Vyčistěte práškový prostor v pračce

Jak a jak čistit práškový podnos v pračce?

V podnosu na prášek se často vytvářejí plak a plísně. Jak a co lze vyčistit pro práškový podnos v pračce?

Pokud čas od času nevyčistíte prášek, je tu nepříjemný zápach. A plak se stává tak hustým, že je obtížné čistit.

Je třeba poznamenat, že po mytí na čistém podnosu po mytí téměř žádné zbytky prášku. Pokud je však zásobník již pokrytý plakem, pak se prací prášek během praní špatně omyl a zhoustne vrstva roviny zhoustne.

S dlouhou absencí čištění může plak blokovat otvor, skrz kterou voda vstupuje do podnosu a umyl prášek. Výsledkem je, že mytí dochází bez prášku a stává se zbytečným. Proto nečekejte na vzhled černé formy a perzistentního plaku. Je lepší zkontrolovat čistotu zásobníku po každém myčku.

Jak často by měla být vyčištěna pračka?

Doporučuje se vyčistit pračku doma nejméně 1krát za čtvrtletí a s častým praním je lepší to udělat jednou za měsíc. Totéž platí pro majitele načechraných mazlíčků. přítomnost vlny na věcech vede k rychlému ucpávání filtru švestky. Po každém myčku otřete dveřní těsnění a opláchněte práškový dávkovač.

Čištění vnějších prvků. případ venku a dveře. obvykle nepředstavuje. Obtížnější s vnitřními komponenty stroje, přístup k tomu je obtížný.

Rychle odstraňte znečištění z nádoby na prášek.

Vyčistěte nejen vnější povrch nádoby, ale také jeho vnitřní část.

Jak čistit činidla

Doporučuje se pravidelně čistit kyvetu pomocí mýdla na prádlo nebo jídla na mytí nádobí. Pokud není znečištění přístupné, můžete jej namočit v roztoku mýdla po půl hodiny. pak ho vyčistěte měkkou houbou. Po čištění je nutné vyčistit a kompartment, odkud bylo odstraněno, protože v něm se také hromadí zbytky tvrzeného prášku a detergentů.

Pokud se vám nepodaří umýt kyvetu, můžete použít „lidové“ znamená:

 • Citronová kyselina. Rozpusťte balíček kyseliny v horké vodě a vložte unáh do roztoku na jednu až dvě hodiny. Pak se omývá houbou nebo starým zubním kartáčkem, suší a nainstalována na místě;
 • Soda. Soda je rozpuštěna ve vodě ve stejných částech a na půl hodiny je vložena do řešení na kyvetu. hodinu. Potom také vyčistil kartáč, kartáč nebo houbu, omyl, sušil a nainstaloval na stejném místě;
 • Ocet. Sklenice jídelny (9%) octa se nalije do jednoho litru horké vody a udržuje se v roztoku kyvety asi hodinu. Poté čistí, suché a zavedeny;
 • Chemikálie pro domácnost. Speciální lék („semeli“, „toaletní káčátko“, „komety“, „domestos“ a další.) umístěné do zásobníku a po době uvedené v pokynech, vyčištěno houbou nebo štětcem, omytá, sušena a pokračovala v používání pračky.
See also  Nepřepíná program na pračce

Důležité: Při používání chemie by měly být rukavice nasazeny, aby se odstranila vstup látky na kůži.

Jak vyčistit kompartment pro prášek s kyselinou citronovou

Je užitečné vyčistit části pračky kyselinou citronovou kyselinou. Směra a dobře odstraní dobře.

Jak čistit kompartment pro prášek s kyselinou citronovou:

Nyní víte, jak vyčistit práškový kompartment v pračce z měřítka a plísní sódou, octem a kyselinou citronovou.

© 2022 LLC Eurosian Soaped Company prací prášek s prací práškem na čistotě na bázi čistoty na bázi čistoty, bez chemie

Používáme soubory cookie pro nejlepší prezentaci našeho webu. Pokud budete i nadále používat web, předpokládáme, že vám to vyhovuje. Ok Politika soukromí

Proč byste měli umýt zásobník v pračce a jak často

Trvání provozu a funkčnost takového komplexního a drahého zařízení, jako je pračka, závisí na jeho správném provozu. Toto zařízení bude fungovat po dlouhou dobu pouze s péčí o vysokou kvalitu, která zahrnuje čištění oddělení prášku. Podnos. jedno z nejvíce znečištěných míst v psací stroji. Proto je k jeho čištění připojena taková velká význam.

Prodejné výrobky, které se používají v každodenním životě, se liší v široké škále. Někteří z nich mají na stěnách zásobníku se usazující povrchově aktivní sloučeniny a vytvářejí lepkavý film. Voda, částečně mytí zbytků těchto drog, je převede do bubnu s prádlem. Proto je tento nepříjemný film o umyvatelných věcech někdy pozorován.

Je třeba vzít v úvahu, že jednotlivé věci vyžadují jemné praní. Například na barevných tkaninách nemůžete použít bělidlo. Pokud však bělidlo bylo dříve použity při mytí v bílých věcech a zásobník nebyl správně vyčištěn, může se dostat na prádlo, pro které není zamýšleno.

Pokud celý prášek není vyplaven z nádoby, nemusí to nutně znamenat, že se zařízení rozpadlo. K tomu může dojít v důsledku slabého tlaku tekutin v potrubí sítě pro zásobování vodou. Se slabým tlakem bude na stěnách nádoby hodně prášku.

Kvalita pracího produktu také hodně znamená. Prášky se omývají horší než tekuté detergenty. Kapalina je však nebezpečná v tom, že po nanesení může film opustit film.

V mokrém znečištěném podnosu je vytvořeno příznivé prostředí pro život patogenních hub, například plísně. Pokud to nevyčistíte. vůně a spóry plísně se nakonec přepne na promyté spodní prádlo.

See also  Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Rada!

vyčistěte, práškový, prostor, pračce

Aby se zabránilo takovým nepříjemným jevům, které mohou vyloučit veškeré vaše úsilí při mytí věcí a dokonce je přivést k poškození, je nutné čistě a efektivně vyčistit zásobník.

Vyčistěte práškový prostor v pračce

Eleno, tato otázka okamžitě vyvstala

Eleno, není nutné chrápat, máte pravdu, ale. Takže po každém myčku opláchnu a osušte.

Jaký líný byt (město) nejsou žádné problémy. V domě ve vesnici po každém praní je všechno žluté, sotva umývám. Dejte filtry, zbytečné. Otázkou však není „moudré muže“. Protože vědí, jak přesně a najednou. A v jiném, zda to opravdu pomůže

Četl jsem článek, můj pračka po dobu 9 let, a kromě rezavých snů z vody ani plak ani zbytky prášku, t.K Používám tobolky, nebo jsem se umyl gelem.

Tatyana, to je zajímavé. Děkujeme za sdílení zkušeností. Možná někdo použije váš příklad.

Tatyana, po dobu 10 let jsem použil stroj a nikdy nedošlo k žádnému nájezdu. Nerozumím vůbec, odkud to může pocházet, pokud po každém praní opláchnete a vyschnete

Tatyana, před 9 lety žádné kapsle. Nebyly tam žádné gely.

Tatyana, nedávno jsem koupil Ariel a Tid Capsules. Takže nemytí skvrny. A z kávy, čaje a krve zůstaly skvrny na poli. Předtím po mnoho let Powers Powers Powers Powers

Vyjměte jógu z práškového stroje a rozmazání sanamsolko v rukavicích uvidí výsledek

Vasilisa Ivanova

Louise, ano. A žádné namáčení / Bůh odpusť / pro 6. hodiny ! SANCTS, zvlhčené ubrousek. a Vu-a-la ! Lesk. Jak nové. Také otřete všechny trhliny a vykopávky.

vyčistěte, práškový, prostor, pračce

Lyubashka, co je překvapeno, když mám jednoho známého ze západní Ukrajiny ve slově Hedgehog se podařilo udělat 4 chyby. napsal, Oshosh,,

Jak a co čistit

Výběr metody čištění závisí na stupni znečištění dávkovače.

Rychlé čištění bez namočení

Extrahujte podnos, mokrý a nasměrujte na něj proud mírně horké vody. Důkladně otřete houbou nebo štětcem. Pro větší účinek na čištění můžete na ně použít myčku nebo mýdlo (rozpusťte čipy mýdla na prádlo ve vodě). Pak to znovu opláchněte.

Se silným znečištěním-namočením výdejna po dobu 2-4 hodin a opakujte postup.

Chemikálie pro domácnost

Jeden z čisticích prostředků pomůže vyčistit práškový podnos:

 • Můžete se zbavit mírných vkladů pomocí EON, Dr. Ten, Antinakipin;
 • Pro boj proti nepříjemnému zápachu, rozsahu, bahně a vápnovým plaketem je „Frisch Aktiv“ vhodný;
 • „Sandokkaebi, bork k8p“ se dobře vyrovnává s usazeniny tvrdých.to.do.

Při čištění chemikálií pro domácnost v bubnu by nemělo být žádné spodní prádlo. Použijte podle pokynů.

See also  Pračky pracující při nízkém napětí

Zbytky kontaminantů, pokud existují, lze vyčistit štětcem nebo tenkými rřičkami. Zabalte rag navlhčený ve vodném roztoku sody nebo kyseliny citronové.

Obtížné čistit vklady jsou odstraněny namočením. Zásobník extrahovaný ze stroje je umístěn v horké vodě s přidáním jednoho z produktů, například „Domes“, „Cometes“, „Silelit“, „TualetNet Duckling“, „Sanfore-Antirzhavchina“. Po 1,5–2,5 hodiny ho otřete štětcem a opláchněte ho pod proudem teplé vody.

Lidové prostředky

Naplňte 10 g kyseliny citronové do práškového podnosu a zapněte režim promývání T 70-75 ° C. To pomáhá eliminovat nepříjemné pachy ze stroje a opláchnout je zevnitř, což zabraňuje tvorbě měřítka.

Nebo ve dvou litrech vody, rozpusťte 20 g kyseliny citronové a namočte nádobu na detergenty po dobu 2-4 hodin. Potom dobře opláchněte čistou vodou a důkladně ji otřete.

9% octa přidejte do horké vody, ale ne vroucí vodu (250 g na 1 litr vody). Vážený podnos do tohoto řešení. Po 5-7 hodinách ji vyjměte, vyčistěte, opláchněte a otřete suchým hadříkem.

vyčistěte, práškový, prostor, pračce

Eliminuje usazeniny vápna a zlevněné práškové zbytky. Nalijte sodu do kompartmentů a navlhčete vodou při pokojové teplotě. Počkejte 15-20 minut. Potom otřete stěny všech dávkovacích kompartmentů se zubním kartáčkem. Opláchněte teplou vodou a důkladně ji otřete suchým hadříkem.

V komplexu se tyto látky používají pro obtížné vklady. Otřete zásobník extrahovaný ze stroje houbou zvlhčenou v octě a malé množství lze nalit do oddílů pro detergenty. Potom všechno posypte sodou. Pěny a dosahuje stěn a okrajů oddílů z reakce s kyselinou octovou. Nechte na 20-40 minut.

Poté nalijte octovou tekutinu a začněte čistit škrabkou, volánem pro dětské lahve nebo mycí nádobí, zubní kartáček. Opláchněte vodou a otřete jeho nákony.

Proč je čištění praček

Periodické čištění pračky je nezbytné, aby se to nechalo nejlepším možným způsobem a zachovala svůj původní lesk. V průběhu času vedou nečistoty a ložiska k vzhledu bakterií a mikrobů v jednotce. Jsou převedeny na věci, které jsou vymazány v autě, a poté na osobu, která bude nosit tyto věci.

 • Písek a rez v odtokovém systému a filtru;
 • Měřítko na topení;
 • Zbytky oplachování a prášku v kyvetě;
 • Plíseň a houba v těsnicí manžetě;

Včasné čištění stroje zabraňuje reprodukci patogenů a umožňuje vám výrazně prodloužit jeho životnost. Doporučuje se auto vyčistit alespoň jednou za tři měsíce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS