Výměna gumové těsnění v pračce

Pokrytí rukojeti poklopu v pračce. Instrukční fotografie

Moderní hospodyňka si nebude moci představit život bez jejího hlavního asistenta pro domácnost-pračka, takže některé nepředvídané poruchy budou okamžitě odstraněny s jakýmikoli opravnými akcemi.

Poměrně často existují situace, když není stín štětce v nádrži nebo vytápěcího topného prvku, ale manžeta Luka pračky, která nebude vždy fungovat v krátké době.

To nebude mít vliv na práci samotného praní, ale může být velmi snadné zničit pohodlný život, protože voda bude neustále proudit poblíž poklopu.

Proto mnoho uživatelů stále více začalo klást otázku „jak eliminovat tok manžety?„A je možné to udělat sami, aniž byste se obrátili na servisní středisko.

Manžetu můžete utěsnit, ale to pravděpodobně bude fungovat na krátkou dobu. Tento druh opravárenských prací lze provádět jako měřítko dočasného opatření, dokud nebude váš stroj zahájen do servisního centra, nebo dokud nevyberete peníze na opravu svého asistenta.

Proč se to může stát

Můžete pochopit a zabránit tomuto zhroucení na samém začátku. Při zkoumání návrhu bude jasné, zda má smysl opravit zařízení domu a jak se těmto situacím v budoucnu vyhnout. Důvody, které mohou způsobit takové poruchy, mohou být několik.

 • Praskliny vyplývající z velmi silné vibrace bubnu vaší pračky. Samozřejmě je to možné opravit, ale toto je pouze horní část ledovce. Takže v budoucnu vás takový problém už neobtěžuje, měli byste problém vyřešit se silnými vibracemi, což je mnohokrát obtížnější.
 • Někdy problém spočívá ve stírání manžety, když bylo něco v mechanismu rozbité a manžeta začala ozvěna podrobně. Vysunutí bubnu může vést k takovému zhroucení. Před zahájením opravy byste měli problém odstranit, což způsobilo poškození tohoto typu.
 • Řezy nebo průlomy, které se zpravidla vytvářejí kvůli mincím zapomenutým v kapsách věcí.
 • „Smrtící“ poškození, které nemá smysl opravit.

Ten ze seznamu se může z nějakého důvodu objevit například kvůli počáteční špatné kvalitě manžety nebo trhliny od stáří, která se v každém případě objeví znovu a znovu. Takové poškození nelze žádným způsobem přilepit a prakticky nemá smysl.

Předběžná příprava a inspekce

Pokud jste se stále rozhodli utěsnit manžetu v pračce vlastními rukama (například v okamžiku, kdy nemáte prostředky k nákupu nové části nebo ne vhodné pro výměnu možností a opravdu se musíte umýt). Pak musíte provést řadu opatření, abyste se připravili na opravu.

V budoucnu vám budou moci pomoci vyhnout se různým problémům.

Nejprve byste tedy měli pečlivě prohlédnout manžetu a stanovit procento účelnosti její opravy, jakož i příčinu a stupeň poškození. K tomu budete muset odstranit pružinovou svorku, která drží samotnou manžetu. V samostatných modelech praní struktur bude nutné úplně odstranit přední kryt a v některých případech dokonce odstranit buben.

Pak byste měli provést analýzu potřeby demontáže manžety. Pokud je poškození v přístupové zóně umístěno nahoře, můžete jej utěsnit, aniž byste se odstranili. V samostatných modelech, abyste odstranili manžetu, budete muset buben rozebrat, takže se snažte střízlivě vyhodnotit svou sílu, pokud jde o zpětné sestavení předem. Možná bude pro vás lepší obrátit se na specialistu nebo jen na zkušeného člověka.

See also  Kde usnout Kalgon v pračce Samsung

A konečně přistupujeme k náplasti a lepidlu. Pokud není po ruce žádný tenký pružný pás, můžete použít kondom nebo rukavice pro lékařské použití, který bude muset být složen v několika vrstvách. Lepidlo, se kterým opravíte manžety, musí mít vysoké ukazatele adheze a elasticity.

Většina lidí během opravných prací v tomto druhu zanechala dobré recenze o jednoduchém princem instantní boty.

Demontáž manžety z poklopu automobilu

Existuje celá řada modelů praček, ve kterých výrobce poskytuje možnost samosprávy elastického pásma. V tomto případě není nutné demontovat část těla pračky. V jiných možnostech je nutné odstranit přední část zdi k provedení takové práce.

Výměna manžety Luke z pračky nevyžaduje zvláštní dovednosti. Všechno se dělá docela jednoduše svými vlastními rukama. Při provádění tohoto druhu práce je nutné si pamatovat přesnost. To platí zejména pro montáž nové části.

Před zahájením práce souvisejících s výměnou elastického pásma je nutné ověřit identitu obou kopií.

Po kontrole této skutečnosti můžete začít demontovat gumovou část. Zpočátku by měly být odstraněny svorky, které provádějí fixaci. Je třeba si uvědomit, že vnější část takové manžety je prohloubena do zvláštního otvoru umístěného ve vnější stěně těla pračky. Je tam, že je opravena pomocí svorky. Tato svorka se vyrábí buď z plastu, nebo na kovovém základě ve formě drátu.

Chcete.li odstranit svorku vyrobenou z plastu, zúčastněte se tam, kde jsou sloučeniny. Pak je musíte vytáhnout směrem.

Pokud je nutné provést postup pro odstranění svorky vyrobené na základě drátu, je nutné odšroubovat šroub. Existuje také možnost, ve které musíte dát jaro s něčím, co má plochý tvar.

Poté byste měli najít značku, která je k dispozici na demontované elastické pásmo. Je zaznamenáno s pomocí takové značky, že je zaznamenáno požadované uspořádání dásně ve vztahu k nádrži pračky. Pokud je instalace provedena správně, můžeme hovořit o vyloučení pravděpodobnosti úniku během provozu pračky.

V situaci neschopnosti nezávisle najít takovou značku můžete vytvořit štítek demolované elastické pásma pomocí značky. Pak bude možné správně orientovat polohu nové manžety poklopu.

Nyní je provedeno odstranění svorky a extrakce těsnicí gumy.

Jak nainstalovat manžetu na pračku

Před instalací nového prvku je nutné jej porovnat s demontáží, aby se zajistilo podobnosti velikosti. Poté najdeme místa, kde je manžeta pevná:

 • Nahoře bude trojúhelníková římsa, která se během instalace spojí se značkou značky,
 • Pro nižší pokyny mohou sloužit nejen značky, ale také odpadní díry.

Testování na štítcích. důležitá funkce. Jinak se manžeta posune a postupem času se na ní znovu objeví poškození.

Výměna manžety na pračce Indesit začíná od horního bodu, jeho římsa by měla být kombinována se značkou. Podpora horní části, druhá nastavila těsnění gumy uvnitř. Poté se přesune z horního bodu na jednu ze stran, vnitřek elastického pásma je vložen na nádrž pračky.

See also  Jak mazat svetry v pračce

Aby bylo vhodnější nasadit manžetu, se doporučuje přezkoumat shora a pohlédnout do otevření demontážního krytu. Připojením vnitřní části tmelu zkontrolují kombinaci štítků. Pokud se během instalace posunuli, je nejlepší odstranit instalaci těsnicí manžety a re.make.

Nyní přecházíme na instalaci svorek. Tato fáze práce je nejvíce časná. Pro pohodlí se doporučuje otočit vnější hranu uvnitř, vypnout zámek poklopu a odšroubovat pár šroubů.

Do díry pod zámkem se vrhne šroubovák, svorka se drží. To je nutné, aby v době zpřísnění neskresl a zůstal na svém místě.

Napětí svorky se provádí kolem obvodu vhodným směrem, zatímco poloha šroubováku je neustále sledována. To je obzvláště důležité, pokud pracujete bez partnera. Faktem je, že s jakýmkoli oslabením nebo ostrými pohyby, posuny šroubováku a pružinových skluzavců. Jakmile je pramen zcela nošen a nachází se v prohloubení bodu přistání na tmelu, bude muset být držen a pečlivě odstraněn šroubovák.

Nyní sond celý obvod pramene prsty, abyste se ujistili, že spadl do výklenku všude, a okraj manžety přesně sousedící s nádrží bez džemů. Pokud je detekováno uvolnění pramenů, jsou opraveny.

Pokud byste nemohli pevně dát manžetu na místo určené k tomu, pravděpodobnost úniku se zvyšuje.

Ve stejné pracovní fázi byste se měli po instalaci zakoupené manžety ujistit o těsnosti pračky Indesit:

 • Voda se nalije do nádrže, aby z ní nevytekla,
 • Když únik není detekován, je pružina vložena správně,
 • Jinak je stanovena zóna porušení těsnosti, kapalina se nalije, problém je eliminován, opětovné ověření se provádí.

Před upevněním vnější části těsnicí manžety je nainstalován zámek dveří, upevňovací prvky jsou zkroucené. Přední část těsnění je zakřivená v určité formě odpovídající záhybu okraje otvoru předního panelu pracího zařízení Indesit. Ohýbání přední části, musí být přitahováno na mytí tělo a provádějící podobné akce v kruhu.

Когда резиновая деталь полностю ю спереди, приется осмотро оо kohort.

Poslední fází je instalace externí svorky. Ne vždy to funguje najednou, protože jaro je docela tuhá. Ale existují způsoby:

 • Vezměte svorku z obou konců jara, natáhněte ji, vložte ji do výklenku a nadále držíte ji úplně,
 • Jeden jarní konec lze opravit a přitáhnout na stranu a položit svorku.

Příčiny poškození manžety

Manžeta v pračce může být fyzicky opotřebovaná nebo mechanické poškození.

  Během mytí cizích předmětů se dostane do stroje (klíče, mince, kolíky, kosti z podprsenky atd.D.).

 • Mytí pevných věcí. tenisky, čepice s tvrdými patky, vnější těžký oblečení.
 • Použití levných detergentů, které zahrnují tvrdé chemikálie.
 • Nedbalý postoj k technice s důsledkem deformace tmelu například zanedbávejte pravidla pro načítání programů prádla a praní.

Co dělat, když se otvory objeví v pečeti nebo kvalita držení bubnu byla narušena? Jednoznačná odpověď má nahradit. Je možné vyměnit elastickou do pračky sami? Umět.

Co bude potřeba při výměně

Nejprve si musíte vybrat tu pravou manžetu pro náhradu. Vždy se zaměřte na značku a model vaší vůně a v souladu s tím si vyberte gumu. Není třeba užívat podobný produkt, musíte si vybrat pouze originál pro konkrétní model pro mytí.

výměna, gumové, těsnění, pračce

Nezapomeňte také zakoupit svorky, pokud jsou vaše poškozeny nebo je třeba jej vyměnit. Některé SMS mají kovové svorky na jiných. plast. Posledně jmenované jsou mnohem levnější.

See also  Těsně otočí buben v pračce

Nyní můžete nástroj připravit. Budete potřebovat:

Vyberte čisticí prostředky

Pokud si všimnete, že elastický pás v pračce zčernal, nejprve najděte zdroj infekce s houbou. Zkontrolujte manžetu a pokud je tam nalezena infekce, pokračujte v čištění pomocí předem vybraného nástroje.

Nevíte, jak odstranit plíseň z elastického pásma pračky? Většina hostesek používá následující prostředky:

Pokud se více zajímáte o to, jak vyčistit manžetu pračky z měřítka, použijte osvědčené prostředky s pozitivními recenzemi. Tyto zahrnují:

Když potřebujete demontovat těsnění

Obvykle jíme tu starou a v takových situacích je zapotřebí instalace nové manžety:

V takových případech je zpravidla roztrhána gumová pečeť:

 • Byly vybrány praní prášků nízké kvality.
 • V bubnu jsou často pevné a těžké věci, jako jsou boty nebo bundy.
 • Nepřesné načítání věcí.
 • Příliš vysoký teplotní režim praní.
 • Klávesy, mince a další předměty, které mohou poškodit dásní, spadly do bubnu.

Chcete.li pochopit, že pečeť již není vhodná pro použití, podívejte se blíže na svůj CM. Existuje mnoho „příznaků“, které poskytují porušení integrity gumové manžety:

Pokud jste slyšeli trhlinu, je to velmi nebezpečné! Odpojte stroj, vypusťte vodu a vyměňte elastický pruh, abyste se vyhnuli blízkému.

Další opravou je demontáž elastických pásů. Dále vám řekneme, jak odstranit manžetu a nic nemíchat.

Jak zjistit, že manžeta je přesně?

Když se kurz objeví pečlivě, prozkoumejte poklopovou manžetu, abyste zjistili poškození. Jak ukazuje praxe, jejich detekce není obtížné.

jeden.Přirozené „fyzické“ opotřebení. Při mytí prádla manžety, která je vyrobena z gumy, je neustále vystavena různým typům vlivů: změna nachlazení a horké vody, chemických detergentů, tření kolem elastického pásma a buben pračky. V průběhu času, pod vlivem výše uvedených faktorů, získává guma takové fyzické vlastnosti jako křehkost a volné, které nepochybně porušují těsnost manžety, a v důsledku toho dojde k úniku.

2.Poškození mechanického typu. Při mytí do bubnu mohou auta samozřejmě náhodou různých ostrých předmětů (kolíky, šrouby, hračky malých dětí atd.Str.) to trhá gumovou pečeť. A můžete pečlivě kliknout na dveře a sevřujte manžetu.

3.Plísní nebo plísňové léze. V takové situaci se v pračce objeví nepříjemný zápach. Nejběžnějším způsobem, jak vyřešit takovou situaci, je nahradit gumovou pásmo na pračce.

výměna, gumové, těsnění, pračce

Pračka je jednotka, kterou by měli provádět odborníci. Existují však operace, které lze provádět nezávisle. Náš článek podrobně popisuje, co dělat, když byl roztrhaný elastický pás pračky.

Pokud postupujete po instrukcích a provádíte všechny operace střídavě, můžete manžetu vyměnit v krátké době. Bude to mnohem levnější, protože nebudete muset přeplatit za práci a jít domů.

To samozřejmě nelze udělat, pokud je pračka v záruce, od té doby může být ztracena. V případě vážného zhroucení budete stále muset kontaktovat odborníky.

výměna, gumové, těsnění, pračce
| Denial of responsibility | Contacts |RSS