Směs pro naplnění teplé podlahy

Tloušťka obr. Pod elektrickým teplou podlahou

Chcete.li položit elektrickou teplou podlahu, je důležité správně provádět potěšení, protože jednotnost distribuce tepla v místnosti závisí na ní síla struktury a účinnost vytápění. Uspořádání potěšení je nejvíce časově náročné fáze položení teplé podlahy.

Položení potěr pro teplou podlahu

 • ochrana topných prvků před mechanickými vlivy a negativními účinky vzduchu;
 • rovnoměrné rozdělení tepla přes povrch podlahového radiátoru pro zahřívání celého prostoru místnosti;
 • Vytvoření ploché základny pro cílový povlak.

Při instalaci je třeba vzít v úvahu následující:

 • tloušťka celého potěru, stejně jako horní a dolní vrstvy kolem topného prvku;
 • Který způsob výroby si vybrat;
 • Zúčtování pro přípravu technologie roztoku a výplně kabelů.

Teplotní mezery

Důvodem, proč se na povrchu betonové základny objevují nejčastěji trhliny, je nesprávně umístěn kompenzační vůle. Pravidla pro uspořádání teplého patra neposkytují instalaci monolitické desky v prostorách komplexního rozvržení nebo ve velkých místnostech.

směs, teplé, podlahy

V tomto případě je údajná vyhřívaná oblast rozdělena do několika zón a rozlišuje je pomocí pásky tlumiče, která má šířku 5-10 milimetrů.

Uspořádání teplotních mezer se provádí s přihlédnutím k následujícím nuancím:

 • Velikost každé zóny by neměla překročit 30 „čtverců“ a délka stran je menší než 8 metrů. Poměr mezi parametry stěn místnosti nemůže odpovídat podílu 1: 2.
 • Když má místnost komplexní rozvržení, je rozdělena do zón ve tvaru čtverce nebo obdélníku.
 • V některých případech talwel čerpá dělicí čáry asi třetinu hloubky řešení.
 • Po kalení betonu jsou švy zapečetěny.
 • Когда производится заливка теплого пола, при монтаже отопные трыыыыеые ттыы.
 • Při položení potrubí překročení teplotního švu musíte chránit zdroj tepla s vlnitým skořápkou o více než jednom metru dlouhé.
 • Potrubí musí být opraveno na podlaze pomocí speciálních konzolů ve tvaru písmene V nebo drátu s měkkou podšívkou.

Jaká tloušťka potěšení by měla být

Optimální tloušťka betonového potěru teplé podlahy je vybrána na základě následujících kritérií:

  Tepelná vodivost. Tloušťka konečného potěru by neměla zasahovat do průchodu tepelného záření. Je nutné, aby se sporák rychle zahříval a začne dát do místnosti teplo.

Zvyšující se tloušťka vede k většímu zatížení prasknutí obr. Chcete.li zabránit přestávkám, musíte poskytnout kompenzační švy. Maximální tloušťka povrchové vrstvy podél výstřihu je 10 cm.

Možnosti Paul Scloed

Navzdory skutečnosti, že polystyrenová pěna může zpozdit tepelné ztráty i bez použití dalších ohřívačů, se doporučuje zvýšit tepelnou izolaci izolací podlahového obžalovaného. Chcete.li to provést, použijte různé materiály, včetně rozšířené hlíny, polyuretanové pěny a pěny. Kromě toho je povoleno používat systém vytápění vody spolu s podlahou polystyrenu. zejména v soukromých domech, kde je dodávka tepla autonomní.

See also  Chladnička z sendvičových panelů to udělá sami

Keramzit je považován za nejpopulárnější izolaci pro podlahovou obr. Materiál je poměrně mobilní a vyžaduje přesný oběh při obžalované podlaze s rozšířenou hlínou. Ačkoli pro vytvoření poměrně účinné tepelné izolace, jeho tloušťka by měla být nejméně 150 mm, což snižuje výšku místnosti. Rozšířená hlína proto nepoužívá v místnostech s nízkými stropy.

Materiály pro podlahové obr., Které jsou vhodné pro izolaci potěru, zahrnují pěnové desky nebo granule. V prvním případě je pěna položena pod potěšením. Při používání granulí jsou přidány přímo do obr.

Dobrou volbu pro izolaci lze volat a také mít dobré vlastnosti zvukového projevu. Ačkoli, vzhledem k vysoké hygroskopicitě, by měla být izolována z přímých kontaktů s vodou a relativně mírná pevnost vyžaduje povinné použití vyztužené sítě, ale nepoužívá se v cementové podlaze podlahy.

Podlaha může být izolována pod potěšením a pomocí pěnové. polymerního materiálu, jehož struktura je vyrobena z uzavřených buněk. Izolace je charakterizována vysokou odolností proti vlhkosti a kompresní pevností a také dobrou refraktivitou. Na pěnové desky se nutně namontují hydroizolační film a vyztužená síť. A tloušťka potěšení aplikovaná nahoře by měla být nejméně 40 mm.

Další ohřívač pro teplou podlahovou potěšení je nastříkán na povrch a nevyžaduje další páru a vodotěsnost. Nízká tepelná vodivost poskytuje minimální tloušťku postřiku, takže výška místnosti se prakticky nesníží. A proces nanesení materiálu na povrch trvá minimálně čas. již můžete začít používat potěr.

Provádíte teplou podlahovou obrazovku vlastními rukama, můžete použít systém potrubí k pokrytí tepelných charakteristik povlaku, který se živí autonomním nebo ústředním topem. V tomto případě je nutné uspořádat hydroizolaci a položit hliníkovou fólii přes trubky, aby odrážel tepelnou energii. A teprve pak uspořádejte potěr.

Technologie prohlášení

Proces plnění podlahové desky se může lišit pro prostory pro různé účely a rozvržení. Obecné schéma pro položení potěru je v několika fázích:

 • čištění podlahy, dokud se betonová základna nevyčistí;
 • Vyplňte zarovnaný potěr. Pokud má podlaha nerovnoměrná tloušťka, může předčasně zničit v důsledku změn teploty v objemu;
 • Položení filmu (zabraňuje toku roztoku ve spodních patrech) a vrstvu pěny (zvyšuje účinnost přenosu tepla do horního patra). Na vrcholu pěny je někdy umístěn film izorující teplu (odrážející);
 • instalace vybraného topného systému;
 • Nalití řešení připraveného předem. Mezi stěnami a potěšením je nutné poskytnout deformační klouby, aby se kompenzovalo cykly expanze a komprese. Pro stejný účel jsou ve velké místnosti položeny mezilehlé odpisovací švy.
See also  Jak odstranit subpaliny ze železa z tkaniny

Přečtěte si o značce řešení pro potěšení v teplém patře níže.

Instalační nuance

Při nastavování potěšení z teplé vodní podlahy je třeba si uvědomit, že existují určité jemnosti, které by měly být známy před začátkem práce. Hustota použitého roztoku je velmi vysoká, díky kterému se získá spolehlivý design, který vydrží vnější mechanické účinky.

Řešení lze také použít k uspořádání majáků na povrchu základny ve formě kuželů. Majáky by měly být položeny v přímé linii a s jasným po konstrukční úrovni. Podle majáků se provádějí profily pokládky z oceli. To vše vám umožní hladce a efektivně vyplnit budoucí potěr.

Beton lití beton se provádí podél vystavených majáků podél spodního okraje profilů, které následně odstraněny. Všechny možné oblasti s poškozením povrchu na podlaze by měly být pokryty betonovým roztokem.

dělič

Nesmíme zapomenout na pásku tlumiče, která slouží jako kompenzátor tepelné rozšiřování dokončeného potěru. Nejčastěji se vyrábí z pěnivého polyethylenu. Veškerá následující práce by měla být prováděna výhradně poté, co je roztok zcela vyschnut.

Zařízení demoderního švu

V závislosti na složení bude časový rámec práce také odlišný. Kalení směsi s menším množstvím vody bude provedeno mnohem rychleji.

Mohou existovat případy, že ne zcela plochý povrch, aby se podlahování stala podlahou, jako je koberec nebo linoleum. V tomto případě se uchylují k dalšímu vyrovnání pomocí vyrovnávacích kompozic. Vrstva je zanedbatelná a neovlivňuje rozdíl ve vzdálenosti od podlahy ke stropu v místnosti. Maximální tloušťka výplně samovahujícího se dosáhne 5-7 mm. Je to tento indikátor, který by neměl překročit výšku.

Když je uspořádáno obr. To vám umožní získat požadovaný výsledek ve formě silné a teplé základny.

Pokládání topných potrubí na dřevěných strukturách

Dřevěné systémy se používají hlavně v domech, kde je položen návrh květenství. Může být modulární a stojan. Moduly lze zakoupit ve stavebních obchodech a sestavovat domy podle pokynů připojených k soupravě. Systém stojanu může být vyroben nezávisle na desce řezání dřeva nebo destičky dřevěných vláken o tloušťce 20 mm. Tato technologie zahrnuje následující práce:

 • Drápovaný plastovým obalem s plastovým obalem. Švy jsou utěsněny páskou;
 • Trať je nakreslena křídou, podél, kterou projdou trubky;
 • Reiki jsou položeny přes zpoždění a fixovány pomocí vlastních šroubů. V místech rotace trubek jsou zaoblené;
 • Referenční kovové desky jsou položeny na kolejnice, které současně slouží jako distributoři tepla. zahřívané, odstraňují teplo z potrubí a rovnoměrněji je dávají na podlahu. Destičky jsou připevněny k kolejnicím pomocí šroubů samosprávy;
 • Položení je položeno (nemusí je opravit);
 • Celý systém je uzavřen pěnovými polystyrenovými nebo plastovým obalem.
See also  Proč se na zdi chladničky objevil sníh

Poslední práce se provádí podle stejného algoritmu jako při pokládání potrubí na polystyrenových destičkách z polystyrenových kamen.

Proč je teplá podlaha nalévá na potěr?

Vodní trubky jsou položeny na základnu nebo překrývání, další komunikace domácnosti v technických místnostech. Tento „koláč“ je naplněn monolitickým potěšením.

Je prováděno po položení a kontrole systémů, poskytuje:

 • síla povrchu;
 • ochrana topných prvků před zatížením nahoře a poškozením;
 • Důležitými vlastnostmi jsou akumulace, distribuce, jednotné teplo na teplo, což snižuje náklady na energii;
 • Spolehlivá základna pro podlahy.

Tloušťka monolitického potěru je 70-100 mm, tloušťka vodních trubek není zahrnuta do tohoto výpočtu. V místnosti, kde bude nainstalováno vytápění, se provádí dvojitý obr. Čím silnější vrstva, tím stabilnější režim topení.

Vodotěsná voda

Černý potěr je aplikován na zarovnání základny, na které bude položen systém topení.

Důležité! Prcholka je dokonale zarovnána prostřednictvím majáků, sklon nepřekračuje indikátor 0, 5 mm. to je záruka, že se potrubí nehýbají pod jejich hmotností při rozdílech, nebudou v nich žádné zácpy leteckého provozu.

Vyhýbání se potěru

Někteří lidé přemýšlejí o tom, jak se dělat bez procesu, jako je podlahový obr. A je zde jedno velmi efektivní řešení. podlahový systém. Podlaha teplé vody je položena ve speciálních kovových deskách, po které okamžitě začíná podlaha podlahy. Jen bychom neměli zapomenout, že mezi těmito dvěma složkami by se mělo umístit jako vrh odolný proti vlhkosti ve formě polyethylenu nebo jiného alternativního materiálu. Všechno bude záviset na finanční možnosti a preferencích. V každém případě najdete vše na sortimentu na stavebním trhu, včetně suchých hotových směsí pro polotřídě.

Každá z těchto možností, ať už se jedná o betonový potěr nebo napůl, nebo „suchá“ metoda, má své vlastní pozitivní vlastnosti. Co si vybrat v každém případě. rozhodnutí dodavatele. Nejdůležitější věcí je, že výsledkem je opravdu vysoce kvalitní design teplé vodní podlahy, vyrobený v přísném souladu s technologií.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS