Trysky pro stavbu fén

Stavební fén Udělej to sami

Stavební fén volání profesionálního nástroje vynikající horký vzduch. Maximální teplota může dosáhnout 650 stupňů. Zařízení je vybaveno tryskami, které pomáhají provádět řadu konkrétních operací:

 • Topení a odstranění starého nátěru.
 • Topení a špice různých plastových dílů.
 • Memsture mražených skladeb.
 • Svařovací film.
 • Sušicí povrch po barvení.
 • Odstranění s vyhřívaným povrchem lepidel zbytků, linoleum a podobných materiálů.
 • Spike kovové detaily.
 • Ohýbání plastových trubek.

Stavební fén, továrna nebo vyráběná nezávisle, nepostradatelná při provádění stavebních a opravných prací.

Uzavřená rukojeť chrání ruku před horkým vzduchem

Trysky pro stavbu fén

Designové zařízení a kresby

Устройство технического фена мало отличается от бытовых моделей, используемых для сушки волос. Главными узлами этого агрегата считаются корпус, нагревательный элемент и устройство, с помощью которого горячий воздух перенаправляется в заданное место.

В отличие от других термических приборов, в строительном фене нет открытого пламени. To snižuje nebezpečí požáru zařízení a eliminuje potřebu spalování paliva. Zařízení obsahuje následující strukturální údaje:

Horký vzduch vychází z úzké jednotky jednotky, takže je vytvořen silný směrový proud. Množství vzduchu, který se zařízením zařízení na jednotku času. jeho výkon.

Trysky pro stavbu fén

Moderní stavební vysoušeč vlasů vyvinuté v průmyslové výrobě mají několik dalších funkcí. Jejich počet se liší v závislosti na konkrétním modelu:

 • Kontrolu nad sílou průchodu horkého vzduchu přes trysku.
 • Nastavení teploty. Jak víte, obvyklé domácí fén pro sušení vlasů dává až 60 stupňů. V silných technických zařízeních může tento ukazatel dosáhnout 650-700 stupňů, nicméně takové ultra-vysoké teploty nejsou vždy nutné.
 • Zvolte režim, ve kterém bude zařízení fungovat.

Schéma stavební sušičky na příkladu produktu společnosti Makita

Mnoho moderních modelů má vestavěné LED indikátory, které ukazují teplotu topení vzduchu. To vám umožní ovládat provoz zařízení. Stavební fén je také dokončeno řadou trysek, z nichž mnohé mohou být vyrobeny nezávisle. Změní tvar proudu vzduchu v závislosti na tom, kde se použije agregát.

Nástroje a materiály

Mnoho milenců, které mají určité znalosti elektrotechniky, může dělat stavební fén na vlastní pěst. Profesionální taková jednotka může být sotva volána, ale je velmi vhodná pro čištění dveří ze sušené barvy.

Nejčastěji na základě domácího stavebního sušičky leží obvyklé zařízení pro sušení vlasů. Případ musí být vyroben z keramiky. Všechny plastové díly jsou z něj odstraněny.

Pokud se tento postup neustále provádí, mohou být vodiče uzavřeny dalším roztavením plastových částic a selhání elektroniky.

Ze stejného důvodu není použití plastového pouzdra povoleno: plast nevydrží dopad velkých teplot.

 • Spirálový vodič z Nichroma nutný k vytvoření topného tělesa.
 • Kovové desky. Z toho jsou vytvořeny lopatky potřebné pro provoz ventilačního systému.
 • Elektrický kabel. Drátový průřez. více než 4 milimetry, jinak je možné přetížení.
 • Gumová trubka. Tento malý detail zajistí tepelnou ochranu rukojeti domácí vysoušeče vlasů.
 • Kovový hrot tvořící proud vzduchu.

Velmi dlouhé slovo svařování bylo používáno pouze v kontextu s kovovými konstrukcemi, ale všechno se změnilo s výskytem stavebních kadeřníků a popularizaci použití polymerů ve stavebnictví. Pak se objevil koncept svařovacího plastu. Ale kromě nástroje se používají speciální dodatky, které zvyšují produktivní a rozšiřují funkčnost přístroje.

Tryska na vysoušeči vysoušeče pro plastové pájení. to je velmi užitečné zařízení, které již získalo mnoho variant a rozsáhlých aktivit v různých oblastech. Je proto důležité vědět o principu použití a dostupných druhů na stavebním trhu.

See also  Sklenice v myčce Bosch

Technický fén

Vnitřní technické vysoušeč vlasů

Jak je vidět z výkresu, technické (konstrukce) fén je konstrukcí, skládající se z elektromotoru, deseti (topný termoelektro) s tepelným ochranným pouzdrem, spínačem a tryskami.

Princip operace

Funkce takových vysoušečů vlasů je podobné domácí spotřebičů.

Studený vzduch nastane na vstup zařízení, který s použitím ventilátoru, který je součástí elektromotoru, prochází deset a postupně se zahřívá. Na výstupu zařízení je tryska získána zahřátým vzduchem.

Otočí drát

Jediná věc, která odlišuje tento fén z domácích přístrojů, je hodnota teplot a průtoků proudů, vzduchů, které jsou určeny některými technickými rysy.

Specifikace

Hlavní technické vlastnosti stavebních jevů jsou: výkon a teplota. Níže bude srovnávací tabulka s vlastnostmi kosmetik pro některé výrobce.

Modelka Napájení Min. pracovní teplota Pracovní teplota Nastavení teploty
Makita HG 5012 1600 W 350 ° C 500 ° C Tady je
INTERSKOL FE-2000E 2 tisíc. W 80 ° C 80-600 ° C Hladký
Bosch PHG 600-3 1800 W 50 ° C 600 ° C Tady je

Aplikační oblast

Zařízení je univerzální technika, která umožňuje nastavit teplotu vzduchu v rozsahu až 650 ° C a má vysoký výkon od 200 do 650 litrů / minuty. Vzhledem k tomu, že je obdařena funkcí regulace teploty, je oblast jeho použití prakticky neomezená a může být použita v následujících průmyslových odvětvích a výrobních procesech:

Zlepšení stavební fane

Během práce uživatele nemusí uspořádat některé konstruktivní tovární řešení, takže se rozhodne dokončit vysoušeč vlasů.

Obecně platí, že nástroj upgradu může být směrován na určité cíle. Některé z nich dodáváme níže:

 • Možnost použití různých trysek.
 • Nastavení proudění vzduchu síly při instalaci malých dílů.
 • Udělejte nezávislou spirálovou spirálu z ventilátoru a naopak. pro rychlý chladicí nástroj.

Promluvme si odděleně o provedeních různých prvků designu nástroje

 • Topné těleso. Zde je možné odstranit standardní zahřívací spirála a nahradit jej na termočlánku. Chcete-li to provést, je nutné odstranit spirálu spolu se dvěma dráty bílé barvy, pohybující se na síle motoru. Tepelný steh je spojen lisováním na opačný konec spirály. Samotný termočlánek musí projít volným kanálem. Jeho konec musí být připojen k desce s obvody.
 • Řídící jednotka motoru. V tomto bloku dochází k řízení průtoku vzduchu v důsledku změn v otáčkách motoru ventilátoru. Ty, které jsou zase závislé na napětí. Nejjednodušší bude kontrola nad PWM (pulzní modulační šířka). V tomto případě musí být inteligentní tranzistor nahrazen polem s “logickým vstupem”.

Nezávislá výroba

Většina trysek může být vyrobena nezávisle na zbytky chromové trubky. Budeme analyzovat například dvě formy: zúžení výstupu a plochého, ve formě vysavačné trysky.

 • Vezměte dva řezy trubky požadované délky (závisí na plánované velikosti trysky).
 • Na jednom z kusů děláme čtyři malé řezy.
 • S pomocí řezacího kovu na základě škrtů pijte stejně obchodované trojúhelníky. Podobný spánek se provádí na druhé straně, v důsledku toho by měl být rovnostranný úhel.
 • Výsledné okvětní lístky se ohnou uvnitř.
 • Ukotvené strany jsou navzájem svařeny.
 • Pokud si přejete, můžete vyčistit svařování. To se děje poskytovat detaily více estetických druhů.
 • V případě potřeby nosíme ventilátor na trysce, děláme dva řezy (pokud průměru trubek se neshoduje s požadavky vysoušeče vlasů), pracujeme.

Pro vytvoření ploché trysky pro konstrukční sušičku, dostatečně vytáhl jednu ze stran řezné trubky s kladivem. V případě potřeby se protiklady provádějí na zadní straně pro pohodlnější kontakt s tryskou elektrického spotřebiče.

Pro výrobu trochu večeře kus trubky s kladivem

Nezávislá výroba stavební sušičky. případ je poměrně složitý a vyžadující dovednosti při práci s elektrickými spotřebiči. Pokud nejsou dodrženy základní požadavky technologie, selhání elektrikářů je možné.

See also  Ocel s žehlicí deskou Mie Grande

Poruchy stavební sušičky je identifikovat a eliminovat

Jak opravit stavební fén, zeptejte se mnoha vlastníků tohoto nástroje, který se srazil s jeho nečinností. Chcete-li úspěšně najít příčinu závady a eliminovat jej, musíte postupovat podle postupu pro diagnostiku rozbití nástroje.

Chcete-li začít, doporučuje se ujistit, že v plug-inu je napětí. Koneckonců, to se často stává, že výkonný elektrický spotřebič připojený k síti přispívá k provozu jističe. Aby bylo možné pracovat zařízení, a zároveň eliminovat deaktivaci jističe, musíte snížit zatížení na lince vypnutím výkonných elektrických spotřebičů. kotle, pračky, výfuku, rychlovarná konvice atd.P.

Dále zvažte posloupnost algoritmu, abyste identifikovali příčiny poruchy průmyslové vysoušeče vlasů, po níž následuje jejich eliminace.

Nezávislý stavební shromáždění: krok za krokem

Pro výrobu plnohodnotného stavebního nástroje z modelu domácnosti musí být prováděny vhodné upgrady zařízení změnou jeho konstrukce.

Za prvé, tam je demontáž těla vysoušeče vlasů a všechny plastové díly jsou extrahovány. Při práci se mohou nejen roztavit a dělat žíravé vůně, ale také může vést k uzávěrům drátů, v důsledku tavení a kolísavého plastu na konstrukci elektrických prvků. Je žádoucí nahradit detaily pro textolit nebo Ebonite.

Poté je náhrada již nevhodného topného prvku na keramické detaily. Nainstalovaného keramického prvku je nutné větrné spirály. Zároveň musí být otáčky umístěno co nejtěžší, protože jejich počet určuje teplotu topení nástroje. hustější uspořádání poskytuje větší topení. V procesu je důležité vzít v úvahu některé aspekty:

Фен профессиональный! Как держать фен! Как выбрать фен для волос!

 • Výstup vodičů musí být proveden vně.
 • Neměl by být žádný kontakt nichromu se vzájemně otáčí, protože může vyvolat uzavření.
 • Nadměrně těsné otáčení obratů na domácím domovském spotřebiči je také nepřijatelné, protože elektrikář v rezidenčním prostoru není určen pro vážné výrobní zatížení.

Pro výrobu topného tělesa můžete použít pouzdro silných halogenových žárovek a spirálů nichromu. Sklenice lampy mají dobrý odolný vůči vysokým teplotám. Vířivý drát by měl být umístěn v konstrukci skleněného pouzdra. Vzhledem k tomu, že pájka pro Nichrome je nemožná, sloučenina se provádí spolehlivým šroubováním konců direktoru nichromu do kabeláže transformátoru. Po čem je vše pečlivě izolováno.

Měli byste také vytvořit vinutí hotového topného prvku fólie. Vytváření odraženého záření se tedy dochází, což ovlivňuje zvýšení výkonu elektrického nářadí a minimalizace jeho tepelné ztráty. Alternativou k použití skříně lampy je skleněné vlákno, které mohou být navíjeny na spirálii nichromu, a nahoře nosit pevnou ocelovou trubku, pro výstup horkého vzduchu ven.

Po tom je gumová trubka oblečená na rukojeti, která bude chránit ruku před přehřátí keramiky. Optimální řešení může být použití útesu zvlnění. Například může být převzata z vysavačů. Má pogumovanou strukturu, která zabraňuje jeho zahřívání venku.

Pak by měl být drát připojen k transformátoru, zpočátku instalovat téměř hotový výrobek v režimu ventilátoru. Je důležité dodržovat pravidlo: první věc se změní na přívod vzduchu a potom se zahřívá, když je akce odpojena v opačném pořadí. Je pozoruhodné poskytovat dodatečné dodávky vzduchu, doporučuje se používat akvárium kompresor s dostatečným výkonem.

Nevýhoda takového zařízení je omezeno v pohybu, protože zapojení a transformátor je v tomto ohledu obtížné přetáhnout, je doporučeno provádět držitele na stánku. Práce s domácími zařízeními musí být vždy pamatovány na bezpečnostní předpisy.

Rozsah použití tohoto zařízení je určen formou použité trysky, která je nezbytná pro specifický typ práce. Tryska se také nazývá DUZA, tryska nebo tryska. Každý výrobek má svůj vlastní účel, podle kterého je vybrána.

 • Plochá tryska umožňuje odstranit staré barvy, tapety, provádět plastovou deformaci.
 • Kulatá tryska se používá ke zpracování měděných trubek.
 • Při ponižování trubek z polymeru se použije reflexní tryska, která má zaoblené odstranění.
 • Použití štěrbinových trysek můžete svařovat PVC listy.
 • Boční tryska, která má vestavěnou ochranu skla umožňuje čištění okenních rámů, bez přehřátí a sušícího skla.
 • Řezný vzhled trysky má druh zploštělé trubky. Díky jemu, řezání pěny.
 • Zrcadlová tryska se používá k svařování plastu.
See also  Je možné umýt hliníkové pokrmy v myčce nádobí

Moderní typy trysek pro stavební sušičky

Často, v konfiguraci na stavbu Fene, je dodatečně pochází z jednoho do několika specializovaných trysek pro realizaci různých typů práce. Také mohou být nazývány tryskami, šaty nebo tryskami. Některé z nich jsou často zvláště individuální (určený pro specifickou práci) a prodávány pouze odděleně od nástroje, takže pro další akvizice by mělo být připraveno stavební fén. To platí zejména pro nákup některých modelů profesionální úrovně, charakterizované poměrně vysokými náklady. Přítomnost většího počtu trysek umožňuje provádět mnohem více druhů a workshopů s různými typy materiálů. Jedná se o trysky, které jsou schopny určitým způsobem vytvářet potřebný proud vzduchu, což umožňuje výrazně rozšířit standardní schopnosti.

Trysky pro stavbu fén

Stávající seznam nejčastějších na stavebním trhu trysek zahrnuje:

 • Kulatý zaostřovací tryska (1). nejčastěji určená pro lezecké štěrbiny různých tloušťky pomocí speciálních plastových svařovacích stuh. Tryska se používá k pájení měděných trubek na základě bezkontaktní metody zpracování materiálů, jakož i při opravách lyží, dýhy, člunů atd.;
 • Plochá tryska (2). Používá se s potřebou odstranit staré putty nebo zbytky barevných materiálů, filmových, tapetu, včetně za účelem implementace deformace polystyrenových desek (pod kontrolou specialisty), PVC struktury a plastové výrobky. Například, pokud jsou deformovány desky polystrolu nebo plexiskla;
 • Reflexní tryska (3). ohřívá plastové trubky před jejich další deformací;
 • Slottované nebo štěrbinové trysky (4) se používají při svařování PVC produkty za použití metody srážení;
 • Vyřezávané (řezné) trysky (5). podobná tryska ve své době byla vyvinuta pro implementaci značeného nebo přímého řezání pěny;
 • Tryska na ochranu skla (6). Tato tryska je určena pro práci s povrchy, které nejsou odolávat účinky vysokých teplot (například sklo a různé výrobky z něj). Tryska ochranná tryska pro konstrukční sušičku umožňuje odstraňovač z povrchů z laku, nátěrových hmot nebo tmelu;
 • Svařované zrcadlo (7) se používá při zpracování spojů výrobků za použití kontaktního způsobu svařování různých plastových materiálů;
 • Bezdrátová tryska je jedním z odrůd plochých trysek, které se používají při odstraňování barev z velkých oblastí;
 • Redukční tryska je považována za adaptér pro vyřezávané nebo drážkové trysky. Kromě toho může být převodovka bezpečně aplikována s bodovým svařováním;
 • Svařovaná tryska je přiřazena k této trysce, sestávající se v přímém připojení svařovacích kabelů syntetického typu.
Trysky pro stavbu fén

Zpravidla, široký, reflexní, plochý, řezný, zaostřování a spline trysky jsou považovány za nejčastější mezi uživateli.

Vzhledem k tomu, že trysky jsou vyrobeny z kovů, které mají jemnou strukturu a které mohou být velmi silné a rychle teplé v procesu práce, je důležité si uvědomit, že po skončení práce je nutné vychladnout. Horká tryska může poškodit nebo zkazit materiál, který je zpracován. Proto při práci s fénem by mělo používat speciální stojan z kovu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS