Plynový sloupec ve skříni, jaké tolerance

Je možné skrýt sloupec plynu ve skříni: technologické nuance

Jak správně skrýt sloupec ve skříni. Fotografie kuchyní s plynovými sloupy na zdi.

Navzdory skutečnosti, že moderní reproduktory plynu mají poněkud estetický design a často harmonicky zapadají do interiéru bytu, může možnost s jeho umístěním závisí na umístění a velikosti pokojů, jakož i na přání zákazníka.

V zásadě umístění sloupce klesá na tři možnosti:

Odstranění plynového sloupce mimo kuchyň. Tato možnost je nejoblíbenější v případech, kdy je oprava kuchyně již dokončena, nebo neznamená přítomnost ohřívače vody v místnosti.

Takové řešení je velmi problematické, protože místnost musí splňovat všechny požadavky na plynové a bydlení (objem místnosti je nejméně 7,5 m3, výška stropu 2,25 m, vhodný komín atd.D.).

Implementace takového převodu je vhodná, pouze pokud je kuchyně velmi malá a přítomnost sloupce v něm bude nesmírně nepříjemná.

Nechte všechno tak, jak je, nebo převeďte na jiné místo kuchyně. Nejméně pracná možnost, protože v případě vzdálenosti menší než jeden a půl metrů nebude vyžadována žádná zvláštní schválení a náklady.

Vzdálenost více než 1,5 metrů bude považována za přeinstalující zařízení a bude vyžadovat změny v projektu a instalaci dalších plynových dálnic v bytě. Rovněž je třeba si uvědomit, že umístění sloupce nad plynový sporák je přísně zakázáno.

Je důležité vzít v úvahu, že přenos nelze provést do prostoru nad plynový sporák. Takové řešení pomůže zorganizovat pracoviště v kuchyni v novém, což je pohodlnější.

Skrýt v nábytku. K tomu je při objednávce kuchyně nutné vypracovat místo s falešnými čipy, které skryje sloupec před zvědavým očím. Skříň musí být vyrobena bez horní a dolní části a také poskytnout vzdálenost mezi dveřmi a víkem sloupce.

Jinak tento design nebude dodržovat pravidla bezpečnosti plynu a požáru.

Otázka: Jak skrýt sloupec plynu a ohřívač vody

V létě má celá země z Kaliny do Vladivostoku nové téma pro konverzace: kde, kolik a jak neúspěšně v takovém žáru byla horká voda vypnuta. Pouze štěstí, kteří mají kuchyně se sloupcem plynu nebo koupelnu s kotlem, nepodporují konverzaci.

Ale mají jiný problém: maskování. Koneckonců, ani kuchyně, ani koupelnové kotle se sloupy nejsou zvláště zdobeny. Objeví se nové otázky: Jak umístit sloupec plynu do malé kuchyně, je možné ji legálně skrýt. A v koupelně? A pokud ne plyn?

Umístění plynového sloupce do kuchyně: Můžete nebo nemůžete?Máte tedy zplyňovaný dům, ale není zde žádný centrální zásobování vodou s přívodem horké vody. Zdá se, že v této situaci je logické dát plynový sloupec: plyn je spotřebován ekonomicky a je levnější. Řekněte hned, je to nesprávný předpoklad. je moudřejší dát na elektřinu ohřívač vody (o nich později).

Paradoxem je, že ne každý zapálený dům bude nainstalován ve sloupci plynu. Určitě odmítnou, pokud je dům nad 11 podlaží nebo je v bytě provedena přestavba, v důsledku toho byla kuchyně připojena k obývacímu pokoji. Proč?

Podle zákona nemůže být kuchyně s plynovým sloupcem součástí obydlí (místnost žijící kuchyně). Přesto se setkáváme s mnoha takovými projekty, kde je všechno jiné. Pravidlo se zdá být daleko pro mnohé a zastaralé.

plynový, sloupec, skříni, jaké
 • Nikdo nespí v mém obývacím pokoji (nebude otráven plynem ve snu); Pro spánek mám samostatnou ložnici s pevně zavíracími dveřmi.
 • Hlavním požadavkem na místnost se sloupem je přirozená kapuce a místnost nejméně 6,5. 8 m2.m v závislosti na hořáku. Zdá se, že je to velká oblast (v případě kombinované místnosti pro živobytí v kuchyni)-to je jen lepší?
 • Než z hlediska bezpečnosti je nebezpečné demontovat zeď mezi zplyňovanou kuchyní a obývacím pokojem (jako na fotografii výše), ale je povoleno jednoduše odstranit dveře ze smyček v kuchyni (formálně to je není porušení)

Kde namontovat sloupec plynu na hranice kuchyně?Většina manipulací se sloupcem plynu vyžaduje koordinaci. Jedinou výjimkou je, pokud změníte sloupec na stejný a necháte jej na stejném místě. To však není vždy možné: úspěšné uspořádání kuchyně někdy vyžaduje radikální přenos sloupce.

 • Pokud to zůstane přibližně pod komínem, budete potřebovat akt o stavu komína a aplikaci na plynovou službu. potřebu vyměnit zařízení a získat povolení k provedení práce na lince plynu.
 • Pokud je přenesen o více než jeden a půl metrů od předchozího místa, musíte vypracovat projekt přenosu. V projektu na fotografii je plynový sloupec (soudě podle potrubí) přenášen z koupelny. takové počáteční umístění se nachází v některých sériích Khrushchevs a Stalino.

Interiér kuchyně s plynovým sloupcem: co jiného vzít v úvahu?Umístění sloupce plynu v kuchyni je obvykle pevně nastaveno. Ale pro vás. majitelé. mnoho přání pro rozvržení prostoru. Za prvé, sloupec nelze zavěsit přes ledničku, plynový sporák nebo dřez. Je pravda, že existuje výjimka pro majitele malých velikosti: například návrh kuchyně v Khrushchevu s plynovým sloupcem umožňuje umístění topení nad dřezem, protože oblast kuchyně v takových domech obvykle nepřesahuje šest metrů čtverečních.

Za druhé, sloupec nelze umístit příliš vysoký nebo nízký: hořák by měl být na úrovni očí (nebo alespoň na dohledu). Toto je rozumné pravidlo: takže vždy uvidíte, zda sloupec funguje, a rychle si všimnete problému, který vznikl. Výška od podlahy k spodním okraji sloupce by měla být od 80 do 120 cm. Od horního okraje po strop. nejméně 30 cm. To je pro vás pro případ, že vypracováváte projekt pro umístění nábytku před tím, než budou pracovníci plynu povoláni (oni sami vám to řeknou, ale možná je příliš pozdě. skříňky již byly nařízeny).

See also  Mini myčka bez připojení k dodávce vody

Jak maskovat sloupec plynu v kuchyni?Když přemýšlejte o tom, jak skrýt sloupec plynu v kuchyni, majitelé nejčastěji přicházejí k estetickému řešení: integrovat topení do horní rybářské linie pro zastřihovač náhlavní soupravy. Problém je v tom, že sloupec nemůžete zavřít kontinuální fasádou. Kromě toho by krabice neměla mít spodní a horní část: věří se, že toto je jediný způsob, jak zajistit plný vzduch. Toto omezení je obejít různými způsoby-například instalací fasády oni s ventilačními otvory. Někdo zcela vloží sloupec do skříně, ale pokaždé, když odstraní fasádu před příjezdem inspektora.

Vyvstává otázka: stojí za to hledat řešení, jak skrýt sloupec v kuchyni, pokud musíte obejít tolik omezení?

Legální a neočekávané způsoby, jak zavřít sloupec v kuchyni, lze v jejich implementovaných projektech špehovat designéry. jeden. Zavřete panel Například v tomto projektu Buro5 byl plynový kotel rozdrcen s griffle deskou, na kterou si můžete dělat poznámky: Existuje dostatek místa pro větrání zespodu a stran. Základ pro skladovací systém byl shromážděn z potrubí, aby zároveň porazil plynovou komunikaci.

Bílá na bílém.bílém způsobu, jak vytvořit legitimní kuchyňský projekt s plynovým sloupcem. a přesto, aby vás nezachytil. umístil bílý sloupec na bílou zeď, jako v projektu Anny Kiseleva. Kuchyně v Khrushevu se sloupcem plynu (na fotografii) se ukázala být docela jasná a co je důležité, rozpočet.

Black on Blackwork na téma. černý sloupec na černé zdi. Majitelé bytu v centru Petrohradu se rozhodli, že v jejich domě je příliš mnoho bílé, a proto zakryli zeď sloupkou křídou barvou.

V tónu náhlavní soupravy může také efektivně fungovat. Na fotografii. rohová kuchyně se sloupcem plynu v bílých a černých tónech. Designéři Julia Turyaková a Elizaveta Pyshneva si vybrali sloupec a kuchyňský nábytek kontrastní s ohledem na stěny.

Koncový návrhářka Maya Kormlan spustila sloupec do strany. Na jedné straně jsou pozorovány všechny technologické požadavky: hořák je na úrovni očí a tělo sloupce není skryto fasádou. Na druhou stranu, s tímto místem, zařízení není tak zasažené ze strany jídelny.

Barva nejen pomáhá přesunout se do rohu sloupce, ale také do umístění (za předpokladu, že dodržujete požadavky na umístění zařízení). Například designér Nastya Antonyuk zatlačil plynový sloupec téměř do rohu kuchyně. téměř není vidět, s výjimkou určitého úhlu.

A nakonec.

Někdy po všech přáních manželky na úkor sloupce plynu již už nezůstaly. Je tu touha vzít to a vyhodit to z okna, ale je možné odstranit sloupec plynu tak jednoduchý, je to další otázka. Není o nic méně obtížné to jen přesunout o několik centimetrů, což je někdy nutné po přestavbě a přepracování.

Plynový sloupec není televizor nebo mixér, který je tak snadné zahodit, pokud je unavený nebo zlomený. V případě sloupce by měly být všechny vaše akce dohodnuty s plynovou službou, což není vždy dobré.a snadno navádí kontakt.

Tipy, jak skrýt plynovou trubku v kuchyňské fotografii

V jakékoli kuchyni, kde se používá plynový sporák a/nebo trouba, jsou určitě plynové potrubí. Pro mnoho lidí způsobuje skutečnost, že viditelnost těchto komunikací způsobuje podráždění a touhu, aby je nějak skrýt, maskovat, zblízka generál, dělat vše, aby jejich oči v žádném případě nezachytili oči.

Pokud lze téměř všechno vytvořit s vodou a kanalizačními trubkami, pak je s plynem vše poněkud komplikovanější. Vzhledem k tomu, že plyn je výbušný, v touze učinit interiér bytu bezvadný, je důležité nepřenášet hranice zdravého rozumu a neporušit stávající bezpečnostní požadavky.

Pokusme se přijít na to, jak skrýt plynovou trubku v kuchyni, aby bylo krásné a bezpečné.

Co říkají normy?

Sousední zkušenosti a tipy na síť nemohou být vždy užitečné. Velmi často existují tipy, jak skrýt plynovou trubku v krabici sádry nebo ji zdobit hojností magnetů. Pokud to služba uvidí, bude muset být celý výzdoba rozebrán a také zaplatit pokutu.

Při rozhodování o tom, jak je lepší maskovat plynovou trubku, si vždy pamatujte na požadavky, které jsou posíleny na plynovod v bytě:

 • Snadný přístup by měl být poskytován plynovým potrubí, takže v případě úniku nebo jiné nehody je vždy možné kontrolovat komunikaci a eliminovat problém. Někdy nedodržení tohoto pravidla stojí zdraví a život;
 • Potrubí nemůžete pevně zavřít. v případě úniku se plyn hromadí, což zvyšuje riziko exploze. Proto je nemožné zavřít trubky neremovatelnými celými krabicemi. Navíc nemůžete skrýt trubku v útesech ve stěnách. Lze použít dekorativní struktury, které poskytují dostatečnou větrání a snadno se demontují, ale stejně je lepší konzultovat s odborníky;
 • Je nemožné změnit umístění potrubí samostatně. to se provádí pouze odborníky a se svolením příslušných služeb;
 • Plynové potrubí musí být natřeny. to je chrání před korozí a prodlužuje životnost. Jaká barva a kompozice si vybrat, toto je další otázka a my ji podrobně považujeme níže;
 • Při provádění práce na potrubí je nutné léčit zvláštní opatrnost, nemohou být poškozeny, nemohou být poskytnuty další zatížení, takže na ně v žádném případě nesmí nic zavěsit.

Při provádění veškerých prací na maskování plynových potrubí je důležité blokovat přívod plynu.

Při výběru metody výzdoby si velmi dobře přemýšlejte o zabezpečení: Život je dražší než touha, aby byl kuchyňský interiér ideální. Pokud se zdá, že zvolené rozhodnutí je alespoň trochu pochybné, je lepší konzultovat specialistu v plynové službě.

Malování plynových trubek

Zbarvení je nejjednodušší, nejlevnější a nejbezpečnější způsob, jak transformovat prostor a snížit trubky. S kompetentním přístupem může být lesklá komunikace prakticky rozpuštěna nebo dokonce přeměněna na plnohodnotný prvek dekoru.

Dokonce i osoba, která neměla zkušenosti s prováděním stavebních a opravárenských prací, se bude vyrovnat s malířskými trubkami. Zároveň zůstává plynová trubka ve veřejné doméně a neporušujete žádné normy a můžete klidně spát.

Navíc musí být plynové potrubí natřeny. Pokud jde o barvu a složení barvy, na rozdíl od barvení vnějších plynových dálnic neexistují žádná omezení (jsou natřeny žlutě).

Existuje několik možností malby:

 • Nejjednodušší a nejoblíbenější. malování tónem na stěny. Pokud se odstíny shodují co nejpřesněji, pak potrubí určitě nebude zasažené. Bílá trubka na pozadí bílých stěn je varianta výhra;
 • Někteří návrháři doporučují kontrastní barvu pro trubky. Tato možnost je vhodná pro barevné a nasycené různými odstíny kuchyňských pokojů-interiér vyrobený v pastelových barvách, jasně zelená nebo červená trubka bude vypadat nevhodně. Je vynikající, pokud trubka opakuje stín nějakého prvku v kuchyni, například kuchyňský set, záclony nebo dekor. Takové řešení se dobře hodí pro interiér ve stylu kuchyně, boho nebo avant.garde. V kuchyních ve stylu high-tech nebo minimalismu potrubí lze natřen v barvě kovového;
 • Umělecký obraz a decopage. Pokud je na stěnách, záclonách, ubrusy nebo jiných vnitřních prvcích (například rostlina, africké, geometrické motivy nebo jídla), pak se může opakovat na trubkách určitý ozdoba, pak se může opakovat na potrubí (například rostlina, africké, geometrické motivy nebo jídla), lze jej opakovat na trubkách. Výkres můžete ručně použít ručně nebo použít šablony. tímto způsobem můžete opakovat jakýkoli vzorec. Pokud se pokusíte tvrdě, může se potrubí proměnit v bambusovou hlaveň nebo bambus. Technika decopage vám umožňuje přesunout vzorec ze speciálního filmu nebo ubrousku na povrch potrubí. Pro interiér ve stylu Provence je dobrá volba.
See also  V jaké výšce od podlahy k zavěšení konvektoru

Pro malování můžete použít olej, akrylovou barvu, nitroemali a další sloučeniny.

Před nanášením barvy připravte povrch potrubí.

Po zablokování plynu je nutné pečlivě odstranit starý povlak, v případě potřeby se sklonit povrch pod propíchnutím a zakryjte základní nátěr.

Pouze v tomto případě lze vypočítat, že nové složení barvy bude perfektní. Nejvhodnější je aplikovat barvy ze spreje. Můžete samozřejmě pracovat s štětcem, ale je to trochu problematičtější, obtížnější a delší.

Někteří jdou dále a začnou obnahovat trubky lanami, magnety a přilepenými mozaikami. Pokud jde o estetiku tohoto rozhodnutí, názory se zde liší. Navíc podobným způsobem je častěji pouze upozornit na trubky, než je zamaskovat. Zaměstnanci plynové služby jsou k takové dekoraci nejednoznačné.

Jdeme na trik nebo na hodnocení, abychom pomohli

Okamžitě si všimneme, nic nelze zavěsit na plynovou trubku, ale můžete vytvořit iluzi, že trubka vůbec nenaplnila trubku, ale je možné dobře napojené a koncipované hodnocení. K hodnocení jsou obvykle připojeny háčky, různé police a držáky. Protože jeho základem jsou horizontální průvodce, je tato metoda ideální pro maskování vodorovných částí trubek.

Jaké jsou požadavky na umístění sloupce plynu a ventilační systém během opravy v kuchyni? Vysvětlení Mosgazu

Co může a co nelze udělat s plynovým sloupcem, plynovými očními linky a ventilačním systémem během opravy v kuchyni? To je jeden z nejvýznamnějších pro naše návštěvníky. Zveřejňujeme podrobná vysvětlení OJSC Mosgaz v této záležitosti.

plynový, sloupec, skříni, jaké

Otázka: Dobré odpoledne! Koupil jsem si byt v domě, kde zásobování horké vody přechází ze sloupce plynu. Nyní ve fázi opravy mé kuchyně a mám řadu obtíží. Pohled na sloupec se mi vůbec nelíbí, a aby byl stylisticky všude v kuchyni, mám několik otázek.

 • Mohu „skrýt“ sloupec ve falešné skříni, za předpokladu, že je dokončen železem zevnitř (dobře, nebo co je tam potřeba)?
 • Mohu udělat trubku. udělat plynový oční linky do sloupce bez flexibilní hadice, ale okamžitě tvrdý, stejně jako ventil?
 • V jaké vzdálenosti od sloupce by měl být umístěn ventil a plynovou trubku?
 • Jaká je normativní výška (z podlahy a ze stropu) v plynových trubkách s ventily?
 • Jaká je minimální výška plynového výstupu může být?
 • Mám v komínu díru blízko stropu, chci udělat strečový strop, mohu se posunout pod komínovou díru pod plynovou zásuvkou?

Odpověď: Vážená Varvara Sergeeevna! Mosgaz OJSC zvažoval vaše odvolání od 09.02.2016. A hlásí následující.

V souladu s PP. 4.2, 4.2.čtrnáct.2.4, 4.2.9 Standard Moskvy pro provoz bytového fondu Gunm-2004/03 „plynovody a plynové vybavení obytných budov“, schválených a vynuceno vyhláškou vlády Moskvy z 02.jedenáct.2004 58-PP pro osoby používající plynové vybavení je zakázáno

 • Proveďte neoprávněné přeskupení, výměnu a opravu plynového vybavení
 • Proveďte změny v návrhu komínů a ventilačních systémů, na pokládání plynových potrubí
 • Chcete.li postavit plynovod se stěnami, panely, sekat je ve stěnách a hněte se dlaždicemi.

Plynovod by měl být k dispozici pro kontrolu a údržbu.

Na základě odstavců. 3.19, 3.21 Pro položení potrubí pro plyn a spojovací plynné zařízení s plynovým potrubím se používají certifikované ocelové trubky.

Odpojovací zařízení je nainstalováno na snižování plynového zařízení ve výšce 1,5-1,6 m od podlahy; Vzdálenost od plynovodu k plynového zařízení by měla být převzata z podmínek pro zajištění možnosti instalace, kontroly, opravy plynových potrubí a vyztužení na ně, ale nejméně 20 cm od zařízení.

Na základě odstavců. 3.37, 5.jedenáct.1 ze stejného standardu jsou na stěnách nekombrustibilních materiálů instalovány ohřívače tekoucí vody ve vzdálenosti nejméně 2 cm od zdi v t. h. Z boční stěny.

Boční části nedalekých skříní by měly být zpracovány speciálním nástrojem nebo sestávat z nekombrustibilních materiálů.

Při instalaci potrubí pro připojení železa (ZHST. použité pro zařízení kapucí) je třeba dodržovat následující parametry:

 • Celková délka není více než 3 m v domácnostech v domácnosti a ne více než 6 m-in existujících;
 • Počet zatáček není více než tři, s poloměrem zaokrouhlení alespoň průměr trubky;
 • Propojení trubek by měly být v průběhu odchozích plynů pevně tlačeny do sebe na méně než 0,5 průměry potrubí;
 • Při vstupu do komína by HSS neměla překročit průřez kanálu a mít restriktivní podložku nebo zvlnění;
 • Výška svislé části spojovacích potrubí železa je nejméně 50 cm, nejméně 25 cm je povolena v místnostech s výškou 2,7 m; Sklon. nejméně 0,01 (1 cm na SAG. m) směrem k plynovému zařízení;
 • Omalování. oheň. rezistentní lak;
 • přítomnost řezání ohně na křižovatce tvrdých.to.kompozů;
 • Vzdálenost od ZHST ke stropu a stěnám: Nepřiměstitelné materiály. nejméně 5 cm;
 • Z tvrdých.to.kompozů.nejméně 25 cm.;;
 • Přítomnost a dodržování standardů „kapsy“ pro sběr odpadků v komínu s poklopem pro čištění. nejméně 25 cm od spodní hrany.

Současně vás informujeme, že pro připojení ohřívače vody plynu k tvrdému oční linii můžete kontaktovat územní oddělení pro provoz a opravu plynových zařízení, jehož adresu najdete na oficiálních webových stránkách OJSC Mosgaz (wwww.Mos-Gaz.ru). Zaměstnanci tohoto vedení s odchodem na místo vytvoří náčrt pro změnu plynovodu, napište účet a uzavírají dohodu o práci práce. Po zaplacení pracovního účtu bude práce dokončena.

See also  Plynový kotel s minimální spotřebou plynu

Výpočet nákladů na změnu zapojení plynu v rámci aparátu se provádí na základě teritoriálních odhadovaných standardů pro Moskvu (TSN.2001), vynuceno vyhláškou vlády Moskvy ze 14.jedenáct.2006 00-p. Výhody nejsou poskytovány.

Zařízení komínů a ventilačních systémů obytných budov se provádí podle projektu pro výstavbu domu.

V souladu s PP. 5.3, 5.jedenáct.2 stejného standardu, údržba, opravy kouřových kanálů a ventilačních systémů provádí specializované organizace čisticích prostředků na základě smluv s manažery organizací pro bydlení a údržbu. Kontrola kvality opravy kouřových kanálů je přiřazena organizacím bydlení a údržby. Na základě výše uvedeného by vaše otázky týkající se smíchání otevření komína by měly být zaslány správcovské společnosti.

Kromě toho informujeme: Odpovědnost za bezpečné používání zařízení pro plyn pro domácnost, za jejich správný stav spočívá v majitele a nájemci obytných prostor (st. 210 Občanský zákoník, st. 30.67 Kód bydlení).

Maskujeme pod celkovým interiérem

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak „uvolnit“ plynový sloupec s kuchyňským interiérem, je vložit jej se stejnou tapetou jako stěny místnosti. Nebo zakryjte vinylovým filmem, podobné tomu ve stylu a barvě. Můžete si také vybrat odstín filmu pro ohřívač vody do kuchyňské náhlavní soupravy.

Nejlepší možností je namalovat sloupec s nekombrustivatelnou barvou také v tónu stěn nebo náhlavní soupravy. Pro tyto účely je nejlepší smalt rezistentní na teplo, který je navržen tak, aby pokrýval kov.

Můžete však použít pravidelnou plechovku, pak se s úkolem vyrovná i teenager. V tomto případě nezapomeňte vložit obrazovku a úchyty zařízení pomocí malířské pásky a také zavřít povrch za sloupcem.

Ujistěte se, že se žaluzie nedotýkají sloupce a mají několik centimetrů.

Koupelna kvůli nutnosti

Snip zakazuje instalaci zařízení v takové místnosti kvůli vysoké vlhkosti a potenciální nehodě. Existují však mezery a reguluje pravidla pro instalaci sloupce plynu v koupelně:

 • Prostornost místnosti je minimálně 15 metrů krychlových.m.
 • Přítomnost okna s plochou 0,03 m²/1 m³.
 • Nejmenší výška stropu. 220 cm.
 • Dveře od 70 cm.
 • Instalační stěna nekombrustibilních materiálů. Pokud tomu tak není, je pokryta galvanizovaným ocelovým plechem 3 mm tlustým a tepelnou izolací.
 • Minimální vzdálenost sloupce od povrchu podlahy je 1 m.
 • Samotné zařízení by mělo být: spalovací kompartment (izolovaný nebo otevřený) a bezpečnostní systém (indikátor požáru, trakce, ventil z metamoózy s tlakem).

Standardní koupelna v mnoha domech se nehodí pod taková kritéria. Výjimkou jsou Stalini a nové budovy.

Pokud jde o byrokracii, jsou zde přítomny stejné fáze a dokumenty. Bez řádného povolení a kompetentního projektu bude zakázáno uvedení zařízení do koupelny.

V této věci často majitelé vykazují vynalézavost a pozorují bezpečnostní opatření, staví speciální výklenky. O velikosti výrazně překračují samotné zařízení. Uspořádáno ergonomicky as přítomností přístupu k nim v případě služby nebo opravy.

plynový, sloupec, skříni, jaké

Samotná instalace se provádí v souladu s následujícími požadavky:

 • Na potrubí je natažena trubka, která odstraňuje produkty spalování. Jeho druhý konec je připevněn k díře v komínu. Pokud se použije zvlnění, klouby jsou vylepšeny svorky, které vydrží teplotu 200 stupňů.
 • K pozastavení zařízení se používají kotva nebo hmoždinky.
 • K vstupu do sítě pro zásobování vodou se používají flexibilní hadice až 2,5 m.
 • Připojení k dálnici. práce specialistů. Na tomto webu je umístěn žlutý ventil zavřený.

Jaké jsou požadavky na instalaci sloupců plynu v bytě

Podle zákona je instalace sloupce plynu nezávisle zakázána. Nemůžete si jen koupit ohřívač vody a nainstalovat jej na jakémkoli místě vhodném pro vás v bytě. Taková akce bude mít velmi špatné důsledky, až do trestní odpovědnosti, pokud nesprávná instalace bude znamenat hrozbu pro život a zdraví občanů.

V tomto ohledu jsou podle zákona podle zákona bezpečnostní požadavky během instalace plynových zařízení prezentovány následujícím objektům:

 • Ve skutečnosti do samotné místnosti, ve které bude plynové zařízení umístěno;
 • Do sloupce, který by měl být certifikován na území, a společnost, která toto vybavení vyrábí, musí mít licenci pro jeho implementaci v Rusku;
 • Komín a přirozená ventilace. musí splňovat požadavky sady pravidel a zaručit bezpečnému vzduchovému prostředí v místnosti kdykoli během dne a noci.

Instalace sloupce plynu by přirozeně měla být prováděna buď zaměstnanec plynové služby, nebo zástupce výrobce, který má licenci na instalaci plynových zařízení v obytných prostorách.

plynový, sloupec, skříni, jaké

Typy sloupců a kotlů pro byty

Pokud mluvíme o plynových ohřívách, mohou být teče a kumulativní. V Rusku však plynové kotle nedostaly rozsáhlý plyn, protože jsou méně pohodlné, stojí více a zabírají hodně prostoru. Měly by být uvedeny pouze tehdy, pokud je přístup plynu příliš slabý. V podstatě vložte běžecké plynové ohřívače.

Není snadné vložit sloupec plynu: musíte pozorovat bezpečnostní požadavky a já chci krásně zapadnout do interiéru

Moderní modely mohou mít uzavřenou nebo otevřenou spalovací komoru. Otevřené jsou o něco bezpečnější a při instalaci vyžadují méně dokumentů. Jsou potřeba, pokud v domě není komín. Druhý je vhodný, pokud je starý ohřívač nahrazen novým, komín a plynové právo již bylo vytvořeno a ověřeno.

Dodavatelé nabízejí 3 typy energie. 17-20 KW je potřeba pro jednopokojový byt s 1 obyvatelem. Pokud se člověk sprchuje, již není dostatek energetických jídel. 20-26 KW zařízení je nezbytná pro byty. Poskytují 15 litrů vody za minutu s teplotou 40 stupňů. Síla průměrného topení je dostatečná pro rodinu 4 lidí a byt s 1 sprchou a 2 dřezy. Power 26-28 kW je vhodná pro dvouúrovňové byty nebo domy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS