Plynový kotel s minimální spotřebou plynu

plynový, kotel, minimální, spotřebou

Plynový kotel s minimální spotřebou plynu. Baxi Slim 1.300 v 29.7 kW single.obvod

V naší zemi je plyn nejlevnější a pohodlný typ paliva. Proto jsou plynové kotle udržitelné poptávky. S jejich pomocí můžete vytvořit útulnou atmosféru ve velkých i malých budovách, nejen teplé, ale také horkou vodu. Odborníci si vybrali několik účinných modelů.

Vaillant Turbotec plus Vu 122/5-5 12.1 kW single.obvod

Optimální kombinace výkonu a účinnosti umožnila jednoobvodový plynový kotel vaillant turbotec plus vu 122/5-5, aby se stal vítězem naší recenze. S tepelnou energií od 6,5 do 12,1 kW bude spotřeba zemního plynu asi 1,4 metry krychlového. M/H. Zařízení může také pracovat na zkapalněném palivu, v takovém případě hoří až 1,31 kg směsi uhlovodíků za hodinu. Odborníci připisovali primární výměník tepla měď, prostornou expanzní nádrž (10 l) a elektronické ovládání plusů kotle. Z užitečných funkcí, automatické diagnostiky, auto.bank, ochrana před přehřátím a zmrazením by měla být uvedena modulace plamene.

Domácí uživatelé ocenili německou kvalitu, pohodlný provoz, ekonomické, snadné instalaci. Mínus je jen vysoká cena.

Ariston Cares x 15 ff ng 15 kW double.corcuit

Návrh dvojitého okruhu má italský plynový kotel Ariston Cares x 15 ff ng s kapacitou 15 kW. Je vybaven samostatným výměníkem tepla, zabudovanou do cirkulačního čerpadla a rozšiřující nádrž s objemem 8 litrů. Primární výměník tepla je vyroben z hliníku, nerezová ocel byl použit k výrobě sekundárního výměníku tepla. Pro pohodlí provozu použila výrobce elektronické ovládání a digitální podsvícení displeje. Odborníci měli rádi vysokou účinnost (92,9%) a ekonomickou spotřebu 1,59 metrů krychlových. M/H. Kotel může používat zkapalněný plyn, jehož spotřeba příjemně překvapí uživatele (1,17 kg/h).

Druhý řádek šel do italského kotle kvůli některým kritickým recenzím. Vztahují se k nastavení zařízení a křehkosti primárního výměníku tepla.

plynový, kotel, minimální, spotřebou

Baxi Eco Four 1.14 F 14 KW Single.Circuit

Další zařízení z Itálie padlo na podstavec ceny naší recenze. Single.Circuit kotle Baxi Eco Four 1.14 F s maximální kapacitou 14 kW je schopen zahřát dům s plochou až 140 metrů čtverečních. m. Odborníci identifikovali takové výhody modelu jako kontinuální modulaci plamene, hladký elektrický koberec, přizpůsobení ruským podmínkám. Výrobce vybavil své zařízení výměníkem měděného tepla s další ochranou proti korozi, 6-litrovou expanzní nádrží a cirkulačním čerpadlem. Pro snadné použití byl nainstalován LCD displej a systém samoagnostiky.

See also  Je možné vložit kotel do trouby

Domácí majitelé domů hovoří o tematických fórech lichotivě ohledně spolehlivosti, multifunkčnost a nenáročnosti kotle. Z minusů, hlučné práce a drahých náhradních dílů jsou zaznamenány.

plynový, kotel, minimální, spotřebou

Bosch Gaz 6000 W WBN 6000- 12 C 12 KW dvojitý obvod

Světlo, kompaktnost a dostupná cena-Toto jsou hlavní výhody duálního obvodového kotle Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-12. Je vhodný pro vytápění malého domu s plochou až 120 kV. m. S maximálním tepelným výkonem 12 kW spotřebuje model až 2,1 metry krychlových metrů. m/h zemní plyn nebo asi 1,5 kg/h zkapalněného paliva. Odborníci upozornili na výměník měděného tepla, stylového designu a tiché práce. Model je jednoduchý a pohodlný pro nastavení, mnoho kupujících se podařilo upravit kotel sám. Ale zařízení zastavilo krok od místa od ceny kvůli recenzi uživatelů.

Majitelé domů si stěžují na poruchy v elektronické správě, po kterém kotel začne žít svůj život. Náklady na opravy navíc zasáhnou mnoho spotřebitelů.

Buderus Logamax U072-12K 12 kW dvojitý obvod

Při nejatraktivnější ceně se na ruském trhu na ruském trhu prodává 12 KW Bugamax U072-12K. Toto světlo (29 kg) a stylové zařízení je navrženo pro vytápěcí systém domu s oblastí až 120 kV. m. Model má elektronickou kontrolu, cirkulační čerpadlo a 8-litrovou expanzní nádrž. Odborníci byli spokojeni s německým výměníkem kvality a měděného tepla. Zařízení může fungovat jak na přírodním i zkapalněném plynu, zatímco spotřeba je 2,1 metrů krychlových.M/H a 1,5 kg/h. Zatím jen málo ruských majitelů domů získalo tento kotel, takže se redakční kancelář časopisu rozhodla uvést na páté místo v recenzi.

Z vzácných recenzí na tematických fórech můžeme dojít k závěru, že zařízení funguje tiše a efektivně, poskytuje obyvatelům a vysoce kvalitní vytápění a horké vodě.

Vaillant turbofit vuw 242/5-2 23.7 kW dvojitý obvod

Nejvyšší účinnost (93,5%) vyniká na pozadí konkurentů s dvojitým obvodovým ekonomickým kotlem Vaillant TurboFit VUW 242/5-2. A model je jasným favoritem z hlediska energie (23,7 kW), což vám umožňuje zahřívat velké domy. Německý vývoj se vyrábí v Turecku, zatímco odborníci a uživatelé nemají žádné stížnosti na kvalitu shromáždění. Výhody lze poznamenat výhody měděného primárního tepla a sekundárního uzlu z nerezové oceli. Pokud jde o slabosti, jedná se především o vážnou „chuť k jídlu“ (až 2,66 metrů krychlových. M/H). Ale nejen obžerství a velká váha předem určely místo v naší recenzi.

Který plynový kotel je lepší?

Převážná většina plynových kotlů v našich obchodech. dovážená výroba. Většinou evropští. Podle našeho názoru vypadá hodnocení nejlepších zahraničních výrobců plynových kotlů takto:

  • Wolf (Německo)
  • Vaillant (Německo)
  • Baxi (Itálie)
  • Protherm (Slovensko)
  • Bosch (Německo)
  • Buderus (Německo)
  • Navien (Korea)

Mezi našimi domácími výrobci plynových kotlů vybíráme dvě továrny:

  • Zhukovsky Machine.Building Plant (ZHMZ). Vytváří kotle tříd AOGV (jednotlivé obvody, zahřívání) a AKGV (dvojitý obvod, vytápění a DHW).
  • LLC “Factory Konord”. Nachází se ve městě Rostov-on-Don. Produkuje plynové kotle a sloupy Konord, kotle na pevné palivo, průmyslové kotle a další vybavení.

Jak dochází k spotřebě plynu

Minimální teplo spalování paliva je 8000 kcal/m nebo 33500 kJ/m³. Tato hodnota ukazuje, kolik tepla se uvolní při spalování jednotky objemu paliva. Tento indikátor odráží kvalitu a tepelnou schopnost přírodního paliva.

See also  Jak dát jehlu v šicím stroji

Účinnost samotného zařízení je vyjádřena v koeficientu užitečné akce (účinnost). Efektivita je procento kapacity paliva intenzivního tepla. Ekonomický generátor tepla má vysokou účinnost, takže největší množství tepla ze spalování plynu je zahříváno chladicí kapalinou a v tomto procesu se neztratí.

Když spaluje zemní plyn s dostatečnou koncentrací kyslíku, uvolňuje se oxid uhličitý a voda. Proto se palivo vynakládá jak za vytápění topného systému, tak při odpařování vody vytvořené během chemické reakce. Další část opouští kouř.

Nejúčinnějším plynovým kotlem je kondenzace, protože používá dva typy energie. a účinnost dosahuje 109%.

Který plynový kotel s dvojitým obvodem je lepší vybrat?

Chcete.li získat maximální výhody z pracovního plynového kotle s dvojitým okruhem v soukromém domě, je nutné jej vybrat, instalovat, provozovat a správně udržovat. Při výběru optimálního modelu zařízení byste se neměli soustředit pouze na cenu, existuje mnoho důležitějších kritérií.

Při výběru plynových kotlů s dvojitým kruhem musíte věnovat pozornost následujícím kritériím:

Podlažní modely plynových kotlů mít průměrnou hmotnost 100 kg. Jsou umístěny do samostatných místností. kotelníky. Podlahové plynové kotle mají spalovací komoru s otevřeným typem, a proto by měl být v místnosti navržen vysoce kvalitní ventilační systém a veškerá nezbytná dokumentace je předem navržena.

Stěnové modely světlo a mají kompaktní rozměry. Většina z těchto modelů „nevyžaduje“ samostatnou místnost a jsou nainstalovány v koupelně nebo v kuchyni. Malé velikosti ovlivňují sílu, je nízká.

Výměníky měděného tepla Nejdražší. Výhody. nebojí se vystavení teplotám a korozi, lehký materiál. Nevýhoda. s únikem vody měď rychle vyhoří.

Litina ve srovnání s mědi není tak drahé, ale také nemá nízké náklady. Výhody. dlouhodobé operační období (asi 50 let) se nebojí koroze. Nevýhoda. materiál je citlivý na kapky teploty.

Ocel Nejvíce rozpočtových modelů jsou vybaveny výměníkem tepla. Přesto má ocel důležité vlastnosti nezbytné pro vysokou účinnost podlahového plynového vybavení. Výhody- plasticita se nebojí hydraulického a tepla. Nevýhody. tendence k korozi.

Konvekce kotle mít přijatelnou cenu kvůli jednoduchosti zařízení. K zahřátí místnosti se používá pouze energie spalování paliva. Kotle konvekce se vyznačují užitečným koeficientem. 90%. Zbývajících 10% „odletět“ do potrubí. Produkty spalování plynu, které opouštějí limity domu, mají teplotu asi 200 stupňů.

Kondenzační kotel má významné strukturální rozdíly ve srovnání s jeho analogem. Cena těchto modelů je vyšší. Výhoda. kotle uvolňují teplo více než uvolněné během spalování paliva. Účinnost modelů kvality je schopna dosáhnout 100-110%.

Trh představuje velký výběr plynových kotlů s dvojitým obvodem s různými náklady, energií, přítomností dodatečných funkcí atd.D. Pro zjednodušení vyhledávání nebude zbytečné seznámit se s hodnocením nejlepších plynových kotlů v roce 2022.

Hodnocení nejlepších plynových kotlů s dvojitým obvodem

Top-15: Nejlepší podlahové plynové kotle 2022

Nejlepší podlahové plynové kotle s jedním obvodem

№ Название Описание Цена
jeden. Лемакс Премиум-7,5 Самый лучший одноконтурный напольный газовый котел 320
2. Protherm Волк 16 KSO Самый популярный одноконтурный газовый котел 355
3. Лемакс Clever 20 Надежный и качественный одноконтурный напольный газовый котел 625
4. Siberia 17 Качественный напольный газовый котел на 17.4 кВт 347
5. Лемакс Premier 11,6 Стильный и привлекательный одноконтурный напольный газовый котел 337
See also  Jak vyrobit domácí klimatizaci

Лучшие двухконтурные напольные газовые котлы

№ Название Описание Цена
jeden. Лемакс Премиум-25B Самый лучший двухконтурный напольный газовый котел в 2022 году 555
2. Печкин КСГВ-20 Популярный и качественный напольный газовый котел 326
3. Navien GA 23KN Конвекционный напольный газовый котел 604
4. Лемакс Премиум-30B Мощный двухконтурный напольный газовый котел 583
5. Vaillant ecoCOMPACT VSC INT 266/4-5 150 Premium kotle s dvojitým obvodem 4 410

Nejlepší levné podlahové plynové kotle z roku 2022

№ Název Popis Cena
jeden. Lemax Gacovik Aogv-6 Nejlepší levný podlahový plynový kotel 2022 243
2. Pechkin KSG-12.5 Spolehlivý a vysoce kvalitní podlahový plynový kotel ze segmentu rozpočtu 195
3. Lemax Gazovik AOGV-15.5 Dobrý podlahový plynový kotel 278
4. Pechkin KSGV-16 Populární plynový kotel pro 16 kW ze segmentu rozpočtu 270
5. Pechkin KSG-10 Dobrý levný plynový kotle s jedním obvodem 170

Horní část nejlepších podlahových plynových kotlů

místo. Navien Deluxe Comfort 13k: Charakteristiky a cena

Navien Deluxe Comfort 13k Gas Botel bere dvacet.vsedové hodnocení kvůli úspěšné kombinaci funkčnosti a ceny. Kromě toho se topení příznivě liší v přítomnosti ovládacího panelu a absolutně tiché práce.

Typ topného kotle Plyn
Počet obrysů Double.Circuit
Tepelný výkon 8. 13 KW
Spotřeba zemního plynu jeden.4 metry krychlových. M/H
Rozměry a hmotnost 400x665x255 mm, 26 kg
Cena 31 700 ₽

Navien Deluxe Comfort 13k: Výhody a nevýhody

Tichá práce;

Malá velikost;

Snadný;

Spotřeba malého plynu;

Pochopitelné řízení;

Dálkové ovládání;

Navrženo pro oblast 130 kV.m.

plynový, kotel, minimální, spotřebou

Elektronická kontrola;

Rady specialistů týkajících se moderních topných kotlů

Sborník doporučuje následující vzorec pro výpočet spotřeby energie. Na 10 metrů čtverečních.m. Prostory jsou potřebné asi 1 kW výkonu kotle, která je spotřebována 0,112 metrů krychlových.m plynu. Proto pro dům s plochou 100 kV.m. V chladném období je každou hodinu vyžadováno 1,12 kubických metrů.m. energie a den. asi 15,5 metrů krychlových.m při práci hořáku 14 hodin denně. Na základě takových výpočtů dosáhne měsíční spotřeba 470 metrů krychlových.m. plynné palivo. Jedná se o přibližné výpočty, které se mohou lišit v závislosti na úrovni izolace bydlení a podporované teplotě v domě.

Novým slovem při vytápění je zařízení kondenzace plynu, ve kterých je spotřeba plynu kotlem snížena o 30% v důsledku použití principu dodatečné energie z tepla kouřových plynů kondenzací kondenzací. Účinnost takových kotlů přesahuje 100%.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS