Potřebujete speciální pokrmy pro sklo -ceramický sporák

Která jídla si vybrat a použít pro sklenici.ceramická HOB

Zlepšení technických výplní různých zařízení často činí určité úpravy operačního procesu. Například u skleněných desek by měla být použita speciální jídla, která v ideálním případě plně odpovídá HOWS podle určitých charakteristik. Tato funkce způsobuje, že mnoho manželek odmítá používat staré pánve, květináče a vybrat si omezené množství nádobí pro kuchyň pro vaření.

Háje jsou prezentovány v sortimentu. Klienti si mohou vybrat modely:

  • Závislé. nainstalované v kabinách na troubě, jsou umístěny na vrcholu tohoto zařízení. Zpravidla jsou ovládací prvky umístěny na předním panelu v horní části těla trouby. Povrch tedy nebude fungovat odděleně od trouby;
  • Nezávislá jsou autonomní zařízení moderního kuchyňského vybavení. Řídicí systém je umístěn na panelu případu vytvořeném za tímto účelem. Takové modely se nepřipojí k velké troubě. Nejčastěji mají kompaktní velikosti. Vhodné pro použití v malých kuchyních.

Instalace elektrické závislé desky. Ambulantní panel barel

Posledně jmenovaný však také není zbaven svých výhod. Mohou stylově a organicky zapadnout do kuchyňské sady, takže účinek integrity je vytvořen v místnosti, což je pro milovníky estetické dokonalosti tak příjemné. Kromě toho praxe ukazuje, že práce na takovém povrchu je mnohem pohodlnější než na nezávislém analogovi.

Nezávislý povrch organicky zapadá do designu

U závislých panelů je důležité zdůraznit nedostatky. Pokud se trouba nebo deska zlomí, nemůžete ovládat veškeré zařízení. Navíc je jeho cena ze známých důvodů poměrně vysoká.

Rysy topných jídel

Modely s možností Hi Light jsou k dispozici na trhu s vybavením pro domácnost. Během vytápění se v tomto případě zúčastní speciální hadí páska, která je vyrobena ze slitin různých kovů. Takové zařízení zařízení a určená potřeba používat speciální pokrmy pro vaření. Pokud porovnáme princip fungování těchto desek se standardními modely, v tomto případě se výhoda týká analogů litinu, kde je možnost tepelného vysílače prováděna komponentou, která se může co nejrychleji zahřát. Tyto desky jsou kombinovány s pomalým chlazením. Mluvíme o zbytkovém teplu.

Princip provozu skleněné desky

A jaké jsou nevýhody a zda jsou?

Typy desek

Kvůli růstu poptávky po deskách skleněných keramiků se jejich rozmanitost zvyšuje. Typ a tvar produktů ovlivňuje:

  • Umístění. Deska může být umístěna odděleně od trouby, pokud se jedná o vytvořenou model. Tato možnost je upřednostňována pro používání návrhářů interiérů. Jeho praktičnost spočívá v tom, že varná deska je nezávislá na troubě a nachází se na speciálně určeném místě na desce. Trouba je umístěna do oddělení vyšší. na úrovni očí. Díky tomu je proces vaření lehký a multifunkční. Existují také desky kombinované s troubou. Mají všechny potřebné vlastnosti, ale neoddělitelné.
  • Množství a kvalita krbu. Hořáky jsou: rychlé, halogen, s ohřívačem pásky a indukcí. Všichni se rychle zahřívají a chladí. Jejich hodnota může být regulována nebo nezměněna.
  • Funkční funkce. Moderní modely mají řadu dalších funkcí, které zjednodušují práci za panelem. „Autofocus“ upravuje velikost hořáku, objem kapacity. Rozpoznání jídel pomáhá eliminovat nádobí s nesrovnalostí, nedostatky nebo není vhodné na materiálu. Časovač poskytuje vypnutí ve stanoveném čase. Na trhu najdete desky, kde jsou všechny hořáky nebo 1-2 odpojeny. Díky této funkci můžete nechat jídlo na sporáku a v tuto chvíli na vlastní podnikání.
See also  Nerezová ocel na indukčním sporáku, zda to funguje

Dnes mohou Hobs mít 2 typy topného prvku: elektrická nebo indukce.

speciální, pokrmy, sklo, ceramický

Elektrická deska

Nástroje používají technologii Hi-Light. Nainstalována hadová páska, která poskytuje rychlé a jednotné vytápění nádobí.

Kuchyňské doplňky jsou vybírány pod povrchem. Měli by pevně zapadnout a ne poškrábat materiál.

Indukční HAB

Indukční varná deska je zahřívána kvůli indukční cívce. Má své výhody a zápory. Výhody: Rychle se zahřívá a distribuuje teplo pouze na povrch spodní části kontejneru. Minus. nefunguje s některými materiály.

speciální, pokrmy, sklo, ceramický

Výběr jídel pro indukční povrch musí být přistupován zodpovědně. Tato technika požaduje na čajových čajích, pánvích a květináčích.

Jaké jsou požadavky na materiál pokrmů?

Pro obyčejné sklo.ceramické desky. Protože je celý povrch zahříván, je použití hrnců a pánví vyrobených z měkkých kovů na takové desce nepřijatelné: měď, hliník bez speciálního povlaku.

Stopy ponechané takovými pokrmy na panelu je téměř nemožné eliminovat, a to ovlivňuje nejen vnější přitažlivost zařízení, ale také jeho funkčnost.

Pro indukční skleněné panely nejsou objekty vhodné, jejichž spodní část nemá feromagnetické vlastnosti.

Některé modely desek samotné rozpoznávají nevhodné náčiní: prostě se odmítají zapnout.

Níže je uveden seznam materiálů, jejichž použití v nádobí pro indukční desky je zcela zbytečné:

Poznámka: Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak zjistit, zda jsou nádobí vhodné pro panel typu indukce. kontrola vlastností jeho dna s běžným magnetem. Když jdete do obchodu, je lepší vzít si s sebou tuto užitečnou položku.

Stojí za zmínku, že ne všechny objekty oceli nebo litiny v kuchyni mají správné vlastnosti: existují také nemagnetické slitiny.

Nespěchejte však zbavit se hliníkových hrnců. Možná je jejich dno pokryto speciálním povlakem, který vám umožní vařit na indukčním sporáku.

Jak vybrat správná jídla

Při výběru jídel pro Hobs existuje několik poměrně důležitých nuancí, o kterých budeme dále mluvit.

Poznámka! Ignorování povinných požadavků na Hobs, zejména indukce, mohou vést k úplnému selhání.

See also  Jak odstranit přepínače z plynového sporáku

Nejprve je nutné znovu všimnout povinného požadavku na vyrovnanost dna. Jakákoli cizí ložiska, zejména zbývající plynové desky, mohou ucpat varnou desku a výrazně snížit účinnost vytápění.

Spodní část nádobí by měla být dokonale rovnoměrně.

Doporučuje se používat dno s průměrem odpovídajícím velikosti samostatného panelu. U menšího průměru nádobí se zdá, že zvýšená spotřeba energie se zdá být neúprosně, s významným zvýšením, může ochrana fungovat a vytápění nemusí vůbec začít. Pro nejlepší vytápění se doporučuje vybrat nádobí se dnem nejméně 3 mm tloušťky.

Spodní průměr by měl odpovídat velikosti panelu.

Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat, zda je vhodný kovový povrch pro indukční HOB. použití magnetu. Pokud je dno magnetizováno, lze použít nádobí. Sto procentní záruky nejlepší kvality vytápění a kompatibility však poskytne nákup jídel s odpovídající magnetickou vrstvou.

Hlasitost

Objem dotčených jídel by měl být zohledněn nejen na základě energetické účinnosti. Příliš velké nádobí může panel zcela deaktivovat. Proto se doporučuje pečlivě prostudovat požadavky na každý model před použitím konkrétního jídla na něm nebo na něm.

Svazek je vybrán na základě požadavků konkrétního modelu desky.

tloušťka stěny

Tloušťka stěn by měla být zvážena z hlediska nejúčinnějšího přenosu tepla. Současně může příliš malá tloušťka vést k deformaci jídel.

Pro většinu receptů budou hrnce a pánve se stěnami 2-3 mm docela dobré. tloušťka.

Tloušťka stěn by neměla být příliš velká a ne příliš malá.

Poznámka! Při používání příliš tenkých nádobí je to zahřívací prvek možný kvůli nadměrnému přehřátí.

Víčko

Neexistují žádné zvláštní požadavky na obaly, hlavní pravidlo. měly by poskytnout optimální přenos tepla uvnitř během vaření a také odstranit přebytečnou páru, když se objeví. Zároveň by mělo víko odstranit takovou řadu páry, aby na varém.

Nejlepší radou v tomto případě je nákup jídel pro Hobs se sadou obalů najednou, v nich jsou všechny přenosové přenosy tepla maximálně pozorovány, jak je to možné.

Je vhodné zakoupit jídla již s víkem.

Jaké jsou požadavky na materiál pokrmů

Pro běžné modely desek se doporučuje používat pokrmy z odolných kovů. Měkké kovové výrobky, jako je měď a mosaz, nejsou kategoricky vhodné pro provoz na sporáku, která se úplně zahřívá. Protože není možné eliminovat stopy tání a následně to ovlivní další produktivitu zařízení.

Pokud jde o indukční modely, samostatně určují správné kuchyňské náčiní. Některé moderní modely prostě nejsou zahrnuty, pokud jsou nevhodná jídla na jejich povrchu. Patří sem: sklo, hliník, mosazné předměty.

Kompatibilita pro jiné charakteristiky

Vzhledem k tomu, že princip provozu je zaměřen na interakci se dnem plavidla, jejich kompatibilita bude přímo záviset na dně kuchyňského náčiní.

speciální, pokrmy, sklo, ceramický

Funkce HOB

Chcete.li pochopit, jaké pokrmy lze použít ve skleněné varné desce, musíte přijít na to, jaké části jsou zodpovědné za provoz ohně. V rámci topné zóny „skrytí“ prvky vytápění různých typů: páska, halogen, indukce. Každý z nich má své vlastní vlastnosti a nuance:

  • Stuha nebo Hig-Light Choves. Jedná se o spirálové prvky sestávající z vlnitých kovových stuh s vysokým odporem. Vytápění a chlazení se vyskytuje během několika sekund. Práce takového hořáku je tichá, veškeré znečištění, s výjimkou sirupů a cukru, lze snadno odstranit. Vyznačuje se zvýšenou spotřebou energie, povrch topné zóny má vysokou teplotu, neopatrné ošetření může vést k vážným popálením. Tento typ je v současné době nejčastější kvůli vysoké spolehlivosti během provozu a snadné péče.
  • Halogenové hořáky. Spotřeba energie je stejná jako spotřeba modelů hi-světla, ale životnost je mnohem menší. Vytápění povrchu nastává téměř okamžitě v důsledku spirálových zkumavek naplněných halogenovou párou. Jednou z výhod je možnost změnit velikost hořáku. Varná deska tohoto typu nemá prakticky žádná omezení na použité materiály kuchyňských náčiní.
  • Indukční lněné. Liší se tím, že se povrch nehřívá, účinek jde přímo na pokrmy používané pro vaření. Vyhřívání nastává v důsledku interakce elektromagnetické cívky a proudu. Výsledkem je, že se vytvoří vírový tok působící na dně a obchází povrch. Chcete.li vyrobit jídlo na takovém sporáku, můžete dát pouze ty nádoby, které jsou vyrobeny z materiálů, které mají magnetické vlastnosti. Náklady na elektřinu jsou ve srovnání s jinými typy minimální, ale požadovaná jídla jsou mnohem dražší než obvykle. Můžete si také všimnout nějakého šumu, ke kterému dochází při přípravě potravy.
See also  Jak opravit elektrický sporák doma

Abychom se vyhnuli problémům s domácími spotřebiči a nádobí, je vhodné dodržovat požadavky výrobců. vybrat přesně ty kontejnery (hrnce, pánve), které jsou navrženy pro desky se sklem.ceramickým povlakem a jsou také kompatibilní s topnými prvky.

Jak uložit povrch varné desky

Produkt by měl mít ploché dno. A to je další důvod, proč jsou smaltovaná jídla s čipy kontraindikována pro novou generaci desek. Vzhled jakékoli drsnosti, včetně uprchlé a sušené kaše, je třeba se vyhnout.

Funkce „intenzivního vytápění“ nemůžete příliš často používat, abyste nezkazili smaltované pokrmy, a s ní možná hořák možná hořák.

Křížové disky se doporučují pouze na vysoce kvalitních deskách, protože závažné vytápění této položky a její dlouhodobý kontakt se sporákem může poškodit horní část zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS