Ventilátor s vlhkostním senzorem se nevypne

Instalace ventilátoru Tipy v koupelně

V tomto článku budeme o takových elektrických trikách říct, jako je spojování kapoty v koupelně a toaletě. Jak víte, můžete kapuci zapnout různými způsoby, například na snímači pohybu, senzorem vlhkosti nebo současně se zahrnutím světla. A může být také vypnut různými způsoby, například časovačem nebo jen samostatným spínačem.

A existuje spousta kombinací, některé pohodlné, některé nejsou moc.

Podíváme se na několik možností pro připojení a definujeme, jak se skutečně provádí správně a začíná se způsobem, jakým jsme sdíleli v připomínkách k předchozímu článku.

Automatizace kreslení v koupelně

V koupelně je místnost, která je neustále vystavena vysoké vlhkosti a teplotě poklesu. v důsledku toho může snadno usadit plíseň a houbu. Hlavním způsobem boj. větrání místnosti. Větrání může být přirozené i nucené. Pokud je přirozený ventilace namontována v konstrukční fázi budovy, pak může být nucený ventilační systém realizován kdykoliv.

Dnes budeme hovořit o tom, jak vytvořit automatizované větrání v koupelně, aby se nezapnul na dvoulůžkovou koupel a pokračoval v potěšení nás s čistotou a čerstvostí. Ve skutečnosti je kapuce v koupelně elementární ventilační systém nucený princip. Skládá se z maximálně dvou částí. vzduchového kanálu, který se připojuje k větrání doma, stejně jako samotný ventilátor.

Neducený začlenění větrání v koupelně je obvykle implementován dvěma jednoduchými způsoby:

Zapne se spolu se světlem v koupelně s jedním společným spínačem. Ale kapuce je obvykle potřebná pouze při sprchování, když je vylepšena vlhkost v koupelně. Takže zbytek času zbytečná elektřina. Pro větrání koupelny po sprše musí také opustit světlo. Přebytečná spotřeba elektřiny

Ručně zapněte výfukový ventilátor během nebo po odebrání sprchy. Potřebujete samostatný spínač. Nepříjemný. Můžete zapomenout vypnout ventilátor, pokud ji necháte vratit koupelnu po beroucí duše.

Obecně platí, že tento přístup k podnikání není příliš správný, protože v tomto případě se ventilace místnosti provádí pouze tehdy, když je osoba v místnosti.

Je možné automatizovat management ventilace v koupelně a ušetřit elektřinu? Umět.

ventilátor, vlhkostním, senzorem, nevypne

Automatický výfuk z obyčejného se liší pouze přítomností elektroniky, která řídí jeho provoz. Taková zařízení jsou vybavena časovačem vypnutí (zapne se jako obyčejný extrakt, pomocí tlačítka spínače) nebo speciální senzory řízení vlhkosti v koupelně. Po překročení přípustné hodnoty se ventilátor zapne, když se vlhkost přichází normálně, vypne se. Takové kapoty jsou připraveny, ale můžete upravit a již nainstalovat. Jako příklad poskytujeme řešení založené na modulech z velryba.

Pro vyřešení tohoto úkolu byly vybrány následující moduly:

MP590. senzor digitálního vlhkosti; MP8037adc. digitální ochrana a řídicí modul s funkcí měření; Box-BM8037. Pouzdro pro amatérské návrhy s velikosti instalace v PCB PW1245 Formát. pulsní napájení 12V 0.5a.

Na fotografii níže lze vidět potřebné vybavení:

Digitální teplotní senzor a vlhkost DHT11 Inteeis 1Wire je modul postavený na digitálním senzoru vlhkosti DHT11, který pracuje na 1Wire Inerta.

Modul Digitální ochrana a řídicí modul s funkcí měření je univerzální poplatek s jedním kanálovým ADC se třemi režimy provozu hystereze relé, spouštění, ochrany. Modul je velmi univerzální a může být užitečný pro téměř každou automatizaci.

Pouzdro pro amatérské konstrukce s velikostí instalace ve formátu PCB je univerzální pouzdro, které mohou být umístěny moduly MP8037R a MP8037ADC. Také na stránkách Stáhnout soubor PCB s nastavením displeje LED a tlačítky pro umístění vlastního vývoje v tomto zařízení.

AC / DC impulsní napájení 12V 0.5a je vestavěný napájecí napětí 12V, s pracovním proudem 500 mA. Modul je vybaven všemi druhy ochrany, které hovoří o své spolehlivosti.

Myslím, že tyto informace mohou být užitečné pro mnoho, při výběru zařízení pod vaším úkolem.

Schéma připojení se ukázalo být jednoduchý. Je vidět na náčrtek níže:

Snímač vlhkosti MP590 je umístěn na levé straně, těsně s pouzdrem řídicího modulu. Že všichni vypadali esteticky, závěry modulu mohou být umístěny přímo u ventilátoru dekorativního obalu. Napájecí a řídicí vodiče musí být pájeny přímo do terminálů modulu. Vzhledem k tomu, s úzkou lokalitou, neclositelným ventilátorem a řízením výkonu MP8037adc.

Možnost instalace modulu vzorku s senzorem:

Po instalaci bude nutné nastavit. Chcete-li začít podle pokynů, přejděte ovladač relé do režimu spouštění. Poté proveďte nastavení a vypněte výfukový ventilátor. Předpokládejme, že modul ukázal vlhkost v oblasti 40%. Držíte správný modul, více než pět sekund, přejděte do nabídky napájení a nastavte hodnotu 100. Po čekání na tři sekundy bude modul vydán z menu. Poté držte levý modul, více než pět sekund, přejděte do nabídky Shutdown a nastavte hodnotu 50. Počkejte, po pěti sekundách se modul vrátí do režimu.

Jak zkontrolovat provoz celého systému: Pomocí horké duše zvedněte vlhkost v koupelně, která ovládá čtení na displeji, musí se výfukový ventilátor zapnout na 41%. Odpojte sprchu. O několik minut později, když je vlhkost snížit, ventilátor vypne.

See also  Jak nastavit ovládání trakce pro kotle na pevné palivo

Demonstrace schématu režimu řízení vlhkosti:

Nyní je koupelna nestabilní houba, plíseň a nebude žádná překročení elektřiny.

Možná, že někdo chce toto rozhodnutí realizovat. A možná navrhnout?

Jak nainstalovat ventilátor v koupelně

Jak jsem řekl, ve zdi jsem byl vyvrtán náplní o průměru o něco více než 100 (mm). K dispozici je také napájecí kabel VG (3×1.5) v vlnité trubce ze spínače.

Instalace výfukového ventilátoru a provádí se v tomto díře.

Montáž na stěnu se provádí pomocí samořezných šroubů, které přicházejí v sadě s hmoždinkami.

Ale rozhodl jsem se ho nainstalovat, že není na samořezném šroubu, ale na hygienickém silikonovém tmelu “Gerson” ze společnosti “Moment”, t.na. Nechtěl jsem znovu vrátit novou položenou dlaždici, a kromě toho, na 4 místech a najednou bude prasknout, glazura se dostane do nebo něco jiného se stane.

V zařízeních, už jsem se opakovaně udělal. je to velmi těžké, nikdo si ze zákazníků nestěžoval.

Takže odšroubujeme malý šroub se stranou ventilátoru a vyjměte dekorativní přední panel.

Nadměrná zvlnění musí být odříznuta a kabel v dole se pohybuje na stranu tak, aby nezasahoval do průtoku vzduchu.

Aplikujte ventilátor do vrtaného otvoru a přiveďte napájecí kabel. Mimochodem, pro vstup kabelu jsem nepoužil díru speciálně určené k tomu, t.na. To mi nehodilo. Na požadovaném místě jsem musel vyvrtat samostatný otvor ve skříni ventilátoru.

Uplatňujeme tmel kolem obvodu ventilačního otvoru, aplikujeme ventilátor, zkontrolujte jeho polohu pomocí hladiny, zatlačte jej k povrchu a dávejte těsnicím materiálům zmrazené. Chcete-li fan opravit, můžete použít nátěrový skot.

Po asi 2-3 hodinách bude tmel zmrazení.

Ventilátor do koupelny s časovým doběhem a hydrostatem Dalap LVZW

Dalším krokem bude připojení ventilátoru do elektrické sítě.

Senzor vlhkosti a modernizace v koupelně

S přístupem “dovolené” to stalo se více času na cíl všech druhů malých věcí, které zůstaly během opravy bytu “pro pozdější”. Dnes dorazili rukou před kreslením v koupelně.

Jsem rozzuřený, když výfukový ventilátor vložil do stejného řetězce jako stropní osvětlení. je hluk a pracuje, i když koupelna šla na sekundu, umyjte si ruce. Kromě toho se extrakt vypne ihned poté, co jste se sprchovali a vlevo. a zda vlhkost zůstala ve vzduchu, nebo ne, role se nehraje.

Rozhodl jsem se udělat “podle mysli”. Rozhodnutí s použitím “Ardunce”. pod řezem. POZOR. Přezkum popisuje, jak pracovat s napěťovým napětím 220 voltů. V případě nedostatečně kvalifikačních chyb při práci může vést k poškození nebo smrti. Vyhodnotit své dovednosti realistické, udržet péči a cti pee.

Dům je starý, pre-revoluční budova. každý apartmán má vlastní individuální ventkán v podkroví. Žádný ze sousedů mého “výfuku” se nedostane ven. Přírodní tah ventkanal je také dostatečný. byl zkontrolován anemometrem, tahu ventilátor nezasahuje. Problém ventilátoru. Rychlé odstranění vlhkosti.

Na rozloze Ali jsou 2 typy senzorů vlhkosti. DHT22 a DHT11. Druhý typ levnějšího, ale existuje spousta stížností, takže jsem se zastavil na DHT22.

Při opravách paralelně s napájecími kabely se “zkroucené pár” zpevněná a opustila šumivé krabice pro Arduin. V určitém okamžiku plánuji napájení všech arduinů v různých úhlech bytu na PoE od jediné vysoce kvalitní BP, přes nadměrné pár vodičů, ale nyní omezené na expanzi staré Zasloužené Nokia nabíječky na 5V a 300mA. Tak, že se vejde do resetovaného boxu, přeskupinu z nativního těla do krabice z pod telefonní zásuvky, zaútočil na závěry a zaznamenalo tepelné. Topení je testováno, s nízkým zatížením zařízení zůstává zcela chladno:

Odstraňuji ventilátor z rámu za stropu stropu (nepamatuji si model. nějaký rozpočet z Lerua Merlen) a stanovil nejnižší (to bylo tam, které tam nebyl dost posledních 3M od zálivu ” Kroucené pár “v 300m a musel použít telefonní kabel pro 4 žíly):

Vezmeme hrdinu našeho přehledu, ochutnáváme mezeru mezi deskou a senzorem, abychom udrželi nejen na výstupech pájení. Vybereme šroub pro upevnění (nazývaný m3):

Vrtáky na boku otvoru ventilátoru 3mm a upevněte uvnitř ventka z čidel kotouče. Na špičkách telefonního kabelu je izolován s konektory DuPont a izolován jejich tepelným smrštěním. Zapamatování, že vibrace motoru bude ovlivněna montáží, upevněte konektory na “nohy” laku senzoru DHT22, také pokrývají stopy, které nejsou chráněny maskou desky. Výsledek. Senzor je spolehlivě pevný, dokonale vyfouknutý, minimálně interferuje s proudem vzduchu. Přebytek čtvrté vazby odřízne pod kořenem (byl označen).

[Aktualizace: v komentáři správně všimli, že senzor by měl být zabalen na ochranu proti prachu. Ubrousek z netkaného materiálu je perfektní.]

Vzhledem k tomu, že telefonní kabel se ukázal být hanebný (hanebný než mnoho levných čínských kabelů USB. Ukazuje se, že je to možné!) První test, “vidí”, zda arduin senzor. Vezměte první stůl UNO ze stolu, jsem vložen do konektoru drátu, nalepte arduin. Napájení Připojení k VCC a GND, Trimmer Signalizing Line. do jakékoli digitální borovice. Dráty zalisovaly nejlevnější kroucení pro 12 dolarů. bez ohledu na to, jak by se drahý kolega Yurok nebyl držen, výsledek je hodný.

V ARDUINO verze 1.6.7 Knihovna pro práci se senzorem je připojena z úložiště. je snadné najít na klíčových slovech “DHT22”:

See also  Jak rozdělit džíny na šicím stroji

Po připojení v “Příklady” se objevuje nový, nazvaný “DHTESter”. Jeho a vzít. Nezapomeňte opravit počet Pina v řádku k tomu, ve kterém byl signální drát uvízl ze senzoru.

Nahrajte příklad v Arduinu, otevřete sériový monitor a vidíme s úlevou, že data ze senzoru jde, dokonce tři metry sraček.

Zavřete dveře do koupelny, zapněte sprchu. Zažíváme, že zjistíme, že vlhkost více než 72% je “prahová hodnota”, ze které je nutné zahrnout nucený extrakt. Zároveň upozorňujeme, že postavy jsou i nad mírou, ale skok. Je jasné, že musíte mít několik měření v řadě a vypočítat “pohybující se průměr” na nich.

Začneme sbírat návrh, abych se vejde do rozpadu. Chcete-li ovládat výfuk, vezměte si malé relé ze starých akcií.

Rozhodl jsem se jednoduše lepit komponenty na vnitřní straně listu řezaného boxu “tekuté nehty”. Tak spolehlivý a jednodušší a izolaci kontaktů relé na spodní straně desky. Úřad položený na Arduino Mini. obchod je omlouvám se vylézt do zdi.

Jsem velmi doporučován psát všechny kontakty a další užitečné informace psát se značkou na stejném místě, na offline víka. O rok později, bez ní, nepamatujte si, co jezdec a proč.

Sestavu připojujeme k síti, nezapomeňte na odpojení požadované zóny v distribuci.Štít. Pájecí kontakty, které jsem prováděl z oříznutí kroucené dvojice, upevňující stejné “tekuté nehty”, t.na. Jednorázové dráty z mědi CAT5 lásky k vypracování. Všechny napájecí spojení na svorkách WAGO.

ARDUIN MINI Připojte k počítači přes USB-TTL adaptér. Byl jsem příliš líný, abych pájel pájku pátému drátu do linie DTR, takže jednoduše upínajeme tlačítko reset na arduian prstu, klepněte na tlačítko Upload a pak pustit resetovat.

Přírodní a nucená kapota v koupelně. pravidla výběru a instalační prvky

Koupelna se vyznačuje zvýšenou vlhkostí. Pára kondenzace na stropě a stěnách vede k tvorbě houby a plísní. Aby se předešlo těmto procesům, je nezbytné, aby se nadstandardně přibližovalo ke zlepšení větrání. V článku vás instalatérský mistr zavede na dva typy ventilace. přirozené (vytvořené během výstavby bytových prostor) a nucené.

Každý pokoj v bytě nebo sněmovně by mělo být vhodné pouze pro bydlení, ale také s komfortem. Takže pokud nejsou v rezidenční místnosti žádná okna, pak se vzduch bude spermií a nepublikující, což přispěje k rozvoji patogenních mikroorganismů a osoby, která žije, bude neustále nemocný.Stejně důležité je postarat, že zůstat v záchodě a duše byla tak pohodlná. Koupelna může být jak kombinována, tak oddělená, která zase znamená jiné větrací zařízení. Výfuk na koupelně a záchodě by se měl účinně vyrovnat se svým úkolem, poskytuje intenzivní výměnu vzduchu a stálost pokojové teploty. Větrání je zvláště důležité v těchto podmínkách, kde vysoká vlhkost, protože konstantní kontakt s vodou zkazuje jakoukoliv stěnu, podlahu nebo strop a způsobuje nechtěné mikroorganismy, že nepříznivě ovlivňují lidské zdraví.

V záchodě je extrahovač potřebný k účinnému odstranění nepříjemného zápachu, který je velmi relevantní pro tuto místnost, zejména v podmínkách bytu. Bez ohledu na to, co není místnost diskutována, je nutné vytvořit optimální podmínky pro existenci osoby veškerého věku.Druhy

Na základě různých konfigurací pokojů v bytě nebo domě, jejich rozměry, existuje několik otvorů, které mohou být instalovány v nich. Nejjednodušší bude přirozená ventilace, která je položena během konstrukce bydlení, ale pokud je to žádoucí, můžete to udělat nebo upgradovat později. Takový systém pomáhá podporovat vzdušné hmotnosti, efektivně aktualizovat je v interiéru, a zároveň nevyžadují instalaci elektrických zařízení.

Princip jeho práce je, že vzduchové kanály vedoucí ke střeše jsou instalovány na vrcholu místnosti, horký vzduch v místnosti stoupá a spadá do těchto tajných cest kvůli teplotním rozdílu. Tento princip se nazývá konvekce a funguje docela efektivně, pokud je v místnosti a na ulici existují různé teploty.

Když je vytvořena taková kapota, je nutné poskytnout některé nuance:

 • Vzduchový potrubí musí být umístěn vertikálně. Každý pokoj v pokoji by měl mít svůj vlastní můj;
 • Pokud jsou prostory umístěny v blízkosti a mají podobné specifikace ve formě vysoké vlhkosti, velký rozdíl v teplotách a silný zápach, pak mohou být kombinovány s jedním větracím hřídelem;
 • Přirozený typ větrání při neutrální teplotě má malou zátěž, protože vzduchové kanály jsou žádoucí s hladkými stěnami;
 • Instalací ventilace na vlastní pěst, je lepší se postarat, že neexistují žádné ostré rohy, které je obtížné projít vzduchem a výběru;
 • Jednorázové domy musí mít zapojení v blízkosti stropu, který jde do podkroví a vylučuje na střechu.

Odrůdy fanoušků s senzory

Moderní modely jsou k dispozici s různými dalšími prvky. Jejich počet zahrnuje elektrické spotřebiče s časovačem nebo bez ní.

Ventilátor bez vestavěného časovače

Zařízení bez vestavěného časovače zbavuje osobu některých vybavení. Během provozu zařízení strávil spoustu elektřiny. Schéma připojení Simple.

Ventilátor s vestavěným časovačem

Ventilátor s vestavěným časovačem šetří elektřinu, pracuje účinně nějakou dobu po vypnutí světla v místnosti. Díky výfukovému ventilátoru s časovačem neexistuje vysoká vlhkost v koupelně a plísně. Časovač také umožňuje ušetřit elektřinu, protože není nutné opustit světlo v místnosti, dokud vlhkost nezmizí.

Zařízení s vestavěným senzorem vlhkosti

Existují výrobky s vestavěným vlhkostním senzorem řízení vlhkosti.

Jak fanoušek pracuje s regulátorem vlhkosti?

Nastavení senzoru vlhkosti se provádí šrouby

ventilátor, vlhkostním, senzorem, nevypne

Co je potřeba hygrostat ve ventilátoru? Ať už Electrolux, Soler Palau, otvory nebo ventilátory éry nejsou důležité, ale většina z nich určená pro koupelnu existuje v základní konfiguraci, a s hygrostatem a s časovačem a s hygrostatem a časovačem dohromady (respektive se ceny liší V závislosti na vašem výběru).

See also  Na které straně umístit ventilátor na procesor

GIGROSTAT je senzor umístěný uvnitř modulu ventilátoru a určující úroveň vlhkosti vzduchu a v souladu s výslednými výsledky vypnutým nebo včetně ventilátoru. Pokud je to nutné, může být instalován a upraven nezávisle tak, i když ve vzduchu zvýšená vlhkost, bude hygrostat znovu a znovu zapne ventilátor, dokud není vlhkost eliminována.

Diagram připojení ventilátoru v koupelně

Způsob připojení ventilátoru v koupelně závisí na vybraném schématu.

Jak připojit ventilátor v koupelně do žárovky (paralelně s lampami)

V tomto případě se podávání drátu zařízení připojí ke stejným svorkám, ke kterému je stropní svítilna připojena. Připojení drátu se provádí v dávkovači skříně. Pro pohodlí je žádoucí udržet barvu označení vodičů (nulová fáze), ale to nemá vliv na provoz ventilátoru.

ventilátor, vlhkostním, senzorem, nevypne

Z barevného nebo dvoulokového spínače

Při použití tohoto obvodu je připojení provedeno v přechodovém boxu podobně na konvenční lampy:

 • Fázový (hnědý) drát je dodáván do spínače. Ve dvouhlavém zařízení je již připojena pro stropní osvětlení.
 • Drát se pohybující ze spínače spojuje s hnědým drátem položeným na ventilátor. V závislosti na počtu klíčů, může být modrá nebo žlutá zelená.
 • Modrá žila z kabelu, který jde do výfuku, připojuje k obecnému vodiči nuly.

Připojení ventilátoru s časovačem

Jedná se o optimální schéma kreslení. Po zapnutí je zařízení nezávisle odpojeno. Řízení časovače lze provádět různými způsoby:

 • Samostatný spínač. Vstup se provádí ručně, je nutné vypnout přepínač, aby se vypnul, zastavte výfukový výfuk po chvíli.
 • Knoflík. Chcete-li povolit v daném období, musíte kliknout.
 • Vypínač. Ovládání světla a ventilátoru se provádí pomocí jednoho spínače. Provoz ventilátoru pokračuje nějaký čas po vypnutí světla. V závislosti na provedení časovače může být výfukový motor v vypnutém stavu, když je světlo zapnuto.

Pro provoz zařízení je nutné konstantní 220V napájecího a řídicího napětí, takže kapota je napájen trojitým kabelem. Připojení podle označení terminálu časovače a vodivých izolačních barev žily:

Na terminálech L a N ventilátor s časovačem podávaného napětí 220 voltů. Časovač sám pracuje ze fáze, která se podává od spínače. terminál “T”.

Ve spojovací skříni přichází přívodní kabel, kabel ze skupiny lampy a kabelu od výfukového ventilátoru. Všechny nulové vodiče (modrá) v poli se připojují dohromady. Dále připojte fázový vodič z ventilátoru (který je připojen ke svorce “L”) s fázovým drátem ze štítu a fázového vodiče, který bude přecházet na konverzi na přepínači.

Pak je připojen jeden z životů vodičů ventilátoru a živý kabel od spínače. A máme dvě žíly z jednoho z jednoho z přepínače, druhý z lampy je spojují dohromady. S popisem distribučního obvodu.

Nesprávné připojení povede k tomu, že ventilátor se nezapne nebo nevypne.

Užitečné funkce takového zařízení

Kromě časovače je lepší zvolit fanoušky pro koupelnu s vlhkostním senzorem, který umožní automatickému spuštění zařízení, to znamená, že k dosažení určitých hodnot.

Senzor vlhkosti. nejdůležitější část návrhu jakéhokoliv ventilátoru. Jiným způsobem se toto zařízení nazývá také hygrostat. Může předem vložit do výfuku nebo používat jako autonomní zařízení. To vše závisí na tom, kde bude provedeno měření hladiny vlhkosti.

Princip provozu hygrostatu je podobný provozu termostatu, ale s tím rozdílem, že jeho hlavní funkce je uzavření a otevření kontaktů v závislosti na přítomnosti páry ve vzduchu a jeho čísle. Snímače přispívají k tomu, že mechanismus se spustí pouze dosažením určité úrovně vlhkosti.

Snímač vlhkosti systému ventilačního systému

Stávající hygrostaty jsou rozděleny do jednoho obvodu nebo dvojího obvodu. Každá z obrysů je relé, který řídí pouze jedno zařízení. Samozřejmě, že čím více konturů Hygrostatu, větší počet zařízení, které mohou spravovat současně. To umožňuje plně kontrolovat mikroklima místnosti.

V kombinaci s časovačem hygrostat dělá fungování ventilační jednotky plně automatizované. Pokud ho porovnáte s jinými typy zařízení, zařízení vybaveno senzorem vlhkosti má jednu podstatnou výhodu. Jeho použití umožňuje ušetřit elektřinu kvůli skutečnosti, že se zapne pouze v případě, že úroveň úrovně vlhkosti se zvyšuje na zadanou hodnotu.

Výfukový ventilátor s čidlem a senzorem vlhkosti

Nejdůležitější volbou je vestavěný ventilátor v koupelně. Výběr podobného zařízení můžete zapomenout, zda ručně zapnete a vypnout kapotu. Váš fanoušek udělá vše sám. Jakmile se vlhkost stoupá. bude vydělávat, po snižování tohoto ukazatele k normě. vypne se.

Pokud povolíte nástrojů nástrojů, je lepší zvolit výfukový design s pohybovým senzorem, samočinným výkonem a podsvíceným. Pokud se však zastavíte na nejobvyklejší a rozpočtové verzi, je to dost a obvyklé výfukové výfuku, hlavní věc je, že fanoušek se může vyrovnat s tím, co je určen.

A konečně bych rád upozornil na vzhled vašeho výfuku. Můžete například zastavit výběr na výfukové koupelně s krásnou, značkovou mřížkou nebo dokonce s vyměnitelnými panely. To umožní organicky zapadnout do interiéru koupelny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS