Voda byla vysazena v kotli, co dělat

Proč je vůně sirovodíku v ohřívači vody a jak eliminovat

Často existuje situace, kdy ze zařízení vytápění vody pochází nepříjemný zápach. Před rozhodnutím, co dělat, je nutné zjistit důvod, který k tomu vedl. Teprve poté postupujte k manipulaci, které pomohou eliminovat vůni sirovodíku v ohřívači vody.

Existuje několik důvodů, které vedou k vytvoření nepříjemného zápachu z nádrže topného zařízení. Mezi nejčastější patří následující:

 • Výsledek chemické reakce anody a sulfidů hořčíku, v důsledku toho, který se vytváří sirovodík.
 • Se vzácným použitím kotle se kapalina stagnuje a stává se vynikajícím prostředím pro rozvoj mikroorganismů.
 • Voda v kotli se zahřívá na nízkou teplotu (40 a méně stupňů), což také vyvolává vývoj bakterií.
 • V zařízení se již zadává voda ze studny nebo studny.
 • Přítomnost velkého množství měřítka na ohřívači nebo vnitřní stěně nádrže.

K odstranění každého z důvodů se použije určitá metoda.

Eliminace vnějších příčin

Filtry pro kotel

Ale začněme v pořádku. Eliminujte vůni sirovodíku, jehož příčinou není ohřívač vody, může být třemi způsoby:

 • Prohloubejte studnu nebo studnu a vezměte vodu z jiného horizontu.
 • Nastavte příslušné filtry na vstup systému zásobování vodou do domu.
 • Kontaktujte službu bydlení a veřejných služeb nebo Vodokanal, která by měla být odpovědná za kvalitu vody dodávané do vašeho domu.

První dva body závisí výhradně na vás, ale reakce z veřejných služeb lze očekávat po dlouhou dobu, protože mají takový zvyk, obviňují své problémy za nedostatek financování, nepřístupnost materiálů atd. a tak dále.

Voda z ohřívače vody vůně sirovodíku, co dělat

Shnilé vůně jsou považovány za vážnější problém, který je téměř nemožné vydržet. Proč voda z kotle voní jako shnilá? Dva problémy přispívají k vůni sirovodíku.

Důvodem jsou chemické procesy

Technologický design moderních kotlů zajišťuje přítomnost speciální anody, která zabraňuje tvorbě koroze v zařízení. Pro snížení výrobních nákladů výrobci často používají anodu hořčíku ve výrobě, která je nejlevnější v jejich segmentu. Kapalina v přívodu vody je zpravidla bohatá na sulfidy a sírany, které mohou po zahřátí interagovat s hořčíkem, čímž zdůrazňuje nepříjemné pachy. To je hlavní důvod, proč lze pozorovat vůni sirovodíku z kotle. Tento fragment videa pojednává o možných důvodech pro vzhled nepříjemného zápachu vody v Boyleru a také způsoby, jak se ho zbavit praktickými příklady.

V této situaci existují dva způsoby, jak vyřešit. Prvním je nainstalovat anodu z jiného typu kovu: zinku, hliník nebo titan. Výběr nezbytného materiálu je určen dostupností rozpočtu. V každém případě nahrazení anody minimalizuje výskyt nepříjemných pachů a otázek, proč voda vrhá v ohřívači vody a co majitelé nebudou narušeni po dlouhou dobu. Za druhé. použijte ohřívač vody bez anody. Možnost je fungovat, ale ne zcela bezpečná. V tomto případě bude nádrž kotle podléhat korozi, což rozhodně zmenšuje životnost zařízení. Rozklad vydržíte zpracováním nádrže po promytí speciální smaltou rezistentním teplem. Na našem webu si můžete vybrat komponenty pro ohřívače vody

Důvodem jsou materiály s nízkou kvalitou

Kromě sirovodíku může být během provozu pozorován také vůně léků podobných fenolu nebo formaldehydu. Toto je nejnebezpečnější situace pro lidské zdraví. Tyto látky mohou způsobit závratě a bolesti hlavy a v nejhorším případě. porušení těla a otrava.

Pomáhá uvolňování plastu fenolu a formaldehydu nízké kvality, z níž se vytvářejí vodní trubky nebo akumulativní nádrž zařízení. Jediným správným řešením je úplná výměna systému zásobování vodou nebo změna zařízení.

See also  Jak eliminovat úniky v litinovém kotli

Vůně sirovodíku z kotle, co dělat. Proč voda z ohřívače vody voní jako sirovodík a co dělat?

Dobrý den! Dnes budeme mluvit o tom, proč se voda bude houpat sirovodíkem (shnilá vejce).

Důvody vůně sirovodíku v Boyleru

Tento jev má dva hlavní důvody:

 • Chemické složení vody. voda obsahuje sulfidy, které reagují s anodou hořčíku. V důsledku této reakce je anoda zničena a do vody se uvolňuje sirovodík.
 • Vitální aktivita bakterií. se vzácnou analýzou vody začíná stagnovat a v ní se objevují různé mikroorganismy. Jeden z typů takového „života“ ve vodě se nazývá legionella. V důsledku jejich životně důležité činnosti se ve vodě objeví charakteristický zápach shnilých vajec.

Jak odstranit vůni sirovodíku z kotle

Nejprve zkuste nastavit teplotu zahřívání vody na maximum.

Pokud se bakterie usadí ve vašem ohřívači vody, nebude se jim to líbit.

V případě, že po nějaké době zápach zmizí, pak byl důvodem v bakteriích.

Aby se znovu neobjevili, je nutné zvýšit analýzu vody z ohřívače vody a zvýšit teplotu jejího zahřívání na maximum.

Pokud tyto manipulace nepomáhají, je nutný „chirurgický zásah“.

Bude muset vypustit vodu z ohřívače vody, odstranit ji ze zdi a demontovat.

Doporučuji vám pořídit fotografii spojování všech vodičů, abyste při sestavování nic nezaměnili.

Posloupnost akcí bude následující:

 • Extrahovat z ohřívače vody a vyčistit jej z měřítka z usazenin.
 • Otočte anodu hořčíku nebo co z ní zbývá.
 • Vyčistěte nádrž z měřítka. Kromě měřítka uvidíte také mnoho černých ložisek, ke kterým dochází během rozkladu anody hořčíku. Nová anoda hořčíku by neměla být nainstalována, jinak se vůně znovu objeví.
voda, byla, kotli, dělat

Absence anody hořčíku sníží životnost ohřívače vody pomocí smaltovaného nádoby.

Proto bude muset být něco obětováno. A pokud máte ohřívače vody s nerezovou nádobou, pak se jeho životnost nezmění.

Další metody ochrany ohřívače vody

Pokud ve vodě proudí tvrdá voda, určitě to ovlivní práci ohřívače vody.

Se zvýšenou tvrdostí vody, hromady rychle vyhořely a selhaly a vnitřní objem nádoby je ucpan.

Chcete.li vyřešit tento problém, můžete použít polyfosfátový filtr, který je nainstalován na dodávku studené vody.

Polyfosfátový filtr na ohřívači vody

Zdroj polyfosfátového filtru je 30 metrů krychlových voda. Poté bude nutné vyměnit sůl.

Je důležité si uvědomit, že voda po polyfosfátovém filtru se stane technickým, to je nevhodné pro pití a vaření.

Chcete-li odstranit rozpuštěné železo a mangan, můžete použít filtr iontového genu, který se skládá z baňky a speciální kazety.

Musí být také nainstalován na přísun studené vody. Přečtěte si více o.

Voda neprotéká ohřívačem vody nebo netéká slabě. jaký je důvod

Pokud jedna ze součástí částí selže, často to vede nejen špatné přívody horké tekutiny, ale průtok vody se může úplně zastavit. Existuje spousta zranitelných míst, zejména pokud kotel nebyl doručen po dlouhou dobu. Zde jsou nejoblíbenější body:

Voda „uvízla“ poblíž filtrů

V každém ohřívači vody jsou nainstalovány včetně filtrů, aby se čistila vodu z odpadu a rzi. Základna je mřížka z nerezové oceli. V průběhu času jakýkoli filtr, který shromáždil mnoho odpadků, přestane fungovat. A pokud má voda ve složení hodně kovu, budete muset ventily často vyčistit.

Jak zkontrolovat filtr? Strana kotle je speciální matice, která otevírá přístup k mřížce.

Zkušený ventil se zlomil

Vadné tlakové zařízení také zabraňuje průchodu tekutiny. Každý ventil má pohyblivou část na tyčce, která se pohybuje pod provozem chladicí kapaliny vpřed a dozadu pod napětím jara.

Zranitelné místo. díra tyče tyče. Sůl, která se usadí na stonku a blokuje se na ní plnou práci. Výsledek. Voda vůbec nevstoupí do kotle.

Blokování uvnitř nádrže

Filtry mohou přeskočit malé částice, kvůli kterým se uvnitř přístroje tvoří tlak v usazeninách stupnice a vápna. Rozpočtový elektro.bibs „trpí“ takovým problémem: všechny trysky jsou trochu ucpané a voda přestane dorazit.

See also  Jak nainstalovat hodinky na elektroluxu v troubě

Víte, že voda je příliš tvrdá. dejte topení dražší, protože je to lepší než neustálá změna levných možností.

Trubky jsou ucpané

Problém nemusí být v samotném kotli, ale v hadicích dodávajících vodu. Mají malý průměr a proto více možnosti odpadků ještě před vstupem kapaliny do zařízení. To je typické pro dodávku horké vody. vrstvy vápna se hromadí mnohokrát rychleji.

Jak odstranit vůni vody z kotle

Před pokračováním s radikálními opatřeními k odstranění vůně je nutné vyčistit nádrž z nečistot a měřítka. Je snadné to udělat sami. Chcete.li to udělat, odšroubujte víko a vypusťte špinavou vodu. Můžete jednoduše zavolat specialistovi, aby čistil a zabránil jednotce.

Dále je nutné zjistit důvody pro vzhled špatné vůně z horké vody tekoucí z ohřívače vody a pokusit se je úplně eliminovat.

 • S putrefativními stagnujícími jevy způsobenými vzácným používáním kotle stačí jen několikrát vypustit obsah během dne. Čistý vařící proud opláchne nádobu z hlenu a mikroorganismů, zápach úplně zmizí.
 • Při nízké nebo velmi vysoké teplotě je nutné upravit nejpohodlnější teplotu tak, aby se voda nevařila, ale nebyla stěží teplá. Zkušenost ukazuje, že úroveň teploty 80 °. 90 ° C je optimálním indikátorem, který zabraňuje násobení škodlivých mikroorganismů.
 • Pokud se filtrační prvek stal nepoužitelným, je třeba jej nahradit instalací nového.

Můžete se pokusit eliminovat vůni sami, ale je lepší kontaktovat příslušné nástroje. Pokud je hlavní potrubí nebo voda opotřebovaná, je to špatné kvality, pak je nutné kontaktovat komunální služby, aby požadovaly výměnu potrubí nebo zlepšily složení pitné vody.

DŮLEŽITÉ! V případě vůně v soukromém zásobování vodou spojenou se studnou stačí prohloubit studnu na čistě aquifer.

Zabíjíme mikroby

Ideální volbou pro dezinfekci a dezinfekci kotle je použití bělosti (bělidlo). Je to levné a můžete si jej koupit na jakémkoli trhu nebo supermarketu. Pro každých 50 litrů objemu je vyžadován 1 litr bělosti.

Nejprve překreslejte kohoutek studené vody a zcela spusťte vodu z kotle. Poté do toho musíte nalít bílou. To lze provést prostřednictvím hadice, která je spojena s přívodem vody.

Odpojte hadici od vodního potrubí a zvedněte svůj konec tak, aby byla nad kotlem. Nalijte bílou a po něm jeden litr obyčejné vody. Nyní zablokujte jeřáb, který je umístěn blíže k kotli. Připojte hadici k vodnímu potrubí a otevřete všechny ventily. Po získání vody zapněte ohřívač vody.

Aby byl proces dezinfekce zcela, budete muset počkat 3-6 hodin (vše záleží na úrovni znečištění nádrže). Pokud jste nedávno vyčistili ohřívač vody před znečištěním a měřítkem, stačí tři hodiny. Pokud jste to neudělali déle než rok, musíte počkat déle.

Rady specialistů

Použijte kotel pro zahřívání vody na 55 ° C a výše. Pamatujte, že optimální teplota pro šíření většiny mikrobů 30 40 stupňů.

Voda v nepoužitém kotli stagnuje, bakterie a mikroorganismy jsou v ní obývány. Pokud neplánujete používat horkou vodu po dlouhou dobu, zcela vypusťte její zbytky z ohřívače vody a vypněte ji.

Bojovat s vyšetřováním, ale s příčinou. Nestačí odstranit vůni a chuť vody, musíte nainstalovat jeho zdroj a chránit se před ním. Zabránit vzhledu nepříjemného zápachu v budoucnosti.

Opláchněte kotel alespoň jednou ročně. Pokud je stále v záruce, obraťte se na servisní středisko. Řeknou vám, jak to můžete sami opláchnout, abyste neporušili podmínky záruky. Některé SC samotné provádějí spláchnutí a prevenci ohřívače vody.

Nezapomeňte nainstalovat filtr na trubku se studenou vodou, alespoň nejjednodušší. Jakékoli znečištění spadající do kotle je jídlo pro bakterie. Ideální možností je dát filtr reverzní osmózy.

Při nejmenších známkách cizí vůně ve vodě opláchněte, čistěte a dezinfikujte nádrž na vodu. Čím déle odložíte, tím větší je pravděpodobnost šíření mikrobů na trubky a hadice.

Doufáme, že nyní víte, proč voda z kotle voní sirovodík nebo smradlavá a jak problém vyřešit. Pokud máte stále dotazy, můžete se jich zeptat v komentářích. Nezapomeňte sdílet publikaci na sociálních sítích.

See also  Voda se neslouží do pračky Bosch

Hlavní důvody: Voda, kterou je špatná kvalitní kotel zahřívána, bakterie, špatná nebo stará anoda hořčíku, v kotli je malý elektrický proud, špatný uzemnění.

Nejprve musíte provést standardní službu a změnit anodu hořčíku. Pokud je v kotli mnoho a tlustého bahna. Je nutné chemické spláchnutí. Pokud to nepomůže. Chcete.li zdvojnásobit.zkontrolujte elektrickou část.

Používáme pouze originální anody hořčíku a ve většině případů jejich náhrada problém vyřešila, ale ne vždy. V tomto případě musíte analyzovat další příčiny nepříjemného zápachu.

V našich statistikách, standardních službách a výměně anody. 9 z 10. Zbývající vyžaduje chemické spláchnutí. Navíc v procesu splachování je eliminováno několik kompatibilních problémů. DIS potrubí jsou dezinfikovány,

Proč voní ohřívače vody?

V nepřítomnosti nebo častých poruchách horké vody se v domě nebo v zemi používají ohřívače vody. Kotel je systém nepřetržitého zahřívání vody v nádrži, který je navržen tak, aby usnadnil životnost uživatele. Ale co když od něj začala pocházet nepříjemný zápach? Nejprve musíte pochopit systém provozu ohřívače vody a poté zjistit příčiny nepříjemné vůně.

Voní ohřívač vody: Počáteční přístup k problému

Nejčastěji se otázka, proč voní z ohřívače vody, se týká akumulativního typu zařízení. K jeho vytápění dochází pomocí výměníku tepla páry nebo vody, takový kotel má velkou velikost.

Pokud byl ohřívač vody naplněn vodou, ale nepřipojil se k síti. To vedlo ke stagnaci vody, a proto „zvuk“ nestojí za to. Musíte to rozebrat a vyčistit a také nezapomeňte vyčistit měřítko, pokud má čas na vytvoření.Dále je nutné zkontrolovat vodu z kohoutku, možná důvod není vůbec v ohřívači? Můžete provést následující zkušenost. Spusťte vodu z kohoutku a vytočte v čisté plastové láhvi, ne úplně! Zavřete kontejner a opatrně protřepejte. Pokud po otevření dojde k ostrému nepříjemnému zápachu. Je zřejmé, že problém ve vodě. Pokud ne, pro „čistotu“ experimentu je lepší pokus opakovat dvakrát a pokračovat v další možnosti pro studium problému.

Ohřívač vody a sirovodík: Co je spojuje?

Jediným důvodem, proč vychází voda v ohřívači vody, je přítomnost mikroorganismů v něm. Ucpávají vodu v kotli. Pokud je topení používáno pravidelně, nejzákladnější příčinou výskytu nepříjemného zápachu je stagnace vody v ohřívači vody kvůli nesprávnému provozu.

Pokud se voda nejčastěji zahřeje na teplotu 30-40 stupňů, pak se určitě objeví vůně sirovodíku vytvořeného bakteriemi Legionella. Voda v ohřívači vody by měla alespoň jednou za měsíc projít postupem varu, pak budou patogeny neutralizovány a nepříjemný zápach zmizí.

Voda ze studny nebo studny, která nesouvisí s centrálním přívodem městské vody. V tom může žít řada bakterií. V centrálním zásobování vodou je kapalina obvykle napadena chlorem, který zabíjí patogeny.

Systémy zásobování vodou mohou také sloužit jako sazenice škodlivých mikroorganismů. Potrubí může být docela staré, na jejich povrchu je položena sraženina, která vyzařuje nepříjemný zápach.

Nesprávné připojení filtru na odpadní vody. To může být nebezpečné pro lidské zdraví a způsobit infekční onemocnění.4. Problém samotného nádrže na topení vody: Na anodě se stěny nádrže v průběhu času hromadí kolonie škodlivých bakterií. Je nutné čistit a plánované výměny filtru a zahřívání.

Porucha kotle. Pokud se vůně objeví téměř okamžitě na začátku používání zařízení.

Důvody tedy spočívají hlavně v přítomnosti mikroorganismů, které provádějí jejich životně důležitou aktivitu v samotné vodě, nebo samotným potrubí nebo v nádrži na topení vody. Tento důvod má řešení: dezinfekce, chlorace, nahrazení filtrů nebo zahřívání.

A jaký je hlavní způsob, jak vyřešit problém nepříjemného zápachu:

Kdo je vědom, je ozbrojený, takže byste neměli ztratit ze zřetele nepříjemný zápach. Je nutné identifikovat důvod a okamžitě ho začít řešit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS