Vytápění kotle se v soukromém domě

Co je to vázání elektrického kotle. nuance a schémata připojení

Absence centralizovaného plynového potrubí v mnoha příměstských vesnicích nenechává pro své obyvatele žádné možnosti ohledně instalace kotle. Obvykle namontujte buď elektrické nebo tuhé palivo nebo kapalné palivové kotel. První (podle statistik) je považován za více poptávku. Důvody. Popisování elektrického kotle je jednodušší, dostupnost paliva, nepřítomnost komína a dalších.

Pokud hovoříme o funkcích práce kotlové jednotky tohoto typu, pak je hlavní připojení k elektrické síti. Zde jsou přísné požadavky:

 • samostatně položený kabel z distribučního štítu;
 • Instalace na místě seriózního bezpečnostního systému: kulomety, RCD atd.;
 • přesný výpočet všech prvků připojení s přihlédnutím k spotřebě energie;
 • Instalace elektrického kotle s přihlédnutím k požadavkům a ustanovením PUE.

Princip provozu jednotky je jednoduchý. Design obsahuje kontejner uvnitř, ve které je nainstalován elektrický ohřívač. Může to být topný prvek, elektrody nebo indukční naviják. Do kontejneru se přinese dvě trubky. Jeden dovnitř, voda teče, podle druhého proudí již zahřáté.

Na trhu existují modely bez cirkulujících čerpadel as takovými. První dává příležitost zjednodušit páskování. Ale pokud jsou nainstalovány posledně jmenované, můžete si na ně navíc koupit cirkulační čerpadlo a namontovat ho do připoutání kotle.

Výběr potrubí

Pro vložení plynového kotle a kabeláže se doporučuje použít kovovou plastickou nebo PP-PIPE. Pokud jde o jejich vlastnosti, nejsou nižší než měď nebo galvanizovaná, instalace je poměrně jednoduchá, náklady níže.

Vytápěcí baterie se provádějí kovovými plastickými trubkami pomocí lisovacích řetězců nebo polypropylenu, s vyztužením hliníku. Nedostatek citlivosti na kvalitu instalace na kvalitu instalace: S nejmenší nepřesností umístění dochází k únikům. Polypropylenový potrubí pod vlivem teploty nad 50 ° C prodlužuje. Pro instalaci „teplé podlahy“ jsou vhodné kovové a polyethylenové trubky vhodných.

Typy a vlastnosti trubkových produktů pro topní systém

Pro vytápění systémy se používají dva typy potrubí PN25:

Pro páskování kotle s přirozeným cirkulací se obvykle používá polypropylen zesílený směsí polyethylenu se skleněným vláknem. Tlak je téměř stejný jako atmosférický, výstupní teplota obvykle nepřesahuje 80-85 ℃ Proto se použití dražších potrubí s vnitřní fólii může ukázat jako prázdná plýtvání penězi.

U plynových a elektrických kotlů může být páskování vyrobeno z potrubí PN25 s jakýmkoli typem výztuže. Galrmated polyethylen má nižší koeficient tepelné roztažení. Polypropylen s hliníkovou fólií je méně deformovaný a ochablý v důsledku zahřívání.

Při pájení pomocí armatur musí být fólie vyčištěna, takže složitost sestavení pásku kotle je vyšší.

Na základě materiálů pro páskovací topné kotle s polypropylenem v soukromém domě byste neměli ušetřit. Za prvé, na rozdíl od přívodu horké vody, potrubí a armatury topného systému jsou neustále v nabitém stavu, což znamená, že riziko úniků v případě manželství se prudce zvyšuje.

Za druhé, každá nehoda, její eliminace s polypropylenovým povrchem bude stát mnohem více, než je výhoda podmíněných úspor na materiálech. Ruptura polypropylenu může způsobit selhání vybavení kotle.

Potrubí PN25 C s hliníkovou fólií lze provozovat při teplotě až 95 ℃, maximální tlak by neměl překročit 10 atm, pracovní je 2,5 atm atm. Pro přívodní linii vodovodního válcování můžete použít neobydlenou trubku vyrobenou z polyethylenu PN10 PPR.

Začněme svázat kotel

Existují dvě schémata vytápění: gravitační a nucené. První typ se nazývá gravitační, protože používá jednoduché fyzikální zákony: vzhledem k rozdílu v hustotě vyhřívaného a vypracování chladicí kapaliny se pohybuje podél obrysu. Chladicí kapalina se vrací do kotle pod vlivem jeho hmotnosti samostatně, bez použití čerpadla. Vytvoření gravitačního obvodu není jen základem všech nadací, ale také základem, na kterém je vytvořena veškerá bezpečnost systému. Toto pravidlo by nikdy nemělo být zanedbáno.

Dva kotle a páskování

Bezpečnostní skupina pro kotel na pevné palivo

Vynucený typ vytápění je, když vložíte čerpadlo do gravitačního obvodu. Udělejte to z několika důvodů:

 • Chtějí ušetřit na kotli a palivu: kotel je malý, systém je velký, takže čerpadlo poskytuje čerpání chladicí kapaliny do velmi extrémního bodu systému, takže vše, co dává rovnoměrně teplo;
 • Opravte práci nesprávně namontovaného topného systému. obvod není gravitační.

Čerpadlo s čerpadlem je spolehlivé, poskytuje spotřebiteli pohodlí. Ale nedostatek elektřiny je zbytečným.

Plnění kotlů výkonného topného systému

Zpočátku: Kotel je nainstalován co nejnižší horní bod topného systému (proto v soukromých domech musíte nainstalovat v jámě).

Poznámka: Čím nižší je kotel ve vztahu k bateriím a potrubí, tím lepší. bezpečnější.

Jednoduché páskování kotle na pevné palivo

See also  Jak nahrát nádobí v myčce Electrolux

Chladicí kapalina je vždy nasycena vzduchem. Je nutné umožnit tomuto vzduchu, aby se pobíjel a ukončil. za to vytvoří extensorový nádrž v samém vrcholu systému.

Dnes má mnoho modelů svůj vlastní letecký dopravce (nebo výbušný ventil). V jednotkách bez tohoto prvku by měla napájecí potrubí pro nosítka tepelného nosiče jít přísně svisle nahoru. to vás ušetří před konfigurací kotle.

Příprava pásku kotle pro dokončovací operace v místnosti

Pokud trysky krmiva a návratu vycházejí ven nebo ze strany kotle, pak je systém vypouštění vzduchu v kotli. Zpravidla se nachází ve všech modelech elektrických a plynových kotlů.

vytápění, kotle, soukromém, domě

Na vývojových schématech (viz.Foto) Najdete spoustu disků, otočení trubek, různých postavených prvků (přebytky filtrů, kohoutky, ventily). Úkolem pána je snížit jejich počet na požadované minimum: mělo by existovat méně disků, zatáček a odpališť. ještě méně. Princip je platný: čím jednodušší je systém, tím spolehlivější je.

Jednoduché páskování peletového kotle

Kotle tuhého paliva se stačí připojit, ale

Proces spalování v těchto kotlích není regulován. Z tohoto důvodu je možné řadu nouzových situací, které musí být na úrovni. Nejběžnější je napájení z elektřiny, a proto může selhat nebo zastaví čerpadlo. Výstup je jednoduchý. vytvoření dalších nouzových schémat, které zahrnují:

 • Gravitační obvod.
 • Přívod studené vody.
 • Rezervujte napájecí zdroj pro čerpadlo.
 • Instalace nádrže na akumulátoru tepla.
 • Další nouzový obvod.

Ideální páskování kotle

Doporučení pro implementaci nezávislého kmene kotle

Zařízení pyrolýzy kotle: Princip provozu, jak shromažďovat vlastnosti a typy, nezávislé vytvoření kotle ve stabilizátoru lázně pro plynový kotel, veškerá automatizace pro kotle, aby se komín pro kotle na vlastní rukama Je obtížné vybrat kotel dvojitého obvodu: Podlaha nebo zeď?

Možnosti vazby

 • Dvousměrné připojení, když je chladicí kapalina dodávána s čerpadly.
 • Ve tříschodovém připojení má každý obvod samostatný ventil a je připojen k kotli, ve kterém se chladicí kapalina zahřívá.
 • Studená voda je dodávána z přívodu vody.
 • Čerpadlo se přepne na další zdroj energie (například baterie). Pomocí této možnosti je důležité nezapomenout sledovat dobití tohoto zdroje.
 • Instalace dalšího obvodu s přirozeným oběhem. Tento malý obrys odstraňuje teplo po vypnutí čerpadla.
 • Současné použití dvou obrysů. Když větev závislá na elektřině přestane fungovat, obrys s přirozeným oběhem nadále zahřívá místnost.

Komplexní schémata pásování plynového kotle

Taková schémata se používají pro velké topné systémy, kde se používá výkonný kotel podlahy a další zařízení je vybíráno samostatně podle potřeb hostitelů.

 • Jeřáby jsou nainstalovány před kotlem k kotli, pro možné odpojení vody.
 • Na výstupu z kotle je nainstalována bezpečnostní skupina, rozšiřující nádrž.
 • Mezi příchozí a odchozí trubky je nainstalován další svetr, který do studeného proudu smíchá malé množství horké vody. To se provádí pro vyloučení tvorby kondenzátu. Modrák je vyroben z tenčí trubky než hlavní dálnice.
 • Chcete.li nainstalovat svetr, musíte připojit tlakový senzor k samému propojka. Senzor je připojen k dalšímu čerpadlu v propojku. Když se teplota sníží pod daný parametr, čerpadlo zapne a začne dodávat horkou vodu do zpáteční trubky.

Vazba plynových kotlů

Moderní plynové kotle mají dobrou automatizaci, která řídí všechny parametry zařízení: tlak plynu, přítomnost plamene na hořáku, hladinu tlaku a teplota chladicí kapaliny v topném systému. Existuje dokonce automatizace, která může upravit práci podle údajů o počasí. Kromě toho plynové kotle na stěně ve většině případů obsahují taková nezbytná zařízení jako:

 • Bezpečnostní skupina (tlakový rozchod, vzduchový sofistikovaní ventil, nouzový ventil);
 • expanzní nádoba;
 • Cirkulační čerpadlo.

Parametry všech těchto zařízení jsou uvedeny v technických údajích plynových koček. Při výběru modelu musíte věnovat pozornost jim a vybrat si model nejen pomocí energie, ale také z hlediska expanzní nádrže a maximálního objemu chladicí kapaliny.

Schéma připoutání kotle na Winding

V nejjednodušším případě kotel kotle obsahuje pouze řezací kohoutky u vchodu do kotle. takže v případě potřeby by mohlo být provedeno opravy oprav. Dokonce i na obráceném potrubí přicházejícím z topného systému, dali filtru-gryzévik, aby odstranili možné znečištění. To je celé páskování.

Příklad pávání kotle na zdi (dvojitý obvod)

Na fotografii nahoře jsou rohové kulové ventily, ale to, jak víte, není nutné. je docela možné umístit obyčejné modely a potrubí se s pomocí rohů otočí blíže ke zdi pomocí rohů. Také si všimněte, že na obou stranách bahna jsou kohoutky. to je tak, že je možné jej odstranit a vyčistit bez vyčerpání systému.

V případě propojení plynového kotle na nástěnné stěně s jedním obvodem je stále jednodušší.shrnul se pouze plyn (plynové dělníci jsou připojeni), dodávka teplé vody do radiátorů nebo teplé podlahy vody a návrat z nich z nich.

Schémata podlahového plynu kotlů

Podlahové modely plynového topného kotva jsou také vybaveny automatizací, ale nemají ani bezpečnostní skupinu, ani expanzní nádrž ani cirkulační čerpadlo. Všechna tato zařízení musí být nainstalována navíc. Schéma připoutání z toho vypadá trochu komplikovanější.

See also  Krb v rámovém domě na hromadách

Podlahový plyn chycený schémata

Další svetr je nainstalován na dvou schématech klasické vazby kotle. Toto je smyčka „Anti.Condensation“ svolněná. Pokud je teplota vody v opačném potrubí příliš nízká, je nutná ve velkých systémech, může způsobit tvorbu kondenzace. Chcete.li tento jev odstranit a uspořádat tento skokan. S jeho pomocí je horká voda smíchána s opačným potrubí od dodávky a zvedá teplotu nad rosou (obvykle 40 ° C). Existují dvě hlavní metody implementace:

 • s instalací v propojku cirkulačního čerpadla se senzorem vzdálené teploty (a výše uvedenou fotografii);
 • Použití tří směrového ventilu (na fotografii doleva).

V obvodu s cirkulací na svetr (kondenzační čerpadlo) je vyroben trubkou jeden krok o menší průměr než dálnice. Senzor je připojen k zpětnému potrubí. Když se teplota sníží pod danou, je zapnutý napájecí obvod, přidá se horká voda. Když se teplota zvýší než prahová hodnota, čerpadlo se vypne. Druhé čerpadlo. Skutečný systém vytápění funguje po celou dobu, zatímco kotel funguje.

Ve druhém schématu se třemi směrovanými ventilmi otevírá metro horké vody, když teplota poklesne (nastaveno na ventil). Čerpadlo v tomto případě stojí na opačném potrubí.

Vytápění: Jak správně navázat vazbu kotelny

Autor Houced Houzz, interiérový novinář. V různých dobách pracoval jako korespondent, editor, šéfkuchařský editor v různých vydáních g.Petrohrad. Aktivně psal o interiérech pro 4ling web.

Volba plynového plynového kotle a vytvoření správného vazebního schématu je věcí nejen pohodlného života v teplu a s horkou vodou, ale také zabezpečení, ale také zabezpečení. Na otázku, jak vyrobit kabeláž potrubí, uspořádat kotle, radiátory, kohoutky, ventily a senzory, odpoví pouze profesionál. Je lepší neudělat projekt sami. Základy „vědy“ by však měly rozumět každému majiteli domu s kotelí, takže pak nekousněte lokty.

Vstup plynu do domu z plynu. Může to být kufr, to je přírodní (metan) nebo zkapalněný (propan-butan). V prvním případě utratíte peníze za spojení, ve druhém. na držiteli plynu autonomní ukládání plynu. Zemní plyn je levnější, ale na dálnicích je na dálnicích téměř všude nárok. Je důležité, aby v některých kotlích je hořák určen pro zemní plyn, v jiných. pro zkapalněný, v jiných je možné propojit oba systémy bez výměny trysek. Jsou to nejdražší.

Plynový kotel je připojen k dálnici pouze pomocí kovové trubky. U vchodu je umístěn analyzátor plynu, řezací ventil a počítadlo. V systému autonomního přísunu plynu mezi benzínem a kotlem je často kontrolní a distribuční bod, s nímž můžete regulovat tlak plynu. K tomu má KRP tlakový rozchod, regulátor tlaku, různé ventily. KRP je nainstalován na ulici před vstupem do plynovodu do domu a je součástí bezpečnostního systému.

Důležité: Plynové potrubí v domě nelze skrýt ve stěnách a potěšení. Řada plynu může být otevřena pouze.

Systém čištění vody je dalším důležitým parametrem pro systém. Pokud je to těžké, kotle s dvojitým obvodem jsou lepší nedat. Desky sekundárního výměníku tepla se rychle zarostly rozsahem a vařily. Čím častěji je čistíte, tím rychleji se měřítko usazuje. Pokud jste tedy takové zařízení již koupili, budete se muset zapojit do přípravy vody. A nejlepší ze všech. dát ji analýze ve fázi navrhování systému. Laboratoř poskytne doporučení pro změkčení a čištění. Někde je dostatek uhelných filtrů a někde potřebujete čištění chemikálií, přísady a iRisors. Gryazer, hrubý filtr a tenký čisticí filtr by měl stát v každém domě.

Warfingové topné potrubí jsou k dispozici pro tři hlavní vazebné schémata s čerpadlem: jeden.PIPE, dva.špehovatelé a sběratel (radiální). Důstojnost stojí gravitace.

Souhrnný systém je cirkulační systém otevřeného typu, ve kterém není čerpadlo. Kotel je umístěn v dolním bodě systému, rozšiřující nádrž je v horní části. Voda stoupá podél hlavního stoupačka na samý vrchol, kde se liší podél vodorovných stoupaček (sluneční záblesky), instalované pod malým svahem, do vertikálních stoupaček a již od nich k radiátorům. Také díky dildu voda z radiátorů jde na stoupačky a dolů do kotle. Navzdory nedostatku čerpadla nebude ušetřit tento systém. budete potřebovat potrubí většího průměru než v uzavřeném systému. Přidejte k tomu obchvatu (svařování), instalace vyvažovacích jeřábů. Kromě toho pro normální fungování gravitačního systému potřebujete podkroví, podkroví není vhodné.

S jedním zapojením pro jednopruh („Leningradka“, která se týkala So.Called “), voda právě jde do kruhu všemi bateriemi.do kotle. Vstup z krmné linie do chladiče je obvykle vyroben nahoře, výstup je zdola, existují obchvatu. Takové schéma je vhodné pro malý dům, kde je obrys krátký a existuje jen málo baterií. Ve velkém domě budou vzdálené baterie chladné. V podstatě jsou všechny úspory ve srovnání s efektivnějším systémem dvoupustového systému jen několik desítek metrů potrubí.

S schématem dvou šplšek má každý radiátor své vlastní oční linky z dálnice s krmivem a vlastním výkonem na dálnici s návratem. Existuje několik možností pro dvě zapojení: prsten, dvojitý obvod, slepá ulička, předávání. Posledně jmenovaný je nejúčinnější. Jeho podstatou je, že první radiátor bude mít nejkratší potrubí z kotle a nejdelší zpáteční trubky a druhé. naopak. Všechny radiátory mají součet délek potrubí v „průchodu“. Je tedy dosaženo maximální účinnosti systému. A nic nemusí být upraveno. Za cenu je tento systém o něco dražší než sběratel, protože hlavní trubka je silnější, více armatur. Ale toto je optimální schéma pro velké domy.

See also  Mohu dát ventilátor do větrání

S kabelem sběratele ke každému zařízení, vlastním krmivem a vlastním protažením zpětného potrubí. Celý systém se nalije do potěšení. Pro pohodlí vyvážení a hydrauliky je lepší umístit sběratel do středu místnosti, aby se paprsky přibližně shodovaly s délkou a radiátory se stejně zahřívaly. Takový stonek vyžaduje pečlivé vyvážení. Nevýhody zahrnují velké množství trubek.

Důležité: Abyste zabránili míchání vody v různých obrysech (krmení a návrat), použijte kontrolní ventily.

Vazebné možnosti kotelní místnosti v soukromém domě z velké části závisí na typu kotle a přítomnosti kotle. Plynové kotle jsou rozděleny na jednokruh (topení, teplá podlaha, vyhřívaná kolejnice ručníků) a dvojitý obvod (všechny stejné plus přívod teplé vody). Pro přípravu horké vody může být kotle s jedním okruhem „svázán“ nepřímým topným kotlem: chladicí kapalina v topném systému cirkuluje podél cívky, topnou vodu v nádrži.

Kotel s dvojitým okruhem má dvě výměníky tepla: hlavní je zodpovědný za zahřívání chladicí kapaliny v topném systému a další funguje jako tekoucí ohřívač vody. Priorita systému DHW je platná. zatímco voda vylévá z kohoutku, vytápění nefunguje. Takový kotel je téměř mini-komorová místnost, již má veškerou nezbytnou náplň: cirkulační čerpadlo, rozšiřující nádrž, ovladač a bezpečnostní systémy. Bohužel, takové kotle jsou zřídka schopny poskytnout horkou vodu s více než dvěma body příjmu vody současně. Majitelé kotlů s dvojitým okruhem proto jdou na triky. Například nakupují elektrický kotel, ale používají jej jako nárazník. horká voda z kotle jde do nádrže a již odtud. pro vypouštění vody na vyžádání na vyžádání. Takový systém vám umožňuje provádět recirkulaci vody v obvodu.

Stejným způsobem. jako vyrovnávací paměť. můžete použít dražší kotel nepřímého vytápění a existují dva obvody páskování. První je jako příklad výše. Druhý. když se jedná o výměník tepla: chladicí kapalina z vnějšího obvodu jde tam.

Dvoupisový topná systém

Hlavní rozdíl mezi dvěma palcovými zapojeními topného systému a obvodem s jedním prvotlem je v samostatném napájení tepelné tekutiny k zařízením. Zde horká voda přistupuje k radiátorům jeden kanál a vrací se jiným kanálem.

 • Klasický nebo slepý typ. Zde je tepelná tekutina přenášena skupinou baterií a poté se pohybuje zpět podél zpětného potrubí. Podle potřeby je systém rozdělen do 2-3 větví, mezi nimi je vytvořena hydraulická rovnováha pomocí vyrovnávání.
 • Zápas na prstenu. Přichází se současným průběhem rovné a reverzní tekutiny. Dva.PIPE kroužek je vytvořen tak, aby chladicí kapalina unikla z radiátoru, nemění směr pohybu. První baterie na přívodní lince se zdá být poslední na zadní straně a také se vyskytuje opak.
 • Kolektivní připojení. Skládá se ze samostatných připojení každé baterie s běžným distribučním veslováním z kotle.

Hlavní výhodou připojení se dvěma palcovými je to, že horká voda je dodávána se stejnou teplotou pro všechny baterie. Tekoucí výhody: trubka menšího průměru-15-20 mm, běžné rozměry baterií a v počtu baterií nejsou žádné překážky.

Nižší chov

Zapojení do dvou topných trubek je uspořádáno několika metodami. Prvním je vertikální systém s nižším systémem topení.

 • Na podlahové linii prvního patra nebo suterénu jsou nainstalovány trubky. Zde je nutné, aby potrubí začalo z kotle;
 • Pak jsou namontovány svislé trubky, podle kterých se teplá voda přijde na vytápění radiátorů;
 • Samostatný chladič je vytvořen samostatnou trubkou pro výstup tepelné tekutiny.

Když je topná systém vybaven v samostatném domě se systémem dvou šťáv a kabeláž procházka podél dna, je nutné vzít v úvahu potřebu pravidelného vzduchového výkonu ze systému.

Za tímto účelem jsou nainstalovány další uzly ve formě vzduchového potrubí, rozšiřující nádrž a Maevsky jeřáby. na samostatném topném zařízení umístěném v horním patře.

Horní chov

Vytápěcí systém s horním zapojením zahrnuje přenos tepelné tekutiny z kotle na horní místo systému přes napájecí trubku a jeho rozptyl stoupači, které přenášejí tepelný potrubí v baterii. Ochlazená kapalina se vrací přes zpětné trubky.

Aby se zabránilo akumulaci vzduchu v systému, je uspořádána rozšiřující se nádrž. Vzhledem k přenosu většího tlaku u stoupaček je topný systém s chovem nahoře považován za účinnější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS