Proč Split System nevyfoukne zima

Split systém zastavil chlazení: možné příčiny a jejich eliminace

Četná domácí spotřebiče se dlouhodobě stávají známými, častěji vůbec nepostradatelným, osobním asistentům. Někdy však technika z nějakého důvodu přestane pracovat normálně. To způsobuje obtěžování, takže jakýkoli majitel by měl okamžitě vyřešit problém, protože touha žít v pohodlí není pro nikoho cizí, a je to docela pochopitelné. Zvláště nepříjemné, když se náhle “rozhodne relaxovat” klimatizace, která se v teple stane jedinou spásou pro rodinu. Pokud se rozdělený systém zastavil chlazení, pak musíte nejprve zjistit důvod, a pak, když je příležitost, zkuste to odstranit. Existují případy, kdy může být relativně snadné vyrovnat se s poruchou; ale někdy je nutné pozvat specialisty.

Pokud vlastníci dospěli k závěru (mají podezření), že Split systém přestal v pohodě, pak první věc, kterou by měli poznat samotné vybavení. Poskytuje příležitost dozvědět se o všech možných rozpadech míst.

Bloky

Jako součást jakékoliv klimatizace existují dva bloky. vnitřní a venkovní. Každý z nich provádí svou práci, takže se skládá z různých sad prvků.

 • Vnitřní, část místnosti má pouzdro, ve kterém se nachází výkonný ventilátor, vzduchový filtr a had, díky kterým je vzduch chlazen.
 • Vnější blok obsahuje ventilátor, kapilární trubice, kompresor a kondenzátor.

Dálnice spojující oba bloky je tenké měděné trubky. Chladivo (freon) je přepravován. V režimu chlazení se snižuje teplotu vzduchu pocházejícího z ulici do vnitřní jednotky. Když Split systém pracuje na vytápění, odpařením chladiva se vyskytuje ve vnějším bloku a kondenzaci. v vnitřním klimatizaci.

Prvky

Hlavními pracovními prvky Splitového systému jsou ventilátory, kompresor a výměníku tepla.

Ventilátory, výměníky tepla

Tato zařízení umožňují výrazně zvýšit rychlost přenosu tepla. Malé enabarity klimatických zařízení. “zásluhy” fanoušků umístěných v obou částech systému.

Výměníky tepla provádějí stejnou roli jako ventilátory: umožňují urychlit přenos tepla. Aby byla zaručena maximální účinnost zařízení, jsou tyto prvky vytvořeny ze speciálních slitin mědi a další těsnění jsou umístěny v mezerách mezi hadovými trubkami.

Vzhledem k tomu, že výměníky tepla jsou v kontaktu se vzduchem pocházejícím z ulice, existuje další povinný prvek systému vzduchového filtru. To jsou obvykle několik: kromě základny (mesh) ochrany v různých modelech může být několik dalších, jemných čištění (antibakteriální, uhlí, fotokatalytické a t. D.).

Kompresor

Jeho úkolem je zajistit nepřetržitý pohyb chladiva. Freon plyn je přiváděn do kondenzátoru. Vzhledem k nízkému tlaku, kompresor pre-mačká, současně zvyšuje teplotu chladiva.

Freon sleduje venkovní jednotku, kde rychle dává teplo, transformaci do kapaliny. V tomto stavu následuje místnost, odpařuje se ve vnitřním bloku, čímž se sníží teplotu vzduchu. Znovu se změní na plyn, chladivo se vrátí do kompresoru.

Pokud samostatně zvažujete freonoper, pak dálnice dálnice má jednu funkci. Část dálnice, která je určena pro pohyb freonového plynu, má o něco větší průměr než druhý vytvořený pro přepravu kapalného chladiva.

Nejvíce naložený prvek každého klimatizace je kompresor. Proto pokud se zdá, že rozdělený systém přestal chlazení, pak jeho porucha může být podezřelá především. Ale není to vždycky případ. Někdy může být problém vyřešen sami.

A lark právě otevřel

V 80% případů, důvodem pro špatný výkon klimatizace. prach a nečistoty. Nejčastěji ucpaný s filtrem, který je snadno čistý sám. Stačí jej odstranit, opláchněte dobře a nainstalujte ji.

See also  Kolik prášku musí usnout ve stroji

Pokud byl filtr špatně kontaminován. okamžitě budete cítit, jak se rychlost foukání zvýší. Obvykle stačí vrátit výkon klimatizace. Ale pokud se nic nestalo, stojí za to čištění. Napsali jsme o tom v článku “Jak čištění klimatizačního kondicionéru doma sami. krok za krokem instrukce”.

Jak dlouho trvá řešení problémů

Ve standardních případech, diagnostika a odstraňování problémů odchází z dvaceti minut na jednu a půl hodiny, to je 80% všech hovorů. Pro standardu lze přisuzovat:

Zkontrolujte vzduchový filtr vnitřní jednotky. může být ucpaný prachem. Pak si vezměte externí blokové trubky. pokud ne studený. malý freon. Poslechněte si externí jednotku, pokud funguje pouze ventilátor. spálený kompresor nebo startér.

Klimatizace teče po vypnutí

Klimatizace ochlazuje, odvodňovací práce, ale po vypnutí, během několika minut se voda začne odkapávat z vnitřní jednotky:

Příčina: Obnoví chladič během provozu po vypnutí ledu, který je znázorněn, roztaví a taví se vodní kapky na podlaze.

How to Fix Air Conditioner Not Blowing Cold Air | HVAC Training 101

 • Systém tankování. Nedostatek freonu. chladič je zmrazen v důsledku snížení tlaku freonu, v důsledku toho se sníží bod varu. chladič je zmrazen;
 • Freon Reset. Reverzní důvod. Freon Outbupping. Příliš mnoho studených kalorií je dodáváno do chladiče vnitřní jednotky, nemá čas dát je do vnitřku a zruší, aby předvede reverzní trubici. Je nutné vytáhnout nějaký freon s regulací tlaku a úrovně přehřátí;
 • Prachový filtr. Situace podobná nadměrnému freonu. Cold nemůže nechat radiátor a začít zmrazit trubky. Je nutné umýt filtr tekoucí teplou vodou;
 • Nízká rychlost nebo kontaminace ventilátoru napěťového bloku. Podobně jako skóroval filtr. celá zima není přiřazena k radiátoru. Je nutné prát ventilátor, pokud je znečištěný, a vystavit rychlost jeho otáčení na maximum;
 • Hala na trubkách. Při instalaci lze odlišit trubky, které připojují vnější a vnitřní bloky. V místě haly dochází k chlorimu freonu a silný pokles teploty, za sálem trubky začne měřit. Máme zájem o řešení problémů.
proč, split, system, zima

Provoz automobilového klimatizace

Klimatizace v autě. to je možnost, navíc nakládací motor a zlepšení požadavků na jeho chladicí systém. To je zvláště patrné při provozu automobilu na volnoběhu, například když je auto v dopravní zácpě. Koneckonců, dodatečná zatížení přispívá k vytvoření stresujícího tepelného režimu, ve kterém může sebemenší selhání v chladicím systému způsobit přehřátí motoru. Proto odborníci doporučují pravidelně vypnout klimatizaci. je lepší vytáhnout teplo do kabiny, než aby umožnil posilovač chladicí kapaliny a přehřátí motoru.

Před začátkem letní sezóny se doporučuje vyčistit kondenzátor klimatizace z znečištění. Chcete-li to provést, musí být odpojen od chladiče automobilu, a pak navlhčete ztuhlé nečistoty na automobilovém šamponu. Po 15-20 minutách je nutné důkladně opláchnout nečistoty nýtovaného proudu vody dodávaného ze vzdálenosti nejméně 1 m.

Rada! Před instalací kondenzátoru je vhodné zkontrolovat a v případě potřeby jej zarovnejte označené desky. Můžete to udělat s dřevěnou tyčí nebo párátkem.

Shrnutí výše uvedeného by se mělo opět zaměřit, že klimatické vybavení je inženýrský komplex a jemné zařízení, nezávisle opravy, které není silně doporučeno. Pokud systém přestal chlazovat vzduch, uživatel může zkontrolovat, zda je tato okolnost normální, a v případě negativního výsledku volejte profesionální master. Je však stále dovoleno nezávisle vyčistit filtry vnitřního modulu, ale tento postup by měl být proveden každé dva týdny po celé sezóně aktivního použití klimatizace, a ne čekat na vydání druhé.

Jaké jsou problémy chlazení s klimatizací mohou být vyřešeny samostatně

Některé chyby klimatizace provokující špatné vzduchové chlazení mohou být odstraněny nezávisle.

Jaké problémy mohou být vyřešeny bez pomoci masteru:

 • Kontaminované filtry lze vyčistit. Chcete-li je odstranit, musíte otevřít kryt vnitřní jednotky, odstraňte filtry a opláchněte je pod studenou tekoucí vodou. Po malém sušení jsou filtry instalovány na místě. Nyní lze spustit klimatizaci a kontrolu jeho výkonu.
 • Kontaminovaný výměník tepla je kartáčován různými způsoby: čistič paru, dřez vysokého tlaku nebo speciální chemie. Pokud existují potíže, zavolejte službu.
 • Majitel může také nezávisle vyčistit kontaminovaný ventilátor vnitřní jednotky pomocí kartáče nebo dřezu vysokého tlaku.
 • Pokud je příčinou poruchy ucpané kapilární trubice, musíte vyčistit čištění nebo lisováním. Pokud je trubka hodnocena vlhkost, čisticí prostředek se provádí vakuem.
See also  Jak přidat vysavač v domě mi

Problémy s vytápěním klimatizací

Problémy s ohřevem na Split Systems. Non-News pro ruské reality, kde slabá noc zamrzne.2 ° C v říjnu může růst do deseti.radus mráz za pár dní. Mnozí začínají používat klimatizaci pro topné apartmány. Nějakou dobu se všechno jde v pořádku, ale pokud klimatizace přestal ohřívat vzduch, důvody jsou obvykle uzavřeny za počasí na ulici.

Každá situace musí být demontována individuálně, protože skutečně existuje nejméně 5 scénářů slabých nebo špatných pracovních zařízení pro vytápění.

Režim topení nefunguje v klimatizaci

Mnozí zvolí maximální teplotu na jejich systému, vystavit režim vytápění a vypočítat, že po několika sekundách bude systém vyfoukat horký vzduch. Ve skutečnosti je vše pomalejší. systém vyžaduje čas začít, přepínat a spustit destilaci freonu v jiném směru. Proto je hlavní důvod, proč klimatizační jednotka není v teple. netrpělivost svých hostitelů. Pokud stále klimatizace nechce pracovat. pomůže vám s provozem a údržbou a opravou klimatizací z KLIMAT-24.Ru.

Klimatizace funguje, ale špatné teplé

Mnozí majitelé si stěžují na nedostatečnou teplotu vzduchu, která vychází z vnitřního bloku. Pro zhoršení v tomto případě nebude systém normálně. Pokud neberete v úvahu “přestavbu” systému, se obvykle děje z důvodu barvených filtrů. po letní sezóně, je zde vrstva nečistot, které mohou být odstraněny nezávisle, propláchnutí mřížky pod tekoucí vodou. Další situace, proč klimatizace se dobře zahřívá, může být spojeno s vnějším blokem. obvykle jeho výměník tepla je ucpaný prachem, pásem, oktochem a listy, což je důvod, proč je regulace teploty složité. Problém je také vyřešen čištěním. stačí dokonce odstranit znečištění zraku ke štětcem, aby se zlepšil stav.

Nízká úroveň freonu

Jakákoliv klimatizace v čase nevyhnutelně ztrácí chladivo (Freon). Po roce nebo rok a půl roku se jeho úroveň klesne na kritické, a pokud neuděláte nic, ovlivní operaci zařízení, včetně topných funkcí.

Je třeba provést preventivní diagnostiku klimatizace čas od času, aby bylo možné identifikovat možné poruchy v systému, jakož i naučit se úroveň freonu. Pokud to není dostačující, musíte si objednat tankování klimatizace Freon.

Pokud klimatizace ztratí freon velmi rychle, je to znamení vážných problémů. V tomto případě byste měli kontaktovat specialistu. Freonův rychlý únik je zpravidla výsledkem samostatné klimatizace. To opět označuje, že amatérská instalace by měla být upřednostňována profesionální instalací klimatizace.

Silné znečištění

V létě je vnitřní blok pokrytý prachem. To ztěžuje výměnu tepla. Netřeba dodávat oběžné kolo a filtry. Ten může být namočený několik hodin v mýdlové vodě, skluzu a suchu.

Vymazat vysoce znečištěná vnější jednotka je poměrně obtížná, takže je lepší zavolat průvodce pro servis.

Špinavá externí jednotka může být také důvodem, proč klimatizace neohřívá. Někdy je kartáč dostačující k odstranění velkého znečištění tak, aby zařízení získalo pro plnou sílu.

Situace, ve kterých je řešení problému pouze odborník

Freon Sightage

Jeden z nejčastěji se setkávali s vážnými poruchami, což je nesmírně pravidlo, aby se eliminovalo bez zapojení specialisty. Možná příčina. Freon únik v jakémkoli split-systému je určité množství freonu. V plynném stavu je spíše létání, aktivně se snaží opustit kanály klimatizace, zejména pod tlakem.

See also  Proč se na zdi chladničky objevil sníh

Únik je možný a v kapalném stavu. jsou svědčí mastné flutters v místech, kde je utěsnění obrysu poškozeno. Skutečnost je, že při úniku tlaku v systému spadá. Kompresor se snaží dosáhnout naprogramovaných indikátorů, takže to funguje bez zastavení, ale rozdělení je velmi pomalé.

Expertní názor Starostin Konstantin Adreyevich specialista na montáž a údržbu klimatizací Špatné chlazení. více Polbie. Práce s konstantním zatížením může stáhnout motor-kompresor v důsledku přehřátí. V provozovatelném zařízení jsou přirozené odpařování freonu přes žlázy, těsnění a další sloučeniny velmi zanedbatelné.

Proto v případě úniku průvodce budou obvykle kontrolovat následující uzly:

Propagace měděné dráhy na tovární trubky vnitřních a venkovních bloků. To je velmi zodpovědný uzel, ale je zde, že musíte hledat únik. Masters-Installer Roller Měděné trubky, při instalaci. A i když to používá speciální mechanické zařízení určené pro standardní průměr, postup válcování vyžaduje určitou dovednost. Nedostatek zkušeností nebo banálního “hacktur” hraje s vlastníkem klimatických technologií. Vážný vtip: Po tankování, přidávání Freon bude potřebovat brzy.

Zkouška samotného výměníku tepla je mnohem vážnější. Takové poškození musí být nejprve diagnostikováno správně, protože trhlina může být zcela nepostřepnutelný. K tomu využívá lisovací speciální kompozice. ve speciálních brýlích je viditelná světelný a ukazuje místo úniku. Seating Crack. časově náročný, pokud je klimatizace v záruce, je obvykle přijata k výměně bez problémů. V případě, že se netěsnost dojde v důsledku nekvalitního válcování trubek, bude nutné oříznout a přenášet špičku dráhy. Poté je k systému připojen válec s freonem a čerpadlem, nedostatek chladiva je doplněn, dokud se tlakoměr nevykazuje požadovaný tlak.

Mallings s napájením

Vzhledem k nízkému napětí, pokud pádu, například z chronických letních přetížení na 170 voltů (ze standardu 220), kompresor se nezapne. Klimatizace bude fungovat jako ventilátor. Odpojte jej od sítě a počkejte, až se zvedne alespoň až 200 voltů: kompresor umožňuje odchylku o 10% obyčejného. Pokud však není viditelný konec stresu. získejte stabilizátor, určený pro zatížení přes 2 kW.

Režimy spínání ventilu koště

Umožňuje klimatizaci pro přepnutí do režimu vytápění místnosti a zpět. Informační panel klimatizace (LED, Display) nebude hlásit takový členění, ale klimatizace, naopak, může vyhodit pouze horký vzduch. Pokud je nalezen přesně stejný ventil. je zcela odstraněn. Funkce vytápění zmizí s ním.

Zavřete trubky

Zakded kvůli neschopnosti dosáhnout chladnějšího freonu zbaví vás zima. Ale členění uvádí polevu jedné z trubek vedoucích k vnitřnímu bloku.

Kompresor funguje téměř nepřetržitě. Odstraňte blokování může být odstraněna foukáním stlačeného vzduchu nebo hydraulického čerpání.

V případě poruchy je čištění telefonu jednoduše změněn.

Rozbitý kompresor

Fanoušci pracovat bez chlazení. Kompresor nebo zaseknutý, nebo elektrické kondenzátory, které hrají roli schématu seřízení startoviny, nebo poškodí termorelu, chrání kompresor před přehřátím. Výměna všech těchto částí pro všechny uživatele.

Rozbité senzory

Tři senzory: u vchodu, výstupu vnitřní jednotky a celkově, kontrola teploty v místnosti. Zde jsou dvě možnosti: Kompresor se zapne nebo vypne zřídka. Zkušený mistr okamžitě podezřívá rozpad těchto termistorů, což představuje prázdné signály. V důsledku toho se místnost pohybuje nebo je chladně chlazena.

ECU vadný

Elektronická řídicí jednotka obsahuje ROM a procesor, ovládací prvky. tranzistorové vysoké elektrické klávesy a relé.

Pokud náhrada nedala nic, podezření spadne na vadný procesor. stárnutí polovodičového čipu, chyby firmwaru, mikrotrakci v nanostruktuře čipu a v nejvíce vícevrstvých deskách.

Zároveň se kondicionér přestal v pohodě. Možnost. nahrazení desky.

Filtry ucpané

Doufáme, že nyní můžete samostatně určit, proč klimatizace těžce ochlazuje místnost. A v některých případech. eliminujte to sami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS