Správná instalace ventilátorů v systémové jednotce

Principy instalace ventilátoru pro případ

Chladicí ventilátor: Která strana se dá, jakým směrem fouká, točí nebo otáčí. Základní pravidla pro správnou instalaci.

Je velmi důležité správně nainstalovat ventilátor. Bude nutné určit, na kterou stranu správně umístí ventilátor pro efektivní ventilaci komponent vašeho počítače. Pokud vložíte ventilátor, můžete zcela ztratit ventilaci.

Uvnitř jednotky s uzavřeným systémem se vzduch pohybuje vpředu od dna ve směru nahoru. Každý ventilátor uvnitř počítače musí tento pohyb posílit. Současně se do bloku intenzivněji vstupuje chladný vzduch a horká je rychlejší fouká.

Aby se minimalizovaly chyby, ke kterým dochází během instalace ventilátoru, někteří výrobci naznačují, na kterou stranu vloží ventilátor. To je obvykle označeno šipkami ukazující směr pohybu vytvořeného proudu vzduchu.

Jaké jsou fanoušci uvnitř počítače?

Jak je uvedeno výše, během dlouhodobé práce se mohou prvky počítače zahřívat. Nejvíc ze všeho. centrální procesor, základní deska, GPU (grafický procesor). Chlazení vzduchu se obvykle používá ke snížení jejich teploty. Fan, nazývá se také chladič, foukání horkého vzduchu, který se sestavuje kolem horkých prvků. Chlazení vytvořením toku vzduchu je nejpraktičtější a nejlevnější možností. Vytápěcí díly mohou být navíc vybaveny radiátory (ohřívače tepla). Čím silnější je počítač, tím více potřebuje vychladnout.

Po odstranění jmenovky a zástrčky z chladiče během analýzy počítače můžete vidět následující komponenty:

  • bronnote motor, který funguje z přímého proudu;
  • rotor;
  • oběžné kolo upevněné na plastovém základě rotoru;
  • magnet celé struktury;
  • Měděná cívka z magnetických obvodů na postavě.

Rotace chladicího hřídele nastává, když je jmenovité napětí dodáno na 12V.

přístroj

Počítačový ventilátor se skládá ze tří hlavních částí ⇒

Pouzdro ventilátoru má tvar ve formě rámu a slouží jako základ pro připojení elektrického pohonu (elektrický motor) a lopatky oběžného kola). V závislosti na výrobci a kvalitě produktu může být pouzdro vyrobeno z plastu, kovu nebo gumy.

Oběžné kolo je sada lopatek umístěných v kruhu na stejné ose s elektrickým motorem v určitém úhlu a fixováno na pouzdro ventilátoru pomocí ložisek různých druhů. Během rotace zachycují lopatky oběžného kola vzduch a procházejí jej skrz sebe, vytvářejí konstantní směrovaný proud vzduchu, který ochladí topný prvek.

Při výrobě počítačových ventilátorů se používají přímé proudové elektrické motory, které jsou pevně připojeny k pouzdru ventilátoru.

Přátelé, ať už jsem správně uspořádal chladiče v PC?

Mám letecký případ Lian Li O11 a na příkladu jeho oficiální fotografie ukážu umístění chladičů v mém počítači.

Níže jsou 2 PCS. Aerocool Rev 120mm Cooers, které jsou označeny červenými tečkami a podávají vzduch.

Na pravou stranu vzhledem k přední části je foukán jedním Aercool Rev 120 mm, která je také označena červenou tečkou.

Nahoře téměř dokonce rovně označuje 3x sekční kapku, která fouká vzduch z procesoru.

Mám poměrně horké PC, proto umístění chladičů pravděpodobně hraje roli:

AMD RYZEN 7 5800X GTX 1080 Ti od nejžhavějších.

Správně. V Patsansky PC musí chladiče sát prach z podlahy, aby chlapec neměl vakuum)

Správně. V PC musí být kadeře vyfukovány z PC, abyste jej mohli později vysávat)

PROSÍM PŘIJÍMAJTE TENTO KOMENTÁŘ V DOPORUČENÍ. Osoba alespoň normálně vychladne

Jak to chápu, všiml jsem si Reds, kde jsem nainstaloval a vyšel ven. Herobosta, abych byl upřímný. Vzduchový prostor pro foukání je malý, vysává celé odpadky, které se usadí, a obecně dělá proud pro neefektivní foukání. Chápu, že MB vycházela z logiky, že horký vzduch stoupá, ale. Máte limitovaný studený proud, grafická karta překrývá část toku do komponent a nefungujete do vidyuhi roštu, ale z velké části ve svém designovém sboru. T.E. Většinu PC nefungujete hloupě kvůli skutečnosti, že se pro ně grafická karta překrývá již kontroverzní tok. Mlčí o obecném chování chladu a horkého vzduchu, abych nemlzl holivar.

CRC kreslil jako normální kluci obvykle stojí. Logika pro šílenství jednoduché.

Nyní horní gramofony naopak získaly relevanci, grafické karty jsou silné, tok, respektive (například vám říkám 3080), můžete se zahřát přímo v chladných dnech od gramofonů shora, pokud karta karta, pokud karta je 100%, nedokážu si představit, co by to bylo bez nich.

Absolutně souhlasím. Bez grafické karty a popisu jejího chladicího systému, prázdná konverzace. BP ještě není ve schématu, také čerpá vzduch, ale protože to není, není jasné, kde.

Ty, které jsou nejen zbytečné zdola téměř z hlediska chlazení, ale prach také dokonale absorbuje

Potřebují je, aby hodili pár stupňů z Vidyuhy, pokud neexistují filtry žádný prach

Dejte radiátor nahoru, dva/tři na čenich na foukání a jeden za sebou.

Můžete se okamžitě skrýt na „pozitivní tlak“

Nikdy jsem nepochopil vtipy, abych nastavil kapku, radiátor saje horký vzduch z grafické karty a VRM. Poseté foukáním musí být položeno dopředu (nebo ze strany, pokud je otevřený případ TT jádro P3)

Takže že procházení vzduchem skrz sebe, při výstupu horké pády do těla?

Na pravou stranu vzhledem k přední části je foukán jedním Aercool Rev 120 mm, která je také označena červenou tečkou.

Není třeba to tam vyhodit. Odkud pochází horký vzduch, co má foukat? Pokud jej uspořádáte na foukání, pak alespoň přítok nějakého druhu bude přítokem v horním slotu.

Z tohoto flashbacku se naklonil z 90. let. Dobře, ale teď? Tato velikost je naprosto zbytečná, dokonce i v tolik. Stále jsem se přesunul od konce do 200 mm fanoušků. Jsou neslyšitelné, pomaleji než malé, ale mnohokrát čerpají více vzduchu a dělají to tiše.

Foukáním by mělo být více fanoušků než foukání, takže v krytu je nadměrný tlak. Platí pro budovy s prachovými filtry. Nebo stejné množství na foukání/foukání. Zpětné uspořádání na boční stěně tak, aby fungovalo pro foukání. A lépe ho položte na přední stranu, aby vyhodil do modrých střelců ve schématu. A vložte dole doprava do středu, aby foukal do Vidyuhu a ne) nebo všechny tři dolů. Poznámka: Při foukání již máte 3 fanoušky na dropsy.

See also  Jak nastavit ovládání trakce pro kotle na pevné palivo

Prosím, vysvětlete prosím podrobněji proč? Například mám tři, pro foukání jednoho. V případě, vypuštěný vzduch, vzduch z místnosti samotné je nasáván, systém usiluje o rovnováhu. Teploty jsou normální: procento v zátěži není více než 70, Vidaha je více než 80

Testy ukazují, že 2-3 ventilátory (zdola nahoru) jsou dostačující pro foukání a první zpět na ránu. Všechno ostatní prakticky neovlivňuje chlazení. Pro pasivní výstup vzduchu jsou zapotřebí otvory shora a pod. Aktivní pouze rozbije tok. https: // www.Youtube.com/hodinky?V = y842hnhll4qc

Tak to udělej. Nechte 2 shora. BP stojí zdola? Přímo pod ním je díra pro samostatný ventilátor?

Přední body na předním panelu, nikoli uvnitř

Jak ukázalo praxe, pokud je případ normální, pak se ukládají tři gramofony (dva 140 mm na obličeji, jeden 140 mm na zadku) v letním Heat 45.

Na tlamě 3 přidat.up a tři pod chladičem nedávají smysl dobře a shora proč proč? Pokud ne v létě teplo. Pokud dojde k dropsy, pak na boku, jako na obrázku je zobrazeno všude a vše je nastaveno tak, ale pokud není žádná kapka, je lepší ji ucpat s Culéry zbytečnými a tak foukat před a za klasikou.

technicky správně, ale hlavní věcí je, že příliv „čerstvého“ vzduchu je. Například mám níže systematický systém (na speciální. Postavte se pro počítač. stůl), zespodu k „sát“ ho odnikud, zadní a strana topné baterie. Boční kryt. fekální sklo (přidat. Nebudete vložit ventilátor). V době vysokého načítání se grafická karta zahřívá až 82 stupňů. Ale pokud je byt zapnutý pro chlazení a dveře jsou zavřené, témata uvnitř jsou snížena o 10 stupňů!

správná, instalace, ventilátorů, systémové

Mám přibližně stejné: spodní, přední, boční. Nákup, horní, zadní. foukání. Pouze 8 gramofonů, 5/3. Logicky studený vzduch řídí zahřívání nahoru.

Nic není jasné. Pod levicí je červený bod a kde je nainstalován napájecí zdroj? Zpracováno vodou nebo vzduchem? To je důležité. Pokud bude vzduch, pak by měl být upřímnější než foukat jinak, vidaha bude smažena konkrétně. Položte jeden na dno zdola, ale můžete to udělat bez něj kvůli prachu, sníží to stupeň pro Vidyakha, dokonce i 120. sestoupí. Na přední straně jsou dvě 140s, foukáním jednoho 140 na zadní straně a na něj můžete na něj položit tři 140. Všechno je těžké spočítat, t.na. BIOS ovládá každý Culler samostatně nebo skupinu cívek. No, všechno jsem nastavil samostatně podle schématu, jak je popsáno výše, ale mám dropky na pro.prick. Horn Stricks 3080ti nad 75 stupňů neviděl.

Výběr dalších fanoušků.

Před nákupem a instalací dalších ventilátorů pečlivě prostudujte počítač. Otevřete víko pouzdra, vypočítejte a zjistěte velikost instalačních míst pro další chladiče sboru. Pečlivě se podívejte na základní desku. které konektory pro připojení dalších ventilátorů jsou k dispozici.

Fanoušci si musí vybrat největší velikost, která vám bude vyhovovat. Ve standardních budovách je to velikost 80×80 mm. Ale docela často (zejména nedávno) můžete nainstalovat ventilátory ve velikosti 92×92 a 120×120 mm v případě. Se stejnými elektrickými charakteristikami bude velký ventilátor fungovat mnohem tišší.

Zkuste koupit fanoušky s velkým počtem čepelí. jsou také tišší. Věnujte pozornost samolepkám. označují úroveň hluku. Pokud má základní deska 4 kontaktní konektory pro chladiče napájení, kupte si čtyřvodičové fanoušky přesně. Jsou velmi tiché a rozsah automatické nastavení rychlosti je poměrně široký.

Mezi fanoušky, přijímáním napájení z napájení přes konektor Molex a práce ze základní desky, si jednoznačně vyberte druhou možnost.

V prodeji jsou fanoušci o skutečných kuličkových ložiskách. to je nejlepší volba, pokud jde o trvanlivost.

Instalace dalších ventilátorů.

Podívejme se na hlavní body správné instalace ventilátorů těla pro většinu systémových jednotek. Zde poskytneme radu přesně pro standardní budovy, protože umístění fanoušků je tak rozmanité, že nemá smysl je popisovat. všechno je jednotlivě. Navíc v nestandardních případech mohou rozměry ventilátorů dosáhnout průměru 30 cm. Ale přesto jsou v dalším článku zvažovány některé body chlazení nestandardních PC budov pro správné chlazení pro nestandardní PC budovy.

V bydlení nejsou žádní další fanoušci.

Toto je standardní rozvržení pro téměř všechny počítače prodávané v obchodech. Veškerý horký vzduch stoupá do horní části počítače a kvůli ventilátoru v napájení jde.

Velkou nevýhodou tohoto typu chlazení je to, že veškerý vyhřívaný vzduch prochází napájecím zdrojem, zatímco ho zahřívá ještě silnější. A proto je to napájecí zdroj v takových počítačích, který je nejčastěji rozbitý. Veškerý studený vzduch se také absorbuje, není kontrolován, ale ze všech slotů pouzdra, což pouze snižuje účinnost výměny tepla. Další nevýhodou je trvanlivost vzduchu získaného s tímto typem chlazení, který vede k hromadění prachu uvnitř těla. Ale v každém případě je to v každém případě lepší než špatná instalace dalších ventilátorů.

Jeden ventilátor na zadní straně pouzdra.

Tato metoda se používá více z beznaděje, protože případ má pouze jedno místo k instalaci dalšího chladiče. na zadní stěnu pod napájecím zdrojem. Aby se snížilo množství horkého vzduchu procházejícího napájecím zdrojem, nainstalován jeden ventilátor na „ránu“ z těla.

Většina vyhřívaného vzduchu ze základní desky, procesoru, grafické karty, pevných disků prochází dalším ventilátorem. A napájení se zahřívá mnohem méně. Rovněž se zvyšuje celkový tok pohyblivého vzduchu. Ale odolné stoupání, takže prach se bude ještě více hromadit.

Další přední ventilátor v případě.

Когда в корпусе имеется лишь одно посадочное место на лицевой части корпуса, либо нет возможности включения сразу двух вентиляторов (некуда подключать), то это самый идеальный вариант для вас. Je nutné umístit jeden ventilátor na přední část pouzdra na „foukané“.

Ventilátor musí být nainstalován naproti pevným diskům. A bude správnější psát, že pevné disky musí být nasazeny naproti ventilátoru. Tak chladný ve vzduchu je okamžitě vyhodí. Taková instalace je mnohem efektivnější než předchozí. Vytvoří se směrovaný tok vzduchu. Vakuum je sníženo uvnitř počítače. prach není zpožděn. Při napájení dalších chladičů ze základní desky se sníží obecný hluk, protože se sníží obraty ventilátorů.

See also  Domácí ventilátor chlazení vzduchu

Instalace dvou ventilátorů v případě.

Nejúčinnější metoda instalace ventilátorů pro další chlazení systémové jednotky. Na přední stěně pouzdra je nainstalován ventilátor na „Blossom“ a na zadní stěně. na „Blowing“:

Vytvoří se výkonný konstantní vzduch a řízený proud. Napájení funguje bez přehřátí, protože vyhřívaný vzduch je zobrazen ventilátorem nainstalovaným pod ním. Pokud je nainstalován zdroj napájení s nastavitelnou rotací otáčení ventilátoru, pak obecný šum znatelně klesá a že tlak uvnitř pouzdra bude vybírat důležitější je. Prach se neusadí.

Výběr dalších fanoušků.

Před nákupem a instalací dalších ventilátorů pečlivě prostudujte počítač. Otevřete víko pouzdra, vypočítejte a zjistěte velikost instalačních míst pro další chladiče sboru. Pečlivě se podívejte na základní desku. které konektory pro připojení dalších ventilátorů jsou k dispozici.

Fanoušci si musí vybrat největší velikost, která vám bude vyhovovat. Ve standardních budovách je to velikost 80×80 mm. Ale docela často (zejména nedávno) můžete nainstalovat ventilátory ve velikosti 92×92 a 120×120 mm v případě. Se stejnými elektrickými charakteristikami bude velký ventilátor fungovat mnohem tišší.

Zkuste koupit fanoušky s velkým počtem čepelí. jsou také tišší. Věnujte pozornost samolepkám. označují úroveň hluku. Pokud má základní deska 4 kontaktní konektory pro chladiče napájení, kupte si čtyřvodičové fanoušky přesně. Jsou velmi tiché a rozsah automatické nastavení rychlosti je poměrně široký.

Mezi fanoušky, přijímáním napájení z napájení přes konektor Molex a práce ze základní desky, si jednoznačně vyberte druhou možnost.

V prodeji jsou fanoušci o skutečných kuličkových ložiskách. to je nejlepší volba, pokud jde o trvanlivost.

Článek: Jak správně organizovat chlazení v herním počítači

Tento článek je pokračováním řady úvodních materiálů o shromáždění systémových jednotek. Pokud si pamatujete, minulý rok byla vydána instrukce kroků „Jak sestavit počítač“, což podrobně popisuje všechny hlavní body pro vytváření a kontrolu PC. Jak je však často, nuance hrají důležitou roli při sestavování systémové jednotky. Zejména správná instalace ventilátorů do pouzdra zvýší účinnost všech chladicích systémů a také sníží zahřívání hlavních složek počítače. Právě tento problém je v článku dále zvažován.

Okamžitě vás varuji, že experiment byl proveden na základě jedné typické sestavy pomocí základní desky ATX a tělem ve formálním faktoru střední věže. Možnost uvedená v článku je považována za nejčastější, i když všichni víme velmi dobře, že počítače jsou odlišné, a proto systémy se stejnou úrovní výkonu mohou shromažďovat desítky (pokud ne stovky) různých metod. Proto jsou výše uvedené výsledky relevantní výhradně pro uvažovanou konfiguraci. Soudce pro sebe: Počítačové budovy i v rámci jednoho tvarového faktoru mají odlišný objem a počet sedadel pro instalaci ventilátorů a grafické karty dokonce používající stejný GPU se shromažďují na tištěných deskách různých délek a jsou vybaveny jiným počtem tepelných úchopů A fanoušci. A přesto jsou určité závěry naším malým experimentem, který je třeba úplně vyvodit.

Na internetu najdete velké množství článků o organizaci chlazení v systémové jednotce, ale mnoho z nich je psáno v těch vzdálených dobách, kdy počítače s horní energií napájecího zdroje a velké množství košů za 3,5- byly považovány za standardní (typické, klasické atd.) a zařízení 5,25 palce. Nedávno se standardy znatelně změnily. Tato skutečnost je jasně uvedena v článku „Počítač, který byste mohli sbírat, ale litovali peníze. nejlepší budovy, PSU a chlazení z roku 2017“. Trendy, pokud nic nezaměňuji, podle transformace standardního sboru Tower sbor začaly být sledovány v roce 2014, ale teprve nyní se staly masovým fenoménem.

Příklad shromáždění v Thermaltake Versa N27

Počítačové pouzdro s místem přistání pro instalaci napájení v horní části v roce 2018 lze bezpečně nazvat zvědavost. Obvykle jsou taková zařízení umístěna v cenovém rozpětí až 2 000. Ve většině ostatních sborů PSU Tower je připevněn zdola, navíc byl nedávno skrytý zcela za dekorativním tlumičem. Tam, pod improvizovanou oponou, někdy umístil košík pro pevné disky. Například v posledních pěti recenzích v době psaní článku na našem webu to byly přesně takové modely, které byly zvažovány.

Podle mého názoru především výrobci sborů jednají tímto způsobem na základě estetických úvah, protože použití využívalo napájení, nevyužité dráty a HDD, v přítomnosti okna na boční stěně, dělá systém více znatelně sympatický. Kromě toho v počítači s takovým pouzdrem můžete bezpečně nainstalovat zdroj napájení, protože jednoznačné kabely neovlivní vzhled. A opona jasně odděluje zdroj napájení od zbytku komponent, což má zase dobrý vliv na jeho chlazení. Jak vidíte, pozorujeme nepřetržité výhody.

Příklad sestavy v případě jádra termárního jádra X31

Rozměry Tower Corps se nedávno změnily, ale bezpochyby byla interní „perestroika“ mimo jiné vyvolána změna v prioritách uživatelů. Lidé prakticky nepoužívají optické jednotky, a proto není potřeba v případě 5,25 palce v případě. Kompaktní jednotky v pevném stavu jsou stále více instalovány ve formovém faktoru systémových jednotek SSD m.2 Nepotřebujte vůbec žádné koše. Vzhledem k velké popularitě online služeb a zařízení pro ukládání cloudu není nutné instalovat velké množství pevných disků v PC, takže jeden nebo dva pevný disk lze upevnit na bariérovou stěnu pouzdra. Konečně stále více a více výrobců železa produkuje jasné, velkolepé komponenty s podsvícení. Takovému trendu se to nemusí líbit, může se rozzuřit a dráždit, ale stále více výrobců budov produkuje stále více originálních barevných modelů s oknem na boční stěně.

Všechny výše uvedené konstrukční rysy nové „klasiky“ umožnily nejprve jemně položit dráty a smyčky, což přispívá k lepšímu oběhu vzduchu uvnitř pouzdra a menší akumulaci prachu. Za druhé, absence košů pro 3,5 a 5,25 palcové zařízení zvyšuje volný prostor uvnitř pouzdra. Ze stejného důvodu můžeme nainstalovat větší počet fanoušků, kteří budou fungovat efektivněji. Ve skutečnosti je to přesně to, co je pozorováno v moderních zařízeních, protože i v těle formového faktoru mini-věž. Podpora instalace pouze mini.mateřských desek lze na předním panelu stanovit nejméně dva ventilátory 120 mm. Domy Midi-Tower a Full Tower vám umožňují nainstalovat tři, někdy čtyři fanoušky na předním panelu a stejné množství na horní stěně.

Primitivní ilustrace pohybu vzduchových toků v moderní společnosti Tower Corporation

Fotografie nahoře ukazuje sestavu v Thermaltake Core X31 Midi-Tower Corporation. Toto zařízení umožňuje nainstalovat tři ventilátory (120 mm a 140 mm) vpředu, tři ventilátory shora, jeden zespodu a jeden za sebou. Sběratel proto může plně ovládat vzduchové toky pozorované v systémové jednotce. S ohledem na tradiční instalaci komponent a standardní umístění samotného pouzdra (na tabulce vedle monitoru a uživatele; pod tabulkou) bylo přijato, že ventilátory nainstalované na přední straně a spodní panely jsou nasávány vzduchem, vzduchem, a „Carlsons“, připevněné na horní a zadní stěně, vyhodí jeho. Výše uvedená ilustrace je primitivní, protože ve skutečnosti může existovat hmota. Toky tedy „proveďte cestu“ skrz otvory v zátkách PCI Express, přes těsnění na stěně bariéry, stejně jako malými trhlinami v kloubech konjugovaných panelů.

See also  Electrolux myčka nádobí nepřepíná režimy

Článek: Jak správně organizovat chlazení v herním počítači

Tento článek je pokračováním řady úvodních materiálů o shromáždění systémových jednotek. Pokud si pamatujete, minulý rok byla vydána instrukce kroků „Jak sestavit počítač“, což podrobně popisuje všechny hlavní body pro vytváření a kontrolu PC. Jak je však často, nuance hrají důležitou roli při sestavování systémové jednotky. Zejména správná instalace ventilátorů do pouzdra zvýší účinnost všech chladicích systémů a také sníží zahřívání hlavních složek počítače. Právě tento problém je v článku dále zvažován.

Okamžitě vás varuji, že experiment byl proveden na základě jedné typické sestavy pomocí základní desky ATX a tělem ve formálním faktoru střední věže. Možnost uvedená v článku je považována za nejčastější, i když všichni víme velmi dobře, že počítače jsou odlišné, a proto systémy se stejnou úrovní výkonu mohou shromažďovat desítky (pokud ne stovky) různých metod. Proto jsou výše uvedené výsledky relevantní výhradně pro uvažovanou konfiguraci. Soudce pro sebe: Počítačové budovy i v rámci jednoho tvarového faktoru mají odlišný objem a počet sedadel pro instalaci ventilátorů a grafické karty dokonce používající stejný GPU se shromažďují na tištěných deskách různých délek a jsou vybaveny jiným počtem tepelných úchopů A fanoušci. A přesto jsou určité závěry naším malým experimentem, který je třeba úplně vyvodit.

Na internetu najdete velké množství článků o organizaci chlazení v systémové jednotce, ale mnoho z nich je psáno v těch vzdálených dobách, kdy počítače s horní energií napájecího zdroje a velké množství košů za 3,5- byly považovány za standardní (typické, klasické atd.) a zařízení 5,25 palce. Nedávno se standardy znatelně změnily. Tato skutečnost je jasně uvedena v článku „Počítač, který byste mohli sbírat, ale litovali peníze. nejlepší budovy, PSU a chlazení z roku 2017“. Trendy, pokud nic nezaměňuji, podle transformace standardního sboru Tower sbor začaly být sledovány v roce 2014, ale teprve nyní se staly masovým fenoménem.

Příklad shromáždění v Thermaltake Versa N27

Počítačové pouzdro s místem přistání pro instalaci napájení v horní části v roce 2018 lze bezpečně nazvat zvědavost. Obvykle jsou taková zařízení umístěna v cenovém rozpětí až 2 000. Ve většině ostatních sborů PSU Tower je připevněn zdola, navíc byl nedávno skrytý zcela za dekorativním tlumičem. Tam, pod improvizovanou oponou, někdy umístil košík pro pevné disky. Například v posledních pěti recenzích v době psaní článku na našem webu to byly přesně takové modely, které byly zvažovány.

Podle mého názoru především výrobci sborů jednají tímto způsobem na základě estetických úvah, protože použití využívalo napájení, nevyužité dráty a HDD, v přítomnosti okna na boční stěně, dělá systém více znatelně sympatický. Kromě toho v počítači s takovým pouzdrem můžete bezpečně nainstalovat zdroj napájení, protože jednoznačné kabely neovlivní vzhled. A opona jasně odděluje zdroj napájení od zbytku komponent, což má zase dobrý vliv na jeho chlazení. Jak vidíte, pozorujeme nepřetržité výhody.

Příklad sestavy v případě jádra termárního jádra X31

Rozměry Tower Corps se nedávno změnily, ale bezpochyby byla interní „perestroika“ mimo jiné vyvolána změna v prioritách uživatelů. Lidé prakticky nepoužívají optické jednotky, a proto není potřeba v případě 5,25 palce v případě. Kompaktní jednotky v pevném stavu jsou stále více instalovány ve formovém faktoru systémových jednotek SSD m.2 Nepotřebujte vůbec žádné koše. Vzhledem k velké popularitě online služeb a zařízení pro ukládání cloudu není nutné instalovat velké množství pevných disků v PC, takže jeden nebo dva pevný disk lze upevnit na bariérovou stěnu pouzdra. Konečně stále více a více výrobců železa produkuje jasné, velkolepé komponenty s podsvícení. Takovému trendu se to nemusí líbit, může se rozzuřit a dráždit, ale stále více výrobců budov produkuje stále více originálních barevných modelů s oknem na boční stěně.

Všechny výše uvedené konstrukční rysy nové „klasiky“ umožnily nejprve jemně položit dráty a smyčky, což přispívá k lepšímu oběhu vzduchu uvnitř pouzdra a menší akumulaci prachu. Za druhé, absence košů pro 3,5 a 5,25 palcové zařízení zvyšuje volný prostor uvnitř pouzdra. Ze stejného důvodu můžeme nainstalovat větší počet fanoušků, kteří budou fungovat efektivněji. Ve skutečnosti je to přesně to, co je pozorováno v moderních zařízeních, protože i v těle formového faktoru mini-věž. Podpora instalace pouze mini.mateřských desek lze na předním panelu stanovit nejméně dva ventilátory 120 mm. Domy Midi-Tower a Full Tower vám umožňují nainstalovat tři, někdy čtyři fanoušky na předním panelu a stejné množství na horní stěně.

Primitivní ilustrace pohybu vzduchových toků v moderní společnosti Tower Corporation

Fotografie nahoře ukazuje sestavu v Thermaltake Core X31 Midi-Tower Corporation. Toto zařízení umožňuje nainstalovat tři ventilátory (120 mm a 140 mm) vpředu, tři ventilátory shora, jeden zespodu a jeden za sebou. Sběratel proto může plně ovládat vzduchové toky pozorované v systémové jednotce. S ohledem na tradiční instalaci komponent a standardní umístění samotného pouzdra (na tabulce vedle monitoru a uživatele; pod tabulkou) bylo přijato, že ventilátory nainstalované na přední straně a spodní panely jsou nasávány vzduchem, vzduchem, a „Carlsons“, připevněné na horní a zadní stěně, vyhodí jeho. Výše uvedená ilustrace je primitivní, protože ve skutečnosti může existovat hmota. Toky tedy „proveďte cestu“ skrz otvory v zátkách PCI Express, přes těsnění na stěně bariéry, stejně jako malými trhlinami v kloubech konjugovaných panelů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS