Rezervujte napájecí zdroj pro plynový kotel

UPS pro kotel.

Kromě hlavního účelu, nepřetržitého výživy, musí UPS chránit kotel před ostrými napěťovými poklesy. Tyto rozdíly nebo skoky se vyskytují v síti v době zapnutí výkonného zatížení (čerpadlo, práce svařovacího zařízení, zapojení na lince). Proto se pro moderní plynové kotle používá linie UPPP. Existuje cirkulující čerpadlo a elektronický blok v plynových kotlích, pouze čerpadlo ve zbytku (na pevném palivu), takže první je náročnější nejen pro přítomnost energie, ale také pro jeho kvalitu. A vlastností lze dosáhnout pouze pomocí IBP dvojité transformace (on-line) doba přechodu na baterii v případě nehody by měla být nula! V opačném případě lze řídicí systém ovládání vypnout nebo bude plynový ventil uzavřen (pokud je nainstalován).

Existují i ​​jiné typy neinterrupcí: řádek.intraktiv IBP je levnější, ale lze je použít pro plynové kotle pouze ve stabilních elektrických sítích. Přítomnost stabilizátoru napětí uvnitř takových UPS není výhoda. A nevýhoda, t.na. Tento stabilizátor, vlastně hrubý, je důvodem vzhledu skoků napětí na výstupu UPS, nebezpečný pro plynové kotle. Tyto možnosti budou moci pomoci pouze po vypnutí elektřiny. Od rušení, ostrého stresového skoků, nezachraňují. To je podrobněji popsáno v našem článku: kontraindikace při použití s ​​plynovými kotlemi. Tento typ UPS je ideální pro systémy zahřívání paliva. Stabilní síť si můžete vytvořit instalací stabilizátoru tyristoru nebo střídače v domě nebo na místní úrovni v koteři.

AKB sady pro zdi kotle až 200 wattů až 8 hodin

STIHL SW250LD s baterií 100 AH

STIHL SW250LD s baterií 75 AH

STIHL SW250LD s baterií 55 AH

STIHL SW250 s AKB 45 AH

 • Model SW250LD. Funguje z jedné externí baterie připojené ke zdi a baterie je nainstalována níže, délka kabelu je IBP-AKB je 1 metr.
 • Model SW250. Funguje také z jedné baterie, ale baterie je nainstalována uvnitř pouzdra. V tomto ohledu je maximální nádoba omezena na 45 AH. Celý seznam v katalogu SW250 s baterií.
 • Obecné výhody: Kompaktnost, bezhlučnost. Žádný ventilátor, jednoduchá instalace. Minimální nastavení.
 • Používá se pro zdi kotle: Buderus Logamax, Vaillant TurboFit, Baxi Eco-4s, Baxi Eco Four.

Příklady optimálních sad kotlů s kapacitou až 400 wattů a časem až 14 hodin

UPS pro STIHL SW500L 2x100ach kotel v boxu.

UPS pro STIHL SW500L 2x75AC Leoch kotel v boxu.

UPS pro STIHL SW500L 2x45AH LEOCH STIOL v boxu.

Kit IBP pro kotel Eltena E1000ltah 100AH

 • Model SW500L. Funguje ze dvou externích baterií připevněných ke zdi a baterie je nainstalována poblíž v skříňce. Všechny možnosti s tímto UPS v katalogu STIHL SW500L s bateriemi. Tichý.
 • Model Eltena 1000LT-12V. funguje z jedné externí výkonné baterie. Má proud s vysokým nabíjením, který vám umožní připojit baterii s kapacitou až 200Ah. Existuje fanoušek.
 • Volitelný. Skříň může být ze sady vyloučena, náklady se sníží.
 • Používá se pro podlahové kotle: Lemax Clever-20, Viessmann Vitocrossal, De Dietrich, Ferroli Pegasus.

UPS pro podlahové kotle s čerpací skupinou až do 900 wattů v maximální době autonomie až do 24 hodin

Royal: Stark on-line 2x100ah v boxu.

Nejdelší: Stark on-line 2x150ah leoch.

napájecí, zdroj, plynový, kotel

Optimální: Stark on-line 2x100ah leoch.

Kit IBP pro kotle Lanches L900Pro 3AKB 100AH ​​skříňka

 • Vůdce. Model Stark Country 1000 On-Line. funguje ze dvou externích baterií. Má flexibilní nastavení a výkonné ZH. Všechny konfigurace s tímto UPS v sadách katalogu Stark 1000.
 • Model Lanches L900Pro. funguje ze tří externích baterií. Díky autobusu 36V může fungovat na hranici své moci.
 • Obecné výhody: Kapacita až 900 wattů, existuje ekologický režim, flexibilní nastavení, obtok.

IBP sady s baterií pro pevné palivo kotle / cirkulační čerpadla

Sada UPS Hiden HPS20-0312N45AH

Pro kotle TT: Stark L-Int 100ah Leoch.

Sada UPS pro kotel Hiden HPS20-031245Ah

Sada UPS Energy Garant-500 s AKB 45AH

 • Pro kotle se používají méně složité UPSS, takže náklady jsou nižší.
 • Lineární interaktivní se dokonale vyrovnávají s nepřerušenou výživou čerpadla,
 • Obecné výhody: Práce z jedné baterie, velký nabitý proud, přítomnost korektoru. Ochrana nízkého napětí

Jak vybrat UPS pro topný kotel

Hlavní parametry, které stojí za to věnovat pozornost při výběru UPS pro plynový kotel:

 • Typ zařízení. Interaktivní modely jsou citlivé na napětí na vstupu a přepnuty do režimu baterie při nejmenších kapkách. Měli by být přijati, pokud generátor není v budoucnu plánován. Ve všech ostatních případech odborníci doporučují nákup modelů s dvojitým převodníkem.
 • výstupní výkon. Mělo by to stačit k udržení zařízení, zatímco minimální indikátor je obvyklý k vynásobení koeficientem 1,2, aby se vytvořil malou zásobu 10-20%.
 • Kapacita baterie. určuje čas baterie v případě úplného obratu energie.

Při výběru jednoho modelu dvou podobných je lepší zakoupit zařízení se schopností nainstalovat další baterie.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost značce. Je lepší nakupovat vybavení od důvěryhodných společností, které během záruky a po něm plně slouží jejich vybavení.

Chyby při výběru UPS pro plynový kotel.

Bolest hlavy každého majitele venkovského domu je otázka nepřetržitého napájení kotle a dalšího vybavení.

Bohužel problém neustálého odpojení elektřiny a v každém časovém období je to pro mnohé téměř norma.

See also  Robot vysavače Xiaomi se nevrátí na základnu

Nejprve to platí pro soukromé domy a chaty. Pokud to v létě může být ještě nějak přežilo, pak v zimě během vytápění může být pro váš topné systém kritické zmizení napětí kritické.

Tento problém je vyřešen instalací nepřetržitého zdroje energie. Jednoduchý se nazývá UPS, nepřetržitý plot nebo střídač pro kotel.

Ti, kteří se chtějí rozhodnout ve prospěch generátoru, o tom přemýšlejí a co se stane, když vypnete světlo, když nejste doma? Jak v tomto případě přenos kotle na záložní výkon?

Budete potřebovat modely se systémem Auto.Start a další automatizaci a stojí úplně jiné peníze.

Kromě toho není světlo často vypnuto na dlouhou dobu, ale maximálně půl hodiny. Generátor je vytažen, nalije benzín, spojuje, start a to vše v divokém mrazu.

A pokud jde o výstupní napětí (frekvence, sinusoid), generátory jsou znatelně nižší než střídače.

Proto je zde volba pro mnohé zřejmá.

napájecí, zdroj, plynový, kotel

Jen nezaměňujte tento nepřetržitý zlomek s UPS pro počítač. V počítačové verzi se používají vybudované baterie.

Nedávají plnou autonomní práci, která je požadována. Proto, pokud si myslíte, že „v létě si koupím silnější UPS pro počítač a v zimě propojím kotel skrz něj“, jedná se o mylnou představu a omyl.

I když vám někdo doporučí sestavit diagram počítače UPS s připojením z externích baterií, nedělejte to. Počítačové modely mají aproximovaný sinusoid, který bude mít špatný vliv na práci zařízení. Ale o tom je o něco později.

Vybavení kotle vyžaduje zdroj energie s externími bateriemi. Zároveň s možností zvýšení energie.

Dávají dostatek výdrže baterie.

Jaký je princip provozu UPS? Převádí konstantní napětí z baterií na střídavé. V případě odpojení.energie, všichni spotřebitelé, bez prodlení, okamžitě jdou do práce z baterie.

A když je napětí dodáno ze sítě zpět, střídač se nezávisle vrací k normálnímu napájení. V tomto případě dochází k poplatku za vypuštěné baterie.

Za prvé, při výběru UPS pro kotel věnujte pozornost tvaru výstupního napětí.

Existují 2 typy výstupního napětí:

Při výběru vždy vytvořte přízvuk na modelu s čistým sinusem. Proč je to důležité?

Kotle a jeho zařízení se nelíbí jak poklesům napětí, tak změna frekvence výstupního signálu. Pokud si koupíte UPS s kvazi.how, kotel může toto napětí určit jako chybu a půjde do nehody.

Elektronika samozřejmě nesprávná sinus není hrozná. Čerpadla topného zařízení, jako jsou RS nebo UPS, však začnou bzučet.

Motor v čerpadlech asynchronní a tento pseudosinus dává mnoho harmonických, které výrazně snižují účinnost a způsobují vytápění a bzučení.

Kromě toho má kotel sám své vlastní postavené.v cirkulačním čerpadle, a někdy ne jedno, proto takové přísné požadavky.

Vždy věnujte pozornost schopnosti UPS vydržet velké startovní proudy (dva-třikrát). Kromě samotného kotle existuje také další vybavení, které je třeba například napájet, například ponorné čerpadlo.

Jakou sílu bych si měl vybrat UPS pro kotelnu? Výpočet zde není složitý.

Stačí složit kapacity všech elektrických spotřebičů, které se propojí skrz něj, a vynásobte dvěma dvěma. Pokud existuje hluboké čerpadlo, pak tři. S ohledem na jeho počáteční proudy.

Data mohou být převzata z pasu nebo provozních pokynů nebo se podívat přímo na sbor produktů.

Například pro kotelnu, kde jsou nainstalovány 3 čerpadla 90 W a samotný kotel v samotném 135W je vhodný pro střídač od 0,8 do 1,0 kW. Při nižším výkonu se přehřátí polní klíče (tranzistory).

UPS nastaví až 800 W s externími bateriemi

Optimální: Stark on-line 2x100ah leoch.

Caliber 75: Stark on-line 2x75ah leoch.

Kit IBP pro kotel Eltena E1000ltah 100AH

Lanches L900Pro 3x55ah Leoch

UPS nastaveno na kotel Eltena E1000LT2AH na 45Ah

V případě potřeby můžete do těchto sad přidat baterie nebo skříňky.

UPS na 12V s jednou externí baterií: Hlavní výhoda. rozměry, schopnost naléhavě připojit baterii automobilu k vypouštění. Vada. Cena, efektivita, spolehlivost.

Hlavní kritérium výběru. Síla připojeného zatížení. Úkol jakéhokoli UPS v případě vypnutí elektřiny pro převod napětí baterie na síť 220 voltů. Transformace a zvyšování napětí z 12 voltů je těžší než u 24 V nebo 36 V voltů. Vyžaduje se výkonové prvky a klíče silnější v proudu a v důsledku toho je potřeba intenzivnějšího chlazení střídače, což snižuje účinnost systému! Maximální tepelný režim snižuje spolehlivost systému. A spolehlivost v systému vytápění. Hlavní faktor!

Pro přibližné posouzení schopností soupravy je na fotografii zahrnut malé značky, která označuje provozní dobu UPS, v závislosti na zátěži. Jsou uvedeny pouze dvě kapacity, to neznamená, že tato sada může „vytáhnout“ pouze 250 wattů, pro přibližný odhad, pokud potřebujete 500 W, uvedený čas na 250 W je dostatečný k rozdělení 2. Je také vhodné porovnat, řekněme, že čas 9 hodin, tentokrát lze dosáhnout třemi možnostmi, s jednou velkou baterií, dvěma průměrem a třemi malými. Porovnání tří cen. Můžete si udělat nejlepší volbu!

Výběr optimálního dokončeného sady pro plynový topná kotle

Pro kotel na zeď. podíváme se na jeho napájení spotřebované v dokumentaci pro kotel. Samostatně zohledňují počáteční výkon (napájení v době zahrnutí zařízení) není třeba. Kapacity UPS nabízených na této stránce jsou zaručeny více.

Je obtížnější určit elektrickou energii podlahového kotle. Je nutné to udělat:

 • jeden. Řídicí zařízení kotle. Předběžně lze považovat za 20 wattů.
 • 2. Síla ventilátoru foukacího ventilátoru hořáku.
 • 3. Součet nominálních kapacit všech použitých cirkulačních čerpadel.

Při zadávání konečné hodnoty na webu samo o sobě automaticky vypočítá maximální možný výchozí výkon a vybere IBP vhodný pro napájení.

Pokud můžete přesně určit napájení počátečních režimů a vybrat UPS sami, můžete určit nezbytnou kapacitu externích baterií pomocí klíče „Externí baterie“. Na této stránce je přítomen v každé UPS.

napájecí, zdroj, plynový, kotel

Při určování požadované výdrže baterie topného kotle se používají tři algoritmy:

 • jeden. Minimální nezbytná možnost: Vzpomínáme si na sousedy nebo rozhovor (pokud jsme se v poslední době přestěhovali do této oblasti), jak dlouho byla dodávka energie v posledních letech přerušena. Například v posledních letech nedošlo k přerušení během 4 hodin. Dále přidejte hodinu jen pro případ a věřte, že požadovaná doba rezervace je 5 hodin.
 • 2. Pohodlná možnost: bereme v úvahu, že i při krátkodobém výpadku napájení se topná kotle automaticky nezapne. Aby se teplota v domě nesnížila, když spíte, je rozumné poskytnout 8. 10 hodin autonomní práce. Takže v noci nemusíte vstávat, abyste umožnili vytápění.
 • 3. Nejpohodlnější možnost: Pokud výpadky napájení mohou překročit den a často zvažují získávání elektrického generátoru a UPS s externími bateriemi. UPS s externími bateriemi zajistí tichý provoz topného kotle, když spíte (podléhá baterii po dobu 8-10 hodin rezervace). Generátor zajistí napájení všech elektrických zařízení v domě během dne a současně dobít baterie.
See also  Který kotel je potřeba pro 150 čtverců

Pokud je pro vás „maximální pohodlná možnost“ před nákupem přiměřená, musíte se ujistit, že generátor rozdá stabilní frekvenci a čisté sinusové napětí. Pak budou UPS moci nabíjet baterie, když jsou výkonné z generátoru.

Nepřetržitý napájecí zdroj nebo elektrický generátor?

Elektrická část plynu, nafta, pevné kotle na palivo zpravidla spotřebují mírnou elektrickou energii. Pro zajištění elektrické energie kotlů v nepřítomnosti napětí ve vnější síti je mnohem výhodnější používat odpovídající zdroje nepřetržitého výkonu, spíše než benzínové nebo dieselové elektro generátory.

 • Je větší čas na odmítnutí;
 • nedostatek nutnosti pravidelné údržby a výměny spotřebního materiálu (s výjimkou baterií);
 • bezvědomí;
 • nedostatek provozních nákladů;
 • Jednoduchost instalace a připojení.

Pro vysoce kvalitní zásobování cirkulačních čerpadel a elektronického bloku kotle z UPS je vyžadována řada podmínek:

 • sinusová forma napětí;
 • soulad se standardními hodnotami napětí a frekvence;
 • široký rozsah vstupního napětí, ve kterém zdroj nepřetržitého výkonu nechodí do práce z baterií;
 • filtrační vlastnosti;
 • ochrana proti hluboké kategorii baterií;
 • V případě přetížení UPS (nebo výstupu jeho rozpadu) je přítomnost nouzového režimu „by-pas“.

Kromě toho je nutné zajistit provoz zařízení v autonomním režimu poměrně dlouhou dobu. Všechna tato kritéria jsou v souladu s nepřerušenými zdroji energie.

V tomto článku bychom chtěli poskytnout řadu doporučení, pokud jde o kompetentní výběr UPS pro kotel a čas udržování jeho nepřetržitého provozu v režimu „nouzové“.

Skupina: UPS pro spolupráci s generátorem elektřiny

Často se stává, že napětí dává elektrický generátor skoky. Proto invertory on-line vstupují do hry, která neslabová podporuje stabilní signál. Ale bez baterie se nemůžete dělat: generátory začínají pár minut. Baterie nedovolí kotel a čerpadlo při přepnutí ze sítě do generátoru.

Výkonné baterie zde nejsou potřeba: Úlohu zdroje energie hraje elektrický generátor. Vybrali jsme energii baterie 12-9 a energii baterie 12-12.

AKB pro 3 podskupiny

AKB

Kapacita, Ach

Cena,

AKB Energy 12-9 AKB Energy 12-12
devět 12
1 500 2 100

Pro střídače, které budeme analyzovat níže, budou kapacity těchto baterií stačit od 8 do 12 minut. Pokud je váš generátor automaticky spuštěn, když je elektřina vypnuta, bude první volbou první baterie. Pokud to musíte spustit ručně, doporučujeme vám vzít druhou baterii: Takže nebudete spěchat ve spěchu do kotelny.

Helior Sigma 1 KSL-12V za cenu 19 350 ₽

Helior Sigma 1 KSL-12V je nejlepším měničem pro práci s elektrickými generátory. Za tímto účelem výrobci v něm poskytli zvláštní způsob provozu, nízké emise tepla s prodlouženým začleněním a pochopitelné spojení pro každého uživatele. Toto zařízení zajistí nepřetržitý provoz v domech s jakoukoli oblastí.

Navzdory zahraniční produkci má střídač rumpsified režim, což znamená, že uživatel nebude mít problémy s komunikací. Kromě toho má zařízení jednu z nejvyšší účinnosti a široký rozsah vstupního napětí.

Hlavní vlastnosti Helior Sigma 1 KSL-12V

Parametr charakteristik
Napájení 800 wattů
Vstupní napětí 138-300 c
Přepínání času na baterii 1 ms
Tvar napětí Sinusoid
Účinnost 98%
Pracovní teplota od 0 do 40 ° C
Úrověn hluku
Chlazení fanoušek
Připojení kotle s UPS Zásuvka 220 století
Rozměry 395x110x260 mm
Hmotnost 5 kg

Recenze

Kupující jako způsob práce s generátorem, nízký hluk, zobrazení v ruštině a poměr ceny zařízení s jeho charakteristikami. Nevýhody. citlivost ventilátoru na změny teploty, nesprávné zobrazení nabíjení baterie a neinformativní pokyny.

Zde je podrobná recenze videa, ve kterém se můžete dozvědět vše o práci a charakteristikách tohoto střídače: jak zařízení vypadá, jak se chová při změnách zatížení a napětí.

P-COM PRO 1H za cenu 17 700 ₽

P-COM Pro 1H-Inverter pro práci s jakýmikoli zařízeními od pokladny po plynové kotle. Jeho 800 wattů energie stačí pro kotel ve velkém domě. Ultra vysoký rozsah vstupního napětí je 115-295 V, za předpokladu, že ne více než 50% zátěže, jak slibují výrobci, zaručují nepřetržitý provoz připojených zařízení.

2 baterie 12 V jsou připojeny k střídači, protože jeho nabíječka je navržena pro napětí 24 V. Baterii najdete pro 24 V, ale obvykle jejich výběr je malá a cena je vyšší.

Hlavní vlastnosti Helior Sigma 1 KSL-12V

Parametr charakteristik
Napájení 800 wattů
Vstupní napětí 115-295 c
Přepínání času na baterii 1 ms
Tvar napětí Sinusoid
Účinnost 96%
Pracovní teplota od 0 do 40 ° C
Úrověn hluku
Chlazení fanoušek
Připojení kotle s UPS Zásuvka 220 století
Rozměry 144x229x350 mm
Hmotnost 6 kg

Recenze

Kupující mají rádi poměr ceny a síly zařízení, malé rozměry a hmotnost. Minusů. zvýšený hluk při provozování ventilátoru a rychlé vypnutí podsvícení displeje.

Eltena (INELT) Monolith E1000LT-12V za cenu 21 600 ₽

Eltena Monolith E1000LT-12V-NO-line střídač s 800 W a zárukou 2 let pro citlivý kotel ve velkém domě. Série Monolith E nahradila populární sérii Monolith K, která byla odstraněna z výroby.

Zařízení má nejširší rozsah vstupního napětí v naší recenzi-110-300 V při 50% zatížení. To je obzvláště důležité u nestabilního generátoru hlavně od čínských výrobců. Účinnost zařízení je však nízká. 88%, což může zkrátit pracovní dobu baterie, i když mírně.

Hlavní vlastnosti Eltena Monolith E1000LT-12V

Parametr charakteristik
Napájení 800 wattů
Vstupní napětí 110-300 století
Přepínání času na baterii 1 ms
Tvar napětí Sinusoid
Účinnost 88%
Pracovní teplota od 0 do 40 ° C
Úrověn hluku
Chlazení fanoušek
Připojení kotle s UPS Zásuvka 220 století
Rozměry 145x220x282 mm
Hmotnost 4,1 kg

Recenze

Monolits e zatím neexistují žádné recenze: nedávno to vyšlo. Podívali jsme se na recenze na předchozí řadě Monolith K. zde nejčastěji oceňovali dobrou technickou podporu od výrobce, schopnost spojit jakékoli baterie a nedostatek potřeby zasahovat do práce UPS.

napájecí, zdroj, plynový, kotel

Principy práce a typů UPS pro plynový kotel

Hlavním odkazem v jakémkoli zdroji nepřetržité výživy je střídač, který přeměňuje konstantní napětí baterie na střídavé napětí 220 voltů a frekvenci 50 Hz. Výkon a tvar výstupu střídače je určující parametry UPS.

See also  Jak nainstalovat hodinky na elektroluxu v troubě

Podle konstruktivního schématu jsou všechny nepřetržité zdroje energie s dostatečným stupněm konvence rozděleny do tří hlavních typů, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody:

 • Konvenční zdroje zálohování (off-line) jsou připojeny k zařízení až poté, co síťové napětí zmizí, a jako obvykle je síť připojena přímo k zařízení. UPS tohoto typu nevykonává funkce stabilizace sítě střídavého proudu a prakticky se nepoužívají v domech s plynovými kotlemi;
 • Stabilizátor napětí byl přidán do liniového interaktivního UPS (line-interaktivní), který je odlišuje příznivě s konvenčními rezervaci UPS. Režim stabilizace je zpravidla založen na schématu krokového relé a doba přechodu na stravu z baterií je několik milisekund. Výstupní signál interaktivních zařízení v režimu baterie může být jako čistý sinusoid a jeho upravená verze;
 • Zdroje energie s dvojitým transformací (on-line) nejprve narovnejte síťové napětí a poté jej použijte jako zdroj energie pro výstupní střídač. Výsledkem je, že výstup je naprosto čistý sinusoid s frekvencí 50 Hz, jehož napětí s vysokou přesností je udržováno při 220 voltech. Zařízení tohoto typu zcela filtruje všechny skoky a rušení elektrické sítě.Z výše uvedených funkcí je jasně vidět, že pro sebevědomí poskytuje kotle na plynové stěně záložní napájecí zdroj, je-lit-zájem o čistý sinusoid na výstupu, je však pro komplexní automatizační obvody podlahového plynového kotle dost dům, je lepší použít UPS s dvojitou transformací elektřiny.

Druhy zdrojů nepřetržité výživy

Nepřetržení výrobci produkují zařízení pro jakýkoli finanční rozpočet, ale čím více je, tím vyšší je jeho funkčnost a autonomní pracovní doba.

IBP na principu akce lze rozdělit do tří hlavních kategorií: kontinuální (on-line typ), lineární interaktivní a zálohování (typ off-line). Podrobněji bude každý typ nepřetržitého zváženo dále.

Rezervovat

Pokud existuje elektrická síť, rezerva nebo off-line, nepřetržitý plot hraje roli prostředníka, přenášení napětí a proudu se stejnými vlastnostmi, které jsou u vchodu do zařízení.

Pouze v případě vypnuté elektřiny nebo její parametry z programovaného rozsahu přenosu UPS připojených k napájecímu napájení z baterie.

Prvky kontroly levných rezervních nepřerušených jsou obvykle omezeny na jedno tlačítko, různé kombinace lisů, na které lze zařízení upravit.

Unterruptions Reserve jsou obvykle vybaveny 5-10 ah bateriemi, které jsou dostatečné pro nepřetržitý provoz kotle po dobu 10-30 minut.

Jejich hlavními funkcemi jsou prevence okamžitého zastavení topného zařízení a poskytování času na správnou manuální zastavení.

Výhody off-line UPS jsou:

Nevýhody off-line nepřerušení:

 • Doba přepínání na baterii je 4-12 m.
 • Nemožnost úpravy charakteristik napětí a proudu.
 • Práce z generátoru plynu je pro kotel nebezpečná, protože parametry sinusoidů nejsou vydrženy.
 • Malá kapacita baterie.

Mnoho rezervních nepřetržitých modelů zahrnuje instalaci externích baterií, kvůli které lze zvýšit čas jejich autonomního provozu. Ale i s výkonnou baterií zůstanou jednoduše přepínače napájení kotle ze sítě na autonomní.

Lineární interaktivní

Nepřetržité lineární interaktivní typy jsou pokročilejší než zálohování. Kromě baterie mají tato zařízení stabilizátory napětí, což jim umožňuje poskytnout 220 na výstupu.

Modely dražší jsou schopny analyzovat typ sinusoidů a přepínat napájení na baterie, pokud jsou zkresleny o více než 5-10%. Aby se upravila forma sinusoidů při práci ze sítě, takové koronární srdeční choroby nejsou schopny.

Správa liniových interaktivních UPS je komplikovanější. Obvykle vám umožňuje nastavit hranice rozsahu příchozího napětí a nastavit dobu časového zpoždění tak, aby zahrnovala připojené zařízení.

Line-interaktivní modely s velkou výstupní kapacitou jsou často instalovány na vstupu elektrického zapojení do domu. Obvykle jsou k nim připojeny obvyklé externí baterie.

Výhody liniových interaktivních UPS jsou následující:

 • Malý přepínací interval do autonomního režimu-2-10 ms, který prakticky neovlivňuje provoz připojeného zařízení.
 • Vysoká účinnost při napájení sítě.
 • Možnost stabilizace napětí i bez baterie.

Nevýhody lineárního interaktivního nepřerušení:

Line-interaktivní UPSS se nakupují častěji zálohování, protože jsou navíc vybaveny stabilizátorem napětí, který umožňuje topné zařízení správněji fungovat.

Nepřetržité

Výstupní parametry sítě nepřetržitého (on-line) nepřerušeného zařízení nezávisí na jejich příchozích vlastnostech. Připojené zařízení je vždy napájeno baterií, bez ohledu na přítomnost napětí na vstupu. To je zajištěno transformací elektřiny do dvou fází.

Zpočátku se příchozí napětí snižuje, střídavý proud se narovná a elektřina se používá k dobití baterie.

Nepřetržité UPS mají drahé vícesložkové schéma, které se ekonomicky ospravedlňuje pouze s vysokým výkonem připojeného zařízení a odpovídající kapacitou baterie.

Po předložení elektřiny dojde k opačnému procesu. Elektřina je odstraněna z kontaktů baterie, proud je přeměněn na střídavé, napětí se zvyšuje a je dodáno do uvolňování nepřetržitého plotu.

Výsledkem je, že připojené zařízení pracuje zcela autonomní režim se stabilními elektrickými parametry. Nebojí se stresových skoků, deformace sinusoidů a dokonce i bleskových úderů. Externí faktory mohou vést k poškození UPS, ale nejsou k němu připevněny sloupec plynu nebo podlahového kotle.

Výhody nepřetržitých nepřetržitých:

 • Když je elektřina vypnuta, není napájení připojených zařízení přerušeno.
 • Stabilní parametry napětí a frekvence, správný sinusoid, který je obzvláště důležitý při připojení plynového kotle.
 • Ochrana před neočekávaným zvýšením napětí.
 • Problémové připojení k generátoru plynu pro doplnění náboje.
 • Schopnost upravit výstupní napětí.

Hlavní nevýhody on-line neinterrupcí:

 • Zvýšený hluk a emise tepla při pracovním ventilátoru.
 • Nízká účinnost (80-94%)
 • Náklady na nepřetržité nepřetržité přesahu přesahují cenu liniových interaktivních modelů dvakrát až třikrát.

Výhody On-line jsou zřejmé. Tyto neinterrupce jsou poměrně drahé, ale poskytují maximální možnou elektrickou ochranu plynového kotle. Při připojení k nim se baterie s velkým kontejnerem nelze obávat normálního provozu topného zařízení, i když je elektřina vypnuta.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS