Švýcarský diamantový kávovar jak používat

Švýcarský diamantový kávovar jak používat

Hned upozorňuji, že materiál je objemný a nepřipraveného čtenáře může zbytečně zmást. Pokud se nechcete ponořit do jemností, přejděte okamžitě k závěrům.

Karobové kávovary, karobové kávovary nebo espresso kávovary (to vše jsou synonyma) jsou snad největší třídou přístrojů na vaření kávy. Navíc pokrývá potřeby nejširšího spektra uživatelů, od začátečníků, kteří hledají cenově nejdostupnější přístroj na domácí přípravu espressa, až po profesionály, kteří je kupují čistě pro komerční účely.

Hned vysvětlím, že na rozdíl od slovního spojení „karobový kávovar“ není výraz „karobový kávovar“ tak jednoznačný. Protože například věřím, že „kávovar“ by měl být schopen brousit zrno v procesu jediného cyklu vaření, je to jeden z hlavních znaků kávovaru. Tohle ale neumí ani jeden karobový kávovar. V souladu s tím se domnívám, že v takové terminologii žádné karobové kávovary vůbec existovat nemohou. Zde je ale problém, stejně jako u kapslových, jsou široké masy vedeny k tomu, aby profesionální multioperátorové kávovary nazývaly přesně karobovými kávovary. Dobře, předpokládejme, že karobový kávovar = profesionální vícepolohový karobový kávovar.

Co je to “správné espresso”?

Bez ohledu na způsob přípravy a espresso není výjimkou, káva je považována za optimálně připravenou, pokud bylo ze zrn extrahováno 18 % až 22 % všech látek v ní obsažených.

Extrakce je extrakce látky z roztoku nebo suché směsi (v našem případě z mleté ​​kávy) pomocí rozpouštědla (v našem případě je to horká voda).

Pokud je procento látek nižší, káva se ukáže jako nedostatečně extrahovaná. kyselá, viskózní, brakická, travnatá, s krátkou dochutí. Pokud bude procento látek extrahovaných z zrn vyšší, ukáže se, že káva bude redesignovaným tabletem jemným, „suchým“, prázdným, hrubým s dlouhou nepříjemnou pachutem, rád by ji pil.

Správné, optimální, vyvážené espresso má extrakci 18-22% a vyznačuje se rovnováhou příjemné kyselosti a jemné hořkosti, vysokou sladkostí a dlouhou chutnou dochutí.

Co je to karobový kávovar, druhy karobových kávovarů

Hlavním znakem každého kávovaru na rohovník je NÁHLE přítomnost „rohu“. Zjednodušeně se jedná o rukojeť, na jejímž konci je kulatý držák filtru, kam je umístěna kávová tableta.

Primární, domácí třída: průměr filtru 50-54 mm.

Prvním a hlavním parametrem, podle kterého se karobové kávovary dělí na podtřídy a podle kterého je potřeba vybírat, je vyvinutý tlak a způsob, jak ho dosáhnout.

Bezpumpové, jsou to i bojlerové kávovary. nemají žádné zařízení zvyšující tlak vařící vody. Mají kovový bojler s topným tělesem, do kterého se nalévá voda. Při vaření pára stlačí vodu přes ventil do rohu. Tlak v takových kávovarech bývá kolem 2-4 barů a vyšší nemůže být čistě konstruktivní.

U kanonického espressa by měl být tlak vody ve spařovací skupině 8-9 barů. V souladu s tím bezpumpové karobové kávovary v zásadě nedokážou připravit správné espresso a jsou naostřeny tak, aby uvařily něco mezi silným americano a produktem gejzírového kávovaru.

See also  Jak používat vestavěné Ovenussi

Tento typ je jedinou výjimkou z pravidla „karobový kávovar se specializuje na espresso“. Domnívám se, že nákup takového zařízení je vážným kompromisem, ke kterému dochází, ale je lepší se mu pokud možno vyhnout. Příklady takových zařízení: Scarlett SC-037 (recenze), Redmond RCM-1502 (recenze), Polaris PCM-4002A (recenze).

Pumpové kávovary na karob, u kterých tlak v kávové dráze a spařovací komoře zajišťuje chod vodní pumpy, pumpy. Podle typu čerpadla se tyto kávovary dále dělí na dvě podtřídy:

 • Domů/domácnost/primární/střední třída. Značka. použití v konstrukci vibračního čerpadla. V takových čerpadlech je voda čerpána metodou „kmitání“ (pohybu) pístu v magnetickém potrubí nahoru a dolů (nebo vlevo a vpravo). Taková čerpadla se používají ve všech domácích kávovarech a kávovarech za minimálně 5 (například Vitek VT-1511), minimálně za 200 tisíc (například Jura Z10). Mají specifické mínus, tlak vyvíjený oscilační metodou je diskrétní, není přísně rovnoměrný. Ale taková čerpadla jsou levná a kompaktní. Pro začátečníka je mínus vibračních čerpadel téměř neviditelný. Už proto, že v této třídě přístrojů to není zdaleka jediné „zjednodušení“ používané u kávovarů na espresso a na pozadí ostatních to není nic zvlášť kritického.
 • Profesionální/komerční/průmyslová třída. Vlastnost. aplikace v konstrukci rotačního čerpadla. V nich motor krouží oběžné kolo, které přitahuje a tlačí vodu dále podél hydraulické trakce a konstantní rychlostí. Proto je tlak stabilní, rovnoměrný. Rovnoměrnost tlaku je jedním z důležitých parametrů, který pozitivně ovlivňuje výslednou chuť espressa. Taková čerpadla jsou znatelně dražší, respektive fyzicky větší, používají se v těžkých profesionálních karobových kávovarech pro použití v kavárnách, restauracích atd.d. Typickým příkladem je Nuova Simonelli Appia II. Je jasné, že kávičkáři doma používají profesionální jednostaniční klaksony.

Mimořádně profesionální podtřída karobových kávovarů, oddělená do samostatné třídy. pákové kávovary. V těchto sirénách je tlak dosažen a nastaven uživatelem ručním zatlačením velké mechanické páky. Poskytuje velmi jemné „vyladění“ procesu extrakce, ale vyžaduje maximální zručnost baristy. Espresso kávovary s nejmenším stupněm automatizace procesu. I must say right away that in the light of the unusually low popularity and prevalence of left.handed coffee machines, I will not stop in more detail on this class, but for clarity I will insert an excerpt from the movie “Live and let me zemřít, kde Roger Moore v roli Jamese Bonda vaří kávu na levé straně La. Pavoni Europicalla:

Také upozorňuji, že podtřída profesionálních/komerčních lesních rohů si zaslouží samostatný materiál, který bude napsán někdy později (v takovém případě se zde objeví odkaz). A podrobněji se zastavím u třídy domácích / počátečních kávovarů typu karob.

Jak funguje překapávač na kávu?

Obecný princip fungování překapávaných kávovarů je zachován již přes 200 let. Liší se pouze moderním designem a užitečnými doplňkovými funkcemi.

Překapávací kávovar funguje následovně:

 • Voda se nalévá do nádrže umístěné vzadu a odtud samospádem proudí do topného kotle.
 • Horká voda stoupá trubicí.
 • Zde prochází ve formě kapiček přes kávový prášek, nasypaný do filtru.
 • Voda absorbuje všechny nejlepší vlastnosti mletých zrn a dostává se do džbánu ve stejných kapkách.
 • Když voda dojde a přestane kapat, káva je hotová.

Zbytky prášku ve formě kávových oblastí zůstávají uvnitř filtru, který je omyl nebo vyhozen, pokud je jedenkrát. Oblast, kde je konvička instalována, lze vyhřívat a udržovat nápoj horký po nastavenou dobu.

See also  Jak přidat vysavač pro mi lidi

Karobový kávovar

Další zařízení, které často vzbuzuje pochybnosti: jak správně používat kávovar, jaké množství kávy nalít, jak sestavit klakson, jak snadno se zasune, a mnoho dalších otázek se týká těch, kteří nikdy tímto způsobem nápoj nevařili. Takže pokyny krok za krokem:

 • Připojte stroj ke zdroji napájení.
 • Naplňte nádrž vodou nebo připojte systém k přívodu vody (toto je běžnější v průmyslových systémech, ale lze jej nalézt i v domácnosti).
 • Zapněte zařízení stisknutím tlačítka nebo senzoru, aby se rozsvítily kontrolky a voda se začala ohřívat.
 • Odstraňte klakson tím, že ho zkusíte otočit doleva, nebo se podívejte, zda není poblíž speciální zamykací tlačítko.
 • Nasypte namletou kávu a lehce ji poduste. To lze provést speciální dočasnou nebo jen lžičkou nebo dokonce prsty. Nesnažte se stlačit do stavu husté kávové tablety, pouze se zbavte dutin. Pokud máte pod (tablet). vložte jej.
 • Zasuňte houkačku, dokud nezaklapne nebo nebude zajištěna.
 • Poté, co se ujistíte, že indikátor připravenosti k použití svítí, umístěte velký šálek a stiskněte tlačítko pro přípravu nápoje.
 • Po vaření nezapomeňte stroj vypnout, pokud nemá automatické vypnutí.

Něco nefunguje? Podívejte se online na videa o tom, jak používat kávovar na espresso z rohovníku: značky Redmond, DeLonghi, Gaggia, Polaris, Bork, Vitek, Krups, Philips a Bosch jsou obzvláště oblíbené a mají mnoho recenzí.

Jak používat cappuccinatore kávovaru na rohovník

Ušlehat hutnou pěnu na latte nebo cappuccino není těžké a většinou se to každému podaří 2-3x. Postupujte podle pokynů:

 • Mléko je žádoucí přijímat relativně tučné, 2,5 %.
 • Šlehejte pouze mléko, zvlášť. A pak se přesuňte do šálku kávy.
 • Pokud máte vyhrazený džbán, použijte jej. Tím, že ho budete držet rukou, ucítíte teplotu, když se hodně zahřeje – vyjměte ho, aby se nepřehřál. Ale můžete šlehat v jakékoli jiné nádobě.
 • Nezapomeňte parní systém propláchnout nalitím vody nebo uvolněním páry.
 • Pěna může velmi zvětšit objem, někdy až třikrát, proto si vezměte větší nádobu.
 • Držte misku šikmo a špičku cappuccina ponořte jen trochu do tekutiny.

Pokud není k dispozici systém automatického čištění, nezapomeňte cappuccinatore po použití opláchnout a také nezapomeňte vyjmout a opláchnout samotný roh. I když tam necháte mokrou kávu pár dní, může se objevit plíseň.

Jak používat překapávací kávovar

K použití budete s největší pravděpodobností potřebovat mletou kávu a papírové filtry. Někdy jsou filtry opakovaně použitelné, ale mají podobné tvary, takže je pravděpodobně identifikujete.

 • Odstraňte džbán pro hotovou kávu, položte jej na rovný povrch a nalijte požadovaný objem vody.
 • Nalijte vodu do horní kompartmentu, obvykle se vše nalije bez otevření víka, ale možnosti jsou možné.
 • Vraťte džbán na místo.
 • Najděte kompartment, kam můžete vložit filtr. Vložit.
 • Nalijte část mleté ​​kávy do filtru. Zavřete kompartment.
 • Najděte tlačítko napájení a spusťte proces vaření.

Když uslyšíte jasně změněný zvuk, vypněte zařízení, jinak se káva ukáže jako spálená. Jemně vytáhněte nádobu a nalijte do šálků.

Poruchy žitné kávovary

Semi.automatický nebo automatický kávovar je poměrně komplikovaným zařízením s tenkým nastavením. Oprava nebude levná, ale nezávislé rušení při provozu zařízení může způsobit značné poškození. Neopravujte elektrický systém, pokud neexistuje vhodná formace a dovednosti pro používání ovládacích a měřicích zařízení. Vše, co souvisí s elektronikou a topnými tělesy, je nejlepší nechat na specialistech, zvláště pokud záruční doba ještě neskončila.

See also  Jak nastavit ovládání trakce pro kotle na pevné palivo

Hlavní věcí je řádná a pravidelná péče o kávovar, pak bude jen málo poruch.

Vážným mechanismem je také karobový kávovar, jehož funkcí je pouze příprava nápoje pomocí mleté ​​kávy. Pokud se však přidávání vody, plnění a čištění klaksonu, vyprázdnění odkapávací misky, proplachování všech systémů od nečistot provádí ručně, můžete některé poruchy opravit sami.

Jak vybrat karobový kávovar

Tlak

Parní kávovary mají tlak až 4 bary, pumpovací. od 15 do 19. Čím vyšší tlak, tím lepší bude espresso.

Materiál vodní nádrže

Je lepší, když je to sklolaminát nebo borosilikátové sklo, pak voda nezíská nepříjemnou “plastovou” příchuť.

Materiál rohoviny

Výhodnější je kovový roh. je vhodnější jej umýt a zahřívá se rovnoměrněji, takže káva je chutnější. V kávovarech s plastovými držáky může káva získat kyselou chuť v důsledku nedostatečné extrakce.

Domovní materiál

Kovové kávovary jsou považovány za spolehlivější a odolnější než plastové, ale v praxi plast slouží věrně.

Počet rohů

Dvoulistové kávovary umožňují připravit více porcí najednou, proto se často vyskytují v kancelářských kuchyních a velkých rodinných domech. Typický kávovar má pouze jeden roh.

Doplňkové funkce

Další nastavení a funkce v různých modelech mohou usnadnit proces vaření a hotovou kávu chutnat.

 • Indikátor hladiny vody vám řekne, kdy je čas naplnit nádrž.
 • S automatickým vypnutím nemůžete stát nad kávovarem.
 • Vyjímatelná odkapávací miska se čistí snadněji než nevyjímatelná.
 • Zahřívání kávy pomůže zachovat chuť a aroma hotového nápoje a zabrání jeho vychladnutí.
 • Tlačítko STOP pomůže přerušit proces, pokud se něco pokazí.
 • Regulátor síly nápoje dodá stabilní kvalitu espressa.
 • Regulátor teploty vám umožní zvolit optimální ohřev vody pro získání požadované kávy.
švýcarský, diamantový, kávovar, používat

Objem nádržky na vodu výběr příliš neovlivňuje. Z jednoho kornoutu připravíte najednou pouze dvě porce kávy, bez ohledu na to, jak velkou máte nádobu. Poté bude nutné držák vyčistit a umýt, aby bylo možné do nádoby nalít čerstvou vodu.

Jak vybrat karobový kávovar do domácnosti

Existuje velké množství modelů tohoto typu, a proto má mnoho uživatelů při výběru určité potíže. Odborníci doporučují nezaměřovat se na značku a cenu zařízení. Hlavní pozornost by měla být věnována designu a dostupnosti doplňkových funkcí.

Navenek je každý kávovar velmi podobný svým protějškům. Jejich design je v podstatě stejný. Ale pro domov je lepší koupit levné zařízení typu Steam určené pro malé porce. Do kanceláře se doporučuje pumpičkový kávovar s velkou nádrží a vysokým výkonem.

Použito v designu italských čerpadel, téměř žádné stížnosti. Proto byste měli pečlivěji zkontrolovat typ topného tělesa a přítomnost termobloku. Poskytují rovnoměrný ohřev vody, což ovlivňuje kvalitu nápoje.

Je třeba mít na paměti, že v parních zařízeních s malým kotlem bude voda v režimu konstantního ohřevu. Při takto vysokých teplotách je velmi obtížné dostat nápoj blízko referenční.

Mnoho zařízení se vyznačuje elektronickým plněním. Existují modely, kde lze všechny operace naprogramovat a jen čekat na konečný výsledek. Totéž platí pro externí napěňovače mléka, které automaticky vyrábějí mléčné nápoje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS