V šicím stroji rozbije horní vlákno

Proč říční vlákno s linkami?

Přerušení závitu. jeden z nejčastějších problémů při práci na šicím stroji. Existuje mnoho důvodů, proč se vlákno a většina z nich mohou odstranit i novinářský šev. Pojďme zvážit podrobněji každému případu a způsoby, jak vyřešit konkrétní problém.

Ve většině případů se vlákno spěchá kvůli špatným napětím horního závitu. Některé moderní počítačové stroje jsou již vybaveny elektronickým nastavením napětí, ale běžné domácí stroje vyžadují ruční úpravu.

Nezapomeňte zkontrolovat napnutí závitu při spínání do práce s hustou hadříkem, po instalaci nové jehly nebo závitů jiné hustoty!

Správně natažené horní vlákno dává krásnou čáru z obličeje a uvnitř. Místo vazby horní a dolní závit by měl být zapuštěn do hadříku a být neviditelný. Konfigurace takového řádku bude pohodlnější, pokud vložíte spodní závit kontrastního.

Dalším znakem správného nastavení není příliš těsný průběh závitu ze spuštěné nohy, pokud je snadno vytáhnout rukou.

Někdy může být příčinou útesu slabé napětí. Během řádku jsou v kyvadlovém prostoru příliš velké smyčky a vlákno je zmateno a pak spěchá.

Napětí spodního závitu v raketoplánu je regulována v extrémních případech, například při šití velmi tenkých nebo tlustých materiálů nebo linie je velmi hustá nebo tenká nitě. Nastavovací šroub se rozsvítí maximálně polovinu otočení, jinak, když vibrace během šití se může dostat zcela.

Správně natažený spodní závit by měl opustit víčko s ostrým blodlem pro něj při zavěšení volného víčka o 3-5 cm. Pokud se víčko stále uvolní, znamená to, že vlákno je mírně natažené, pokud závit nechodí vůbec. příliš těsně.

Šicí stroj Veronica 200 (šicí stroje)

Torn vlákno: Příčiny a řešení

Důvody, pro které je horní závit v šicím stroji rozbité, linie jsou zmatené nebo spodní závit je rozbitý, hodně, ale nejčastěji zdroj slouží:

 • napínací systém;
 • Nesprávný výběr jehel a / nebo vláken;
 • Porucha mechanismu raketoplánu a opotřebení jehlové desky;
 • Žádný mazivo na pohyblivých prvcích.

V každém případě existují funkce a nuance, které by měly být považovány samostatně, aby se dozvěděli, kdy bude porucha odstraněna nezávisle, a když nemůžete dělat bez kompetentního mistra.

See also  Stroj prochází stehy a trhá vlákno

Selhání v regulátoru napětí

Napínací jednotka je umístěna na vnější straně případu. Jeho úkolem je zajistit stabilní průchod horního vlákna a zabránit jeho pikantnímu. Často selhání problému je špatná montáž regulátoru, a to instalace kuželovitého pružiny není stejná strana. Často toto zařízení rozebírá děti nebo je nesprávně shromážděno po prevenci v servisním středisku. Chcete-li odstranit členění, je nutné správně nainstalovat všechny prvky mechanismu ve správném pořadí (je důležité, aby pružina směřovala úzkým koncem).

Když je jar detekován, zakřivení a další deformace na detailech napínacího bloku, je doporučeno je nahradit novým.

Kvalita a správné šicí příslušenství

Nekvalitní vlákno. jeden z častých příčin útesu. Při šití to stojí za to opustit silně zkroucené vlákna, a také nemusíte používat staré sovětské nitě 0, protože často nevydrží standardní napětí a mohou mít na povrchu uzlů, nesrovnalostí a jiných vad. Mezera může nastat v blízkosti cívky pod jehlou nebo na jiném místě.

Běžec stehu se také vyskytuje v případě použití s ​​velkým průměrem. Takové cívky jsou navrženy více pro průmyslové stroje a ne pro domácnost. Příliš velká hmotnost příze a průměr cívek zasahují s jednotným napětím vlákna a jeho stabilní krmivo.

Vadná jehla. další příčina. Při detekci zakřivení ostrova nebo jiné vady musí jehla nahradit. Často je roztržené nitě, pokud je velikost jehly nesprávně zvolena při práci s příliš hustými tkáním (bavlna, kůže, plachtou, vlna).

Správná volba šití příslušenství se ve většině případů vyhne útesu stehu.

Veselá deska a poškození raketoplánu

S dlouhodobým intenzivním provozem stroje uvnitř otvorů jehlové desky, jar, drsnost a dalších vad, které vlákno se drží a zlomil. S malým opotřebením mohou být vady odstraněny brusnými otvory s diamantovým kamenem. Pokud to nepomůže. musíte dát novou desku.

Porucha v práci kyvadlového mechanismu vede k útesu horního závitu v důsledku příliš silného napětí. Stroj zároveň dělá broušení a klepání. Problém je vyřešen dvěma způsoby. instalace kyvadlové dopravy ve správné poloze nebo čištění vnitřního prostoru z prachu, vláken tkaniny a jiných nečistot. V opačném případě musíte nahradit raketoplán nebo celý mechanismus.

Problémy s nitě

Samotná vlákno může být také zdrojem problému. Používejte pouze vysoce kvalitní závity vhodné tloušťky a uchovávejte se s velikostí jehly a hustotou tkáně.

Nepoužívejte staré nitě, mohou být křehké sami, mají silný kroucení a uzliny.

See also  Venkovní plynová měď s elektronickým ovládáním

Na některých místech, v průběhu nitě, například v pytheygivator, po mnoha letech dlouhé práce, drsnost může být vytvořena, která bude zaseknout vlákno a bude se zlomit. Hladká úleva může být broušení s diamantem nadfilem.

Smyčka spodní závit

Pokud se smyčka z horní strany tkáně, pak smyčky spodní vlákno, což může mít několik důvodů:

 • Vlákna v cívce jsou nerovnoměrně rány. Může se stát, pokud ručně zabalíte bobbinovou vláknu, a nepoužil pro to speciální zařízení ve vašem šicím stroji. Nerovnoměrně položené nitě v cívce bude také nepříznivě odvíjen a vede k smyčce spodního vlákna.
 • Dolní napnutí závitu. K tomu dochází, pokud desky nejsou upraveny na víčku cívky a potřebují kyvadlové nastavení šicího stroje. Pokaždé, měnící tloušťku závitu nebo jeho kvality (Lavsan na bavlně nebo naopak) je nutný a nastavitelný kyvadlo. Je to právě provedeno: Vezměte čepici spolu s cívkou v ruce pro špičku závitu. Pod působením své vlastní gravitace by se vlákno nemělo být odvíjen, pouze pokud se trochu protřepáte. pak se vlákno rozkládá pro 10-15 cm.
 • Příliš těsné napětí horní závity. Všechny modely šicích strojů mají horní regulátor napětí závitu. Používá se pokaždé, když tloušťka tkaninových změn, velikost závitu nebo jejich kvality. Čísla regulátoru označují sílu napětí, zkuste to uvolnit.
 • Nekvalitní bobble. Někdy to nedokáže najít příčinu smyčky, a to se ukáže být v nenápadném kusu. cívku. Je nutné jej nahradit novým, protože auto zastaví rozmarné a dává hladkou krásnou linii.
šicím, stroji, horní, vlákno

Jan na jehlové desce vede ke smyčce závitu

Jehlová deska může ovlivnit pohled na linku. Pokud je na něm vroubkováno, pak se nit může držet je a pod hadříkem za vzniku smyček.

Odstraňování problémů se bude muset být vyčistěn nebo měnit desku. To letí, pokud pomůžete ruce, vytáhněte hadřík na šití. Pro správnou funkci stroje by měl nastavit tlapku tak, aby se neovlivnil spoustu tkanin.

Vlákno, lpící na jar, začíná měnit jeho napětí a být zmatený

Podnikání v bobble

Závit může odříznout sklenici na víčko, pokud se snaží otočit špatný šroubovák. Zde je problém vyřešen pouze nahrazením prvku.

Dalším možným důvodem. v instalaci non-originálního šroubovacího víčka, který není vhodný. Nebo volně utažené.

See also  Horní podprocesy na šicím stroji

Závit se může zlomit, takže lupič. Zpravidla je dostačující na vyčištění z prachu a rovnání, a hladkost práce je obnovena.

Pokud se cívka není vhodný pro vysokou rychlost nebo tloušťku, selhání vlákna, aby se nedoporučila, protože to půjde nerovnoměrně.

šicím, stroji, horní, vlákno

Další problémy

Pochopit, proč Lavetová vlákna zabraňuje šitím, ve většině případů můžete samostatně nezávisle. Opravy válců na YouTube jsou také snadné, aby to sami, zejména pokud je jednoduchý. Ale někdy je lepší zavolat mistrům. Odvolání k němu bude zapotřebí, pokud:

Rada odborníků. V šicím stroji “Tula” starého vzorku a v jiných podobných agregátech jsou detaily poměrně často. Pokud je problém v tom, můžete najít náhradu soukromými oznámeními. Podobné potíže zažívají mistři, které mají šicí stroj “Seagull”. Vyhněte se zbytečným výdajům pečlivou péči o techniku, pravidelné mazání svých mechanismů.

Nesprávná instalace jehly

Správné uspořádání jehly naznačuje, že jeho dlouhá skluz se směřuje k nitenastor. Ve stejné době, vždy věnujte pozornost souladu tloušťky příze a velikosti jehly. Příze by měla projít jehlou volně a neformovat malé hrudky. Pokud se to stane. použijte jehlu s velkým jedlík.

Příliš naostřený otvor v jehle může dobře sloužit jako lámání závitu. Věnujte pozornost ostrosti uší jehly, a pokud problém spočívá v něm, čerpá souboru nebo brusné řezné hrany.

Jak snížit pravděpodobnost členění

Operátoři jednotného servisu služby A-Iceberg Daily dostávají nejméně 10-15 hovorů od uživatelů, kteří si stěžují na konstantní přestávku nití v šicím stroji. Chcete-li minimalizovat pravděpodobnost poruchy, doporučujeme následující:

 • Zkontrolujte správnost vlákna.
 • Před šitím, zkontrolujte jehlovou desku a samotnou jehlu pro deformace a opotřebení.
 • Při práci se specifickým materiálem (zejména pokud mluvíme o tkáních s vysokou hustotou).
 • Upravte napětí nití, vyhněte se jejich klesání.
 • Zavolej specialisty na pravidelné mazání pohyblivých strojů. Taková profylaxe významně snižuje riziko útesu nebo navíjení nití.

Povrchová kontrola šicího stroje pro viditelné vady, pravidelná výměna jehel a správný výběr nití se vyhne více než 90% typických poruch, jakož i prodlužuje pracovní sílu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS