Popálení od laserového odstranění chloupků, co dělat

laserového, odstranění, chloupků, dělat

Princip postupu a péče po odstranění laserových chloupků

Péče po odstranění laserových chloupků je velmi důležitá pro získání požadovaného efektu. S nedodržením základních pravidel se mohou konat komplikace ve formě alergických reakcí a bolestivých pocitů.

Chcete.li získat hedvábný vzhled a dotkněte se kůže, musíte pochopit, co můžete po zákroku udělat a co nelze udělat. Abychom si mohli užít výsledek, a ne eliminovat negativní důsledky, je důležité vzít v úvahu kontraindikace a dodržovat doporučení kosmetologa. O tom je náš článek.

Kontraindikace epilace

Odstraňování chloupků laseru je doprovázeno účinky světelných paprsků na povrch kůže. Princip provozu aparátu je následující: tok světla dosahuje žárovek, krevních cév, přispívající k jejich vytápění a následné smrti. Proto jsou folikuly zničeny a růst vlasů se zastaví v ošetřené oblasti.

Opakovaný postup odstraňování chloupků laseru, který se provádí po 25-30 dnech, odstraňuje zbývající chloupky, které byly dříve ve stavu spánku. Po 10 sezeních takových manipulací se folikuly jsou zcela schopné.

Pokyny pro použití jsou připojeny ke všem osvětlovacím zařízením, kde jsou podrobně popsány nemoci, která jsou kontraindikací k postupu.

Odstraňování chloupků laseru je zakázáno v následujících případech:

Nízká imunita spojená se závažnými patologiemi.

Jakákoli kožní onemocnění, zejména infekční.

Křečové žíly a vaskulární hvězdy.

Rovněž stojí za to čekat s takovým postupem, pokud má klient alespoň jednu z podmínek:

Období nesoucí dítě a kojení.

Infekce viry a různými infekcemi.

Zánětlivé procesy na kůži v oblasti údajného odstranění chloupků.

Poškození kůže. rány, řezy, škrábance.

Popáleniny

Popáleniny po odstranění laserových chloupků jsou nejnebezpečnějším mínusem expozice kůže s lehkým proudem. Tento problém vyvstává z následujících důvodů:

 • Porušení při provozu chladicí kapaliny laseru;
 • Laserový efekt je vyvíjen na vlasy s délkou více než 1 mm. je tu závažné zahřívání kufru vlasů, který ponechává popáleniny při kontaktu s kůží;
 • Tan. Pro období postupu je nutné omezit použití opakování a používání produktů CCF s ultrafialovým zářením;
 • Nesprávné nakonfigurované lékařské vybavení. kvalifikovaný specialista musí přesně nastavit parametry na základě kožního fototypu, tloušťky barev a vlasů;
laserového, odstranění, chloupků, dělat

Před postupem musí kosmetolog zpracovat manipula, připravit speciální gely a spreje určené k ochraně pokožky před přehřátím a minimalizací bolesti.

See also  Co dělat, když se topení v Aikos zlomilo

Jak urychlit vylučování pigmentu po odstranění laseru

Zrychlení vylučování pigmentu po odstranění laseru pomáhá vyčistit následovat pokyny ošetřujícího lékaře.

Pravidla pro pacienty, která pomáhají odstranit riziko komplikací:

laserového, odstranění, chloupků, dělat
 • V prvních 7-14 dnech po zákroku se vyhněte make-upu;
 • Používejte produkty SPF s ochranou;
 • První dva týdny nejsou vystaveny slunečnímu světlu, odmítání oloupání, peelingové a kosmetice obsahující alkohol;
 • Použijte restorativní a zvlhčovače.

Je důležité vyhnout se tepelným vlivům. Pak bude kůže aktualizována a dráždivá vada zcela zmizí.

Léky

Vezměte pilulky za odstranění laserových chloupků, pokud to bolí, ztráta času a peněz. Důvodem je skutečnost, že analgetika blokují receptory bolesti, ale nejsou schopny snížit nepohodlí na nule při odstraňování chloupků v oblasti bikin nebo podpaží.

Ale pokud se velmi bojíte nepříjemných pocitů, může být místní anestézie doplněna tabletami „indomethacin“, „ibuprofen“, „Neproxen“. mají anestetický a protizánětlivý účinek.

Zarudnutí a otok po odstranění laserových chloupků

Malé zarudnutí a otoky ve zpracované oblasti po odstranění laserových chloupků. to je normální. Kůže během postupu zažívá určité nepohodlí, takže není nic překvapivého, že takové reakce vzniknou a neměli byste kvůli nim panikařit.

Pokud máte pocity zarudnutí a pálení, podobné těm, které vznikají po intenzivním opálení, pak je to také normální. Po postupu by měla být píchavá zóna ošetřena krémovým bepantenem. nejen zmírňuje nepříjemné pocity, ale také urychlí hojení kůže. Zčervenání je třetí den normální.

Situace však byly zaznamenány, když zarudnutí a otok zůstaly po dohodnutém období. To se také stane, ale to se již nepovažuje za normu. Existuje několik důvodů:

 • Zanedbali jste pravidlo o opalování. Vaše kůže se tak nedávno ukázala jako dávka UV paprsků, takže během postupu byla jednoduše spálena. Bude vyžadováno delší období léčby, ale problém je vyřešen;
 • Narazili jste na bezohledný pán. Hodně v této věci závisí na výběru profesionálního mistra a salonu. Ne mnoho klinik má specialisty, kteří vědí, jak správně pracovat s laserovými zařízeními, ale chtějí to v sortimentu, takže profán často provádí epilaci klientům. Pamatujte, že odstranění chloupků laseru není levné, takže v žádném salonu nemůže být levný;
 • Máte hormonální nerovnováhu. Kvůli němu byla možná v určité zóně pozorována nadměrná chlupatost. Kontaktujte endokrinologa.

Kůže po odstranění laserových chloupků, pokud jste udělali vše správně a vybrali si dobrou kliniku, velmi rychle ustoupí. Malé zarudnutí nelze porovnat s hojným podrážděním, například s vaxováním nebo shugaringem. A příležitost zbavit se nežádoucích vlasů po dlouhou dobu stát jakoukoli oběť. Pamatujte, že řádná příprava a dodržování všech pravidel je nejdůležitější.

See also  Označení jídel pro indukční desky

Odstraňování chloupků laseru: jeho funkce a výhody

Nežádoucí vegetace na obličeji je problém nejen mužů, ale také žen. Vlasy v této zóně vypadají neesteticky a kazí i velmi atraktivní vzhled. Odstranění laserových chloupků je jedním z nejmodernějších, nejúčinnějších a účinnějších způsobů, jak tento problém odstranit. Jaký je tento postup, jaké kontraindikace a důsledky existují, poučíte se z našeho článku.

Tvář je vizitka každého člověka a ženy jsou zvláště. Jaké metody se pouze neuchylují k moderním zástupcům spravedlivého sexu, aby se zbavili nežádoucí vegetace. Toto je použití břitva a použití různých krémů pro depilační a voskové proužky. Teprve po takových metodách expozice se chloupky na obličeji rostou rychleji a ještě tvrdší a jsou ještě tvrdší.

Laserové odstranění chloupků je populární moderní technika, kterou používají nejen ženy, ale také muži v boji proti nežádoucí vegetaci.

Podstatou postupu je, že zařízení je blokováno na vlasové cibuli a je zde blesk. Laserový paprsek, procházející vlasy, dosáhne žárovky a zahřívá v něm melaninový pigment. Vlasový folikul je přehřátý a zničen. Po krátké době vlasy oslabují. Stojí za zmínku, že sousední tkáně nejsou poškozeny.

Postup odstranění vlasů laserového vlasů se nedoporučuje pro každého. Důležitou roli hraje barevný typ pacienta. Tato technika zbavení nežádoucí vegetace je vhodná pro lidi, kteří mají přirozenou barvu vlasů od světle červené do tmy.

Čím tmavší vlasy, tím lépe odstraní. Velmi jasný a šedý laser neodstraní, protože obsahují příliš málo melaninu nezbytný pro vliv paprsku.

Práce zařízení se nevztahuje na všechny folikuly. Některé z nich nejsou aktivní, jsou v klidu nebo růstu. Proto, aby se vlasy zcela odstranily, bude vyžadován více než jeden postup. Přesný počet relací je určen specialistou v závislosti na individuálních charakteristikách konkrétní osoby a jeho kůže. Většina žen v průměru dostatečně od čtyř do devíti postupů každých 7-10 týdnů.

Klienti s citlivou pokožkou Všimněte si, že manipulace je naprosto bezbolestná. Ve vzácných případech je mírné pálení. V takových situacích je účinek expozice léčen léky proti bolesti. Postup laserového odstraňování chloupků trvá asi 35–40 minut.

Mezi populární ženské zóny pro tuto manipulaci lze rozlišit:

Podstata metodiky odstraňování laserových chloupků

Odstranění laserového odstranění nežádoucích vlasů je lékařský postup. Podstata metody spočívá v vlivu laserové vlny, která má určitou délku na pigment melanin, který je přítomen ve vlasech a dává jim barvu.

See also  Jak moc je účinek odstranění laserových chloupků dost

V melaninu jsou dvě složky:

Barva vlasů závisí na poměru těchto zlomků. Pokud převládá emlanin, vlasy budou tmavým odstínem s dominancem feomlaninu. světla.

laserového, odstranění, chloupků, dělat

Ve druhém případě (například v červených a blondýncích) se světlo odráží a ne jeho absorpce, pak odstranění chloupků s laserovým odstraněním chloupků není možné.

Kvůli absorpci světla emlaninem začíná v kůži rozpad chemických sloučenin. Tento proces je způsoben vlivem vysoké teploty. To znamená, že po zahřátí vlasové tyče se teplota přepíná na kořen a cibuli. Rostoucí tepelná reakce spustí blokování krevních cév: vlasy přestávají jíst. Postupně tedy zemře a vypadne.

Výhody odstranění laserových chloupků

Fotografie před a po prvním postupu laserového odstranění chloupků

Foto před a po průběhu postupů odstraňování chloupků laseru

Vysoká účinnost, trvanlivost výsledku. Po průběhu postupů můžete na dlouhou dobu zapomenout na nežádoucí chloupky v epilizované zóně! Vše, co potřebujete, je udržovat účinek odstraňování chloupků jednou za 9-12 měsíců a projít preventivním postupem laserového odstranění chloupků v jedné kopii.

Bezbolest. všechno, co budete cítit mírné brnění brnění srovnatelného s kousnutím komára. Pokud to budete vy a to bude zátěž. zkušení kosmetologové vám vždy nabídnou anestetický krém;

Nedostatek zarostlých vlasů a podráždění. laserové odstranění chloupků je druh ošetření zarostlých chloupků. Pokud je máte, pak se jich nedotýkejte, nesnažte se je zvednout zpod kůže. Laser ovlivňuje vlasy takovým způsobem, že po chvíli stoupá a vypadne;

Hypoallergenicita. Pro odstranění laserových chloupků se nepoužívají žádné chemické sloučeniny, a proto je postup hypoalergenní;

Po prvním postupu zmizí 20 až 40% nežádoucích vlasů. Takto po prvním zasedání za předpokladu, že jste použili dobrý, výkonný laser, od 20 do 40% chloupků zmizí.

Samozřejmě existují kontraindikace na odstranění laserových chloupků. Zjistěte více o nich a diskutujte o vás na návštěvě kosmetologa. Níže je uveden stručný seznam kontraindikací:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS