Ventilátor foukající studený vzduch

Důvody, proč fouká z ventilace

Jednou z příčin průvanu v bytě je nesprávná činnost ventilačního systému. Je navržen tak, aby odstranil všechny nepříjemné pachy z místnosti a osvěžil vzduch. Někdy se ale vytvoří zpětný průvan a vzduch naopak fouká z ventilace, což se stává vážným problémem.

Větrání je určeno k cirkulaci vzduchu v místnosti. Zatuchlý vzduch opouští místnost a na jeho místo přichází čerstvý vzduch. Pro realizaci ventilace v domech je instalován speciální systém jedné ze tří odrůd:

Přirozené větrání je založeno na nerušeném pohybu proudění vzduchu. V bytě a na ulici různé ukazatele teploty a atmosférického tlaku. Kvůli tomu vzduch cirkuluje v celém bytě štěrbinami, stejně jako otevřenými okny a dveřmi. Výsledkem je, že „odpadní“ vzduch jde ven a čerstvý vzduch vstupuje do bytu. Přirozené větrání není možné v místnosti, která je zcela uzavřená.

ventilátor, studený, vzduch

Mechanický způsob větrání je založen na nuceném pohybu vzduchu v místnosti. K tomu se používá speciální zařízení, které vytváří trakci. Působením zařízení tak do místnosti vstupuje čerstvý vzduch a odpadní vzduch je odváděn z místnosti.

Mechanická ventilace

Smíšený ventilační systém je střední možností mezi přirozeným a mechanickým větráním. Čerstvý vzduch se v bytě objevuje díky přirozenému pohybu vzduchových proudů. Například přes otevřená okna. Odpadní vzduch je odsáván pomocí speciálního zařízení. výfuku. Smíšené větrání se nejčastěji instaluje v bytových domech. Digestoře jsou umístěny v kuchyni a koupelně.

#86. Automatická klimatizace. Servo a studený vzduch

Od mého posledního příspěvku k automatické klimatizaci uplynuly více než dva roky. Pak vše skončilo pozitivně, ale bohužel to netrvalo dlouho. Čištění senzoru ventilátorem skutečně přineslo své výsledky. tato jednotka se přestala přehřívat a vydávat falešné příkazy k míchání studeného vzduchu. Dále bude popsáno řešení dvou problémů spojených s ovládáním klimatizace najednou. Myslím, že toto téma nebude příliš populární, ale neméně užitečné pro ty, kteří jsou “šťastnými” majiteli jednozónové automatické klimatizace.

Příběh o míchání studeného vzduchu nebo dočasném řešení

Podle informací z fóra na takovou věc přišli inženýři FoMoCo při návrhu klimatizace “Strategie vrstvené separace teploty vzduchu”, je určeno k ofukování obličeje řidiče, aby za jízdy neusnul. Velmi chytrá implementace, ale v drsném klimatu na Sibiři se díky proudění chladného vzduchu v obličeji cítíte extrémně nepohodlně.

co máme? Dva teplotní senzory, které pošlou řídící jednotce příkaz, že horký vzduch překročil určitou teplotu. To vše je naprogramováno v bloku a má spoustu variací ovládání klapek, jedním slovem – chytrá věc. Teprve nyní jsou naši řemeslníci chytřejší, a aby klimatizace nefoukala za jízdy studený vzduch, přišli s nápadem vypnout tyto 2 senzory vytažením příslušných vodičů z bloku. Fotky nebudou, vše je perfektně napsané na fóru.

Momentálně jezdím s deaktivovanými senzory asi týden a můžu s jistotou říct, že teď mi obličej jen hoří proudem. Teplota na klimatizaci se nereguluje, což je celkem logické. vypnuli jsme čidla a řídící jednotka si myslí, že dubák je v autě plný. Neřeknu, jak tento problém ovlivní léto, kdy klimatizace běží, ale tento režim provozu určitě vyzkouším.

V tomto režimu s vypnutými teplotními senzory jezděte v zimě kontroverzní rozhodnutí. Na jednu stranu je v autě teplo, ba až horké, řekl bych. Naposledy v. 15 jsem jel úplně bez bundy. Na druhou stranu proudění horkého vzduchu do obličeje je krajně nepříjemné, ani nastavení rychlosti otáčení motoru kamen nezachrání, přesto se vám z horkého vzduchu minimálně občas dělá nevolno, stává se jen špatný. Tady je řešení. stačí prohodit rozvody, prý to hodně pomohlo, ale ještě jsem to neudělal. Tlumič můžete přepnout i do polohy nohou a na čelní sklo a pokud bude horký vzduch perfektně foukat na „přední sklo“ a „do obličeje“ (což je mimochodem velmi nebezpečné, protože.na. je velká pravděpodobnost vzniku tepelné trhliny kvůli rozdílu teplot. čelní sklo i obličej), pak jsem v poloze “nohy” identifikoval další problém. vzduchové potrubí bylo prostě tiché, proudění vzduchu ne změna.

Příběh o servopohonu a tlumiči pro usměrnění proudění vzduchu k nohám

Dlouho jsem si začal všímat, že mám v autě hodně studené nohy, to se projevilo v zimě 2016. Ale buď kvůli nedostatku volného času, nebo kvůli vlastní lenosti jsem u tohoto problému zabodoval. A taky jsem někde četl, abych se dostal k servům nebo závěrkám. je potřeba rozebrat půlku celého panelu. Tak jsem šel, dokud jsem znovu nezačal studovat fórum, kde je téměř vše o servopohonech a tlumičích psáno rusky bílou barvou. Jak jsem zjistil, systém automatické klimatizace je velmi odlišný od systému kabelů. Po odstranění spodního plastového obložení pod volantem řidiče se mi před očima objevil zcela jasný a srozumitelný obraz. Jednotka ovládá tři servomotory, které zase otevírají nebo zavírají klapky umístěné uvnitř krytu ohřívače.

Nyní několik obecných informací o těchto servopohonech. Stejně jako většina elektroniky v autě jsou tyto motory vyráběny společností Visteon (umění. 1S7H-19E616-AA) — nové od 6000 ₽, pro analýzu od 400 ₽. Málokdy selžou a fungují perfektně až do posledních dnů vozu. Kompatibilní s Ford Mondeo mk3 (2000-2007) a Jaguar X-Type (2001-2009). Jsou nainstalovány tři a jsou totožné, každý je zodpovědný za své vlastní příkazy z řídicí jednotky.

Nejvyšší má na starosti ofukování čelního skla a obličeje, řídí i recirkulační proudění v kabině, mezi tlumičem a samotným pohonem jsou 2 převody, dodatečně jsem je vyčistil vrstvou špinavého prachu a nastříkal tukem. Činnost tohoto pohonu, stejně jako jemu podřízeného tlumiče, byla a zůstává bezchybná.

Nejnižší. Nemohl jsem sledovat činnost jednotky, stiskl jsem všechna tlačítka v různých sekvencích, ale nedošlo k žádnému pohybu. Má se za to, že je zodpovědný za příměs studeného vzduchu, když příliš horká klimatická teplotní čidla v kabině dají příkaz nejprve řídicí jednotce a poté servo mírně otevře klapku proudem studeného vzduchu. Ale není to přesně tak.

ventilátor, studený, vzduch

Střední pohon. viníka, kterého hledáme. Má pouze 2 polohy, které otevírají nebo zavírají tlumič proudění vzduchu k nohám. Po vyjmutí z tělesa ohřívače (3 torexové šrouby) jsem jej začal testovat v ruce. motor se otáčel bez problémů. Dále moji pozornost upoutala objímka. prostředník mezi motorem a tlumičem. Zřejmě stářím nebo teplotou vzduchu toto pouzdro prasklo a servo se v něm jednoduše roztočilo a tlačilo okraje.

See also  Jak rychle umýt troubu doma

Ručně se tato objímka také nechtěla otáčet a verdikt byl zadřený tlumič. Několikrát stříkl WD-40 a zkysnul, točil se stejnou lehkostí, s jakou se točilo samotné servo. Hledání nového rukávu nepřineslo absolutně žádné výsledky, takže jsem vše udělal velmi jednoduše. super lepidlo se sodou, kromě přiděleného prostoru, který se k ničemu nedrží a nedře, jsem připevnil plastovou kravatu. Myslím, že tento design bude žít velmi dlouho.

Vezměte pouze venkovní

Není třeba propadat reklamním slibům a marketingovým trikům – vezměte si pouze podlahový ventilátor. Věřte mi, nikdy plochu, strop nebo namontovaný ve zdi, ventilátor nebude schopen ochladit prostor jako podlahu.

V případě ventilátoru je navíc důležitá jeho mobilita. Neodstraníte zařízení připevněné ke stropu, abyste jej přesunuli do další místnosti? A vezměte si slovo s sebou.

Při výběru ventilátoru do kanceláře musíte pamatovat na pohodlí svých kolegů. Pokud kolem vašeho pracoviště neustále procházejí další lidé, je lepší zvolit verzi pro stolní počítače. Outdoor zabere příliš mnoho místa a bude překážet všem.

Použití fólie k ochlazení místnosti

Kupodivu tento materiál dobře zvládá vysoké teploty.

 • Kupte si role 5 metrů a více.
 • Tento materiál by měl být nalepen na stěny nebo okna na obou stranách. Pro dosažení maximálního účinku nalepte celou plochu skla.
 • Tato metoda je zvláště relevantní, pokud žijete v bytě, jehož okna směřují na jihozápadní a jižní stranu. Zde jsou sluneční paprsky nejintenzivnější.
 • Fólií můžete dům ochladit i v horkém počasí, protože materiál zabraňuje pronikání slunce do koberců, nábytku a dalších prvků interiéru, v ohřívání, které způsobuje zvýšení teploty.
 • Vědci prokázali, že každá místnost je vytápěna nejen vzduchem, ale také předměty, na které dopadají paprsky. Vytápěné předměty se dostávají do výměny tepla se vzduchem, proto je v domě dusivé teplo.
 • Jediným negativem je estetická složka. Fólie nalepená na stěnách a skle interiéru na kráse nepřidá.

Pošlete koberečky, koberce a polštáře do skříně

Koberce nebo koberce ležící na podlaze, silné přehozy, polštáře pohovky rychle absorbují teplo, což pomáhá udržovat vysoké teploty v místnosti. Takové věci jsou vhodné v chladném období, takže je lepší je na léto odstranit.

Navíc se na kobercích ve velkém hromadí prach, zejména v létě. Zabraňuje cirkulaci vzduchu a jeho chlazení. Místnost je lepší osvobodit od všech věcí akumulujících teplo tím, že je opatrně složíte do skříně (není nutné ji vyhazovat, jak mnozí radí).

Kamna: zima v kabině v mrazu a způsoby odstraňování problémů.

Takže, vážení pánové-klasici, zdravím! S nástupem chladného počasí jsem si začal všímat, že mnozí měli problémy s topením. Rozhodl jsem se v tomto příspěvku s vámi osobně podělit o způsoby, jak tyto problémy odstranit.

Na úvod bych chtěl podle mého názoru zdůraznit tři hlavní důvody špatného vytápění interiéru našich vozů1. Slabá propustnost chladicí kapaliny2. Slabá cirkulace vzduchu v samotných kamnech3. Další, dle mého názoru, možné příčiny chladu v kabině.

A tak si pojďme projít.jeden. chladicí systém.Domnívám se, že to je hlavní důvod mnoha špatných vytápění interiéru.jeden.1) Špatná propustnost kapaliny radiátorem kamen.Špatná cirkulace kapaliny přes chladicí systém a v důsledku toho i přes radiátor kamen, může nastat kvůli čerpadlu, kohoutku sporáku a nejvíce zanesenému radiátoru sporáku. Tento případ se kontroluje následovně: a) nastartujeme studené auto a zapneme sporák.b) položte ruku na vzduchové potrubí a sledujte nárůst teploty chladicí kapaliny na zařízení.c) pokud se vzduch z kamen ohřívá synchronně se zvýšením teploty, tak je vše v pořádku, kapalina protéká kohoutkem a radiátorem normálně, čerpadlo dobře pumpuje.d) auto se topí, ale z kamen nejde vzduch. Začínáme hledat důvod.Otevírání kapoty. Odhodíme trubky od radiátoru kamen, zespodu by podle logiky věci měla téct nemrznoucí kapalina / nemrznoucí kapalina. Čekáme, až kapalina vyteče ze spodní trubky. Sháníme jinou hadici, takového vnitřního průměru, aby ji bylo možné nasadit na horní hadici od radiátoru kamen. Z plastové láhve uděláme trychtýř a začneme jím prolévat radiátor. Pokud kapalina vytéká ze spodní trubky v dobrém proudu, pak jsou radiátor a kohoutek normální. pokud je proud špatný nebo kapalina sotva teče, znamená to, že: buď je ucpaný samotný radiátor kamen, nebo je zakyslý kohoutek kamen, v důsledku čehož je špatná průchodnost prvního. Oba, jak se zdálo v mé vlastní osobní zkušenosti, je zacházeno s náhradou. IMHO.Pokud se radiátor dobře rozlije, ale sporák se nehřívá. Jdeme dále, konkrétně, zkontrolujeme práci čerpadla. Vložili jsme hadici spodního sporáku zpět, horní část zůstává připojena. Blokujeme klepání na sporák v kabině a spustíme motor a zároveň se podíváme na potrubí z čerpadla, které vede OG ke sporáku. Kapalina by z ní měla utéct s dobrým proudem, pokud na to není důvod, může na samotném čerpadle buď padat čepel jednoho nebo dvou kusů (osobně jsem to v životě neviděl, ale zkusil to říkat, že to říká se stane) nebo je čerpací pás mírně vytáhnut. První je ošetřen demontáží a výměnou čerpadla. Druhý je rychle zkontrolován: vezmeme pás do ruky o středu mezi pulsem bloku a kladky čerpadla a začneme jej otočit (pás) doleva doprava. Mělo by se otočit přesně o 90 stupňů v obou směrech, více se točí. napneme pás, přitáhneme (neroluje se až o 90 stupňů). povolíme. Důležité! Roztrhaný pás se může stát důsledky opilé kladky čerpadla!jeden.2) Blokování v chladicí kapalině a jeho čisticího systému.A v zimě a v létě je to špatné. V zimě se sporák nevytáhne a motor se dobře zahřívá a v létě se obecně přehříváme. Cesta ven je čistit. Jak vyčistit systém a metody mnoha metod, osobně používám následující metodu: pro chladicí systém v takovém množství bereme slabé propláchnutí (průměr 100 km běhu), takže by to stačilo přesně dvakrát (přesně by to stačilo (přesně dvakrát ( Proč budu psát tak níže). Nalijte propláchnutí a přejděte nad určený počet najetých kilometrů. Vypustíme to, moje tekoucí voda, znovu nalijte nemrznoucí směs v boji s propláchnutím. Procházíme 100 km, vypusťte, opět s mojí vodou a nalijeme zpět čerstvé nemrznoucí směs.A konečně, proč slabí. To je způsobeno skutečností, že silné proplachování může vést k tomu, že se velké kusy vodního kamene mohou okamžitě (ze stěn) usadit v kanálech cirkulace chladicí kapaliny, což povede k ještě většímu ucpání, které není bzučení. Jak ukázala praxe na mém osobním autě, tato metoda s dvojitým propláchnutím systému je 100% účinná a bezbolestná. V tomto bodě snad všechno. No, jak se už “perete”. rozhodněte se sami. Naštěstí je o tom na webu spousta informací.jeden.3) Vzduch U studeného motoru otevřete uzávěr chladiče, nastartujte a zahřejte motor. Na začátku neproudí, vzduch (pokud existuje) vytlačí část kapaliny ven. Během zahřívání se to může stát několikrát. Dbáme na to, aby chladič vždy uzavíral horní plechy (při pohledu přes otvor), v případě potřeby doléváme tekutinu. Když se termostat otevře, pozorujeme proudění uvnitř radiátoru. Chladič zatlumíme, stočíme k očním bulvám, zmáčkneme horní trubku, vytlačíme z ní zbylý vzduch, doplníme chladič, doplníme expanzní nádobku, aby vytékala z hrdla chladiče, ihned uzavřeme uzávěr chladiče. Doplňte expanzní nádobu na maximum, uzavřete ji. Všechno, žádný vzduch. Mimochodem, systém je navržen tak, že časem vytlačí všechen vzduch sám.jeden.4) Termostat Kapalina neustále cirkuluje ve velkém okruhu systému, to znamená vždy přes hlavní radiátor. Výsledkem je, že zejména v zimě se auto nikdy nebude moci zahřát na běžnou provozní teplotu a v důsledku toho se kamna budou špatně topit. Je snadné to zkontrolovat: až do 80-85 stupňů na zařízení by měla být horní hadice chladiče studená. Pokud se oteplí nebo topí synchronně s topením auta, tak je termostat v prdeli. Ošetřeno výměnou. Může se také stát, že předchozí majitel auta před vámi (to byl případ mého přítele) dal prázdný termostat. Potřeba přejít na nového pracovníka.jeden.5) Všechny různé úniky.Je třeba sledovat, jak se věci mají v motorovém prostoru a také v prostoru pro cestující.Články chladiče “poběží”. vpravo / vlevo pozorujeme loužičky kapaliny na spodní bahenní ochraně motoru. Také když je motor zahřátý, občas je vidět lehký opar v podobě páry z hlavního chladiče.Netěsnosti čerpadla jsou také vidět z pravé spodní strany. Na bloku válců mohou být stříkance chladicí kapaliny a na stejné ochraně motoru jsou louže.Odbočky tečou. zde je vše jasné. Jediná věc je, že stále budete muset pečlivě prozkoumat výstupní potrubí kapaliny z čerpadla do kamen. Ona, a jak chápete, může hnít. Jak jsem měl, uhnil přesně v místě, kde je armatura pro odběr kapaliny do sacího potrubí. Ošetřeno pouze výměnou.Blokové zátky tečou, opět jsem měl u pumpy pouzdro se špuntem. Z nich budou šmouhy ve formě proudů z chladicí kapaliny. 100% lze vyzkoušet na jámě s nošením v ruce.Teče samotný radiátor sporáku nebo baterie. bude mokrý koberec. Radiátor lze připájet, ale doporučil bych jej hned vyměnit.jeden.6) Porucha těsnění mezi hlavou válců a blokem, porucha samotné hlavy válců.Nejděsivější. Stává se to, když propíchne těsnění mezi blokem válce a hlavou nebo toky hlavy (nebo vstupní kolektor). Chladicí kapalina jde do motoru a naopak. plyny jdou do chlazení. Příznaky: kapalina letí z výfukového potrubí na teplém motoru (vložili jsme kartonovou krabici, díváme se), bílá pěna na víčku plnicího hrdla oleje, oteklé hadice chladicího systému, vzduch, výfukové plyny nebo pára neustále proudí z expanzní nádrže nebo hrdlo radiátoru. Motor se v létě přehřívá a může být i příčinou studeného vzduchu, neustále odchází chladič (klesá hladina). Ošetřuje se výměnou výše uvedeného těsnění, opravou hlavy válců (nebo její výměnou za výměnu) a sběrače.Položka 1.5-1.6. to vše může docela realisticky způsobit nízkou hladinu kapaliny v systému, což vede k tomu, že chladičem chladicí kapaliny protéká méně chladicí kapaliny, a jak víte, nedostatečně teplý vzduch v kabině.

See also  Jak usnout v myčce nádobí Bosch

Umyvadlo, ventilátor a plastová láhev

Existuje ještě jeden zajímavý způsob, který pomůže snížit teplotu v bytě. Potřebujete misku se studenou vodou, podlahový ventilátor, plastovou láhev se zmrzlou vodou a kousek gázy.

Vezmeme gázu a opatrně navlhčíme ve studené vodě. Poté musíte látku hodit na ventilátor. Chcete-li to provést, kterýkoli ze 4 konců gázy by měl být spuštěn do misky se studenou vodou, která bude stát vedle ventilátoru. Poté zapněte ventilátor a místnost se začne plnit chladným vzduchem. Pro dosažení maximálního účinku vložte do umyvadla plastovou láhev s ledem nebo velmi studenou vodou. V závislosti na průměru ventilátoru a výšce instalace bude nutné zvolit velikost gázy.

Oprava ohřívače ventilátorů svépomocí. schéma, příčiny poruch, tepelná ochrana.

S příchodem prvního chladného počasí nejsou hlavním zachráncem při zateplování našich domovů a kanceláří objemné olejové baterie nebo konvektory, ale malé a kompaktní ventilátory.

Právě ony umožňují ve velmi krátké době zvýšit teplotu v místnosti o několik stupňů najednou.

V důsledku operace, která je volána v plném rozsahu, však dříve nebo později přijde okamžik, kdy duychik přestane fungovat. Co dělat v tomto případě? Zaběhněte si do obchodu pro nový model Scarlet (Scarlett), Saturn (Saturn) nebo Comfort (Comfort) a doufejte, že budou mnohem spolehlivější?

Nejsou moc drahé. Není však vůbec nutné kupovat další ventilátorové topení, pokud si to stávající zvládnete opravit sami.

Abyste našli příčinu poruchy, potřebujete pouze 2 věci. šroubovák a multimetr.

Nejdůležitější je určit, zda je v určitém obvodu kontakt nebo ne. Podívejme se blíže na to, jak jsou ohřívače ventilátorů uspořádány, jak je demontovat, co nejčastěji selhává a sledovat sekvenční řetězec kontroly jednoho prvku za druhým.

První věc, kterou musíte udělat, je zazvonit a zkontrolovat neporušenost napájecího kabelu a všech viditelných kontaktů. Možná nemusíte vůbec chodit daleko do vnitřku zařízení a potíže budou na „povrchu“.

Chcete-li to provést, odšroubujte a sejměte spodní nebo boční kryt v závislosti na modelu.

Mějte na paměti, že středové šrouby by neměly být zpočátku vyšroubovány, protože je k nim připojen motor.

Vyjměte je a všechny vnitřky se rozpadnou. Bude lepší, když bude motor sám sedět pevně na jednom z krytů.

Dále najděte kontakty, ke kterým přicházejí napájecí vodiče 220 V. Máte-li “štěstí”, někdy bez zařízení můžete okamžitě vidět spálenou kabeláž.

See also  Jak zpracovat stroj na řezání vlasů

Umístěte jej na místo a celá oprava je u konce. Pokud je problém závažnější, pak pouze nahmatejte a zatáhněte za všechny svorky.

Vzhledem k tomu, že ventilátor během provozu vibruje, je dost možné, že se jeden z nich jednoduše vzdálil ze svého místa. Špatný kontakt na svorkovnici poznáte i podle charakteristických stop spálení.

Takové závady často způsobují spontánní zapnutí a vypnutí ohřívače ventilátoru. Zvlášť, když to hýbeš a hýbeš.

Pokud to najdete, očistěte a poté místo otřete vatovým tamponem namočeným v alkoholu.

Poté pomocí kleští mírně utáhněte terminál a nasaďte jej zpět.

Teprve po všech těchto manipulacích můžete přistoupit ke kontrole pomocí měřicích přístrojů.

Přepněte tester do režimu kontinuity a pomocí sond zkontrolujte integritu napájecích vodičů jeden po druhém. Chcete-li to provést, dotkněte se vstupních kontaktů uvnitř ventilátoru a kovových kolíků na zástrčce.

Pokud je vše v pořádku, tester vydá zvuk nebo ukáže nulový odpor.

Pokud něco funguje, když to zapnete, například se točí ventilátor, ale vzduch je studený, tak s tím kabel samozřejmě nemá nic společného. V tomto případě lze jeho kontrolu vynechat.

Stejným způsobem se nazývá mikrospínač, který je někdy zabudován do pouzdra.

Vyměňte jeho klíč a zkontrolujte, zda je na něm řetěz.

Tyto věci při vysokých proudech velmi často selhávají. Oprava je v tomto případě poměrně jednoduchá. Dva k tomu vhodné vodiče jsou vykousnuty a připojeny přímo k sobě.

Přechod je izolován ochranným krytem OOP nebo jednoduchou elektropáskou.

Jediným negativem je, že od této chvíle bude ventilátor fungovat ihned po zapojení zástrčky do zásuvky.

Pokud s přepínačem nemá nic společného, ​​zkontrolujte následující prvky obvodu. Mimochodem, nezapomeňte na mechanickou část.

Co dělat, když digestoř funguje v opačném směru

Jak jsme slíbili, nyní budeme hovořit o nejúčinnějších a nejúčinnějších způsobech, jak obnovit správný tah vzduchu ve ventilačních kanálech. Je třeba si uvědomit, že správná distribuce vzduchu v bydlení není jen otázkou komfortu, ale také zachování zdraví. Je známo, že dlouhodobý nedostatek vzduchu nebo dýchání zatuchlého vzduchu může vést k bolestem hlavy a plicním onemocněním.

Zjistěte, zda sousedé mají ventilátor

Nejprve je potřeba udělat to, co je „na povrchu“, a sice zjistit, zda mají sousedé ventilátor a v jakém režimu funguje. Pokud je ventilátor používán neustále, můžete požádat sousedy, aby jej používali pouze v případě potřeby, a pokud je výkon zařízení příliš vysoký, můžete doporučit jiný model.

Pokud je ventilátor používán cyklicky, to znamená, že se zapíná pouze v případě potřeby, je třeba hledat jiný důvod. S největší pravděpodobností veškerá sůl v ucpaném ventilačním potrubí.

Vyčistěte ventilační kanál

Ještě jednou podotýkáme, že obyvatelé domu nemají nárok na čištění větrací šachty. Chcete-li to provést, musíte podat žádost na oddělení bydlení nebo HOA, zdůvodnit podstatu problému a dosáhnout provedení všech opatření k čištění ventilace.

Zaměstnanci HOA nebo bytového oddělení se často odvolávají na dokončení práce podle plánu a odkládají začátek čištění. Vzniká tak precedens pro podání stížnosti na správu města (obce), neboť práce na čištění ucpaných vzduchovodů probíhají mimo harmonogram a popř.

Čištění se provádí různými způsoby, ale nejčastěji používají speciální dlouhé nabijáky na pružné tyči. sestupují do ventilačního potrubí a otáčejí se kolem své osy. Práce nabijáku je kombinována s použitím výkonného průmyslového ventilátoru, který je schopen odsávat prach, ztuhlý tuk a další částice z ventilačního potrubí, které se oddělují při průchodu nabíječe stěnami kanálu.

Existuje závislost na počasí

K dispozici je také přímý. Při silných poryvech větru může být vzduch velkou rychlostí vháněn přímo do ventilačního potrubí. Horní část ventilačního potrubí je uzavřena speciální houbou nebo konvekčním ventilátorem, ale pokud je potrubí otevřené, může do něj foukat vítr. V důsledku toho dojde k přesycení kanálu vzduchem, zvýšení tlaku a distribuce do bytu. S fungujícím kanálem a jeho normálním fungováním přestane foukat do bytu ihned po změně směru a intenzity větru.

V tomto případě je problém vyřešen instalací houby nebo konvekčního ventilátoru na ventilační potrubí. Takové ventilátory jsou pohyblivá spirála, která je namontována na výstupu kanálu na střeše a je poháněna teplými proudy z dolu.

Nainstalujte výfukový ventilátor

Co může být snazšího s neúčinností přirozeného větrání, než nainstalovat ventilátor a přinutit digestoř k nucenému výkonu. Tato akce je velmi jednoduchá a skládá se ze dvou fází:

 • Montáž ventilátoru do výstupního potrubí. K tomu je nutné natřít skříň ventilátoru tekutými hřebíky a umístit ji do otvoru kanálu. Pro zvýšení těsnosti můžete nejprve nainstalovat PVC trubku do kanálu podle průměru ventilátoru a všechny spoje a štěrbiny vypěnit montážní pěnou. Jeho přebytek se po vysušení odřízne.
 • Připojení ventilátoru k elektrické síti. Často je připojen k elektrickému masakru osvětlení, to znamená, že světlo bylo zapnuté. výfukový ventilátor se zapnul. Ale efektivnější způsob je vyvést samostatný spínač, například na místo, kde je namontován spínač světel. Zároveň byste neměli zapínat ventilátor v neustálém provozu. to může způsobit problémy s větráním pro sousedy.

Jak napsat odvolání k trestnímu zákoníku (ZhEK, ZHEU) ke kontrole ventilace

Tato událost je velmi jednoduchá:

 • Musíte zjistit, v čí oddělení se dům nachází, nebo spíše adresu správcovské společnosti.
 • Kontaktujte správu trestního zákoníku a sepište vyjádření k nevyhovujícímu provozu ventilace. Je nutné požadovat registraci aplikace. v tomto případě bude nutně spuštěna do toku dokumentů.
 • Žádost bude posouzena do tří dnů, poté by se zaměstnanci měli dostavit na adresu.
 • Podstata problému je vysvětlena personálu, provádějí se práce na identifikaci možných příčin a proveditelnosti čištění ventilačního potrubí.
 • Je přidělen den práce.

Většinou jsme přišli na všechny důvody a předpoklady jevu, když ventilace nevyhodí vyhořelý vzduch, ale naopak vyplňuje byt. Je třeba si uvědomit, že pohodlí v našem bytě je věcí našich rukou. Každý může dosáhnout nasycení bytu čerstvým vzduchem a efektivní provoz ventilačních kanálů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS