Vysavač jezdí v kruhu, co dělat

Běžné poruchy Xiaomi Roborock Robot Roboles

Any, ani ty nejpokročilejší technické produkty a zařízení, nelze pojistit z nepříjemných selhání ve své práci, poruch nebo poruch. A čím složitější je jejich design, tím možná a rozmanitější možnosti pro poruchy. Roboti-Percleshots zde nejsou výjimkou. Tento článek obsahuje hlavní zhroucení, ke kterému se může vyskytnout ve vakuových čisticích, Roborock E4, S5, S5 Max, S6, S6 MAXV.

Modely čínské značky Xiaomi Roborock jsou na světovém trhu známé jako některé z nejspolehlivějších robotických vysavačů. Mají však také problematické body při čištění prostorů. Většina poruch je schopna diagnostikovat samostatně. zobrazuje je na displeji, v mobilní aplikaci nebo hlasy MI prostřednictvím reproduktoru prostřednictvím reproduktoru.

Ale co dělat, když například Roborock nejde a nereaguje na příkazy z aplikace? Přečtěte si o důvodech pro vzhled poruch a způsobů, jak je vyloučit níže.

Rozměry robota

Jedním z klíčových parametrů permutace robotů jsou jeho celkové rozměry. Je zřejmé, že přímo souvisejí s rozměry nábytku (nebo spíše. s výškou výklenků pod ním). U moderních robotů je však standardní výška 8,5-10 centimetrů, v případě potřeby si můžete vybrat více „squat“ modelů s výškou 8 centimetrů nebo dokonce o něco méně.

vysavač, dělat

Obecným pravidlem je toto: Před výběrem robota vnímání nezabrání bytě a změří výšku nejnižších odlehlých míst, kde by náš robot měl „jít“. Pokud nic takového neexistuje, nemůžete bezpečně věnovat pozornost tomuto parametru.

Kompaktní iboto inteligentní aqua má průměr 30 cm a výšku 7,5 cm

Parametry, jako je průměr vysavače (pokud je kulatý) nebo délka jeho okraje (pokud je čtverco) je mnohem zajímavější. Na jedné straně má kompaktnější zařízení menší šanci na „zmatení“ mezi domácími předměty a bude se moci přiblížit do rohů. Na druhé straně velký pouzdro umožní výkonnější motor, větší nádobu na prach atd. D. Nejběžnější jsou roboti s průměrem 30 až 35 cm.

Pokud jde o čtvercové roboty-Pershots, jejich hlavní výhodou je, že mohou určitě „vstoupit“ do rohu a důkladněji sbírat prach tam. V otevřeném prostoru bude účinnost jejich čištění stejná jako u kulatých modelů. Výhoda čtvercových modelů je tedy docela pochybná: samozřejmě je hezké vidět čistotu v rozích, ale tyto zóny tvoří jen malé procento celkové plochy místnosti, a proto. v prvním místo při výběru konkrétního modelu se uvolní takové ukazatele, jako je obecná kvalita čištění.

Známky nesprávného provozu vysavače

Roboti Xiaomi se snadno používají, takže se dozvíte o neúspěchu v práci okamžitě. Obočí červené žárovky na zařízení a vysavač vytvoří hlasitý zvukový signál. Poté zařízení řekne chybového kódu: Buď se zobrazí na obrazovce, nebo bude zveřejněno pomocí zvukového upozornění. Tento kód musí být zapamatován nebo zaznamenán: pomůže to zjistit, co se přesně pokazilo při provozu zařízení.

Před odstraněním problému věnujte pozornost umístění vysavače. Poměrně běžnou příčinou zvukového signálu je to, že výškové senzory byly uzavřeny nebo mechanismy byly ucpané prachem.

See also  Jak přidat vysavač pro mi lidi

Hodnocení nejlepších

Nebudete se muset učit článek ze srdce, abyste věděli, který vysavač robota je lepší vybrat. Zdůrazněte nejdůležitější rysy zařízení osobně pro sebe a vyberte si na základě nich. A pro nejvíce líní jsme připravili malou vrchol nejlepších robotů a bicích robotů z různých cenových kategorií.

Panda Iplus X500 Pro

Lze nalézt v roce 2022 i pro 4500. Vážných nedostatků, krátkodobé ni-MH baterie a primitivní chování. Zařízení nemá žádné senzory vzdálenosti, takže dotykovými pohyby neustále narazily do všech překážek. Neexistuje žádná základna, musíte se nabíjet jako smartphone ručním manipulací.

Zároveň dobrá absorpční energie, normální kvalita sestavy, dálkové ovládání přes dálkové ovládání a časovač.

vysavač, dělat

BBK BV3521

Další model s zastaralou niklologickou baterií. Jiných nedostatků, průměrné absorpční síly a nepřítomnost virtuální stěny nebo magnetické pásky.

Zbytek je velmi hodnou volbou pro 8000. Existuje však mokré čištění, dost vlhkého hadříku pro malou místnost, poté jej budete muset umýt a znovu nainstalovat. Snadno se vypořádat s udržováním čistoty v domě bez koberců, zvládnutí několika pokojů, chodby a kuchyně na jednom nabití.

Chytrá čistá řada 004 m

Alternativní BBK. Ni-MH baterie s kapacitou pouhých 850 mAh, bez základny. Cena je podobná, gumový nárazník je nainstalován vpředu, chrání nábytek před poškozením a samostatně zakoupený modul pro mokré čištění. Výška je pouze 7.4 centimetry. může stoupat tam, kde se mnoho konkurentů nehodí.

vysavač, dělat

Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum Cleaner Lite

Pro 11000-13000 obdržíte lithium-iontovou baterii s kapacitou 2600 mAh, absorpční výkon 1600 pa, schopnost překonat prahové hodnoty až do 2 centimetrů vysoko, plánovací čištění a senzor typu povrchu. Geekové potěší možnost správy smartphonu prostřednictvím Wi-Fi.

Navzdory nedostatku kartografie staví trasy dobře a přiměřeně se pohybuje po prostorách. Značková řada robotů Xiaomi je namísto dvou štětců na jednom postranním. Vyrobeno za účelem nerozptylování odpadků kolem pohyblivého zařízení.

Ilife a4s

Konkurent zjednodušené verze Xiaomi. Za cenu 11000-12000 nabízí kontrolu od dálkového ovládání namísto samostatné aplikace na smartphone. Na návyky vypadá jako jeho konkurent. pohybuje se přibližně. Trochu podřadný v absorpční síle, ale dochází k čištění mokrého.

Irobot Roomba 606

Pro ty, kteří chtějí kvalitní značku za 15 000. Může se pochlubit turbo.rukou, vynikající absorpční energií, vysazením s kapacitou 600 mililitrů a úsporou systému před zmateními. Skvělá volba, pokud nepotřebujete mokré čištění a virtuální zeď.

Irobot Braava Jet 240

Doporučujeme fanoušky dělníků. Za 16 000 získáte plné vlhké čištění a ne jednoduché utírací hadry. Existuje režim suchého čištění, vytváří „dotykovou“ kartu, virtuální zeď.

Odstraňuje pouze 25 metrů čtverečních na jednom náboji a utírá se za stírání. jedno.čas konzumovatelný, který je třeba neustále zakoupit.

Vysavač Xiaomi Mi Robot

Lidová oblíbená a bouřka významných výrobců. Za cenu 17 000 na Aliexpress a 20 000 v oficiálních ruských obchodech nabízí strukturu karet s lidarem. laserový rozsah, ovládání od smartphonu a ruské hlasové akty, které najdete na fóru 4PDA.

Z nedostatků je pochybná spolehlivost lidaru (na kterou lze zapomenout na získání vysavače se zárukou) a absorpční výkon, nižší než vysavače za cenu 2krát vyšší.

Pro ty, kteří právě získali, doporučujeme článek o tom, jak nakonfigurovat obratle robota Xiaomi Robot.

See also  Xiaomi Enchen Hummingbird Haircut Stroj

Samsung Powerbot VR-10M7010UW

Korejka potěší neobvyklý design, kartografii, energií a důkladné čištění v rozích. Nezávisle určuje koberce a zahrnuje turbojet. Blízko zdi a v rozích vydává ramenní čepel a hrabá odpadky pod turbo motor, a proto tráví spoustu času.

Pro ty, kteří jsou připraveni utratit více než 25 000 za vysokou kvalitu, ale klidné čištění.

Neato botvac d3 připojeno

Robot s vyhledávačem laserového rozsahu a konstrukcí karty. Ovládáno přes internet pomocí aplikace na smartphone. Se liší ve vysoce kvalitním čištění kvůli vysokému výkonu.

Stojí za zmínku o nepřítomnosti bočního štětce a virtuální zdi a. Díky poslednímu bodu výrobce snížil model ve srovnání s jeho druhým. Občas hloupí pod židlími a věří, že nemůžete odejít.

Iclebo O5

Vlajková loď jihokorejské společnosti, která byla představena v roce 2018 a byla prodána v roce 2019. Místo turbo motoru je nainstalován silikon, nikoli vlna vlna. Během provozu zařízení vytváří a pamatuje si mapu domu. Ovládáno z příkazů smartphonu a hlasem.

Navzdory nejvyšší kvalitě čištění chemického čištění, mokrý pro kontrolu. Doporučujeme, abyste byli připraveni rozdělit se s 40 000.

Irobot Roomba 980

Vůdce mnoha hodnocení za pouhých 57 000. Je dobře orientován ve vesmíru pomocí kamery, kvalitativně odstraňuje ovládání prostřednictvím mobilní aplikace, rozvrh a časovač jsou naprogramovány.

Díky dvěma gumovým štětcům místo tradičního centrálního se nezmiňuje vlny a vlasy a majitele doručí, aby pečlivě vyčistil mechanismy z potřeby.

Sací mechanismus nefunguje

Nejvíce banálním důvodem, proč se stroj stal špatně vypracovaným a zanechával mezery, je nadměrné vyplnění vysavače, na který uživatelé často zapomínají, pokud vysavač robota není vybaven systémem plnění kontejneru pro vyplnění kontejneru kontejneru.

V tomto případě je vysavač prázdný, omyl vodou a podroben důkladnému sušení. To je užitečné pro pravidelné provádění s tenkým čisticím filtrem, pokud takové akce nejsou zakázány operačními pokyny.

Znečištění bočních kartáčů, které budou diskutovány níže, snižuje schopnost stroje dobře zametat a absorbovat odpadky v důsledku skutečnosti, že kartáče se mohou stát méně elastickým nebo snižováním rychlosti rotace jednoduše neumožňuje intenzivně zvyšovat prach a intenzivně zvyšovat prach a nasměrovat to na sání.

Turbo.touhou odpadky snižuje propustnost sacího otvoru, což také ovlivňuje kvalitu čištění.

Nejvíce nežádoucím faktorem způsobujícím pokles absorpce je porušení práce hlavního motoru stroje.

Oprava robota pro vysavače pro kutily je nepravděpodobné, že by to pomohlo, pokud pouze vlastníkem zařízení je specialista na servisní servisní středisko pro elektroniku. Při lámání motoru může někdy vysavač vydat charakteristický ostrý hluk.

Vysavač nevysává prach

Pokud robot padá výkon a přestává sbírat prach, je pravděpodobným důvodem přetečení vysavače. Aby zařízení shromažďovalo odpadky, musíte extrahovat sběr odpadu, čistit, opláchnout vodou, suchou a nainstalovat na místo. Podobné akce je třeba provést pomocí filtrů. Je však třeba mít na paměti, že ne všechny filtry mohou být omyté vodou, takže si musíte předem přečíst příručku pro pokyny předem.

Špatné čištění může být spojeno s poruchou motoru. V tomto případě musíte zařízení nosit k opravě.

Projděte kvíz, podívejte se, jak to funguje a otevřený přístup k testovacímu období 14. dne a dalším bonusům

Zda je vyžadována přítomnost jemných filtrů (důležitá pro alergie a majitele domácích zvířat)?

Problém 5. Slyšíte vrzání, když je odstraněn vysavač robota

Nejčastěji, pokud uslyšíte vrzání během práce malého čističe, je to vinné třením, ke kterému dochází mezi kola a jeho osou. Chcete.li to opravit, zkuste následující:

  • Otočte čistič vzhůru nohama kolami, položte jej na rovný povrch.
  • Podívejte se pečlivě: jsou na kole nějaké vlasy nebo vlněné rány. I malé množství odpadu může způsobit vrzání.
  • Namažte osu kola, která dělá vrzání. například olej pro ložiska. Je nutné otočit kolo tak, aby byl olej rovnoměrně distribuován.
  • Totéž udělejte s ostatními koly. Odstraňte přebytečný olej.
See also  Používání éterických olejů ve zvlhčovači vzduchu

Pokud i po mazání robota, robot stále vrzání, s největší pravděpodobností, náprava kola zcela mimo provoz. V tomto případě kontaktujte servisní středisko.

Nefunguje

Od neochoty pracovat na koberci určité barvy k úplnému ignorování tlačítek a klinické smrt zařízení.

Vysavač robotů se nezapne pomocí tlačítek nebo aplikací na smartphonu. Kdo má na vině a jak to opravit? S největší pravděpodobností je problém v plně vypuštěné baterii. Zkuste nainstalovat zařízení na základnu tím, že se ujistěte, že základna je připojena k výstupu, nebo připojte nabíječku v konektoru na pouzdře, poté počkejte alespoň půl hodiny a opakujte své pokusy o oživení.

Vysavač robotů nereaguje na dálkové ovládání a nezačne. Vyměňte baterie uvnitř dálkového ovládání, bez ohledu na to, jak to zní.

Iclebo může pracovat špatně nebo dokonce skočit na koberec. Toto chování naznačuje vadný gumový šrot nebo poškození. Otočte zařízení a opatrně zkontrolujte škrabku. Pokud je poškozený nebo suchý, pomůže výměna.

Vysavač robotů pro čištění chemického čištění náhodně nasával vodu. Nepříjemná situace, ve které potřebujete okamžitě:

  • Zakázat napájení;
  • Vytáhněte nádobu na odpadky a osušte;
  • Zkontrolujte kartáče a kola na přítomnost mokrého a dodržování odpadu, opatrně vyčistěte všechno;
  • Osušte zařízení. Pokud záruka již skončila a vy jste přátelé se šroubovákem, doporučujeme vám otevřít tělo a vysušit poplatek elektronikou, všechny konektory.

Začne se čistit sám o sobě

Pokud váš vysavač začne neočekávaně odstraňovat, může být problém v plánu. Pomocí dálkového ovládání (nebo aplikace) smažte rozvrh a nastavte nový. Odstraňte baterii a stisknutím tlačítka napájení vyčistěte plán a další nastavení.

Většina robotů je vybavena funkcí automatického nabíjení. Když je baterie vypouštěna během čištění, zařízení automaticky najde cestu do doku.

Pokud váš vysavač robotů nemůže najít dokovací stanici a putuje kolem, dokud nebude baterie vypuštěna nebo se nezasekává, může to být jen kvalitní problém, s nímž nemůžete nic dělat. Před obviněním výrobce se však ujistěte, že jste správně umístili dok. Pokud je dokovací stanice umístěna na koberci, vedle schodů nebo pod nábytkem, bude robot obtížnější dok. Docking stanice by měla být umístěna na pevný rovný povrch v otevřeném prostoru v dostatečné vzdálenosti od stěn a nábytku. Zkuste uspořádat nabíječku na jiném místě a zkontrolovat, zda to funguje.

Pokud váš vysavač robotů pracoval normálně a pak náhle zastavil vtip, může to být také problém se senzorem. Zkontrolujte, zda má robot problémy s domácím pohybem. Možná je to překážka překážek. Poté vyčistěte senzory. Pokud to nepomůže, vyměňte je.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS