Vysoušeč vlasů o 12 voltů s vlastními rukama

Diagram připojení vysoušeče vlasů. Vysoce kvalitní opravy výstavby vysoušeče vlasů to sami.

Absolutně jakýkoliv fén může být rozdělen do dvou hlavních prvků. topné těleso a elektromotor. Topný prvek je obvykle spirála nichromu, je ohřívá vzduch. A Elektromotory DC, vytváří teplý směrový proud vzduchu.

Elektromotory v vysoušci vlasů jsou 12, 24 a 36 voltů, ale někdy ve velmi levných čínských modelech jsou 220 voltů elektromotory. Vrtule je připojena k rotoru motoru, který poskytuje odstranění teplého vzduchu ze spirály. Výkon sušičky vlasů se liší od tloušťky spirály a výkonu elektromotoru.

Как придать Объём волосам Пошагово дома | 4 способа Укладки волос! Как научиться укладывать волосы!

Zvažte návrh vysoušeče vlasů podrobněji:

Difuzor trysek, 2. těleso, 3. vzduchový kanál, 4. knoflík, 5. pojistka z kroucení šňůry, 6. Tlačítko režimu studeného vzduchu, 7. Spínač teploty průtoku vzduchu, 8. Spínač průtoku vzduchu, 9. Turbo Mode Tlačítko. maximální průtok vzduchu, 10. smyčka pro zavěšení vysoušeče vlasů.

Tělo vysoušeče vlasů se skládá ze dvou plastových polovin, předního a zadního kroužku a mřížky. Mřížka Semisfhere je demontována mírným otáčkem proti směru hodinových ručiček. Obtížnější vytáhnout zadní kroužek, kde je síťový vodič součástí základny. Toto prsteny mají uši s otvory a zámky. Přední prstenec je odstraněn, i když o něco jednodušší, ale také má dvě svorky na polovinu těla a prohloubení v kruhu (pouze jeden výčnělek a kruh je viditelný níže).

Hlavní prvky vysoušeče vlasů a obvodu na obrázcích níže:

Vysoušeč vlasů Rowenta CV8525 funguje, ale neohřívá vzduch

Nejprve se odstraní přední kovový kroužek, pak zadní mřížka pod ním je skryta dvěma šrouby, odšroubujte je a odstraňte zadní podložku z rukojeti (na západkách). Pod obložením je odšroubujte pět šroubů.

Inspekce odhalila klasický kontaktní poškození v tlačítku vytápění. Kontaktujte trochu přesunutého a zastavil zavírání topného řetězce spirály. Oprava jel do správné instalace polohy kontaktu a vůni horní části plastového stojanu o konvenční pájecí železo

Nestabilní práce. Pravidelně vypnuto vysoušeč vlasů.

Nejprve musíte vytáhnout zástrčky na rukojeti vysoušeče vlasů. Odstraňte zástrčky mohou být odstraněny šicí jehlou nebo ostrým koncem tenkého nože.

Pod zástrčkami jsou šrouby pod speciálním šroubovákem ve tvaru písmene U. Po demontáži rukojeti vidíme. suchý spínač přívodu vzduchu (modrá), vypínač vypínače vysoušeče vlasů (červená). Zde je nutné vidět vše velmi pečlivě v případě zcela pravděpodobného útesu vodičů nebo reflow na přepínačích.

Zpravidla jsou vysoušeče vlasů poměrně často citlivé na různé členění, a musíte si koupit nový. Zařízení není samozřejmě nejdražší, můžete také zakoupit další vysoušeč vlasů, ale zároveň je docela jednoduché, a docela mnoho bude moci obnovit svůj výkon bez velkého úsilí.

Automobilový přenosný ohřívač 12 v 150 w. Fén v autě? Vážně?

Zdá se, proč fén v autě? Co když moje žena naléhavě potřebovala suché vlasy? Příběh je ve skutečnosti jiný.

Před třemi lety, kdy došlo k silnému mrazu na ulici, první sám, a pak zbytek dveří v mém autě přestal zavírat. V tom smyslu, že západka hradu nedržel dveře. Problém byl vyřešen zahřátím kabiny na kladnou teplotu. Ale potíže, dieselový motor je docela zima. A zahřátí v nečinnosti trvá dlouho. Problém několikrát řešil pravidelnou vysoušeč vlasů. Stačí se zahřát dveře ze dveří.

Všechno je v pořádku, ale ne vždy v blízkosti auta je 220 voltová zásuvka.

Příští letní demontované dveře odstranily hrady a dal sto, kde byly vyčištěny a rozmazané. Následující rok nebyl pozorován problém, i když neexistovaly žádné mrazy. Ale tato zima po venkovní teplotě klesla.6 Dveře řidiče se znovu nezavřely. Bylo nutné naléhavě jít. V důsledku toho jsem musel jet ukradl, držel dveře jednou rukou kilometrů šest až do kabiny zahřátí.

Samozřejmě, že poradenství bude nyní postřikováno: musíte stříkat do zámku s wdshkou nebo silikonem a t.D. Ale problém není, že západka sám zamrzne a nějakou vlajku uvnitř hradu, který je zodpovědný za jeho uchovávání. Tak, venku, aby se dostal dovnitř hradu není možný.

Tipy tleskají dveře (otřete světlomety ©), zatáhněte také rukojeť dveří, nevede k ničemu. A všechno se děje kvůli počasí, které bylo v posledních letech v zimě. Frost je prakticky ne, vlhkost je asi 100%. A když v noci teplota prudce klesne pod nulou, na kovových předmětů, včetně uvnitř dveří, kondenzát pády, které okamžitě zamrzne.

Kámen přes rozloze obchodních platforem, viděl automobilové ohřívače pro čelní sklo. Mají jiný vzhled, ale měl jsem zájem o formu obyčejného vysoušeče vlasů. Ve schopnosti zahřát sklenici byly pochybnosti, ale potřeboval jsem to pro jiné účely.

U banggood.com objednal takový ohřívač pro recenzi. Protože ve vzhledu se opravdu podobá malé vysoušeč vlasů, pak v budoucnu někdy zavolám.

Mist-Express Ukrpochta je chrastící směs. Mlha nemá žádné oddělení v malých městech. Před párkrát týdně, balík přinesl kurýr. A nedávno začali posílat pozemky na koncovou položku Ukrpochta. Na Ukrajině jdou s trať. Pozemek se objevil v pobočce Kyjecha Ukrpochta a zavěsil tam. Pokusy zjistit její osud nebyl korunován. Bylo mi řečeno, že musíte přijít do jakékoli oddělení a napsat žádost o vyhledávání. Ale tady jsem se najednou zavolal z hlavní větve města a řekl, že balík přišel na mé jméno. Nevím, kdo stiskl první, ale ulice byla uvedena na etiketě, která neexistuje v mém městě. Aspoň tam bylo telefonní číslo, pro které jsem byl nalezen.

Ale pohybující se výrobku. Ohřívač o průměru 710 mm. Výška 135-145 mm. Zadní spínač. Tři ustanovení: Zakázáno, Fan, Fan Harge.

See also  Jak umýt vosk pro depilaci vlasů

Délka kabelu 1,5 m. Kabel je testován konektorem zapalovače cigaret. Pojistka v něm není. Drát uvízl. Průměr asi 1,59 mm, který vám umožní pracovat s proudem až 20 ampérů.

Ohřívače jsou snadné s ventilátorem a plus s čističkou vzduchu. Dostal jsem poslední. Kromě toho existují možnosti s držákem, který je připojen k vyhodě skla.

vysoušeč, vlasů, voltů

Ale neměl jsem si objednat tak, protože jsem to nechtěl používat v tak důležitém.

Všechny kvalitativně shromážděné. Plastové abs. Ventilátor, keramický ohřívač a malé zařízení, které “čistí” vzduch.

Jedná se o určitý konvertor DC, který poskytuje vysoké napětí na výstupu (2-6 kV).

Soudě podle štítku je ionizátor vzduchu. Eliminovaný ionizátor malý “kartáč”, který je umístěn na výstupní části.

Podobný keramický ohřívač lze nalézt na prodej zvlášť.

Ale ty, které jsem viděl (stejnou velikost), mají sílu pouze 70 w. Prodávající zajišťuje, že ohřívač je schopen vydávat 150 W. Podívejme se, co je schopný.

Podivně, ale téměř všechny prvky, jejichž prvky jsou sestaveny fén, mají samolepky označující vlastnosti nebo výrobce. Dokonce i vodiče, které topné těleso spojuje.

Pro referenci, napájení, ke kterému se cigareta vypočítá. 180 W. Téměř limit. Nicméně, vzpomínka na to, jak výrobci rádi přeceňují charakteristiky svého zboží, lze očekávat, že výkon bude nižší než uvedeno 150 W. Chcete-li začít, pokusil jsem se zařízení připojit k napájecímu zdroji počítače. V režimu větrání spotřebovává asi 300 mA. Ale když se zapnuto vytápění, hluk ventilátoru se výrazně snížil. Ukázalo se, že proud je asi 10a, a napětí pokleslo téměř na 10 v. Ačkoli napájení, posuzování štítkem, je schopen vyrábět až 40 a podél linie 12 V (vzal jsem tři vodiče a kombinovalo je. Protože vodiče, které se používají v napájecím zdroji, nejsou jasně určeny pro takový proud).

Výroba IR fén z zapalovače cigaret z auta

Pro experiment jsem se snažil odrážet vzhled IR fén pomocí “výrobního odpadu” (každý odpad, který je dost v práci. skutečnost, že je to škoda, že bude okamžitě poslat do koše). Po celou dobu spotřebovali několik času.

Nový zapalovač cigaret ji rozebírá do dílů. Ve skutečnosti existují různé konstrukce. ne všichni se točí tak snadné. Zalazim v “puk”. takže máme kontejner s upevňovacími prvky a zbytky všech “užitečných” 🙂 Podíváme se na to, co můžeme v tomto procesu přijít. To nebylo špatné pro upevňovací prvky z diod usměrňovače, jako minus kontakt (polarita nezáleží na tom, to znamená mínus cigaret zapalovač v autě) na kontaktu plus, který je nejprve plánován používat měděný vodič, dobře vhodný velikost pod maticí

Jako izolátory, odolné vůči teplotě můžete použít pouzdra z pojistek (ne důležitý sklo nebo keramika)

Nějaký čas jsem přemýšlel v případě, že byly možnosti z vadného páječe. Rozhodl jsem se použít faktor formuláře pistole. Rozebráme ji, odstraňte bodnutí a jeho držák. Jako příloha zapalovače cigaret bylo rozhodnuto použít těleso topného tělesa. Mírně podepište na potřebnou formu. Ukázalo se, že design tohoto typu vložte drát přes izolátor (skříň pojistky). Existuje další kus keramiky (shora na fotografii). používáme ji 🙂 Sbíráme vše v “bandovi”. Ukazuje takové zařízení pro normální (pohodlné), je vyžadován relativně silný zdroj energie Pro normální (pohodlné) práce s improvizovaným IR fénem. Je docela vhodné pro bp z watt na 300 nebo bp pro napájení halogenu. je to kompaktnější, a je snadné uspořádat ve formě samostatného zdroje energie pro takový fénový fén. Setkal jsem se s několika možnostmi pro self-made schémata s úpravou, pro napájení tohoto zařízení. Jeden z nejúspěšnějších (podle recenzí) je pravděpodobně toto

V mém případě, v práci, existuje několik různorodých bp. takže není třeba něco vymyslet. Optimální pro pájení se získá napětí 12-13V, spotřebovaný proud závisí na typu zapalovače cigaret (jsou odlišné). Doporučuje se, pokud je příležitost použít zapalovač cigaret z japonských vozů 80-90 let (je možné vzít Nakhalyava na demontáži). naše relativně krátkodobé. V tomto případě barva spirály oranžově žlutá. Matice Smartphone je citlivá na IR záření, takže všechno vypadá jasnější ve fotografii než ve skutečnosti. IR záření má velmi rovnoměrnou distribuci po celé oblasti topení. test na listu papíru není špatný.

Demontáž jako podobné zařízení. jedno potěšení. Je-li kolem banda těla těla, můžete řezat šablonu z fólie, poté, co šedý potřebný pozemek je, kolik potřebujete. s fénem je mnohem složitější, potřebujeme reflexní obrazovky kolem čipu.

Doba výstupu na 30 sekund, doba instalace / demontáže 200-noha BGA 15-30 sekund. Železo ~ 100c jako nižší ohřev významně usnadňuje a změkčuje proces. Hlavní práce se provádí přibližně ve vzdálenosti 15 mm od zapalovače cigaret. Není třeba litovat kosti. To usnadňuje a urychluje proces. Rosin se vaří na 250 stupňů, je nutné zabránit jeho nadměrnému varu a odpařování (kouře). Jemné čipy během instalace / demontáže mohou být pokryty během provozu. Nenechávejte po dlouhou dobu sušičku IR v pracovním režimu bez nutnosti. funguje na pokraji svých schopností.

Síť zahrnovala možnosti stacionárního uspořádání ohřívače, uvolnit druhou ruku

Mnoho čtenářů (pravděpodobně) Zařízení se bude zdát divoký tryskání a kolektivní farmu, ale jsem více nakloněný hodnotit výkon a výsledky své práce, takže zvažuji zařízení, které si zaslouží právo existovat. Hodně štěstí a dobrou náladu!

Rám

Jak zabránit jeho přehřátí, bude to jasnější.

Vzhledem k vysoké teplotě a skutečnost, že v procesu vysoušeče vlasů bude muset udržovat v různých polohách, nejlepším roztokem. ocelová trubka. Měď je nejen dražší, ale také těžší. Je nepravděpodobné, že by to ukázalo, že taková vysoušeč vlasová vysouška držet nehybně po dlouhou dobu. Hliník není na účet. bude trvat dlouho, začne se deformovat. Pro snížení času zahřívání “pracovní” sekce desky, jeden konec může být mírně zploštělý. V zásadě, pokud chápete podstatu celého technologického operace na pájecím čipu, optimální forma trysky je snadno určit. Zvláště pro sebe.

See also  Po tom, kolik vlasů roste po epilátoru

Příručka pro opravu vysoušeče vlasů

Dnes málokdy, co žena může dělat bez vysoušeče vlasů. Ale bohužel, najít dobré vysoušeč vlasů je nyní velmi obtížný úkol, často selhávají. Naštěstí díky svému primitivnímu designu, oprava vysoušeče vlasů nepředstavuje zvláštní potíže ani doma.

Téměř všechny vysoušeče vlasů mají podobný design. Skládá se z pouzdra, ve kterém jsou zbývající části umístěny. spínač, motor v kombinaci s oběžným oběžným oběhem a ohřívačem. Napájení vstupuje do zařízení přes napájecí kabel, pak vstupuje do spínače, který má několik pracovních pozic. Napětí od něj přejde do elektromotoru a na topném prvku.

Vzhledem k tomu, že motory používané ve vysoušečech vlasů jsou nízkonapět’ové (určené pro napětí od 12 do 36 V), DC, a v síti, které jsme 220-250 v střídavě, pak proud dodávaný do motoru prochází speciální spirálou Nachází se v topném prvku. Po absolvování spirálií se napětí snižuje do nezbytného, ​​ale proud zůstává proměnlivý, takže vstupuje do diodového mostu, kde se narovnává a až poté, co narazí na elektromotor, nutí jej k otáčení oběžného kola.

Topný prvek je nichromový drát zkroucený do spirály a namontován na rámu tepelně odolného materiálu. Takové spirály v topném článku mohou být několik. Je nutné, aby bylo možné změnit teplotu průtoku vzduchu, přepínací režimy.

Stále v konstrukci vysoušeče vlasů existují dva stupně tepelné ochrany. První je implementován ve formě termostatu, který stojí v přestávce podávacího drátu a nachází se na výstupu ohřívače. Když dosáhne určité teploty, otevře se okruh a vypne přístroj. Po ochlazení zavře řetěz, obnovení účinnosti zařízení. Pokud termostat z nějakého důvodu nefungovalo a teplota pokračuje v růstu, druhý stupeň ve formě řetězce tepelného stehu, který stojí v přestávce, který vypálí a zařízení se vypne. Na rozdíl od termostatu je tepelná elektrická konzola jednorázová část a poté, co je třeba vyměnit spouštěcí.

Na tomto výkresu můžete vidět, ve kterých umístění jsou některé podrobnosti:

Princip vysoušeče vlasů je jednoduchý k hanbě: vzduch přes sací otvory je nasáván oběžným kolem a pohání přes topný prvek, kde se jeho teplota zvýší na úroveň specifikovanou vybraným způsobem provozu. Dále, proud horkého vzduchu prochází tryskou a padá na vlasy.

Ale pro úplné pochopení principu práce je jedna kresba malá. Kromě něj potřebujeme koncept pro vysoušeč vlasů

V budoucnu, při zvažování chyb, budeme ho kontaktovat.

Díky jednoduchému designu a skutečnosti, že se objevila poměrně dlouhá doba (v roce 1950), pro celou dobu provozu, obrovské množství statistik poruch, a všechny možné poruchy vysoušeče vlasů jsou nyní dobře známy. Nebudete muset dělat dlouho, než chcete diagnostikovat a opravit, vše bude trvat maximálně 1 hodinu.

Pro jednoduchost a pohodlí, provést seznam chyb / způsobů, jak je eliminovat, na které se budeme odkazovat na diagnózu. V závorkách jsou uvedeny označení prvků uvedených na schematickém diagramu. Pokud je po “/” nic napsáno, musíte nahradit vadnou položku pracovníkovi.

Otevřete nebo uzávěr v síťovém kabelu / Vyměňte kabel nebo vyřízněte problémovou oblast, připojte vodič a vykazujte ji dobře.

Kondenzátor vzorku (C1) nebo rezistor (R1) /.

Porucha termostatu (F2) nebo tepelného stehu (F1) /.

Selhání tlačítka COLD AIR (SB1) / Vyměňte ji s dobrým. Při výměně věnujte pozornost tomu, že toto tlačítko je normálně zavřeno a pracuje na otevření. Pokud to nepotřebujete, můžete vypnout drát z něj a spojit je dohromady.

Díky rozbití usměrňovače (VD1. Vd4) /.

Chyba vyhlazovacích kondenzátorů (C2, C3) /.

Motoru na hřídeli motoru a vynořil se / rozřezal vlasy šablonovým nožem nebo skalpelem. Udělej všechno čisté, aby nedošlo k poškození oběžného kola.

Sušené lubrikanty na ložiskách motoru / opláchněte je ze starého maziva s rozpouštědlem skóroval v injekční stříkačce jehly a ložisky smear s kapalným silikonovým mazivem.

Otevřeno ve spirálech Nichroma (H1. H3) / Pokud je přestávka vizuálně znatelná, rozebírá a opatrně položte svorky nožem, přes které se připojuje k vodičům a sbírejte je zpět. Pokud to nepomohlo, nebo přestávka je viditelná pouhým okem. vyměňte spirálu na podobný odpor.

Obvodová spirály (H1. H3) Vzájemně / Pokud je rám ohřívač neporušená, změňte spirály do nového, když je detekováno poškození rámečku a nepřítomnost máte stejné pro výměnu. odložit opravy až po lepší časy nebo zlikvidujte fénem.

Topný prvek je silně kontaminován / odpojen od drátů a namočte v roztoku detergentu. Po 2 hodinách jej vyčistěte zubním kartáčkem, opláchněte pod tekoucí vodou a připojte zpět. Před instalací do fén, nezapomeňte ho opatrně vysušit.

Oběžné kolo ventilátoru se zhroutil / vyměňte jej vhodným. Lepidlo nebo pájení zde nepomůže, protože nemůžete objasnit oběžné kolo dobře a bude se rychle zlomit kvůli nově vznikajícím vibracím.

Upozorňujeme, že všechny položky jsou v seznamu diagnostiky.

Aby nedošlo k rozbití hlavy, jak rozebrat fén, musíte se na to připravit předem. Výrobci se snaží komplikovat demontáž svých výrobků, nanesení šroubů s nestandardem (vidličky, hvězdy, trojúhelník) a skrývá je pod nálepkami a zástrčky. Před zahájením demontáže se ujistěte, že máte náhradní kousky s sebou, a ve skutečnosti, že máte bity, které potřebujete.

Před odšroubovacím šroubem odstraňte všechny zástrčky a samolepky z pouzdra. Po odšroubování všech šroubů se můžete pokusit opatrně odpojit poloviny pouzdra pomocí plastové karty (můžete použít libovolnou položku vhodnou pro vás. Je důležité, aby to byl plast. Kov může poškodit odpojené části). Jestliže polovina nedávejte dovnitř, ujistěte se, že jste nenechali chybět žádný dobře smýšlející šroub. Ujistěte se, že nedostatek skrytých šroubů, připevněte více úsilí více a eliminujte přídržné bydlení.

Princip operace

Proud horkého vzduchu se koncentruje do komory, který je zabalen drátem mědi a fóliového papíru. Prostřednictvím vložené trubky oceli je vzduch z kompresoru tlačen. Domácí neposkytuje schopnost nastavit teplotu, a proto může být proud vzduchu monitorován pomocí intenzity foukání, lisování nebo uvolnění trubice, skrz který průchod vzduchu.

Na případě je regulátor foukání

Při změně rychlosti, změny a teploty. Způsob zkoušky a chyby, můžete zvolit požadovanou teplotu pro tavení pájení a začít klesat.

See also  Jak žárovky vlasů s vysoušečem vlasů

Domácí Thermofhen rozhodně nenahrazuje stanici pro spad, ale pomůže snadno vyrovnat se s obtížemi během pájení velmi malých rádiových komponent.

Jak udělat pájecí fén z zapalovače cigaret

Pro výrobu pájecí vysoušeče vlasů budete potřebovat zapalovač cigaret pro 12 voltů a napájení se stejným napětím. Je velmi důležité si vybrat vhodný Ampero napájení, protože jinak bude domácí fén zahřívá SMDS z zapalovače cigaret, což způsobí mnoho problémů při pájení.

Kromě zapalovače cigaret budete také potřebovat trup, kde může být vložen. Pro tyto účely můžete použít plastový případ z šroubováku, pokud je dutá uvnitř. Tak, v pouzdře, bude snadné umístit a zajistit zapalovač.

Co bude dál? Dále musíte připojit dva vodiče k zapalovači cigaret, který slouží k připojení napájecího zdroje. Dráty jsou tvrdé a nutně přišroubovány izolátorem tak, aby nedošlo k žádnému zkratu uvnitř zapalovače cigaret.

No, pak to zůstane připojit domácí fén pro pájení od zapalovače automobilu na napájení. Jak bylo uvedeno výše, napájecí zdroj musí být 12 voltů. Pokud jde o sílu proudu, bude to stačit pro práci zapalovače cigaret 5 ampérů.

Teplota takového domácího pájení vysoušeče vlasů dosahuje 400 stupňů. To je dost a ještě více, než potřebujete vyvodit moderní části na deskách. Pokud to, upravte teplotu ohřevu pájecího vysoušeče vlasů snížením napětí na napájení, pokud poskytuje takovou příležitost.

Oprava nejběžnějšího diagnostického adaptéru KKL, “Centensky

Diagnostické adaptéry KKL jsou velmi časté v diagnostice a opravách automobilů. Konkrétně pro to, co potřebují, budete dokonale vědět 🙂 Ale pro časté v procesu práce jsou zabiti nebo čínští jsou posláni ne pracovníkům. Lidé jsou naštvaní, i když jsou velmi snadno opraveny. Tento adaptér můžete také snadno uvolnit. V tomto příspěvku uvádím “hluboký vnitřní svět” těchto adaptérů, jejich inženýrství, logiku práce a metod kontroly a opravy. Doufám, že se ocitne v ruce komu-)

Mám pro mě šanci šňůru “buňka” KKL, rozbité. Tak jsem se rozhodl renovovat. Proč nevím, nechte někoho, kdo bude předstírán. Zvláště jsou opraveny jednoduše 🙂 Zde jsem ukázal, jak je snadné a není nuceno opravit nejčastější “Centenary” krajky.

Kabel adaptéru je nutný k tomu, aby odpovídal inteeis počítače (COM Port nebo USB portu) s automobilovým diagnostickým Inteeisem, v starších vozech je mezinárodní norma ISO 9141. Tento protokol pneumatik poskytuje obousměrnou výměnu dat mezi elektronickou řídicí jednotkou a diagnostickým testerem. Obousměrná výměna dat se provádí tzv. “K-line” autobusem. Tato Inteeis podporuje dvě pneumatiky: obousměrný sběrnici “k-line”, který poskytuje sériovou obousměrnou výměnu dat mezi mikrokontrolérem a diagnostickým systémem, jakož i sběrnice L-line, poskytuje konzistentní jednosměrný přenos dat z diagnostického systému na mikrokontrolér. Ve všech případech, ve kterých nejsou informace v sběrnici L-line přenosu, musí jeho stát odpovídat logické inicializaci adresy sběrnice L-line pomocí pneumatiky “K-line”. “L-linka” se používá ve velmi starých automobilech, ale protože už nejsou naživu, nestojí za to. Fyzická úroveň implementace není pro vás zajímavá, stačí znát takové úrovně 0-12.

Jaký je “modrý” adaptér a že je uvnitř.

Všechny diagnostické programy starších automobilů prostřednictvím přístavu Com, to zpočátku šlo tak, protože pak USB ještě nebylo. Tímto způsobem diagnostická krajka obsahuje dva měniče úrovně signálu. Z portu SOM.patnáct. 15 voltů v obvyklém signálu TTL s úrovněmi 0-5 voltů. Dalee z TTL převádí na úrovni ISO 9141, 0-12 voltů takže je vše jednoduché.

První konvertor je obvykle sestaven na Mikruch Makh232, tak, aby to mluvil v klasickém adaptéru, který pracuje s fyzickým portem COM nebo na Ch340 čipu, je to pro čerstvé adaptéry, které pracují na USB. MIKRUHA CH340 emuluje přístav pro systém SOM, protože všechny programy jsou naostřeny, aby pracovaly samostatně v portu SOM, a dává RX a TX signál, který potřebujete na výstupu s úrovněmi TTL.

Druhý konvertor, TTL v ISO 9141, v klasickém schématu je sestaven na čtyřech tranzistorech, dále pro úspory a technologické, začaly používat všechny druhy mikročrah s komparátory, logikou a t.D. a ve finále přepnutém do mikrofonů reprezentujících připravený ISO 9141 Inteeis, nejpohodlnější. Skoro jsem zapomněl, první adaptéry byly obecně s jedním konvertorem 🙂

Zde jsou typické schémata starých adaptérů, pro nostalgii, takže mluvit. Mimochodem, tento “příběh” jsem napsal tuto paměť pro to by mohlo chybět něco a t.d a tp. 🙂

Ale schémata moderních adaptérů. Je jasné, že to není úplná sbírka schémat, podle mého názoru nejtypičtější.

A přibližné reprezentace je o tom, co budeme opravit, je čas na opravu.

Otevřeme se, podívej se. To je jeden z nejčastějších adaptérů na CH340 a komparátor LM339 Stabilní a spolehlivý adaptér, zabil ho s dohledem, “průkopníky”, od slov bývalého majitele.

Na. Data mikrůe jsou krmlivější, FT232 je obecně programovatelná a má flash paměť na palubě 🙂 Tyto mikrohody jsou nadbytečné a ekonomicky neschopné tyto adaptéry, jsou určeny pro jiná zařízení, kde potřebují jejich funkčnost. A v těchto tkaničkách potřebujete pouze banální emulaci Som přístavu a vše, v tomto velmi optimálním CH340. Vlastně důležité, jak a jaké jsou víkendové řetězy! Ale kdo se na to dívá 🙂 Podle toho, Číňané, po “módě” a poptávka je dána vinutí USB-TTL konvertorem a plnou “struska” na výstupu :-))

Zde je schéma našeho pacienta 🙂 Jak vidíte dokonalost a spolehlivost v jednoduchosti. Pokud nastavíte diody u vchodu 12, nebudu zabít vůbec. Ale uděláme to ještě snadnější a spolehlivé 🙂

Vzhledem k tomu, že nemám srovnávací komparátor LM339 na akcie po ruce, nahradím ji ISO 9141 specializované Mikruchi, nazvaný L9637d. Velmi pohodlné zvíře. Skutečné náklady více než 80 proti 11 :-)))

| Denial of responsibility | Contacts |RSS