Proč kotel neublíží vodu

Co dělat, pokud se plynový kotel rozbil a horká voda se nezapne? Instruovat v diagnostice a opravách

Instalace dvoukřídlného plynového kotle umožňuje efektivně řešit problém zásobování teplou vodou. Ale co dělat, pokud se neotáčí na horkou vodu v plynovém kotli? Souhlasíte s tím, že byste neměli paniku a volání záchranné služby nebo servisního střediska.

Seznámíme se se zásadou dvouveřového kotle, řekneme o důvodech, které mohou vést k zastavení způsobu zásobování teplem a řešení problémů.

Pochopení podstaty zařízení, můžete nejen identifikovat příčiny selhání v práci, ale také k odstranění většiny závad, stejně jako obnovení dodávky teplé vody v plné výši.

Princip provozu kotle

Chcete-li zjistit příčiny členění, musíte pochopit, jak pracuje kotel. Dvojitá obvodová zařízení “Ariston”, “Baky” a další modely mají více bloků. V plynové jednotce dojde k zapalování a spalování, sestava vody je zodpovědná za dodávku vody a tlaku na dálnici. Komínový blok zobrazuje produkty spalování na ulici.

Jakmile spustíte kotel, čerpadlo je spuštěno, které čerpá vodu do systému. Otevřený plynový ventil. Kapalina cirkuluje podél trubek výměníku tepla a hořák rovnoměrně ohřívá tělo. Snímače řídí proces topení. Jakmile teplota dosáhne daného, ​​je napájení plynu vypnuty, zahřívání se zastaví.

Když se teplota začne klesat, senzory posílá signál do řídicího modulu. topný cyklus začne znovu.

Když je mixer otevřen, pracuje senzor průtoku. Dává signál pro přepínání třícestného ventilu na vytápění teplé vody. Když se mixér zavře, ventil se spínače do topného systému. Některé modely jsou vybaveny režimem rychlého spuštění. Pak ventil pravidelně přepíná, zahřívá a nejprve a druhý výměník tepla.

Proč kotel dobře zahřívá, nezíská teplotu

Žádná horká voda? Z jakých důvodů, proč tato technika nefunguje? Někdy případ v externích faktorech. Zvažte více informací.

Zařízení funguje, ale neohřívá nebo slabě ohřívá

Vzduchotěsnost. Zkontrolujte, zda vzduch nedodržel baterie. Použití jeřábů Odstraňte přebytečný vzduch. Pokud nemáte vzduchový otvor na radiátory, musíte jej nainstalovat. Nastavení jeho jeřábu, můžete snížit akumulovaný vzduch v systému.

Zkontrolujte také ventil pro blokování. Nejčastěji je ucpaný.

Vomor v radiátorech. Po ochlazení, těsné vody z trubek. Pokud je silně kontaminován, otočte baterie, dokud neprovádí čisté.

Neplatné připojení. Pokud neexistuje žádný horký proud, ujistěte se, že průměr potrubí odpovídá deklarovaným pokynům. Hadice jsou správně připojeny, uzamknout ventily.

Nízký tlak na dálnici. Není dostačující pro otevření ventilu a zapalovacího hořáku. Čerstvá voda.

Řezací stupnice ve výměníku tepla. Lze poznamenat, že technika ohřívá kapalinu dlouhou, baterie jsou slabě teplo. Vyčistěte chladičovou trubku z usazenin. Chcete-li to udělat, je lepší odstranit uzel, ale to může být provedeno ve všech modelech. Proto odstraňte pouzdro, vypněte přístroj z plynu a vody. Připojení k trubce výměníku tepla z čerpadla, řídit čisticí kapalinu na systém. Zvláštní fondy lze vybrat v obchodě. Poté opláchněte podrobnosti o tekoucí vodě.

Roční servisní prohlídka kondenzačního kotle | Thermona

Přidávání činidel do kapaliny chladicí kapaliny pomáhá snížit tvorbu solí na detailech.

See also  Jak sloučit vodu z kotle baxi

Při nákupu je důležité věnovat pozornost značce a modelu kotle. Například, výrobci “navien”, “electrolux”, “ardera”, “Ariston”, “Budyrus” zakázat použití činidla. Doporučuje se instalovat čisticí filtry nebo použít destilovanou vodu.

Antifreeze lze aplikovat na modely baxi. “BERETTA”, “VAILANT”, “PROTERM”, “CELTIC”, “Korea hvězda”. Ale pro každý výrobce se vyrábí samostatný činidlo.

Špičkový filtr. Dalším důvodem pro špatné oteplování baterie. Síťový filtr je ucpaný malým odpadem, takže je periodicky odstraněn a odstraněn pod tekoucí vodou. Se silným odlitkem nebo opotřebením je lepší vyměnit tuto položku.

Neplatné úpravy. Zkontrolujte nastavené hodnoty na panelu. Možná jsou vybrány příliš nízké teploty, takže plyn nezahřívá teplou vodu.

Problémy s prací oběhového čerpadla. Přehřátí, čerpadlo je vypnuto, když je horká voda zapnutá. Jeho výkon nemusí být dostačující na normální oběh. Upravte nastavení.

Návrh baterie nevyhovuje vašemu vybavení. Každý design má vlastní propustnost a přenos tepla. Nesprávný výběr vede ke snížení zahřívání v důsledku průchodnosti systému.

Nedodržení dálnice. Problém je charakteristický pro systémy s přirozeným oběhem, která je zajištěna dodržováním standardů instalace. Podle dokumentů by mělo být předpětí trubek pro každý metr traformu nejméně 10 mm. Žádný sklon. žádné topení. Chladicí kapalina je uložena, baterie zůstávají studené.

Plynový kotel se nezapne, nedává teplou vodu na TUV

Hlavním důvodem pro řešení problémů je depozice solení. Čím větší je vrstva stupnice v tepelném výměníku, horší vodivost. Voda se zahřívá na dlouhou dobu, tenký malý teplý proud teče na výstupu. Také kus měřítku by se mohl vystoupit a překrývat průchod do mixéru. Co dělat v této situaci, popsali jsme výše.

Problémy s senzorem průtoku. Část pracuje na principu ventilátoru, který se otáčí v důsledku průtoku průtoku. Senzor nemusí pracovat, když ucpaný. K čištění bez demontáže otevřete a zavřete jeřáb, který se nachází v blízkosti cirkulačního čerpadla.

Pokud postup nepomohl obnovit, budete muset odstranit senzor, čistý a instalovat na místě.

Porucha třícestných ventilů. Pokud ventil zaseknutý nebo zlomil, nebude možné spnout přívod vody z topného systému do teplé vody. Příčinou problému by mohla sloužit detailu, plynové hadice nebo filtru. Strávit všechny prvky.

Důvody pro řešení problémů. Určete, jaký problém vznikl ve vašem obvodu nám pomůže značky. Věnujte pozornost práci techniky a porovnejte s těmito problémy. Pokud se nepracuje, abyste odstranili poruchu, obraťte se na specialistu.

Účinnost celého topného systému přímo závisí na účinnosti kotle. Poruchy hlavních topných zařízení negativně ovlivňují účinnost výstupního obvodu domu, vedou k přetečení energie. To je důvod, proč jakékoli členění, dokonce i nejvíce zanedbatelné, věnují zvláštní pozornost. Docela vysvětlil zkušenosti lidí, pokud kotel funguje, a baterie jsou studené. Koneckonců, to nejenže snižuje úroveň pohodlí v domě, ale také znamená drahé opravy. Správně vyřešit problém, musíte pochopit jeho podstatu. A správně navázat důvody, proč kotle nebude zahřát baterii, pouze specialista. Čtení také: “Proč špatné topné baterie?”.

Rebuild Power

V žádném případě nelze instalovat kotel větší, než je požadováno pro určitou místnost. Je nutné přesně vypočítat požadovaný výkon. Koneckonců, nevýhoda nebo otěru výkonu může negativně ovlivnit práci zařízení. Proto, pokud nefungujete nezávisle, nefungujete, můžete kontaktovat specialisty, kteří budou správně vyrábět všechny výpočty.

Abychom však určili moc, která není dostatečná k poznání oblasti vytápěné místnosti. Následující faktory ovlivňují hodnotu napájení:

See also  Vyrovnávací nádrž a nepřímotopný kotel

Ale na internetu existuje mnoho zdrojů, kde najdete online výpočty moci. Pro přibližné výpočet je můžete použít.

Ale pokud jste si koupili topný kotel a všiml si, že síla je mnohem důležitější, pak je nutné tento problém vyřešit. Pro začátek musíte vědět, jak často se kotle může zapnout při normálním provozu. Aby bylo možné vytvořit normální způsob provozu pro kotle s vysokým výkonem, musíte nainstalovat čtyřcestný směšovací ventil v hydraulickém systému. Tato volba zobrazí vynikající výsledky. Ale budete muset strávit značnou část svých fondů.

Pokud je v přístroji hořák vícestupňový, pak můžete vyzkoušet způsob spouštění hořáku.

Dalším způsobem je připojit kotle k kotli. V tomto provedení, kromě spouštění energie kotle plynového topení, bude možné poskytnout dům s teplou vodou. Pro určení výkonu jednovrvodého a obvodového kotle topení musíte použít různé schémata. Je lepší zvolit kotle s minimálním výkonem, který je nutný pro ohřev vašeho domova.

Aby bylo možné opravit problém častého výkonu kotle, stejně jako snížení spotřeby paliva, můžete namísto směšovacího ventilu použít termohydraulický distributor. Náklady na to je samozřejmě mnohem více, ale výsledek je mnohem efektivnější.

Problémy vyplývající z uživatele

V každém prostoru, kde je instalován dvojitou obvodový plynový kotel, ať už by byl byt, venkovský dům nebo kancelář, existuje určitě několik míst, které jsou sání vody body: umyvadlo na záchodě, sprcha v koupelně, mytí v kuchyni. Všechny tyto body jsou připojeny k obrysu zásobování teplé vody kotle.

Dvojitý obvodový kotel je vystaven udržování určité teploty v přívodním okruhu teplé vody. Když zapnete horkou vodu na jednom z bodů:

 • Nějaký čas od jeřábu nadále jdou studenou vodu, která před jeho objevem stál v trubce,
 • Zapne se ohřev kotle a je třeba určitou dobu, aby se uvolnil při dané teplotě,
 • Po několika sekundách, předehřívací voda vstupuje do potrubí a začne pohyb do bodu plotu,
 • Je zapotřebí několik dalších sekund, takže horká voda dosáhla bodu plotu,
 • Další několik sekund je zapotřebí kvůli skutečnosti, že přijímaná voda se zdá být příliš horká, a reguluje mixéru vodovodu.

Od okamžiku otevření jeřábu horké vody a až do začátku zásobování vody, který má příjemnou teplotu, trvá alespoň několik sekund. Dalším bodem vodního plotu z kotle je umístěn, tím více v tomto období.

Po celou dobu, uživatel nemůže plně používat vodu a bude to, že kotel nebude teplou normální teplou vodu. Očekává, že okamžik příjmu vody s příjemnou teplotou. Mezitím voda nemá žádnou pohodlnou teplotu, jen jde do kanalizace.

Neproduktivní spotřeba vody může být z několika litrů do stanu litrů v závislosti na tom, jak daleko je vodní plot bod od kotle je.

Problémy s topným okruhem

Ucpání filtru na návratu v topném okruhu vede k problémům v TUV často, že příčiny selhání ve funkčnosti dálnice jsou poruchy poruchy:

Všechny výše uvedené problémy se doporučují odstranit během přípravy na topné sezónu, jinak budete muset zastavit práci jednotky a zcela sloučit chladicí kapalinu.

Pro odstranění ucpání se filtr vyčistí, obvod se promyje, chladicí kapalina je zcela změněna na nové.

Nedostatek výkonu je vytvořen na pozadí přítomnosti větví umístěných na dálku z čerpadla nebo nedostatečným výkonem zařízení. V důsledku toho se vyskytuje přehřátí zařízení, zvyšuje se spotřeba energie, baterie nejsou ohřívány na nezbytné teplotní indikátory nebo zůstávají studené. V tomto případě je výstup jeden. výměna čerpadla za silnější analog.

See also  Je možné uložit ohřívač na balkóně

V případě chyb v procesu instalace. nesprávně vybraný sklon linky. doporučuje se zapojení zapojení, důvěřovat této práci profesionálům.

Oprava stěnových a přeplňovaných jednotek

Moderní produkty mají komplexní design, jsou vybaveny elektronikou a bezpečnostním systémem. I v těchto kopiích můžete nezávisle odstranit drobné problémy.

Chcete-li detekovat závady, musíte prozkoumat pokyny pro použití zařízení. V technické dokumentaci se na displeji jednotky zobrazí chybové kódy. Generátor tepla nefunguje na následujících značkách:

 • Světelné indikátory nejsou zvýrazněny, ohřívač se nezapne;
 • Žádné automatické zapalování se provádí, když je zařízení zapnuto, ve kterém je displej a oznamovatel sítě svítí;
 • Otok nastane po spuštění hlavního hořáku.
proč, kotel, vodu

V takových situacích je napětí okamžitě zkontrolováno, pokud je předložen do zařízení, je nutné zahájit opravy bodů. Zpočátku je přední panel zařízení odšroubován, kryt obličeje je odstraněn. Zbývající manipulace jsou provedeny krok za krokem:

 • Pojistkový blok je zkontrolován, pokud je přítomen vadný prvek, je nahrazen novou částí;
 • Když nastane zařízení, začne pracovní postup;
 • Pokud se produkt znovu zapnuto a přestane pracovat, pak musíte hledat pomoc mistrovi, protože tento problém je nemožné bez odborných znalostí.

Při popisu kódu chyby odstranění dalších příznaků selhání zařízení. S takovým poškozením můžete zjistit samostatně:

 • Skóvovaný bahno je snadno čitelný po odpojení generátoru z elektrické sítě a překrývání jeřábů;
 • Zravebnění rotoru nebo vzhledu vymáhání ovlivňuje provoz oběhového čerpadla. Tyto důvody jsou eliminovány odšroubováním velkého šroubu pro uvolnění vzduchu a otáčení šroubováku rotoru. S úplným sušením jsou díly namontovány na místě;
 • Nízký tlak na tlakoměr bez úniku v samotném systému je eliminován otáčením vzduchu do expanzní nádoby;
 • Při nízkém tlaku v důsledku úniku je nutné odstranit vadný úsek a přidat vodu do topného systému.

Menší členění jsou rychle odstraněny svým vlastním úsilím, přičemž není třeba způsobit, že mistři, jejichž práce vyžaduje další finanční náklady.

Při navrhování domova se musíte postarat o budoucí systém vytápění. Konec konců, komfort závisí na vysoce kvalitním vytápění, stejně jako zdraví všech obyvatel domu. Tak, že topný systém fungoval efektivně, musíte vyzvednout vhodný topný kotel a nainstalovat jej do systému v souladu se všemi pravidly a technologiemi. Pokud je kotel špatný, pak se v budoucnu může stát jiný druh problému. Nejoblíbenějším problémem je častý začlenění a vypnutí topného kotle. Ale ne každý zná možné důvody takového problému. Proto v našem článku zvažte důvody pro časté začlenění a vypnutí plynového kotle, stejně jako způsoby jejich odstranění.

Závěry a užitečné video

Následující válec seznámí následující video s postupem senzoru průtoku:

Dvojitý plynový kotel. spíše komplikovaný přístroj, jejichž oprava není vždy možné. Ale pokud existují problémy s dodávkou vody, pak můžete, spoléhat se na uvedený materiál, identifikovat příčinu rozbití.

Vědět, jaké uzly a části ovlivňují provoz TUV a provádějí odpovídající preventivní opatření včas, je možné poskytnout dlouhodobé a nepřerušované zařízení.

Chcete mluvit o tom, jak obnovit obrys přípravy teplé vody s vlastními rukama? Mají užitečné informace? Napište komentáře, prosím, v poli níže, klást otázky, umístit fotografie článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS