Podlaha ventilátoru FS 1238 Jak se montáže

Fituenten třístupňový vzor ventilátoru

Ventilátor, stejně jako jakékoli jiné elektrické zařízení, má někdy vlastnost, která se někdy rozbije, vinutí statoru je nejčastěji kombinuje. Ale to není důvod, proč ho poslat do důchodu. V rámci tohoto článku se promluvme o praxi opravy domácností.

Začneme proces demontáže odstranění krytu ventilátoru, malé rozměry jsou skryty s jednou fází s krátkodobým obrysovým rotorem, s kapacitou 20 wattů. Připomínám vám, že rotor je pohyblivou částí elektromotoru, který se otáčí kvůli. Tak, vedoucí k pohybu čepele našeho ventilátoru.

Stator je statický vinutí, které se nachází na ocelové elektrickém jádru. Stator provádí transformaci střídavého proudu do rotujícího magnetického pole.

S externí inspekcí samozřejmě je obtížné porušit jakékoliv zařízení, pokud neexistují žádné explicitní známky poškození samotných reproduktorů. V našem příkladu musíte zavolat integritu vinutí statoru a napájecího kabelu. To je nejjednodušší způsob s pomocí běžného multimetru, který by měl být v instrumentálním arzenálu jakéhokoliv rádia Amatelera. O tom, jak správně používat multimetr, můžete se naučit.

Po sérii měření se ukázalo, že přívodní šňůra je v dokonalém pořadí a vinutí statoru právě spálil na domácím ventilátoru. Pro opravu s vlastními rukama budeme muset částečně demontovat motor. Vinutí statoru lze snadno odstranit poměrně snadno pomocí běžného šroubováku poháněného uniformním úderem, v místech určených šipkami na fotografii.

Po úspěšném demontáži statoru vinutí můžete jít do matematiky, a to výpočtu počtu otáček, aby se vinstaloval statorový motor.

Pro opuštěný výpočet můžete zaujmout následující algoritmus jako základ:

Napětí v normální sítě AC 220 Volt, výkon motoru. 20 wattů, jádrová část 1,2 cm 2. Proud procházející cívkou bude 0,09 a. (Na základě známého vzorce I = P / U).

Velikost standardního drátu lze vypočítat následujícím vzorcem :

Pokud překládáme oblast průřezu drátu 0,03 mm 2 k průměru drátu, získáváme v důsledku: D = 0,19 mm

Vinutí drát si půjčím z magnetické startovací cívky o průměru 0,17 mm, protože nevím, jestli mohu dát požadovaný počet otáček na rámu cívky.

V posledně uvedeném případě: U je síťové napětí, S C. Core Section, B C. magnetická permeabilita železa (maximálně 14 000 g).

Jakmile počítám počet zatáček, můžete začít vinutí. Zabalte kolem jádra tolik zatáček ručně obtížné, takže doporučuji používat domácí.

Po provedení cívky je nutné jej impregnovat se speciálním lakem pro impregnaci, jinak izolace drátů v ní může zlomit.

Po vysušení laku musíte nainstalovat cívku zpět. Pokud po montáži a kontrole vznikly problémy se směru otáčení lopatek, stačí jej odstranit rotor a nainstalovat jej z jiného konečného jádra. Alternativně můžete znovu sklízet cívku statoru a otočit ji o 180 stupňů a nastavit zpět.

Na výše uvedeném obrázku se červené šipky označené krátce uzavřené otočení, se soustředí rotující lopatky magnetické pole, které ovlivňuje rotor.

Aby bylo možné najít příčinu poruchy ventilátoru, je nutné jej rozebrat, jako v předchozím příkladu. Udělat to docela jen. Zpočátku odstraňujeme ochrannou mřížku, pak vytáhneme čepel nebo oběžný kola, která je obvykle upevněna speciální maticí. Pak je nutné demontovat druhou část ochranné mřížky a odšroubovat šrouby víka.

Doporučuji také učení typického schématu práce venkovní ventilátor. Obvykle používá asynchronní elektromotor s 8 vinutí (pracovníci a odpalovače). Pro úspěšné spuštění motoru je nutné vytvořit fázový posun 90 stupňů. K tomu je v systému kondenzátor. Schéma bude fungovat po stisknutí tlačítka napájení, indikátorová kontrolka by měla být lehká a roztržení otáčení, rychlost otáčení motoru závisí na schématu navíjecího připojení pomocí spínače.

Nejprve musíte zkontrolovat údržbu síťového drátu. Poté proveďte spuštění motoru. Doporučuje se také vidět integritu kontaktů a vodičů. Pokud je ventilátor nebo šum slyšet během provozu ventilátoru, musíte ho rozmazat s tlustým mazivem Litholem.

Oprava elektromotoru začínají mazací ložiska, obvykle poté, co ventilátor začne pracovat dobře. Pro mazání můžete použít strojový olej.

Docela typická chyba je rozdělit jeden z vinutí statoru. Chcete-li zkontrolovat, můžete ostří otáčet čepele ve směru otáčení ve směru hodinových ručiček. Pokud ventilátor vydělává spálený jeden z vinutí.

Životnost elektrického motoru se několikrát sníží, ne-li kartáčování z prachu, stejně jako pokud zapomenete mazat ložiska nebo převodovku.

Bez ohledu na to, jak dobře se elektrotechnika slouží, dříve nebo později to selže. Zvláště často lámání těchto zařízení, která jsou velmi intenzivně využívána. Ty mohou být započítány ventilátor pro domácnost. Členění v tomto produktu jsou jiné. Majitel ve svém výskytu nezůstane nic jiného, ​​jak se obrátit na workshop. V některých případech však můžete udělat sami. K tomu je docela dobré znát zařízení a princip působení těchto elektrických zařízení. Informace o tom, jak provést opravu ventilátoru s vlastními rukama, jsou uvedeny v článku.

ventilátoru, 1238, montáže

Ventilátor venkovní Vynikající cena! FS-1238

Měli jsme nesnesitelné teplo a s malým dítětem, klimatizace se neustále nezapne. A protože je nutný ventilátor podlahy. Neočekával jsem, že za takovou cenu bude fungovat celou léto. Ale kvalita je jen super. S vaším úkolem. Dítě několikrát pokleslo, nic jiného nevypadalo a poškodilo. Nejen vynikající cena, ale také vynikající kvalita, která je v čase překračující náklady. Vždy jsem odkazoval na tento druh věcí. Myslel jsem, že dobrá věc by měla být drahá a slavná značka. Ale manžel byl přesvědčen a nelitoval jsem. Když podobné fanoušci viděli v jiných obchodech, o něco horší než kvalita, ale třikrát dražší, konečně se ujistil o správné volbě, směrem k značce “Skvělá cena” Pros: mocný, silný, ne drahý. Po demontáži se shromáždili na místě, upevňovací prvky jsou silné. minusy: není vhodné umýt, sestavit na svědomí. Demontáž bez pomoci svého manžela, rok vydání / nakupování: 2016

Koupil tento nádherný ventilátor v supermarketu “stuha”. Spokojený s šílenstvím. Léto bylo poměrně horké a byt není možné. Rozhodl se koupit fanoušek, ale ceny zůstaly hodně. A zde našli tento zázračný fanoušek za zcela nízkou cenu. Rozhodnuto a koupil. Ale nenechal pochybnosti, že zboží by bylo stejné jako levné ceny. Ale všechny. Taki nezastavil nás. Ventilátor je velmi snadno sestaven a velmi pevně instalován na podlaze. Na nohou gumové nýty, které mu nedávají, aby fumble a opravit na jednom místě. Také v něm existují tři režimy provozu. A může být zaměřen jak v jednom místě, tak s rozložením zima po celé místnosti. Používáme 8 měsíců a velmi spokojeni. Byt je vždy čerstvý, když jdeme do postele v horkém počasí, ventilátor okamžitě zředí teplo chladného. Dobré najít pro tento druh peněz. Můžete věřit a nebudete litovat. Osobně jsme rádi. Mnoho z našich známých již koupil tak užitečnou věc jako značku fanoušků “Skvělá cena”. Doporučuji každému, kdo potřebuje fanoušek, aby se zastavil. Dobrým způsobem, jak ušetřit peníze a zůstat spokojen s kvalitou zboží, kterou jste zakoupili Pros: pohodlné stánky levné. nevýhody: Žádný čas k použití: 8 měsíců Cena: 400 Rok vydání / Nakupování: 2015

See also  Kapuce pro kuchyň bez připojení k ventilaci

Dobrý den všem. Letos byl léto spokojen s horkými dny a bez venkovního fanoušku prostě ne. Můj bratr pracuje v epicentru a on mi poradil, abych mi koupil fanoušku venkovní vynikající cenu. FS. 1238. Určitě jsem souhlasil a on nám přinesl, na pohled na obvyklé. Plastové lopatky, které jsou v řezu s mřížkou, mřížka se snadno odstraní a je upevněna kovovými ventily, které jsou upevněny jako hák. Vzhledem k tomu, že se mřížka odstraní, lopatky mohou být snadno čarodějnice nebo mytí. Tři režimy rychlosti a čtvrté tlačítko, světlo se zapne, módně používat jako noční světlo, ale prakticky ho nepoužívali. Hlava ventilátoru má dvě funkce, můžete ji během provozu nastavit, je opilý na 90 stupňů nebo opravit ve stejné poloze, toto je tlačítko. Snížil tlačítko. Spinning, zvednutý. přestal točit, foukání v jednom směru. Také ventilátor, jeho hlava, můžete snížit nebo zvedat, jak potřebujete a pohodlně, díky ventilu, který svorky.opravy a vysvětluje.Instalace, skříň ventilátoru. Noha ventilátoru je také nastavena v několika režimech výšce, trubka samotná, kov, který slouží jako základ nohy, je přímo uvnitř plastové trubky. Ventilátor stojí na 4 nohách, které jsou připojeny k šroubům vzájemně a plastové svítidlo je uzavřeno nahoře. Obecně platí, že ventilátor bude snadno, zejména triky nepotřebují, je téměř neustále, pokud nejsou v blízkosti žádné děti. Prakticky nepoužíváme režimy se třemi režimy, to je dostačující 1 nebo 2 režimy, třetí fouká. Osobně mám 3 režim pro své vlastní účely, snižuji hlavu ventilátoru a krok pro děti k jídlu, rychle a ne únavné.) Pracoval jsem hodně, a nejen doma, ale i můj manžel v garáži, všechno je bez problémů, takže je to slušný fanoušek)) Plusy: Práce vynikající, cena. Nevýhody: Není zjištěno rok vydání / nakupování: 2015

Druhý den jsem šel do hypermarketové pásky nedaleko mého domu a viděl zboží v následujícím. Venkovní ventilátor “vynikající ! Taková nízká cena podlahových fanoušků, které jsem se nesetkala. Zřejmě proto, že sezóna skončila. Na konci srpna není takový výrobek již SOV a rozhodl se snížit cenu. Samozřejmě jsem si to koupil, protože jsem dlouho chtěl koupit, ale ceny se bojí. Pro příští léto je pro nás dokonce užitečné. Byl prodáván beze změny v kompaktním balení. Krabice, kde. \ t. pak 40 x 40 cm., Váží přibližně 2, 5 kg podle mého názoru. Možnosti jsou běžné pro tento typ zařízení. Balení označené čárový kód. Kodex Ruska. Ve skutečnosti však zařízení bylo provedeno v Číně (to bylo uvedeno v příručce ESCRALACE). No, ano, na to si zvykneme.)) Uvnitř krabice bylo vše velmi úhledně položeno a baleno samostatnými balíčky. Syn pod vedením svého manžela snadno všechny shromážděné. To se ukázalo, normální vzhled ventilátor. Dnes pracoval několik hodin 2 nepřetržitě. Jsme spokojeni. Funguje dobře, velmi málo je hluk, úhel otáčení, kde. pak 90 stupňů. Ale můžete to udělat tak, že se to neotáče, protože to je speciální tlačítko shora. Tři režimy průtoku vzduchu, ale 1 je dost. Na 3 rychlostech se ukáže. TYPHOON.)) Délka šňůry elektroměru a půl. Stativ je regulován na výšku. Zařízení stojí na podlaze neustále, nedrží se. Obecně platí, že ventilátor není horší než dražší analogy. Pro takové peníze si můžete koupit. Nyní je hlavní věc sloužit déle.)). Plasy: levné a funguje jemná. nevýhody: až do doby použití: 2 dny Cena: 299 Rok vydání / Nakupování: 2015

Domácí fanoušci

Domácí fanoušci jsou založeni na designu, platí podobná technická řešení. Dáváme stručný seznam těchto míst, kde je funkční oběžné kolo užitečné:

ventilátoru, 1238, montáže
  • Kompresory chladniček mají jistě nucené foukání;
  • Oprava ventilátoru napájení je běžný problém;
  • Každý asynchronní motor obsahuje dvojici oběžného kola na hřídeli, aby se vyhodil cívky statoru;
  • Žádné náklady vakuového čističe bez motoru s lopatkami;
  • Chladič CPU představuje sníženou kopii ventilátoru pro domácnost;
  • Bez ventilátoru ohřívače, žádný interiér auta zahřeje, protože by měl, a oprava ventilátoru hydromuleulum byla pájena některými řidiči;
  • Kulačka Kuchyně, WC a další mají motor a oběžné kolo v jejich kompozici.

Neúplný seznam domácích spotřebičů používajících ventilátory. Systémový blok systému je příliš hluk. chladiče budou potřebovat. Jemně uchopil pinzetou nálepkou na pouzdře ventilátoru, konec osy jde přímo zde. Odkapávat pár kapek do bodu skluzu, hluk by se měl snížit. Kde jsou fanoušci nalezeni, výše uvedené techniky opravy jsou použitelné. Rozdíl velikosti, jmenování a dalších údajů.

Po studiu principy tvorby induktorů, převzít náhradu motorových statorových cívek. Dlouhý, únavný proces, nedoporučuje se, kdo se rozhodne. pořídí obrázek do zrekonstruovaného dílu, srazení zapojení, zabalte zatáčky správně, potřebujete zpětné připojení. Není to snadné provádět obtížnější. Cívky jsou často zbaveny skořápky. Motorové dráty, nesrozumitelný způsob připojený k sousednímu cívce. Ventilátor pro domácnost vypadá děsivě v rozebraném formuláři. Pod drátěným statorem má kyvetu, kde je obtížné položit cívku. Nikdo se nezabývá opravy motorů ventilátorů pro domácnost.

Dámy obecně si myslí, že rozebraný ventilátor je nevhodný, vyhoďte podrobnosti stanovené zde a tam. Nenechávejte odpočitatelné zařízení bez dozoru.

Dostal jsem téměř bezplatně non-adcession Fan West SF-1602T (s kožešinou. Časovač) Čínská výroba prodaná naší firmou OST-West. Přibližné náklady na nás asi 20. Vinutí motoru nezavolaly. Na vnějším drátu pouze šedo-modři 0,1k. Externí kondenzátor s jedním koncem na černý celkem a druhý až jen k jednomu závěru z vinutí (po otevření, viz.Dále). Nic užitečnějšího. Zadní motor motoru (otočný mechanismus a vnější kondenzátor) a střední část (desky s cívkami jsou stále přišroubovány). Přední kryt s rotorem zůstal na předním panelu ventilátoru jako zbytečný v manipulaci. S podrobným zkoumáním kontaktů vodičů bylo zjištěno několik útesů (jako by byl shnilých) závěry cívek pod cambros. Obnovené kontakty. Definovaná definice: černá (společná).aventovaná 1.0k. Přirozeně nefunguje. Jako výsledek, téměř vandalúhou, ale jediný, tedy správná verze (již pochybná). sloupím všechny závěry cívek. O opravách jiných kontaktů jen v případě, že to bylo příliš pozdě. Drew závěry až 99%. Tři vodič vyšel téměř z jednoho bodu. nepřihlásil jsem je (dobře, bylo to nepříjemné), jen načrtl místo. Po vydání závěrů vinutí “od zajetí”, všechno zazvonilo. Čtyři vinutí. 1.0k, 0.2k, 0.1k a 0.7k. Použití jejich náčrtků a logických výpočtů (přibližně tři vodiče z jednoho bodu) obnoveny schéma navíjení a kondenzátoru (viz. rýže.)

See also  Jak změnit směr rotace ventilátoru kapuce

Problémy s lopatkami

Vzhledem k tomu, že plast se používá při výrobě lopatek, tato část ventilátoru je velmi citlivá na vnější mechanické účinky. V důsledku toho jsou lopatky často deformovány a rozbité, pokud všechny cizí předměty padnou na mřížku. V tomto případě opravit ventilátor, majitel potřebuje demontovat ochrannou mřížku. Zadní kryt může zůstat na svém místě. Není nutné střílet. Ochranná mřížka je držena speciální svorkou ve formě plastového víčka. Je snadné se otočit rukama. Po zkroucení svorky a ochranná mřížka je odstraněna, speciální upevňovací lopatka je odpojena. Tato fáze práce lze provádět bez použití nástrojů. Lopatky podléhají nahrazení, pokud jsou velmi deformované. Pokud během provozu ventilátoru dochází k mírnému tření o ochranné mřížce, jsou snadno vyrovnány s rukama. Podle vlastníků ventilátorů, plastové nože prosili velmi snadno.

Chcete-li pochopit, proč se to stane, musíte znát principu provozu konvice a jeho elektrického obvodu. Sortiment těchto domácích spotřebičů je velmi různorodý, ale zásada provozu a montážní schéma pro každého je téměř identický, s vzácnou výjimkou: například vestavěný časovač.

Elektrická konvice funguje poměrně prostě: přes trvanlivý kabel s vidličkou na koncovém napětí ze zásuvky je přenášen na kontakty XP1, umístěné v masivním stojanu. je na tom, že zařízení je instalováno během vroucí vody. Ve spodní části skříně je speciální konektor, který vstupuje do interakce s kontakty stojanu.

SA1 Tepelný spínač SA1 poskytuje ruční napájení a automaticky vypne zařízení poté, co se voda začne vařit. Spínač tepelného ochrany je vždy aktivní a nepřijímá účast v každodenní práci. funguje pouze tehdy, když se konvice zapne bez vody. Proud přejde do trubicového topného tělesa (deset) a světelná žárovka na indikátorových signálech, které je výrobek v provozu.

Když se voda vaří, dvojice je sestaven ve volném prostoru mezi hladinou vody a krytem produktu, pak voda voda na speciálním kanálu přejde do bimetalické desky ze dvou různých kovů, která ohýbá od zahřívání být ohnuté a otevřené kontakty. termální spínač se vypne.

Komentáře (24) \ t

Mám ventilátor pro CPU: “Cooler Master A9020-18RB-3AN-F1” nezačal se uvolnit po montážním PC (spustím to s prstením prstu po dobu 5-10 minut). Rozhodl se demontovat a mazat. Jeho a dolní samolepky. Pod nimi. jednodílný plast, řekni mi pliz: Může být demontován pomocí metody popsané v tomto článku.

Bogdan_s, ještě jsem narazil na fanoušci, že jsem nemohl rozebrat. Věnujte pozornost tomuto článku. Popisuje způsob demontáže jiného typu nespotiteli fanoušků a video je místo, kde je zobrazen celý proces.

Zeptal jsem se dnes, jak coolmasters. Také jsem nenašel nic. Dokud to narazilo na tyto stránky. Rozebrán hlouběji nastavit oběžné kolo ze dvou stran současně. TOKO Nerozumím principu, jak to tam držela. Podložka zámku je dostatečně jednoduchá, aby pokryla zavírání

Fan složení

Volitelné položky chybí, schémata opravy vypadá takto:

  • V první řadě volání vinutí motoru. Jakýkoliv design uvnitř jsou cívky, dávají (na obrazovce testeru) odpor tuctu ohm. Poznámka: Launchery asynchronních motorů vyzvánějí po kondenzátoru. Zřejmý okamžik, ignorování pravidla vede k záměně. Konečník otáčí fázi napětí o 90 stupňů, což pomáhá vytvářet správné rozložení pole uvnitř statoru. Pokud je motor kolektoru, vinutí jsou spojeny postupně (žádný kondenzátor). Je rozumné zvonit motor u vchodu, protože porucha se může skrýt na jiném místě. Útes je pevný nebo ne, odstraňte kartáče, budeme se zabývat sběratelem na druhém místě. Střídavě volání. Při identifikaci poruchy je udržování chladicího ventilátoru odhadována stavbou. Obtížné, zkuste najít nový sběratel. Neexistuje nic, co by nemělo říkat, asynchronní motory s krátkozrakým bubnem rotoru se nezlomí. Současná “veverka buňky” je relativně malá, měď, rozlitý uvnitř, naopak. tuk.
  • Na druhém místě se odhaduje zdravím žil, relé, knoflíků. Řetěz je přezdíván, včetně termostatu. Implementační technika je určena konstrukcí. Napodobit topení, lehčí vyhřívaný senzor. Přiblížení v kuchyňských kapotách, jiných zařízeních, kde je teplota relativně vysoká. Tlačítka Zkontrolujte průchod / přerušení elektrického proudu v příslušných polohách. Často oprava fanoušků pro domácnost se svými vlastními rukama se týká přepínání. Tlačítka jsou lisovány neaktivní, kapalné přístřešky. Je nutné obnovit správné fungování mechanické části, vyčistit kontakty. Kdo slustný džem na ovládacím panelu televizoru pochopí situaci. Mechanismus demontovaný, kontakty Čisté. Nebudeme připomenout, že kondenzátor přeskočí střídavý proud, ve sladkém případě děláte dva operace: volání prvku zkontrolovat přítomnost zkratu (to je členění), napájení), napájení střídavým proudem a zkontrolovat průchod vinutí. Řekněme s plnou důvěrou: Zda je kondenzátor Paul.

Před montáží nezapomeňte smear mechanickou část, olej by se neměl dostat mezi rotorem a statorem. V ideálním případě zde je jednotná mezera. Si všiml rozdíl, renovovat rotor (složitý úkol). Někdy nejsou žádná ložiska. V domácnostech není zatížení tak skvělé pro zlepšení snímku. Provozní místa však v každém případě vznikají. Hrubé sekce jsou mazány.

Jak připojit ventilátor kanálu

Dobrý den, milí návštěvníci místo D-Electric.Ru. V článku “Připojení ventilátoru” jsem již hovořil o tom, jak připojit výfukové ventilátory, zatímco zmeškal tak důležitou otázku jako připojení dvoustupňových kanálových fanoušků. To je dnes projev.

Nastavení ventilátoru kanálu

Příklad nastavení ventilátoru kanálu

Jak vidíte, instalace ventilátoru kanálu je významně odlišná od instalace obvyklé, namontované na stěně. to je již celý systém, který je kromě zavěšeného stropu instalován. Více odborníků, ale jako odborníci zajišťují, efektivněji. O “jemnosti” instalace těchto systémů pro mě obecně nic. je lepší kontaktovat profesionály. Tak pojďme jít hned připojit.

See also  Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Spojovací kanál fanoušci

Kanálové ventilátory mohou být jednoduché nebo dvoustupňové. Pokud jde o první, jejich schéma spojení se vůbec neliší od okruhu spojovacích fanoušků na stěnu. Ale s dvojnohodnějšími složitějšími. Pro ně musíte instalovat samostatný spínač a přesněji spínač rychlosti.

Schéma připojení spínače

Myšlenka je následující: Země (PE), nula a dvě fázové dráty LA a LV jsou připojeny k příslušným svorkám dvoustupňového ventilátoru. Současně, nula a země nikde nejsou rozbité “a mají konstantní kontakt se svorkami ventilátoru a fází, v závislosti na požadované rychlosti otáčení ventilátoru, je dodávána nebo na terminálu LA, nebo na LV. Podávejte “Power” na LA a LV současně nemůžete. Burns.

Na tomto ventilátoru není žádný uzemňovací kontakt. Proto byl použit trojitý kabel pro připojení.

Zde, obecně a vše. Někdy existuje staution, když je již kabel pro připojení výfukového ventilátoru, ale je připojen spolu s osvětlením nebo pomocí samostatného klíče spínače, a není možné natáhnout svůj upevňovací prvek pro trimr pro spínač rychlosti nebo “Twist” rozdělovací krabici. V takových případech budete muset obětovat jednu rychlost dvoustupňového ventilátoru a připojit jej jako obyčejný, zeď, t.e Použijte terminály PE (pozemků), n (nula), la (nebo lb) (fáze), čímž se otočí do jedné rychlosti.

Toto zařízení vytvoří klidný chladič: test 2 možnosti

Jakýkoliv počítač, 3D tiskárna, nebo že jste bzučení, můžete udělat klidnou, dobře, téměř tichý. A bod zde není jen v drahých chladičích, to prostě není vždy nutné foukání “na všechny peníze”. Chlazení je navrženo všude s patrnou rezervou. Například můžete vidět napájení spotřebované počítačem (asi 60 wattů v mém) a nutriční sílu napájení (700 wattů v mém případě). A adaptivní nastavení rychlosti ventilátoru v závislosti na teplotě, je daleko od všech zařízení. Nyní lze automatickou úpravu přidat kdekoli, řadičová deska stojí za pár sto. A má výhodu přes ready-made řešení. může být přizpůsobena podle vašich potřeb.

Stává se to ve dvou warardů: Pro chladiče s revolucími modulací PWM (PWM) a bez takové úpravy. V posledně uvedeném případě jsou otáčky regulovány změnou napětí na výstupu desky.

Na desce je: 1. Zapojení se vstupním konektorem. spojuje tam, kde byl ventilátor připojen. 2. Konec Konektor. ventilátor je zde připojen. Můžete přes dvouvodičový diagram (plus a mínus), třívodičový (plus, mínus a rychlostní senzor) nebo čtyřvodičový (plus, mínus, obrat, snímač obratu) 3. Konektor termínového doku. 4. Microcontroller N76E003. Srdce všech zařízení. 5. Průchod. tranzistory, rezistentní sestavy, diody. V opci s kontrolou napětí o něco více. 6. Tlačítko. všechny ovládání regulátoru je k němu přiřazeno. 7. Tři červené LED diody. vám pomohou konfigurovat zařízení.

Možnosti desky jsou mírně odlišné. PWM senzor. “Droplet” na krátkém zapojení. Regulátor napětí. 40 centimetrový vodič s termočlánkem ve formě puku pod šroubem. Snímače jsou zaměnitelné.

Provozme podle vlastností: jmenovité napětí: PWM: 8-18V, V: 9-14b Maximální proud ventilátoru: PWM: 3A, V: 0.8A Aktuální proud: 20 mA Maximální teplota měření: PWM: 110 ° C, V: 120 ° C

Všechny tyto technika sídlí Nuvoton 1T 8051-založený mikrokontrolér N76E003. Jedná se o 8bitový mikrokontrolér, s flash paměťovou pamětí 18 KB, RAM 256 bajtů a frekvence pracující na 16 MHz. Má poměrně široké příležitosti, jeden je jen citlivý na 276 stran. Jakmile jsou takové charakteristiky poměrně pracovní počítač, a nyní je taková fytulka pouze taxíky s ventilátorem.

Nastavení zařízení není příliš komplikované, ale vyžaduje neustále nahoře na příručku:

Nejprve nastavte minimální úroveň napětí (Signální povinnost pro PWM). Jeden krátký tisk zvyšuje napětí, dvě šortky. snižuje. После любого нажатия начинает быстро моргать светодиод Он моргает 20 секунд, а после текущая настройка сохраняется как постоянная и все мигания прекращаются. Всего у этой настройки 20 градаций. Достижение минимального напряжения можно определить по включению светодиода. достижение максимума — по включению светодиода Возможные значения настройки такие:

deset% patnáct% 20% 25% třicet% 35% 40% 45% padesátka% 55% 60% 65% 70% 75% 80% 85% 90% 95% 100%
2,6В 3,6В 5,0В 6,1В 7,0В 7,7В 8,3В 8,8В 9,2В 9,5В 9,8В 10,0В 10,2В 10,4В 10,5В 10,7В 10,8В 10,9В 11,3В 11,6В

T.E. 19 градаций у PWМ и 20 — у контроллера по напряжению.

Можно настроить так, чтобы кулер сразу стартовал на минимальных оборотах, можно сделать так, чтобы включался только при нагреве. Při napájení vysokonapěťového impulsu pro výchozí chladič není podáván, takže pokud budete potřebovat chladič neustále, pak toto nastavení musíte dát napětí, při které podporuje otáčení, na počátečním napětí, je obvykle vyšší.

Pak musíte nastavit řízení tepla, se kterým bude chladič spustit rychle. To vyžaduje dlouhé tlačítko. Platné hodnoty. od 30 do 70 stupňů. Aktuální nastavení můžete určit kombinací rozsvícených LED.

Další dlouhé lisování se překládá v radimum k cíli konečné teploty, když chladič dosáhne plných otáček.

Dva tato nastavení jsou v podstatě regulována hysterezí operace ventilátoru. Lze jej provést tak, aby se obrat následoval teplotu a je možné, že se twistericky zapne, resetujte přebytečné teplo a vypnuto.

Shromáždil jsem tři termočlánky: kapička, podložka a teplotní čidlo zařízení. Na osciloskopu je vidět změnu standardního signálu PWM zařízení, na voltmetr. napětí zařízení regulujícího napětí. Chladič je k němu připojen. Na obrazovce Toko-měřicí klíšťata. teplota.

Frekvence 25 kHz, amplituda 5V. Mimochodem, na internetu můžete najít schémata pro připojení ventilátoru bez podpory PWM na Inteeis s PWM. Schémata doslova na jednom tranzistoru a rezistoru. Možná opak, to nebude vyžadovat schéma vůbec.

V důsledku toho jsem se rozhodl dát zařízení do 3D tiskárny AnyCubic Mega S. Tam mám ve věku vzduchového potrubí pro chlazení odstupňovacího motoru. Nejvíce horký chladič. Tabulka pohybující se ovladače motoru. Tam a dát termočlánek.

Protahovací dráty. Čistý poplatek na bilaterální skot.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS