Ventilátor kanálu pro koupelnu a toaletu

Jak si vybrat ventilátor ve vaně

Po koupel nebo sprchu rychle odstraňte mokrý vzduch. Toto je malé zařízení, které je nainstalováno u vchodu do ventilace nebo přímo na stopu.

Na zařízení jsou ventilátory výfukových plynů:

  Axiální. Má motor s externím rotorem, ke kterému je připevněno oběžné kolo. Vzduch se pohybuje rovnoběžně s osou rotoru. Tito fanoušci pro koupelnu a toaletu mají malou velikost, ale mají průměrný výkon. Dobrá volba pro malé a střední místnosti, ventilační výstup není umístěn dále než 2 metry od instalačního bodu.

Nejvíce výfukovým ventilátorem v koupelně je umístěn axiální typ. Jsou levné, dobře se vyrovnávají s úkolem, pokud jsou výstupy ventilace poblíž. Pokud je vzdálenost více než 2 metry od vstupního bodu do ventilačního kanálu, má smysl nastavit radiální.

ventilátor, kanálu, koupelnu, toaletu

Podle metody instalace existují fanoušci:

 • stěna.
 • Strop.
 • Nástěnné země (mohou pracovat v obou ustanoveních).
 • Kanál.

Neexistují žádné otázky se zdi a stropem, vše je jasné podle názvu a pokud jde o kanál, stojí za to vysvětlit. Tato modifikace je nainstalována v mezeře ventilačního potrubí. Jeden z výfukových kanálů se používá hlavně a je třeba k němu připojit několik místností, ale je také možné použít na jednotlivém kanálu.

Příklad instalace ventilátoru kanálu v kapotě koupelny

Tyto modely se používají méně často, protože složitější instalace a údržba (je těžší přístup k preventivnímu čištění nebo výměně), ale v mnoha případech je to jediná možnost. V soukromých domech může být ventilátor kanálu na kapotě prováděn v podkroví, je snazší jej sloužit.

Který fanoušek je lepší koupit pro koupelnu

Jakýkoli ventilátor je primárně technické zařízení, které během provozu využívá elektrickou energii. Při jeho výběru byste se měli spolehnout na hlavní vlastnosti, které by měly být uvedeny v Passport produktu.

Výkon

Účelem ventilátoru je rychle aktualizovat atmosféru ve zvolené místnosti. U koupelen je frekvence výměny vzduchu odebírána od 4 do 8. Tento indikátor určuje, kolikrát během hodiny po nepřetržitém provozu dmychadla by měla dojít k úplnému výměně vzduchu.

Pro rodinu tří lidí by se tento koeficient měl brát rovna 6. Pokud žije v bytě s koupelnou s objemem 15 m 3. Jednoduché výpočty poskytnou:

To znamená, že při výběru ventilátoru musíte věnovat pozornost modelům s kapacitou nejméně 90 m 3 /hodinu.

Rozměry ventilátoru

Geometrické rozměry ventilátoru musí odpovídat oblasti volné části potrubí nebo ventilační šachtě. Většina modelů je navržena pro kanály s průměrem 100 nebo 125 mm. Neměli bychom zapomenout na metodu připojení produktu poskytovanou výrobcem. Přistávací otvory zařízení musí být umístěny před silné prvky stavebních struktur nebo upravují speciální rám.

Bezpečnostní

Zvýšená charakteristika vlhkosti pro koupelny ukládá další požadavky na elektrické vybavení používané zde. Zařízení pracující ze sítě s napětím 12 nebo 24 voltů nejsou schopna poškodit lidské zdraví. Je na nich, že je pro ně lepší zvolit se a starat se o pořízení snižujícího transformátoru. Na moderním trhu jsou však také široce zastoupeni ventilátory výfukových plynů z napětí 220 voltů.

Tělo ventilátoru koupelny by mělo spolehlivě chránit vnitřní náplň před tekutinou. Zařízení s třídou ochrany IP24 je vhodné nainstalovat dalších 60 cm ze sprchy. Pro třídu ochrany IP25 se toto omezení nepoužívá.

Při výběru ventilátoru koupelny nezapomeňte zkontrolovat, zda je tento model navržen tak, aby pracoval v koupelnách.

Úrověn hluku

Hlasité zvuky zasahují do zbytku nájemců a způsobují podráždění. Předpokládá se, že úroveň hluku domácích spotřebičů instalovaných v bytě by neměla překročit 55 dB. Přirozeně, pro dosažení pohodlných podmínek je lepší koupit model s minimální možnou hodnotou tohoto indikátoru.

See also  Jak udělat ventilátor chladnější mytí modulu

Další funkce

Některé modely moderních fanoušků koupelny mají další schopnosti. Jsou schopni převzít kontrolní funkce, což má příznivý dopad na zlepšení kvality našeho života.

Samo o sobě monitoruje úroveň relativní vlhkosti okolní atmosféry. Když je dosaženo kritické značky, ventilátor se automaticky přepne. Po výměně vzduchu se zastaví. V přítomnosti takové možnosti se v koupelně nikdy neobjeví houba nebo plíseň. Poskytuje také ekonomiku spotřeby elektřiny, protože zcela eliminuje riziko ponechání ventilátoru v přiloženém stavu po dlouhou dobu.

Takové zařízení samo o sobě si všimne vzhledu člověka a uzavírá startovní obvod. Nastavení obvykle umožňuje nastavit požadovaný čas po zastavení pohybu, kterým je elektrický motor vypnut.

Tato funkce komunikuje se systémem osvětlení koupelny. V době rozsvícení lamp a po určité době po vypnutí světla zapne ventilátorka sama ventilátoru a zastaví kapuci. Takže ušetříte náklady na elektřinu a vlastní nervy.

Před návštěvou obchodu již můžete vytvořit seznam vlastností, které by měl mít fanoušek koupelny potřebné. Další hodnocení fanoušků koupelny obsahuje seznam spolehlivých a efektivně pracovních modelů. Při jeho kompilaci byly zohledněny objektivní technické údaje, názor odborníků a recenze uživatelů.

Vypočítáme vhodný průměr zařízení

Zjistěte, které zařízení je vyžadováno pro zajištění vysoce kvalitní výměny vzduchu není obtížná. Chcete.li to provést, musíte postupně provádět několik výpočtů.

 • Určete, jaký objem vzduchu je v této místnosti. Chcete.li to provést, změřte nebo zjistěte jiným způsobem geometrické parametry místnosti: délka, šířka, výška. Vynásobte všechna tato data a získejte objem. Pokud práce není celé číslo, zaokrouhlujte ji velkým způsobem.
 • Pak si pamatují, že podle Snipu by měl být vzduch v koupelnách a koupelnách zcela aktualizován 6-8krát za hodinu. Pokud tyto prostory nepoužívají více než tři lidé, stačí šestinásobná výměna. Pokud v bytě žijí 4 nebo více nájemců, je zapotřebí 8násobná výměna vzduchu.
 • Vynásobte přijaté v P.1 objem vzduchu pro požadovanou multiplicitu jeho náhrady. Získejte číslo odpovídající požadovanému výkonu výfukového zařízení. V průměru jsou pro typické koupelny ve vícepodlažních budovách vyžadovány zařízení s kapacitou 95-100 m 3 /h.

Jak vybrat

Pro typické koupelny a toalety doporučujeme vybrat vybavení s nominální kapacitou nejvýše sto metrů krychlových za hodinu, zpravidla odpovídá průměru 100 mm. Umožňuje vám dosáhnout dostatečného množství pro většinu případů zvýšenou trakci s tolerantní hladinou hluku. Pro velké pokoje máme modely s kapacitou 200 m.krychle. za hodinu a průměr 120, 125 a 150 mm. Vytvoří účinný odtok vzduchu s mírným zvýšením hluku. Doporučujeme připojit ventilátor s elektřinou prostřednictvím samostatného přepínače.

Jak vybrat výfukový ventilátor?

Ventilátor domácnosti kompenzuje nedostatek trakce ve ventilačním systému a poskytuje normální výměnu vzduchu v místnosti. Nejčastěji jsou výfukové ventilátory nainstalovány v koupelně, toaletě nebo v kuchyni. kde může dojít k nepříjemným pachům a zvýšené vlhkosti.

Při výběru věnujte pozornost následujícím parametrům:

 • Typ. Ventilátor kanálu je namontován uvnitř ventilačního potrubí. Stěna je nainstalována na otevření vzduchové zásuvky.
 • Výkon. Charakterizuje schopnost zařízení zajistit cirkulaci vzduchu. Vypočítejte, které zařízení potřebujete, pomocí jednoduchého vzorce: objem místnosti (díla šířky, délky a výšky) vynásobená doporučeným množstvím posunů vzduchu za hodinu. V koupelně by měl být vzduch aktualizován 6-8krát za hodinu, na záchodě 6 až 10krát. Čím více lidí používá koupelnu, tím vyšší je koeficient.
 • Úrověn hluku. Modely s hladinou hluku 26 dB jsou téměř tiché. Aby zařízení fungovalo tišší, nainstalujte vibrace.izorující těsnění mezi pouzdrem ventilátoru a zeď nebo dýchací cesty.
 • Časovač. Ventilátor je často zapnutý stejným tlačítkem jako celkové osvětlení v koupelně. Aby nedocházelo k osvětlení, dokud nezmizí veškerá pára nebo nepříjemný zápach, je nainstalován ventilátor s časovačem. Bude pracovat na daný čas i po vypnutí světla.

Koupit fanoušky výfuků v Castorama Hypermarkets: Máme velký výběr a cenově dostupné ceny!

Kategorie větrání má jiné užitečné zboží, kterému byste měli věnovat pozornost.

Vrácené fanoušky výfukových plynů

Axiální ventilátory jsou kompaktní a konstruktivně jednoduché. Nepožadují v oblasti instalace, proto jsou ideální pro malé pokoje s plochou 5 až 25 metrů čtverečních. m. koupelna, toaleta, kuchyně. Jejich hlavní výhody:

See also  Na které straně umístit ventilátor na procesor

Výfukový ventilátor je namontován na zdi ve stávajícím ventilačním potrubí. Některé modely fanoušků Soler Palau jsou vybaveny kontrolním ventilem, který zabraňuje proniknutí nepříjemného zápachu z ventilačního potrubí.

Ventilátory režijních fanoušků jsou jednoduché a automatické, komponenta podle dalších senzorů. Jednoduchá zařízení mají postavené nebo externí uzavření pro manuální ovládání. Automatické jsou nejčastěji vybaveny časovačem, snímačem pohybu a senzorem vlhkosti, který vám umožňuje ovládat zařízení v automatickém režimu.

Ventilátor kanálu pro koupelnu a toaletu

Soler Palau Silent-100 CZ je výfukový ventilátor, který je ideální pro použití v bytě, kanceláři nebo v jakékoli jiné místnosti. Jaké jsou jeho výhody? Tento model je velmi jednoduchý při instalaci a provozu.

Model ventilátoru designu Soler Palau Silent-100 CZ je navržen tak, aby prováděl nucenou vzduchovou ventilaci, používaný v koupelnách, toaletách a dalších pokojích k odstranění pachů a nadměrné vlhkosti vzduchu. Tento model.

Výfukový ventilátor pro domácnost Electrolux EAFR-100 řady Rainbow se používá k přímému odstranění vzduchu kanály a kanály z místností přes otvory s průměrem 100 mm.

Soler Palau Silent-100 CZ Design 3c je výfukový ventilátor, který je ideální pro použití v bytě, kanceláři nebo v jakékoli jiné místnosti.

Výfukové ventilátory Electroluxu v řadě Rainbow se používají k přímému odstranění vzduchu prostřednictvím kanálů a kanálů z místností. Srdce ventilátoru je vybaveno válcovacím ložiskem, výkonným elektrickým motorem s nízkým obsahem volebního obvodu, volebního obvodu.

Electrolux Magic EAFM-100. moderní ventilátor, který se používá k odstranění kontaminovaného vzduchu, pachů z kuchyně, koupelny a malých pokojů. Moderní design se dokonale vejde do jakéhokoli interiéru. Má příležitost použít.

Soler Palau Decor 100 C je výfukový ventilátor, který je ideální pro použití v bytě, kanceláři nebo jakékoli jiné místnosti. Jaké jsou jeho výhody? Tento model je velmi jednoduchý při instalaci a provozu.

Electrolux Magic EAFM-120T je výfukový ventilátor, který se dokonale vyrovná s úkoly. Tento model se vyznačuje přítomností poměrně vysoké rychlosti rotace, což umožňuje fanouškům vyrovnat se s jeho prací.

stěna. Pracovní mechanismus: axiální. Princip ventilace: Výfuk. Management: Mechanical. Vnější průměr: 100 mm. Antiged Průměr: 100 mm. Max. Spotřeba vzduchu: 90 m3/h. Úroveň zvukového tlaku: 25 dB (a). IP 25 stupeň ochrany

ventilátor, kanálu, koupelnu, toaletu

Výfukové ventilátory pro domácnost Elektrolux EAFR-100 řady Rainbow se používají k přímému odstranění vzduchu kanály a kanály z místností přes otvory s průměrem 100 mm. Světlé barevné schéma se harmonicky vejde do vašeho interiéru. Izo.

Nejvíce ze všeho dnešního ocení kupujícího tichý výfukový ventilátor. Komfort je primárně důležitý pro uživatele, takže přední značky produkují produktivní zařízení s dobrým pracovním zdrojem, ale se sníženou úrovní přípustného zvukového tlaku v důsledku oběžného kola zvláštního tvaru. Nejlepší vlastnosti ukázaly 4 zařízení zahrnutá v nejvyšším hodnocení.

Otvory 100 kwait

Výfukový ventilátor domácnosti od známého evropského výrobce. Případ je vyroben z odolného, ​​vysoce kvalitního, utěsněného bílého plastu s vysokým parametrem odolnosti vůči chemickému, fyzickému vlivu. Přední strana může mít různé odstíny, které si můžete vybrat z kupujícího. bílá, červená, stříbro. Motor dvou rychlostí pracuje s kapacitou až 97 m3/h a kapacitou 7.5 w. Potrubí je vyroben a forma prstence s průměrem 100 mm. S intenzivním režimem nepřesahuje úroveň zvukového tlaku 25 dB. Výrobce zajišťuje rozpis a zavádí ochranu před přehřátím. Rozměry. 158x158x107 mm s hmotností pouze 0.55 kg.

 • Kompaktnost;
 • Jiný design na výběr;
 • Tichá práce;
 • Vysoká spolehlivost;
 • Jednoduchost instalace;
 • Dlouhá životnost.

S dobrými technickými charakteristikami a estetikou čelí někteří kupující s manželstvím v továrně. Proto je při nákupu při nákupu při nákupu důležitá vizuální pečlivá inspekce zboží. Nebyly uvedeny žádné stížnosti na funkce.

ERA 4C-02

Zařízení s vysokým pracovním zdrojem pro rychlou absorpci jakýchkoli nepříjemných pachů, stagnující vzduch. Kontrolní ventil je vyroben společně s maximálním parametrem MEDA Membarian Maximální výkon 97 m³/h při napětí 14 W. Velikost přistávacího kanálu má průměr 100 mm. Instalace se provádí na zdi, proto jsou v soupravě všechny potřebné podrobnosti. Výrobce zavedl spolehlivý bezpečnostní systém IP24 proti přehřátí, pozastaví ERA 4C-02. Zvukový tlak v intenzivním režimu nebude vyšší než 35 dB. Konstrukce axiálního typu ve tvaru čtverce má rozměry 150x135x55 mm, váží pouze 0.5 kg. Volba je nabízena 2 funkční rychlosti.

 • Velký zdroj;
 • Jednoduchost instalace;
 • Bezpečnost designu;
 • Lehká hmotnost;
 • Několik rychlostí;
 • Záruka od výrobce.
See also  Připojení sušícího stroje s tepelným čerpadlem

Klasické zařízení pro instalaci v koupelně nebo v kuchyni. Se standardními rozměry je zde mnohem snazší hmotnost. Ale kupující to spojují s nedostatečně odolným plastem, jeho křehkostí. Funkčnost výfukového ventilátoru podle recenzí základny to znamená „nic víc“.

Cata E-100 g

Klidné designové přístroje se základní sadou možností od známého španělského výrobce. Bydlení ABC je odolné k opotřebení. Rozdíl od klasických modelů je skleněný dekorativní panel před strukturou. Průměr spojovacího prvku je 100 mm. V intenzivním režimu dosáhnou parametry výkonu značku 115 m³/h po 8 W, to bude dost pro standardní oblast místnosti. Třída zabezpečení IP44, pro nepřetržitá služba potřebujete teplotní rozsah od.5 až 40 ° C. Rozměry 150x150x94 mm. Typ konstruktu. axiální. Zvukový tlak může dosáhnout 31 dB značek. Výrobce připojuje záruku na dobu 1 roku.

 • Třída vysoké ochrany;
 • Síla materiálu;
 • Dekorativní panel;
 • Velký zdroj;
 • Tichá práce;
 • Záruka výrobce.

Rozdíl mezi tímto nominovaným a předchozím je přítomnost nestandardního designu na předním panelu. Kdo potřebuje klasické zařízení pro čištění vzduchu ve vysoce kvalitním výkonu bez zbytečných funkcí a se zjednodušenou metodou instalace je vhodný Cata E-100 g.

Diciti aura 4c

Univerzální model ve formě oběžného kola pro malé místnosti, který vám umožňuje rychle odstranit různé nepříjemné pachy, snížit vlhkost vzduchu. Výměna vzduchu se provádí s ukazateli 90 m³/h v 8.4 w. Ventilační kanál je vyroben ve formě kruhu s průměrem 100 mm. Vnější mříž lze kdykoli snadno vyčistit odpadky. Série Aura. nízká. bez zařízení, model 4c nefunguje hlasitěji než 25 dB. Motor na kuličkových ložiskách je chráněn podle standardů třídy IP25 před přehřátím. Pro instalaci na zdi výrobce připojí potřebné díly. Hloubka instalace. 77 mm, plná velikost panelu 155x133x70 mm s hmotností 0.5 kg.

 • Motor na ložiskách;
 • Opravdu tichá práce;
 • Ochrana proti přehřátí;
 • Jednoduchost instalace;
 • Lehká hmotnost;
 • Levný.

Malý model školy s ekonomickou spotřebou energie pro efektivní čištění vzduchu v místnosti jakéhokoli typu. koupelna, kuchyň, toaleta atd. Nejen axiální výfukové pouzdro je vyrobeno z plastu, ale také kontrolního ventilu. Někteří kupující čelí zboží s nevyváženým rotorem.

Který výfukový ventilátor je lepší

Chcete.li koupit výfukový ventilátor pro kuchyň, vanu, sprchu a další pokoje s nedostatečným cirkulací kyslíku, musíte nejprve najít spolehlivého výrobce. Poté porovnejte potenciál s oblastí služeb, cena s přibližnou životností. Na základě srovnávací analýzy výhod a nevýhod každého nominovaného, ​​odborníci shrnuli následující názory na přezkum:

 • Ballu Green Energy GE-15-A základní model s optimálním poměrem charakteristik;
 • Auramax Optima 5C. Univerzální kompaktní aparát domácí produkce;
 • Erre Cromo 12/5. rozšířená funkce, automatické provoz kontrolního ventilu;
 • Cata E-100 G-návrh panelu, dodržování světových standardů;
 • Diciti aura 4c. bezentavost způsobená motorem na kuličkových ložiskách, lehký;
 • Soler Palau Silent-200 CHZ Design 3C-Powerful Air Exchange, spolehlivá shromáždění;
 • Cata X-Mart 10 Inox H-A Nerezová ocel s LED podsvícením, hygrostat.

Pokud je nutný pouze hlavní úkol. filtrování a čištění kyslíku, můžete se podívat na levný přístroj z hodnocení se základní sadou možností. Pro znalce inovací jsou vhodná „inteligentní“ zařízení, která mohou fungovat bez zásahu majitele. Je důležité se seznámit s charakteristikami, výhodou a nevýhodách, recenzemi předchozích kupujících předem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS