Rozdíl mezi zvlhčovačem páry a ultrazvukového vzduchu

Co si vybrat: Ultrazvukový nebo parní zvlhčovač

Normální úroveň vlhkosti je nutná nejen pro zajištění zdraví organismu pro děti a dospělé, ale také nábytek, parket a rostliny také potřebují pohodlné prostředí. Proto by měl být výběr zvlhčovače brát vážně. Zvažte, co je lepší než pára nebo ultrazvukový zvlhčovač.

Princip provozu tohoto zařízení se podobá obyčejné elektrické konvici. Voda, která byla nalita dovnitř, se vaří a uvolňuje ve formě páry.

rozdíl, mezi, zvlhčovačem, páry, ultrazvukového, vzduchu
 • Pára se vypařuje s výkonem přibližně 700 gramů tekutiny za hodinu, což není charakteristické pro jiné druhy;
 • Steam sterility nezávisí na čistotě a kvalitě vody;
 • Používá se v medicíně jako zařízení pro inhalaci;
 • Bezpečnostní. Když je kryt volně uzavřen, zařízení nebude fungovat, a když se veškerá voda odpaří v nádrži, zařízení se vypne;
 • Filtry a kazety se nepoužívají, takže je nebudete muset neustále vyměňovat;
 • Přítomnost indikátoru, který ukazuje, kolik vody zbývá;
 • Dostupnost. Ceny za parní zařízení jsou mnohem menší než jiné typy.
 • Spotřeba velkého množství elektřiny;
 • Vroucí tekutina v zařízení vytváří charakteristický šum, který může přispět k neklidnému spánku při práci v noci;
 • Horká pára zvyšuje teplotu v místnosti;
 • Tento typ zvlhčovače je nepřijatelný vložit do veřejné domény, můžete se popálit s horkou párou.
 • Doporučuje se používat ve sklenících, domácím rozích s květinami, v zimních zahradách;
 • V lékařských potřebách, pro inhalaci, tak pro aromaterapii.

Značka Swiss.typ typu Steam.typu Swiss Boneco získala širokou popularitu na rozlehlosti ruského trhu.

Boneco 2031 vede sestavu zařízení této společnosti a je skvělou možností nákupu.

A společnost Stadler Ford Fred zase vydala zařízení F-005EH/F-008EH/F-014H/F-015RH série, a to nejen pro zajištění pohodlné vlhkosti, ale také pro jedinečný návrhář do interiéru.

Polarisové modely jsou také pozorností kvůli jeho funkčnosti a designu. Například Polaris PUH 0607 má dálkové ovládání, možnost ionizace vzduchu a vypadá skvěle v interiéru.

Princip provozu a návrh ultrazvukového zvlhčovače

Konstrukce nejjednoduššího zvlhčovače tohoto typu se skládá z:

 • nádoby na vodu;
 • Změkčení kazety a očištění kapaliny od mechanických nečistot a znečištění;
 • Piezo emitor;
 • generátor;
 • Ventilátor s nízkou rychlostí.

Design typického vzduchového zvlhčovače

Práce takového zařízení je založena na přeměně vody na „studenou mlhu“. Navzdory konstrukčním rysům a rozdílům ve funkčnosti prezentované na domácím trhu modelů je provozní schéma vzduchového zvlhčovače jeden: jeden:

 • Destilovaná voda se nalije do nádoby;
 • Kapalina prochází zrcadlem a čisticí kazetou z nečistot;
 • Pak vstoupí do kamery výparníku, kde se pod vlivem piezo emitoru promění v vodní prach.

Generátor tvoří elektrický signál, s nímž jsou elektrické impulsy nastaveny požadovanou frekvenci. Membrána prvku piezoeu vibruje s frekvencí více než 20 tisíc. Jednou sekundu, rozbijte vodu na částice, které jsou tak malé, že se neusazují pod vlivem gravitace a jsou drženy ve vzduchu. Pomocí ventilátoru nainstalovaného v pouzdru je vodní prach dodáván do trysek zařízení a vstupuje do okolního prostoru.

Dnes je většina moderních modelů takových klimatických technologií navíc vybavena:

 • hygrometr pro přesné měření vlhkosti v místnosti;
 • elektronická řídicí jednotka, která vám umožní ovládat provoz zařízení a udržovat určitou úroveň vlhkosti v areálu;
 • Antibakteriální filtr obsahující stříbrné ionty.

Díky použití emitoru Piezo dochází k tvorbě vodní mlhy bez ohřející vody, což výrazně snižuje spotřebu energie a zaručuje úplnou bezpečnost během provozu zařízení.

rozdíl, mezi, zvlhčovačem, páry, ultrazvukového, vzduchu

Jak vybrat zvlhčovač

Vlhkost vzduchu je jedním z nejdůležitějších parametrů, které určují pohodlnou existenci člověka. Bohužel však moderní podmínky existence v městském prostředí velmi často neodpovídají nezbytným charakteristikám, a proto musí být uměle upravovány uměle. Vzduchové zvlhčovače jsou domácí spotřebiče pro upravení vlhkosti a nejsou o nic méně důležité domácí zařízení než deska nebo mikrovlnná trouba. O tom, zda potřebujete zvlhčovač a jak si vybrat jeden nebo druhý model, to dnes řekneme v našem článku.

See also  Bosch pračka s funkcí páry

Abychom pochopili, zda potřebujete zvlhčovač, stačí koupit levný hygrometr (zařízení pro měření vlhkosti vzduchu). Analogová verze náklady od 150 v obchodech Moskvy, digitální od 6-7 v čínských online obchodech. Nejčastěji však v obchodech najdete kombinované povětrnostní stanice, které nejen měří vlhkost vzduchu, ale také ukazují teplotu uvnitř nebo vně místnosti, předpovídají počasí pomocí barometru a také obsahují budík, kalendář a další funkce.

Levná meteorologická stanice Oregon Scientific BAR310HG ukáže teplotu, tlak a vlhkost v místnosti

Pohodlná vlhkost vzduchu (hodnota charakterizující obsah vodní páry v atmosféře) leží v rozmezí od 40 do 60%. Pokud je číslo, které obdržíte v důsledku měření, pod touto hranicí, potřebujete zvlhčovač (a pokud je velmi nižší, pak ho opravdu potřebujete), pokud to ani nepotřebujete pro nic.

Měření by samozřejmě měla být prováděna několik dní v řadě a ještě lepší v zimě. Zima pro většinu domácností Ruska je rozhodujícím faktorem, protože v typických domech, bez ohledu na počet podlaží baterie ústředního topení, nejsou vybaveny regulačními orgány úrovně vylučovaného tepla. A proto baterie unášejí vzduch na limit (zejména v noci) a vytvářejí pro lidi nepříjemnou atmosféru nepříjemnou. Všechno není tak jednoduché s klimatizačními jednotkami: Moderní rozdělené systémy s funkcí „částečné drenáž“ jsou schopny poskytnout v místnosti vysoce kvalitní mikroklima, ale jsou mnohem dražší, vyžadují více, a pokud se zlomí, oprava bude stát stát skoro jako nákup nové jednotky.

Obecně platí, že pokud vaše hlava často bolí v bytě, pocit suchu je neustále trápen, kůže se loupá, cítíte potíže s dýcháním nebo si všimnete, že se zhoršuje obecné zdraví (neustálá ospalost, rozptýlení, nízká výkon, špatná imunita, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava, zvýšená únava ). stojí za zvážení vlhkosti v bytě a začnete hygrometr. Pro děti je samozřejmě také nezbytná normální úroveň vlhkosti. A konečně bude užitečné zmínit, že nedostatečná vlhkost nepříznivě ovlivňuje nábytek, a dokonce i na parketových podlahách. vyschnou a praskají mnohem rychleji.

Příjemné, ale volitelné funkce

Čištění vzduchu. Pokud jsou filtry nainstalovány v ultrazvukovém zvlhčovači, pak výrobce obvykle prohlašuje tuto funkci, pokud jsou filtry antibakteriální. prohlašuje hlasitě. Ale zvlhčovač však není čistič vzduchu, jeho účinek na čištění vzduchu může být pouze pomocný. S vážnými zdravotními problémy. Alergie, astma. doporučuje se čistič vzduchu. možná s hydratační funkcí. Filtry je třeba změnit. položka dodatečné náklady. To vše se nevztahuje na zařízení s tradičním způsobem, jak zvlhčovat. existují filtry povinná část struktury, a pokud jsou antibakteriální. tím lepší.

Aromatizace vzduchu. Obvykle se doporučuje, aby byla chuť nalita do speciální tobolky, skrze kterou dochází k vzduchovému plotu. Nepoužívejte příchutě (zpravidla mají v zařízeních bez takové věci a nalijte je jednoduše do vody. zničte zařízení.

Ionizace. Předpokládá se, že obohacení vzduchu negativně nabité částice. ionty, které mají schopnost přilákat a udržovat vlhkost, přispívá k lepší hydrataci vzduchu. Optimální, pokud je ionizace odpojena.

See also  Jak vyčistit nefbrikský vakuový čistič supra

Podsvícení vody. V tomto případě může zvlhčovač také pracovat s noční lampou. Je důležité, aby se podsvícení v případě potřeby odpojilo.

Tipy pro výběr zařízení

Pokud jste přišli na to, které vzduchové zvlhčovače jsou pro vás lepší pára nebo ultrazvukové, je čas jít do obchodu a provést nákup. Bude úspěšný v případě plnění pravidel Protozoa:

 • Zařízení by mělo být zakoupeno pouze od známých výrobců, které prodávají zástupci oficiální obchodní sítě;
 • Před nákupem musíte přesně vědět maximální velikost obsluhovaných prostor a korelovat je s výkonem konkrétního modelu;
 • Je vhodné spolu s prodávajícím provést nejjednodušší výpočet trvání práce při plném doplňování doplňování na základě časové spotřeby tekutin;
 • Brát v úvahu přítomnost dětí, starších a nemocných lidí, zvířat a rostlin, aby bylo možné použít zvlhčovač vybraného typu, aby byl co nejpohodlnější a nejbezpečnější. Pro květiny je lepší koupit parní zařízení. V rezidenčních a kancelářských prostorách je pohodlnější používat ultrazvukový model;
 • Určete sami přijatelnou úroveň spotřeby energie a hluku;
 • Zjistěte o dostupnosti automatizace a dalších možnostech pro model, který se vám líbí, a rozhodněte se, zda budete během provozu potřebovat vše;
 • Svěřte svůj vlastní estetický instinkt. Výrobce, který věnuje náležitou pozornost designu svých produktů, nutně používá pouze spolehlivé materiály a poskytuje vysoce kvalitní sestavení produktu.

května 2019, 17:11 30. října 2019 23:45 O trestných činech odkazuje na aktuální článek

Historie zvlhčovačů vzduchu

Navzdory skutečnosti, že téma zvlhčování vzduchu se pro většinu z nás v poslední době stalo relevantním, má samotný vzduchový zvlhčovač již působivou historii. Nebudeme uvažovat o profesionálních hydratačních zařízeních vzduchu, která se používají v průmyslu, ale přebýváme na zvlhčovačích domácnosti. Jedním z prvních vzduchových partnerů byl zvlhčovač Steam. Princip provozu tohoto typu zvlhčovače je podobný provozu obyčejné elektrické konvice: s pomocí topných prvků je voda přivezena k varu a poté je vodní pára vytvořená ventilátorem vytlačena ze zařízení do místnosti. Výrobci zvlhčovačů vzduchu se však nezastavili a v polovině 20. století se objevil ultrazvukový zvlhčovač. Princip provozu takového zařízení se zásadně liší od provozu zvlhčovače páry. S pomocí speciálního prvku (membrány), který se pohybuje od ultrazvukové frekvence, je voda rozdělena do nejmenších kapiček jako síto. Drrips jsou tak malé, že všechny dohromady tvoří vodní zákal, který je používán ventilátorem ze zařízení a zvlhčuje vnitřní vzduch. Musíte si tedy vybrat. ultrazvukový zvlhčovač nebo zvlhčovač páry. Aby nedošlo k chybě, stojí za zvážení slabostí a silných stránek každého z zvlhčovačů vzduchu.

Zvlhčovač páry vzduchu se rychle nasycuje s vlhkostí kolem sebe sama. Vzhledem k tomu, že voda v tomto zařízení se zahřívá až do stavu ve tvaru páry, nehrozí žádné nebezpečí, že bakterie a spóry plísní z vody spadnou do vnitřního vzduchu. Pro inhalaci lze také použít toto zařízení (v přítomnosti speciálního oddílu pro aromatické oleje). Hluk z provozu parního zvlhčovače vzduchu je velmi malý, ale spotřeba elektřiny pro toto zařízení je významná, a proto je jeho konstantní práce pro uživatele drahá. Pokud jde o odchod zvlhčovače páry, je to podobné čištění elektrické konvice z měřítka, která se tvoří na vnitřních stěnách zařízení, a zejména na topných prvcích. Horká pára vycházející ze zařízení je schopna zvýšit teplotu vnitřního vzduchu o několik stupňů.

Jaký je rozdíl mezi ultrazvukovým zvlhčovačem z tradičního

Zvlhčovače pracující podle principu ultrazvukové saturace vzduchu s vlhkostí se radikálně liší od tradičních zařízení, která zvlhčují vzduchové hmoty odpařováním vody z povrchu mokré kazety. Taková zařízení, která se nazývají chladné zvlhčovače, se vyznačují nízkým výkonem a spotřebovaným malým výkonem. jsou optimální pro instalaci v místnostech, kde relativní vlhkost prakticky odpovídá pohodlné známce 60%. Při rozhodování, na kterém zvlhčovač na nákup: ultrazvukový nebo tradiční, je vhodné vzít v úvahu funkční účel podávané zóny, její objem a požadavky na přípustnou úroveň vlhkosti.

See also  Vrtný stroj z motoru z praní

Při výběru modelu zvlhčovače vzduchu se nejprve doporučuje vycházet z oblasti místnosti, produktivitu zařízení a objemu vodní nádrže. Rovněž stojí za to věnovat pozornost síle, přítomnosti funkce udržování dané vlhkosti vzduchu a hladiny hluku vytvořenou zařízením. Klíčovou výhodou takových zařízení je zařízení ionizátorů a kazety pro dezinfekční vzduch, filtry pro čištění a změkčení vody.

Společnost „Moskevské inženýrské centrum“ nabízí širokou škálu ultrazvukových zvlhčovačů Dantex, vybavené časovačem, indikátory vlhkosti vzduchu a hladinou vody. Mnoho modelů má super.ten, moderní design a má dotykový panel, který výrazně usnadňuje provoz zařízení. Od nás si můžete koupit efektivní a spolehlivý ultrazvukový vzduchový zvlhčovač. který vám vybere, naši profesionálně připraveni konzultanti vám řeknou.

Stávající přístupy „Make sami“

Možná hlavní výhodou zvlhčených domů je potěšení z práce a nízké náklady na produkt. Nejoriginálnější domácí zvlhčovače na internetu:

Použití baterie ústředního topení

Tato možnost je nejjednodušší, ale také nejnižší produktivní. podle recenzí denně se odpařuje až 0.5 litrů. Kromě toho je rychlost odpařování vysoce závislá na teplotě baterie, vlhkosti v místnosti a odpařovací oblasti. Použití mokrých ručníků je plné koroze baterie a potřebou její překreslení.

Návrhy odpařování chladu

Tyto návrhy kombinují zvýšení oblasti odpařování (v důsledku použití gázy, hadrů, papírových ručníků atd.) a rozšířené používání počítačových fanoušků. Jako kontejner používají lidé kbelíky, plátěné nádoby a dokonce i boxy na dřevo. Gáza do vody musí být často změněna, t.na. Znečištěná usazovacím prachem, pak voda začne kvete a „vůně“. Podle recenzí mohou takové jednotky odpařit několik litrů denně, což zjevně nestačí pro plnou vlhkost, ale alespoň něco.

Domácí vzduchové potíže

Zde lidé experimentují hlavně s CD, méně často s gramplasty. Jedním z hlavních míst diskuse je fórum IXBT: http: // fórum.IXBT.Kompost.CGI?ID = tisk: 64: 2746 Podobné vzory jsou nejproduktivnějšími strukturami pro kutily, ale náklady na práci, horší než estetika a kvalita hluku (tok vody).

Pokud již používáte zvlhčovač, podělte se o své zkušenosti v komentářích. Také se ještě musím rozhodnout ve prospěch rozhodnutí.

Rozsah ultrazvukových zvlhčovačů

Ultrazvuk.typ zvlhčovače jsou instalovány v místnostech, kde je úroveň vlhkosti nedostatečná kvůli provozu klimatizačních zařízení a topného zařízení. Obzvláště pozorný k udržení nezbytné vlhkosti v dětských pokojích. malé děti jsou obzvláště citlivé na nízkou vlhkost v důsledku intenzivních metabolických procesů v těle a nedostatečně vytvořeným termoregulačním systémem.

S umělou vlhkostí živého nebo pracovního prostoru je důležité zabránit překrývání vody. důsledky toho lze vyjádřit při zvýšené reprodukci patogenů a v důsledku toho ve zvýšení incidence. Na rozdíl od jednodušších v jejich instalaci jsou modely ultrazvuku pro ultrazvuku domácnosti vybaveny parou a tradičními nachlazeními a umožňují vám instalovat, ovládat a regulovat úroveň vlhkosti. Komplexní hodnocení všech výhod ultrazvukového zvlhčovače. Přinese vám výhodu nebo škodu. můžete jednoznačně odpovědět, že použití takového zařízení je mnohem pozitivnější body než negativní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS