Těsně otočí buben v pračce

Co dělat, když je buben špatný v pračce

Vyučuji mistry pro opravu domácích spotřebičů! Plat od 80 000 !

Dokonce i vysoce kvalitní pračka není pojištěna proti poruchám. Buben. jeden ze zranitelných míst. Co dělat, když se začal otáčet špatně? Jaká opatření, která mají být přijata: volání průvodců, volání servisního střediska nebo sami se pokusit odstranit problém? Odpovědi na tyto otázky naleznete v našem článku.

Sám, zjistit problém

Diagnostika primárního poškození bude moci libovolné uživatele. Proveďte to určité postupy:

 • objasnit hmotnostní spodní prádlo v návodu k použití;
 • Zkontrolujte, zda nejsou dveře blokovány. Zpravidla se buben přestane otáčet, pokud je ucpaný filtr vypouštěcí vody;
 • Snažíme se obrátit buben rukama. Pokud je vše v pořádku, a v automatickém promývacím procesu je problém, měli byste hledat příčinu v drátech, zařízení pro tachogenerátoru, modulu managementu;
 • Je nutné zkontrolovat dutinu mezi nádrží a bubnem na dostupnosti cizích předmětů. V případě, že je vše v pořádku, mohlo by to odmítnout topný prvek. Drum se může také zastavit otáčení v důsledku nefungujícího opálení, zcela blokování tohoto mycího procesu;
 • Zkontrolujeme hnacího pásu. Mělo by být opraveno nebo plně nahrazeno novým analogem;

Proveďte opravu

Zvažte, jak jednat tak či onak:

 • Padající cizí předmět. Takové situace vyplývají poměrně často, když zapomeneme zkontrolovat kapsy před mytí. Všechny malé předměty ve většině případů zůstávají ve samotném bubnu nebo těsnicím prvku obklopujícím dveře zavazadlového prostoru. Někdy takové věci během mytí spadají do mezer vytvořených bubnem a nádrží stroje, jsou tam uvíznuty, stávají se žádné interference s normální rotací. Zkontroloval takový podezření jen dost. První zkuste točit buben ručně. Pokud to stojí, pak je nějaká věc fixovaná nebo cizí předmět. Chcete-li zjistit jejich umístění ve vztahu k Baku, by měly pomalu otočit buben rukama, zvýraznit baterku do vesmíru. Chcete-li získat přístup, budete muset odstranit deset, a prostřednictvím výsledného výklenku vytáhnout cizí předmět. V takové práci mohou pomoci magnety nebo drátové háčky. Problém, pokud je něco uvízl v horní nebo boční části. musíte nádrž rozebrat. To není nejlepší řešení, protože pak budete muset zavřít švy s těsnicím nebo studeným svařováním.
 • Ložiska. Nemůžete otočit buben do rukou, nebo ho vykonat s velkými obtížemi, slyšet vrzání a grind? S největší pravděpodobností se problém schovává v žlázách a ložiskách. První prvek je reprezentován speciální těsnící těsnění, které chrání ložiska od vstupu do vlhkosti. Postupně se jeho integrita zhoršuje, kapalina začíná umýt mazivo na ložiskách, která se stává příčinou korozi. Eliminovaný členění plné výměny prvků selhalo. Komplexní práce, doporučuje se pozvat specialisty. Mimochodem, proces je drahý. Například na strojích značky Samsung, jeho hodnota je taková, že je lepší koupit novou podložku.
 • Filtr zataženo. V takových okamžicích se stroj zastaví v nouzovém režimu, zastavení procesu a blokování dveří. Filtr si můžete vyčistit vlastními rukama. V návodu k obsluze se postup podrobně namaluje. Nejčastěji je na dně. Opatrně odšroubujte víko, vyčistěte prvek a vypusťte zbývající vodu. Před prováděním takových prací pod myčkou se doporučuje zvýšit dostatečný počet hadrů, které absorbují vodu rozlité na podlaze.
 • Létající hnací pás. Se táhne od bubnu na motor, natažený z dlouhé práce, zastavení normálního poklepání. Na zakázané jednotce je dovoleno kontrolovat. otočte buben. Pokud je pohyb volný a žádný hluk z elektromotoru, znamená to, že pás byl poškozen. Často letí z nerovnoměrných nákladů nebo přetížení strojů, vysychá, ztrácí pružnost, stává se křehkou. Chcete-li zkontrolovat jeho stav, můžete odstranit jeden z postranních panelů mytí. Proudový pás je instalován na principu cyklistického řetězce. V případě potřeby je koupeno nový analog. Pás je natažen takovou silou, která během doteku na něj musí publikovat zvukový zvuk.
 • Odmítnutí elektromotoru. Ve starších modelech, kondenzátor často selže. válec instalovaný vedle motoru. Když se nezdaří, motor není schopen zapnout, buben, samozřejmě se neotáčí ani. V takové situaci je nutná náhrada kondenzátoru. Častý jev. nosit kartáče. Postupem času se stávají krátkými, přestávají dosáhnout potrubí motoru, aniž by ho převedli do rotačního procesu. Problém je vyřešen nahrazením kartáčů s předběžným čisticím sběratelem z nečistot. Motor je demontován. Chcete-li to provést, vyjměte zadní panel a otočte podložku na stranu. Odhalte upevňovací šrouby, svorky jsou odpojeny s vodiči. Po instalaci kartáčů přejděte přes motorovou řemenici. Pokud to funguje bez hluku, pak se práce provádí správně.
 • Problém s dráty. Je možné, že v elektroinstalaci není napětí. To se může stát v důsledku odmítnutí modulu managementu nebo poruchy vodičů napájených elektromotorem. Každý prvek bude muset zkontrolovat tester, izolovat nebo zcela změnit.
 • K dispozici je nekontrolovaný otevření bubnových dveří. To je typické pro modely s vertikální ložní prádlo. Sash polykne i během procesu mytí, i když design prvků tuto možnost zcela eliminuje. Nejhorší ze všeho, co je nádrž zničen z toho, nebo buben přijímá deformaci. Vyžaduje se zkušený odborný intervence.
 • Selhání modulu odpovědného za správu. Je zodpovědný za výkon každého jednotlivého souboru Stalemale. Nesprávnost v práci může způsobit zastavení bubnu. Musí vyměnit prvek nebo se pokusit o opravu. Pro toto budou vyžadovány znalosti a speciální dovednosti, jinak nezávislé akce mohou problém zhoršit.
See also  Kde usnout Kalgon v pračce Samsung

Vidlák opravuje pračku. výměna tlumičů

Pračka skákání během praní. důvody

Vibrace stroje během žíhání mohou být spuštěny různými důvody, nejčastější z nich jsou považovány za níže.

těsně, otočí, buben, pračce

Nesprávná instalace podložky

Nesprávná instalace na podlaze. jeden z častých důvodů, v důsledku které je pračka během žíhání silně hluk a skoky.

V ideálním případě by měla podložka stát bez svahů a zkreslení, všechny nohy by se měly dotknout povrchu. Podlaha by měla být hladká a hladká, ale ne kluzná. V rozporu se těmito podmínkami začíná stroj stroj na velkých zatáčkách houpat směrem ke svahu, třást a silný hluk.

Nerovná distribuce prádla v bubnu

Pračka jízda při žíhání, když je spodní prádlo nerovnoměrně distribuováno na bubnové oblasti. Může být například vyřazen do jedné partie, když malé věci spadají do polštáře. Současně celá hmotnost mokrého lnu spadá na malou část bubnu, v důsledku toho vozidlo silně houpačky ve směru pohybu hrudku.

Také práce technologie může být porušena z důvodu přetížení, pokud hmotnost obsahu překročí přípustné podle pokynů. Pak se buben nemůže otočit správnou rychlostí a celá hmotnost věcí vykonává dlouhý tlak na spodní část. Když spodní prádlo, spodní prádlo prudce hodil po celou dobu dostupného prostoru, které také skály prádelny.

Dopravní šrouby

Dopravní šrouby jsou upevňovací mechanismus, který chrání nádrž a tlumič poškození od kyvných, otřesů o stěnu a poškození během přepravy. Zařízení funguje, i když příslušenství nejsou odstraněny, ale pračky otřesy a oplachování a jeho části jsou rychlejší.

Poruchová pružina nebo tlumič nárazu

Tlumiče, stejně jako pružina, jsou navrženy tak, aby uhasily kolísání nádrže, ke kterým dochází, když se buben spřádí. V průběhu času, zejména s častými stroji přetížením, tyto podrobnosti opotřebovávají.

Tlumičové tlumiče jsou umístěny níže, přímo pod bubnem, mohou být jasně vidět, pokud otočíte pračka. Obvykle 2 nebo 4, v závislosti na modelu. Pružiny jsou před nádrží a za ním. Když jsou opotřebované, rozbité nebo upevněné upevňovací prvky, stroj začíná houpat a klepat, protože tank odesílá.

Zahraniční objekty

Během rolovací košile a šaty v pračce z nich, malé detaily (tlačítka, dekorativní luky, skóre, kosti z podprsenky, plátky vlny a t.D.). Roztrhané fragmenty jsou ucpané mezi nádrží a bubnem, což způsobuje, že technika se třásl.

See also  Jak umýt zásobník v pračce

Zapamatování pásu

V řadě jsou stroje z motoru do bubnu speciální pás. Při napájení se motor otáčí a pomocí této spojovacího pohonu začíná podporovat buben. Někdy je pás třel, mouchy, nebo se stává slabší než jeho napětí, což činí pohyb nerovnoměrný a skalní design.

Ložiska

Ložiska jsou kovové nebo plastové díly spojující řemenici s bubnem. Obvykle existují dva: vnitřní a vnější. Různé s rozměry, výměna z bubnu a pracovní zátěže.

Pod vlivem kapalného a mokrého mikroklima uvnitř pračky, ložiska začnou oxidem, a pak rez a opotřebení se mohou zcela zhroutit. Buben zároveň se volně pohyboval na večírcích při řízení a otáčí nehomogenně, s obtížemi obrací některých sekcí. V nejtěžších případech je zcela vyskytnuto, voda začíná proudit ze stroje.

V průměru ponechávají ložiska výkon po dobu 7 let. Použijte zařízení s takovým poruchem se nedoporučuje, protože fragmenty části mohou zcela zlomit podložku.

Protiváha

Protizávaží jsou dva těžké betonové nebo plastové struktury, které jsou před bubnem a za ním, vedle pružin. Používají se také k placení vibrací při pohybu a zaručení stability celého designu. V důsledku opotřebení jsou schopny ochlazeny do několika částí, nebo upevňovací šrouby lze nalézt.

Problémy v provozu elektromotoru

Nejčastěji problém způsobující třepání stroje není spojen v samotném motoru, ale ve zvyšujících se upevňovacích prvcích elektromotoru. Nachází se na straně zadního krytu domácích spotřebičů. Detekce poruchy v elektronickém diagramu zařízení je k dispozici pouze technikům se speciálním vybavením.

Proveďte opravu

Zvažte, jak jednat tak či onak:

 • Padající cizí předmět. Takové situace vyplývají poměrně často, když zapomeneme zkontrolovat kapsy před mytí. Všechny malé předměty ve většině případů zůstávají ve samotném bubnu nebo těsnicím prvku obklopujícím dveře zavazadlového prostoru. Někdy takové věci během mytí spadají do mezer vytvořených bubnem a nádrží stroje, jsou tam uvíznuty, stávají se žádné interference s normální rotací. Zkontroloval takový podezření jen dost. První zkuste točit buben ručně. Pokud to stojí, pak je nějaká věc fixovaná nebo cizí předmět. Chcete-li zjistit jejich umístění ve vztahu k Baku, by měly pomalu otočit buben rukama, zvýraznit baterku do vesmíru. Chcete-li získat přístup, budete muset odstranit deset, a prostřednictvím výsledného výklenku vytáhnout cizí předmět. V takové práci mohou pomoci magnety nebo drátové háčky. Problém, pokud je něco uvízl v horní nebo boční části. musíte nádrž rozebrat. To není nejlepší řešení, protože pak budete muset zavřít švy s těsnicím nebo studeným svařováním.
 • Ložiska. Nemůžete otočit buben do rukou, nebo ho vykonat s velkými obtížemi, slyšet vrzání a grind? S největší pravděpodobností se problém schovává v žlázách a ložiskách. První prvek je reprezentován speciální těsnící těsnění, které chrání ložiska od vstupu do vlhkosti. Postupně se jeho integrita zhoršuje, kapalina začíná umýt mazivo na ložiskách, která se stává příčinou korozi. Eliminovaný členění plné výměny prvků selhalo. Komplexní práce, doporučuje se pozvat specialisty. Mimochodem, proces je drahý. Například na strojích značky Samsung, jeho hodnota je taková, že je lepší koupit novou podložku.
 • Filtr zataženo. V takových okamžicích se stroj zastaví v nouzovém režimu, zastavení procesu a blokování dveří. Filtr si můžete vyčistit vlastními rukama. V návodu k obsluze se postup podrobně namaluje. Nejčastěji je na dně. Opatrně odšroubujte víko, vyčistěte prvek a vypusťte zbývající vodu. Před prováděním takových prací pod myčkou se doporučuje zvýšit dostatečný počet hadrů, které absorbují vodu rozlité na podlaze.
 • Létající hnací pás. Se táhne od bubnu na motor, natažený z dlouhé práce, zastavení normálního poklepání. Na zakázané jednotce je dovoleno kontrolovat. otočte buben. Pokud je pohyb volný a žádný hluk z elektromotoru, znamená to, že pás byl poškozen. Často letí z nerovnoměrných nákladů nebo přetížení strojů, vysychá, ztrácí pružnost, stává se křehkou. Chcete-li zkontrolovat jeho stav, můžete odstranit jeden z postranních panelů mytí. Proudový pás je instalován na principu cyklistického řetězce. V případě potřeby je koupeno nový analog. Pás je natažen takovou silou, která během doteku na něj musí publikovat zvukový zvuk.
těsně, otočí, buben, pračce
 • Odmítnutí elektromotoru. Ve starších modelech, kondenzátor často selže. válec instalovaný vedle motoru. Když se nezdaří, motor není schopen zapnout, buben, samozřejmě se neotáčí ani. V takové situaci je nutná náhrada kondenzátoru. Častý jev. nosit kartáče. Postupem času se stávají krátkými, přestávají dosáhnout potrubí motoru, aniž by ho převedli do rotačního procesu. Problém je vyřešen nahrazením kartáčů s předběžným čisticím sběratelem z nečistot. Motor je demontován. Chcete-li to provést, vyjměte zadní panel a otočte podložku na stranu. Odhalte upevňovací šrouby, svorky jsou odpojeny s vodiči. Po instalaci kartáčů přejděte přes motorovou řemenici. Pokud to funguje bez hluku, pak se práce provádí správně.
 • Problém s dráty. Je možné, že v elektroinstalaci není napětí. To se může stát v důsledku odmítnutí modulu managementu nebo poruchy vodičů napájených elektromotorem. Každý prvek bude muset zkontrolovat tester, izolovat nebo zcela změnit.
 • K dispozici je nekontrolovaný otevření bubnových dveří. To je typické pro modely s vertikální ložní prádlo. Sash polykne i během procesu mytí, i když design prvků tuto možnost zcela eliminuje. Nejhorší ze všeho, co je nádrž zničen z toho, nebo buben přijímá deformaci. Vyžaduje se zkušený odborný intervence.
 • Selhání modulu odpovědného za správu. Je zodpovědný za výkon každého jednotlivého souboru Stalemale. Nesprávnost v práci může způsobit zastavení bubnu. Musí vyměnit prvek nebo se pokusit o opravu. Pro toto budou vyžadovány znalosti a speciální dovednosti, jinak nezávislé akce mohou problém zhoršit.
See also  Jak zakázat UBB na pračce

Zkontrolujte kartáče elektromotoru

Pokud jste zkontrolovali motory motoru, jste uvedli vysoké opotřebení, je lepší vyměnit prvky. Pro správné vybrat kartáče pro elektromotor. Potřebujete znát typ a model motoru jeho promývání. Tato data mohou být získána zkoumáním značek vykazujících na elektromotoru.

Algoritmus pro výměnu kartáčů je dostatečně jednoduchý, je nutné odstranit staré prvky z motoru a nainstalovat nové komponenty, upevnění šroubů. Po instalaci kartáčů procházejte motorem s rukama, abyste pochopili hustotu jejich úpravy motoru.

Při otáčení musí přístroj provést kliknutí na světlo.

Spálený motor

Pro diagnostiku je motor odstraněn a připojen k napájecí mřížce přímo. Omezit revoluce, používat odpor. deset. Když je porucha náhrada za nový. Ale není vždy ekonomicky vhodné.

Pracuji v oblasti opravy domácích spotřebičů. Rozsáhlé zkušenosti s obnovením mytí a myček nádobí.

Docela často motor ztratí touhy. To se děje kvůli přerostrannému uzavření, kvůli přetížení milence nebo neustálého mytí bez přestávky. V tomto případě se otáčení vyskytuje pouze s prázdnou nádrží. A pokud dáte věci a nalijte vodu, pak moc chybí.

Objektivně diagnostikovat inter-dotykové uzavření může být pouze speciální vybavení. V každém případě potřebujete nový motor, t. na. ekonomicky převíjel. Po poruše motoru je obvykle slyšet kliknutí, které jdou z elektronického modulu. Toto relé se snaží nastartovat motor.

Nerovnováha nebo přetížení

Mnoho, ale ne všechny pračky jsou vybaveny systémy pro stanovení přetížení a nerovnováhy. Jedná se o různé problémy, ale když jsou zjištěny, elektronický modul blokuje rotaci. To se provádí, aby se zabránilo poškození smolů, které byly původně vypočteny na takové zatížení.

Přetížení je přebytek přípustné hmotnosti prádla.

Nerovnováha. koupil věci v jednom kuse bubnu. V důsledku toho mohou nastat parazitické odstředivé síly.

Tyto problémy jsou definovány různými způsoby:

Vzhledem k tomu, že tyto funkce jsou implementovány na drahé styly, uživatel je obvykle informován prostřednictvím zpráv nebo chybových kódů, které se zobrazují na displeji. Všimněte si, že dekódování se provádí pomocí speciální tabulky nebo použití návodu k obsluze.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS