Vosk na odstranění chloupků na obličeji

Depilace obličeje voskem

Bohužel ani tu nejkrásnější ženskou tvář nezdobí chloupky nad horním rtem, hrubé chloupky na bradě či lícní kosti. Vrozené rysy nebo hormonální léky, které vedou k hypertrichóze. Důvody nejsou až tak důležité, důležité je pouze to, jak se tohoto problému zbavit.

Než začnete bojovat proti nežádoucím vlasům, měli byste se obrátit na specialistu. Váš lékař vám může pomoci zjistit, zda je nadměrný růst vlasů hlubším problémem. Hormonální nerovnováha nebo narušení endokrinního systému není vtip. Zaměřit se pouze na řešení důsledků bude špatné rozhodnutí.

Depilace obličeje voskem Výhody a nevýhody postupu

Jak jistě víte, depilace nechtěných chloupků voskem je známá již velmi dlouho. Podle dochovaných zmínek se používal ve starém Egyptě, kde si mladé Egypťanky odstraňovaly vlasy pomocí medu a pryskyřičných sloučenin, které se složením a principy působení velmi podobaly těm moderním.

Mechanismus účinku depilace obličeje voskem je extrémně jednoduchý. Mistr na klinice nebo ve studiu nanese malé množství vosku na samostatnou oblast obličeje, navrch nanese pruh netkaného materiálu. Když kompozice ztuhne, specialista ostrým přesným pohybem odstraní materiál a s ním i vosk s ulpívajícími chloupky. Všechno je jednoduché. Transparentnost akce není jedinou plus této metody, podívejme se na zbytek.

 • Depilace obličeje voskem je levná procedura. Jen si představte, zda v salonu nebo na klinice stále existují akce nebo slevy na voskování;
 • Depilace obličeje voskem je jednoduchá procedura, takže ji lze provádět doma. To je vhodné zejména pro malé oblasti, jako je horní ret nebo obočí;
 • Méně traumatické než použití elektrického epilátoru nebo holení. Po holení často dochází k velkému podráždění pokožky a také k zánětům v důsledku zarůstajících chloupků. Elektrický epilátor je bolestivý, zvláště pro tak jemnou oblast, jako je obličej;
 • Účinnost. Voskovaná oblast zůstává hladká a rovnoměrná po dobu 2-3 týdnů.
 • Tohle je dobrý čas. Navíc čas od času opakováním procedury na stejné ploše můžete zajistit, že nové chloupky porostou slabé a tenké;

Zatímco všechno vypadá růžově, ale oznámíme seznam minus voskování obličeje.

 • Bolestivost. Jste-li vlastníkem nízkého prahu citlivosti, pak pro vás vosková procedura nebude příliš příjemná. Pro dívky, které zažily zdrcující účinek elektrického epilátoru, však bude voskování hračkou;
 • Chloupky na obličeji jsou obvykle měkké (vellus), takže si s nimi vosk nemusí poradit a úplně je neodstraní;
 • Vosk pro proceduru se aplikuje horký, proto je možné popálení jemné pokožky.

Příprava na depilaci obličeje voskem Co nedělat po zákroku?

1-2 dny před sezením odborníci z kliniky doporučují ošetřit pokožku peelingem. Takže odstraníte odumřelé kožní buňky a procedura bude méně bolestivá, ale účinnější. Optimální délka chloupků by měla být 3-5 mm, proto se jich nějakou dobu před sezením nedotýkejte. V den procedury si umyjte obličej a v žádném případě neaplikujte žádné krémy ani podkladovou bázi. Pokud se bojíte bolesti a nevíte přesně, jak bude vaše pokožka reagovat na vaxování, pak pomaťujte zpracovanou oblast jakýmkoli anestetikem.

Po proceduře v salonu o dva dny později místo také ošetřete peelingem, snížíte tím možnost zarůstání chloupků. 2-7 dní se neopalujte, může to nepříznivě ovlivnit ošetřovanou pokožku.

Vždy je lepší svěřit zákrok profesionálovi, zvláště pokud nemáte žádné zkušenosti. Nesprávná depilace může zhoršit problém zarůstajících chloupků, zanechat popáleniny a dokonce i jizvy. Pamatujte, že některé druhy vosku se nanášejí za tepla a je vysoká pravděpodobnost spálení neprofesionála. Zkušené ruce mistra navíc zaručují úplné odstranění nežádoucích chloupků na ošetřované ploše.

Chcete se rychle a ekonomicky zbavit chloupků na obličeji?? Pošlete poptávku hned teď a vydejte se vstříc létu s krásnou a hladkou pletí!

Co je depilace obočí

Depilace obočí voskem je metoda odstraňování nežádoucích chloupků z obočí, zaměřená na úpravu jeho tvaru. Postup nahrazuje standardní škubání chloupků pinzetem, které často končí jejich částečným rozpadem, které vypadá nedbale.

Depilace obočí se nejčastěji provádí v salonu, protože nepřesná aplikace kompozice může vést k odtržení přebytečných chloupků.

Výhody a nevýhody depilace

Depilace obočí voskem je každým dnem stále populárnější. I začínající umělci na obočí nyní začínají při úpravě tvaru používat vosk místo obvyklé nitě nebo pinzety.

Taková popularita je spojena s výhodami depilace obočí:

 • Rychlost. Na rozdíl od pinzety, která postupně odstraňuje jeden chloupek po druhém, vosk zachytí 20-30 kousků najednou, proto kompletní úprava obočí trvá 15-20 minut;
 • Všestrannost. Metoda je vhodná i pro světlé a malé chloupky;
 • bezbolestný. Během depilace obočí dívka prakticky necítí nepohodlí;
 • Možnost seberealizace;
 • Dlouhodobý účinek. Obočí zůstává v dobře upraveném stavu až 3-4 týdny.
See also  Co znamená ruční rozmrazování mrazničky

Kromě toho má odstranění chloupků s voskem kumulativní účinek. Postupem času chloupky zesvětlí a změknou, a proto nejsou při odrůstání tolik nápadné.

 • Nemožné opravit. Náhodné odstranění části obočí nelze napravit, stačí počkat, až odroste;
 • Nebezpečí tepelného popálení. Aplikace přehřátého vosku vede k poškození citlivé pokožky;
 • Ne vždy je možné dosáhnout dokonalého tvaru obočí pouze pomocí vosku.

Před voskováním obočí je důležité, aby dívka opustila jakýkoli typ korekce po dobu 2 týdnů. To je způsobeno tím, že vosk zachycuje vlasy, jejichž délka je od 3-4 mm.

Kontraindikace postupu voskování

Navzdory relativní bezpečnosti a bezbolestnosti techniky vytrhávání chloupků s cibulkami vždy způsobí reakci nervových zakončení, a proto má voskování obočí určité kontraindikace.

Zdravotních omezení není tolik, ale je důležité je zvážit:

 • Kardiovaskulární choroby.
 • Diabetes.
 • Alergie na vosk.
 • Papilomy nebo bradavice na ošetřované oblasti.
 • Zvýšená citlivost pokožky.
 • Po nedávném tetování nebo microbladingu obočí.

Zákrok se doporučuje provádět po menstruaci. Práh bolesti v této době stoupá, díky čemuž je kůže dívky méně náchylná k bolesti.

Recenze odstranění chloupků na obličeji voskem

Voskuji si vousy. Tato metoda je pro mě nejlepší (zkoušel jsem nití, ohněm a speciálními proužky a škubal. všechno nesmysl!) Pouze vosk, pouze hardcore! Za prvé: potřebujete vosk. Mám plechovku vosku zakoupenou v profesionálním salonu krásy. Dóza je velká, nespotřebovala jsem ani polovinu. Za druhé: na nanášení vosku potřebujete speciální tyčinky. Mám dřevěné. Za třetí: potřebujete speciální voskové pásky. Tuto položku jsem zakoupil dvakrát. Pro odstranění chloupků jsou proužky pro vosk spotřebovány extrémně ekonomicky. Jeden proužek vystačí rovnou na dvě epilace, nebo i na tři. Za čtvrté: potřebujete mikrovlnnou troubu. No, nebo speciální zařízení na ohřev vosku. Používám mikrovlnku. Potřebné množství vosku nasbírám na špejli, dám do sklenice a dám do trouby asi na jednu minutu.Během této doby vosk roztaje do požadované, správné konzistence, aby se dal snadno nanášet. Za páté: prášek. K ošetření oblasti pokožky, kterou budu epilovat, používám pudr. To vytváří ochranu pokožky, aby horký vosk nepoškodil pokožku. Takže jsem připravil vše, co potřebujete k odstranění chloupků. Naneste pudr na pokožku. Pak rychle, než vosk ztuhne, nanesu ho tyčinkou na pokožku od koutku rtů nahoru. Tímto způsobem voskování zachytím co nejvíce chloupků a jejich odstranění bude jednodušší. Na vosk, který ještě nevychladl, lepím předem nastříhané proužky. Vyhladil jsem proužky, osvětlil je do vosku, takže tam všechno roste. jak knír, vosk a pruhy. Nejhorší! Nyní musíme odtrhnout proužky. Mám vycvičenou ruku. Odstraňuji si vlastní knír 10 let. A pořád mě to bolí. Ale není to pekelná bolest, to ne, jen cítím, když se vosk stahuje z kůže. Proužky odtrhávám ve směru “zdola nahoru”. Vezmu hrot a rychle, silně odtrhnu. Při správné epilaci se pokožka nestrhne a všechny chloupky zůstanou na proužku. Poté, co proužky odtrhnu, otřu si obličej nějakým hydratačním krémem. Celá procedura mi netrvá déle než pět minut. Depilaci voskem mám moc ráda, protože šetří čas i peníze. Jediné negativum je bolest, ale už jsem se s tím smířil.

Jak poznamenává uživatel YurTank, pomocí konzervovaného vosku se můžete zcela zbavit antén nad horním rtem za pouhých 5 minut

YurTank

http://irecommend.RU/CONTENTY/UDALENIE-VOLOS-NE-BRINDING-GUBE-NA-ZNOVE-17-RE-Epilyatsiya-Doma-Samostoyatelno-Foto

Po dlouhém hledání ideálního způsobu, jak odstranit antény pro sebe (tak, aby po dlouhou dobu, a ne bolestivě a bez podráždění, dobře, takže když chloupky začnou růst, vše vypadalo normálně): 1) Zkoušel jsem zesvětlit. Studna. tato metoda rozhodně není pro kníry. vyjasněné kníry se na slunci velmi zajímavě leskly. 2) depilační krém. Pro někoho vhodné, ale pro mě ne. podráždění z nich je hrozné, jakoby kůže byla tímto krémem naleptaná 3) VOSK. Je k dispozici v různých formách (teplé, v proužcích, v kazetách atd.).). Vyberte si, co chcete. Ale už mám vybráno pro sebe. jedná se o teplý filmový vosk azulen. Skvělé na něm je, že nezpůsobuje podráždění, nedráždí pokožku a zároveň 1x kompletně odstraní všechny chloupky. 5 minut po epilaci. hladká a bez podráždění. Také vás chci varovat před nákupem voskových pásků na odstranění chloupků na obličeji pro tyto účely. Jsou velmi zraněni kůží.

See also  Silná vůně potu po odstranění laserových chloupků

Uživatelka gurka dala přednost depilaci filmovým voskem před jinými metodami, které jí pomohly udělat pokožku nad horním rtem hladkou a bez podráždění

gurka

http://irecommend.ru/content/ne-zhenskoe-eto-delo-usy-nosit-ili-vy-khotite-byt-kak-konchita-vurst

Vlastně jsem si jich nějak ani nevšiml, ale potkal jsem milou tetu, která do nich jen šťouchla. I když byly matné a nevýrazné. Rozhodl jsem se dost vydržet a po dlouhé době, když jsem probíral všechny metody, jsem se obrátil na voskování v salonu. Ona sama se to doma bála udělat, koneckonců tenhle obličej. Přihlásil se do procedury, přišel. Posadil jsem se do křesla, v televizi byl žvýkací klub, mistr otřel oblast nad rtem nějakým prostředkem a poté nanesl trochu prášku. rozmazaný vosk. A tady sedíme a čekáme, až zamrzne. No, je nemožné sledovat gumu a sedět s voskem přes rty (namísto směsí, který ze mě vyletěl nějaký tyč). A tady je okamžik X. Mistr stáhl vosk a dokonce se zeptal, jestli to bolí? No, já nepatřím mezi ty stydlivé, epilátorem stahuji podpaží a oblast bikin. Tak neříkejte, že to byla nesnesitelná bolest. Ano, za vteřinu. Před epilací jsem se ještě bála, jak s takovým zarudnutím půjdu domů? Tak jsem se přihlásila do nejbližšího salonu. Ale provedli odstranění chloupků, vůbec jsem si toho nevšiml. Mistr řekl, že to záleží na pleti (jakou mám pleť?))). V důsledku toho chodím měsíc a půl. Pravda, občas si drobné chloupky podepřem pinzetou. Voskování je dobrá věc. Přemýšlím, že si ho pořídím 🙂

Ludmila Fondová

http://irecommend.en/content/vosk-vs-usiki

Už asi rok odstraňujem chloupky nad rtem těmito voskovými proužky na obličej VEET. Jsem spokojený. Rychlé, pohodlné, téměř bezbolestné. Radím, zvlášť když není čas zajít pokaždé ke kosmetičce. Moje vlasy jsou lehké, ale zejména na slunci jsou stále patrné. Po dobu jednoho roku depilky nezhrubly a neztmavly.stejné jako předtím. Neodlupuje se a nezpůsobuje žádné zarudnutí.

vosk, odstranění, chloupků, obličeji

Lisa

https://www.babyblog.en/community/post/krasota/1745727

Lady Caramel Vanilka voskové pásky na obličej nemusí poskytovat dokonale čisté výsledky. Ale dokonale odstraňují tenké a krátké načechrané chloupky. S jednotlivými houževnatými chloupky se snadno manipuluje pomocí pinzety, abyste dosáhli požadovaného efektu. Postup je standardní: kůži vydezinfikovali, nalepili na suchý povrch podle růstu, pohladili pro lepší uchopení, přitáhli.Na výstupu nemáme 100% čistotu: nejvzdálenější chloupky v koutku rtů zůstaly na svém místě. Zda je mojí technikou chrom na obou nohách, nebo záleží na proužcích: možná zůstali nedotčeni právě ti šmejdi, jejichž zpracování padlo na okraj voskového proužku. Sundal jsem zbytky lepivé vrstvy ne s ubrouskem, ale s hydrofilním olejem: odešel jsem s třeskem ve dvou přístupech. Lehké zarudnutí zmizelo do hodiny Rozměry celé plochy papíru jsou cca 8 x téměř 4 cm, užitná plocha s voskem je 5 x 1,5 cm. V ruce na rtu dobře leží, vrstva vosku je tenká, ale pro přilnutí dostačující. Vůně vanilky jsem přímo neslyšel: vosk je jako vosk, v dálce něco nevtíravě sladkého payumit.

Začněme s postupem

Před voskováním horního rtu je třeba věnovat pozornost přípravě citlivé pokožky na zákrok. To pomůže vyhnout se podráždění po odstranění chloupků a chránit dívku během ní.

Příprava se skládá z následujících doporučení:

 • Den před depilací použijte přírodní jemný peeling;
 • Při nízkém prahu bolesti aplikujte anestetický krém nebo užívejte analgetika za 30-40 minut;
 • Bezprostředně před zákrokem odstraňte kosmetiku z ošetřované oblasti, napařte ji;
 • Otřete pokožku suchou papírovými ručníky;
 • dezinfikujte kůži chlorhexidinem;
 • Poprašte epidermis zásypem nebo dětským zásypem.

Implementací všech doporučení pro přípravu jemné pokožky na voskování nad horním rtem zajistíte naprostou bezpečnost procedury a snížíte bolest.

Při provádění horkého voskování musíte vosk také předehřát. K tomu se musí roztavit ve speciálním zařízení. taviči vosku, ve kterém se zahřeje na teplotu 55-60 stupňů. Zvláštností použití voskovače je, že bude udržovat optimální pracovní teplotu vosku po celou dobu práce.

K zahřátí vosku lze použít i vodní lázeň, nicméně v tomto případě se při přehřátí skluznice zvyšuje riziko tepelného popálení. Pro jistotu použijte teploměr.

Po přípravě všech nástrojů a spotřebního materiálu začněte manipulovat:

 • Vezměte trochu vyhřívaného vosku na špachtli.
 • Naneste vosk na pokožku a rozetřete jej v tenké vrstvě podél porostu chloupků.
 • Počkejte, až vosk ztvrdne (obvykle stačí počkat 10-15 sekund).
 • Opatrně najděte volný okraj ztuhlého vosku a přeložte jej v opačném směru. Hlavní věc je udělat to náhle, aby se zabránilo silné bolesti.
 • Položte dlaň na ošetřovanou oblast, abyste ztlumili bolest.
 • V případě potřeby opakujte manipulace znovu. Nedepilujte horní ret více než dvakrát.
 • Zbývající chloupky vytáhněte pinzetou.
 • Olej k odstranění zbytků vosku z pokožky.
 • Ošetřete horní ret chlorhexidinem.
 • Naneste zklidňující pleťovou vodu.
See also  Jak si vybrat správnou kolejnici pro koupelnu

Při výběru metody studené depilace dodržujte algoritmus uvedený výrobcem na obalu. Standardně je před aplikací proužků potřeba je rozetřít mezi dlaněmi, poté otevřít a přilepit lepicí stranou ke kůži. Pás je pečlivě redukován na epidermis a pak se náhle rozpadne.

Voskové pásky: výhody a vlastnosti

Voskové proužky jsou dva kusy speciálního pevného papíru, mezi které je položena vrstva epilačního vosku. Sada často obsahuje ubrousky namočené v oleji. S jejich pomocí se zbytky depilátoru z pokožky vymažou. Produkty jsou umístěny v kartonové krabici a jsou dodávány s podrobným návodem.

Proužky voskované za studena jsou skvělou alternativou k shugaringu a dalším procedurám s horkým voskem. Výrobky jsou zcela připraveny k použití, není třeba je zahřívat, možnost náhodného popálení je vyloučena. Mezi výhody patří:

Produkty určené k odstranění jakýchkoliv chloupků na obličeji. Nejčastěji se používají k odstranění tykadel nad horním rtem nebo ke korekci obočí. Ale pokud si přejete, můžete se zbavit chmýří na spáncích, bradě a dokonce i na boltcích. Studený vosk je vhodný k odstranění tenkých a častých chloupků. Jednotné tvrdé je snadnější tahat pinzetem.

Studené voskové pásky vyrábí mnoho kosmetických značek. Produkty můžete zakoupit v kosmetických obchodech nebo lékárnách. Při nákupu věnujte pozornost:

V prodeji najdete univerzální produkty vhodné k odstranění chloupků na celém těle. Pro ty, kteří mají citlivou pokožku, je však lepší zakoupit speciální možnosti pro obličej. Obsahují přísady šetrné k pokožce: přírodní včelí vosk, zvláčňující bylinné extrakty, složky zpomalující růst nových chloupků. Mezi nejoblíbenější produkty:

 • Veet. Známá značka nabízející proužky na odstranění kníru nebo tvarování obočí. Kompozice obsahuje složky, které blokují vzhled nové vegetace a změkčují pokožku;

Následná péče

Aby po zákroku nebyly žádné vedlejší účinky, musíte vědět, jak pečovat o místa depilace.

Ihned po odstranění vegetace nezapomeňte odstranit vosk, který zůstal na kůži. Utěrka napuštěná olejem postačí. Poté celou oblast potřete zklidňujícím krémem.

 • Pokožku pravidelně promazávejte hydratačním krémem.
 • Nebuďte na otevřeném slunci. Pokud se tomu nelze vyhnout, ošetřete si obličej opalovacím krémem.
 • První tři dny odložte výletem do vany, sauny. Nedávejte si horkou koupel ani sprchu, neomývejte si obličej horkou vodou.

V případě potřeby si kupte krém, který inhibuje růst vlasů. Každý den s nimi ošetřete tu správnou oblast.

Typy depilačních vosků

Před výběrem nejlepšího vosku pro depilaci stojí za zvážení, že existují v různých typech. Na tom závisí nejen složitost postupu, ale také jeho účinnost.

 • Horký.Takový vosk se prodává ve formě pevných granulí, které je nutné před použitím zahřát v taviči vosku na 60 stupňů. V předehřátém stavu je aplikován na kůži a ztuhne po 15 sekundách. Odstranění takového vosku z kůže je poměrně jednoduché, protože je přitažen k sobě jediným filmem, který uchopí chloupky.
 • Teplý. Vosk se prodává v připraveném pracovním stavu, jeho konzistence je viskózní. Aby se s ním pracovalo, musí se vosk předehřát v mikrovlnné troubě. Na pokožku se nanese vosk a na něj se připevní papírový proužek, který se následně sloupne spolu s lepivou vrstvou.
 • Studený. Voskové proužky jsou nejběžněji používané doma, protože jejich aplikace nevyžaduje mnoho dovednosti. Proužky se mezi dlaněmi zahřejí, fixují na kůži a sloupnou.

Ne všechny depilační vosky jsou univerzální. Například se nedoporučuje používat voskové proužky v oblasti bikin a teplý vosk nebude tak pohodlný při depilaci podpaží.

Je třeba vzít v úvahu náročnost přípravy na zákrok. Hot Depilation tedy vyžaduje nákup speciálního vosku, který nejen zahřeje základnu na požadovanou teplotu, ale také ji bude podporovat při odstraňování vlasů.

Lidové metody, které nefungují

Bohužel na fórech a na různých internetových zdrojích najdete popis velmi exotických metod boje proti nežádoucím vlasům. Většina z nich nejen nepomůže zbavit se vlasů na obličeji, ale také povede k velmi smutným důsledkům, o čemž svědčí četné recenze:

  Vlašský ořech. Pro odstranění chloupků, buď lékárna tinktura matice, nebo domácí pasta, umhnula do prášku. Jednotlivé vlasy mohou ve skutečnosti zmizet (ale brzy znovu porostou), ale kůže na tomto místě se po dlouhou dobu změní žlutě nebo hnědá;

| Denial of responsibility | Contacts |RSS