Voda nevstoupí do myčky nádobí Electrolux

Proč myčka nádobí nedostane vodu: příčiny poruchy

Moderní myčky nádobí jsou považovány za zcela spolehlivé. Stává se však, že existují problémy se sadou vody. Pokud k takové situaci došlo, musíte naléhavě zjistit, proč není voda napsána v myčce nádobí. To může být jak rozpis uzlu nebo částí zařízení, tak i neexistence vody v přívodu vody.

Místo Modelka
jeden. Electrolux ESL 94585 RO Ceny Posouzení
2. Weissgauff BDW 4543 D Ceny Posouzení
3. BOSCH SMV25BX01R Ceny Posouzení
4. Electrolux ESL 94200 LO Ceny Posouzení
5. BOSCH SMV25BX01R Ceny Posouzení
6. Weissgauff BDW 6138 D Ceny Posouzení
7. Electrolux EEA 917100 l Ceny Posouzení
osm. Weissgauff BDW 6043 D Ceny Posouzení
devět. Bosch SMV25EX01R Ceny Posouzení
deset. Electrolux EEA 927201 l Ceny Posouzení

Kódování poruch a jejich dešifrování

Tabulka obsahuje kombinace, s nimiž se čtenáři mohou setkat během provozu Electrolux a Zanussi PMM. Ve většině modelů, ve kterých neexistuje žádný displej, je rozdělení určeno počtem blikání koncového indikátoru. Série záblesků se vyskytuje s frekvencí 2 Hz, pak existují pauzy mezi sérií 5 sekund. Následující chyby uvedené pro moderní modely PMM Electrolux a Zanussi s kontrolními systémy EDW 1003/1100/1500/1503/1510/2500.

Po určitou dobu se v nádrži nezískal dostatečný objem vody z přívodu vody, nebo vůbec nevstoupí do myčky nádobí

Po určité době se tekutina z nádrže zcela nesloučuje do kanalizace nebo se vůbec neodstraní, to znamená, že signál prázdné nádrže není přijat ze senzoru hladiny vody (stiskněte start)

Senzor ochranného systému Aquastop posílá signál, že se v paletě myčky objevila voda. To znamená, že došlo k úniku tekutiny

Simistor, který se nachází na řídicí jednotce (dále jen označovaný jako. také. ECU), v důsledku toho porušil provoz provozu cirkulačního čerpadla (čerpadlo)

voda, nevstoupí, myčky, nádobí, electrolux

Voda se nevyhřívá ani nepřehřívá. Může existovat několik důvodů: vyhořelý elektrický ohřívač (dále jen. také. deset), v obvodu elektrického vedení došlo k přestávce do ohřívače, teplotní senzor (termistor) je vadný, je příliš málo, je příliš málo Voda v nádrži PMM. Možná cirkulační čerpadlo přestalo fungovat nebo je ECU vadná

Termistor je vadný, jeho odpor v diagnostice neodpovídá normálním limitům

Selhání v programu zaznamenaném v paměti řídicí jednotky. Možná mikrokonství v paměti EEPROM selhalo

Řídicí jednotka PMM nefunguje, v důsledku toho, že je nemožné vybrat a spustit některý z pracovních programů

Makléky postřikovačů jsou blokovány a netočí se. Možné důvody: Jídla byla nesprávně položena nebo došlo k házení napětí v síti, což vedlo k zámku

Senzor vady zákalu. Řídicí jednotka neustále dostává informace, že nádobí není omyté

ECU nereaguje na signály z ovládacího panelu. Možná neexistuje žádné spojení s radou kontrolní jednotky nebo samotný blok selhal

Když je oběhové čerpadlo zapnuto, tachogenerátor neposílá signály o rotaci rotoru po určitou dobu. Možné důvody: Čerpadlo opravdu nefunguje, v řetězci tacmanu nebo tachogenerátoru je vadný útes, který se objevil v řetězci tacmanu nebo tachogenerátoru

Během daného časového období se dostatečné množství vody nedostalo do nádrže myčky a jednotka přechází do další fáze práce. Po vyčerpání kapaliny zmizí kód chyby. Příznaky poruch jsou podobné vadám odpovídajících kódu I10

Při absenci displeje se chybový kód vypočítá sérií konec blikání indikátoru

Při rozpoznání čísla 1 a dopisu I na displeji buďte opatrní: Jednotka je delší.

Jak opravit myčku nádobí vlastními rukama?

Pokud jste se rozhodli, kde hledat zhroucení, pak naše doporučení pomohou s tím vyrovnat. První věc, kterou musíte udělat, když dojde k chybě na výsledkové tabuli, je restartovat program. To pomůže vyloučit selhání systému. Kontrola myčky nádobí může selhat po ostrém vypnutí napájení.

Pokud kód zmizel, možná je důvodem selhání systému. Zjevné známky zhroucení vyžadují okamžitou opravu.

Problémy systému plnění a odtoku

Poruchy hlavního traktu se vyskytují v důsledku blokování. Vstupní filtr, stejně jako hadice, je ucpan odpadky z přívodu vody. Toto je malá sor, rez, měřítko. Filtr je vybaven malou pletivou, která chrání systém myčky nádobí před odpadky. Vyčistit trakt:

 • Překročit sací ventil.
 • Odpojte nádorovou hadici z těla. Voda z ní může zalévat, takže připravte nádobu nebo hadr.
 • Za tím je filtr. Získejte to s kleštěmi.
See also  Studená voda nevstoupí do kotle

Odborníci doporučují instalaci tekoucího filtru před hadicí. Vyčistí vodu ze solí, učiní ji „měkčí“.

Za filtrem je elektromagnetický ventil. Když je kapalina dodána, otevře membránu a vyplní nádrž. Pokles napětí v síti vedou ke spálení cívek ventilů, ze kterých přestanou přijímat příkazy modulu. Při boji proti cívkám je vyměněn celý ventil.

Problémy s dodávkou vody mohou způsobit hadici aquastop. Během úniku je jeho houba zahřátá kapalinou a blokuje průchod. Nainstalujte novou hadici.

Odtokový trakt je mnohem častěji ucpan. Špatné odstranění zbytků potravin z povrchu nádobí, vzácné čištění odtoku vede k zablokování a poté k selhání čerpadla. Poškození lze upozornit, pokud lze splnit jednoduchá pravidla:

 • Před naložením opatrně vyčistěte nádobí.
 • Odstraňte znečištění z kamery alespoň jednou týdně nebo lépe. po každém dřezu.
 • Použijte prášky s vysokou kvalitou. Mytí tablet.

Podívejte se na video o rozebírání myčky nádobí Bosch:

Čištění filtru

Pokud indikátor ovládacího panelu bliká nebo stroj napíše „žádná voda“, příčinou může být blokování filtru-mitzer. Je ucpan hrubými částicemi a nečistotami, které jsou všeobecně přítomny ve vodovodní vodě, zejména pokud je stroj připojen k horkému trubce. Chcete.li vyčistit mřížku, postupujte podle doporučení:

 • Překročí ventil zavřený.
 • Odšroubujte ručně hromadnou hadici.
 • Kde byla hadice zašroubována, je tu malá síť. Opatrně si to pořiďte kleštěmi.
 • Umyjte filtr pod jeřábem.
 • Se silným sání mřížky jej namočte po dobu 30-60 minut ve vodném roztoku kyseliny citronové.
 • Shromážděte vše na svém místě, spojte komunikaci, spusťte režim testovacího nečinnosti a zkontrolujte, zda je problém vyřešen.

Selhání řídicího modulu

V zásadě může být jakákoli porucha PMM snížena na selhání elektronického modulu. tento prvek „přikazuje“ všechny procesy v psacím stroji. Pro kontrolu poplatku jsou pro kontrolu každého z jeho prvků zapotřebí prakticky laboratorní podmínky. Firmware bude potřebný s drobnými problémy, v nejobtížnějším případě musí být poplatek nahrazen.

Kolik stojí práce?

Po analýze sazeb servisních středisek Bosch a soukromých opravárenských společností můžeme poskytnout přibližné ceny za opravy, které jsou vyžadovány v nepřítomnosti zásobování vodou:

 • Výměna sacího ventilu vás bude stát 900 a vyšší.
 • Úprava nebo výměna nákladů systému Aquastop od 1000.
 • Nastavení dveří, oprava jeho mechanismů. od 1000.
 • Výměna snímače hladiny vody začíná od 1500.
 • Práce s kontrolním modulem stojí 2000–2500.

Téměř těmto cenám proto není eliminace domácích problémů tak špatný nápad, zejména pokud chcete ušetřit. Nezapomeňte však, že pokud je zařízení stále v záruce, je lepší kontaktovat servisní středisko pro bezplatnou údržbu, která bude poskytnuta v nepřítomnosti vaší viny při výskytu rozpadu. Hodně štěstí v opravách!

V jakých případech myčka nádobí nedostane vodu

Někdy se objevují situace, když myčka nádobí nemůže vytočit správné množství vody v určitém časovém období stanoveném výrobcem (například 10 minut). V takových případech PMM zastaví práci, někdy bzučení a na displeji odráží alfanumerický cyfpický chybový kód. Například myčky nádobí Bosch a Siemens signalizují kódy E3, E8 nebo E15 takovou abnormální situaci.

Chyby E3 a E8 se objevují, když PMM nezíská vodu

Kapalina nemusí vstoupit do nádrže myčky nádobí z důvodů, které jednoduše zjistí a samostatně eliminují:

 • Neexistuje žádná voda v přívodu vody nebo jeho tlak je velmi malý. Určete, že je to jednoduché. zapněte kohoutek v koupelně nebo v kuchyni.
 • Klepnutím na tlapkového klepnutí na umístění u vchodu do bytu nebo na výstupu odpaliště, skrz který je kapalina dodávána do myčky nádobí zavřeno.
 • Neopatrná manipulace se dveřmi vedla ke skutečnosti, že senzor blokování nefungoval. V tomto případě nebude kapalina dodávána do PMM, dokud nebudou dveře pevně zavřené.
 • Nalijte povodňovou hadici, skrz kterou voda vstupuje do myčky nádobí. K tomu může dojít kvůli přeskupení nábytku nebo z jiných důvodů. Kontrola a obnovení jeho průchodnosti je poměrně jednoduché.

Pokud vytáhnete povodňovou hadici, přehřívá se a nenechá vodu projít

V uvedených situacích je obnovení dodávky vody a výkonu PMM poměrně jednoduché a každý to může udělat. Existují však složitější problémy, jejichž eliminace vyžaduje určité znalosti a dovednosti:

 • Uzavřeno tekoucí nebo vstupní filtr drsného čištění. Prvek filtru pro sání je zpravidla umístěn na křižovatce lijící hadice s tělem myčky nádobí.
 • Ochranný modul Aquastop, který překrývá přívod vody, pokud se kapalina uniká (chybový kód v Bosch, Siemens. E15 PMM kód, se vyskytl v myčce nádobí).
 • Zařízení blokující přední dveře myčky nádobí přestalo fungovat. V tomto případě elektronická řídicí jednotka (dále jen označovaná jako ECU) neobdrží signál o uzavření dveří a přestane fungovat.
 • Vstupní ventil se neotevře (rozpad může být způsoben blokováním nebo hydraulickým rozmachem v systému Tap). Možná neexistuje žádný kontrolní signál z ECU.
 • Senzor hladiny vody v nádrži PMM (dále jen jako. také. PressOSTAT) je vadný. Může dát chybný signál, že kapalina již byla získána.
 • Elektronická řídicí jednotka myčky nádobí selhala a nevydává řídicí signál pro otevření vstupního ventilu.
See also  Používání éterických olejů ve zvlhčovači vzduchu

Bosch pracoval v myčce nádobí Bosch, která hlásí únik vody (e15 chybový kód)

Chybové kódy spojené s přívodem vody

Značka kód
AEG (“AEG”) I10, ia0
Ariston (“Ariston”) A10
Beko (“Beko”) 0000
Bosch (“Bosch”) E3, E8
Candy (“Candy”) E1
Electrolux (“Electrolux“) I10, ia0
INDESIT („Indesit“) AL02
Hansa (“Hans”) E1
Krona (“Crohn”) E1
LG (“Elji”) TJ
Miele (“Mile”) F12
Samsung (“Samsung”) E1
Siemens (“Siemens”) E3
Whirlpool (“Whirlpool”) E5

Všechno je v pořádku s komunikací, ale voda se nezískává? Budeme hledat technické důvody poruch. Nejběžnější poruchy:

 • porucha blokování dveří;
 • ucpaný filtr (tok);
 • rozpis systému Aquastop;
 • poškození přívodního ventilu vody;
 • Chyba snímače krmiva;
 • “Gluck” v ovládacím modulu.

Blokování porušení

Pokud je zámek rozbitý, čerpadlo nečerpá kapalinu do kamery, tak se spustí ochrana proti únikům. Co dělat? Změňte zámek.

 • Odpojte myčku nádobí od sítě;
 • Otevřít dveře;
 • Odšroubujte přední panel;
 • Odšroubujte rozbitý zámek;
 • Nainstalovat nový;
 • Sbírejte dveře.

Zasori filtru toku

Filtr čistí PMM odpadků, který se může dostat do systému z přívodu vody. V průběhu času se nečistota hromadí. Filtr potřebuje pravidelné čištění nebo výměnu kazety. Pokud voda nevstoupí ani slabý tlak, pamatujte, když jste naposledy vyčistili filtr?

Aquastop

Toto je speciální elektromagnetický ventil překrývající tlak během úniku. Chcete.li situaci opravit, odstraňte únik, změňte hadici proslačení.

Krmivý ventil (vstup)

Pokud můžete slyšet práci čerpadla a bzučení, ale nestáhne se, s největší pravděpodobností je vstupní ventil poškozen silným tlakem (více než 1 MPa) nebo ucpaný. Blokování lze odstranit, ale je třeba nahradit zkaženou náhradní část, protože ji nelze opravit.

Senzor na úrovni

Когда не срабатывает датчик, бак переполня сючиййчччччччч и о о т о о о т т о о т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т т dovolek и жnkce. V buňce je málo vody, proces praní nezačne. Kontrola senzoru:

 • Otočte myčku;
 • Odstraňte paletu;
 • Zkontrolujte senzor pro vady;
 • „Zavolejte“ multimetr;
 • Žádné napětí. vyměňte vadný náhradní část.

Vada řídicího modulu

PMM „Command Center“ je umístěn ve dveřích pod předním panelem. Toto je „mozek“ myčky nádobí, který odesílá příkazy do systémů, monitoruje soulad s algoritmem režimů umyvadel. Pokud je poškozena i malá část desky, nedává signály, program selže. Výsledkem je, že stroj nelije vodu.

Chcete.li zkontrolovat modul, demontujte dveře, jako v případě zámku. Proveďte vizuální kontrolu poplatků za deformace, orbu, rzi, další poškození. Vadný modul může být nahrazen novým modem vhodným pro váš model.

Nyní víte, proč se voda nelije do kamery myčky nádobí. Pamatujte, že pokud je PMM pod záruční službou, je snazší a levnější kontaktovat odborníky.

Eliminace blokád

V každém z výše uvedených případů je za účelem obnovení výkonu zařízení nutné provést určité manipulace. Jak to udělat, řekneme to dále.

Čištění filtru a kontrola čerpadla

V myčce nádobí se filtr skládá ze dvou prvků spojených dohromady. Tento design se nachází ve spodní části pracovní komory. Ve většině modelů je hlavní filtr orámován filtračním sítí, což je také filtr, který neprodává plýtvání potravinami.

Filtr a filtrační síť jsou odstraněny směrem ven pro čištění

Vnitřní „sklo“ je vyrobeno z velké sítě a je filtračním prvkem hrubého čištění. Když voda prochází touto částí, vstupuje na povrch vnější kovové sítě s malými buňkami. filtrační prvek tenkého čištění, který konečně čistí kapalinu ze zbytků potravin.

Filtrační prvky drsného a tenkého čištění

Chcete.li vyčistit filtry, proveďte následující akce:

 • Získejte koše pro nádobí od PMM.
 • Odšroubujte víko filtru, které se nachází ve spodní části fotoaparátu, vedle postřikovače.
 • Vytáhněte z výklenku dvě špinavé filtrování „brýlí“.
 • Oba filtry důkladně opláchněte tekoucí vodou. Pokud je to nutné, použijte zubní kartáček a jakýkoli detergent na nádobí.
 • Otevřete víko, které se nachází pod filtry a umožňuje přístup k oběžnému komisu čerpadla. Pečlivě zkontrolujte, zda se oběžné kolo volně otáčí. Pokud se něco zpomalí, měli byste zablokovat blokování pinzetem.
 • Po vyčištění vraťte všechny podrobnosti na vaše místo.
See also  Jak zkontrolovat pracovní opálení nebo ne

Takto vypadá veranda oběžného kola v mnoha modelech PMM a Siemens PMM

Čištění kanalizačního systému

V tomto případě čerpadlo nemá čas odstranit veškerou vodu během své práce, protože kanalizační systém je ucpaný. Lokalizace poruchy je jednoduchá. odpojte drenážní hadici od kanalizace.

Pokud z ní vytékala špinavá kapalina, zkuste část vyčistit sami, za co:

 • Nalijte vroucí vodu do drenážního otvoru s čištěním rozpuštěného potrubí (možná pouze zavřený sifon).
 • Pokud není žádný výsledek, zkuste potrubí vyčistit ocelovým kabelem (pokud ji máte) nebo pozvat instalatérství.

Kontrola drenážní hadice

Stává se, že čištění filtrů a kontroly odpadních vod nevedou k požadovanému výsledku. voda stále nevyčerpává. To může znamenat, že se ucpal nebo tlačil odtokovou hadici.

Nejprve zkontrolujte, zda je hadice tlačena nábytkem nebo jinými položkami. Cítit to po celé délce (taková manipulace pomáhá odstranit blokování). Poté, co se ujistíte, že hadice je čistá a nepřekonává, zapněte myčku a zkontrolujte systém odtoku. Odvolací trubku můžete odpojit od kanalizačního systému a poslat ji do velkého kontejneru, abyste se ujistili, že jeho výkon.

Odpojení drenážní hadice z odpadních vod

Kontrola správného použití myčky nádobí

Důvodem mnoha poruch je často nedodržení pokynů výrobce pro provoz zařízení. Je důležité zkontrolovat správné použití myčky nádobí. Nejprve byste se měli ujistit, že tok vody do jeřábu. V apartmánech je voda přivedena do kuchyně s jedním stoupacím. Pokud voda nevstoupí do jeřábu, také se nedostane do myčky nádobí. Díly v zásobování vodou často vedou k dočasným problémům myčky nádobí.

Je důležité používat vhodný a vysoce kvalitní detergent. Použití chudé kvalitní chemikálie může vést k vážným poruchám myčky nádobí. Výrobce obvykle poskytuje doporučení týkající se výběru detergentů.

Možná je přívodní ventil vody uzavřen. Mechanismus je umístěn v místě hadice zařízení do vodního systému. S uzavřeným kohoutem nemůže technika vyzvednout vodu, takže by se měla otevřít.

Algoritmy pro odstranění poruch

Vedení výše uvedeného „seznamu hodnocení“ možných bariér pro standardní použití myčky nádobí je třeba zvážit následující způsoby, jak eliminovat poruchy:

 • Pokud voda není dodána z důvodů závislých na uživateli, je nutné tyto důvody odstranit (platit účty atd. Str.). Pokud voda chybí na iniciativě nástrojů, musíme počkat na obnovení normální práce uvedených služeb.
 • Znečištění filtru lze snadno eliminovat nezávisle. Pokyny pro provoz myčky nádobí nutně obsahují všechna nezbytná doporučení k této záležitosti.
 • Ve velké většině případů se dveře myčky zavírají kvůli nesprávnému umístění nádobí, „shromážděné pro mytí“. Položte nádobí na místa určená k tomu a zavřete dveře k charakteristickému kliknutí. V případě poškození dveří se nedoporučuje eliminovat problém. V tomto případě je vhodné kontaktovat kvalifikované zaměstnance servisního střediska.
 • Selhání vstupního ventilu může být způsobeno významnou kontaminací senzorového filtru. Vodní voda v našich bytech se „měkkost“ neliší a rychle ucpává žádné prvky filtru

Je.li vadná elektronika (senzory nebo systémy nebo systém Aquastop) nebo selže řídicí jednotka, pak nemá smysl (při absenci zvláštních dovedností a znalostí) pokusit se eliminovat poruchu na vlastní pěst. Zpravidla jsou uvedená zařízení na opravu a jejich výměna bude vyžadována.

Důležité! Pokusy nezávisle opravit nebo změnit elektronická zařízení myčky nádobí ohrožují majiteli zařízení s významnými potížemi. Zúčastněný specialista bude samozřejmě muset být zaplacen, ale celkové náklady na opravy lze výrazně snížit zakoupením potřebné části na vlastní pěst.

Moderní myčky nádobí jsou povinné vybaveny výkonnými diagnostickými systémy, které vám umožňují rychle a přesně určit příčiny a povahu jedné nebo druhé poruchy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS