Samsung pračka zamrzne při tikání

Pračka visí na žíhání: Co dělat?

Pokud pračku visí na žíhání, pak výzva Mistra určitě vyřeší problém, ale nemůže se vždy stát. Proto se nejprve musíte pokusit odstranit problém sami, protože se to vždy nestane kvůli závažným závadám.

Díky snahám výrobců mají pračky automaticky vysokou spolehlivost a majitelé ani nemají podezření, že mytí může jednohoay ukončit. Takže v situacích, kdy se pračka zastavila během mytí, mnoho uživatelů ani neví, co má dělat. Výzva mistra ze servisního střediska jistě vyřeší problém, ale ne vždy dílna je blízko, a návštěvy specialistů namalovaly téměř měsíc dopředu. Proto se nejprve potřebujete pokusit odstranit problém sami, protože auto ne vždy zastaví mytí díky vážným chybám. V případě neočekávané zastávky podložky je nejprve nezbytné, aby se ujistil, že existuje elektřina a voda, stejně jako v nepřítomnosti zablokování v kanalizaci. Velmi často zastaví praní, přináší buben stroje a nefunguje.

samsung, pračka, zamrzne

Kolik času lze opravit?

Provedení aplikace online. Můžete získat slevu na opravy do 15%.

Ceny platí v období od 01.04.2022 až 30.04.2022.

Porucha Cena Time Záruka Online objednávka
Blok od 600 ₽ 30-60 minut 2 roky Objednávka (- 15%)
Motor od 890 ₽ 60-120 minut 2 roky Objednávka (- 15%)
Elektronika od 1100 ₽ 60-120 minut 2 roky Objednávka (- 15%)

Odtokové čerpadlo je vadné

Problémy s čerpadlem mohou způsobit, že pračka se nezastaví. Voda se nevrátí z nádrže a regulátor pokračuje cyklus. Důvodem může být porucha čerpadla nebo zablokování. Elektroschémy s logikou vloženým v nich z výrobců se liší, takže konstantní mytí se může vyskytnout pouze v některých modelech.

Nejzávažnější chyba čerpadla je ztráta tahu. To je například 3 litry, který klidně čerpal, a když je nádrž plně naložena, nemůže. Regulátor nerozumí situaci a pokračuje v programu. Pak potřebujeme náhradu.

Co dělat, když se pračka zastavila během mytí

Obvykle po nouzovém zastavení, kód chyby označuje vadný uzel na mycím tabule. Ale někdy pračka visí, časovač ukazuje čas před koncem mytí, ale nic se nestane (buben se neotáčí, voda se neslouží a nevzniká nádrže a hodnoty časovače se nemění). V takových situacích je nutné věnovat pozornost uvedenému času. Když se auto zastavilo na začátku cyklu, selhaly poruchy plnicího systému nádrže, opálení nebo elektromotor. Pokud je však proces praní v konečné fázi nebo pračky zamrzne na poslední chvíli, problém se vyskytne, když jeden ze podprogramů: oplachování, vypuštění nebo lisování.

See also  Jak odstranit plíseň s pračkou

Navrhovaná videa pomůže nezávisle zjistit příčinu zvýšeného hluku v psacím stroji nebo nepřítomnosti spřádání, stejně jako vyměnit uzly a části vlastním rukama.

Oprava pračky obvykle nezabírá spoustu času, ale identifikovat příčiny hluku a jiných problémů, jakož i pro nahrazení dílů nebo dokonce elementárních čištění jsou nezbytné počáteční dovednosti.

Pokud pochybujete o svých schopnostech, je lepší kontaktovat servisní centrum, kde po počáteční diagnostice bude rychle určit příčinu rozbití a zavolá náklady na opravu.

A vy jste museli opravit pračku? Prosím, sdělte nám, co jste se setkali, se podařilo opravit techniku. Čekáme na vaše komentáře, otázky a poradenství o opravě mytí. formulář pro komunikaci je umístěn níže.

Čištění a kontrola čerpadla pračky

Snímač převrácení nebo motoru

Kromě nataženého hnacího řemene, důvodem skutečnosti, že SMA je špatně lisovací spodní prádlo, může se stát neúspěšným dávkovým nebo poškozeným motorem. Snímač sálů řídí otáčení motoru během jeho rozpadu, rychlost otáčení bubnu se může porušovat. Chcete-li zkontrolovat taogenerátor:

 • Utáhněte hnací řemen z kola, odstraňte guma na stranu;
 • Vyfotit schéma zapojení do motoru a ke stažení. To pomůže na zadní sestavě, nezaměňují kontakty;
 • Odpojte vodiče k uvolnění elektromotoru a taogenerátoru;
 • Vyjměte šrouby, které drží motor v upevňovacích tlapách;
 • S silou, kterou je umístěn motor, měl by být mírně “utopeno” uvnitř. Pokud přesunete prvek zpět, nefunguje, mírně zasáhl kladivo kladivem;
 • Vyjměte motor ze Samsung;
 • Odstraňte senzor haly (malá část, připomínající kroužek) z skříně motoru;
 • Vezměte diagnostiku tachogenerátoru pomocí multimetru. Chcete-li to provést, opírejte sondu testeru na detaily kontaktů. Hodnoty odporu “0” nebo “1” řeknou o výstupu senzoru haly.

Pro výměnu si můžete koupit originální Samsung auto šarže. Ačkoli trh a navrhl obrovské množství náhradních analogů.

Kromě tahogenerátoru může motor přímo odhlásit. Mimochodem, kolektory nejsou nejvíce křehkými motory, ale stále mají pár slabých stránek. Takže, nejčastěji elektroláry a stator vinutí trpí. Pokud je tomu v kartáčích, pak je oprava poměrně jednoduchá. může být nahrazena grafitovými tyčemi s vlastními rukama. V případě poškození statoru vinutí budete muset zcela změnit motor, protože převíjení bude stát více náhrad.

See also  Pračky pracující při nízkém napětí

Co dělat, když potřebujete zkontrolovat elektromotor? Za prvé by mělo být kartáčováno. Na skříni motoru, na boku, můžete vidět malé šrouby, které byste měli vysílají šroubovák. Po snadném odstranění pružinových elektromotorů z motoru. Je nutné zkontrolovat grafitové tyče. pokud vypadá jako trochu kratší než ten druhý, musíte změnit pár. Motorové motorové kartáče nutně přeinstalovat oba, i když jeden z nich vypadá naprosto celek.

Pokud jsou elektroniny v dokonalém pořádku, je čas zkontrolovat vinutí statoru. S pomocí multimetru je zkoumána na členění. Diagnostika může být zpožděna, protože členění se někdy stane pouze na jediném zkroucení a je to docela problematické najít to. Vzhledem k blikajícímu vinutí, elektromotor ztrácí sílu a nemůže urychlit na požadované otáčky, ačkoli to vypadá docela dobře.

samsung, pračka, zamrzne

Nepřímý “symptom” děrovaný vinutí motoru. vůně gary, vyzařující z motoru.

Co dělat, najít poruchy? Mít snížení poškození vinutí, budete muset změnit motor úplně. Prvek je vybrán pro konkrétní model Samsung.

Rozdělení mechanismu pohonu

Poruchy ložiska. jedna z nejčastějších poruch. To se vyskytuje na strojích, které jsou velmi opotřebované. Když je ložisko zničeno, bubenový stroj během otáčení produkuje zvuk hrubé kovové.

Je třeba poznamenat, že nahrazení ložiska je velmi časově náročný úkol. Pokud je řev chybí a ložiska jsou dobří, ale přístav ložního prádla se nespustí, pak je třeba pečlivě poslouchat šum, publikovat stroj bezprostředně před zavěšením.

Pokud se podložka uskutečňuje lehkou píšťalku a dochází k prudkému poklesu otáček rotace bubnu, pak je třeba zkontrolovat stav hnacího řemene.

Roztáhnuté hnací pásové zásuvky na kladce s prudkým nárůstem rychlosti otáčení bubnu, což má za následek otáčení. Natažený pás musí nahradit nové.

To se provádí následovně:

 • Pračka je odpojena od napájení a komunikací.
 • Vytáhněte jednotku na takové místo, kde bude vhodné pracovat s ním.
 • Zadní stěna stroje je demontována.
 • Odstraňte napájecí řemenový pás. Chcete-li to udělat, musíte si to vzít s jednou rukou a posouvat řemenici bubnu se sekunkou.
 • Noste nový pás na kladku elektromotoru. Další pomalu otáčejte řemenici bubnu a položte na něj pás. Pak se musíte ujistit, že pás je dobře sedí na kladkách.
 • Proveďte montážní stroj v reverzní sekvenci.

Mechanismus pohonu

Ve velmi starých a vysoce opotřebovaných pračkách se často vyskytují problémy s ložisky. Vzhledem k zničené ložisky, buben během rotace dělá velmi silný charakteristický zvuk kovu. Vzhledem k tomu, že rotace bubnu je obtížné, nemůže napsat požadovanou rychlost a jako výsledek, na žíhání mytí jednoduše zamrzne. Problém můžete vyřešit dvěma způsoby: Odhoďte starý pračku a koupit si nový nebo Změna ložiska. Druhým způsobem vám bude vyžadovat spoustu trpělivosti, síly a práce.

See also  Proč není klimatizace v pračce umytá

Pokud jsou ložiska neporušená, není tam žádný kořen, ale stále se točí nezačne, musíte pečlivě poslouchat, jak pračka pracuje před zavěšením. Je-li lehká píšťalka slyšet, a buben otáčí se jasně najednou klesají dobře, aby zkontroloval pohonový pás. Když je hnací řemen natažený, začíná ostrým sadou revolucí bubnu, aby sklouzl podél řemenice, ze kterého se zapne otočení. V tomto případě musí být pás okamžitě změněn. Jak to udělat?

 • Odstraňujeme zadní stěnu podložky, která byla dříve vypnuta a vytáhl ji ven.
 • Odstraňte starý hnací řemen, popadl ho rukou a kroucení řemenice bubnu.
 • Oblékáme nový hnací řemen na řemenici motoru, a pak postupně otočíme řemenici bubnu, natáhnout pás a na něj.
 • Kontrola toho, jak dobře se řemen seděl na kladek a pak sbírejte pračku v opačném pořadí.

Poznámka! Kohl odstranil zadní stěnu pračky, bylo by hezké se podívat na kladky samotné na téma deformací a továrně. Zvláštní pozornost je věnována řemenici bubnu, sebemenší otřep nebo zakřivení bude negativně ovlivnit hnací pás, poškození.

Elektronika “barrachlit

Zajistěte, zda stroj visel na žíhání z důvodu problémů s hlavním modulem pro správu. Elektronická jednotka. velmi složitá část, pracovat s potřebou speciální znalosti a dostatečné zkušenosti. Proto jsou opravné desky lepší svěřit specialisty. Průvodce servisním střediskem, s pomocí speciálního vybavení, určí, který prvek modulu selhal, v případě potřeby vyměňte polovodič nebo stopy. Vylézt na stroj do “mozku”. nemůžete pomoci, a ještě více poškodit techniku.

Pokud se tedy stroj-stroj náhle zavěsil, stiskl spodní prádlo, nespěchejte okamžitě zavolat pán. Můžete jednoduše “přehánět” s věcmi a překročení maximální přípustné množství stahování. Nebo, naopak se rozhodli “řídit” polotuhé mytí. Pokud je případ v technické poruše. zkuste identifikovat příčinu poruch sami. Vyměňte kartáče motoru nebo nová ložiska mohou dokonce začátečník, s výhradou pokynů pro akci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS