Proč se na zdi chladničky objevil sníh

Proč se zadní stěna chladničky zmrazí: hledáme důvod a eliminujeme

Jeden z nejčastějších problémů při práci chladničky je tvorba ledu na stěnách. To způsobuje pohyb výrobků a stává se příčinou úniku. Neignorujte takovou pozici, snaží se zbavit pozemku, vyzvednutí nebo periodicky odmrazování zařízení. Nebude problém odstranit, protože mráz vždy označuje nějaký druh selhání. Proto musíte pochopit, proč v chladničce letí ledu na zadní stěně, jak se tomu vyhnout a co dělat, pokud tento problém vznikl.

Kontrola chladničky by měla vyrábět specialisty. Ale je možné určit některé důvody sami. Pro vaše pohodlí dejte tabulku nejčastějších poruch a neúspěchů v práci chladničky a jejich příznaky. Můžete zhruba definovat, co se stalo s jednotkou.

Proč se na zdi chladničky objevil sníh

V chladničkách měniče není motor (kompresor) vypnutý. Funguje neustále, ale při různých rychlostech (výkon, výkon, intenzita). V běžném kompresoru se pravidelně zapne a odpojeno. Přečtěte si více o rozdílech v kompresorech střídače od běžných čtení v tomto článku.

Nápisy Příčiny
Led se pomalu vytvoří po celém povrchu zadní stěny, kompresor se zapne častěji než obvykle nebo pracuje intenzivněji. Těsnost fotoaparátu je přerušena, teplotní čidlo nebo termostat selhal, ne stejný typ Freon, který je hodnocen odvodnění, nesprávná nastavení a režimy provozu, problémy s magnetickým ventilem.
Zmrazený celou zadní stěnu, kompresor funguje jako obvykle. Pracuje jiným freonem, těsnost je rozbitá, bez mrazu (bez mrazu), chladnička je přetížena výrobky, jídlo je skladováno v otevřené misce, zpracování drenáže.
Led je vytvořen na zadních částech stěny, kompresor funguje v normálním režimu. Jeden z ventilátorů nefunguje nebo vzduchový kanál (bez mrazu) je ucpaný, separace nebo police je zatížena v plném plném, úniku chladiva, ucpání freonské dálnice.
Ice nebo sníh na zadní straně zad, kompresor funguje intenzivně normální nebo častěji se zapne. Vomor nebo sraženina v měděných kapilárních trubkách s chladivem, úniku freonu, wedrochla a zapálená část tepelné izolace stěny.

Důvody pro úmysl Outa nebo ledu, nesouvisející s poruchami

Existují problémy, protože byste se neměli okamžitě starat a kontaktovat specialisty. Zkusme je přijít na ně.

Během provozu chladničky se obvykle týká teplé sezóny, uživatelé vykazují maximální teplotu chlazení nebo přibližují se. Vykazující maximální teplotu, tak učiníte kompresorovou práci intenzivnější než zvýšení dodatečného zatížení na něm a jednotka začíná hluk. Stojí za zmínku, že teplota je mimo zařízení a uvnitř nejsou propojeny.

Pokud jste viděli led nebo mráz na zadní stěně chladničky, který se objeví pak zmizí. Neboj se. Jedná se o naprosto normální situaci pro chladničky s odkapávacím systémem odmrazování. A zatímco mistr zvládne brzy.

Neexistují případy, kdy se uživatelé sami porušují podmínky pro provoz spotřebičů pro domácnost.

Nejčastější rozpady chladničky, protože se objeví na zadní stěně

Níže jsou uvedeny nejčastější poruchy, charakteristické modely s odkapávacím systémem odmrazování, ve kterém zadní stěna chladničky otočí sníh “kožich”.

Termostat selhal. od 1400

V modelech s elektromechanickou kontrolou, která měří teplotu ve výparníku; Buď v elektronicky řízených chladničkách. teplota tepelného tepelného snímače vzduchu přímo v chladicí komoře.

Vadný tepelný senzor chybně podepíše, že není v chladicích komoře studena a “dělá” motor pracuje častěji, aby se snížily údajné teploty. Zadní stěna jednotky nemá čas na výstavbu a sníh “kožich” je na něm vytvořen.

Nápisy

Chladnička zamrzne příliš mnoho. Motorová chladnička se často zapne, pracuje s krátkou přestávkou k odpočinku. Založena rovnoměrně na zadní stěně chladicího oddělení.

Došlo k úniku freonu. od roku 2000

Nejčastěji se vyskytuje únik chladiva v mozecích sloučeninách (v místech továrních balíčků) nebo v “pláče” výparníku v případě poškození koroze.

V důsledku úniku začne motor chladničky pracovat bez přestávky, “snaží se kompenzovat nedostatek žíraviny.

Nápisy

Motor chladničky funguje neustále. Led se zvyšuje nerovnoměrně, často. V rohu chladničky. Po rozmrazování přestane chladnička vůbec.

Jak odstranit

Je nutné eliminovat únik a přepsat systém Freon. V případě úniku v výparníku je často nutné jej nahradit.

V kapilárním potrubí byla částečná blokáda. od roku 1800

Vzhledem k zprostředkovateli vznikly problémy s oběhám Freon. Důvod obstrukce chladiva na systém. “trombus” ve formě zesílené zahříváním stroje, přítomného v systému spolu s freonem.

Nápisy

Chladnička je dobře ochlazena, jednotka jednotky pracuje bez odpojení. Současně byl na zadní stěně chladničky vytvořen zasněžený “kožich” a kompresorový kompresor je velmi horký.

Jak odstranit

Vyžaduje čisticí systém, přeložení na freon, stejně jako zkušební olej a v případě potřeby. jeho náhrada.

Těsnicí gumové dveře byl opotřebován. od 1200

Vzhledem k opotřebení uvnitř jednotky, teplý vzduch padá. Výparník “pláče” v důsledku trvalého provozu motoru nemá čas zmizet, a zadní stěna chladničky je pokryta ledem.

Nápisy

Rovnomraženě zmrazená zadní stěna chladničky. V tomto případě je motor chladničky téměř nevypnutý, snaží se snížit zvýšenou teplotu uvnitř chladicího prostoru.

Jak odstranit

Výměna těsnicí dásní pro nové.

Tam byl zmrazení izolace chladicí skříně. od 8000

Zvláštní zmrazení chladničky dochází v důsledku poškození tepelné izolace chladničky v důsledku jeho vyhoření z kondenzátu.

Nápisy

Na zadní stěně chladničky na určitém místě, nerovnoměrně ani silná vrstva ledu a sněhu.

Jak odstranit

Je nutné snížit zjednodušující graf tepelné izolace a nahradit jej novým.

Vadný chladicí elektromagnetický ventil mezi kamerami. od 1300

V dobrém stavu funguje ve dvou režimech. střídavě ochladí mrazicí prostor, pak oba fotoaparáty současně.

Kvůli rozpadu, ventil “se drží” v chladicím režimu obou oddílů, což vede k chladicí komoře.

Nápisy

Chladicí prostor jednorázových anketů chladničky, na zadní stěně chladicí komory tvořené ledem. V tomto případě je v mrazicí jednotce teplota vyšší než zadaná hodnota.

See also  Jak zpracovat okraje atlasu bez překročení

Jak odstranit

Výměna elektromagnetického ventilu.

Pokud se chlazení oddělení vaší jednotky nejprve pokusil o “kožich” z ledu a sněhu, doporučujeme, aby vás nejprve, zkuste ho odmrazit. Možná, že po odmrazování problému tvorby stromu už nebude vzniknout. Jinak. S znovuobjevením zasněženýho růstu stojí za to kontaktovat servisní centrum pro diagnostiku a opravu.

Specialisté “Rembytte” se opakovaně museli vypořádat s řešením těchto problémů vzniklých v různých modelech chladniček. Pokud chcete jednou a navždy se zbavit spánku uvnitř chladničky. kontaktujte naše profesionály o pomoc, vědí, jak vám pomoci.

Již do 24 hodin po obdržení aplikace, průvodce přijde k vám a okamžitě a s zárukou opraví chladničku!

Přezkoumání hlavních problémů a poradenství o jejich eliminaci

Pokud v chladničce letí ledu, pak před vypracováním hlavy a porazit do NAT, zkontrolujte, v jaké poloze je držitel termostatu. Možná jste vyschlili s plným maxima buď v režimu SuperZoroski. Pokud je to potvrzeno, přeložit regulátor do odpovídající polohy odpovídající minimální nebo průměrné teplotě zmrazení. Sledujte pár dní, jak bude chladnička fungovat a pokračuje v generaci nadměrného zima. Pokud je poloha regulátoru minimálně, ale chladnička stále “klesne duši”, pak to určitě indikuje přítomnost technických problémů. Zpravidla vyžadují zapojení průvodce ze služby, protože nemohou být opraveny doma.

V nejlepším případě, pokud máte štěstí, průvodce eliminuje poruchy okamžitě ve vaší přítomnosti. Ale často bude chladnička pokračovat v dílně. Existují však určité závady, eliminovat, které budou moci. Vztahuje se také na elementární pravidla operace, kterou doporučují výrobci chladicích technik.

Co není možné opravit doma:

 • Freonův únik. potřebují speciální vybavení a dovednosti a tankování Freonem doma s účastí servisního mistra, který musí nejprve najít a eliminovat trhliny, skrze kterou chladivo zmizelo
 • Porucha výparníku. oprava nebo výměna nové
 • Porucha termostatu, vzduchového tepelného snímače, opáleného nebo elektromagnetického ventilu. opravy nebo výměna nových
 • Porucha kompresoru. oprava nebo výměna. Je vhodné poznamenat, že kompresor je sotva nejdražším prvkem mechaniky chladničky a jeho opravy nebo náhrada může činit ve výši ekvivalentních nákladů na třetí nebo dokonce polovinu chladničky. Co dělat v tomto případě. vyřešit vás. Někdy je snadnější koupit novou lednici

Co lze udělat doma doma:

 • Najděte si správné místo pro instalaci chladničky. pryč od topných radiátorů, kuchyňského sporáku a přímého slunečního světla
 • Neotevírejte chladničku bez nutnosti a neunte na dlouhou dobu otevřenou dveře
 • Pravidelně čistěte a omyjte chladničku s ručním systémem odmrazování
 • Nastavení dveří pro zavírání husté chladničky
 • Noste těsnění dveří. může způsobit uvolnění zavírání a pronikání teplého vzduchu, a v důsledku rozlišení v chladničce

Apelovat na master

Velmi společná situace při volání master je instalace drahých náhradních dílů namísto demontáže a eliminace zásobníku trubky. Vyhledejte proto lépe v oficiálním servisním středisku pro opravu konkrétní značky. Jediné potíže v takové opravě je potřeba zbavit se zařízení, protože autorizované služby zřídka pracují s odletem do domu, a pokud přijdou, je pouze vyzvednout mrazničku v dílně (samozřejmě, dodání v obou směrech platí klient). V mnoha moderních zařízeních se výrobci ujistili, že problém absorpce ledu, aby se zabránilo, stanovení přídavného ohřevu na odtoku taveniny vody během výroby.

Stává se, že produkty v mrazničku klepe v důsledku nedostatku nebo sníženého napětí v síti. Pokud chladnička po prostotách se změní, může puddler zůstat bez povšimnutí a zmrazení, vytváření ledu pod mrazákem.

S maximálním režimem zmrazení, během otvoru dveří, že inay poklepává a vypouští, tam a zamrzne. Musí udržet průměrnou teplotu. méně mrazu, ekonomickou spotřebu energie. Pozorování doporučení výrobce může být dosaženo, že led není nahromaděný na dně mrazničky.

Led na zadní stěně chladničky

Za prvé, zkontrolujte, zda jsou dveře chladničky pevně uzavřeny: mohli byste to jen pokrytí. Ale s největší pravděpodobností se jedná o důsledky nesprávné instalace chladničky: pokud stojí nerovnoměrně, dveře hodí a mezery zůstávají. Vyzkoušejte si nohy chladničky.

Přetížení chladničky

Symptomy: Kompresor pracuje intenzivně, s malými pauzy.

Když v chladničce příliš mnoho produktů, ale pokud také zablokovali ventilátor, kompresor se nesmí vyrovnat s jejich chlazením, a máte všechny důvody, proč detekovat za hrnec, bankám a lahví důkladného sněhového kožichu. Uvolněte malou chlazovací komoru, produkty Redistribute, uvolněte ventilátor, pokud byl uzavřen.

Neplatný režim teploty

Je možné, že jste právě v případě, že v komoře instalovali příliš nízké teploty v komoře, protože to, co výrobky tam začaly zmrazit, a na stěnách kamery. tvořit vystrašení. To nestojí za to, protože chladnička je navržena tak, aby se ochladila i v podmínkách poměrně vysokých teplot vně: Zajištění, zvýšením zatížení kompresoru, který bude kromě nevyhnutelné dodatečné náklady na elektřinu vést k zrychlenému opotřebení kompresoru.

Odvodňovací otvor byl omezen

Symptomy: Na stěnách chladicí komory ledu a mrazu a voda nahromaděné na dně

Pokud se při rozmrazování do odvodňovací otvor, cizí předměty, které zasahují průtok vody, se akumuluje, se hromadí na dně fotoaparátu, odpaří se a odbočit v ledu na stěnách chladicí komory. Dostatečně čistí drenážní otvor, nebolí a opláchněte roztokem manganu.

Vysoká teplota venku

Pokud je blízko k lednici příliš teplý, kompresor pro odpovídající chlazení by měl pracovat intenzivnější a může se pohybovat a začít chlazení příliš mnoho. Výtěžek kompresoru není vyloučen v důsledku vysokých zatížení.

Důvodem pro venkovní přehřátí může být nejen teplem mimo okno, ale také více banálních důvodů, které jej plně opravíte: vedle chladničky by neměly být žádná zařízení, která přidělují množství tepla (elektrický sporák nebo trouba, topné baterie ), by neměly spadnout rovné sluneční paprsky.

Nevypne osvětlení

Pokud po zavření dveří chladničky v komoře stále spalovat světlo, to není nejlepší způsob, jak ovlivnit teplotu uvnitř komory. žárovka je zvýrazněná teplo. Možná, že dveře jsou snadno přilehlé a nedotýká se tlačítka Switch Switch: Zkontrolujte a upravte dveře. Nebo vyměňte, zda se přepínač zlomil.

Pereozka

Příliš silné chlazení chladicí komory přirozeně vede k tvorbě sněhové kožichu: Mnoho důvodů je uvedeno v tomto článku, ale nejvíce plně. na stránce “Chladnicí mrazu”.

Poškození těsnění

Symptomy: Ice na bočních stěnách, kompresor funguje dobře.

Moderní chladničky nemusí být vůbec rozmrazování, a pokud jste náhle objevili uvnitř ledu, má smysl zkontrolovat, jak pevně těsnící tmel v sousedství s pouzdrem. Pokud je těsnící tmel poškozen, zachycené nebo dvířka je poněkud ohromen v důsledku nesprávné instalace, teplý vzduch bude naočkován uvnitř chladicí komory, usadí tam ve formě kondenzátu, který se změní na hodně.

Je-li vizuální kontrola odhalila poškození nebo opotřebení těsnicího stroje, musí být vyměněno, pokud je vše v pořádku. zkontrolujte, jak přesně je instalována chladnička: dveře otevřené o 45 stupňů musí být sama uzavřena.

Symptomy: Led v komoře je neustále tvořen a mnoho.

Všechno je zřejmé: Senzor přenáší nesprávná data. řídicí deska přijímá nesprávná řešení a nezahrnuje rozmrazování včas. Snímač musí být změněn, a to je práce pouze pro specialistu.

See also  Proč Split System nevyfoukne zima

Freon Sightage

Symptomy: Motor kompresoru pracuje příliš dlouho, téměř bez pauz, na stěnách hustou nerovnou vrstvu ledu, hlavně v rozích fotoaparátu.

Jeden z nejčastějších příčin problémů v chladničce. únik freonu: V důsledku toho, aby se dosáhlo dané teploty, chladicí systém funguje nepřetržitě a není již před zapnutím odmrazování a rozmrazování.

Standardní důvod. snaží se urychlit odmrazování, pomohl jste si ostrý objekt a zastavil se. Není vyloučeno, samozřejmě přirozeným opotřebením trubek výparníku, což je důvod, proč se v nich objevují praskliny, zejména ve starých chladnicích. Stává se, mimochodem, reverzní situace je nadměrná vazba Francie, ale důsledky jsou stejné. Zavolej Mistra: Odeřuje otvory a odráží lednici Freon do normálu.

Chladicí systém Zoom

Symptomy: Kompresor se nevypne a přehřátí a na zadní stěně. ledový kabát.

Noc na sněhu.

Volný průchod freonu do trubek výparníku, a odpovídajícím způsobem, odpovídajícím chlazení, může interferovat s nulou v systému chladicího okruhu, například v kapilární trubce. Alternativně může tento problém eliminovat pouze mistr: Pomocí speciálního vybavení je foukání obrysu a v případě potřeby vrátí freon.

Proč se na zdi chladničky objevil sníh

Termostat selhal

Symptomy: Kompresor funguje příliš intenzivně, prakticky bez pauz, chladicí komory je zabalen, na zadní stěně. jednotný sněhový kryt.

Pokud se na řídicí desce přijímají termostat (nebo teplotní čidlo nebo vzduchový senzor), jsou na řídicí desce přijata nesprávná informace o teplotě v komoře a řídicí modul dává nesprávný příkaz kompresoru, který funguje, ne štěpení ruce a mrazu příliš mnoho.

Chcete-li ověřit, že senzor je vinen, můžete jej dočasně odpojit a připojit kontakty přímo: Pokud kompresor začal pracovat klidnější, pak je senzor vadný a je lepší jej nahradit. Ale stále vám doporučujeme kontaktovat specialistu, protože instalace nesprávného senzoru nebo jeho nepřesné připojení může vysílat mnohem dražší jednotku: řídicí deska nebo kompresor.

Vada systému rozmrazování

Symptomy: tuková vrstva ledu na zadní stěně, v komoře zvýšená teplota, kompresor funguje nepřetržitě, může pěkná červená singová varování na elektronické srovnávací tabulce.

Pokud se odmrazování nefunguje, protože se zvyšuje led, kompresor je obtížnější vychladnout, to dělá ještě větší úsilí a to skončí vše, co může být velmi špatné. kompresor se spouští a zlomit. Musíte naléhavě zavolat mistrům, protože je nemožné najít selhání sami sebe a je nemožné se s ním vyrovnat.

Led na zadní stěně chladničky: Co dělat?

Přítomnost chladničky je aspektem, povinným pro pohodlný život. Výstupem této jednotky je mimo pořadí katastrofy značného měřítka pro jednu rodinu. Je proto důležité zajistit, aby technika je dobrá. Pokud v chladničce letí led na zadní stěně. to je důvod pro identifikaci důvodu, proč se to stane.

Přítomnost vstupu nebo ledu na zadní stěně může znamenat hodně. od nesprávného operace, dokud není práce jednotky narušena. Ignorovat takový signál by neměl být, jinak se můžete rozloučit s ostrově zima v kuchyni.

Porušení vykořisťování

Většina čte instrukce pouze v případě, že něco již bylo přerušeno nebo nemohlo být nakonfigurováno. A musíte to udělat dříve. Tento důležitý bod ušetří z mnoha chyb. Jaké chyby při použití chladničky se stávají příčinou ledu na zadní stěně:

 • Chladnička dostane výrobky, které nejsou chlazeny na teplotu místnosti. Například majitelé někde spěchali a vložili teplou polévku (tam může být jakákoliv miska) na pluku chladicí jednotky. Opakujte takovou manipulaci a vede k vstupu na zdi.
 • Jedna z pravidel úložiště produktů je “uložena v těsně uzavřené kapacitě”. Ale chladnička může dostat banku s kompotním (namísto sklenice s kompotním, jakákoliv kapalina v otevřeném kontejneru je míněna). to je další důvod pro vzhled půdy. Pokud dáte chladničku. kryt.
 • Velké svazky. Pokud je mraznička chladničky naplněn téměř úplně, stává se příčinou tvorby sklonu v komoře a v důsledku toho záměr na zadní straně chladicí komory. To obvykle dochází, pokud je mraznička zároveň naplněna produkty pro zmrazení.

Z těchto položek se řídí důležitým pravidlem: v chladničce je nutné ukládat chlazené výrobky v uzavřených nádobách.

Nesprávná teplota

Další důvod pro nadmořskou výšku ledu na zadní stěně kvůli nesprávnému operaci. nesprávné nastavení teploty. Nejčastěji majitelé tohoto hříchu v létě.

Proč se na zdi chladničky objevil sníh

Mnozí mylně věří, že snížení teploty v chladicí jednotce, tím lepší je zachování výrobků. A velkoryse vykazovat minimální možnou teplotu. Pro uchování, to může a lepší, ale pro techniku ​​destruktivního.

Aby bylo možné vytvořit požadovanou teplotu uvnitř chladničky, jednotka začne pracovat silnější. Je plná s tím, že bude jednoduše vypálit z takové intenzivní práce. Hozený.

Nezapomeňte: Produkty v oddělení chlazení by neměly zmrazit. Pokud se zahajují zmrazení, je nutné změnit teplotu chlazení.

Ztráta těsnosti

Pokud mají obyvatelé často zvyk otevřít chladničku. to bude vždy vést k tomu, že teplý vzduch přichází v důsledku častého otvoru, bude zasahovat do výrobků.

Podobná situace se stane, když jsou dveře zavřené volně. Například, těsnění gumy na dvířkách přišlo do havarijního. Teplý vzduch vstupuje do chladničky a jednotka musí pracovat silnější stabilizovat teplotu. To vede k vzhledu v zadní části zdi a následně se může stát hlavním důvodem pro selhání chladničky. bude přehřátý a hořet.

Zkontrolujte, zda jsou dveře chladničky zavřené, během dne a nutně před spaním. Učit domácnosti (a sami) neotevírejte lednici často. To povede k jeho věrné smrti.

Nedostatek těsnění

Docela běžná porucha. nosit elastické těsnění na dveře chladničky. Normálně, chladnička funguje takto: zapnutý, skóroval (to je chlazeno) nezbytnou teplotu a spočívají. podporuje teplotu.

Pokud funguje hladce, znamená to, že existuje členění. Těsnění může být nošeno v čase a zastavit se vyrovnat se svým úkolem. Kvůli tomu bude teplý vzduch spadat do kamery. V tomto případě je záplava na zadní stěně symptomem. Příčina může být zraněna v těsnění.

Jak zkontrolovat těsnění: Stiskněte žvýkačku a sledujte, zda jsou praskliny. Je nutné to udělat na různých místech těsnění, ideálně. pokusit se zkusit. Pokud jsou trhliny a promáčkatelné, je čas nebo opravit tento nebo nainstalovat nové těsnění. Dělá to snadné, levné a každý lépe než získat novou lednici.

Trubka Vault

Sněhová kožich na zadní stěně chladničky může být důsledkem bloku kapilární trubky. Olejové svazky se mohou hromadit v něm, a to interferuje s volnou cirkulací chladicí kapaliny. Freon.

Jak pochopit, že musíte zkontrolovat trubku: s takovým poruchem, jděte na zeď, zpravidla není jediným příznakem. Je doprovázen ohřevem bočních vnějších stěn jednotky a nepřerušované práce. Pokud tyto značky všiml. zavolejte na hlavní. Vymaže systém, po kterém bude Freon nahradit.

Selhání termostatu

Aby se senzory rozpoznaly, když potřebujete zastavit chlazení, je zde termostat v chladničce. Měří teplotu uvnitř komory a přenáší informace senzorům. V souladu s tím, pokud se termostat rozbil, jednotka neví, kdy je nutné zastavit chlazení. Z tohoto ledu. z nadměrného chlazení.

See also  Proč je zadní stěna zamrznutí

Termostat se může zlomit od častých přerušení elektřiny. No, nebo to může být tovární manželství. Jak pochopit, že důvod spočívá v termostatu: led nejen na stěně chladničky, ale také na všech produktech. To znamená, že produkty v hlavní komoře zamrznou chladničkou jako v mrazničku.

Eliminuje členění snadno. výměna termostatu. Prodávají se ve specializovaných obchodech nebo výrobcích.

Varovná izolace

Pokud je led v chladničce neustále tvořen na stejném místě, může to být signál, že izolace byla izolována. To se obvykle stává důsledkem poruch těsnosti. buď těsnění se nevyrovnává, nebo nájemci jsou často v chladničce. V případě, že je v tomto důvodu uzavřen, musíte nahradit tuto část izolace, která zamrzne.

Porucha magnetického ventilu

Dvoukomorové chladničky jsou vybaveny ventilem, který poskytuje rovnoměrné rozložení studené na obou komorách: základní a mrazák. Pokud se ventil rozbil, rozložení je rozbité a studené toky jdou do hlavní chladicí komory.

Na zadní stěně chladničky letí led a sníh: způsobuje problémy, eliminace

Jedno společné “chyby” je považováno za zabalené do chladničky. V případě, že se jedná o “starověký model”, pak je vada odepsána ve věku. V moderních agregátech “Indesit”, “LG”, “Bosch” “Atlant” (a v jiných značkách) by se neměly stát. Vědět, proč led mouchy na zadní stěně, můžete se pokusit vyřešit tento problém sami. Pokud to nepomůže, pak bez volání průvodce nemůže dělat. O tom. dále.

Příčiny nesouvisí s poruchami

Nejprve musíte zjistit důvod tohoto fenoménu a určit, zda se chladnička zlomila.

Seznam opomenutí, které mohou být odstraněny nezávisle:

DŮLEŽITÉ! Nalezení ledu, který letí na zadní stěně nebo v mrazničce jednotky, není možné otočit a vyzvednout nůž. Buď nemusí odtrhnout. Stěny zařízení jsou tenké, jsou snadno poškozené a opravy je drahé.

Nedodržení teplotního režimu

Režim chlazení znamená maximum. Mnohé jsou uvažovány. tím vyšší je teplota v místnosti, tím nižší je teplota umístěna uvnitř zařízení. Toto stanovisko je chybné!

Superfolder je zapnutý. Součástí agregátů má automatické vypnutí tohoto režimu. Pokud nikdo neexistuje, pak byste neměli zapomenout, aby ho vypnul sám. V takovém, téměř kontinuální, jednotka je velmi chladná, a může způsobit absorbér ledu a vstupu na zadní stěně zařízení.

ODKAZ! Zima v chladničce není v žádném případě spojen s pokojovou teplotou. Když je velmi horké. nemůžete nastavit značku termostatu “na celé cívce”!

Ztráta těsnění

V případě, že nejen zadní panel začne zmrazit, ale také strana. to jsou příznaky odtlakování zařízení. To znamená, že gumové těsnění ztratilo počáteční vlastnosti. Pokud je roztrhaný, nebo pokrytý trhlinami, pak by mělo být nahrazeno.

Poruchy vyžadující opravu

Je-li nutné pro odmrazování chladicí skříňky příliš často, zatímco těsnění je neporušeno, jsou dodržovány všechny pravidla operace a režim je navržen správně, pak byste měli přemýšlet o tom, zda se souhrnný samotný. Protože blesk je důsledkem poruchy jednoho z jeho mechanismů.

Tato tabulka zobrazuje nejčastější členění.

Charakteristické projevy Pravděpodobnou příčinu původu a jak jej eliminovat Přibližné náklady na opravy práce s náhradními díly včetně (v tisících. )
V zařízení se 2 termostátory v mrazničce se objevily jednotnou ledovou vrstvu. Kompresor je zřídka vypnutý, je téměř nepřetržitý. Tepelný senzor rozlomil tepelný senzor. Vzhledem k chybě odešle chybný signál, který není dost chladný, tedy “nutí” stoupání kompresoru silnější. Oddělení mrazu začíná otočit led.Vyžaduje změnu tepelného měřidla. 2.5-4.5
V zařízeních s nezávislým ovládáním, chladnička zamrzne, zadní panel je nečinný. Kompresor pracuje s krátkými převodovkami. Kurz tepelného senzoru chlazení oddělení. Svým signálem vypne chladicí režim chladničky. Chyba neumožňuje senzor informovat kompresor asi za konec chladicího cyklu, takže to zamrzne déle. Výsledkem je, že separace je fermentována a na zadním povrchu se objeví ledová krust.Musíte změnit senzor. 2.5-4.5
Ve dvoukomorovém zařízení s 1 termostatem jsou dvě kamery velmi zmrazené, začíná se vyděsit, kompresor se ustupuje zřídka. Termostat selhal ve výparníku. Vadný termostat nezpráví ve správném časovém kompresoru o požadovaném konci chlazení. Proto motor pracuje delší, než je nutné, uprostřed obou fotoaparátů je tvořena polevou.Toto členění je charakteristické pro chladicí skříně s nejjednodušším zařízením.Je třeba dát nový termostat. 1.9-3.5
V zařízení s “Ne Frost” v dolní části mrazivého oddělení se objeví.V zařízením mrazu, s odkapávací odmrazování (volný mrazu), také začne akumulovat řidiče uprostřed nebo pod chladicím strojem. Odvodňovací otvor byl omezen, přes kterou je tekutina vytvořená po tání, je povinen proudit do nádoby pod chladicí skříní a tam se odpaří. Pokud jsou otvory ucpané, vlhkost neodejde a neskládá na dně mrazničky, zmrazení v ledovém bloku. V modelech s “bez mrazu” a odkapávací systém je také v chladicí komoře. Když ucpává a tam, louže se objeví pod ovocnými a zeleninovými kontejnery.Potřebu vyčistit odvodnění osobně nebo pozvat specialisty. 1-2.9.9
V zařízení bez mrazu je zadní panel mrazničky pokrytý ledovou krustou, kompresor “pluh bez odvzdušňovače” a teplota v komoře je vysoká. V plném frázi agregáty mrazu, také slabě chlazené chladicí komory. Rozsvítí se nouzový indikátor. Samostatné jednotky začnou distribuovat zvuk a informovat o chybě na displeji teploty. Defdikce systému poruchy. Jeden ze systémových uzlů je poškozen. rozmrazovací časovač, výparník deset, sběrný zásobník kapiček, defroster, tepelná pojistka. To neumožňuje zařízení jít do odmrazování. V modelech s plným systémem nemrznoucího systému nezačíná zmrazit kanál příjemného vzduchu v chladicí komoře, takže přestane chlazení.Vyžaduje poškozené rozmrazovací jednotky. 2.9-8 (závisí na počtu vadných prvků v rozmrazovacím modulu)
V blízkosti zdroje mrazničky nebo chladničky se heterogenní ledová vrstva začne šířit. Kompresor funguje bez zastavení, ale v rozporu s tím, v teplotě mrazničky, podle teplotního indikátoru nebo pípnutí. Konečně frosthed fotoaparát nebo obě větve přestanou fungovat. Freon se stal. Když se freon odpaří, motor nefunguje.Musí eliminovat únik a naplnit agregát chladiva. Pokud netěsnosti v výparníku. musíte to nahradit. 3,5-6.5AIL v pevném místě. od 8
Zaměřeno na zadní straně chladničky (může se soustředit v rohu), je špatně ochlazen dovnitř a kompresor se zřídka vypne Ucpání kapilárního potrubí, které komplikuje cirkulaci chladiva.Potřebu vyčistit potrubí a vyplnit freon. 3.5-6.5
Chladicí prostor chladničky s 1 kompresorovým mrazem, na zadním panelu hodně sněhu. V této době v teplu mrazničky. Sylip Elektromagnetický ventil, režimy spínání mezi kamerami.Je třeba změnit elektromagnetický ventil. 3.5-8
| Denial of responsibility | Contacts |RSS