Proč systém rozdělení proudí do domu

Co dělat, když Split System proudí do místnosti. důvody poruch a způsobů, jak vyřešit problém

Moderní technologie nejen zjednodušují život člověka, ale také jeho dům pohodlnější a útulný. Proto jsou různorodá domácí spotřebiče dlouho “hláskována” v téměř každém domě. Ale bez ohledu na to, jak je smutné, je to všechno brzy nebo pozdní selhání, a výjimka není klimatizátory, které jsou způsobeny nesprávnou operací nebo ne dostatečnou kvalitou přestanou vyrovnat se s jejich hlavními funkcemi. Není však nutné paniku a provozovat se do nejbližšího dílny, protože oprava systému systému je poměrně možná a provedena.

Blok: 1/6 | Počet znaků: 602

Proč vodní kapky z vnitřního bloku nového klimatizace

Pokud si všimnete, že klimatizace instalovaný nedávno namontovaný v místnosti, v ohromujícím případě, důvod spočívá v chyby instalace. Normálně kondenzát z výparníku proudí do lázně, pak se odstraní odvodňovacím kanálem na ulici nebo v kanalizaci. Pokud je dálnice jednoduchá. voda je způsobena gravitací podle působení gravitace. Ve stopách s komplexní konfigurací (velká délka, výškový rozdíl a t.D.) Odtokové čerpadlo je nastaveno pro odstranění nuceného vody.

Při instalaci Split System lze provést následující chyby:

 • Nesprávný úhel sklonu odvodňovací trasy. Odvodňovací kanál se provádí za nedostatečným úhlem: voda se neroztrhne samotor, protože by měla být, ale místo toho nalil z přeplněné lázně v místnosti.
 • Vnitřní blok visí přesně. Pokud není klimatizace instalována z hlediska úrovně, lázeň je v úhlu. V tomto případě může kondenzát proudit kolem lázně nebo odkapávat se do něj, ale v důsledku sklonu proudit hranu do bytu.
 • Tepelná izolace freonových potrubí. Trubky spojující vnější a vnitřní blok musí být izolovány správně. Jinak bude na nich vytvořen kondenzát. V místech, kde trubky zadávají vnitřní jednotku výsledné vlhkosti, vypustí se podél stěny nebo odkapávání z vnitřního bloku.
 • Nesprávné doplňování klimatizace (ne typ Freon, nikoli částka) vést k tomu, že vnitřní blok je zmrazen. Floabe tlačí, voda teče kolem vany.
 • Křídy na trubkách s chladivem. Někdy “řemeslné” mistři jsou uzavřeny trubkami prováděnými freeonem. Z tohoto důvodu je průřez snížen, protože změny tlaku v systému, vytvořené na výparníku. Ottain, teče do místnosti.
 • Jeřáb na tlusté trubce vnějšího bloku je otevřen. Z tohoto důvodu v systému nedostatečný tlak chladiva. Jako výsledek. mráz a tok.
 • Neplatná dlouhá trasa pro Freon. Pokud je trasa chladiva více či méně doporučena výrobcem, Freon se vaří před nebo později než výparník. V důsledku toho jsou trubky pokryty ledem, je vytvořen kondenzát, který kape do místnosti.
See also  Vzdálenost od stropu k rozdělení systémů

Podle zkušeností “Rembytetech” Masters je nesprávná instalace jednou z častých důvodů pro servisní středisko. Bohužel, většina montérů ze společností prodávajících Split-Systems nemá dostatečnou kvalifikaci a znalost klimatizačních zařízení. Takové “mistři” často nabízejí rozhodnutí, která porušují instalační příručku. v důsledku toho vede k poruchám a nesprávnému práci technologií. Můžete se vyhnout problémům, důvěřování instalace klimatizačních profesionálů, například z Rembytetech. Naši odborníci navrhne a namontovaní i komplexní klimatizační systém bez chyb a zárukou.

Jak je uspořádán drenážní systém klimatizace

Během provozu klimatizace v režimu chlazení je výparník místnosti jednotky rozděleného systému studený, asi 0 ° C. Vzduch prochází, je rychle ochlazen na teplotu 2. 8 ° C, vodní páry kondenzuje a teče do struktury poskytované konstrukcí. Z palety je vodní samorysná hadice dána na ulici do kanalizace, odvodňovacího systému a t.D. K tomu musí být drenážní hadice položena se sklonem ve směru odtoku, pokud je z nějakého důvodu nemožné, pak se používají speciální odvodňovací čerpadla pro odstranění kondenzátu.

proč, systém, proudí

Drenážní čerpadlo Klimatizace Dávky a nevýhody

Odvodňovací čerpadlo klimatizace se skládá ze dvou hlavních částí. pouzdra čerpadla a plováková komora. Připojení k síti 220V se provádí na svorkách samotné jednotky Split-System, není nutné přivést oddělený napájecí kabel.

How do we get Electricity in our Home? Easiest Explanation | TheElectricalGuy

Plováková komora je umístěna ve strukturní dutině uvnitř klimatizační jednotky a připojuje k odvodňovací hadici. Ve stěnách typů klimatizací, není dostatek místa pro pojištění pouzdra čerpadla sám uvnitř bloku, je vyjmuta nebo pro něj speciální prohloubení ve zdi, jako na fotografii.

Pokud je příležitost připravit vypouštěcí hadici s zaujatostí, jakýkoli úsilí vyžaduje, pak bude fungovat lépe. Použijte čerpadla pouze v případech, kdy není možné odstranit drenážní gravitaci. To je spojeno s některými nevýhodami.

 • Za prvé, odvodňovací čerpadlo klimatizace je dodatečné náklady na pořízení a instalaci, průměrná cena s instalací kvalitativního čerpadla takových značek, jako “Sauermann” (Francie) nebo “Aspen” (Anglie) bude stát 6 000
 • Zadruhé, čerpadlo nemusí selhat náklady na jeho získání a nahrazení.
 • Zatřetí, práce čerpadla je doprovázena nejednějším, ale dalším hlukem (bzučení), který otravuje a vede k vzteklině obzvláště citlivých uživatelů, zejména v noci.

Výhoda může být přisuzována stavu, umožňuje vybrat libovolné místo pro umístění místnosti jednotky klimatizace a odstranit kondenzát z něj násilně, a když je kondenzát čerpání, odpadní voda nebude vyžadovat speciální sifon nebo hydraulii Zabraňte vzniku nepříjemných kanalizačních pachů lidského života.

Jak funguje odvodňovací čerpadlo

Všechna odvodňovací čerpadla pro klimatizační jednotky mají vlastnost suchého sání, znamená to, že čerpadlo se začne uschnout a nevyžaduje náplň vodou. Dlouhodobý provoz čerpadla na suchu však bude mít za následek jeho členění, protože čerpadlo v procesu provozu je chlazeno čerpanou kapalinou.

Princip práce je následující. Kondenzát z pozemku split-systémové jednotky protéká odvodňovací hadice v plovákové komoře. Jak vyplňuje plovák plováku a zavře kontakty, čímž se spustí motor čerpadla. Vzhledem k malému objemu plovákové komory se čerpadlo zapne pouze na několik sekund, plovák se sníží, rozostřují kontakty, čerpadlo se vypne.

Klimatizace “hrnec” po několika letech práce.

Pokud je klimatizační zařízení, která vám pracovala věrně několik let, najednou. Důvod spočívá v nepřítomnosti nebo nesprávné údržbě.

 • Drenážní trubka ucpala. Prach, hmyz a t se mohou hromadit v hadici.P. Co povede ke snížení nebo překrývání průtoku vody. Byly to případy, které v trubce, při hledání vody v horkém období, plazený juke, který později uvízl a zablokoval celý odvodňovací kanál. Řešení: Vyčistěte odvodňovací kanál.
 • Freon Sightage. Freonofrodukcí cirkuluje docela těkavým chladivem. Freon, který je dostatek mikrotrakců, aby zničil z chladicího obvodu. Kulatý únik chladiva 6-8% ročně, i když je systém utěsněn. S poklesem počtu freonu v systému je výparník vnitřní jednotky mráz. Je tvořen podobností Outa, v těžkých případech, sněhové kožich. V tomto případě kondenzát neprochází do podnose palety a kape přímo na žaluziích, s nimi do místnosti. S klimatizací, to často vypadá jako “šetřící” vodou. Voda nemůže odvodit do palety, pokles pod vlastní hmotností, to odtrhne od okraje výměníku tepla, spadne dolů, padá na ventilátor vnitřního bloku, který jej vysunul ven ven. Řešení: V případě potřeby zkontrolujte klimatizaci pro únik Freon, abyste odstranili klimatizaci. Tento postup vyžaduje určité znalosti, dovednosti, nástroje. Důvěřovat této práci profesionálům.
See also  Elektrická konvice hoří, ale nehřívá se

Čistí odstraňování problémů

Naštěstí s množstvím chyb, které můžete vyrovnat sami, aniž by se uchýlil k nápovědě průvodce pro opravu.

Neplatná nastavení

Pokud technika nemá pokoj místnost, může být spojena se dvěma důvody:

 • Vysoká teplota instalovaná v nastavení zařízení. Aby se místnost rychle naplnila chladným, stojí za to vybrat nejnižší a pak nainstalovat pohodlný.
 • Parametry zvolili možnost ventilátoru. Tento režim je zodpovědný za cirkulační vzduchové hmotnosti a nemá vliv na jeho teplotu. V této situaci musíte dát chladicí režim.

Stanovisko odborníka Levin Dmitry Konstantinovich

Když Split systém zahřívá vzduch, stojí za to kontrolu, pokud není zahrnuta volba topení. Pokud ano, měli byste jej přepnout do režimu chlazení. Je relevantní pouze pro zařízení s funkcí topení.

Vnitřní blokový blok

Krok za krokem pro čištění filtrů vnitřní jednotky.

Chcete-li blokovat filtry vnitřní jednotky, je nízký stupeň chlazení vzduchových hmot charakteristických. Včetně můžete vidět, jak zařízení začne únik nebo zmrazení. Důvodem je skutečnost, že prach, vlna a vlasy mají tendenci se hromadit na talířích tepla, protože je chladič není dostatečně dobře, aby se zchladlo.

Řešení: Čistící filtry. K tomu odstraňte kryt bloku, vyjměte filtry a opláchněte je pod proudem studené vody. Na tom, jak správně odstranit víko, můžete přečíst v tovární instrukci.

Je důležité vzít v úvahu, že filtry je nemožné vyčistit filtry s teplou vodou: může vést k jejich deformaci.

Znečištění radiátoru vnější jednotky

Chcete-li kontaminovat chladič vnějšího bloku, kromě slabého chlazení, periodický doraz kompresoru je charakteristický. Tato porucha je způsobena expozicí faktorů zvenčí: prach a topolový chmýří zpomalí otáčení ventilátoru. S ohledem na to je výměna tepla se snížena mezi kondenzátorem a pouličním vzduchem, a spolu s ní snižuje schopnost rozděleného systému snížit teplotu vzduchu doma nebo v kanceláři.

proč, systém, proudí

Řešení: Vyčistěte externí blok. Pro to je vhodný parní generátor. Pokud však tato technika není. ne děsivá, můžete použít obvyklý kartáč.

See also  Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Pokud vlastník zařízení žije v vícepodlažní budově a externí jednotka je umístěna v pevném místě, nemusíte riskovat život, vstávat pro odsazení oken a střech. Je lepší využít služeb průmyslového horolezce.

Nízké nebo nestabilní napětí v síti

Pokud je vnější jednotka zařízení neustále zapnuta, vypne se frekvencí 2-3 minut, což znamená, že napětí v elektrické mřížce je nestabilní nebo příliš nízké. V důsledku toho, přehřátí rotoru vinutí a následné odpojení tepelného reléového motoru.

Řešení: Instalace relé řízení napětí, kromě toho můžete vložit elektrostabilizátor.

Jak určit životnost systému Split?

Důležitým kritériem dobré práce klimatických systémů je teplota proudění vzduchu na výstupu jednotky výparníku, která pro modely ne-inverter třídy je v rozmezí 6-14 stupňů. Přesná hodnota závisí na teplotě vnějšího a vnitřního vzduchu, stupně ucpání systémových modulů systému. Třída měniče klimatizací je uvedena první stejné teplotní parametry, a když je vzduch v místnosti ochlazen. postupně zvyšujte až 12-18 stupňů.

Z výrobce závisí také tento parametr: v evropských a japonských rozdělených systémech je teplotní svědectví vyšší než u podobných zařízení z Asie a Číny.

Tato teplota však ne vždy odpovídá stanoveným kritériím. Jaký je důvod tohoto fenoménu. zvážit níže.

Blok: 4/7 | Počet znaků: 818

Arktická studená ve vnitřním bloku

Někdy důvodem, že voda teče z klimatizace, lze nalézt na výparníku. Otevřete venkovní panel vnitřní jednotky klimatizace a zkontrolujte chladič. Pokud má led. byl nalezen důvod.

Může se zdát ze tří důvodů:

 • Klimatizace je nastavena na příliš nízkou pracovní teplotu;
 • Uvnitř teploty jsou pod provozem než klimatizace a zvýšená vlhkost;
 • Není dost freon na dálnici.

Vypněte klimatizační jednotku a počkejte, až klapky výparníku. Chcete-li proces urychlit, můžete jej vyhodit do obvyklé vysoušeče vlasů. Poté, co zvýší teplotu a použijte přístroj.

Pokud se v průběhu času objeví tok znovu. s největší pravděpodobností je problém nízký tlak Freon. Opravit sám sebe nebude fungovat, zavolat mistry. Zároveň se ujistěte, že opravář zkontroloval Freon Dálnici na úniku a dokončil klimatizaci.

Faktem je, že cirkulační systém chladiva je uzavřen. Pokud v něm spadl tlak, pak by to mohlo být. Ale někdy Freon prochází mikrotracky v trubkách nebo armaturách velmi pomalu a zavřete je, ne vždy smysl.

Freon odpařuje, kde potřebujete

Uvnitř vnitřní jednotky jsou měděné trubky, pro které Freon cirkuluje. Pokud se v nich objeví trhlina, začne se odpařovat. V tomto případě může jeho teplota klesnout pod.40 stupňů.

S touto teplotou je vlhkost ve vzduchu krystalizována a usazena v různých částech vnitřní jednotky. V průběhu času se hromadí, zahřívá se a začíná se roztavit. Ve stejné době, vodní kapky padat kolem zásobníku a klimatizace začíná proudit.

Určete jeho vlastní problém je obtížný, je lepší neriskuje a volat mistry. Pokud vám žádná z popsaných řešení nepomohla. kontaktujte specialistu. Najdete ji pomocí specializované služby výběru služeb. Přesně to zjistím.

proč, systém, proudí
| Denial of responsibility | Contacts |RSS