Rozdíl mezi jedním obvodem a kotlem dvojitého okruhu

Rozdíl mezi kotle

Nezávisí na kvalitě ústředního vytápění a přívodu horké vody je poměrně jednoduché. Stačí nainstalovat kotel doma a nezávisle upravit teplotu a trvání období vytápění. A pokud v bytových domech může být zakázána instalace autonomního vytápění pro bezpečnostní účely v závislosti na počtu podlaží, pak v jedné chalupě a soukromých domech je to nejlepší řešení problému topení a horké vody.

Hlavní věcí v autonomním vytápějícím se systému je samozřejmě kotel. Existuje několik typů. Jako palivo používají jak tradiční palivo. plynové, tak kamenné uhlí, stejně jako alternativní palivo. čipy a brikety. Nejvýše nejvýhodnější pro instalaci kotlů s jedním a dvojitým obvodem v chalupě.

Jak se liší kotle s dvojím obvodem a jednotlivými obvody

Odpověď na otázku, jak se kotel na jednom obvodu liší od dvojitého obvodu, je první věcí, na kterou musíte věnovat pozornost, návrh a funkčnost topného zařízení.

Jednotlivé jednotky mají jednoduchý design, vybavený 1 výměníkem tepla. V kotli s dvojitým okruhem je nainstalován další obvod, který je navržen tak, aby zahříval vodu, dodává ho míchačům. V tomto případě je hlavní funkcí ve dvou typech zařízení vytápění chladicí kapaliny, které je potřebné pro vytápění areálu.

Jednotlivé kotle se skládají z několika hlavních strukturálních částí:

 • Čerpadlo pro oběh chladicí kapaliny.
 • Plynový hořák.
 • Výměník tepla.
 • Plynové vybavení.
 • Turbinátor.
 • Tři.way jeřáb.
 • Ovládací panel s regulačními orgány, tlačítka vypnutí.
 • Kovové pouzdro.
 • Komín.
 • Systém senzorů, elektronika pro samosprávu.

Pokud mluvíme o energetickém topném zařízení.design nebude cirkulační čerpadlo, jakoukoli elektroniku.

 • Plynový hořák.
 • Třícestný ventil.
 • Cirkulační čerpadlo pro chladicí kapalinu.
 • Hlavní výměník tepla.
 • Sekundární výměník tepla.
 • Kontrolní panel.
 • Automatizace s mnoha senzory.
 • Kovové pouzdro.
 • Komín.
 • Expanzní nádoba.
 • Fanoušek.

Pokud mluvíme o jiných rozdílech v topném zařízení, je třeba ji poznamenat několik dalších bodů. Za prvé, kotle s jedním obvodem mohou být připojeny v přilbách, neexistují žádné dvojité obvody. Za druhé, síla jednotek se dvěma obrysy může být omezena a neexistují žádné instalace s jedním obrysem. Ztráta tepelné energie v kotli s dvojitým okruhem je poměrně významná, v jednom okruhu neexistuje žádná.

Volba mezi duálním obvodem a kotlem s jedním obvodem

Tato volba není tak zřejmá, jak by se mohla zdát zpočátku. Pro přípravu horké vody jsou vhodné jak duální obvod, tak i kotle s jedním obvodem a s nepřímým topným kotlem na jednom obvodovém kotli se to ukáže ještě pohodlnější. Mnoho navíc doporučuje nainstalovat další kotle na kotle s dvojitým obvodem, například pro horkou lázni a sprchu.

V současné době lze učinit následující mezilehlý závěr. kotle se dvěma obrysy vytápění jsou dokonale nainstalovány v domech, které mají dobrou tepelnou izolaci a autonomní systém vytápění. V příměstských chalupách jsou preferovány kotle s jedním obvodem.

O rozměrech

Vzhledem k tomu, že nepřímý top a další vybavení není vyžadován pro kotle s dvojitým obvodem, pak zabírá místa mnohem méně.

Navenek, duální obvod, jako jednokruhové kotle jsou srovnatelné velikosti.

V kuchyni můžete bezpečně nainstalovat dvojitý kotel. Jediný okruh pro topnou vodu a zajištění vytápění můžete jen stěží být schopni.

Porovnání jednoho obvodu nebo kotva s dvojitým obvodem z hlediska rozměrů, poté parita.

Jednokruhový nebo dvojitý kotel

Single.Circuit nebo Double.Circuit: Který plynový kotel si vybrat a proč?

Zvažte hlavní rozdíly a shrněte.

Před výběrem plynového kotle byste se měli seznámit s možnostmi topné vody pro potřeby domácnosti. Voda může být zahřívána v samotném plynovém kotli nebo zahřívá nádrž a poté ji distribuovat podle spotřebitelů.Jedno zařízení nelze použít na dva typy vytápění, z tohoto 2 typu kotle se objevil: Jednoho obvodu. funguje pro vytápění a dvojitý obvod. Vytápění horké vody.

Schéma připojení duálního obvodu a kotle s jedním obvodem s nepřímým topným kotlem.

Plynový kotel na jednom obvodu je určen pro vytápění obytných prostor, přívod horké vody zde, můžete použít pouze spolu s nepřímým topným kotlem.

See also  Jak dát jeřáb Maevský na vytápěné železnici na ručníky

Dvojitý kotel na plyn provádí vytápění kapaliny v samotném zařízení.Jak se to stane?V kotli jsou dva obrysy, pro přepínání, mezi nimiž je zodpovědný třístupňový ventil. Ve skutečnosti se jedná o stejný systém s jedním obvodem s kotlem, pouze ve snížené podobě, ale princip vytápění bude stejný.Ochladená voda z chladiče vstupuje do výměníku tepla umístěného nad plynovým hořákem, zahřívá se a pohybuje se dále podél jeho topného obrysu, dokud se jeřáb v koupelně neotevře. Tři cestu okamžitě změní svou polohu a voda místo radiátoru vstupuje do výměníku tepla sekundární desky, kde výměna tepla s vodou z jamky dochází přes tenké stěny. Poté, co dal teplo, se vrací do hlavního výměníku tepla pro vytápění a tolik se nevyskytuje, dokud se jeřáb nezavře.Role výměníku tepla destičky v modelech s jedním obvodem je prováděna nepřímým topným kotlem s vestavěnou cívkou.

rozdíl, mezi, jedním, obvodem

Obrovský problém s duálními kotlemi nastává při použití dvou jeřábů současně, například v kuchyni a v koupelně. Pokud se podíváte na fóra nebo si přečtete recenze, pak bude existovat fráze „kontrastní sprcha“. Bohužel je takový problém platný a k tomu dochází kvůli malému potrubí. Pokud se stále rozhodnete takové zařízení koupit, stojí za to vědět, že pro přípravu horkých lázní by měla být minimální výkon plynového kotle nejméně 18 kW. Pokud se sprchujete, potřebujete zařízení nejméně 16 kW. 28 KW pracuje se dvěma body vody s jistotou s jistotou, ale pokud se používá v malých místnostech kvůli častému začlenění a vypnutí, bude životnost snížena.

V systému s kotlem s jedním obvodem je problém nedostatku horké vody vyřešen nahrazením ohřívače vody.Pokud žijete 4 osoby a 80 litrový kotel, změňte jej na 140 nebo 200 litrů. Pokud nemáte dost a 200 litrů, pak v takových případech zakoupíte ohřívač vody se dvěma cívkami a problém bude vyřešen. Hlavní věcí je vzít v úvahu při výběru síly zařízení a cívky. Všechno o kotlích lze přečíst v článku „Výběr nepřímého topného kotle, srovnání, cena“. V tomto článku najdete mnoho užitečných informací o populárních ohřívách vody pro 2022.

Ve dvojitém obvodu, postaveném.v tepelném výměníku a v jednom obvodu bude třeba zakoupit ve formě nepřímého topného kotle a navíc je spojit s teplotním senzorem.To je hlavní rozdíl, takový kotel není trochu. Které modely mohou dosáhnout nákladů na kotel.

Rozměry kotlů budou stejné. Ale zaujměte místo společně s dalšími zařízeními různými způsoby.

Při absenci prostoru pro kotelnu je oblíbeným místem instalace modelů s dvojitým obvodem kuchyně. Zde je důležitá nejen kompaktnost, ale také estetický vzhled. Se dvěma zařízeními bude komplikovanější, takový systém vyžaduje samostatný prostor. Existuje několik možností pro instalaci nádrže:

Co je tedy stále lepší, kotle s jedním obvodem nebo dvojitým obvodem?

Jednoho obvodového kotle je dobrý, nedochází k přerušení vody, neexistuje žádná kontrastní sprcha, je možné se obtěžovat (konstantní pohyb horké vody podél obrysu). Ale takové kotle jsou dražší, instalace je obtížnější, pouze náklady na barel od 1000, je to jako podlaha nákladů kotle. Během výstavby domu není vždy možné položit nadbytek v rozpočtu, zpravidla se každý snaží ušetřit. Ale pamatujte, že ušetříte sami sebe.

Doposud jsou výměníky tepla čisté a mys práce je stabilní a se dvěma obrysy, ale za několik let mohou mít taková zařízení problémy, zejména pokud nejedete ročně.Dvojitá.obvod je samozřejmě přijatelnější v nákladech, instalace nezpůsobuje mnoho obtíží. A pokud neložíte velké naděje na potrubí, pak takové kotle dělají skvělou práci se dvěma úkoly najednou.Nakonec jsme sestavili hodnocení kotlů s dvojitým obvodem pro rok 2022.

Výhody a nevýhody jednoho kotva a BKN

Kotel, který připravuje horkou vodu nepřímým vytápěním, se často používá v jednom svazku s jedním topným zařízením. Tento tandem má výhody a nevýhody. Hlavní výhodou takového kotle je, že toto zařízení prakticky nevyžaduje žádné služby a finanční náklady na celou životnost. Nepřímý topná kotle nepřetěžuje elektrickou síť s nadměrným zatížením, což je velmi důležité pro regiony, kde je pozorován pokles napětí.

See also  Rozdíl mezi zvlhčovačem páry a ultrazvukového vzduchu

Je velmi pohodlné používat nepřímý topný kotel, který pracuje s plynovým kotlem s jedním obvodem. Takový kotel je racionálně konzumován vodou, protože nevyžaduje vyčerpání velkého množství vody až do okamžiku, kdy horká voda půjde. Takový kotel velmi rychle zahřívá vodu a s tímto zařízením lze připojit několik mixérů, které lze lokalizovat na různých místech domu nebo bytu.

Tepelný výměník nepřímého topného kotle pracuje za podmínek, které zcela eliminují tvorbu měřítka. Konstrukce také zabraňuje tvorbě škodlivých mikroorganismů uvnitř zařízení. Nepřímý topný kotel nevyžaduje periodické čištění a může pracovat déle než deset let bez jakékoli služby.

Tepelný výměník nepřímého topného kotle má zvláštní ochranu proti korozi. Tato ochrana velmi efektivně chrání tyto prvky kotle před putujícími proudy, které se odehrávají ve vodních cestách.

Nepřímé topné kotle mají několik nevýznamných minusů, jejichž seznam obsahuje:

Výhody obou typů

Každá možnost kotlů má řadu funkcí pozitivních i negativních. Musí být zváženy, abyste mohli učinit dostatečné rozhodnutí nainstalovat určitý model kotle. Výhody modelů s jedním obvodem:

 • Mít automatický bezpečnostní systém. Je možné nakonfigurovat nejpřijatelnější režim spotřeby plynu a provoz kotle.
 • Na základě takových kotlů můžete vytvořit různé topné systémy s zapojením ve všech místnostech.
 • Přítomnost speciálních klimatických regulačních senzorů. Pomáhají zvyšovat nebo snižovat přívod a zahřívání plynu v závislosti na teplotě okolí.
 • Spolehlivost a snadnost provozu.
 • Dlouhá životnost.

Všechny tyto výhody umožňují mnohým vybrat si přesně ve prospěch možnosti jediného obvodu. Kromě toho je to levnější než většina modelů s dvojím obvodu.

rozdíl, mezi, jedním, obvodem

Nezapomeňte však na výhody dvojitého kotva:

 • Bude to stát levnější než jeden kotel a kotel současně. Pokud chcete poskytnout své bydlení s horkou vodou, pak je tato možnost výhodnější.
 • Voda se neustále zahřívá a v nádrži se nehromadí, například v kotli. Je vyhříván přesně o částku, kterou potřebujete, a v důsledku chlazení nedochází k ztrátám teplem.
 • Model má malé velikosti a je pohodlně umístěn ve skromné ​​místnosti. Za určitých podmínek můžete zařízení nainstalovat i na nerezidentiální území.

Každý si samozřejmě vybere kotel pro sebe v závislosti na osobních preferencích, ale je lepší vypočítat potřebnou energii předem, aby se přeplňovalo za příliš výkonné možnosti.

Tento indikátor závisí na oblasti vyhřívaných prostor, jakož i na nezbytné konstantní teplotě a počtu lidí, kteří žijí v tomto domě. Mnoho odborníků doporučuje, pokud je to nutné, přívod horké vody, kupte si kotle s jedním obvodem a kumulativní nádrž pro vytápění vody litrů o 200. Někdo doporučuje kombinovat jednoobvodový kotel s plynovým sloupcem pro topnou vodu.

Jaký je rozdíl mezi kotlem s jedním obvodem a dvojitým obvodem

Jakýkoli plynový kotel je primárně navržen tak, aby v místnosti vykonával funkci vytápění. Ale na trhu vytápěcího zařízení jsou tyto jednotky reprezentovány dvěma typy a ne každý kupující ví, jak se kotel na jednom obvodu liší od dvojitého obvodu. Nejlepší způsob, jak si vybrat jedno z těchto zařízení, je nejprve se ponořit do jejich technického a funkčního rozdílu sám. V článku hlavní instalatér řekne, jak se kotel na jednom okruhu liší od dvojitého okruhu.

Při výběru toho, co je lepší, kotle s jedním obvodem nebo dvojitým okruhu, měli byste studovat princip práce, podobnosti a rozdílů v každém typu:

 • Design s jedním obrysem. liší se ve vysokém výkonu. Jako výměník tepla se používá tekoucí cívka nebo „vodní košile“ z litiny nebo oceli.
 • Zařízení se dvěma obrysy. výměník tepla kolem obvodu obklopuje serpentin připojený k systému zásobování teplou vodou nebo nepřímým topným kotlem zabudovaným do budovy kotle.

Rozdíl mezi topným kotlem se dvěma obrysy z kotle s jedním obrysem spočívá v účelu. Modely bez vestavěného druhého obvodu jsou vyrobeny výhradně pro vytápění, ale s možností dalšího opětovného vybavení pro přívod horké vody přes externí kotel. Zařízení se dvěma obrysy je schopno současně pracovat pro topní systém a věno.

a) 1- kotle s jedním obvodem, 2-CO systém, 3- Připojení k systému DHW, 4- nepřímý topný kotel, 5-studený voda; b) 1- kotle s dvojitým obvodem, 2-systémový systém, 3- připojení k systému DHW, 4-studená voda

See also  Je možné uložit kožešinový kabát do mrazničky

Výhoda kotlů kontury plynu 2 z jednoho okruhu spočívá v rychlém přijetí horké vody. Vytápění se provádí dvěma způsoby:

Pro top vodu je zapotřebí asi 30% dalšího tepla. Při přechodu do letního režimu, modely s proudícím metodou vytápění, strávte určité množství plynu pro vstup do provozního režimu.

Srovnávací spotřeba plynu během provozu kotlů s jedním obvodem a dvojitým obvodem ukazuje, že první modely jsou ekonomičtější. Ale to je opravdu pouze za optimálních podmínek, aniž by se zohlednilo náklady na instalaci a připojení nepřímého topného kotle.

1) Boillery pouzdro, 2) tepelná izolace z polyuretanové pěny, 3) čerpadlo, které poskytuje cirkulaci chladicí kapaliny přes výměník tepla kotle, 4) výměník tepla, 5) přívodní potrubí studené vody, 6) expanzní nádrž, 7) kontrolní ventil, 8) DHW systém, 9) cirkulační trubka, 10) cirkulační čerpadlo, 11) termostat, 12) bezpečnostní ventil, 13) nouzový odtok

Při zohlednění ekonomičnosti se bere v úvahu několik faktorů:

 • Technické charakteristiky jednotek se dvěma obrysy. Pro vytápění zařízení technická dokumentace označuje propustnost. Tento parametr ukazuje, kolik horké vody bude zahříváno za minutu.
 • Obvykle je koeficient 10-15L, pro jednotky používající tokové vytápění a 45-60 litrů pro modely s vestavěnou kapacitou vyrovnávací paměti. Pokud tento svazek nestačí, musíte nainstalovat externí úložnou kapacitu.
 • Náklady na připojení kapacity. Kotel, náklady od 40 do 80% nákladů na generátor tepla plynu (v závislosti na vybraném modelu).
 • Náklady na Gaz. design s jedním obrysem, utrácí méně plynu a pracuje výhradně na vytápění systému topení. Po připojení kotle budou vyžadovány další náklady na 10-20%pro zahřívání a udržování teploty vody v nádobě.

V důsledku toho je vybavení s jedním obrysem ekonomičtější, ale pouze pokud je plánováno používat vybraný model topného zařízení, přísně pro zamýšlený účel. Spojování kotle, vytváří si vlastní úpravy a dělá design se dvěma obrysy ekonomicky.

Na co by měl kupující věnovat pozornost při výběru topného kotle?

Při nákupu jednoho obvodového nebo dvojitého kotva.obvodového kotle sledují, aby věnovali pozornost své síle, výkonu a kvalitě komponent. Nejprve musíte prohlédnout hořák. Ekonomická operace topného zařízení přímo na něm závisí.

Je důležité, aby jeho design přímo přispěl k přemístění vzduchu a plynu, což zase zajišťuje úplné spalování paliva bez převrácení chemikálie. Mínus hořáku spočívá v dalším hluku, který se vytvoří během ventilátoru.

Výměník tepla v kotli. Umožňuje upravit úroveň přísunu tepla. Nejlepší je zakoupit kotle, ve kterých je výměník tepla zabudován do oceli nebo mědi. Tyto složky se vyznačují zvýšenou odolností vůči negativnímu vlivu vnějšího prostředí. Takové materiály mají mimo jiné dobrou tepelnou vodivost.

Automatizace a elektronika v topném kotli. Je dobré, pokud je váš kotel vybaven speciálními senzory. To umožní bez problémů stisknutím páru tlačítek k regulaci jeho práce a výkonu.

Je však třeba pochopit, že v situaci spojené s vypnutím elektrické energie bude ochrana topného kotle určitě fungovat a pak se dodávka paliva zastaví. Při nákupu proto vyberte modely, které zajišťují její práci a regulaci i v nouzových případech.

Kteří výrobci si vybrat? Mnoho kupujících věří, že volba by měla být zastavena v kotlích ruské a německé produkce. Jsou snadno ovládány, rychle namontovány, lze je snadno doručit. Oprava nezpůsobí zbytečnou bolest hlavy, takže i v nejmenších osadách existují servisní centra pro opravu topného zařízení.

Mimochodem, italské.vyrobené topné kotle způsobují stížnosti kupujících, kteří si stěžují na krátkou záruční dobu, problémy s opravou a hledáním součástí dílů. Proto musíte pečlivě zvážit výběr takového vybavení, které poskytuje teplo a pohodlí ve vaší domácnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS