Proč potřebujete magnetickou pásku pro robota vysavače

Komponentní prvky pro roboty-Perleshots

Vysavač robota jakéhokoli modelu je vybaven řadou zařízení nezbytných pro implementaci procesu čištění. Výrobci některých modelů poskytují další vybavení robota se samostatným příslušenstvím na žádost uživatele. Během provozu tyto spotřební materiály selhávají a jsou předmětem náhrady. Mnoho příslušenství pro bicí roboty lze zakoupit samostatně.

Provozní doba robota přípustná a proto objem čištění na cyklus závisí na kapacitě napájecího prvku. Při dlouhodobém provozu robotická baterie postupně sedí a ztrácí své původní vlastnosti podle kapacity, což ovlivňuje schopnost zařízení efektivně čistit místnost. Proto je důležité znát nejen pravidla pro provoz jeho robotického asistenta, ale také typ baterie, kterou je v případě potřeby vybaven, aby získal nový vhodný prvek.

Baterie pro robota psího může být jedním ze tří typů.

 • Baterie nikl-metall-hydride (Ni-MH) se používají v rozpočtových modelech čínských a evropských málo známých společností (Neorobot, Cleverclean, Qwikk a další).
 • Lithium a lithium-ion (li-ion) baterie spolu s prvky Ni-MH se používají v modelech kategorie střední ceny (Iclebo Pop, Irobot 600 Series a další).
 • Prvky potravin litius-polymer (Li-Pol) spolu s analogy li-iontu se používají v robotech prémiových tříd (Iclebo Arte, Irobot 700 nebo 800 epizod a další).

Prvky Ni-MH jsou nejběžnější a dostupnější v ceně, spolehlivé podléhají správnému provozu, protože vydrží o 20% více cyklů nabíjení než jiné analogy. Hlavními nevýhodami jsou zahřívání, vysoká rychlost vypouštění, i když zařízení není použito, a přítomnost paměťového efektu (před zahájením nabíjení potřebujete úplné propuštění).

Lithium, li-ion a Li-Pol prvky napájení jsou kompaktní a lehké, nízký výboj v nerovnosti aparátu, takže nahromaděné zásobování energie v ukládání baterie mnoho měsíců. Je vybaven postavenou elektronikou ovládání přehřátí. Hlavní nevýhody: citlivé na mechanické výstřely, teplotní rozdíly, vysoká cena.

Výrobci robotů pro vybavení zařízení používají standardní akumulátory spolehlivých dodavatelů a v provozních pokynech doporučují značky a vlastnosti vhodných nutričních prvků.

V závislosti na typu baterie a dodržování provozních pravidel může výkonový prvek bez výměny vydržet od 1,5 do 2 do 3-4 let.

Jak to funguje a z čeho se skládá vysavač robotů?

Před několika lety byl vysavač robotů vnímán výhradně jako inteligentní hračka, kterou lze pobavit pouze. Díky úsilí výrobců se hodně změnilo. Tato zařízení se stala mnohem silnější a přesnější, pokud jde o pohyb. Ano, robot stále nelze nahradit plnohodnotným vysavačem, ale má také další. Je nutné udržovat čistotu, pro sklizeň mezi hlavním čištěním. Zatímco jste v práci nebo v obchodě, tento asistent vyzvedne všechny nečistoty z podlahy, a tak každý den, dobře, nebo jak to naprogramujete. Výsledkem je, že počet semen s plně naplněným vysavačem může být snížen na 2 měsíčně.

Chcete.li zjistit, zda potřebujete takového asistenta a odhadujete účinnost odpadu, stojí za to vědět, jak vysavač robotů funguje.

Určitý průměrný vysavač robotů se skládá z následujících prvků:

 • Tělo jejich plastu s gumovým nárazníkem, který zjemní ránu, pokud dojde ke srážce. Tvar pouzdra je často kulatý, ale existují čtvercové modely, které by měly být v rozích lépe vyčištěny, ale rohy zatím zůstávají slabým místem v mnoha modelech. O tom později;
 • motor, který pracuje z baterie a řídí celé zařízení. Motor v ribotech-Blakets se neliší ve vysokém výkonu, poskytuje sílu absorpce na úrovni 20-22 AUT, nejvýkonnější modely až 35 AUT, které nelze porovnat s tradičním vysavačem;
 • Baterie je nabitá z dokovací stanice, ke které samotný robot přichází, když zbývá malý poplatek. Čím větší je kapacita baterie, tím delší bude vysavač schopný čistit byt bez dobíjení;
 • Systém senzoru pomáhá zařízení navigovat ve vesmíru. Pokud se první zařízení často setkávají s stěnami nebo pilně vyčistily jednu část místnosti, v bodě prázdné, aniž by viděli druhou, dnes jsou modely vysoké kvality schopny vytvořit mapu místnosti. Senzory se však liší, přesnost pohybu závisí na tom. Některé levné moderní modely, bohužel, se neliší logikou;
 • Kola, přední a dvě zadní. Přední kolo je zodpovědné za překonání překážek. Nejlepší indikátor pro dnešek je příchod do výšky 2 cm, například na koberci;
 • Dva hlavní kartáče umístěné na dně vysavače. Otočí se v opačných směrech, což jim umožňuje, jak to bylo, zachytit odpadky a poslat je na vakuumber. Tyto kartáče vybírají odpadky pod vysavačem a pomáhají utahovat odpadky, které boční kartáče zvedly. Blok s kartáči je obvykle opraven volně, takže zařízení je volně upraveno pro čištění různých typů povrchu. Předchozí modely byly vybaveny pouze jedním kartáčem nebo byly zcela bez štětců a odpadky v nich byly zpožděny pouze silou absorpce, takže všechny zařízení neposuzují recenzemi starých modelů;
 • Boční kartáče (1 nebo 2) vám umožňují mírně zvýšit poloměr vysavače a sbírat odpadky pod stěnami, poblíž nábytku, v rozích atd.D.;;
 • Vysavače. Převážná většina přikrývek-Blakets je vybavena kontejnerem s cyklónovým filtrem, po čištění je jednoduše jednoduše otřesena;
 • filtry, které čistí eliminovaný vzduch a vrátí se zpět do místnosti;
 • Různé ukazatele, které podá zprávu o úrovni poplatku a vyplňování vysavače.

Samotný vysavač robotů se pohybuje kolem bytu, kreslí prach, vybírá vlákna, vlnu a vlasy. Když se baterie posadí, on sám jde do nabíječky. Díky funkcím časovače a programování můžete nakonfigurovat čištění, když nejste doma. Zařízení můžete spravovat stisknutím tlačítek pomocí dálkového ovládání nebo dokonce z aplikace na smartphonu.

Byl to obecný popis. Různé modely se mohou od sebe velmi lišit, i když navenek jsou velmi podobné. Chcete.li odpovědět na otázku, který vysavač robota si vybrat pro váš byt, stojí za to prostudovat všechny možné typy těchto zařízení.

Uvidíte samotný senzor, který nesprávně nainstaluje jazyk. Opravte jazyk, nastavte nárazník zpět a robot bude pokračovat ve svém čištění jako dříve.

Chceme také poznamenat, že senzor může stěží fungovat, pokud je velmi ucpaný prachem. Od začátku roku 2015 byl vyztužený jazyk senzoru překážky použit ve vysavačích čističů, což snižuje pravděpodobnost výše uvedeného problému (ale nevylučuje jej).

Nezohledňujte typ baterie

Doba nabíjení a maximální doba čištění závisí na tom. Lithium-iontové baterie poskytují delší práci a rychlé nabíjení, s bateriemi niklu-metal-hydridy nabíjející se déle a zkratky čištění relací. Dobrý příklad poměru doby trvání čištění a nabíjení. 160 minut/1,5 hodiny.

V této kategorii cen je velmi obtížné najít vysavač robota schopného více než jezdit na vaší kočce. Takové modely zpravidla nemají žádné boční kartáče ani centrální (při nízkém výkonu, je lepší mít), jsou nainstalovány akumulátory malého hydritu-hydrode, někteří nevědí, jak se vrátit Základna, nemluvě o navigaci ve vesmíru, vystoupí z vodičů a odstraňte chybové kódy na displeji (často nejsou žádné displeje). Tyto modely zpravidla nemají normální filtry odchozího vzduchu.

See also  Domácí aplikace MI nenajde robota vysavače

Kromě toho mají příliš levné modely velmi malou absorpční sílu (obecně má nízké riboty od 8–10 až 70–80 aerovet, indikátor je velmi podmíněný, ale umožňuje vám alespoň nějak navigovat). Roboti s nízkým výkonem stále nějak pracují na tvrdých povlacích, ale pro koberce jsou k ničemu.

Kritérie výběru

Navigace

Za prvé, volba domácího robota by měla být provedena navigací (orientace ve vesmíru), na které závisí účinnost jeho práce.

V roce 2021 byl trh robota Perclescakes zastoupen modely, jejichž navigace funguje podle následujícího principu:

 • Mechanický nárazník měkkých doteků IR senzorů kolize a výškový rozdíl. Nejjednodušší typ navigace se nachází hlavně v rozpočtových modelech. Tato možnost je vhodná pro čištění úpravy, když jste připraveni nezávisle přenést robot z místnosti do místnosti, uměle omezují prostor (například magnetickou páskou nebo zavírání dveří). Kromě toho jsou roboti s nejjednodušší navigací vhodní pro čištění malých oblastí: od 30 do 40 metrů čtverečních.m., s počtem pokojů ne více než 3.
 • Mechanický nárazník, senzory gyroskop. Pokročilejší navigační systém, který je většina robotů vybavena tím, co je gyroskop a jak to funguje, jsme řekli v článku: Princip provozu robota Permisive. Pokud je zkrátka, robot si pamatuje rychlost a cestu pohybu z nabíjecí základny, na jejímž základě vypočítá své souřadnice a pracuje na senzory, zaměřuje se na překážky a stěny. Po dokončení práce se základna vrátí. Roboti s gyroskopem jsou zpravidla účinně odstraněni v oblastech asi 60 metrů čtverečních.m. s počtem pokojů ne více než 5.
 • Fotoaparát. V tomto případě je kamera nainstalována na horní část pouzdra a prohledává místnost na stropě, vytváří mapu a trasu pohybu. Toto je již pokročilý typ navigace ribotes-Perleshots. Vhodné pro čištění v oblastech od 100 kV.m. A více.
 • LASER RANDINGINS (LIDAR). Tento typ navigace je založen na práci laseru, který určuje vzdálenost k objektům a stěnám, vytváří byt nebo dům a pamatoval si ho. Lidar vytváří přesnější mapu místnosti než kamera, a proto je lépe orientován ve velkých oblastech.
 • Lidar Camera. V roce 2021 se objevilo několik robotů s roboti-perkusními roboty s lidarem a kamerou na palubě. Toto je nejlepší typ navigace v době psaní článku. Lidar je zodpovědný za orientaci ve vesmíru a kamera identifikuje objekty na podlaze, takže robot nebude zmatený v drátech, a například nezasáhne život života mazlíčků. Existují také roboti s lidarem a kamerou, ve které kamera vzhlédla a jeho hlavním úkolem je vidět dveře pro lepší rozdělení bytu do místností.

Lidar a kamerové roboty a kamera jsou nejinteligentnější a jsou nejlépe orientovány ve vesmíru. Není divu, že cena na nich začíná od 15-20 tisíc. Rubles. Pokud si chcete vybrat vysavač robota s konstrukcí bytu nebo na domácím stole na modelech s nejnovějšími třemi typy navigace.

Úklid a počet pokojů

Při výběru vysavače robota není důležitým parametrem, je oblast, kterou může během autonomní práce odstranit. Tento parametr je nejčastěji označen v technických charakteristikách, ale pokud tomu tak není, je lepší konzultovat prodejce, aby nedošlo k chybě. Je dobré, pokud máte štěstí, že si vyberete ten správný vysavač, který může odstranit na jeden náboj až 150 kV.m. A zároveň je oblast vašeho domu 80 kV.m. Ale co když je dům prostorný, asi 150 čtverců a vy si vyberete model, který je schopen odstranit maximálně 60 kV najednou.m.? Není to příliš pohodlné a racionální. Před nákupem proto tuto charakteristiku objasnit!

Zde je náš krátký průvodce, jak si vybrat vysavač robotů pro čisticí plochu a počet pokojů:

 • Až 40 metrů čtverečních.m., Pokud nejsou více než 3 pokoje, jsou vhodné roboti s nejjednodušší navigací na základě nárazníku měkkého dotyku a senzorů.
 • 40-60 čtverečních.m., Pokud neexistuje více než 5 pokojů, vysavač robotů s gyroskopem se vyrovná.
 • Od 60 metrů čtverečních.m. Efektivně odstraňte roboty sprayery s lidarem nebo kamerou (nebo 2 v 1).

Také si všimněte, že mnoho segmentů robotů a prémiových cen (z 20 tisíc. Rubles a výše) jsou schopni pokračovat v čištění po nabíjení, obvykle to výrobce naznačuje. T.E. Pokud je deklarovaná úklidová oblast 100 kV.m., A máte dům s plochou 150 čtverců, je důležité si vybrat vysavač robota s funkcí obnovení čištění po nabíjení z místa, kde robot dokončil čištění. V tomto případě bude celá dostupná oblast určitě odstraněna.

Na internetu existuje mylná představa, že je možné vypočítat čisticí oblast sami (pokud to není uvedeno v charakteristikách) podle zjednodušeného systému: Měli byste vzít vysavač a odebrat dobu provozu vysavače vysavače. Výsledkem je, že se zobrazí přibližná oblast místnosti, na které je vhodné použít uvažovaný model robota Permisive. Výpočet se ne vždy shoduje se skutečnými charakteristikami, zejména pokud je robot bez navigace. Ve druhém případě může robot projít například 100 kV.m., Ale bude řídit 10krát na stejné místo a do 3., 4. místnost se nemusí dostat. Proto nedoporučujeme dodržovat tuto technologii výpočtu!

Typ čištění

Je třeba pochopit, že existují samostatné modely zařízení, které mohou být pouze „suché“ čištění, stejně jako čisticí prostředky.

Existují také kombinované možnosti provádění schopné produkovat mokré i chemické čištění: https: // robotObzor.ru/rejtingi/luchshie-roboty-pylessy-Vlazhnoj-abobourkoj.html. Musíte pochopit, že použití detergentního typu provádění k čištění laminátu, parkety a kamenných porézních dlaždic se nedoporučuje. Pokud si chcete vybrat robota pro koberce, doporučuje poskytnout předvolby kombinovaným modelům nebo pouze se čistícím prostředkem. Ve druhém případě by zařízení mělo mít 1-2 hlavní kartáče a boční (pomocné).

Přítomnost turbo

Výběrem vysavače robota je pro mnoho z nich obtížné s tím, jaký typ provádění je lepší vybrat: s nebo bez turboratoře. Pro čištění koberců je zapotřebí turboratory a pro sbírání vlasů a vlny. Pokud si potřebujete vybrat vysavač robotů pro koberec nebo koberec, je lepší věnovat pozornost této možnosti. Nevýhoda turbo, která je navinutá na dlouhých vlasech, zvířecích vlasech a jiných odpadcích (kvůli tomu vše shromažďuje z podlahy). Proto bude sloužit takovému robotu trvat více času, budete muset štětec neustále vyčistit.

potřebujete, magnetickou, pásku, robota

Jak vybrat dobrý vysavač robotů. rozdíly a horní část nejlepších modelů.

Robot vysavače nebyl již dlouho inovací a pro mnohé se stal známým atributem domácích spotřebičů.

Je to vhodné, když někdo místo vás bez připomenutí a skandálů odstraní byt z odpadu.

V moderních projektech designu je zmíněn někdy povinný požadavek na dostupnost čištění pomocí vysavačů robotů!

See also  Je možné připojit myčku nádobí k horké vodě

Jen nezapomeňte, že první ze všech zařízení pro udržení čistoty a jeho přítomnost v bytě v žádném případě nezruší potřebu obecného čištění.

Samozřejmě, že zmizíte, tak.smazané akumulativní odpadky, ale zapomenutí na mop stále nebude fungovat.

V tomto článku zvážíme, jak by se dobré modely měly lišit od ne příliš dobrých a podle toho, jaké parametry je nutné, aby se při nákupu nejprve učinil přízvuk.

Spíš ne. Existuje univerzální pravidlo, které se vztahuje na jiné oblasti našeho života.

Protože vysavač robotů by měl být nejprve robotem. Pozoruhodný příklad. produkty Irobot.

Zde jsou typické recenze od skutečných uživatelů.

Další dobře známé společnosti, které jsou primárně známé svými chladničkami, varnáři nebo pecemi, nemají na úrovni základny zdroje, vývoj a co je nejdůležitější. specialisté v této konkrétní oblasti.

Ano, také získají hodné exempláře, ale z toho se nestanou nejlepšími. Právě přeplatíte značku.

Jaká energie by měla být vysavatelem robota? V charakteristikách najdete dvě hodnoty.

Spotřeba energie označuje, kolik e.mailů.Zařízení „jí“ zařízení po každém náboji a kolik kilowattů na konci měsíce bude vinout.čelit.

Síla absorpce (nebo objemové rychlosti toku vzduchu) je však zcela jiná hmota. Je to ona, kdo je zodpovědný za to, jak dobře vysavač utáhne vzduch a veškerý prach s ním.

Optimální hodnota absorbovaného výkonu je 35-40 aero vatt. 20-25W stále nestačí.

Abychom se snadno vypořádali s vlnou a vlasy ve dvojicích a kobercích, bude vyžadováno více než 40 W.

V některých vlastnostech je tento parametr uveden v Pascal. Ukazuje pokles tlaku na vstupu.

Z koberce už nebude mít cukr nebo sůl. Ani nebude schopen vyčistit hluboké švy mezi dlaždicemi a laminátem.

Tradiční vysavače obři mají absorpční sílu od 200 do 500 W. Zdálo by se, co je dítě schopné od 40 W na palubě obecně?

A tady všichni zapomenou na výšku zvedání odpadků. Faktem je, že malá „palačinka“ nemusí vůbec řídit prach na dlouhé zvlněné trubici.

Proto bude 40W více než dost, aby zvedl odpadky několik centimetrů z podlahy a utahoval je do sebe.

Všechny tradiční modely měly zpočátku kulatý tvar.

Mnoho z nich si ale je jisté, že se kulatý robot vyrovnává s jeho povinnostmi mnohem horší než nově roztříštěné vakuové čističe D-Forms (čtvercové).

Ano, čtverec skutečně čistí rohy trochu efektivnější. Poté zůstávají odpadky v okruhu nejvýše 1 cm od vnitřního rohu. Kolo. o něco více než 2 cm.

Zde jsou výsledky testu tří kulatých robotů a jednoho čtvercového chlapa, přitahovaného v ideálních podmínkách (odpadky rozptýleny v rozích a okrajích v uzavřeném obdélníku).

D robot vyhrál s záviděníhodnou výhodou.

Proces čištění

Nyní přímo zvážíme princip čištění přípustnosti robota. Jeho hlavním dluhem je odstranění odpadků a nečistot, které mu dochází v cestě. Při práci se princip působení jakéhokoli modelu příliš neliší od sebe a taková rozmanitost jako v navigačním systému není. Princip sběru suchého odpadu je následující: kartáč nebo 2 kartáče, které jsou po stranách, při pohybu, zametají veškerý prach, vlnu, vlasy a nečistoty, které jsou v rozích, v nábytku nebo poblíž kabátů do centra štětec.

Hlavní roli při provozu zařízení hraje pouze hlavní (nebo centrální) štětce. Díky hnusné struktuře je schopen sbírat nejen prach a nečistoty, ale také vlasy a vlnu. Mnoho lidí naznačuje, že k čištění různých částic dochází v důsledku motoru, který nasává všechny nečistoty. Ale to je mylná představa. Štětec odstraní veškeré znečištění ve sběru odpadu. Hraje roli koštěta a po odpadu zasáhne sběr odpadků, je tam stisknut kvůli toku vzduchu ve vysavači. Poté vzduch z motoru protéká filtry, které jsou v přijímači na odpadky, ven. Čistota foukaného vzduchu závisí na tom, jak vysoce kvalitní filtr.

V návrhu a konfiguraci zařízení však existují určité nuance v závislosti na výrobci. Tyto nuance zahrnují:

 • Hlavní štětce, jejich počet a odrůdy. Zpravidla je to jeden, ale existují dva, jako v irobotských robotech, Irobot. Princip provozu je následující: Při otáčení štětců, aby se navzájem setkali, bastard shromažďuje vlnu a různé znečištění a guma shromažďuje větší odpad (písek nebo drobky). Existují modely, které mají pouze jeden gumový nebo kecy kartáč.
 • Boční kartáče a jejich číslo. Pro rychlejší čištění mají některé modely další boční štětec, který je nainstalován nalevo od zařízení. Existuje názor, že dva kartáče se vyrovnávají horší než jeden, t.na. Vyhoďte odpadky k sobě. Věříme, že 2 boční kartáče se lépe vyrovnávají.
 • Filtry, jejich odrůdy. Vysavač robotů může mít jak jednoduché filtry, což jsou ubrousky a vícevrstvá nedbalost. Nejnovější filtry preferují lidé, kteří jsou alergičtí na prach.
 • Kontejner motoru a napájení. Objem kontejneru se pohybuje mezi 0,25 a 1 litr a výkon od 15 do 65 wattů.

Je třeba poznamenat, že vysavač robotů bude fungovat lépe kvůli hlavnímu štětci a z absorpční síly. Při nákupu byste proto měli nejprve věnovat pozornost těmto dvěma faktorům. Zároveň, pokud potřebujete vysavač robotů pro čištění vlny nebo čištění koberců, měl by být centrální kartáč. Čištění hladké podlahy je lepší, takže existuje sací díra bez turboratoru.

Schéma čističe robotického vysavače je jasně zobrazeno Video Review:

Pokud mluvíme o čištění mokrého, principem v tomto případě je, že první věc, kterou robot detergentu shromažďuje veškerý prach a odpadky z podlahy (1), po kterém se kapalina stříká ze speciální vodní nádrže (2) a podlaha je otřena štětcem (3). Poslední fází robota detergentu je odstranění špinavé vody z podlahy se škrabkou a absorpcí do nádrže (4). Použití robota detergentu pro čištění koberců, laminátu a parkety není racionální a výrobci jej nedoporučují.

Podrobněji o tom, jak robot detergentu funguje, je popsán

K dispozici je také kombinovaný vysavač robotů se suchým a mokrým čištěním. Princip provozu přístroje spočívá v tom, že hladké povrchy jsou čištěny s hadr mikrovlákna (připojenou k pouzdru zdola) a kobercové povlaky jsou čištěny hlavními kartáči nebo turbo.

Teprve v tomto případě se poprvé provádí chemické čištění (robot prochází po celém dostupném povrchu), poté nainstalujete mokré čisticí jednotku s hadříkem, navlhčete ji (nebo zvedněte vodu do nádrže) a spusťte robot. Během mokrého čištění musíte omezit zásah robota na kobercích a dřevěných podlahách, pokud je nechcete zničit. Chcete.li to provést, nainstalujte na správných místech virtuální zeď, majáky nebo magnetickou pásku. V nových modelech můžete čisticí prostor nasměrovat na mapě přímo v aplikaci.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum-MOP 2 MJST1S CN Robot. Posouzení

Abychom ušetřili čas na čištění, rozhodli jsme se zakoupit vysavač robota, vybrat modely značky Xiaomi kvůli poměru ceny/kvality.

Objednal vysavač pro Yandex.Trh, model vakua-mop 2 Jeden z nejnovějších, jaké bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, že stejný model pro čínský trh se liší od stejného modelu pro evropský trh. I když nemluvíme čínsky, ale po dlouhém studiu tohoto problému jsme stále vzali skutečnou čínštinu.

See also  Aplikace pro řízení robota vysavače Xiaomi

Obecné vlastnosti:

Typ čištění. Suchý a mokrý

Pracovní režimy. Zigzag Hnutí, místní čištění, pohyb podél stěn

Další funkce. Budování mapy areálu, programování podle dne v týdnu

Zařízení. turbochit, boční kartáč

Filtr filtr. tady je

Správa z smartphonu. Ano, pomocí domácí aplikace MI

Rozměry a hmotnost:

Shhhhv. 35x35x9.50 cm

Váha. 3.4 kg

Náš robot může provádět suché i mokré čištění.

Nádoba na čištění je umístěna a extrahována v horní části vysavače

Kontejner pro mokré čištění je umístěn níže, ale je odstraněn ze strany, což vám umožní neotočit zařízení, můžete také vidět turbo zemí pro vysavač a boční kartáč, který shromažďuje odpadky pro sebe a nasměruje ho dovnitř.

S pomocí optického typu senzorů vysavač přesněji měří prostory a konstrukci mapy, přesněji vidí všechny překážky a obchází je, na rozdíl od infračervených senzorů, které měří strop (tento typ v evropské verzi tohoto. model vysavače).

Podle parametrů se evropské a čínské verze příliš neliší, existuje malý rozdíl v objemu nádob na prach a vodu (pro globální verzi 0,55 l a 0,25 l), čínská verze má méně (0,45 l (0,45 l (0,45 l (0,45 l a 0,19L, respektive), zřejmě kvůli konstrukčním prvkům.

Základna by měla být umístěna tak, aby na boku zůstala 50 cm volného prostoru, jinak nebude vysavač schopen stát na základně

Umístění konektoru pro nabíjení je také jiné. V čínské verzi se nachází ze zadní části vysavače, díky čemuž je těžba nádoby nepříjemnou vodou, musíte jej vysadit ze základny, abyste jej extrahovali.

Evropská verze se pohybuje až k základně nosu, což je velmi výhodné, nemusíte přesunout vysavač, abyste extrahovali kontejner.

V horní části nádoby na vodu je díra pro vodu, používáme filtrovanou vodu, jen pro případ

Je docela pohodlné to umýt, ale filtr pro jemné čištění musí být nejprve odstraněn, jinak se stane nepoužitelným

Konektor zásuvky je také Číňan, ale prodejce nám dal adaptér, takže s připojením nebyly žádné problémy.

Absorpční výkon a kapacita baterie různých verzí se neliší, takže tyto parametry nelze zvážit.

Připojení k vysazenému čističi se provádí prostřednictvím domácí aplikace MI, zde také musíte vzít v úvahu zvláštnost čínské verze a nainstalovat region do nastavení. Čína, jinak nebudete moci zařízení připojit.

Po prvním čištění vysavač vytvoří mapu a dělí byt v zónách, v nastavení můžete vysavač řídit pouze v určité zóně.

Máme doma kočku a je pro nás velmi důležité, abychom pravidelně udržovali čistotu podlah, jinak vlna bude ležet všude. Vysavač používáme pouze ve vakuummopu (suché a mokré čištění současně) a při nejvyšších kapacitách. Robot dokonale sbírá vlnu a hadr. Malé čaroděje.

Oblast, kterou robot bere. 25,5 čtverečních.m. (To jsou místa, kde může stoupat). Nedovolíme to do koupelny, je tu vysoká prahová hodnota a později se odtamtud nemůže dostat. Na mapě vidíte, že senzor vidí prázdné oblasti pro nábytek (šedé zóny), ale nemůže tam jít.

Na ploše 25,5 metrů čtverečních.m. Asi 35% baterie je utraceno, t.E. Vysavač je při plném náboji schopen odstranit asi 70 kV.m. volný prostor. Jakmile je vypuštěn vysavač, plazí se do dobíjecí stanice poté, co pokračuje ve své práci.

Nejdůležitější nevýhodou čínské verze nemůžete pochopit, že vysavač vás chce, když to udělá chyba. Když jsem tlačil vysavač ze základny, abych je přiměl k jejich umytí, nevěděl jsem, že bez úplného sestavy se robot nedostane na základnu, řekl mi o tom, ale nerozuměl jsem tomu, ale nerozuměl jsem tomu! Ale po nějaké době na mě svítilo. A existuje spousta pokynů k používání Číňanů na internetu.

Princip provozu

Pokud se rozhodnete vybrat vysavač robotů s podobnou funkcí, je důležité porozumět jeho principu práce a účelu. Protože virtuální zeď funguje? Jak již bylo zmíněno, hlavním úkolem tohoto zařízení je stanovit čisticí prostor. Toho je dosaženo takto: Virtuální zeď vysílá infračervené paprsky, které vysavač robota přijímá, a díky tomu zcela mění trajektorii jeho pohybu.

Díky tomu je pravděpodobnost robota vyloučena, aby čelil křehkému nábytku, uvízl v záclonách nebo drátech a také se vyhněte pádu ze schodů. Infračervený paprsek chrání vysavač robota před nebezpečnými a křehkými věcmi v místnosti.

Vše, co uživatel musí udělat, je správně nainstalovat zařízení po obvodu odstraněného území před zahájením práce. Virtuální zeď je zapnutá a vypne se nejen v manuálu, ale také v automatickém režimu. Závisí to na výběru modelu zařízení.

Toto zařízení bude relevantní v areálu, kde žijí domácí zvířata, protože s jejich pomocí můžete chránit misky s jídlem, stejně jako v bytech nebo domech, kde je spousta křehkého a cenného nábytku.

Virtuální zeď může soutěžit pouze se speciálními majáky, které jsou vylepšené možnosti. Princip provozu majáku (nebo jak se také nazývá, navigační kostka) je téměř stejný. Jediný rozdíl je v tom, že vysavač robotů, který má maják, má dva režimy. Jeden z nich je stejný jako režim poblíž zdi a druhým je přímo maják. Poskytuje spojení mezi zařízením a vysavačem v důsledku rádiových vln.

potřebujete, magnetickou, pásku, robota

Pomocí tohoto režimu není vysavač robota schopen opustit vyčištěnou místnost, dokud ji zcela nevyčistí z odpadu a prachu. Teprve poté mu maják dává signál pro povolení k přesunu do jiné místnosti, aby pokračoval v práci. Ale protože takový systém je pokročilejší a zlepšenější, budou jeho náklady také o rozsah vyšší. Volba proto závisí na touhách spotřebitele.

potřebujete, magnetickou, pásku, robota

Po dokončení práce vysavač robotů automaticky najde svou nabíječku a vrací se k ní. Důvodem je stejné infračervené paprsky, které stanice posílá do přístroje.

Video níže jasně ukazuje, jak funguje virtuální zeď Kitfort a Ilife roboty:

Irobot roboti irobot roboti zahrnují dvě virtuální stěny najednou, jako je Irobot Roomba 980. V tomto případě můžete dokonce omezit čisticí prostor, jak je znázorněno

Virtuální zeď je specializované zařízení, se kterým můžete výrazně usnadnit a zlepšit čištění v bytě nebo v domě. S jeho pomocí se můžete přestat obávat, že se zařízení náhodně dotkne a rozbije křehkou věc v místnosti nebo se zmást v závěsu nebo drátech. Nyní je zařízení nezávisle schopno projít překážkami, které se nacházejí v cestě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS