Rozdíly Split systémy z klimatizace krátké

Jaký je systém rozdělení a jak se liší od obvyklého klimatizace

Každý, kdo se snažil vyřešit problém vzduchového chlazení v domě nebo bytu, má alespoň přibližnou představu o tom, jaký Split System. Tato verze klimatizace s důvěrou vyšel starověký “Okanov” a zachovává popularitu po mnoho let.

Pochopení vlastností Split System vám umožní zvolit vhodný model a správně uspořádat jeho provoz.

V tomto materiálu budeme hovořit o zařízení a principech provozu Split Systems, stejně jako budeme hovořit o inteligenci instalace, která by měla být pozorována tak, aby technika bude sloužit po mnoho let.

Jak jsou uspořádány klimatizace pro domácnost: podrobné pokyny od A do Z

Pod klimatizací se často znamenají, že vzduchová chladicí zařízení jsou často znamenají, ve kterých jsou všechny potřebné prvky shromážděny v jednom případě. Obvykle volal monobloky.

Na principu chlazení je přístroj rozdělen do:

Modely kompresoru jsou klasickou volbou, která pracuje na stejném mechanismu jako chladničku, to je na freonu. V závislosti na volbě instalace zahrnují:

Pro lepší pochopení porovnáváme vnitřní zařízení klimatizace s lidským tělem:

 • Kompresor je srdce, které zajišťuje nepřerušovaný pohyb chladiva (“krev”) pod tlakem;
 • Kondenzátor je lehký, kde freon mění plynný stav do kapaliny;
 • Výparník je stejné plíce, kde kapalný chladivo se změní na plyn;
 • Měď a hliníkové trubky. cévy pro freon, přes které všechny orgány interagují;
 • Ventilátory vzduchu jsou srovnatelné s nosem a ústy;
 • Fanoušci vedou studené proudy vzduchu do místnosti a horké na ulici vzduchem; Proces se podobá systému trávení.

Princip chlazení ve všech typech monobloků kompresorů je běžný.

 • Okno, stěna a některé modely venkovní (mobilní) zařízení se vzduchem vychladnou z ulice. Proto je kvalita jejich práce vyšší než u analogů s jedním vzduchovým kanálem, který mění pouze teplotu, ale neobohacuje obytné prostory s kyslíkem.
 • Do palety teče kondenzát v mobilní klimatizaci. Nejčastěji se odstraní ručně. Ve zbytku výrobků je automatický odvodňovací systém.

Výparný princip je založen na cirkulaci vody. Podobné zařízení zvané mobilní (podlaha) klimatizace bez klimatizace.

Chcete-li pracovat zařízení, je nutné neustále naplnit speciální zásobník se studenou vodou. Vestavěné čerpadlo slouží na odpařovací mřížku, která má buněčnou strukturu.

Jeho design zvyšuje oblast kontaktu s vodou vzduchem, což umožňuje dosáhnout maximálního chladicího účinku.

Hlavní částí odpařovací klimatizace je ventilátor a elektromotor, který poskytuje otáčení oběžného kola. Vestavěný elektrický řídicí obvod umožňuje nastavit hlasitost a rychlost zásobování vzduchu.

Tyto modely se často vyskytují v miniaturním provedení k ochlazení malých objemů pracoviště, například uvnitř kabiny vozu.

Z hlediska chlazení jsou výparní struktury jedinečně nižší než klimatizační kondicionéry kompresorů.

Pro bezvadné chlazení místnosti musíte dodržovat dvě podmínky:

 • Slouží výjimečně suchý vzduch do filtru, který výrazně zlepšuje odpařování vody z něj.
 • Použijte příliv čerstvého vzduchu z ulice, aby se zabránilo přeplnění místnosti.

Koupit Mobilní klimatizace bez vzdušného potrubí dává smysl v případě, že žijete v regionu s suchým horkým klimatem. Jinak bude plýtvání penězi.

Na moderním trhu můžete zřídka splnit klimatizační zařízení pomocí pouze jedné funkce chlazení. Nejčastěji je navíc schopnost sušit, větrat, navlhčit, vyčistit vzduch.

Všechny tyto funkce jsou instalovány jako nezávislé nebo částečně závislé režimy. Mohou být vybrány na dálkovém nebo ovládacím displeji.

Mobilní klimatizace Recenze Zanussi ZACM-MP-III /, Osobní zkušenost autora

V posledních 2-3 letech, léto v Petrohradu překvapuje množství solárních a smyslných dnů. Takže naše rodina se rozhodla uniknout z bodové techniky pro chladicí vzduch.

Zpočátku bylo rozhodnuto instalovat Split System. Ale v procesu konzultací s průvodcem instalací se ukázalo, že je požadována střecha. Při hledání klíče od uzavřeného výjezdu byly skutečnosti zjištěno, o kterém, jak my, možná, někteří lidé prostě nevědí:

 • Je nutné získat povolení od společnosti HCEK pro instalaci externího bloku systému Split;
 • Ujistěte se, že souhlasíte s sousedy, sbírejte jejich podpisy.

Tyto úkoly rychle ochlazily náš zápal. Rozhodli jsme se dělat s klimatizací bez externího bloku.

Při hledání celého internetu při hledání optimální možnosti s přihlédnutím k našim starým oknům, rodinným rozpočtem a dočasným pobytem v tomto bytě. Vyberte si venkovní kompresorové klimatizace z Zanussi.

Když doručili nákup, byl jsem trochu vyděšen velikostí krabice, která představila, že samotné zařízení bylo stejné obrovské rozměry. Stín zklamání se okamžitě přiblížil.

Objem zařízení se naštěstí ukázalo, že je přijatelný: výška 66 cm, šířka stran o 32 cm.

Monoblock pracuje na freonu, stejně jako všechna klimatizační kompresorová zařízení. Teď to budu podrobněji popsat:

 • Můžete sušit, ventilovat a vychladnout vzduch vnitřní.
 • Při režimu chlazení se navrhuje nastavit rychlost otáčení ventilátoru a teplotu vzduchu v rozmezí od 18 do 32 stupňů Celsia.
 • Tam je vestavěný časovač. Umožňuje konfigurovat automatické vypnutí nebo zapnutí zařízení po určité době.
 • Samostatně je zde noční režim provozu.
 • Zobrazený USB konektor je navržen tak, aby nabíjen baterie jiných digitálních zařízení.
 • Vhodně umístěné na stole nebo podlahu s jednoduchými nohama.
See also  Jak přivést do okna mobilní klimatizaci

Automatické a ruční odstranění kondenzátu. Pokyny říkají, že při práci v režimu odvodnění nebo v interiéru s vysokou vlhkostí je nutné ručně odstranit kondenzát. K tomu souprava obsahuje vypouštěcí hadici.

Typy klimatizací domácností

Existují tři segmenty tohoto typu technologie. Mezi ně patří domácnost, polo-průmyslové a průmyslové systémy, ale považují ji pouze první z nich. Pro chlazení nebo vytápění v bytě nebo sněmovně lze použít tři typy agregátů:

Před pokračováním o porovnávání konkurentů musím říci “pár slov” o všech modelech.

Okenní zařízení

První, monobloky, v obytných prostorách nejsou tak šťastní. Příčiny. silný hluk, významné snížení v oblasti oken. Další mínus okna design je pronikání studeného vzduchu do místnosti v zimě.

Mobilní zařízení

Venkovní zařízení. mobilní klimatizace. Nevyžadují speciální instalaci, připojení dvou částí systému dálnice. Prostě nejsou. Oba kompaktní bloky jsou umístěny v jednom případě, a flexibilní hadice je navržena tak, aby odstranila horký vzduch, který je odstraněn na ulici.

Site Split Systems

Tyto modely jsou rozděleny systémy (z angličtiny “dělení”). sestávají ze 2 bloků (nebo více). Externí modul je vždy přítomen v jedné instanci. Je namontován na vnějších stěnách budov. Vzhledem k tomu, že je v něm šéf “violater klidu mysli” (hlučný kompresor), vnitřní část se vyznačuje téměř neotřesitelnou prací, malými, kompaktními velikostmi.

Typický klimatizace na stěnu má pouze dva bloky: 1 venkovní a 1 vnitřní. Výjimka je multi-Split System. V takových modelech místních bloků mohou být od 2 do 16 (!) věci. Všechny položky (nebo část) se mohou lišit v typu návrhu, takže je můžete nainstalovat kdekoli: na zdi, v ventilačním systému pod stropem nebo v zavěšené konstrukci.

Jaká klimatizace je lepší: venkovní nebo zeď? Je jasné, že nepříjemné okenní monobloky nemá smysl zvážit v úloze žadatele o název optimálního zařízení. To je záměrně ztrácí možnost ve většině případů. Proto pouze dva účastníci opustili v soutěži. venkovní a nástěnné nástroje. Chcete-li odpovědět na danou otázku podrobně, musíte se seznámit se všemi vlastnostmi, stejně jako s výhodami a nevýhodami obou kandidátů.

Typy klimatizací pro obytné prostory

Všechny chladicí jednotky pracují na principu chladničky. tepelná energie je přenesena z jednoho média do jiného freonu, který se střídavě odpaří a kondenzuje ve 2 výměnících tepla. Proto jsou klimatizace rozděleny do druhů jiných funkcí. provoz, konstruktivní konstrukce, montážní metoda.

Podle pracovního algoritmu jsou všechny klimatizační systémy pro domácnost (SLE) rozděleny do 2 typů:

 • Konvenční chladiče pracující v režimu ON / OFF (Start / Stop). Když je teplota místnosti přivedena k uživatelsky definované úrovni, zastaví se kompresor zařízení, zastaví se freon pohyb. Pak se místnost zahřívá o 2-3 stupně, kompresor znovu spustí.
 • V modelech střídače funguje kompresor neustále. Získání teplotních čidel, regulátor uvádí příkazy k elektronickému měniči obvodu. řídicí jednotka elektromotoru. Druhá změní četnost proudu, počet revolucí rotoru, respektive výkon kompresoru.

Níže uvádíme výhody a nevýhody obou režimů, pak vám pomůžeme zvolit správnou klimatizaci pro domácnost vhodný pro konkrétní provozní podmínky.

Prováděním a metodou instalace rozlišují 3 typy domácích úkolů:

 • Split systém se dvěma samostatnými bloky. vnitřní a venkovní;
 • Jednotka monobloku;
 • Mobilní klimatizace, také monoblok.

Monobloky volání zařízení bez vnějších freonových silnic, všechny vybavení je umístěno uvnitř jednoho pouzdra. Monobloky jsou také 2 typy. “střídače” a “start / stop”. Zvažte samostatně každou možnost, zdvihací výhody s nevýhodami.

Chcete-li seznámit se s existujícími typy klimatizátorů, navrhujeme návštěvu online klimatické technologie obchodu “Klondike”, který se nachází v Krymu. Na stejném místě se naučíte relevantní ceny a můžete si vybrat požadovaný model. od nízkorozměrných systémů rozdělených systémů do chladičů slavných značek Mitsubishi, Gree a další.

Výhody a cons Split Systems

Důležitý konstruktivní rozdíl mezi “rozdělením” ze zbývajících chladičů je separace SLE pro 2 bloky:

 • Vnější moduly objemné a hlučné vybavení. kompresor, axiální ventilátor, externí výměník tepla-kondenzátor, chladicí nádrž.
 • Vnitřní jednotka obsahuje chladič výparníku, řídicí desku, motor ventilátoru s nízkým hlukovým oběžným kolem, filtry, žaluzie.
 • Moduly jsou spojeny dvěma freonovými trubkami různých průměrů a elektrickým kabelem. Maximální délka komunikace. 7 m.

Poznámka. Není uveden zde úplný seznam funkčních prvků systému Split. Pokud se chcete dozvědět více o zařízení a principu provozu spotřebiče domácnosti, přejděte na vyhrazený odkaz.

Jediný významný nedostatek “rozdělení” stonků od samostatného uspořádání zařízení. to je komplikovaná instalace klimatizace. Zavěšení bloků nejsou problémem, co je nejdůležitější. na hermeticky spojené dálnice po házení vzduchu do vzduchu. Jak je Split System správně namontován, přečtěte si v samostatné publikaci.

Samostatný SLE s jistotou zabírají 90% trhu kvůli takovým výhodám:

 • Malá interní jednotka nezabírá užitečný byt;
 • Hlučné vybavení se vyjme s celkovým externím modulem;
 • Rozšířená elektrárna (2 8.2 kW) relativně s monobloky;
 • Schopnost vybrat si mezi několika konfiguracemi interních modulů.
rozdíly, split, systémy, klimatizace

Poslední položka vyžaduje vysvětlení. Jako standardní, vnitřní část “rozdělení” je připojena ke stěně v oblasti horní místnosti, například nad postelí. Kromě stěn existují i ​​další blokové návrhy:

 • Stropní modely jsou pozastaveny k překrývání;
 • Venkovní stropní přístroje se nechají montovat na podlahu z podlahy nebo do stropů;
 • Kancelářská (nevhodná) klimatizace se schovávají uvnitř vzduchových kanálů;
 • Moduly kazety jsou připojeny ke stropu místnosti, jsou používány ve spojení se suspendovanými nebo napínacími stropy;
 • Sloupcové bloky jsou nainstalovány na podlaze ve výhodném místě.

Vyjasnění. Tyto typy interních agregátů pracují společně se standardním venkovním modulem, jen dostatek výkonu. Kazety a sloupcové bloky patří do polo-průmyslových instalací zvýšené energie použité v prostorách slušného čtverce.

Dva. tři interní moduly mohou pracovat s jedním vnějším, vybaveným více připojovacími porty, kompresory a výměníkem tepla. Taková SCV se nazývá multi-Split systém, jeho pouliční blok je znatelně více a dražší než obvyklé.

Praxe ukazuje: levnější koupit 2 samostatné nízkoenergetické systémy než 1 blok do dvou pokojů

Mobilita mobilních modelů. mýtus

Oslavujeme jeden pozitivní okamžik. chladič monobloku vzduchu je mnohem snazší instalovat než systém rozdělení. Instalace spočívá v hermeticky výstupu trubky Ø100 mm přes okno nebo stěna ven. od něj klimatizace hází horký vzduch.

 • Celkový “box” zaujímá užitečnou oblast;
 • Nejlepším agregátem každého výrobce bude hluk, protože kompresor plus oba ventilátory jsou uvnitř monobloku;
 • Přírodní odvodnění kondenzátu na ulici chybí, během použití klimatizace musíte vyprázdnit speciální nádobu;
 • Chladicí kapacita stroje je omezena na výměníky tepla.
See also  Jak vypnout časovač na indukční desce

Podobné klimatizační jednotky pro byt se nazývají mobilní, protože pouzdro je vybaveno rukojetí a koly. Výrobci tvrdí: Zařízení lze přesunout, chlazovat jakoukoliv místnost, abyste si vybrali, takže nemusíte koupit několik “Split”.

Lyrická poznámka. Někdy se mobilní chladiče nazývají autonomní, ale to už smáče Frank Lie. Bez připojení k zásuvce neudělat bez jakýchkoliv.

Ve skutečnosti je mobilita klimatizace omezena na délku vzduchového kanálu připojeného ke stěně nebo okenním otvoru. Pokud potřebujete přesunout zařízení do jiné místnosti, musíte zajistit připojení k jinému oknu nebo znovu blbnout zeď. Podívejte se na video na výrobu okna vložky z plastu a ujistěte se, že je musíte nést na všechny místnosti spolu s chladičem:

Mobilní klimatizace vs Split System

Mobilní klimatizace a Site Split Systems jsou nejoblíbenější mezi zákaznickým zařízením. Aby bylo možné provést správnou volbu ve prospěch prvního nebo druhého zařízení, musíte je porovnat, zabývat se výhodami a nevýhodami každého.

Split systém nebo to, co doktor předepsal

Split System. Toto je klimatizované, rozdělené do 2 dílů vnitřních a vnějších bloků. (Split (Eng). Yaz.). Rozdělit, Split, Split). Vnitřní jednotka je umístěna uvnitř na stěně pod stropem a nebere v sobě mnoho místa a vnější jednotky venku. Pouliční jednotka je hlučná ve srovnání s pokojovou jednotkou, protože je umístěna nejen ventilátor, ale také kompresor. srdce jakékoliv klimatizace. Bloky jsou připojeny k měděným potrubím a kabelem, systém je namontován stacionární. Samozřejmě, v případě potřeby může být demontován a instalován na novém místě, například v případě pohybu.

Abyste mohli začít používat takovou klimatizaci, musíte jej nainstalovat a připojit jej. To vyžaduje mnoho různých, včetně specializovaných nástrojů, spotřebního materiálu a dovedností. Takže instalace klimatizací je lepší svěřit profesionály. Stojí za to vzít v úvahu skutečnost, že rozdělení systémy potřebují periodickou službu nejméně 1 čas za 2 roky.

Kromě chlazení, Split systém pracuje v topných režimech, sušení a recyklaci vzduchu. Taková klimatizace jsou považovány za nejsilnější a účinnější chladicí zařízení. Úroveň hluku uvnitř klimatizovaného pokoje se liší do 21 až 36 dB (A) a výkon ventilátoru s tímto 230. 500 m³ / h. Všechny uvedené parametry zaručují nejen příznivé mikroklima v bytě, ale také maximální pohodlí při používání každého dne.

Kolik je Split System?

Mobilní klimatizace

Současně jsou umístěny monoblokové zařízení, uvnitř případu, umístěte vnitřní a vnější bloky rozděleného systému. V souladu s tím jsou všechny nejvíce hlučné jednotky, jako například kompresor a fanoušci uvnitř. Úroveň hluku mobilní klimatizace během provozu je v rozmezí 52 dB (A), když výkon ventilátoru pouze 320 m³ / h. Být v jedné místnosti s takovým zařízením po chvíli se stává prostě nesnesitelným, a budete muset vybrat mezi pohodlnou úrovní hluku a teploty vzduchu. Co je tam mluvit o silném a uvolněném spánku a odpočinku.

Na internetu, mnoho informací, které mohou být mobilní klimatizace použity téměř ihned po zakoupení. Koupil, přivedl domů, zapnutý v zásuvce a radovat se, ale to není tak. Faktem je, že na jedné straně je mobilní klimatizace přiváděn do místnosti ochlazeného vzduchu a z opačné strany je přidělen teplý vzduch, který musí být odstraněn na ulici skrz otvor ve stěně odpovídajícího průměr.

Pro organizaci odstranění teplého vzduchu v soupravě je k dispozici vlnitý vzduchový kanál o průměru 140. 160 mm. Maximální délka vzduchového kanálu je 1,5 m, ale doporučuje se to udělat co nejkratší, vzhledem k tomu, že se zahřeje a zahřeje místnost, jako je topný radiátor, účinnost mobilního klimatizace je výrazně snížena.

Některé zdroje dělají přízvuk na jeho mobilitě jako výhodu, dnes ji používáte ve stejné místnosti a zítra se válcoval a zapnuto v jiném. Ano, je to tak, ale pak se rozptyl tepla bude muset být organizována na novém místě. Často si můžete pozorovat, jak je vlnitá hadice hozena do ulice přes rotační okno, které je přísně nedoporučeno. Nejprve bude přes okno teplý vzduch z ulice přišlou zpět do místnosti, a za druhé se objevují návrhy a v důsledku nachlazení.

Na rozdíl od Split System je mobilní klimatizace umístěna na podlahu, což znamená, že to vyžaduje užitečný prostor. A nejen, když je v létě potřeba, ale v zimě to bude muset někde udržet. Otvor pro odstranění teplého vzduchu je nutné dobře zahřát, jinak se studený vzduch proudí do místnosti, stěna na tomto místě zamrzne a kondenzuje.

Kolik je mobilní klimatizace?

Stručně o hlavní věci. mobilní klimatizace nebo Split System?

Split systém bude stát poněkud dražší než mobilní klimatizace z důvodu profesionálních nákladů na instalaci, v budoucnu bude vyžadována periodická služba. To je to, co se týká minusů.

Výhody: Split System je multifunkční zařízení, které chladí, zahřívá, schne a filtruje vzduchový vnitřní vzduch s minimální spotřebou elektřiny. Nebere užitečný prostor. Dosažení stanovených teplotních parametrů probíhá rychle a tiše s maximálním komfortem, a to i během spánku.

Přesná údržba specifikovaných parametrů teploty, vylučují riziko. Pohodlí v řízení je způsobeno automatickým režimem provozu, ve kterém samotný systém určí požadovanou funkci. chlazení nebo topení, v závislosti na cílové a skutečné teplotě vzduchu v místnosti.

Daikin vs. LG Multi split systems | Brief Comparison

Jak si vybrat správný rozdělený systém klimatizace pro byt

Při výběru vhodného modelu by mělo být zváženo řada faktorů. Chcete-li začít, je nutné určit typ vnitřního bloku v závislosti na stylistickém provedení místnosti a volného prostoru. Ujistěte se, že zohlednit kvadraturní místnosti.

See also  Split System Centek série s rozdíly

Split systém klimatizace pro byt by měl mít v průměru mít výkon, řád menší než jeho oblast. Pokud se okna místnosti vycházejí na slunci, výsledná hodnota by měla být vynásobena 1,1 ÷ 1.3. Pokud se klimatická zařízení skládá z několika vnitřních bloků, měli byste se ujistit, že vnější modul bude moci podporovat.

Společnost producenta si zaslouží samostatnou pozornost. Preference by měla být poskytnuta osvědčená ochranná známka, pod kterou jsou tradičně vyráběny vysoce kvalitní produkty.

Pozornost! Mělo by být ověřeno, že přípustná délka trati a výškový rozdíl povolený v pasu umožní správně provádět instalaci systému Split.

Stojí za to kontrolovat maximální a minimální hladinu hluku vytvořené výrobci během provozu, stejně jako teplotní rozsah, ve kterém bude technika fungovat správně.

Je-li náklady na rozdělení systému zásadní význam, pak snížit náklady výběrem zařízení s optimální sadou funkcí. Čím menší budou dodatečné funkce, levnější bude klimatická zařízení stáhly.

Zařízení musí mít dostatek energie

Jak si vybrat klimatizaci pro byt. V naší recenzi budeme zvážit doporučení a radu odborníků a také seznámení s moderními modely nabízenými předními výrobci.

Jaký je rozdíl mezi klimatizací ze systému Split?

Pokud začnete porovnávat oba typy zařízení, pak první rozdíl, který musí být přiveden, spočívá v návrzích. Monoblock klimatizace jsou jednodušší zařízení, protože mají minimální sadu funkcí. Proto jsou rozdíly mezi modely poměrně významné.

Odstranění kondenzátu

Split systémy jsou co nejpohodlněji, protože výsledná voda se zobrazí na ulici Sami “- s pomocí odvodňovací trubky. Držáky klimatizací monobloků musí vypustit kapalinu z nádrže nezávisle, takže konstantní kontrola kondenzátu kolektoru se stává jejich odpovědností.

Další funkce

V moderních oddělených klimatizacích je k dispozici mnoho “utilit”. Vzduch je vyčistěn, zbaví nepříjemných pachů, ionizovaných, hydratizuje. Kromě toho může zařízení mít režim saturace kyslíku. Některé modely mají schopnost nastavit tok vzduchových hmot. Seznam plusů obsahuje různé režimy (například spánek), snímače pohybu a t. D.

Design klimatických zařízení

Navzdory skutečnosti, že v druhém případě, rozsah umožňuje najít vhodný model, Split systémy jsou stále odlišné jako široká škála sortimentu. Budoucí majitelé mají šanci zvolit kombinace podobného tvaru a barev. Monoblock klimatizace často nemohou produkovat “nesmazatelný dojem”. chlubit zajímavým, neobvyklým designem.

Další důležité rozdíly

Tento seznam nekončí v tomto seznamu, takže pokračování by mělo být, ale již více krátký.

 • Hluk při práci. Vzhledem k tomu, že Split Systems “Porukucího klidu” (kompresor) (kompresor) převede za místností, a vnější jednotka není moc nepříjemná, nejoblíbenější je jedna. Kondicionéry “Dva v jednom”, naopak, produkují docela velký hluk a konstanta Hum se nejvíce nevysvětlí na pohodu lidí a zvířat.
 • Výkonnost klimatizace. V této kategorii vedoucí také rozdělil systém. Pro zajištění odpovídajícího monobloku, majitelé budou muset koupit masivní vybavení. Zařízení s oddělenými bloky nevytváří problémy, protože hlavní jednotka v každém případě bude venku, takže velikost není tak důležitá. Pokud porovnáte energetickou účinnost, pak “dlaň mistrovství” je také ve Splitských systémech.
 • Cena. Žádná zvláštní vysvětlení této skutečnosti není třeba, všechno je logické. Obtížný, dokonalejší systém s rozšířenou funkčností vyžaduje budoucí majitele určitých “obětí”. Rozdíl v ceně zařízení však není tak velký: s mírným výkonem, mobilní monobloky jsou levnější než Split Systems o 10-15%. Celková výše nákladů na druhé se vyvíjí z ceny a hodnoty instalace a náklady na náklady.

Poslední, ale musíte zvážit spolehlivost a pohodlí obou vybavení. Pro životnost ovlivňuje výrobce zařízení, ale v případě rozdělení systémů existuje další faktor. správnost instalace.

To je více příbuzné s venkovní jednotkou, která musí odolat sněhu, dešti, silné poryvy větrných a ostrých teplotních rozdílů. Monoblock se neustále nachází v podmínkách “skleníku” prakticky netrpí, ale všechno není tak jednoznačné.

Při navrhování jakéhokoliv odděleného systému je vždy zohledněn negativní účinek klimatických faktorů. Slabý odkaz však zůstává dálniční spojovací moduly. A tady je jedna věc. vysoce kvalitní instalace. Pokud byla práce provedena na svědomí, pak v trvanlivosti bude Split systém schopen dát šance na libovolný monoblok. Když byl vyroben na principu “tip-hrudku”, situace se stává přesně opakem.

Monobloky jsou shromažďovány v továrně, takže ve spolehlivosti nemusí pochybovat. Minimálně. slouží jejich záruční době. Maximum. pracovat mnohem déle. Zejména v případě, že majitelé všech spotřebičů v domě dávají přednost léčení nejtěžší. Proto v této kategorii lídra je nepravděpodobné, že by bylo možné najít. Ale s rezervací: Pokud kupující považuje modely značek, které se již dlouho osvědčily.

Konečně, Montazh

Montážní práce jsou zpravidla prováděny mistrům. chladničky se speciálním vybavením. vakuové čerpadlo, tlakoměr a roznělečovač pro vrtací stěny. Ale modely s nízkým výkonem. “Sedm”, “Nines”. lze namontovat nezávisle, přičemž je uveden nástroj k pronájmu.

 • Umístěte pouliční modul pod oknem pro pohodlí služby, vnitřní dal blíže k vnější stěně. Lepší splnit 3 metry.
 • Nákup měděných trubek odpovídající průměru servisních portů umístěných na boční stěně skříně.
 • Takže když kompresor pracuje, blok neibruje a neuzzzuje, zajistěte jej zajistit na nástěnné držáku.
 • Důkladně zničené měděné trubky. těsnost systému a výkon “Split” závisí na tom.
 • Nepokládejte externí jednotku na glazovanou lodžii nebo balkon.

Rovněž vám doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli tovární pokyn klimatizace a seznámili se s naší instalačním průvodcem domácího chladiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS