Stroj neslouží vodu, když tichý

Pračka neslouží vodu. co dělat?

Co dělat, když pračka neslouží vodu po mytí a nedává otevřený poklop? V naší praxi to je velmi častý problém, s jakým jsou zákazníci řešeni nám. Nejčastěji se oprava této poruchy stojí asi 3 tisíc s výjimkou nákladů na díly. Ale ať už nazývají mistry? Mohu opravit členění podle vlastního?

Obvykle na konci mycího programu je voda čerpána a spojuje se do kanalizace. Nicméně, to se může stát, že voda nesloučí, spodní prádlo není stisknuto, a to může být způsobeno několika důvody, o kterých budeme mluvit v tomto článku. Některé důvody, proč se můžete eliminovat sami.

Když jste se naučili toto TAJNÉ, nikdy nevyhodíte plastovou láhev! TAKÁKOLI NIKDY NIKDY NEVIDĚLA!

Nejprve musíte stroj vypnout, vypnout jej od sítě a otevřít kryt filtru (umístěný vpravo dole). Aby se zabránilo plovoucí podlaze, můžete použít hadr a svitky nebo nízkou povodí, voda bude hodně!

Pračka se opláchne, nestiskne a neslouží vodu

Naši mistři často čelí tomuto problému. Ve většině případů se stroj začne a začíná umýt, a uprostřed programu se zastaví. Sloučit vodu, spusťte program “ředění a spin”. Pokud pračka nevyčerpá vodu, zkontrolujte stav vypouštěcí hadice; Může být posunuta nebo zkroucena. Pokud je na vnějším podepsat s hadicí, vše je v pořádku, příčinou poruchy může být blokování švestky nebo kanalizace. Nasměrujte vypouštěcí hadici ve lázni a pokuste se zkusit spustit odtok. Pokud se nalije špinavá voda, pak je problém v kanalizačním systému.

Pokud stroj neslouží vodu, musí být vypnuto z sítě a ručně vypusťte vodu přes filtr pod vylíhnutím níže. Voda bude hodně, takže připravte několik kapacit.

Vomor ve filtru

Ve špinavé vodě, která slučí po mytí prádla, je malý odpad. prach, drobky, vepřové maso, nitě a malé předměty zapomenuté v kapsách. Tak, že odpadky se nemusí hromadit v kanalizaci, filtr je instalován před vypuštěním čerpadlem. Když je kontaminována, voda neprochází do kanalizačního systému.

Filtr je umístěn za víkem v předním dně pračky. Poklop obvykle otevírá kliknutím. Podle svého designu vypadá detail jako šroubová zátka. Chcete-li filtr odstranit, musíte se posouvat ve směru hodinových ručiček. Před vyjmutím filtračního prvku musíte nahradit nádobí, ve kterých bude zbývající voda sloučena po demontáži prvku. V moderních strojích na krytu filtru sada “nos” k vypuštění vody. V tomto případě je voda lépe sloučit přes něj a poté odšroubujte a vyčistěte design filtru.

Z vypouštěcího filtru potřebujete extrahovat akumulované odpadky pomocí tekoucí vody nebo tuhého kartáče. Poté je filtrační prvek instalován v pračce kroucení ve směru hodinových ručiček.

Filtrační síťovina Pan

Příčiny nedostatku opláchnutí a vypouštěcí vody mohou být v mřížkovém loži na konci plnicí trysky. Ve většině případů se na tomto místě hromadí velké částice nečistot, rez a písku.

Plastová síťovina je určena pro čištění vodovodní vody vstupující do pračky. Tento filtr je vybaven téměř všemi moderními styly. Před odšroubováním plnící hadice z pračky se vypne ze sítě a vody. Po tom, ručně nebo kleště odšroubujte zámek hadice a dostane síť. Pro zajištění důkladného čištění se doporučuje používat pevný kartáč. S nadměrnou kontaminací nebo poškozením mřížky, může být nahrazen novým. Po vyčištění je část instalován do vstupního okna. Po připojení sacího potrubí se stroj připojí k přívodu vody a kontroluje se kvalita práce.

See also  Stroj Ariston Hotpone nevypouští vodu

Porucha čerpadla (vypouštěcí čerpadlo)

Pokud pračka se nepřepne na promývací mytí na oplach, v 20% případů ukazuje rozpad odtoku vypouštěcího čerpadla. V tomto případě nedochází ke spin, opláchnutí a vypouštění vody. Čerpací čerpadlo je poškozeno, pokud do něj klesne cizí předmět. To vede k tomu, že čerpadlo vypálí, a pračka neobviňuje spodní prádlo a neslouží vodu. O rozpadu čerpadla označují taková fakta:

 • Při nalévání a vypouštění vody je stroj velmi bzučení;
 • Na programy neexistuje žádná reakce;
 • neúplný objem příchozí vody;
 • Vypnutí stroje při plnění.

Ve Virrpul, Ariston, Indeit Pomp se nachází pod. Po vyjmutí zadního panelu můžete okamžitě zobrazit. Zpočátku se doporučuje zkontrolovat výkon oběžného kola. K tomu je vypouštěcí filtr odšroubován, pod kterým je umístěn. Oběžná kola kontroluje přítomnost mechanického poškození. Pokud ucpaná, pak je třeba vyčistit a zkusit posoudit oběžné kolo. Pokud se točí, pak je problém odstraněn.

S úplnou poruchou se čerpadlo doporučuje nahradit. Aby se zabránilo nepřesnostem při výběru a instalaci uzlu, doporučuje se svěřit magisterský postup.

Rozbitý senzor hladiny vody

Díky tisku se stanoví hladina vody v pračce. Mytí se vyskytuje pouze v případě, že řídicí deska dává volací příkaz nebo odtok. Stroj začíná opláchnout spodní prádlo nebo jej stiskněte až po obdržení příkazu. Když se senzor hladiny vody selže, pozoruje se absence příkazů, takže režim oplachování se nezapne. Poškození senzoru můžete určit určitým porušením v provozu stroje:

 • V nádrži příliš nebo trochu vody během mytí;
 • Pračka zahrnuje deset, když chybí voda;
 • Vůně Gary se objeví a pojistka topného prvku je zapnuta;
 • Při zapnutí režimu oplachování je voda rekrutována a okamžitě slučuje.
stroj, neslouží, vodu, když

S projevem podezření z poruch můžete samostatně zkontrolovat. Chcete-li to provést, musíte odšroubovat šrouby na zadním panelu a vyjměte jej. Tisková služba je umístěna na boční stěně elektrického spotřebiče. Senzor odpojený konektor a hadice. Po odšroubování upevňovacích šroubů je jednotka demontována.

Po odstranění zařízení je nutné pečlivě zvážit jeho trubku a určit vnější poškození nebo blokování. Pokud jsou prezentovány, trubka a armatura se čistí. Na vnějším lamel by neměly být stopy oxidace. Jinak se čistí. Na montáži oblékne hadici, ve které potřebujete fit. Pokud senzor funguje, musí být jeden nebo několik kliknutí. V opačném případě musí být tisková služba vyměněna. Je instalován v pračce v opačném pořadí.

Jak sloučit vodu z auta: Co dělat?

Než zjistíte důvod poruchy pračky, musíte od něj vypustit celou vodu a získat věci. Existuje několik způsobů, jak to udělat.

 • Prostřednictvím vypouštěcí hadice (je připojen k zadním panelu jednotky a začít v kanalizaci). Odpojte čisticí hadici a vložte do nádoby. voda z něj začne proudit.
 • Přes filtr vypouštěcího čerpadla (umístěného na dně na předním panelu). Otevřete víko, připravte kontejner. Stroj Mírně nakloněný, otočte filtrační knoflík proti směru hodinových ručiček (nemusíte zcela odšroubovat). Sloučit vodu.
 • Přes poklop. Tato metoda však není vhodná pro všechny modely (musíte pečlivě přečíst pokyny pro vaše auto). Tak, že při otevírání dveří není voda rozlitá na podlaze, nakloňte jednotku zpět a jemně štíhlá voda z bubnu s hrnkem nebo kbelíkem.
 • Prostřednictvím nouzové vypouštěcí hadice (některé modely strojů jsou vybaveny malou trubicí umístěnou v blízkosti filtru vypouštěcího čerpadla určeného pro nouzové odtok vody). Získejte nouzovou hadici, vyjměte zátku a vypouštějte vodu.
 • Prostřednictvím vypouštěcího potrubí (pokud jinými způsoby neuspěli v odtoku vody, pak si vyberte, více času náročnosti a komplexu). Vyjměte zadní panel pod bubnem, abyste našli vypouštěcí potrubí. Připravit vodní nádrž. Vyjměte svorku a odpojte potrubí od čerpadla. Pokud není v trysce žádný blokování, kapalina se z něj vylévá.
stroj, neslouží, vodu, když

Jak zkontrolovat a vyměnit čerpadlo

Proces self-kontrole a výměna čerpadel je vyroben následujícím způsobem:

 • Vypne se z jídla, voda je od něj vypuštěna.
 • Otevřete poklop nebo kryt pokrytí vypouštěcího ventilu.
 • Ventil extrahovaný z čerpadla.
 • Odhalením dvou samo-lisování je čerpadlo stisknuto uvnitř pouzdra.
 • Uvedení stroje na boku a přeložení spodní části, získat přístup k čerpadlu, po kterém je odpojen od vypouštěcí trysky a kanalizační hadice.
 • Od demontovaného čerpadla odpojte “šnek”. plastová část se dvěma tryskami.
 • Oběžná kola je znovu zkoumána, purifikována z nití a vláken.
 • V případě, že oběžná kola se točí velmi těsná nebo obecně zaseknutá a neotáčí, s pomocí stavební sušičky je skříň motoru zahříván, odstranění rotoru (magnetu v plastové ploše) s oběžným kolem.
 • Rotor se čistí nečistotami a vlhkostí, aktualizovat jeho mazání a jeho dvě referenční ložiska.
 • Rotor se nastaví zpět do skříně motoru.
 • Instalace čerpadel se provádí v sekvenci, aby se odstranila.
See also  Split systém kondenzát kape do místnosti

Ve většině případů je proces kontroly demontovaného čerpadla dokončen ve fázi kontroly otáčení jeho oběžného kola: čerpadlo, které povzbuzuje nebo točí, je velmi těsná, nejčastěji nahrazena novým.

Pračka neslouží vodu: Oprava v závislosti na výrobci domácích spotřebičů

Problém skutečnosti, že voda z pračky se neslouží během žíhání nebo opláchnutí, může být řešena různými způsoby, v závislosti na výrobci. Zdá se, že jeden a stejný členění by měly být odstraněny stejně, ale faktem je, že design eraklock z různých značek je často znatelně odlišný od sebe. V zásadě, jak se dostat na jeden nebo jiný blok je popsán v pokynech pro domácí spotřebiče. Zvažte nuance opravy praček v závislosti na populárních výrobcích.

Designy praček z různých výrobců se mohou významně lišit

Jak vypustit vodu z pračky LG

Domácí spotřebiče této značky se vyznačují vysokou spolehlivostí, ale někdy nepříjemné problémy. Je-li pračka LG neslouží voda, je to především v důsledku mechanických problémů: filtr ucpané, čerpadlo nebo poruchy oběžného kola. Porucha je eliminována výše popsanými metodami. Problémy s elektronikou vznikají výrazně méně.

Zpravidla v pračkách LG se švestkový poklop nachází v pravém dolním rohu předního panelu

Neslouží vodní pračka Bosch

Kvalita domácích spotřebičů Bosch je testována ne jeden desetiletí, ale může přestat fungovat. V pračkách tohoto výrobce, v případě, že odtok nefunguje, nejprve je nutné zkontrolovat filtr a čerpadlo. Čerpací čerpadlo. vážnější problém, který vede k nákupu nového uzlu.

V Bosch Waincraft, kanalizace nemusí fungovat kvůli selhání softwaru

Pračka IndeZit neslouží vodu

Indesit pračky, bohužel, neliší spolehlivost elektroniky. Hlavním důvodem, proč byl odtok zastaven v tahech tohoto výrobce, může dojít k poruše řídicí jednotky programu. V tomto případě bez pomoci Master of Service Center není nutné, pokud nemáte pouze určité znalosti v oblasti elektroniky. A samozřejmě musíte zkontrolovat filtr a čerpadlo pračku.

Elektronická jednotka. slabé místo praček Indesit

Samsung pračka se neslouží

Domácí spotřebiče tohoto výrobce, samozřejmě, dobré, ale touha snížit své výrobky vede k tomu, že méně kvalitních materiálů se používají k výrobě dílů než dříve. Co dělat, pokud Samsung mytí neslouží vodu? Pokud se vypouštění selže, musíte okamžitě zkontrolovat filtr, a pokud je v pořádku, pak pompy oběžné kolo nebo spíše integritou jejích lopatek. S komplexnějšími členění stojí za to kontaktovat profesionály servisního centra.

Krásný, stylový a spolehlivý technik, ale bohužel taky přestávky

Co dělat, pokud pračka Ariston neslouží vodu

Ariston pračky ztratily kvalitu, kterou domácí spotřebiče používají dříve. Proto, pokud pračka nevyčerpá vodu, musí být oprava spuštěna s kontrolou filtru, čerpadlem, tiskovými náklady a elektronickým blokem. Pokud nic nepomůže z toho, co bylo popsáno výše, budete muset kontaktovat specialisty na servisní středisko.

V jakých případech nemá vliv na členění stroje?

Za prvé, ujistěte se, že problém s odtokem vody je způsoben poruchou samotné techniky. Často jsou případy, kdy jsou důvody, proč pračka nevyčerpává vodu, banální, například:

 • Vybrali jste si režim praní. Mnoho moderních zařízení má delikátní režim praní pro tenké tkáně, silně náchylné k deformaci. Spin v tomto programu je nebo není k dispozici vůbec nebo se provádí na velmi nízkých otáčkách. Někteří výrobci dokonce implementovali hněv zalévání vodou v bubnu. Je navržen tak, aby chránil prádlo z nadměrné fermentace. vzhledem k tomu, že oblečení po mytí zůstává ve vodě. Pokud zjistíte, že jste si vybrali delikátní režim praní pro vaše oblečení, stačí spustit jiný program nebo na konci hlavního procesu, navíc klikněte na tlačítko Ovládací panely “Spin”.
 • V odpadních vodách bylo blokování. Pokud pračka nevyčerpá vodu, důvody nemusí být spojeny s samotným zařízením. Někdy zařízení neskládá vodu z nádrže, protože odpadní systém tvořil blokování a vodu prostě nikde jít. Nezávisle zkontrolujte průchodnost trubek v domě, samozřejmě nenabízíme. Vypočítejte (nebo potvrďte) přítomnost blokování v kanalizaci může jednoduše odpojit vypouštěcí hadici pračky z odvodňovacího systému, spusťte ji do dřezu nebo toalety a potom otočte stisknutého režimu. Pokud volně teče voda, znamená to, že problém s vodními švestkami nesouvisí s prací samotné techniky.

Pokud blok vytvořený v kanalizačním hlízu, pračka nebude schopna vypustit vodu

Shrnout

Nic navždy, žádná technika někdy přestávky. Hlavní věc není panikami a rozumně. Koneckonců, to je vždycky stojí za to kontrolovat nekomplikované uzly sami nehodit peníze do větru. A pokud je problém v elektronice, pak není nikde jít, budete muset hledat pomoc profesionálům.

See also  Jak odstranit chloupky po odstranění laserových chloupků

Doufáme, že informace uvedené v dnešním článku byly užitečné pro naši respektovanou čtenář. Jakékoliv otázky, pokud zůstanou, můžete se zeptat v diskusích níže. Redaktoři budou rádi odpovědět co nejdříve. Tam si můžete také podílet na našich vlastních zkušenostech s opravou praček, bude to užitečné pro začínající domácí mistry. Napište, komunikovat, klást otázky. A my jsme podle již navázané dobré tradice navrhujeme vidět velmi poučné video na dnešním tématu.

Pračka vypouštěcí hadice

Odtoková hadice hraje poslední úlohu ve správném fungování procesu mytí. Jeho obtížný design provádí funkci ventilu, když se promývací proces neumožňuje, aby byla voda nalita do nevhodného momentu. Proto je logické, že problém neodpouštět vodu, může zmizet v tomto prvku pračky.

Co potřebujete vědět při připojování hadice k pračce:

 • Připojení hadice k kanalizačnímu otvoru je vyrobeno ve formě smyčky.
 • Při instalaci mycí jednotky by mělo být potvrzeno na paměti, že horní část smyčka musí být nad nádrží stroje.
 • Ale současně by hadice neměla být vyšší než hladina vody. V opačném případě nemá vodní čerpadlo dostatek napájení vyhořelého stroje.

Pokud pračku neslouží vodu po první instalaci, nebo poté, co ji přesune na jiné místo, je možné, že problém vznikl přesně z důvodu nesprávného připojení vypouštěcí hadice. Možná bude to o tom upozorněno na monitoru, což určuje chybový kód související s poruchami hadic. A pokud ne, musíte se zkontrolovat.

Chcete-li to provést, odpojte hadici ze spojení s kanalizací a vložte tento volný konec v pánvi. Pak se musíte zapnout stroje a počkat, když je to trochu voda. Dalším krokem je zapotřebí odtok vody. Pokud se voda spojila bez překážek k pánvi, pak bylo vše ve špatné výšce, na které byla instalována vypouštěcí hadice. Je třeba správně nastavit výšku a problém bude vyřešen. Pokud voda neprochází, znamená to, že hadice musí být odstraněna.

Upevnění vypouštěcí hadice na pračku je jednoduchá, ale v některých provedeních bude muset rozebrat auto, aby se dostaly do požadovaného umístění připojení. Nejprve odpojte hadici, musíte zkontrolovat, zda vynechá vodu. Pokud s tím vznikly problémy, musíte ji vyčistit nebo změnit na novou hadici. V procesu čištění vypouštěcí hadice nezapomeňte na trysku, která může být také kontaminována.

Pak se všichni nainstaluje na těchto místech, kde byly podrobnosti odstraněny a zkontrolujte výkon stroje. Kdyby bylo veškeré úsilí marně, pak je ještě pozvat mistry, aby profesionálně určili příčinu a eliminoval členění.

Pračka již dlouho vstoupila do našich domů dobrý asistent pro proces mytí. A pokud je správně nainstalován, pravidelně čisté filtry, a někdy provádět preventivní postupy se speciálními prostředky, bude moci pracovat po dlouhou dobu bez zavolání průvodce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS