Stopy na elektrické sporáku, jak odstranit

Jak otřít skleněnou keramickou desku?

Silné znečištění může být odstraněno skleněné keramické škrabky (nezapomeňte na speciální, ne jiný). Je důležité, aby škrabka v souladu s několika vyměnitelnými lopatkami. Po vyčištění je povrchově leštěný hadříkem z mikrovlákna, papírovým ručníkem nebo měkkým hadříkem.

 • Před čištěním sporáků ze skleněné keramiky počkejte na chlazení
 • Použijte speciální škrabku pro skleněné keramiky pro Nagar a staré skvrny
 • Použijte detergent a pomocí houby ji distribuovat
 • Mokrý hadřík Odstraňte zbytky mytí pěny.
 • Sledujte zařízení suchý ručníkem.

Obecná pravidla pro péči o skleněné keramické kuchyňské sporáky

Teplý panel ze skleněné keramiky lze umýt pouze po jeho plném ochlazení. A protože voda je dobrá proudová tyč, je důležité zakázat sporák z napájení.

Důležité! Skleněný keramický povrch je citlivý na mechanické účinky, takže když je provoz a čištění, očekávejte opatrnost.

Jak vyčistit skleněnou či elektronickou plynovou desku Electrolux

Poškrábání desky s abrazivními detergenty nebo nerovným dnem nádobí jsou velmi jednoduché. Associativní to pomůže dodržovat pravidla léčby skleněnou keramickou a pozorností při výběru jídel pro vaření. Pokud je schopnost navštívit ekonomické obchody a nákup jídel, určených pro skleněné keramické povrchy, nemáte, zkontrolujte stávající nádobí, nemilosrdně odmítnuty nevhodné.

Hliníkové nádobí opouští stopy na povrchu, takže neslučitelné se skleněným keramickým. Po instalaci nové desky v kuchyni, pánev a hrnce z hliníku lépe vyhodit nebo někoho přítomného.

Na břidlici předehřáté na HOOSTOCK nedávejte mokré nebo studené nádobí. Takové odvolání je difemní pro kuchyňské vybavení. Povrch vařícího panelu prostě praskla. Nainstalujte pánev nebo pánev s suchým dnem na studené desce a pak jej zapněte.

Sklo-keramický. křehký a citlivý materiál, nestabilní na ostré kapky teplot. Ignorování výše popsaných pravidel povede k tvorbě mikrockreků a mraků na povrchu, následované vážným poškozením.

Je extrémně nežádoucí, že voda spadala během vaření na povrchu desky. Tak opatrně zvedněte kryty pro pánve a pánev. Jejich průměr by neměl překročit velikost pokrmů, takže akumulovaný kondenzát není sušen na povrchu desky.

Důležité! Šíření na kapalině povrchu vaření, okamžitě jej vyjměte.

Vimestick, vytvořený z kapiček vody padajícím na povrchu, nebude tak snadné vyčistit desku.

Provozní tipy

Tak, aby sporák skleněné keramiky sloužila co nejdéle a neztratila svou dekorativnost, doporučuje se:

 • Nenechávejte na hořáku mokrým dnem;
 • Nedělejte si zeleninu v blízkosti kamna tak, aby panel nezasáhla písek;
 • Vypláchněte čisticí prostředky s velkým množstvím vody, takže agresivní složky nejsou vyvrtaný povrch.

Nepoužívejte stainstovers a zařízení pro čištění pecí, pokud potřebujete dát na objednací desku ze skleněné keramiky.

Než praní litinových hořáků na sporáku?

Připravte si sodný roztok, pro který se míchá 3 lžíce misky s lžíce 5-7 století lžíce potravin sody. Klamat litinovou směs, zabalte polyethylenem, ponechte přes noc. Ráno, hrubý kartáč nebo houba odstranit odlupovací saze, opláchněte pod proudem teplé tekoucí vody.

See also  Jak odstranit chloupky po odstranění laserových chloupků

Pokud obvyklá chemie selže, vyčistěte desku sodný a ocet. Posypeme obvyklým stolem ocet přes povrch, a pak posypeme sodou. Chemická reakce bude jít, která bude nutit směs k pěnění a syčení. Poté, co zpěv vyčerpá, umyjte mokrou houbu a otřete suché.

Jak zajistit indukční desku z poškození

Existují určitá bezpečnostní opatření, která vám pomohou vychutnat výhody vaší indukční desky.

 • Pro vaření na indukční desce použijte pouze speciální nádobí s feromagnetickým dnem a průměrem nejméně 12 cm. Pokud vaříte v malé pánvi nebo Turku, použijte speciální adaptér.
 • Výrobci nedoporučují používat pro vaření na indukčním panelu stolu, který byl použit na plynových sporákech, i když tyto hrnce a pánev mají potřebné feromagnetické vlastnosti. Faktem je, že plynové topení dochází nerovnoměrně a postupně je spodní část nádobí stále vystavena deformaci. To zabraňuje účinnosti použití nádobí na indukční desce.
 • Skleněné keramické povrchy indukčních desek jsou velmi citlivé na abrazivní materiály. To je písek, cukr, různé žehličkové škrabky a žínky mohou být nebezpečné pro sporák.
 • Skleněné keramické panely jsou dobře odolávat těžké zatížení, ale mohou prasknout se silnou expozicí. Proto byste neměli zavěsit těžké nože nad sporákem, sekery pro řezání masa a kladiva pro kotlety. Náhodné pokles v takové položce na panelu, a to i s malou výškou, může být kritický.
 • Indukční hořák v procesu vaření nezůstane zcela zima. Maximální teplota ohřevu se liší od různých desek a zpravidla nepřesahuje 60 stupňů. Ale stále je hořák ohřát, takže buďte opatrní při práci.
 • Nainstalujte nádobí suchým dnem. Vyhněte se tomu, aby se vaše indukční dlaždice z chladných šplouchání. Pokud se k tomu dojde pravidelně, může být poškozen skleněný keramický povrch.

Jak čištění skleněné keramické desky z Nagara

Nagar na sporáku je něco, co se téměř žádná paní nemůže vyhnout. Je tvořen jako pár vteřin (kdo alespoň jednou neudělal “mléko”?!) a delší dobu se postupně hromadí a těší se na povrch.

Jak mohu rychle a efektivně vyčistím skleněnou desku z Nagara? Budete muset aplikovat speciální detergent na hadr nebo houbu (můžete jej nahradit gelem pro mytí nádobí) a otřete panel vaření. Pak dobře opláchněte vodou a otřete suché. Pokud poprvé odstraníte Nagar, nechte čisticí prostředek na povrchu po dobu 30-50 minut a poté pokračujte v práci. V případě potřeby můžete vyčistit vaření s škrabkou.

Stopy na elektrické sporáku, jak odstranit

Jak zabránit vážnému znečištění?

Je vždy snazší zabránit, jak odstranit. Je možné usnadnit život, pozorováním řady jednoduchých pravidel pro používání vaření panelu skleněné keramiky.

Pravidlo začněte vařit pouze na čisté desce

Kapky, šplouchá a turgická, zbývající z předchozího vaření musí být odstraněny před novým procesem.

Pravidlo používat pouze “správné” nádobí

Hrnce a pánve z hliníku, mosazi a mědi zanechají duha skvrny na skleněné keramické vaření, zbavte se takových “dekorací” prakticky neskutečné.

See also  Nerezová ocel na indukčním sporáku, zda to funguje

Je přípustné používat pouze smaltovaná jídla (s tlustým dnem) nebo nerezové oceli a litinové pánve.

Skleněné kontejnery jsou povoleny, ale potraviny je v nich připraveno mnohem déle, což negativně ovlivňuje spotřebu elektřiny. Hliník může být aplikován pouze v případě, že vnější strana je pokryta vrstvou ochrany teflonu. Je nutné zajistit, aby vnější strana byla naprosto dokonce. Drsnost, deformace, konvexní vzory, svary a tuny nejsou povoleny.P.

Pravidlo Podívejte se na čistotu dna

Na předehřátém sklo-keramickém povrchu můžete umístit pouze nádobí s čistým suchým dnem. Kapky vody mohou zanechat pouze bílé skvrny na vaření, ale také poškodit horkou desku.

Pravidlo čerstvé znečištění odstranit okamžitě

Pokud jídlo “utekl”, musí být spěch a skvrny okamžitě odstraněny, aniž by čekali na bláto. Při vaření tekutých nádobí (kompotné, mléko a t.P.) Je nutné pečlivě sledovat teplotní režim hořáků.

Dokonale hladký povrch varného panelu není schopen udržet kapalinu “palivo”. V případě “útěk” bude muset umýt pouze talíř, ale také pracovní desku, dolní skříně a pohlaví.

Pravidlo provádět pravidelné čištění povrchu při prvních známkách kontaminace.

Dodržování těchto pravidel pomůže snížit na minimální dobu potřebnou pro čištění skleněné desky.

Hlavní nepřátelé skleněné keramiky

Některé produkty a materiály mohou trvale poškodit křehký skleněný keramický povrch. Seznam “nepřátele” zahrnuje i na první pohled, bezpečné látky:

Tento sladký sacharid je nebezpečný nejen pro tvar, ale také pro skleněnou keramiku. Ostré okraje krystalů jsou schopny mechanicky odstraňovat na povrchu mikrokenpinů. Roztavený cukr činí ještě více škod.

Zmrazený karamel je téměř nemožné odstranit z varného panelu bez následků. Vzhledem k podobné struktuře krystalických mřížek, cukr při zahřátí vstupuje do reakce se skleněnou keramikou.

Po odstranění karamelu na sporáku zůstane odlišný v barvě a textur. Nebude to zakázat, protože to je nevratné změny v krystalické struktuře skleněné keramiky. Nejen karamel může poškodit křehké povrch, ale různé džemy, které mají velké množství cukru. Takové kapky je proto třeba odstranit okamžitě, a to buď pro sirupy a jarry začít samostatnou přenosnou dlaždici.

Písek, sůl, volné čisticí prostředky. takové látky zanechávají škrábance na křehké pokrytí. Povrch z tohoto postupně ztrácí lesk. Takové změny v čase mohou nepříznivě ovlivnit fungování varné desky.

Dvojice malých kapek, které přišly k horkému povrchu, povede pouze k vzhledu ošklivých bílých kruhů. Ze studené vody ve velkých množstvích (kontrastní teploty) může monolistka prasknout.

Plast by neměl být kontaktován s předehřátým skleněným keramickým povrchem. Když zmrazený, vytváří kůru, podobně jako zmrazený karamel, který poškozuje křehký panel stejně.

Zároveň plast je mazaný. je součástí každodenních věcí, pro které mnoho prostě nevěnují pozornost. Takže fólie obaly pokryté plastem nebo syntetickým kuchyňským ručníkem, který bít na vaření, povede k poškození monolisty.

Pokud se na povrchu dostal cukr, plastová nebo studená voda, musí být deska okamžitě vypnuta a odstranit všechny skvrny velmi rychle. V závislosti na druhu znečištění, můžete potřebovat speciální škrabku nebo měkký ručník.

Stopy na elektrické sporáku, jak odstranit

Nesprávná operace může poškodit křehký panel:

 • Pohybu nádobí na povrchu desky povede k poškrábání. Veškerá pánev a pánve musí být zvednuty a přeuspořádány na požadovaném hořáku, a ne pohybovat;
 • Mechanické poškození (padlý rebier Pan Cap, ostrý ránu a t.P.) Snadno zkazit pečení;
 • Použití pokrmů špatného průměru. Všechny moderní modely mají přehřátí ochranu. Pokud zapnete prázdný hořák, vypne se, dosáhne požadované teploty. Při instalaci velkého průměru malé pánve nebo Turku, ochrana nefunguje. Přehřátí prázdných hořáků může vést k poruše topného prvku;
 • Narušení teploty. Studené nádobí na ohřátý povrch může vést k prasklinám na skleněné keramiky. Za prvé, pánev je umístěn na hořáku a teprve pak se sporák zapne;
 • Topení prázdné nádobí, zejména smaltované. Požadovaný hořák se zahřívá během několika sekund. Pokud nalijete studenou vodu do přehřáté pánve, smalt může prasknout. Při použití ledové vody může být prasklý skleněný keramický panel;
 • Nesprávné akce v případě PE. Když se jídlo “vyčerpá”, mnoho “na stroji” odstranit pánev z hořáku. Tato metoda funguje dobře s indukčními nebo plynovými deskami a elektrickými panely. poškození. Jakmile spodní opustí povrch vaření, je okamžitě tvořen Nagar. Někdy, “pyramida” z spáleného džemu nebo kaše může mít výšku několika centimetrů. Odstraňte takový Nagar ze skleněné keramické desky je velmi obtížné, kromě toho opustí dutinu na krytu.
See also  Jak odstranit sklo z trouby SMEG

Speciální, “těžké pouzdra

Pro integritu skleněného keramického povrchu představují největším nebezpečí spálení cukru a plastu. Tyto látky nejenže tvoří rezistentní krustu, ale mohou také vést k vzhledu trhlin na keramiku. Pokud je tedy vypáleno jam nebo lepicí plast, je nutné:

 • Zakažte zařízení a dejte jej zcela vychladnout.
 • Pečlivě zvažte skvrnu se speciálním škrabkem, předem odemknuta jeho čisticím prostředkem.
 • Opláchněte stopu z skvrny na jakékoliv dostupné prostředky nebo mýdlo obchodu, otřete povrch čistým a vlhkým hadříkem.
 • Otřete suché a polsky.

Stejně tak, pokud “přesvědčen” káva nebo mléko, musíte talíř okamžitě vypnout a odstranit nádobí. Jakmile přístroj chladí, musí být skvrna důkladně opláchnuta tak, že nemá solární a přetrvávající. Hlavním pravidlem v péči o takový povrch vaření: všechny skvrny a znečištění, dokonce i lehké erupce tuku, musíte pečlivě důkladně propláchnout čisticí prostředek. Vědět, jak čištění skleněné keramické desky z znečištění, můžete prodloužit životnost zařízení po mnoho let, protože neztratí brilanci novinky.

V mnoha směrech závisí životnost skleněné keramiky na správné volbě jídel. Spodní část pánve nebo pánve by mělo být pevně stojen na povrchu, neměly by být na dně žádné promáčknutí, protože mohou hluboce poškrábat keramiku, způsobují trhliny.

O vašem efektivním způsobu, jak uložit “chumazy” desky řekne autorovi

| Denial of responsibility | Contacts |RSS