Výhody indukčního sporáku před elektrickou a mínus

Jaký je rozdíl mezi indukční kamnem z elektrické?

Elektrický sporák a indukce. Jaké jsou jejich rozdíly a které je lepší si vybrat pro moderní kuchyň? Obě možnosti fungují z elektřiny a mají velmi podobné vzhled, ale princip jejich práce je výrazně odlišný, stejně jako možnosti. Budeme analyzovat, jaké jsou výhody a minuty obou typů.

Funkce indukčních kamenů Elektrické desky, jak se indukční panel liší od elektrického panelu? Která varná hodnota je lepší: elektrická nebo indukce? Na kterou desku si vybrat: Indukce nebo elektrická?

Rychlé vytápění

V důsledku magnetické indukce zahajuje první sekundy desky zahřívání nádobí. To znamená, že téměř veškerá vynaložená energie jde na vytápění nádobí a skrze to a jídlo. V případě elektrického zařízení se samotný hořák zahřívá jako první, pak skleněný.ceramický povrch a teprve potom spodní část pánve.

výhody, indukčního, sporáku, před, mínus

Když mluvíme o jazyce čísel, na indukčním sporáku můžete vařit půl litru vody za pouhých 1,5 minuty. Elektrický bude trvat 3 až 5 minut, tj. 2-3krát více času. Mimochodem, zahřívání „indukce“ dochází rovnoměrněji než na elektrickém stavu. Jednoduše proto, že je možné snížit současnou sílu.

Proč mohu mít rád elektrická kamna

Tato možnost technologie kuchyně je vysvětlena nejen zvykem. A i když se všichni kolem snaží přejít na novou fázi vývoje HOWS, standardní elektrický sporák má stále mnoho přívrženů. A to vše díky významným plusům.

  • Zařízení můžete připojit bez pomoci pána, sami.
  • Většina moderních modelů elektrických destiček má režim snižování energie.
  • Elektrikáři jsou relativně bezpečné používat (hlavní věcí je postarat se o dobré zapojení).
  • Při používání takové technologie se nevytvoří spalovací výrobky, které v kuchyni poskytnou čistý vzduch.

Nevýhody indukčních destiček

Mnoho uživatelů rozpozná výhody indukce jako účinnější způsob vytápění. Indukční panely s velkým počtem nepopiratelných výhod však dosud nepoužívají ruské zákazníky velmi populární. Jaký je důvod?

Za prvé, indukce je věcí pro laika je neobvyklé, a proto způsobuje nějakou bdělost. Za druhé, indukční varná deska a mínusy mají.

Vyšší náklady

Hlavní nevýhodou indukčních desek z pohledu průměrného kupujícího jsou jejich vysoké náklady. Technicky pokročilejší, „pokročilejší“ indukční panely jsou opravdu dražší než talíře s HI světlami a ještě více než obyčejná elektrická kamna. Teprve když se objevili na trhu, vystrašili mnoho potenciálních kupců za svou cenu. Ale čas pokračuje a indukce se postupně stává dostupnějším potěšením.

Abychom nebyli neopodstatněni, dáváme několik číslic. Náklady na průměrnou indukční varnou desku od známého výrobce jsou dnes asi 20 tisíc. Existují modely, které vás budou stát ještě levnější-na 10-15 tisíc. (Samozřejmě nemluvíme o deskách segmentu ceny prémiových, jejíž cena je úměrná nákladům na rozpočet auto.) Pro srovnání: Sklon-ceramický panel lze zakoupit za 15-18 tisíc. Jak vidíte, není důvod zlomit kopí.

Rozdíl v ceně indukčních panelů a elektrických kamen s litinovými hořáky, samozřejmě trochu víc. Je však třeba vzít v úvahu, že „přeplacení“ ve fázi nákupu kamen velmi brzy kompenzujete tento rozdíl v důsledku ekonomičtější spotřeby energie.

Potřebujete jídla s feromagnetickými vlastnostmi

Hostitelka, která se stala majitelem indukční varné hodnoty, bude muset přezkoumat jeho „park“ kuchyňských nádobí. Ne každá pánev nebo pánev. Skutečnost je taková, že při použití tohoto panelu se zahřívání provádí přímo ve spodní části nádobí v důsledku výskytu indukčních proudů v něm. Je jasné, že tato jídla by měla být zvláštní.

výhody, indukčního, sporáku, před, mínus

Kuchař nemusí vůbec znát jemnosti fyziky. Jednoduše je třeba si uvědomit, že lze použít pouze jídla, jehož spodní část je vyrobena z materiálu s feromagnetickými vlastnostmi. Takové produkty jsou dnes vyráběny téměř všemi výrobci kuchyňských náčiní a jsou označeny zvláštním znamením.

See also  Adaptér na indukční sporák

Označení jídel pro indukční varnou desku.

Ale co staré pokrmy? Opravdu musíte opustit svou oblíbenou pánev nebo pánev? Vůbec ne. Ocelové a litinové nádobí vám bude stále sloužit. Ale z hliníku, mědi, mosazi, skla, keramických pokrmů, jakož i z jídel vyrobených z tenké zbarvené oceli nebo vrstvených materiálů, bohužel, budete muset odmítnout. Kromě toho by dno plavidla mělo být dokonale rovnoměrně: kapky o více než 1 mm jsou nepřijatelné.

Zkontrolujte, zda vaše stará jídla pro indukční panel nemá speciální značení, je to docela snadné: stačí na dno použít běžný magnet. Holds. to znamená, že vše je v pořádku, nádobí „zůstane v řadách“.

Ve skutečnosti nemusíte tento jednoduchý postup provádět s magnetem. Většina modelů indukčních destiček má funkci rozpoznávání jídel a oni sami „řeknou“, zda je toto nebo ta jídla vhodná pro ně nebo ne. Pokud pánev nebo pánev nemá feromagnetické dno, panel jednoduše nezačne fungovat. Jak víte, zkazit indukční panel a dát na něj něco špatného, ​​je to nemožné: zařízení v tomto případě se jednoduše nezapne.

Omezení instalace

Instalace indukční hodnoty, která má některé funkce, a fanoušci instalace domácích spotřebičů v souladu s jejich vlastními představami o fyzice a životě se doporučuje, aby se stále podívali na pokyny.

Instalace panelu na jiných domácích zařízeních není povolena (výjimkou je pouze trouba uvolněná stejným výrobcem a má ventilátor vybudovaného chlazení). Je velmi důležité sledovat hodnoty všech mezer uvedených v provozních pokynech.

V blízkosti indukčního panelu, včetně zásuvky, která se nachází pod ním, se důrazně doporučuje ukládat aerosoly a další hořlavé materiály, jakož i objekty fólie a kovů.

Kovové předměty nelze umístit na povrch

Indukční deska reaguje na objekty z feromagnetických materiálů, takže položení kovových předmětů na jeho povrchu nestojí za to. Mnoho moderních modelů ví, jak vyhodnotit oblast kontaktu s pokrmy, a pokud během vaření vložíte malou položku na varnou desku, například nůž nebo lžíce, nic se nestane. kamna jednoduše reaguje na vzhled Takový „maličkost“. Ale abyste uložili prázdné květináče nebo pánve na varné desce, které nebyly nalezeny ve skříni, budete muset odstavit.

Omezená doba nepřetržité práce

Indukční panel je navržen pro nepřetržitý provoz pouze po dobu 3 hodin. Po této době se automaticky vypne, a pokud to budete potřebovat, budete to muset znovu zapnout. Toto omezení způsobí určité nepříjemnosti pro milovníky křižovatky, které, jak víte, je nutné vařit po dobu 6-8 hodin.

Vliv indukčních desek na lidské tělo

Další překážkou získávání indukčního panelu pro mnoho potenciálních kupců je strach z elektromagnetického záření. Současně tato kategorie zvláště opatrných občanů z nějakého důvodu zapomíná na mikrovlnné pece, televizory, počítače a další elektrické spotřebiče, na úrovni elektromagnetického záření, které není o nic méně a někdy více než indukční desky.

Když mluvíme o nebezpečích indukčních desek, nesnaží se opustit mobilní telefony, které mohou způsobit mnohem větší újmu na zdraví, protože na vteřinu se na sekundu nedělí jejich pomůcky.

See also  Jak odstranit koberec z elektrického sporáku

Jak dlouho se každá deska ochladí po vypnutí energie a kde se tyto rozdíly používají

Příprava řady jídel je spojena s nutností odolat jim při relativně vysoké teplotě, poskytnutí jim jazyk, nebo jak ženy v domácnosti stále říkají, je nutné tyto produkty uhasit.

Tradiční ruský sporák s vytápěním dřeva má ideální podmínky pro takové kulinářské zpracování. Všechny ostatní zdroje tepla ji ztratí.

To platí zejména pro náš případ. Pokud masivní pánev na tradiční varná deska s odporovým topným panelem po vypnutí napájecího napětí stále zachovává teplo po nějakou dobu, pak indukční kamna velmi rychle ochladí.

Bude to muset být uhasino pouze pomocí funkce modulace latitudinálního pulsu, pokud není vytvořeno jednotné vytápění, ale pulzní zahrnutí a odpojení režimu zařízení režim

Tomu již nelze nazvat plnohodnotnou údržbou jednotné teploty, protože individuální ohnisko vlhkosti v nadcházejícím jídle se okamžitě vaří a pak se ochladí.

Funkce bezpečného vypnutí, zavedená výrobci, může situaci zhoršit pomalým vařením. V takovém režimu po nějaké době jednoduše automaticky odstraní jídlo a nebude věnovat pozornost neprozkoumanému kulinářskému zpracování.

Částečně je hostitelka indukčních panelů vyřešena použitím kovových jídel s tlustým dnem a stěnami, což vám alespoň nějakým způsobem umožňuje vyhladit teplotní pulzace.

Tuto nevýhodu však lze považovat za výhodu. Koneckonců, rychlé chlazení jídel s vařenými potravinami je považováno za pozitivní okamžik kvůli skutečnosti, že o takové desce, bezprostředně po odstranění pánve nebo pánve, není možné spálit.

Vyhodnocujeme spotřebu energie

Spotřeba energie. Jedna z klíčových charakteristik indukční HOB se měří v KW/H a určuje důležité provozní parametry zařízení:

  • Spotřeba elektrické energie;
  • intenzita a rychlost zahřívání;
  • počet palivového dříví;
  • Rychlost dosažení nastaveného teplotního režimu.

Rovněž stojí za zvážení, že časté využívání energetických režimů zvyšuje náklady na provoz zařízení.

Chcete.li přesně zjistit, kolik elektřiny spotřebovává indukční varná deska vašeho modelu, měli byste se podívat do dokumentace Passport Documentation. Pokyny označují celkovou spotřebu energie a spotřebu pro každý hořák různých velikostí. Obecné ukazatele se liší od 3 do 10 kW. Pokud porovnáte indukční panely s konvenčními elektrickými deskami, pak parametry spotřeby elektřiny desítek budou nejméně 4krát vyšší. Dokonce i některé plynové desky se silou hořáků 4 kW jsou méně ekonomické. Můžete bezpečně pojmenovat elektromagnetickou metodu vytápění nejvíce energeticky nejúčinnějších.

Samozřejmě hodně záleží na konkrétním modelu a jeho charakteristikách. Pokud jde o energetickou účinnost, indukční panely jsou rozděleny do standardních tříd, nejúspornější. a a a.

Výhody a nevýhody elektrických desek

První a nejzřetelnější výhodou je, že můžete použít jakákoli jídla s elektrickými deskami: keramika, sklo, mosaz což znamená, že při nákupu takového panelu nebudete muset měnit sadu kuchyňských náčiní. Další výhodou je nízká cena. Indukční panel ze dobře známé značky může stát docela hodně peněz, zatímco nalezení dobrého elektrického povrchu bude snadné a bez velkých výdajů.

Bez určitých nevýhod by však nebyly tak levné. Za prvé, nádobí na elektrickém sporáku se zahřívá mnohem déle než při indukci a také pomalu ochladí. Zhruba řečeno, nejprve budete muset počkat, až se pánev stane vhodnou pro smažení, a poté výrobky pečlivě monitorujte. A pokud snížíte sílu, není to skutečnost, že hořák bude mít čas vychladnout, než všechno hoří. Indukční a plynové desky v tomto ohledu jsou mnohem pohodlnější, protože téměř okamžitě mění stupeň vytápění.

Zadruhé, protože spodní část kontejneru přímo kontaktuje spodní část kontejneru, bude topení objemových objemů a kotle s velkými stěnami nerovnoměrné, což zpomalí proces výroby nádobí.

See also  Čip na indukčním sporáku než uzavření

Opět platí, že kvůli skutečnosti, že elektrické povrchy fungují starým způsobem, s topným prvkem je snadné o nich spálit. Pokud máte doma malé děti nebo zlobivá zvířata, je lepší si koupit indukční panel, který bude zahříván pouze z tepla nádobí, a pak to není do té míry, že někdo je spálen.

Požadavky na jídla

U nekovodativních typů desek je hlavním požadavkem na jídla přítomnost plochého dna. Pokud má kuchyňská nádoba dno reliéfu, pak přenos tepla z hořáku na nádobí projde vzduchem (v těch částech, které nepřicházejí do styku s povrchem).

Pokud jde o materiál výroby jídel, zde neexistují žádná omezení, t. E. Lze připravit v jakémkoli druhu nádobí: měď, hliník, oheň.rezistentní sklo.

Indukční dlaždice mají své vlastní omezení. interagují pouze s pokrmy, kde je feromagnetická slitina. Zkontrolujte, zda lze použít na dno magnetové kapacity. Hůlky. pak je vhodný. Proto automaticky zmizí hliníkové, měděné a skleněné nádoby.

Jídla pro indukční varné desky jsou označeny zvláštním znamením, které můžete vidět na fotografii výše.

Hrnce s vícevrstvou dnem, kde je venku vhodná magnetická nerezová ocel, ale nepříjemné zvuky se rozeznají. Pokud na takový povrch položíte kovový předmět s ferroalloys, ale ne nádobí (lžíce, mince), panel začne pískat a nezapne se a nezapne se. Pro spodní konfiguraci jsou povoleny všechny možnosti.

výhody, indukčního, sporáku, před, mínus

Každý typ HOWS má svá vlastní omezení používání pokrmů, indukční varná deska však vytvářejí více požadavků.

Po analýze všech poskytnutých informací můžeme vyvodit následující závěr: Výběr indukční varky, jejíž výhody a nevýhody byly zváženy, každá hospodyňka výrazně urychluje proces vaření a usnadňuje péči o kuchyňské spotřebiče. Nyní se nemusíte starat o čistotu varné desky, čisté vylícené produkty jsou snadné a jednoduché: nespalují. A tyto nedostatky pro většinu jsou problém.

Nyní, když jsme zvážili výhody a nevýhody destiček s indukcí, se obrátíme na jejich sortiment. Dnes na trhu domácích spotřebičů existují indukční panely různých výrobců-výrobky z každého z nich mají určité rysy, ale neví o svých výhodách a nevýhodách, může být obtížné se rozhodnout ve prospěch jakéhokoli panelu. Indukční panely indukce hotpoint-aristonu jsou obzvláště populární. Jsou spolehlivé a vysoce výkonné. Mezi modelový řada panelů Hotpoint-Ariston, Kit 641 F B-IT) vyvinul pomocí inovativních technologií). Za prvé, stojí za zmínku, že hranice palivového dříví v tomto modelu nejsou omezené, na rozdíl od většiny ostatních indukčních varů. Díky systému Flexi Zone FireProof System (když jsou dva hořáky kombinovány do jednoho) nyní je vhodné vařit na velkých jídlech. Střed každého hořáku je označen bílou tečkou. stačí dát pánev nebo pánev tak, aby nádobí tento bod uzavřela sami a inteligentní zařízení nezávisle určí průměr vytápění. Na panelu jsou čtyři hořáky a díky jejich designu to vypadá velmi originální. Rovněž jsou poskytovány funkce, které pomáhají hostitelkám, které automaticky nastaví požadovanou teplotu v závislosti na režimu. Například pro funkci „rychlého varu“ se spustí maximální úroveň výkonu; A pro „hasicí režim“ se používá pomalá a delikátní příprava. K dispozici je také automatický „režim tání“ a „Údržba tepla“. To je velmi výhodné, když vaříte a děláte nějaké další věci současně-umožňuje vám ušetřit čas a nestávat dlouho na sporáku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS