Split systém kondenzát kape do místnosti

Co dělat, když Split System proudí do místnosti. důvody poruch a způsobů, jak vyřešit problém

Moderní technologie nejen zjednodušují život člověka, ale také jeho dům pohodlnější a útulný. Proto jsou různorodá domácí spotřebiče dlouho “hláskována” v téměř každém domě. Ale bez ohledu na to, jak je smutné, je to všechno brzy nebo pozdní selhání, a výjimka není klimatizátory, které jsou způsobeny nesprávnou operací nebo ne dostatečnou kvalitou přestanou vyrovnat se s jejich hlavními funkcemi. Není však nutné paniku a provozovat se do nejbližšího dílny, protože oprava systému systému je poměrně možná a provedena.

Blok: 1/6 | Počet znaků: 602

Proč vodní kapky z vnitřního bloku nového klimatizace

Pokud si všimnete, že klimatizace instalovaný nedávno namontovaný v místnosti, v ohromujícím případě, důvod spočívá v chyby instalace. Normálně kondenzát z výparníku proudí do lázně, pak se odstraní odvodňovacím kanálem na ulici nebo v kanalizaci. Pokud je dálnice jednoduchá. voda je způsobena gravitací podle působení gravitace. Ve stopách s komplexní konfigurací (velká délka, výškový rozdíl a t.D.) Odtokové čerpadlo je nastaveno pro odstranění nuceného vody.

Split systém kondenzát kape do místnosti

Při instalaci Split System lze provést následující chyby:

Split systém kondenzát kape do místnosti
 • Nesprávný úhel sklonu odvodňovací trasy. Odvodňovací kanál se provádí za nedostatečným úhlem: voda se neroztrhne samotor, protože by měla být, ale místo toho nalil z přeplněné lázně v místnosti.
 • Vnitřní blok visí přesně. Pokud není klimatizace instalována z hlediska úrovně, lázeň je v úhlu. V tomto případě může kondenzát proudit kolem lázně nebo odkapávat se do něj, ale v důsledku sklonu proudit hranu do bytu.
 • Tepelná izolace freonových potrubí. Trubky spojující vnější a vnitřní blok musí být izolovány správně. Jinak bude na nich vytvořen kondenzát. V místech, kde trubky zadávají vnitřní jednotku výsledné vlhkosti, vypustí se podél stěny nebo odkapávání z vnitřního bloku.
 • Nesprávné doplňování klimatizace (ne typ Freon, nikoli částka) vést k tomu, že vnitřní blok je zmrazen. Floabe tlačí, voda teče kolem vany.
 • Křídy na trubkách s chladivem. Někdy “řemeslné” mistři jsou uzavřeny trubkami prováděnými freeonem. Z tohoto důvodu je průřez snížen, protože změny tlaku v systému, vytvořené na výparníku. Ottain, teče do místnosti.
 • Jeřáb na tlusté trubce vnějšího bloku je otevřen. Z tohoto důvodu v systému nedostatečný tlak chladiva. Jako výsledek. mráz a tok.
 • Neplatná dlouhá trasa pro Freon. Pokud je trasa chladiva více či méně doporučena výrobcem, Freon se vaří před nebo později než výparník. V důsledku toho jsou trubky pokryty ledem, je vytvořen kondenzát, který kape do místnosti.

Podle zkušeností “Rembytetech” Masters je nesprávná instalace jednou z častých důvodů pro servisní středisko. Bohužel, většina montérů ze společností prodávajících Split-Systems nemá dostatečnou kvalifikaci a znalost klimatizačních zařízení. Takové “mistři” často nabízejí rozhodnutí, která porušují instalační příručku. v důsledku toho vede k poruchám a nesprávnému práci technologií. Můžete se vyhnout problémům, důvěřování instalace klimatizačních profesionálů, například z Rembytetech. Naši odborníci navrhne a namontovaní i komplexní klimatizační systém bez chyb a zárukou.

See also  Stylování vlasů bez vysoušeče vlasů a žehlení

Jak je uspořádán drenážní systém klimatizace

Během provozu klimatizace v režimu chlazení je výparník místnosti jednotky rozděleného systému studený, asi 0 ° C. Vzduch prochází, je rychle ochlazen na teplotu 2. 8 ° C, vodní páry kondenzuje a teče do struktury poskytované konstrukcí. Z palety je vodní samorysná hadice dána na ulici do kanalizace, odvodňovacího systému a t.D. K tomu musí být drenážní hadice položena se sklonem ve směru odtoku, pokud je z nějakého důvodu nemožné, pak se používají speciální odvodňovací čerpadla pro odstranění kondenzátu.

Drenážní čerpadlo Klimatizace Dávky a nevýhody

Odvodňovací čerpadlo klimatizace se skládá ze dvou hlavních částí. pouzdra čerpadla a plováková komora. Připojení k síti 220V se provádí na svorkách samotné jednotky Split-System, není nutné přivést oddělený napájecí kabel.

Plováková komora je umístěna ve strukturní dutině uvnitř klimatizační jednotky a připojuje k odvodňovací hadici. Ve stěnách typů klimatizací, není dostatek místa pro pojištění pouzdra čerpadla sám uvnitř bloku, je vyjmuta nebo pro něj speciální prohloubení ve zdi, jako na fotografii.

Pokud je příležitost připravit vypouštěcí hadici s zaujatostí, jakýkoli úsilí vyžaduje, pak bude fungovat lépe. Použijte čerpadla pouze v případech, kdy není možné odstranit drenážní gravitaci. To je spojeno s některými nevýhodami.

 • Za prvé, odvodňovací čerpadlo klimatizace je dodatečné náklady na pořízení a instalaci, průměrná cena s instalací kvalitativního čerpadla takových značek, jako “Sauermann” (Francie) nebo “Aspen” (Anglie) bude stát 6 000
 • Zadruhé, čerpadlo nemusí selhat náklady na jeho získání a nahrazení.
 • Zatřetí, práce čerpadla je doprovázena nejednějším, ale dalším hlukem (bzučení), který otravuje a vede k vzteklině obzvláště citlivých uživatelů, zejména v noci.

Výhoda může být přisuzována stavu, umožňuje vybrat libovolné místo pro umístění místnosti jednotky klimatizace a odstranit kondenzát z něj násilně, a když je kondenzát čerpání, odpadní voda nebude vyžadovat speciální sifon nebo hydraulii Zabraňte vzniku nepříjemných kanalizačních pachů lidského života.

Jak funguje odvodňovací čerpadlo

Všechna odvodňovací čerpadla pro klimatizační jednotky mají vlastnost suchého sání, znamená to, že čerpadlo se začne uschnout a nevyžaduje náplň vodou. Dlouhodobý provoz čerpadla na suchu však bude mít za následek jeho členění, protože čerpadlo v procesu provozu je chlazeno čerpanou kapalinou.

Princip práce je následující. Kondenzát z pozemku split-systémové jednotky protéká odvodňovací hadice v plovákové komoře. Jak vyplňuje plovák plováku a zavře kontakty, čímž se spustí motor čerpadla. Vzhledem k malému objemu plovákové komory se čerpadlo zapne pouze na několik sekund, plovák se sníží, rozostřují kontakty, čerpadlo se vypne.

Klimatizace “hrnec” po několika letech práce.

Pokud je klimatizační zařízení, která vám pracovala věrně několik let, najednou. Důvod spočívá v nepřítomnosti nebo nesprávné údržbě.

 • Drenážní trubka ucpala. Prach, hmyz a t se mohou hromadit v hadici.P. Co povede ke snížení nebo překrývání průtoku vody. Byly to případy, které v trubce, při hledání vody v horkém období, plazený juke, který později uvízl a zablokoval celý odvodňovací kanál. Řešení: Vyčistěte odvodňovací kanál.
 • Freon Sightage. Freonofrodukcí cirkuluje docela těkavým chladivem. Freon, který je dostatek mikrotrakců, aby zničil z chladicího obvodu. Kulatý únik chladiva 6-8% ročně, i když je systém utěsněn. S poklesem počtu freonu v systému je výparník vnitřní jednotky mráz. Je tvořen podobností Outa, v těžkých případech, sněhové kožich. V tomto případě kondenzát neprochází do podnose palety a kape přímo na žaluziích, s nimi do místnosti. S klimatizací, to často vypadá jako “šetřící” vodou. Voda nemůže odvodit do palety, pokles pod vlastní hmotností, to odtrhne od okraje výměníku tepla, spadne dolů, padá na ventilátor vnitřního bloku, který jej vysunul ven ven. Řešení: V případě potřeby zkontrolujte klimatizaci pro únik Freon, abyste odstranili klimatizaci. Tento postup vyžaduje určité znalosti, dovednosti, nástroje. Důvěřovat této práci profesionálům.
See also  Jak změnit drenážní trubku na rozdělený systém

Příčiny úniku vnější jednotky klimatizace

Pokud zapnete klimatizaci v režimu vytápění, interní jednotka bude vyhřívána a venkovní výzva. Při určitých teplotách vzduchu na místě instalace venkovní jednotky klimatizace dojde k podobnému fenoménu. tvorba kondenzátu na výměníku tepla. Kámen s kondenzátem výměníku tepla, spadá do palety vnějšího krytu jednotky a proudí v lisovaném místě s montáží, zpravidla, ve středu palety.

S negativní teplotou vzduchu, kondenzát nemá čas na odtok a promění se vyděšený (kožich), jako v mrazničce chladničky. Aby se zbavila těchto poleva zbavil a zabránil prasknutí výměníku tepla, všechny klimatizace mají speciální odmrazování funkce bez výjimky. Ottéjový režim se automaticky objeví, klimatizace sám určuje požadovanou dobu provozu v tomto režimu.

Příčiny toku Split System

Teplejší v létě, tím intenzivnější je kondenzát. V ideálním pracovním systému, rychle proudí z žeber chladiče a okamžitě na siulativní trubici přesahuje pouzdro (mimo nebo v kanalizaci).

Vraťme se do popisu práce Split System. S pomocí turbíny ventilátoru, vzduch z místnosti prochází žebry radiátoru, vnitřní pouzdro funguje jako vysavač. Vše, co je v “atmosféře” se táhl do vnitřku a usadí se na mokrém chladiči. Po krátké době změní obilovin nečistot.

Nejenže se stává důvodem nepříjemného zápachu, tyto “hadry” neumožňují kondenzátu. To trvá zmrazení (led, sníh).

Kousky nečistot spadají do vany a ucpávají drenážní trubku. V důsledku toho máte klimatizaci na zdi místnosti.

  Protože jdeme podél řetězce: prach ve vzduchu, přilepíme nečistoty na radiátoru, zpoždění kondenzátu, balení, tvorba sněhu.

Dále se problém zvyšuje, jako je tato sněhová koule. Gril je ucpán pro průchod vzduchu, systém vychází z režimu, nekontrolovaný proces začíná. Zvedací voda protéká stěnami pouzdra, kapky na stěnách a pohlaví. Kromě toho může tento kus ledu porušit turbínu a tělo ventilátoru.

Junction není vždy zapečetěna, nebo s časem jsem ztratil sílu.

Jaký výstup? Pokud je tok klimatizace, důvod je s největší pravděpodobností v kontaminaci. Čistota. záruka zdraví, nejen vaše. ale také klimatizace.

Split systém kondenzát kape do místnosti

Arktická studená ve vnitřním bloku

Někdy důvodem, že voda teče z klimatizace, lze nalézt na výparníku. Otevřete venkovní panel vnitřní jednotky klimatizace a zkontrolujte chladič. Pokud má led. byl nalezen důvod.

Může se zdát ze tří důvodů:

 • Klimatizace je nastavena na příliš nízkou pracovní teplotu;
 • Uvnitř teploty jsou pod provozem než klimatizace a zvýšená vlhkost;
 • Není dost freon na dálnici.

Vypněte klimatizační jednotku a počkejte, až klapky výparníku. Chcete-li proces urychlit, můžete jej vyhodit do obvyklé vysoušeče vlasů. Poté, co zvýší teplotu a použijte přístroj.

Pokud se v průběhu času objeví tok znovu. s největší pravděpodobností je problém nízký tlak Freon. Opravit sám sebe nebude fungovat, zavolat mistry. Zároveň se ujistěte, že opravář zkontroloval Freon Dálnici na úniku a dokončil klimatizaci.

Faktem je, že cirkulační systém chladiva je uzavřen. Pokud v něm spadl tlak, pak by to mohlo být. Ale někdy Freon prochází mikrotracky v trubkách nebo armaturách velmi pomalu a zavřete je, ne vždy smysl.

Za jakých chyb je klimatizace mráz

O důvodech lze posuzovat dalšími funkcemi:

 • Z klimatizace klesá led, přístroj se stalo špatně chlazením, je slyšet praskání. Někdy jsou tyto poruchy také doprovázeny výskytem vody z vnitřní jednotky. To vše svědčí o ucpání takových důležitých uzlů rozděleného systému jako ventilátor, výparník a filtry. Nečistoty se na ně akumuluje v průběhu času. Je nutné objednat komplexní čištění vnitřní jednotky ve specializované firmě. A pokud byl kondenzátor a ventilátor v externím bloku ucpané (často se ucpávají topolovou pěnou a venkovní prach). potřebné čištění vnějšího bloku. Čištění se provádí silným proudem vody pod tlakem (vyžaduje se speciální zařízení).
 • Pokud voda letí ze vnitřního bloku nebo provozuje vodu, a kompresor v externích dílech bez zastavení, ale klimatizace nezobrazuje vzduch, znamená to, že došlo k rozdělovacímu systému. Model vybavený systémem oznámení “bude hlásit” o chybě: “Nízký tlak”. Co je třeba vzít? Vzhledem k tomu, že kompresor “úlovky” teplota, pracuje pro opotřebení, je nutné zastavit provoz klimatizace a zavolat mistry. Je eliminován k průtoku (nejčastěji se průtok nachází ve scéně trubek), a pak vyměňte filtru-vysávání, bude vysávat systém a pohánět klimatizaci. Po těchto akcích se tlak uvnitř systému přijde do normálu. Pokud neexistovaly žádné toky, chladivo (pracovní látka) se přirozeně odpaří, jezdat klimatizace.
 • Vodní kapky z klimatizace (led vytvořený na výparníku, taví). A i když motor pracuje bez vypnutí, klimatizace špatně vychladne místnost. S největší pravděpodobností v kapilárním systému (potrubí) byl vytvořen blok, který vedl k poklesu tlaku. V důsledku kapek, část chladiva vařené a dával chlad. Nakonec to vše vedlo k prudkému snížení chladicí kapacity zařízení. Jak jednat za takových okolností? Volání mistrů. S částečnou blokádou fouká systém dusíkem, se silným. hydraulickým čisticím prostředkem je použitelné a případně rozpouštědla. V extrémních případech, pokud čištění nepomohlo zbavit se zablokování, je nutná kapilární potrubí.
See also  Jak vytlačit z rajčatové šťávy bez odšťavňovače

Pokud mluvíme o střídači zařízení (v nich nejsou žádné kapilární trubky, vyměňují termostatický ventil. Trv), pak příčinou tvorby ledu na výparníku je odlišná. Tlak v systému neodpovídá normy, protože Trv selhal nebo nastavit jeho nastavení. Potřebují nastavení nebo výměnu trv.

Делаем вентиляцию и кондиционер в квартире. #19

 • Snímač teploty vedl k poruše klimatizace, bude možné odhadnout pouze specialista (známky všech stejných. mrazu, nepřetržitého provozu kompresoru, je možné provést ztrátu ledu). Vzhledem k chybnému senzoru nedostane řídicí deska požadované signály (o potřebě provést přestávku), kompresor funguje bez zastavení, což způsobuje tvorbu ledu. Je nutné vyměnit senzor.
 • Pokračujte v uzlech vnitřní jednotky, která je doprovázena tokem nebo ztrátou ledu, stejně jako havárie. Ve Split-Systems a Inverter Instalace se řídicí modul přichází do havárie, jeho porucha způsobuje chlazení kondenzátoru na výparníku, t.E. Voda se změní na led, ale poklepání, spadá na ventilátor a teče z klimatizace do místnosti nebo spadá do formy sněhu. Opravy správy desek nebo jeho úplná náhrada.
 • Pokud byl výparník pokrytý ledem, voda proudí z klimatizace, a proud vzduchu oslabil, znamená to, že ventilátor vnitřní jednotky. Rotuje se na malých otáčkách a narušuje cirkulaci tepla a v důsledku toho způsobuje frost výparníku. Ventilátor musí být opraven nebo vyměněn.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS