska, Kazachstánu, Mongolska, Tádžikistánu, Uzbekistánu, Běloruska, Arménie, Litvy.

Typy průmyslových elektrických kotlů

Pokud jde o technické vlastnosti, průmyslové elektrické kotle jsou klasifikovány do několika skupin. Rozdíly jsou spojeny s principem vytápění, funkčních schopností a interního zařízení. Hlavní klasifikace je spojena s produktem získaným v důsledku práce:

  Elektrický parní kotel. Derivát je přehřátý voda. V závislosti na designu a interním zařízení dostává spotřebitel mokrou nebo suchou páru.

Každý typ kotle má své vlastní silné a slabé stránky, na kterých záleží při výběru vhodného zařízení.

Elektrické parní kotle

Elektrické parní kotle pro průmyslová zařízení Používejte princip opětovného zhřádání chladicí kapaliny. Ve skutečnosti to znamená, že chladicí kapalina se před vstupem do topného systému zahřívá dvakrát.

See also  Jak resetovat tlak v baxi kotle

Používá se následující princip přenosu tepla v parních kotlích:

  Voda se přehná nad bodem varu, až do 130 ° C, což vede ke zvýšenému odpařování.

Dvojité vytápění páry vede ke zvýšení tlaku v tepelném výměníku. Na výstupu jsou parametry od 0,01 MPa do 0,55 MPa. V předchozím pořadí je možné zvýšit parametry na 0,8 MPa. Podle této funkce se parní elektrické kotle také nazývají generátory tepla s vysokým tlakem. Jejich provoz je oprávněný, pokud je nutné získat suchou a mokrou páru, pro podniky střední oblasti.

Průmyslové elektrické lodě s horkou vodou

Použití ohřívačů vody pro vytápění průmyslových prostor je vhodné pro podniky, kde není potřeba páry. Vytápění chladicí kapaliny se provádí na 95-98 ° C. Voda, zahřívaná, vytváří malý tlak v topném systému. Z tohoto důvodu se zařízení prohátní vody nazývá nízkopressure kotle.

Pro průmyslové účely použijte tři typy elektrických lodí:

V prvních dvou případech se používá princip nepřímého vytápění chladicí kapaliny. V indukčních elektrických lodích se topení provádí pomocí elektromagnetické cívky, v analogu topení je vytápění povrchem trubkového topení.

plynové, kotle, vytápění, průmyslových

Elektrodové kotle průmyslového typu jsou méně běžné, ale spotřebovávají méně elektřiny, přibližně 40%. Generátor páry s elektrodami, produkuje uzávěr společnosti.

Pro zvýšení energetické účinnosti průmyslových elektrických kotlů s vysokým výkonem je vyžadována instalace dodatečného vybavení: cirkulační čerpadla, nepřímý topný kotel atd.Str.

Plynové průmyslové kotle

Kotle jsou vybaveny dováženými a domácími hořáky. Hořáky jsou v zařízení velmi jednoduché, spolehlivé a snadno připojené ke sporáku. Injektor nebo atmosférické hořáky sají vzduch spolu s proudem plynu. Nafukovací plynové hořáky získají vzduch pro spalovací reakci pomocí ventilátoru. Smíšená směs vzduchu a plynu vstupuje do pece. Vzduch vstupuje do difúzních hořáků v důsledku difúze přímo na místo hořící. Kotelská závod Rep je dokončen vyrobenými plynovými kotlemi s hořáky domácích i zahraničních společností: GBL, Weisthaupt, Oilon, Unigas a další. Plynový hořák je umístěn před kotlem na panty, což mu umožňuje sloužit jako dveře pro inspekci a opravu kotle. Kotle pro topení průmyslového plynu jsou vybaveny nezbytným vybavením: řízení a měření přístrojů, ventilů, ventilů, jeřábů, automatizace a distribuce štít.

Hydraulické schéma kotle na vytápění oceli je navrženo tak, aby během provozu neexistovaly žádné stagnující zóny, netvoří měřítko a není třeba instalovat drahé systémy úpravy vody.

Specifikace

Abychom pochopili technické charakteristiky průmyslových topení, zvážíme dvě značky tohoto vybavení: jeden evropský, druhý domácí. Evropa bude zastoupena zájmem Viissmanna, Rusko bude závodem Aguna Jekaterinburg s jeho kotlem klasikem STG.

Vissmann

Evropský zájem produkuje dva typy průmyslových kotlů: kotle horké vody a pára. Síla ohřívačů vody je široká škála 18 až 40 kW. V tomto rozsahu 9 velikostí. Maximální teplota chladicí kapaliny může být přenesena na 200 ° C. Současně je jeho tlak na maximum. až 39 atm.

Analogy páry mají produkci páry od 18 do 60 t/h. Existuje 13 typů velikostí. Tlak páry. až 39 atm. Teplota. až 400 ° C. V těchto jednotkách je nainstalována přehřátí jednotky, ve které se kotel okamžitě vypne.

Oba modely nejsou nejsilnější, ale podívejte se na parametry chladicí kapaliny. Splňují průmyslové požadavky. V každém případě pro malá průmyslová odvětví nebo pro vytápění malé vesnice. to je nejlepší volba.

STG-Classic

Je třeba poznamenat, že se jedná o modulární kotel sestávající z několika litinových kompartmentů. Jeho výkon je 400 kW. Teplota chladicí kapaliny na výstupu: 95-115 ° C, na vstupu: 50-70 ° C. Poměr je optimální. Tlak nosiče tepla v systému je 6 atm.

See also  Jaký stabilizátor je potřebný pro obohacení kotle

Objem nádrže na vodu je 50 litrů (ne příliš velký), zatímco 30 tun vody prochází za hodinu. Ale to je vynikající indikátor. To znamená, že s minimálním objemem může kotler produkovat velké množství chladicí kapaliny. Je pravda, že zároveň spotřebuje téměř 50 metrů krychlových plynů. A ještě jeden bod. jednotka bude normálně fungovat, pokud na jeho hořák dorazí plyn s konstantním tlakem 2 atm.

Masoký kotel malých velikostí, váží jen půl tuny. Stejně jako všechny průmyslové kotle je to energeticky závislé, to znamená, že se připojuje k elektrickému proudové síti.

Průmyslové plynové kotle

Průmyslový plynový kotel je zařízení s vysokým výkonem, které může zahřívat místnost jakékoli velikosti. Na rozdíl od kotlů domácností intenzivněji konzumují plyn a produkují tepelnou energii a jsou také charakterizovány složitějším zařízením.

 • Plně využívat energii plynového paliva kvůli jejich zařízení
 • Generovat velký objem tepelné energie, a proto může zahřívat větší objem vody a rozsáhlejší místnosti;
 • Mít pouzdro z oceli s vysokou kvalitou slitiny, která vydrží vysoký tlak, který se vyskytuje uvnitř kotle;
 • Mají velké celkové rozměry a hmotnost;
 • Tvrdé požadavky jsou obvykle uvaleny na umístění průmyslových plynových kotlů a na odstranění spalovacích produktů. Místnost by měla být prostorná, větraná, ne rezidenční, vysoká, bez hořlavých materiálů, přítomnost dodávky plynu a komunikace s přívodem vody, přítomnost požárního uhasení;
 • Průmyslové plynové kotle mají vyšší energii než domácnost (až do několika MW). Na našem webu se můžete seznámit s cenami a technickými charakteristikami průmyslových plynových kotlů s kapacitou 80 kW až 19500 kW;
 • Mít vyšší hladinu hluku než domácnost;
 • Všechny procesy jsou vybaveny přesnějším automatizačním systémem;
 • Zařízení musí mít systém ochrany před výbuchem a také systém blokování čerpadel, která varují nehodu v nouzových případech;
 • Konstrukce průmyslových plynových kotlů je odolnější vůči teplotním rozdílům.

Zemní plyn je považován za nejlevnější zdroj paliva, na základě jeho spálení, které se vytváří teplo.

Plynové průmyslové kotle. zdroj vytápění administrativních sborů a veřejných služeb, průmyslových prostor, průmyslových zařízení, administrativních budov a dalších struktur s velkou plochou.

Tato zařízení jsou v provozu jednoduchá: nemusíte monitorovat, pokud je palivo dostatečné, protože plyn je dodáván neustále.

Průmyslové plynové kotle s vysokým výkonem pro výrobu. Plynové kotle pro velké prostory, administrativní budovy, workshopy, hangáry, průmyslové skleníky lze objednat v našem internetovém obchodě za cenu od výrobce. Bezplatná konzultace specialisty. Pomůžeme vám rychle a levně si koupit průmyslový plynový kotel pro vytápění za příznivé náklady. Dodávka zboží po celém Rusku.

Páro ohřev

Je nutné okamžitě objasnit, že tento typ vytápění je umístěn v budovách, kde nedochází k uvolňování aerosolů a hořlavých plynů, stejně jako konstantní prach. Například pro výrobní workshopy pro dlažební desky není takové vytápění vhodné.

 • Konstantní vysoká teplota (častěji než sto stupňů).
 • Pokoj se zahřívá co nejdříve. V případě potřeby se také rychle ochladí.
 • Počet podlah ve struktuře nehraje žádnou roli.
 • Konstantní hlasitý hluk během provozu.
 • Je téměř nemožné upravit množství přenosu páry a tepla.

Pokud vypočítáme instalaci zařízení pro budovu 500 čtverců a výšku stropů 3 metrů, takový přibližný rozdíl závisí na frekvenci použití a paliva.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS