Samostatný sušicí stroj nebo mytí sušením

Samostatný sušicí stroj nebo mytí sušením. Doporučení tedy:

Při výběru sušicího stroje musíte věnovat pozornost typu techniky: sušení nebo mytí. Zvažte výhody a nevýhody spotřebičů domácnosti. Pokud si koupíte pračku se sušením, můžete vyhodnotit její vhodnosti. Podle odborníků jsou náklady na sušení a pračku stejné. Pokud je to naléhavě potřebujete, je vyžadováno sušení v psací stroji. Pokud potřebujete často a rychle měnit oblečení pro děti nebo pro vás, pokud se namočíte v dešti a musíte prádlo vysušit. Stroje na mytí sušení mohou ušetřit peníze. Moderní technika je kompaktní, s hloubkou: 40-49 cm. To šetří čas a peníze, prostor pokoje. Tato třída domácích spotřebičů však má nevýhody. V tom, co tato domácnost prohraje na suchých strojích?

V sušicím stroji se používá tepelné čerpadlo a mytí cukru se vyrábí bez čerpadla. Princip provozu domácích spotřebičů s tepelným čerpadlem je následující: Teplý suchý vzduch je čerpán uvnitř sušicí komory, absorbuje vlhkost z mokrého oblečení. Poté teplý vzduch prochází výparníkem s chladivem, kde se teplota vzduchu snižuje. V tomto případě je vytvořena kondenzace, která je odkloněna drenáží nebo sloučena do pohonu. Vzduch, který cirkuluje, je suchý, vstupuje do druhého kruhu. K tomu dochází až do zcela suchého. Tento typ sušení se nazývá kondenzace. Teplota nepřesahuje. 40 stupňů. To vám umožní nebojte se smršťování prádla, suché jemné věci v psací stroji, boty. Pokud existuje tepelné čerpadlo, musíte vybrat vhodný program, vezměte v úvahu značení na oblečení. Sušení tepelným čerpadlem je ekonomické. Spotřeba elektřiny je menší ve srovnání s vozidly s sušením typu fanoušků, než v některých sušeních, stejně jako v strojích pro mytí sušení. V katalogu internetového obchodu si můžete koupit sušicí stroj za dostupnou cenu.

samostatný, sušicí, stroj, nebo, mytí, sušením

Pračky se sušením nejsou úzké

To byl případ před několika lety, ale nyní si můžete koupit model s hloubkou sušení 44-48 cm proti standardu šedesát. Mezi výrobci Candy, LG Electroncs, Samsung a modely hloubky 49-55 cm mají jak tyto výrobce, tak Electrolux, Hotpoint-Ariston, Indesit Whirlpool, Korting, Smeg, Beko atd.

Toto je nepřiměřený mýtus. Spíše někdy nevědomě vysvětlil skutečnost, že „existuje stejný horký vzduch“. Zároveň existence postavených pecí neobtěžuje poradce. V různých cenových kategoriích je spousta vestavěných strojů na praní, například je dostupné, například Beko.

Lze postavit pračku se sušením. Takové modely existují!

samostatný, sušicí, stroj, nebo, mytí, sušením

Zvědavé pozorování

Převážný počet lidí, kteří kritizují takové domácnosti jako samostatný sušicí stroj, zpravidla a dokazující, že je „zbytečný a nikdo nepotřebuje“, zpravidla přiznává, že v životě nikdy nebyli použity a jejich kritika je založena na „věcech„ věcí které jsou a které a jejich kritik tak jasné “. to je velmi spekulativní.

Ale mezi lidmi, kteří již mají toto zařízení na farmě, je počet těch, kteří by byli připraveni opustit, je to zanedbatelné.

Rozbije se sušicí stroj?

Dalším argumentem proti nákupu multifunkčních jednotek je jejich nespolehlivost a krátká životnost. Existuje názor, že technologicky „složité“ sušení je častěji mimo provoz a je drahé opravy. Na jedné straně je to logické, ale na druhé straně je nepravděpodobné, že výrobci na trh vyráběli zjevně nízko kvalitní zboží, což riskovalo jejich pověst.

Masters pro opravu velkých domácích spotřebičů tvrdí, že přítomnost sušicí funkce neovlivňuje celkovou životnost automatického stroje. Kombinované jednotky se zlomí, ale ne kvůli složitému designu, ale kvůli negramotnému provozu. Nedodržení pravidel výuky a nedbalosti k doporučením od výrobců vedou k předčasným problémům a opravách. Například většina strojů na sušení „hoří“ kvůli přebytku banálu maximálního přípustného zatížení. Majitelé strojů, kteří se pokoušejí dokončit mytí rychleji, načítají veškeré povlečení a zapomínají na omezení pokynů.

Větrání

Z názvu je zřejmé, že práce je vázána na fungování ventilátoru. Otočení, motor zvedne horký vzduch do sušicí nádrže. Po oběhu v bubnu vzduch prochází ventilační hadicí.

See also  Mikrovlnný svařovací stroj s vlastními rukama

Kondenzace

Princip interakce mezi vzduchem se prádlem je stejný jako ve ventilačním systému. Rozdíl je následující: dostat se do nádrže, vzduch se promění v kapalinu. Z bubnu tekutina (kondenzát) proudí do speciální díry nebo se zobrazí v kanalizaci. Proces se opakuje, dokud není prádlo zcela suché.

V pračkách se zpravidla používá sušení včas. Tato technika může předpokládat pouze tehdy, když je nutné přestat fungovat, a velmi často se věci ukážou jako mokré nebo velmi sušené. Sušení je nainstalováno v samostatných sušicích strojích pro zbytkovou vlhkost. do zařízení je zabudován senzor, porovnává referenční a skutečnou vlhkost.

Obrovská spotřeba zdrojů

Pokud typická pračka „až 7 kg“ utratí bavlnu s následným tlakem 1-1,3 kW elektřiny a 50-70 litrů studené vody, pak se na praní vynakládá až 7 kW elektřiny a až 150 až 150 cyklus sušení a sušení. Litry vody! Indikátor závisí na modelu stroje a doba trvání sušení. Přeloženo do rublů, to znamená, že každé sušení prádla v automobilu zvýší účet za bydlení a komunální služby o 20-34 rublů (při současných cenách Moskvy v 09-2017). A nepočítají jednorázový příplatek za samotnou funkci sušení a ročních nákladů na speciální službu takového stroje, tj. Kromě čištění z měřítka.

V jakékoli pračce je nádrž uvnitř, ve které se buben s prádlem otáčí. Voda je dodávána do této nádrže, kde je zahřívána a smíchána s pracím práškem, a poté se sloučí do kanalizace. Takto praní. Jak a priori prádlo vyschne ve vlhkém uzavřeném objemu pračky?

Pro sušení v nádrži je vzduch odstraněn do bloku výparníku/topení, který je také umístěn v případě stroje.

Systém funguje takto: Ve smyčkové větvi z nádrže pracuje ventilátor s elektrickým ohřívačem jako neaktivní tepelný cement, jen menší. Tento stroj způsobuje, že se vzduch pohybuje kolem nádrže a současně ho zahřívá, aby se zlepšil absorpci vlhkosti z prádla.

Ale kam jít touto vlhkostí? A tady funguje kondenzační efekt. Všimli jste si, že v chladném počasí se okna v zahřátém autě zamlží? K tomu dochází, když je teplý vzduch kabiny v kontaktu se studeným sklem: vlhkost ze vzduchu se usadí na sklenici ve formě mikroskopických kapek. Stejný princip se používá v sušičce pračky: cirkulující horký vzduch prochází promytým spodním prádlem, z něj si vezme trochu vlhkosti a poté ho nechá na výparníku (mříž studená kovová). A tak v kruhu. Voda voda se používá k ochlazení samotné testovací mřížky. Po použití se spojuje do kanalizace spolu s kondenzátem (vlhkost z prádla), proto během sušení pračka nejen vydává hluk s vnitřní tepelnou kolíčkou, ale také pravidelně otáčí odtokovým čerpadlem. Výsledkem je, že proces sušení není zdaleka tichý. Kromě toho se případ stroje může výrazně zahřát (ačkoli se nejedná o srovnání s teplem, které by bylo v interiéru, kdyby bylo provedeno sušení otevřeným způsobem pomocí domácího tepla).

Je to mechanismus cirkulace vyhřívaného vzduchu, který vyžaduje periodickou údržbu. V procesu sušení textilie přestává udržovat nití, hrudky vlny, hromady, pruty. Tento odpad začne létat v kruhu a postupem času je zabalen do vzduchového potrubí, skrz který vytápění vozidla saje vzduch z nádrže.

V rámci stroje se objeví účinnost sušení a nepříjemný zápach, protože korek z pletených zbytků se nevyhnutelně začne hnít.

A pokud je to vaše první pračka se sušením, pak bude další scénář určitě standardní: zmatení, křečový nákup všech druhů prostředků pro léčbu antibakteriální nádrže a odstranění měřítka. A pocit bezmocnosti, protože problém není vyloučen. Ale s pomocí chemikálií pro domácnost to nelze vyloučit! Obrazně řečeno, nemůžete vyčistit kuchyňskou kapuci a umýt dřez z nečistot. Pouze otevření stroje a odstranění pleteného korku z potrubí pomáhá vyrovnat se s zatuchlou vůní. Můžete to udělat sami, buď volat pána. V tomto případě bude v každém případě musí být auto odpojeno od komunikace a předloženo pro snadnou práci. Postup trvá asi půl hodiny. Doporučil frekvenci čištění. alespoň jednou ročně.

See also  Jak nastavit rozdělený systém pro horký vzduch

Při přidávání sušení dalších strukturálních prvků

Sušení ventilátoru 2. Vytápěcí prvek 3. Další. Vodní ventil 4. Senzor sušičky NTC

Všechny tyto prvky zvyšují pravděpodobnost zhroucení a nejsmutnější kvalita sušení v univerzálním zařízení (režim pračky) je mnohem horší než v sušicím stroji. Je nemožné dosáhnout stejného výsledku k univerzálnímu zařízení než ve specializovaném.

Sušení nebo pračka se sušením?

Na ruském trhu se na ruském trhu objevily pračky se sušením, ale dosud neobdržely zvláště rozšířené rozdělení. drtivá většina občanů stále zavěsila spodní prádlo na laně a vytápění radiátorů. Stojí za to opustit metodu „babičky“ a koupit si jednotku pro mytí cukru?

Když se spodní prádlo umyje a stiskne, je čas to vyschnout. Zpravidla jsou věci rozloženy v povodí a pak s pomocí ° Cleapins jsou zavěšeny na design určený k tomu, ať už jde o lano na balkóně nebo skládací sušič. Ale co když si koupíte pračku s funkcí sušení?

samostatný, sušicí, stroj, nebo, mytí, sušením

Hlavním rozdílem mezi strojem na sušení a obvyklým monofunkčním je další ohřívač (topný prvek). Hlavní ohřívač, obvykle umístěný ve spodní části stroje mezi bubnem a nádrží, slouží k zahřívání vody. Druhý je potřebný k zahřívání vzduchu, který je čerpán do auta stroje prostřednictvím speciálního potrubí.

Princip sušení je jednoduchý: horký vzduch, procházení vlhkým prádlem, absorbuje vlhkost, která následně kondenzuje v nádrži určené pro to. Strojový buben v této době se střídavě otáčí různými směry s nízkou rychlostí. to přispívá k rovnoměrnějšímu sušení.

Ve většině jednotek pro mytí je funkce sušení stále, i když příjemná, ale doplněk, takže výrobci věnují svou hlavní pozornost kvalitě praní. Sušení v mnoha modelech je tedy implementováno velmi jednoduše. časovač. Uživatel podle svého nejlepšího porozumění a zkušeností nastavuje dobu sušení. Po vypracování nastaveného času se auto vypnulo a zda prádelna vyschla, nebo už dlouho suché. nebylo její myšlenkou pracovat.

Každý den v obchodech však existuje stále více „pokročilých“ jednotek, ve kterých je možné sušení pro určitou zbytkovou vlhkost. To je technicky poněkud komplikovanější, ale výsledek je obvykle mnohem lepší. Pokud model stanoví tuto metodu sušení, je ve spodní části kondenzátoru vlhkost. Na základě teploty a vlhkosti vzduchu určuje „inteligentní“ systémová logika (nyní téměř v každé moderní jednotce) vlhkost. Jakmile se to shoduje s daným, zastaví se sušení.

Ve strojích tohoto typu je k vlhkosti k dispozici několik stupňů sušení. Doručením uživatele, aby označil požadovanou vlhkost jako procento, se výrobci snaží dešifrovat suchá čísla a vybrat si srozumitelné ekvivalenty („velmi suché“, „pod železem“, „v kabinetu“). Nejlepší je, aby spodní prádlo po mytí zůstalo mírně vlhké: převrácená vlákna tkaniny se stala křehká a věci se opotřebovávají rychleji a vždy je snazší pohladit mírně vlhký hadřík.

Kombinované stroje pro mytí sušení mají jeden nevýhodou režimu sušení, jsou schopny kvalitativně zpracovat ne více než polovinu celkové kapacity jednotky. Například model Hotpoint-ArmXXL 1297 najednou vymaže až sedm kilogramů prádla a suší více než pět (samozřejmě to znamená, „suchá“ hmotnost). „Velké praní“ zpravidla zahrnuje maximální zatížení stroje, což znamená, že budete muset vyschnout ve dvou fázích. a to je další čas a spotřeba elektřiny. Mimochodem, pračky se sušením jsou obecně méně ekonomické než obyčejné: třída spotřeby energie nezvyšuje nad B a existují jednotky, které jsou pro praní a třídy D dlouhodobé.

Ale zda se dosáhne „sušení“ načítání hodnoty „mytí“? Výrobci stále nejasně odpovídají, říkají: „Pracujeme na tom“.

Existuje názor, že pračky se sušením jsou obecně méně spolehlivé než běžné jednotky. Příznivci tohoto pohledu tvrdí, že jednotky se sušením se lámou častěji, protože jsou technicky složitější než jednoduché pračky. Prohlášení na první pohled je logické, ale stále by bylo divné, kdyby výrobci dodali na trh zjevně nespolehlivá zařízení.

Výsledek konzultací v této záležitosti s Masters o opravě takového vybavení od několika metropolitních firem se ukázal být zvědavý, dokonce daleko a ne neočekávaný. Všichni odborníci, s nimiž jsme hovořili, jak se spikli, tvrdili: Hlavní příčinou poruch jakékoli techniky, včetně sušicích strojů, je uživateli nesprávná manipulace. Je to nesoulad s pravidly používání a zanedbávání doporučení z příručky pro správu nástrojů, která vede k žalostným důsledkům. Například stroje pro mytí sušení nejčastěji „hoří“ přesně na sušení-majitelé zapomínají, že veškeré omyté spodní prádlo nelze najednou sušit.

A přesto odpověď na otázku, zda stojí za to koupit pračku se sušením, existuje. i když ne jednoznačná. A zní to následovně: Pokud to životní prostor dovolí, je lepší koupit samostatný sušicí stroj. Pokud jde o rozměry, je blízko pračky (existují plné a úzké modely) a je schopen vyschnout při stejném množství prádla, jak je schopen umýt. Takže věci stisknuté v pračce budou muset být přeneseny pouze na sušení. Mimochodem, monofunkční jednotky mají vždy více programů než kombinované. Nevýhody takového řešení zahrnují prostorové a finanční faktory.dvě zařízení trvají dvakrát tolik místa než jedno a stojí asi dvakrát dražší: vysoko kvalitní středně velké sušicí stroj (například Bosch WTC 84102 OE) není levnější než dobré mytí.

Pokud existuje touha zachránit místo (nebo peníze), ale už neexistuje nálada zavěsit spodní prádlo kolem bytu, stroj na praní cukru se stane dobrou cestou ven. Hlavním „sušením“ kritérií pro výběr modelu je přítomnost „inteligentního“ sušení pro zbytkovou vlhkost (a nejen časovačem) a maximální hmotnost sušeného spodního prádla. Hlavní věcí není následně zanedbávání doporučení pokynů: Jakmile se říká, že „načítání během sušení je až 3 kg“, což znamená, že to má být tak. A pokud se nespěcháte a ne chamtivá, dobrá kombinovaná jednotka pro veškerou její složitost bude majitelům věrně sloužit po mnoho let.

See also  Jak se vydat jablečná šťáva z odšťavňovače

Technika sušení

Navenek sušičky vypadají jako prací místnosti. Ale na rozdíl od jejich konkurentů jsou sušicí stroje navrženy speciálně pro sušení věcí, proto mají promyšlenější design a vhodnější konfiguraci. Pokud tedy uvažujete o bubnu, je snadné vidět zřejmé výhody.

  • Zvýšený průměr. V průměru jsou sušení bubnů 2,5krát více než jejich analogy pro mytí, protože pro optimální ventilaci je nezbytný volný prostor.
  • Speciální povrch. Vysušení vysoké kvality vyžaduje rovnoměrné rozdělení prádla podél stěn nádrže, vyhlazení a neomezená proniknutí vzduchu do struktury tkaniny. To je možné kvůli zvláštnímu průzkumu povrchu a dalších triků a nuancí bubnu.
  • Vnitřní podsvícení. Pomocí osvětlení ovládá majitel stroje stupeň sušení.

, Zatímco mezi multifunkčními stroji najdete model pro 15 tisíc.

Samostatný stroj vyhraje v počtu programů navržených systémem. Standardní sušička má zpravidla více než deset způsobů různých trvání a intenzity expozice horkého vzduchu. Uživatel si tedy může vybrat cyklus pro syntetiku, bavlnu, sportovní věci, vlněné výrobky, víry oblečení nebo zapnutí zrychleného sušení. Majitel a přítomnost dalších možností potěší majitele. zpracování páry, žehlení a prevence drcení.

Často existují speciální koše a další zařízení kompletní s sušičkou, aby se snížilo riziko při sušení bot, textilních tašek, plyšových hraček a produktů z jemných materiálů. Zároveň stroje nemají moderní „čipy“. digitální displej, zpožděný start, ochrana před dětmi nebo dálkovým ovládáním pomocí smartphonu.

Hlavní výhodou sušení stroje ve své specializaci. Pokud je důležitý integrovaný přístup k sušení prádla, bude to nejlepší volba. Existují však nedostatky. vysoká cena a potřeba hledat bezplatné metry čtverečních. Poslední problém lze vyřešit výběrem modelu se schopností instalovat ve sloupci.

„Dva v jednom“. zní krásně, ale v každodenním životě jsou multifunkční automobily zjevně nižší než jejich přímé konkurenty. Dražší a celkově sušení kulometů se vyrovnává s efektivněji a snadnějším sušení. Zbývá rozhodnout, co je důležitější: úspory, pohodlí nebo pečlivý přístup k prádlu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS