Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Oprava rozdělení systémů s vlastními rukama: hlavními poruchami a způsoby, jak je eliminovat

Split systémy jsou stále více populárnější. S jejich pomocí si můžete udržet optimální teplotu vzduchu v místnostech různých oblastí a určení. Mají cenově dostupné náklady a soubor užitečných funkcí vám umožňuje používat nejen v létě, ale také v zimě, jako další topné zařízení.

Lámání takového vybavení je vzácné. Ve většině případů je schopen sloužit mnohem více záruční doby. Ale v případě nesprávného použití a údržby je členění nevyhnutelné. V některých případech můžete rozdělit systém s vlastními rukama bez použití specifických nástrojů.

Ale jak detekovat příčinu závady a odstranit členění? Mluvíme o tom v našem článku. Budeme také uvažovat o vzácných metodách a prevenci.

Připojení chladničky přes kondenzátor

Elektrický pohon kompresor instalovaný v chladničkách zajišťuje cirkulaci chladiva a udržuje požadovanou teplotu v mraznicích. Když se výkon snižuje nebo se událost stane startem motoru, zkontrolujte stav obvodů a spusťte kompresor chladničky bez relé, což se ujistí, že agregát zajistí.

Kdy a proč potřebujete takové připojení

Kompresor chladicího zařízení je pístový stroj s pohonem od sběrného elektromotoru střídavého proudu. Pohon a vypouštěcí mechanismus instalovaný na rámu uvnitř kovového uzavřeného pouzdra.

Pouzdro je připojeno k pouzdru chladničky se šrouby přes podpěry s gumovými tlumícími vložkami. Na pouzdře, ve kterém jsou vinutí zobrazeny speciální startovací relé.

Relé funguje ve spojení s termostatem, což zajišťuje udržování dané teploty v komoře chladicích mrazíren.

Připojení přímo platí pro kontrolu stavu vinutí elektrického motoru bez zohlednění stavu relé, termostatu a připojovacího kabelu. Před testováním by mělo být zkontrolováno vinutí, stejně jako absence rozpadu elektrických obvodů na tělese kompresoru.

Kontrola výkonu kompresoru

Můžete zkontrolovat motor pomocí zkušebního zařízení přepnutého do režimu měření odporu.

Ochranné pouzdro je demontováno s relé, 3 vodiče jsou zobrazeny z pouzdra čerpadla, které jsou připojeny k celkovému výstupu, práci a startování.

Přístrojová sonda je střídavě připojena k kontaktům, odpor vinutí závisí na modifikaci elektromotoru a datu vydání. Normální je považován za v rozmezí 15-40 ohmů, s odchylkou parametru o 10 ohmů a nad jednotkou je vadný.

Chcete-li zkontrolovat stav izolační vrstvy, je tester připojen ke svorkám a pouzdrům kompresoru. Doporučuje se použít sondu do oblasti se vzdálenou vrstvou barvy. V dobré jednotce bude okruh otevřený (přístroj zobrazí nekonečný odpor).

Poté spustíme kompresor, připojením drátu přímo k kontaktům v distribučním boxu. Pokud přístroj zobrazuje hodnotu konečného odporu, pak dochází k poruše nebo poškození izolační vrstvy.

Takový výrobek je zakázán vyhnout se léze uživatele elektrickým proudem.

Jak se připojit a spustit

Je dovoleno spustit chladničku kompresor bez startovacího relé, přivádění napětí na začátek a pracovní vinutí.

Kelík mědi se používá k přepnutí, na konci vodičů je instalováno připojovací svorky, které poskytují spolehlivý kontakt. Terminály jsou připojeny ke společnému bodu a výstupu pracovního vinutí.

Pro zlepšení přístupu k kontaktům se nechá dočasně demontovat plastový zásobník pro sběr kondenzátu a taveniny vody umístěnou na horní části kompresoru.

Připojení chladicího kompresoru se provádí dočasným připojením podložky (například šroubovák s izolovanou rukojetí). Pro zlepšení bezpečnosti řetězce, speciální tlačítko aktivující vinutí je nastaveno stisknutím. Pokud se spuštění selže, ložiska elektromotorových rotorů nebo prvky návrhu krystalického mechanismu jsou zaseknuty. Při rušení části je motor charakteristický buzz.

Po spuštění motoru, majitel zařízení opustí práci chladničky, periodicky odhaduje stav mrazničky a kontrola teploty výměníku tepla umístěným na zadní stěně pouzdra. Pokud se na povrchu komory objeví ledová vrstva a chladič je zahříván, měly by být zkontrolovány startovací relé a termostat. V nepřítomnosti výměníku tepla a vytápění ledu je nutné zkontrolovat přítomnost chladiva na dálnicích.

Doporučuje se navíc kontrolovat stav skupiny pístu. Pro testování je nutné připojit tlakoměr pro vstřikovací linii; Pro přepínání se používá speciální spojka. Po zapnutí výše popsaného motoru musí šipka přístroje dosáhnout 6 atmosférů a výše, snížené tlakové signály opotřebení pístu nebo zrcadla válců, o poklesu hladiny freonu v chladicí jednotce.

See also  Proč systém rozdělení proudí do domu

Systém

Obvod přímého připojení zařízení zahrnuje společný bod a výkon pracovního vinutí, který má odolnost v rozsahu 30-40 ohmů. Když je napětí odesláno pouze na počátečním vinutí, motor nebude fungovat.

Na elektrických motorech nebo na relé je aplikován elektrický obvod, který pomůže uživateli pochopit složitosti spojení. Doporučuje se připojit napájecí kabely nástrojem určeným pro provádění elektrických instalací.

Před spínáním spínací zástrčka je odstraněna z výstupu pro domácnost.

Jaký je startovní kondenzátor?

Spuštění a pracovních kondenzátorů slouží k zahájení a práci v mobilech s elenets pracujícími v jednokázaném síti 220 V.

Proto se také nazývají fázové řazení.

Místo instalace. mezi elektrickým vedením a napájením elektromotoru.

Podmíněné označení kondenzátoru ve schématech

Grafické označení v diagramu je zobrazeno na obrázku, písmene a sériovém čísle podle schématu.

Schéma připojení kondenzátoru Subwoofer: Zvažte podrobně

Konferenční schéma pro subwoofer s magnetickým, zesilovačem a dalšími spotřebiteli

Jak připojit kondenzátor na subwoofer a proč je to nutné, pouze ti, kteří již narazili na práci na zlepšení audio automobilu, protože když nezávisle nainstalují audio systém, trpí studovat mnoho různých materiálů.

Mezi materiály existují ty, které doporučují spolu s zesilovačem, musí vytvořit pohon nebo kondenzátor vlastními rukama. Existuje opravdu kondenzátor, nebo je to další fikce, a pokud potřebujete, tak proč, teď pochopíme.

To je to, co moderní jízda pro subwoofer vypadá

V současné době jsou stále více pohony pro subwoofer, v jejichž zařízení, z nichž se používají kondenzátory, fotografie výše (z latinské kondenzivní. akumulovat):

 • Dříve byly podobné filtry pro subwoofery zjištěny pouze v nejvyšší úrovni stavěných systémů, ale dnes jsou stále více nalezeny mezi možností rozpočtových instalací
 • Nyní budeme chápat v detailu, pro které je zapotřebí kondenzátor (dále jen Conder) v audio systému vozu
 • Dnes, moderní aktivní subwoofer při přehrávání hudby na krátkodobé zvukové vrcholy spotřebovává významný (zvýšený) proud
 • Požadovaný aktuální proud dnes však není schopen zajistit i ty nejsilnější baterie
 • Bez použití kondolů, hmatatelné selhání se objevují během provozu subwooferu, což významně snižuje svou kvalitu zvuku k řešení problémů s akumulacím dodatečného napětí a aplikovacích pohonů
 • Hlavním účelem této části ve schématu je akumulace náboje, která je v případě potřeby dána sítě k zesilovači pro subwoofer
 • Ihned po nabíjení, poplatky za kondenzátor znovu (viz.Jak účtovat kondenzátor pro subwoofer sami) poskytnout nový vrchol basového subwooferu
 • SABVOFUPLE A CONDENSER Schéma instalace je zobrazen v prvním výkresu
 • Existuje celý proces pro Split Druhý, který vám umožňuje neustále poskytovat vysoce kvalitní zvuk
 • Současně i v levných instalacích pomocí subwooferu se kvalita zvuku zlepšuje radikálně
 • Okamžitě zmizí tak nepříjemné pro každého nepřístupného bublování, ke kterému dochází během poruch (nedostatek) napětí
 • Takže pokud je tento kondenzátor zapotřebí?
 • Koneckonců, je známo, že cena za něj bohatství, ne malá, takže ne každý motorista, ani mezi milovníky kvalitního zvuku, si může dovolit luxus
 • Ale na druhé straně, téměř každý meloman získá dříve nebo později s mocnými hudebními nástroji a přináší její zvuk do dokonalosti
 • Zvuková síla je dobrá, nicméně, tím silnějším systémem, tím více vyžaduje energii

Pozor: Žádná baterie není schopna poskytnout takovou mocnou energii, v důsledku toho existuje čerpání napětí, což je vyjádřeno v tom, že světlomety začínají “blikat”, síla zesilovače pádu, sílu Zesilovač padá, z tohoto basu vyzařujícího z subwooferu, předtím naprosto jasné, stává se “rozmazaným”. Ve zvláště závažných případech vede takový prudký pokles napětí na zesilovači k klipu, ohrožuje poškození reproduktorů.

 • A na tento den na internetu, na fórech, blogy a stránky jsou horké diskuse, ve vztahu k potřebě nebo zbytečnosti této jednotky
 • Spory o nich, na velkou lítost všech milovníků dobrého auta audio, nevedou k pravdě (“ve sporu umírá,” řekl jako starověký řecký filozof)
 • Jsou k ničemu, prostě proto, že často soupeři nemají ani počáteční, “škola” prezentace, pokud jde o fyziku vyskytujících se procesů

Poznámka: Největší hloupost, která lze snadno nalézt na těchto fórech, je prohlášení, že. je nutné si vybrat kondenzátor na základě výpočtu výpočtu počtu Faradu do kilowattu, tato doporučení nejsou pravdivá v kořenovém adresáři není naprosto jasné, odkud pocházejí.

 • Chcete-li zjevit závoj alespoň do jisté míry, nyní se vrátíme na lekce fyziky
 • A jako aktualizace (občerstvení) v naší paměti užitečných znalostí, všechny mýty budou rozptýlit, jako ranní mlha

Před studiem otázky, jak připojit kondenzátor pro subwoofer, musíte pochopit, proč, takže pojďme přijít na to:

 • Kondenzátor je stejný spotřebitel energie, není schopen vytvářet elektřinu nezávisle, ale je schopen ji nahromadit, a pak utratit na vlastní únik, nikoli na úniku baterie
 • Problém kondenzátoru je akumulace energie, a pak se vrátit ke spotřebiteli
 • Pohon má nízkou vnitřní odpor, z tohoto důvodu se “rozbije” s akumulovanou energií rychle (mimochodem, on akumuluje energii tak rychle)
See also  Jak změnit drenážní trubku na rozdělený systém

Poznámka: Kondenzátor se odlišuje od baterie skutečností, že vrchol návratnosti energie v kondenzátoru účtuje pouze do prvního okamžiku, pak dochází k prudkému poklesu a míra jeho návratu spadá a poplatek. V baterii se vrátí bez skoků a kapek po dlouhou dobu.

Iontiři. módní náhražky pohonů, skutečnost, že většina melanců v kufru bude v kufru, liší se od kondenzátorů v následujících parametrech:

 • Velká ztráta energie
 • Obrovský odpor
 • Dát poplatek mnohem pomalejší pohony
 • Jsou mnohokrát levnější než pohony stejné kapacity
 • Optimální doba práce ionistoru je: 1 sekunda / 83 kul.

Instrukce doporučuje kontrolovat ionistor, aby pochopil, zda to funguje, a jak to funguje:

 • Lpí ionistor do akustického systému s potravinami
 • Vytvořte motor a pozorujte, zda je zvýšeno napětí na svorkách, znamená to, že máte stále vše v pořádku
 • Zvyšte objem a upozorněte, jak napětí sedí od 13 do 10 voltů

Poznámka: To znamená, že na první straně výkonu síle SABA, kapky nabíjení a ionistor se změní na přebytečnou složku v napájecím systému, protože se to stane aktivní a užitečné, když je nabíjení nad napětím uvnitř sítě.

Kontrola zařízení v závislosti na vadě

Zvažte možné akce systému mechanik nebo uživatelem Split, s ohledem na všechny tyto chyby, které byly uvedeny výše.

Ale než budete muset vzít na vědomí následující body:

 • Podobné zařízení jsou obsluhovány odborníky. O samočistených splits systémech, které jsme zde řekli.
 • Systém je doplněn chemicky škodlivými látkami.
 • Zařízení běží ze sítě s vysokým potenciálem.
 • Znalost elektrikářů, elektroniky, mechaniky.
 • Hrozí nebezpečí poškození zdraví.

Klidný, spolehlivý a kvalifikovaný způsob, jak zkontrolovat systém. to je samozřejmě odvolání na profesionální řemeslníky.

Nicméně nevylučuje možnost využívání osobních dovedností a dovedností na vlastní nebezpečí a riziko. Pro druhou možnost zvažte způsoby, jak zkontrolovat zařízení pro poruchu.

Problém. vysoká úroveň mechanického hluku

Pokud tedy stroj publikuje zvýšený hluk, ne charakteristický pro normální provoz, s vysokou důvěrou, můžete uvést zničení vnitřních komponent.

Ty mohou být nosné uzly, díly skupiny ventilů a další. V takových případech je jedinou možnou možností nahradit jednotku.

Pokuste se opravit jednotku, která obdržela vnitřní poškození. Pro přístup k internímu obsahu jsem musel řezat tělo s řezným kruhem. Mezitím, po opravě, bude to muset hermeticky vařit

Zvýšený hluk může být označen a v důsledku nadměrné hmotnosti chladiva, naplněné v systému. V tomto případě je však povaha hluku jasně odlišný od mechanického a po krátkém provozu, kompresor je obvykle odpojen systém automatizace pomocí parametru vysokého tlaku.

Zkontrolujte tyto dvě možnosti doprovázeny následujícími akcemi:

 • Připojte stanici Manometru na stranu výboje.
 • Zavřít systémový jeřáb na lince obrysu.
 • Řídicí tlak svědectví.

S vadnými ventily se obvykle zvyšuje hladina hluku, ale tlak se ve skutečnosti nemění ani mění. Pokud jsou ložiska vadná, zvýšení hluku bude doprovázeno růstem tlaku.

Použití stanice tlakoměru pro kontrolu množství chladiva v obvodu, čerpatelný kompresor. Často kvůli nedostatku nebo přebytečné pracovní látce je práce jednotky rozbitá

Nadměrné množství chladiva v obvodu bude také vykazovat zvýšení tlaku se zvyšujícím se hlukem a následným odpojením kompresoru automatizačním systémem (tlakový spínač). Více o zařízení tohoto uzlu, jeho principu provozu, připojení a úpravy, napsali jsme v další publikaci.

Problém # 2. Přetečení nebo freon chybí

“Porucha” tohoto druhu se opět určí pomocí stanice tlakoměru. Musíte vypnout Split System ze sítě, vyčkejte bit, pak připojte měřidlo tlaku a spusťte klimatizaci. Dodržujte testy na zařízeních.

Pracovní tlak pro systém rozdělení domácnosti specifické konfigurace může být vždy stanoven technickou značkou (deskou) upevněnou na skříni externího modulu. Na talíři jsou uvedeny hraniční parametry tlaku injekčního a sacího úseku.

Deska s hraničními parametry, kde jsou označeny hraniční hodnoty injekčního a sacího tlaku. V případě diagnostikování chyb se doporučuje přístup k tomuto tabletu

Pokud jsou překročeny hranice tabulky, znamená to jasný přetečení systému chladiva. Tabulka však poskytuje pouze horní hodnoty tlaku.

Takže nedostatek chladiva je již poněkud odlišný. Průměrný vnitrostátní sání tlaku pro domácí rozdělovací systémy přibližně 4-6 bar (ATI) v závislosti na konfiguraci.

Když index tlaku sací části obrysu na stanici tlakoměru je podstatně nižší než specifikovaný rozsah 4-6 bar, tento faktor označuje nedostatek tankování.

Takový stav také ovlivňuje výkon kompresoru, když je abnormální hluk a periodické spouštění ochranných systémů.

Problém č. 3. Žádný spuštění chladicího kompresoru

SPOLEČNÉ SYSTÉMY DAD DEADY spojené s kompresorem. úplná absence spuštění chladicího kompresoru. Současně je systém úspěšně zařazen do režimu chlazení, všechna automatická zařízení pracují normálně. Další otázkou je kondenzátor ventilátor.

See also  Proč Split System nevyfoukne zima

Systém rozdělení ventilátoru se zastaví okamžitě, když je klimatizace zapnuta. jedná se o jasný znak poruchy počátečního kondenzátoru, kterými je kompresorová jednotka napájena proudem

S tímto stavem, Split systém kondenzátorového ventilátoru ukazuje několik neobvyklých operací. V době spuštění klimatizace ventilátoru se ventilátor začne otáčet, ale téměř okamžitě se otáčení zastaví.

Vnitřní jednotka klimatizace nadále funguje, když externí blok nefunguje kompresor.

Tato vada se obvykle projevuje v systémech, které byly úspěšně stráveny několik let (více než 5). A důvodem tohoto chování systému je startovací kondenzátor obsažený v elektrickém napájecím obvodu elektrického napájení kompresoru.

Diagnostikovat kondenzátor Porucha jednoduše. Jak to udělat. těsně pod.

Problém # 4. Multivate jeřáb Stator vinutí

Jak definovat takovou poruchu. otázka je daleko. Například, když se uskuteční uzávěr 2-3 zatáčky na krátkém plotru, určete defekt prakticky není možné bez použití specifického nástroje.

A účel kondenzátorů

Tento prvek elektrického obvodu se skládá ze dvou desek (desek). Destičky jsou umístěny ve vztahu k sobě, takže mezera zůstane mezi nimi. Když je kondenzátor zapnutý v elektrickém proudovém okruhu na deskách, akumulované náboje. Vzhledem k fyzické mezery mezi deskami má zařízení malou vodivost.

Pozornost! Tato mezera je vzduch nebo naplněn dielektrikou. Jako dielektrika platí: papír, elektrolyt, oxidové fólie.

Hlavním rysem takového obou pólu je schopnost akumulovat energii elektrického pole a okamžitě ji dát zatížení (náboj a vypouštění).

První prototyp kapacity byl Leiden Bank, vytvořený v roce 1745 ve městě Leidenne německého pozadí. Jar zevnitř a ven z vnějšku byl lemován měděnou fólií. Takže myšlenka vytvořit pokovený.

Grafické označení dvoupólu v diagramech a kresbách. dvě svisle uspořádané vlastnosti (podle pokovených) s mezerou mezi nimi.

Funkce

V obvodech stálých proudů, prvek akumuluje náboj na talíře po určitou dobu a nenechte si ujít elektrony prostřednictvím dielektriky. To znamená, že v počátečním okamžiku předává konstantní proud položkou až do konce náboje. Totéž se děje při výboji.

Důležité! Proud, který se pravidelně mění, prvek prochází sám. To je možné, protože dva pólové cyklicky dobíjení při změně polarity elektřiny.

Online kalkulace kapacitního kondenzátoru

Zadejte data pro výpočet kondenzátorů. výkon motoru a jeho účinnost

Existuje speciální vzorec, pro který můžete přesně vypočítat požadovanou kapacitu přesně, ale je možné provést online kalkulačku nebo doporučení, která jsou odvozena na základě mnoha experimentů:

Pracovní kondenzátor se odebírá rychlostí 0,8 μF na 1 kW výkonu motoru; Začátek vybrané 2-3krát více.

Kondenzátory musí být nepolární, to znamená, že není elektrolytický. Pracovní napětí těchto kondenzátorů musí být nejméně 1,5krát vyšší než síťové napětí, tj. Pro síť 220 v pořizování kapacity s provozním napětím 350 V a výše. A za účelem začít jednodušší, v řetězci na spuštění hledat speciální kondenzátor. Mají slova začínají nebo začínají v označení.

Spuštění kondenzátorů pro motory

Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Tyto kondenzátory mohou být vybrány metodou z menších až po více. Takže vyzvednutí průměrné kapacity, můžete postupně přidat a následovat režim motoru, aby nepřehřilo a měl dostatek energie na hřídeli. Počáteční kondenzátor je také vybrán přidáním, dokud se neprodleně nespustí hladce.

S normálním provozem třífázových asynchronních elektromotorů s kondenzátorem začíná v jednokázové síti, se předpokládá, že se mění (snížení) kapacitou kondenzátoru se zvyšováním otáčení hřídele. V době výchozích asynchronních motorů (zejména s zatížením hřídele) je nutná zvýšená kapacita fázového řazení kondenzátoru.

Schéma připojení spouštěcího a pracovního kondenzátoru

Pracovní kondenzátor je neustále začleněn do navíjecího řetězce proudí proud rovný v provozu vinutí. Počáteční kondenzátor se připojuje v době spuštění kompresoru. ne více než 3 sekundy (pouze pracovní kondenzátor se používá v moderních klimatizačních zařízeních, začátek se nepoužívá)

Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Recenze Modely

Existuje několik populárních modelů, které lze nalézt na prodej.

Stojí za zmínku, že tyto modely se neliší podle kapacity, ale podle typu konstrukce:

��️DIY: Recap Výměna nafouklých kondenzátorů základní desky PC. Motherboard capacitor replace.

 • Metalizované polypropylenové varianty výkonu značky STV-60.
 • Filmové značky NTS jsou poněkud levnější. Se stejnou kapacitou,
 • E92. Produkty domácích výrobců. Pro stejnou kapacitu.

Existují i ​​jiné modely, často se liší v typu dielektrického použitého a typu izolačního materiálu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS