Po vypnutí plynu kotel nefunguje

Eliminovat chyby v plynovém kotli

Dnes existuje několik typů plynových hořáků, ale jejich princip je stejný. Hořák se skládá z kovové trubice s několika otvory, ve kterých je plyn dodáván a vzduch je zapalování. V důsledku toho je tvořena směs spalovacích produktů, která je vystavena. Pokud se plynový kotel nezapne, neznamená to žádný plyn, neexistuje žádné produkty trakce nebo spalování. Další podrobněji zvažte hlavní důvody, proč se plynový kotle nezapne.

Nepřítomnost nebo zhoršení přirozeného tahu komínu je první důvod, proč se kotle nezapne.

Porucha nebo poškození plynoměru.

Ucpání plynového filtru také zavěšen provozem kotle.

Snížen nebo nedostatek tlaku na dálnici.

Zakázat poškození elektřiny nebo vysílání.

Dostupnost krátkodobého přebytečného vzduchu v důsledku návrhu v domě.

Котел Protherm Jaguar JTV 24 ошибка F03

Poškození tahu nebo senzoru termočlánku.

Pokud displej kotle nefunguje, pak se regulátor pojistka spálí.

Ovládání plamene mzdy mzdy mzda.

Podívejte se: 7 důvodů pro pád tlaku v plynovém kotli

Chcete-li pochopit důvody, proč není plynový kotel zapálen nebo letí, je důležité pochopit princip fungování systému. Analýza nejběžnějších praktických situací. proč kotel se nezapne a nezvládne se a doporučení opravy jsou uvedeny v materiálu.

Rozhodnutí

Aby byl kotel normálně po nouzovém zastavení, je nutné vyplnit všechny vypouštěcí prvky vody. trubky a radiátory. Pouze před tímto je nutné vidět hodnoty provozního tlaku v systému, jejich minimum a maximum. Můžete je najít v doprovodné dokumentaci na zařízení.

Hladinu vody můžete zkontrolovat pomocí snímače nainstalovaného na panelu.

Poté se zkontroluje připojení plynu: Všechny hadice jsou připojeny, jeřáb neblokuje. A systém můžete spustit pomocí tlačítka “Síť”.

Pro odemknutí bude zapotřebí k provedení šesti akcí:

 • Vytvořit teplotu topení na maximum pomocí knoflíku regulátoru.
 • Dramaticky vypněte regulátor teploty na nulu.
 • Opakujte tyto akce 2-3 krát.
 • Regulátor ponechte maximální teplotu a vyčkejte, až se systém automaticky odemkne a spustí.
 • Počkejte na nouzové zastavení světla.
 • Nastavte požadovanou teplotní režim.
See also  Jak odstranit měřítko s kotelem Tan

Jak zkontrolovat dodávku plynu k kotli?

Zkontrolujte tahač v kotli. Chcete-li to udělat, vypálit zápas a přivést do ovládacího okna nebo misku komínu. Pokud máte trakci, plamen se odchýší stranou. V nepřítomnosti RIVO.

Příčiny nedostatku dodávek plynu do vnějších poruch zahrnují: poškození kabelů, problémy sítí. Nízký ventilace v komínu silné nebo slabé plynové hlavy.

Odstranění vzduchových zarážek před uvolněním plynového kotle

V horním montáži každého chladiče musí být instalovány vzduchové kapky. Ty mohou být jeřáby maevského nebo automatických ventilů.

Automatizace se vyrovnat se všemi samotné, musíte jí dát trochu času (že vzduch vyšel ven, pokles tlaku řekne).

Pro vzduchové vypnutí jeřábu Maevského, musíte vařit kbelík, hadr, speciální klíč z montážní soupravy (nebo naděje a průchodu).

Je střídavě substituován kapacitou pro každého chladiče, kohoutek je odšroubován a vzduch s zvedá se. Pak baterie začne “plivat” vzduchem do vody. Můžete zavřít vzduch ze vzduchu od něj, když proud vody proudí z něj.

Přibližně 5-7 minut Každý radiátor. a první vzduchové dopravní zácpy jsou odstraněny. Svědectví tlakoměr je zkontrolována (musí být snížena) a přívod vody byl opakovaně zapnut. Postup sestupu letu by bylo dobré opakovat znovu.

V konečném důsledku by měl být tlak vyšší než průměr, ale ne maximální, protože když se voda zahřívá, tlak bude stále vyrůstat.

Mimochodem, aby nedošlo k plivnutí nábytku a stěny, když je vzduch sestupný, můžete viset hadřík, na které se voda zahájí v kbelíku.

Blok: 3/15 | Počet znaků: 1201

Závěry a užitečné video

Podrobně je to jasně popsáno a jasně, proč knot na kotli se nerozsvítí s automatizací Eurosit 630, který je vybaven mnoha modely LEMAX popsaného v tomto

S kotelem LEMAX, který pracuje pod elektronickou kontrolou, naleznete v dalším přehledu:

Nyní víte, co dělat, pokud jednoho dne nebude váš plynový kotel začít. Uložit Stihl a zkontrolovat všechno krok za krokem. a budete se pravděpodobně podaří obnovit vytápění v domě.

See also  Kotel Bosch 6000 Chyba er

A který model plynového kotle Lemax je instalován s vámi? Zda se problémy se staly s jeho spuštěním a jak vyřešit problém? Řekněte o tom ostatním návštěvníkům našim webu. připojte se k diskusi v komentářích.

Proč se plynový kotle nezapne: hlavní důvody

Podle hlavních charakteristik a parametrů se topná jednotka stane:

Existuje mnoho důvodů, pro které plynový kotel selže. Nejčastější. nedostatek dostatečné úrovně tlaku. To se děje při poruchách v distribuční síti nebo čítači. Signál poruchy Sloužilo bezproudé zvuky a nízký tlak.

Na moderních modelech jsou nainstalovány speciální displeje se zobrazením kódu chyby, který systém samo-diagnostik určuje. Mluvíme o agregátech “Basque”, “Walleniant” a “Ferroli”. Každá značka má své vlastní kódy s jejich dekódováním. Panel označuje kód, se kterými můžete definovat oblast rozbití a jeho kritičnosti. Hodnoty kombinací jsou namalovány v aplikovaném manuálu.

Pravděpodobnost, že kotel nefunguje kvůli selhání elektroniky, extrémně malých. To se může stát pouze s některými zařízeními. Když se na displeji nemá zprávu s chybou informace, musíte provést diagnózu kotle sami.

Mezi hlavní typy závad patří:

Hlavní příčiny problémů s plynovým kotlem

Můžete začít opravovat zařízení pouze po příčině poruchy. Pak můžete určit, zda je možné jej odstranit sami nebo musíte zavolat mistry.

Vnější příčiny poruch kotle

Důvody pro útlumu hořáku kotle mohou být způsobeny vnějšími faktory:

 • zhoršení přirozeného tahu komínu nebo jeho sklápění;
 • snížení tlaku plynu na dálnici;
 • Poruchy plynoměru;
 • ucpání plynového filtru;
 • odpojení elektřiny;
 • nedostatek zásobovacího vzduchu;
 • návrh v domě, který vytváří krátkodobý přebytek zásobovacího vzduchu;
 • Systém napájení systému.

Velmi zřídka ostré poryvy větru mohou převrátit tah ve svislých vnějších chimnech nebo výfukových dolech uspořádaných v tloušťce stěny, což je důvod, proč může být plynový kotel fúzován.

Po vypnutí plynu kotel nefunguje

Problémy uvnitř kotle

Moderní plynové kotle jsou vybaveny minimální soupravou bezpečnostní automatizace, překrývající se dodávka plynu tímto znakem:

Pokročilá sada automatizace umožňuje ovládat teplotu chladicí kapaliny, nastavit intenzitu spalování a tak dále. Čím těžší zařízení, tím větší je prvky, které jsou předmětem poruch. Vzhledem k nim je dodávka paliva blokována a měli byste hledat důvod, proč se plynový kotel nevzpune.

See also  Kolik času potřebujete získat kotel

Uveďte seznam možných poruch:

 • Hořák je zapálen, ale po několika vteřinách to zhasne. Příčina může být znečištění sazí senzoru pro kontrolu plamene Fotocell. Potřebu vyčistit předmět a opakovat pokus zapalování.
 • Porucha trakčního snímače blokuje průtok plynu v hořáku. Můžete se pokusit vymazat senzor, pokud nepomůže, pak jej nahradit.
 • Neúspěšný termočlánek, řízení pojistného ventilu, nedává hořákovi pracovat, když je nastavovací kolo uvolněno během zapalování. Vadná položka musí být vyměněna.
 • Přívod plynu je také blokován vadným senzorem tlaku chladicí kapaliny. Jako dočasné řešení mohou být jeho kontakty zahrnuty přímo, ale následně vložte nový prvek.
 • Displej “Dead” může znamenat, že pojistka regulátoru vypálila, pomůže jeho výměně. Stejný účinek se děje špatně fázování elektrické sítě, je ošetřeno jednoduše: musíte vytáhnout zástrčku ze zásuvky a vložit zpět, otočením.

Určete z jaké důvody, proč je kotel dobře a tam, kde by měla být porucha podepsána, cestovní pas na příručce produktu nebo instrukce pomůže. Tyto chybové kódy se zobrazují na displeji topné jednotky došlo v každém případě nesprávného provozu.

Závěry a užitečné video

Jak si vybrat UPS pro plynový kotel. Kritéria a nuance nákupu:

Tak, jak jsme zjistili, vypnutí elektřiny nebude zkazit drahé vybavení závislé na energii. Všechny systémy závislé na elektřině jednoduše vypnou a přívod plynu se zastaví uzavíracím ventilem.

A pokud máte také UPS, nebudete si všimnout krátkodobé zastavení aktuální dodávky do čáry Trimmer.

Napište prosím komentáře pod blokem níže, klást otázky, pošta fotografie článku. Řekněte nám o tom, jak “chovat” váš kotle po odpojení a běhu elektřiny. Sdílejte užitečné informace, které jsou užitečné pro návštěvníky stránek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS