Sklenice v myčce Bosch

Co znamenají ikony na myčce nádobí Bosch?

Umístění panelu závisí na typu myčky. Pokud se jedná o vestavěný model, jsou tlačítka a indikátory umístěny na konci dveří. Vzhledem k tomu, že fasádní část vestavěného PMM je odklápěcí, není nutné přesouvat řídicí systém před dveře.

Volně stojící stroje jsou plnohodnotným prvkem interiéru, proto je ovládací panel umístěn na přední straně. Tlačítka a indikátory mohou být označeny, ale často se jedná o cizí názvy, které bez návodu nerozeznáte. Je pohodlnější, když jsou tlačítka označena symboly: pánev, sněhová vločka, hvězdička. Uživatel pak může intuitivně pochopit význam tlačítek.

Rozmanitost symbolů závisí na značce vozu (Ikea, Ariston, Siemens). A také na počtu funkcí modelu.

Zvažte označení nejoblíbenějších značek myček nádobí.

Bosch

Myčky nádobí “Bosch“. nejoblíbenější na ruském trhu. Výrobci vytvořili širokou škálu modelů, širokou škálu režimů a zavádějí nové technologie. Zvažte dekódování nejběžnějších znaků (postupujte podle číslování na obrázku).

 • Plakát se stojanem (1). Symbol mluví sám za sebe. intenzivní režim (70 stupňů), který vám umožňuje umýt silné znečištění hrnců, nechutné pánve. Trvání. 115 minut, spotřeba vody. 21 litrů.
 • Auto (pohár na talíři) (2). „Automatický“ režim (můžeme říci „standardní“) prochází při teplotě 45-65 stupňů. Vhodné pro různá jídla, s výjimkou produktů z jemného materiálu. Otevírací doba. 140 minut, spotřebovává 19 litrů.
 • ECO (ekonomické mytí) nebo sklenice a šálek na talíři (3). „Předběžné oplachování“ se původně provádí a poté program při 50 ° C. Trvá 140 minut, tráví 14 litrů.
 • Sklo s šálkem na stojanu a dvěma šípy doprava (4). rychlý cyklus bez primárního oplachování při 45 stupních. Charakteristiky: 30 minut, 10 l.
 • „Sprcha“ z kapek vody (5). „Předběžné oplachování“. Program umožňuje vyčistit nádobí od zbytků jídla, připravit spotřebiče na důkladné umytí. Čas: 19 minut, voda: 4 l.
 • Jedna sklenička. Označuje “Jemné praní”, funguje při teplotě 40 stupňů. V tomto případě můžete křehké výrobky umýt. Trvá 75 minut, spotřebuje 15 litrů.
 • Plus a mínus s písmenem h (6). umožňují upravit dobu cyklu.
 • Hodiny se šipkami doprava (7). zkrácení doby trvání režimu na polovinu (VarioSpeed).
 • ½ (8). režim poloviční zátěže. Pokud jste nenasbírali špinavé nádobí po celý cyklus, vložte pouze polovinu, čímž ušetříte 30 % zdrojů.
 • Pánev s rockery (9). “Intensive Zone” (IntensiveZone). Voda proudí do spodní části pod silnějším tlakem než do horní části.
 • Kojenecká láhev (10). hygienický režim umožňuje zpracovávat nádobí při vysokých teplotách. Dokonale dezinfikuje dětské nádobí.

Tlačítka Start a Reset na panelu vám pomohou spustit mycí cyklus nebo resetovat.

Ovládání myčky je navíc vybaveno ukazateli provozu. Informují uživatele o konkrétním programu. Pojďme zjistit, jak porozumět významu žárovek na panelu Bosch.

 • Kartáček (1). indikátor mytí.
 • End (2). konec programu.
 • Ikona kohoutku (3). kontrolka přívodu vody.
 • Vlnité šipky (4). indikátor přítomnosti nebo nepřítomnosti soli v ionexu.
 • Slunce (sněhová vločka) (5). přítomnost leštidla v přihrádce.

U myček s displejem jsou mycí režimy vybaveny i žárovkami. Pokud svítí, program běží.

 • Ikona (1). možnost výběru teploty v oblasti 65-75 ° С.
 • Auto (2). automatické mytí.
 • Symbol “-“. teplotní rozsah od 35 do 45 stupňů.
 • Eco (4). ekonomický program.
 • Sklenice a šálek na stojanu (5). rychlé mytí.
 • Vodní trysky (6). předoplach.

Vlastnosti značení plastového nádobí

Vždy věnujte pozornost označení plastového nádobí. Pro laika jsou všechny druhy plastů „jedna velikost pro všechny“, ale zároveň ne každý materiál je vhodný pro styk s potravinami, ne každý snese teplo nebo změny teplot a rozhodně ne všechny jsou zdravotně nezávadné.

Šipky tvořící trojúhelník označují: materiál lze recyklovat. Uvnitř trojúhelníku jsou čísla, z nichž každé označuje určitý typ materiálu.

Plasty se pohybují od 1 do 19, ale podíváme se na prvních sedm typů, které se používají k výrobě nádob na potraviny:

 • PET (PETE). vyrábíme lahve na rostlinný olej, pivo, filtrovanou nebo minerální vodu, sodu. Nádoba je určena k jednorázovému použití.
 • HDPE (high-density low-pressure polyethylene) – nejčastěji se používá pro balení fermentovaných mléčných výrobků. Recyklace se nedoporučuje, protože materiál uvolňuje formaldehyd.
 • PVC (polyvinylchlorid). známý jako obalový materiál na lahve, sáčky, fólie. Nevhodné pro tučná a horká jídla, nebezpečná pro uvolňování vinylchloridu.
 • LDPE (vysokohustotní polyethylen). lze použít pro skladování chlazených produktů. Odolný vůči nárazům, ale nevydrží příliš nízké (například při zmrazení) a vysoké teploty nad 100 °C.
 • PP (polypropylen). má tepelnou odolnost, vydrží i var. Nádobí vyrobené z polypropylenu “toleruje” horké jídlo a ohřev v mikrovlnné troubě, ale pod vlivem tuků a alkoholu uvolňuje formaldehyd.
 • PS (polystyren). vhodný pro studené nápoje nebo potraviny, které nevyžadují ohřev. Z tohoto křehkého plastu jsou obvykle vyrobeny jednorázové podnosy.
 • Do skupiny OSTATNÍ patří další druhy plastů. U nádobí je to nejčastěji polykarbonát, který je odolný, odolný vysokým i nízkým teplotám. Při dlouhodobém používání může uvolňovat karcinogeny.

Plnění myčky: základní pravidla

Někdy se stane, že výsledek PMM není zdaleka ideální. Pokud nejsou sklenice a talíře zcela umyté, neznamená to poruchu spotřebiče. je možné, že myčka je zpočátku nesprávně naplněna, díky čemuž se voda nedostane na všechna znečištěná místa.

See also  Označení ikon na bosch myčka nádobí

Standardní modely mají několik zásobníků na různé druhy produktů a v každém z nich musí být položky umístěny ve správné poloze, aby bylo dosaženo maximálního mycího účinku.

U většiny modelů myček na šálky a sklenice je určena horní přihrádka. Je třeba je umístit dnem vzhůru: tak automat snadno umyje nádobí uvnitř a odpadní vodě nic nebrání stékat dolů.

Stejné pravidlo platí i pro brýle: musí být umístěny nohou nahoru. Některé typy myček jsou vybaveny skládacím plastovým tácem s držáky na křehké skleněné předměty. Vejdou se i malé šálky na kávu.

Buňky na sklenice do myčky

Plastové misky a kelímky by měly být také uloženy v horní přihrádce. To je způsobeno tím, že topné těleso zařízení je umístěno v jeho spodní části a během provozu stroje se mohou plastové předměty roztavit, pokud jsou umístěny ve spodních přihrádkách.

Pokud nahoře zbude místo, pak se tam dají naložit malé talířky a podšálky. Zbytek by měl být umístěn ve spodní přihrádce směrem ke středu. Talíře by měly být mírně nakloněny, přístroj tak lépe umyje jejich povrch.

Mísy a talíře většího průměru by měly být umístěny ve stroji na okrajích a menší blíže ke středu, aby byl zajištěn přístup vody do všech částí sekce. Pokud tak neučiníte, bude nutné některé kusy umýt znovu.

Nádobí je nutné položit tak, aby se výrobky nedotýkaly: tímto způsobem bude účinek mytí maximální.

Umístěte příbory. pouze do speciálního koše. Musí být umístěny s rukojeťmi dolů a snažit se nestát blízko sebe, jinak utrpí kvalita mytí. Nože by naopak měly být umístěny čepelemi dolů.

Umístění příborů ve speciální přihrádce v myčce

U některých modelů jsou PMM vybaveny speciální horní přihrádkou na příbory, ve které jsou vidličky a lžíce umístěny vodorovně.

Dlouhé kuchyňské doplňky (naběračky, špachtle atd.). d.) musí být umístěny ve velkých vanách ve vodorovné nebo nakloněné poloze, jinak mohou narušovat provoz postřikovačů.

Velké kuchyňské náčiní by mělo být umístěno ve spodní přihrádce. Pro takové nádobí se vyplatí použít režim intenzivního mytí na vysokou teplotu, takže s ním nemusíte mýt křehké skleněné sklenice nebo plastové talíře, raději je nechte na příště.

Ploché předměty (podnosy, pánve atd.).) jsou umístěny bokem a dušené pánve a pánve jsou dnem vzhůru nebo v mírném sklonu. Pokud existují odnímatelné rukojeti, musí být odstraněny. Pánve s lisovanými držadly by měly být umístěny tak, aby se vyčnívající části nedotýkaly stěn jednotky a neblokovaly činnost postřikovačů.

Aby provoz stroje poskytoval maximální výsledky a nádobí zůstalo nepoškozené, doporučuje se při jeho vkládání vzít v úvahu následující nuance:

 • jeden. Skleněné předměty by měly být umístěny v určité vzdálenosti od sebe, aby se zabránilo poškození během procesu mytí.
 • 2. Pokud je množství nádobí malé, zkuste jej umístit blíže ke středu. takže se zaručeně dobře umyje. Toto doporučení není relevantní pro moderní modely strojů Bosch a Siemens
 • 3. Neplňte přihrádky PMM “do selhání”. Racionálnější by bylo provést dva mycí cykly s dostatečnou vzdáleností mezi kuchyňským náčiním, což vám umožní vše dokonale umýt hned napoprvé.
 • 4. Velké nádobí by nemělo být umístěno vedle křehkého (pánve u sklenic na víno atd.). d.).

PMM má určitý indikátor kapacity, který je uveden v pokynech výrobce. Měří se v sadách nádobí a jedna sada jsou předměty, které jedna osoba používá při jídle. Ale neměli byste této vlastnosti zcela důvěřovat. často v autě, jehož návod uvádí kapacitu 17 souprav, ve skutečnosti je zatížení 13-14. Pokud potřebujete umýt hrnce a pánve, pak se toto číslo snižuje.

Pokud po prvním použití myčky nebyl výsledek ideální, musíte příště změnit způsob plnění.

Jak dát hrnky a sklenice?

Aranžmá začněme hrnečky, hrnky a skleničkami. Jsou umístěny v horní nádobě, dnem vzhůru je voda vymyje zevnitř. Pokud je položíte na bok, vodorovně, nebudou se smývat, voda z rozprašovačů se do nich nedostane.

Existují speciální držáky na brýle. Sklenice na víno jsou umístěny nohou nahoru. Bunkr je stísněný a uživatelé se ptají, zda je možné, aby se sklenice dotýkaly? Je to zakázáno. Při mytí může sklenice prasknout v důsledku mikrokolizí sousedních sklenic na víno. Do plastového držáku se kromě sklenic pohodlně vejdou i šálky na kávu.

Stohování různých talířů

Podle velikosti talířů a účelu se umisťují jak na horní, tak na spodní tác. Na horním zásobníku, pokud to objem myčky dovolí, můžete umístit:

 • malé bundy;
 • Piala;
 • krémová;
 • talíře;
 • bowls;
 • talíře;
 • Slační třepačky;
 • Destičky na dezert.

Je.li to nutné a při zahřívání vody na nízkou teplotu na horní polici můžete rozložit nádobí z plastu daleko od topného prvku tak, aby se objekty nerozšiřovaly.

Na spodním zásobníku jsou umístěny desky s velkým a středním průměrem, destičky na polévku. Současně je lepší položit talíře většího průměru na okraje, destičky menšího průměru ve středu. Takže bude poskytnut nejlepší přístup vody k hornímu zásobníku s pokrmy. Kromě toho musí být destičky čelit středu myčky nádobí, aby se navzájem nedotýkaly. Čím větší je vůle mezi deskami, tím lépe se umývají, takže pokud to myčka nádobí dovolí, pak dejte destičky méně často. Minimyčku nemá smysl přetěžovat, nádobí zůstane špinavé a budete zklamáni technikou.

Správné uspořádání příborů

Pro příbory, které zahrnují velké a malé lžíce, vidličky a servírovací nože, je v myčce k dispozici speciální koš. Lžíce a vidličky musíte volně uspořádat a je lepší je navzájem střídat, to bude správné. Pokud lžičky složíte pevně k sobě, neumyjí se. Nože by měly být umístěny čepelemi dolů.

See also  Waxplains for Cartridge Depilation Jak používat

V nových modelech myček, jako je značka Bosch, je nejvyšší tác na příbory. Uspořádání lžic v takovém tácu je vodorovné. Tím je zajištěno nejen kvalitní mytí nádobí, ale také ekonomické rozložení prostoru uvnitř myčky. Horizontální uspořádání lžic, vidliček a nožů je navíc bezpečnější.

sklenice, myčce, bosch

Důležité! Ostré a keramické nože se nedoporučuje mýt v myčce na nádobí, ostří se může otupit. Nemyjte nože s dřevěnou rukojetí, protože dřevo při delším působení vody nabobtná.

Jak uspořádat pánve a hrnce

Pokud jde o velké náčiní potřebné k vaření: pánve, hrnce, dušené pánve, plechy na pečení atd.P., poté se umístí do spodní nádoby. Nejlepší je mýt takové nádobí odděleně od nádobí ze skla, faory a křišťálu, přičemž k tomu zvolte intenzivnější režim při vysoké teplotě.

Takže pánve a plechy na pečení musí být umístěny bokem a hrnce dnem vzhůru nebo šikmo. Jedině tak zajistíte maximální přístup vody ke všemu nádobí v myčce. Pokud dáte pánve dnem vzhůru, zablokují přístup k hornímu tácu.

Důležité! Některé pánve a jiné náčiní, které má teflonový povlak, jejich výrobce zakazuje mýt v myčce, buďte opatrní.

Pokud je rukojeť odstraněna z pánve, nezapomeňte ji odstranit. Umístěte pánev s rukojetí tak, aby se nedotýkala stěn myčky. Když jsou pánve umístěny jako na fotografii níže, přístup k hornímu tácu s nádobím bude omezen, takže nedoporučujeme do něj nic vkládat. V tomto případě můžete použít funkci „poloviční zatížení“, která ušetří nejen vodu, ale také elektřinu. Na to správně položte na okraje dolního zásobníku myčky nádobí, i když neexistuje žádná speciální tryska, pak bude přístup k vodě z dolního spreje dostatečný.

Je možné umýt kuchyňské náčiní v myčce nádobí?

Kuchyňské náčiní, které zahrnují řezací desky, povlečení, svahy, lopatky, lze omyt v myčce nádobí, pouze pod podmínkou, že lopatky a desky nejsou dřevěné a nejlépe ne plastové. Plastové lopatky mohou být položeny v horní části nádobí, řezací desky v bočních oddílech dolního nebo horního zásobníku v závislosti na velikosti desky. Ale pokud je to možné, je nejlepší umýt desky rukama.

Páva a lopatky by měly být umístěny pouze vodorovně, i když pro ně neexistuje žádný zvláštní kompartment, v horním kompartmentu je dostatek místa.

Výběr nádobí

Pokud se ve vašem domě objevila myčka, měli byste přemýšlet o tom, které sklenice se v ní dají mýt a které ne. Křišťálovým sklem je lepší se vyhnout. Pokud je výrobce přímo neumožňuje mýt v myčce, pak je lepší je vyměnit za skleněné nádobí. Tenké sklo není vhodné do myčky, je lepší volit sklenice se stěnami střední a velké tloušťky. Bude to tak bezpečnější, i když znalci dobrých vín více „respektují“ sklenice z tenkého skla. Jaké sklenice lze mýt v myčce na nádobí?

 • Sklenice na červené víno.
 • Na bílé víno.
 • Pro nápoje z kyselých hroznů.
 • portové sklo.
 • Flétna.
 • vinné sklenice.
 • Sklenice na koktejly atp.d.

Tvar a velikost skla není zásadní, pokud je možné jej umístit do koše uvnitř mycí komory PMM.

Co znamenají světla myčky Bosch?

Indikátory myčky Bosch vás informují, v jaké fázi mytí nádobí je. Na ovládacím panelu je ale spousta kontrolek, jak zjistit, která je za co zodpovědná? V článku jsme shromáždili všechny ukazatele, abyste mohli rychle najít odpovědi na své otázky.

Co znamenají indikátory na panelu Bosch?

V závislosti na typu myčky je ovládací panel umístěn buď v horní části dvířek (vestavné myčky), nebo zvenčí (volně stojící modely). Stroje s mechanickým ovládáním jsou vybaveny následujícími indikátory:

 • Kartáček (1) označuje fázi mytí.
 • Konec (2). konec praní.
 • Kohoutek (3) je zapnutý. přívod vody do systému.
 • Ikony šipek (4). indikují přítomnost nebo nepřítomnost soli.
 • Sněhová vločka (hvězdička) (5). indikace leštidla.

Modely myček nádobí se zástěnou vypadají takto:

Na displeji se mohou zobrazovat čísla, jejichž význam je uveden v návodu:

 • 1. nastavení teploty od 65 do 75 stupňů.
 • 2. automatický režim (Auto).
 • 3. nastavení teploty od 35 do 45 stupňů.
 • 4. ekonomický program při 50° (Eco).
 • 5 (sklenice s hrnkem). rychlý program při 45°C.
 • 6 (sprcha). předoplach.

Také u myček nádobí Bosch lze nalézt následující označení:

sklenice, myčce, bosch
 • Tahá se kojenecká láhev. hygienický režim, při kterém se nádobí ošetřuje horkou vodou.
 • Vlnovky se znaménkem plus. dodatečné sušení.

U některých modelů PMM je indikace konce praní. Lze jej kombinovat se zvukovým signálem. Toto je “Paprsek na podlaze”: během celého programu se paprsek rozsvítí červeně a na konci. zeleně.

Dešifrování žárovek

Některé LED svítí neustále, zatímco jiné nesvítí. První znamenají režimy a programy, ve kterých mytí probíhá.

 • Kontrolka “Štětec” svítí. nádobí se myje.
 • Svítí šipky soli. v nádrži ionexu dochází sůl. Pokud po přidání nepřestane svítit, zkuste zamíchat sůl v přihrádce.

Někteří uživatelé přistupují k průvodci, pokud jedna z kontrolek neustále bliká. Nejčastěji k tomu dochází u LED „Jeřáb“, současně může blikat „Konec“. Proč se tohle děje:

Do komory se nenalévá žádná voda. To se může stát, pokud je uzavírací ventil uzavřen nebo v systému není voda. Dále jsou kontrolovány následující prvky z hlediska ucpání a výkonu: přívodní hadice, filtr, přívodní ventil.

Pro kontrolu membrány sacího ventilu stačí na cívky přivést provozní napětí 220 V. Pokud se membrána otevře, pak díl funguje, pokud ne, je třeba ventil vyměnit.

See also  Bosch pračka s funkcí páry

Vyskytly se problémy v elektronické desce, vyhořely kontakty nebo vyhořel triak. Každý triak na desce je zodpovědný za činnost jedné z částí PMM. V důsledku zkratu by mohlo dojít k poškození jednoho z nich.

Aktivovala se ochrana proti úniku Aquastop. Mechanická ochrana je v přívodní hadici. Jakmile dojde k úniku, speciální houba se nasytí vodou a zabrání vniknutí vody do systému. Pomůže pouze kompletní výměna hadice.

Když svítí indikátor „Brush“, problém je také v „Aquastop“, pouze elektronický typ je v pánvi. Když voda naplní pánev, plovák se vznáší. v důsledku toho je do modulu vyslán signál úniku. Někdy se ale plovák může přilepit. Chcete-li se problému zbavit, nakloňte tělo myčky ze strany na stranu.

Master bude schopen přesně určit příčinu blikání kontrolek na panelu. Podívejte se na užitečné video:

Jak čistit sklo?

Sklo je jedno z nejchoulostivějších. Vyžaduje pečlivou a správnou péči. Je nutné používat optimální teplotu vody, znát vlastnosti procesů mytí a sušení skla.

Ručně

Sklenice můžete umýt do perfektního stavu ručně. Mnoho lidí si myslí, že je to nejlepší způsob. K mytí sklenic používejte pouze teplou vodu, protože horká voda sklenici rozbije. Kdykoli je to možné, je nejlepší se vyhnout použití syntetických detergentů. Při jejich častém používání se na skle tvoří film, který časem přeruší vůni a chuť nápojů. V extrémních případech je přípustné použít kapku jemného prostředku na mytí nádobí.

Pro mytí sklenic je vhodné použít speciální kartáč s měkkým povlakem. Nelze jím mýt jiné nádobí, jinak sklenice pohltí nepříjemné pachy. Po umytí je třeba sklenice opláchnout v teplé vodě. Pro změkčení vody a lesku sklenice do ní můžete přidat kapku octa nebo citronové šťávy. Chcete-li sklenice vysušit, položte je dnem vzhůru na čistý ručník. Pro dodání extra lesku po zaschnutí by měly být sklenice napařeny. To lze provést přes výlevku konvice nebo jakékoli pánve. Pára by měla pokrývat celý povrch sklenice. Poté je třeba sklo vytřít do sucha suchou utěrkou z mikrovlákna nebo jakýmkoli měkkým hadříkem. A nejprve otřou stojan skla, poté nohu a nakonec její stěny.

Speciální program

Moderní myčky nádobí jsou vybaveny speciálními programy na mytí sklenic. Výrobci poskytují speciální držák na sklenice, který fixuje polohu sklenic na víno. Konstrukčně je uspořádán tak, že umožňuje instalovat brýle libovolného tvaru. Sklenice na víno a sklenice jsou instalovány v PMM dnem vzhůru, takže voda volně proniká do produktů. Sklenice nemyjte společně s nádobím, které je silně znečištěné. Režim intenzivního mytí je absolutně nepřijatelný, sklo může jednoduše prasknout. Maximální teplota ohřevu vody je 40 stupňů.

U tenkého skla je vhodné použít rychlé mytí. Pro mytí sklenic v PMM se doporučuje používat mírně alkalické čisticí prostředky, protože alkálie má negativní vliv na sklo a rozpouští je. Po použití alkalických nástrojů pro mytí skleněných sklenic se na jejich stěnách vytvoří film o rozloze mléka. Použití soli ke změkčení vody pomůže zabránit vzniku plaku.

Obecné tipy

Na závěr stojí za zmínku, že aby myčka mohla umýt nádobí ve vysoké kvalitě, musí spotřebitel vědět, jak správně uspořádat nádobí v myčce.

Šéfredaktor webu. Rozumím tématu technologií, 10 let praxe ve velkých obchodních řetězcích. O týmu a odbornosti materiálů se píše na stránce Tým technického auditora. Na stránkách je mnoho autorů třetích stran, ale za správnost informací ve sbírkách zodpovídám já.

Další možnosti PMM Bosch

Kromě základních programů jsou stroje Bosch vybaveny mnoha doplňkovými funkcemi, které mohou být velmi užitečné pro každou hospodyňku. Mezi nimi jsou obzvláště oblíbené:

 • Odložený start. Tato možnost umožňuje uživateli vybrat si čas začátku cyklu a bez čekání se věnovat své práci. Začátek programu lze odložit od 1 do 24 hodin.
 • Hygiena. V případě potřeby umožňuje prodloužit dobu trvání poslední fáze cyklu a zvýšit teplotu.
 • Vario rychlost. Zkracuje dobu cyklu o 34 % bez obětování kvality. Princip činnosti spočívá v tom, že obě vahadla pracují současně.

Důležité! Tato funkce je dostupná pouze u prémiových vozů.

 • poloviční zátěž. Abyste neplýtvali vodou, práškem a elektřinou na neúplném PMM, můžete použít tuto funkci.
 • Intenzivní mycí zóna. Pokud se stane, že máte ve spodní části pánve a plechy na pečení a v horní části skleněné sklenice na víno, nebude fungovat žádný ze stávajících programů: buď nádobí porazíte, nebo se špatně umyje. Tato funkce ponechá základní režim v horní komoře a aktivuje intenzivní mytí ve spodní.
 • Shina Suchá. Tato funkce je navržena tak, aby poskytla sklu neuvěřitelný lesk. Doba máchání a množství leštidla se zvyšují, což dává takový účinek.
 • Pohotovostní režim. Tato možnost vám dává právo přidat zapomenuté nádobí do košíku, pokud taková potřeba náhle vznikne. Stačí mírně otevřít dvířka a počkat, až PMM přestane fungovat. Chcete-li jej restartovat, zavřete dveře. Pamatujte, že má smysl hlásit nádobí pouze v prvních fázích cyklu.

V moderních modelech Bosch nechybí ani systém vizuálního a zvukového upozornění na konec mytí. Po dokončení cyklu začněte vykládat komoru ze spodního koše. Kapky z horního koše pak nezkazí vzhled níže umístěného nádobí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS