Pokud se lednička tvrdě zahřeje po stranách

Proč je mrazák horký, co dělat

Cítili jste, že stěny mrazničky jsou horké? To je možné, zatímco kompresor pokračuje v práci. Ale když motor odpočívá, stěny by se měly ochladit. Pokud k tomu nedochází, musíte hledat důvody, proč se mrazák oteplová.

Zpočátku návrh chladničky poskytoval pro umístění mrazničky nahoře. V moderních modelech se nachází níže. Jedná se o racionálnější přístup, protože kompresor nejprve pumpuje chlad do mrazničky a poté v lednici.

Protože jeho úkolem je ochlazovat produkty, zdá se, že jeho stěny by měly být také chladné. Není to však. Chcete.li lépe zjistit, proč se zahřívají, musíte pochopit obecný princip práce.

Díky kompresoru se chladivo cirkuluje systémem, absorbuje teplo a tím ochlazuje komory. Nahromaděné teplo se vylučuje grilem, který byl dříve umístěn na zadní stěně.

pokud, lednička, zahřeje, stranách

Nyní jsou tyto zkumavky uvnitř pouzdra, po stranách a shora. Nebuďte proto překvapeni, že se mezi chladničkou a mrazničkou zahřeje.

Více o tom, jak funguje lednička. Přečtěte si v samostatném článku.

Pokud jsou stěny během „odpočinku“ motoru mírně zahřívány. Pokyny označují klimatickou třídu technologie: za jakou teplotu by měla být provozována.

Ale pokud se kamera neustále zahřívá a teplota jasně překročí normu. to znamená problém, který vznikl.

Proč se boční stěny a případy mezi kamerami zahřívají

Nejprve se zabývejte strukturou vaší techniky nebo se podívejte do pokynů. V sovětských chladničkách byla na zadní stěně umístěna mřížka. kondenzátor. Když motor začal fungovat, zadní část roštu byla zahřívána a pak se ochladila.

V moderních dvou kambirových chladničkách je kondenzátorová trubice umístěna uvnitř boční stěny, což vede k jeho vytápění. Proč je to hotovo? Během provozu mrazničky se vytváří mínus teplota na místech dveří sousedících s tělem, studený vzduch najde výstup. Pokud je teplota v místnosti vysoká, může se na stěnách vytvořit kondenzát, což nakonec vede k korozi a plísni na těsnění.

Kondenzátor umístěný za nebo na stranách potrubí umožňuje odpaření vlhkosti.

Systém tedy funguje. Z jakých důvodů se stěny chladničky (značky LG) příliš vyhřívají:

 • Místnost je příliš horká, špatná ventilace. Pro normální provoz chladničky by měla být vzdálenost mezi pouzdrem a nábytkem minimálně 5-7 cm.
 • Tato technika byla nedávno rozmrazena. Pak bude trvat čas, než se vychladne a teplota se obnoví. Totéž se děje po načtení na oddělení teplých produktů.
 • Silikon (guma) těsnění v mrazáku je zahříván, což způsobuje, že se dveře pevně zapadnou do těla. Výsledkem je, že studený vzduch neunikne, aby ochladil stěny.
See also  Malá kuchyňská linka s lednicí u vchodu

V některých chladničkách (Nord, Indesit) se zahřívá oddíl mezi chladničkou a mrazáky. Toto je normální jev, protože zde je nejčastěji tvořena vlhkost. Doporučuje se starat o boční stěny technologie, pokud jsou vždy suché, pak vám rozpad neohrožuje.

Pokud se zahřívá mrazák mrazničky

Poté, co zjistili skutečnost, že těsnění gumy na dveřích mrazničky bylo zahříváno, může mnoho majitelů nového modelu ledničky cítit úzkost. Stále by!. Toto není levné zařízení pro domácnost, které se kupuje relativně nedávno, ale již existuje podezření na problém.

Neměli byste však spěchat na záruku nebo opravit workshop, stačí pečlivě přečíst pokyny. Obvykle upozorňuje na skutečnost, že vytápění tohoto tmelu, jakož i na vytápění oddílu mezi mrazákem a lednicí. normální jev a lednička v této situaci pracuje bez selhání.

Zařízení moderní ledničky je často charakterizováno úplným oddělením mrazu a komor chladničky, z nichž každá má samostatné dveře. Je však nemožné dosáhnout úplné izolace jednoho prostoru od druhého, a když jsou v kontaktu prostřednictvím vzájemného oddílu, může dojít k kondenzaci vlhkosti na něm.

Aby tomu zabránilo, vývojáři postavili speciální topení do stěny ledničky, která zahřívá tento oddíl. A těsnění se zahřívá následovně:

 • Spolu se zahrnutím kompresoru je zapnutý topení;
 • Ohřívač zahřívá rozdělení mezi kamerami;
 • Teplo z vyhřívaného oddílu je přeneseno na těsnění;
 • Po vypnutí kompresoru se ohřívač vypne, oddíl a těsnění se ochladí.

Při selhání takového topení může být vyžadováno přitažlivosti na pána. Kondenzát se začne tvořit, pak led, vlhkost v lednici se zvýší, což nakonec může vést k jeho selhání.

Pracovní práce moderních ledniček je také spojena s vytápěním jejích stěn, skrze které dochází k kompenzačnímu vnitřnímu chlazení přenosu tepla do vnějšího prostředí.

Nejčastější problémy jsou uvedeny níže! Ale dříve použijte vyhledávání na webu:

Vytápění oddílů mezi kamerou

Majitel majitele může způsobit skutečnost vytápění oddílu mezi chladničkou mrazničky a lednicí. Proč je tento oddíl zahříván a zda se o tom mluví o problémech při provozu chladicího zařízení?

Poté, co jste zjistili, že rozdělení mezi dvěma komorami chladničky se zahřívá, neměli byste se bát ani spěchat do dílny. V takové situaci není problém a chladnička funguje docela dobře.

Takové vytápění v moderních chladničkách je předpokladem.

Aby zařízení nekousalo, je důležité ovládat, aby se dveře pevně zavřely. V žádném případě byste je neměli nechat otevřené po dlouhou dobu. Nedoporučuje se vkládat teplé jídlo do komor: To se stává příčinou mnoha poruch.

Pokud problém nezmizí se správným použitím chladničky, je spojen s rozpadem jednoho z mechanismů zařízení. V tomto případě je vyžadována diagnostika a opravy.

Proč se po stranách oteplová tělo chladničky?

V tomto případě mluvíme o práci kondenzátorů. K vychladnutí utraceného freonu se používá teplý vzduch, který je dodáván kondenzátorům pomocí kompresoru. Majitelé si proto často všimli, že zeď je teplá. Neexistují žádné důvody pro paniku, jedná se o normální technologický proces. Stojí za to hledat, proč se lednička zahřívá po stranách, když je teplota bočních panelů příliš vysoká.

See also  Gorenje lednička nevychladne horní komoru

Pokud je pouzdro chladničky horké, může být problém spojen s poruchou cirkulačního systému Freon, dodává do kondenzátoru příliš zahřátý vzduch. Příčiny vytápění se mohou lišit, je lepší zavolat specialistovi, aby diagnostikoval vybavení. Mistr určí, proč lednička zahřívá boční stěny a provádí opravy.

Proč je mrazák vyhříván?

Teplo v chladničce a mrazničském vybavení je přiřazeno pomocí kondenzátoru-výměník umístěného na zadní straně pouzdra-tato část může být viditelná nebo šitá s dalším kovovým listem. V některých moderních modelech je kondenzátor dokonce v boční části případu. Když je motor zahrnut do práce, destilace systému freon (chladiva), zahřívá se mřížka tepla a teplota na tomto místě může být poměrně vysoká. Motor pracuje od 20 do 25 minut ve standardním režimu, poté je mimo stejnou nebo více časových období. Vzhledem k tomu, že teplo je „čerpáno“ během spuštění motoru, v těchto modelech vybavení, kde jsou po stranách mřížky výměníku tepla, se stěny mohou výrazně zahřát.

Dalším důvodem, proč kamera zvenčí je oteplování, je vliv externího zdroje tepla. Pokud je zařízení nainstalováno poblíž s plynový sporák, elektrickou troubou nebo topným radiátorem, je to jen takový případ. Vyhněte se tak nežádoucímu sousedství, zejména pokud jsou zařízení v těsné blízkosti výměníků tepla. Co ohrožuje takové umístění domácích spotřebičů? Konstantní vnější vytápění zhoršuje přenos tepla, takže kompresor se může přehřát a rozpad nejdražší jednotky zařízení je z rozumných důvodů nesmírně nežádoucí z přiměřených důvodů.

Když mluvíme o nezávislých mrazničkách, poznamenáváme, že jejich příčiny vytápění jsou podobné chladničkám s 2 kamerami. Ale u mrazniček je rozdíl mezi indikátory t ° uvnitř a z vnějšku zařízení vyšší, proto bude vytápění stěn výraznější.

Pokud jste si přečetli pokyny pro elektrické zařízení, zjistili jste, že výměníky tepla jsou umístěny po stranách, namontují zařízení, ponechejte mezeru mezi těmito stěnami a dalšími povrchy nejméně 2-3 cm, abyste zajistili normální cirkulaci vzduchu a podle toho, a podle toho, a, a podle toho, a, a podle toho ochlazení povrchů.

Všiml jsem si, že stěny chladničky nebo visící se neustále zahřívají a povrchy jsou tak vysoké, že i dlaň může být na povrchu jen stěží držena na povrchu? To je tedy dobrý důvod volat pána.

Uvádíme některé příčiny nadměrných stěn, které nenaznačují selhání a nevyžadují zásah uživatele nebo zvládnutí:

 • Odmrazování bylo nedávno provedeno. První hodiny provozu motoru „dohoní“ nachlazení, takže stěny přehřívají. Chcete.li usnadnit provoz zařízení, načítajte produkty do komor ihned po rozmrazování. nechte zařízení pracovat po dobu nejméně 1 hodiny.
 • Velká velká dávka produktů. Pro motor je obtížné produkovat dostatečné množství chladu, aby se rychle ochladil působivý objem produktů, takže je zkuste načíst do šarží.
 • Slouží k odesílání nezjištěných nádobí do polic? Takže teplé stěny. v tomto případě normální. Další otázkou je, že se to nedoporučuje.
 • Když je možnost Možnosti zapnutá.
 • Zkontrolujte mrazák. pokud se nahromadil blok ledu uvnitř? Bohatý led může zabránit normálnímu přenosu tepla. Rozmrazte zařízení po dobu nejméně 24 hodin.
 • Dveře mohou také způsobit, zejména pokud jsou často otevřeny a zavřeny. Analyzujte své akce v kuchyni a vytvořte si plán ve vaší mysli. možná budete moci občas snížit počet otevírání dveří správnou organizací procesů vaření. Nízký oděv je dalším důvodem, takže zkontrolujte pomocí listu papíru hustota dveří těsnění dveří k tělu.
 • Nastavení regulátoru teploty pro maximální značku. Pro většinu regionů se jedná o extrémní opatření a letní dusné měsíce nejsou důvodem k tomu, aby se termostat otočil celou cestu.
See also  Kazety pro tašku ledničky, jak používat

Když potřebujete zavolat pánovi

Třetí blok důvodů přehřátí je spojen s poruchami konkrétní části zařízení.

 • Grocey guma dveří unikla a prošel vzduchem. Jejich náhrada je vyžadována.
 • Došlo k úniku chladiva. Je nutné najít poškozenou oblast, pečeť a re.season systém od Freon.
 • Teplotní senzor jedné z komor, který zaznamenává teplotu a spustí nebo zastaví kompresor a musí nahradit kompresor.

Pokud je vše v pořádku se stěnami, ale kompresor chladničky je velmi vyhřívaný-nejpravděpodobnější, mluvíme o zkratu nebo silném opotřebení, kvůli kterému nemůže správně fungovat. Obvykle musí být změněn zlomený kompresor.

V žádném případě se nepokoušejte tyto poruchy odstranit sami. Kontaktujte autorizované servisní středisko midea. Specialista zjistí, proč se stěna chladničky zahřívá, a zařízení rychle a efektivně opraví. Pokusy o vypořádání se však samo o sobě jsou plné ještě vážnějších zhroucení a prudkým zvýšením nákladů na opravu.

V jakých případech stojí za to volat Master

Pokud je tělo zařízení neustále zahříváno, nejprve zkontrolujte nastavení chladničky. Poté věnují pozornost souladu s pravidly provozu zařízení a eliminují všechny nedostatky. Pokud to neznamenalo výsledek, obrátí se na hledání technických problémů. Nejprve je kontrolována gumová pečeť. Chcete.li hledat další poruchy, je lepší pozvat specialistu, který diagnostikuje a odstraní problémy. Nezávislá oprava může vést k vážnějším poruchám.

Rada. Před příjezdem pána vypněte ledničku z elektrické sítě, vyjměte produkty a rozmrazte jednotku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS