Vzdálenost od stropu k rozdělení systémů

Potřebuji samostatnou zásuvku pro klimatizaci a v jaké výšce je umístěn

Kde umístit zásuvku pro klimatizaci? Neexistuje žádný přísně regulovaný standard, který reguluje jeho umístění a počet připojení ukazuje na elektrickou síť v konkrétní místnosti. Výběr určitého řešení se provádí s přihlédnutím k následujícím faktorům:

vzdálenost, stropu, rozdělení, systémů
 • funkce designu pokoje;
 • kde se nacházejí nábytek a domácí spotřebiče;
 • tloušťka úseku elektrického zapojení;
 • Síla použitých klimatizačních jednotek.
vzdálenost, stropu, rozdělení, systémů

Vzdálenost od výstupu elektrické sítě ke stropu v obecném případě nepřesahuje 30 cm. Výška výstupu pro klimatizaci závisí na instalačním místě vnitřní jednotky klimatizačního systému. Obvykle je připojena nedaleko od stropního povrchu. Proto je zásuvka umístěna vedle ní. Jinak bude síťová šňůra viset, negativně ovlivňující vnitřek místnosti.

Při instalaci zásuvek je třeba dodržovat následující doporučení:

Vzdálenost mezi stropním povlakem a nejbližším okrajem výstupu by neměla být menší než 15 cm; Vzdálenost od stropu k bodu připojení je 30 cm; Při umístění vnitřního bloku klimatizace do rohu místnosti není nainstalován blízko sousední zdi. Mezi nimi by měl zůstat prostorem 20-25 cm; Když je elektrická zásuvka umístěna na dně povlaku stěny, vzdálenost mezi povrchem podlahy a spodním okrajem výstupu je 10 cm

Pokud jej umístíte do níže, provádíte mokré čištění, můžete jej nedbalostí nalijte do konektoru vody a poškodit jej; Bod připojení by měl být umístěn tak, aby neblokoval nábytek a spotřebiče pro domácnost; Pokud plánujete použít existující zásuvku, měli byste zkontrolovat část síťového kabelu. Vypočítá se pro určitou sílu zařízení.

Jakou výšku pro výrobu výstupu pro klimatizaci

Nelze umístit konektor elektrických obvodů (outlet) pro klimatizaci v bytě pouze podle vlastního uvážení, v jakékoli výšce. A ačkoli neexistují jasná pravidla pro výběr místa, musíte dodržovat normy Pue 7.jeden.48. 1.50, GOST R 50571.11-96 a SP 31-110-2003. Nejsou v nich žádné přesné požadavky, kde se připravit zásuvka. Existují však kritéria pro umístění návrhu bytu, další komponenty uspořádání místnosti.

 • od stropu stropu. od 15 cm;
 • z povrchu podlahy. od 90 cm;
 • vzdálenost od svahu okna. 10 cm;
 • Odstranění z plynovodu. 0,5 m.

V seznamu pravidel jsou nepřesnosti nepřesnosti. Minimální vzdálenost od překrývání stropu je tedy 15 cm. Ale podle Pue by to nemělo překročit 30 cm. V tomto případě se doporučuje spočítat vzdálenost od stropu od 30 cm nebo více.

Pro mobilní klimatizaci můžete použít standardní připojovací body v bytě. Jejich výška polohy vzhledem k podlaze je 30 nebo 90 cm. První standard se používá v Evropě, druhý zůstal ze sovětských regulačních dokumentů

See also  Rezervujte napájecí zdroj pro plynový kotel

Doporučujeme užitečný článek o tom, který klimatizace je lepší vybrat. střídač nebo obyčejný.

Výběr místa pro umístění zásuvky pro klimatizaci

Ačkoli mnoho lidí si myslí, že existují určitá kritéria týkající se výběru místa, kde by měla být odbytiště pro domácí klimatizaci, ale jejich umístění a množství nemají absolutně žádnou hodnotu. Každý případ zahrnuje zvážení otázek o počtu elektrických spotřebičů a jejich síly, jakož i interiéru a lokalizace nábytkových předmětů.

Můžete pokračovat v instalaci, ale v tomto případě drát výrazně zkazí estetiku interiéru. Pro připojení nemusí být dostatek délky drátu a pak budete muset problém vyřešit pomocí prodlužovacího kabelu. Délka šňůry z vnitřního modulu klimatizace není více než 1 m, proto se zaměřte na tento parametr. Tipy od mistrů o pravidlech umístění zásuvky pro klimatizaci pro domácnost:

 • Perfektní vzdálenost od stropu je 15-30 cm;
 • Když je modul lokalizován v centrální oblasti stěny, vzdálenost k nejbližší stěně od elektrického uzlu by měla být nejméně 20 cm;
 • Pokud je umístění zásuvky naplánováno ve spodní části zdi, pak by vzdálenost od ní měla být nejméně 10 cm.

Elektrický nodol pro klimatizaci by měl být ve veřejné doméně, v blízkosti by neměli mít nábytek a spotřebiče.

Umístění klimatizace v malé místnosti

V malé místnosti je nalezení místa, kde je lepší zavěsit klimatizaci.

Jednou z možností je umístit zařízení naproti dveřím. V tomto případě zůstane v místnosti pouze 30–40% zpracovaného vzduchu, zbývajících 60–70% začne chodit do chodby nebo sousední místnosti. Můžete se tedy nejen vyhnout nadměrné podchlazení, ale také normalizovat klima v jiné části bytu.

Pokud je vnitřní blok umístěn do ložnice, vzduchové toky z vačkového hřídele by neměly spadnout do hlavy postele. 8 hodin spánku pod klimatizací. vážný test na zdraví. Kompromisní rozhodnutím by bylo vložit blok do hlavy hlavy tak, aby vítr padl do nohou spícího, obvykle jsou chráněny přikrývkou. Zároveň by měl volný přístup zůstat na vnitřní jednotce, aby mistr nemusel během servisní práce vstoupit na postel.

Potřebuji klimatizaci v ložnici?

Každý ví, že ve snu prochází třetí část lidského života. Zdravý plný spánek je předpokladem pro obnovení těla po denní práci. Autoritativní vědci a lékaři se domnívají, že takový sen je možný pouze třem podmínkám:

Jedním z argumentů proti klimatizaci v ložnici je možnost podchlazení a chladu. Odborníci se však domnívají, že otázka musí být vznesena, nikoli „instalace nebo ne“, ale „kde a jak nainstalovat“.

Další pravidla pro výběr místa pro instalaci

Neinstalujte rozdělený systém tak, aby na lidi vyhodil

Stmívaný vzduch 7-15 stupňů pod pohodlnou teplotou. Přímý zásah chladného toku zaručuje zhoršení zdravotního stavu.

Nezasahujte do volného oběhu

Nelze zavěsit zařízení nad skříněmi, police atd. Položky vytvářející rušení pro výměnu vzduchu.

V ložnici namontujte klimatizaci na hlavu postele

Nastavte žaluzie tak, aby proud procházel směrem k nohám. Studený vzduch nebude foukat na hlavu, ale pokračujte dál.

Nevytvářejte dlouhé skladby

Čím menší je vzdálenost mezi vnějšími a vnitřními bloky, tím efektivnější systém funguje. A je to levnější v instalaci.

See also  Co znamená číslo jehly pro šicí stroj

Požadovaná vzdálenost mezi bloky klimatizace: Základní pravidla a regulační požadavky

V procesu instalace klimatizace je důležité vzít v úvahu mnoho aspektů, včetně doporučení výrobce. Souhlasím s tím, že dobře zavedená jednotka funguje efektivněji a její životnost je mnohem delší.

Mezi technické podmínky patří výběr délky freonské trasy rozděleného systému-měděné potrubí spojující vnitřní a externí moduly. Existují hranice, jejichž porušení vede k prudkému poklesu produktivity a poruch klíčových uzlů.

V tomto článku zvažujeme, jaká by měla být požadovaná vzdálenost mezi bloky klimatizace, a zjistit, zda je možné zvětšit délku připojovací linky bez ztráty funkčních vlastností.

Jaké výšky jsou klimatizace ze stropu

Instalace banneru na nehty.Avi

http: // Saw-wood.com/články/na-kakoj-VYSOTE-EveHajut-Kondicioner-Potolka/V jakých výškách je klimatizace ze stropu 2014-12-17T18: 12: 4503: 00AdMinarticle, instalace, instalace klimatizace. lustr?Instalace banneru na nehty.Aviish místa pro instalaci míst klimatizace pro instalaci klimatizace klimatizace, nebo spíše výběr místa pro instalaci klimatizace je proces, který vyžaduje vyvážené a správné řešení, a to vše proto, že klimatizace na zeď nebude schopna brát a přeskupit Budova budov budov předplatitelů

Výška venkovní jednotky rozděleného systému

Mezi technické charakteristiky každého rozděleného systému naznačují maximální výšku zvedání chladiva a délku stopy pro čerpání Freonu, což umožňuje výkon kompresoru.

Pro různé modely klimatizací jsou tyto ukazatele velmi odlišné. Výška chladiva zvednutí kompresoru může být od 5 do 20 nebo více metrů, ale nestojí za to se zaměřit na maximální hodnoty, protože práce kompresoru v maximálním režimech vede k významnému snížení účinnosti a snížení životnosti životnosti jednotka.

Délka čerpací trasy Freon nemůže být menší než 3 metry, ani v případech, kdy je vzdálenost mezi bloky rozděleného systému menší než tato hodnota. Poté je přebytečná měděná trubice složena do kruhu a je umístěna v blízkosti bloků rozdělených systémů.

Tovární tankování klimatizace je navrženo pro délku trasy 5-7 metrů, jeho maximální délka obvykle začíná od 15 metrů a končí na značce 25-30 metrů. Každý měřič extra navíc vyžaduje doplňování doplňování paliva asi 15 gramů Freonu, ale mezní hodnoty délky obvodu lze říci stejně jako výška vzestupu.

vzdálenost, stropu, rozdělení, systémů

Výškový rozdíl mezi bloky klimatizace v uvedených významech by se proto měl zaměřit na „střední zemi“, pokud chcete používat rozdělený systém pro nejdelší možnou dobu.

Klimatizace zabudované do stropu

Jedním z nejpopulárnějších druhů klimatizačních jednotek zabudovaných do stropu je kazeta.

Toto je typ rozdělení systému. Vnitřní blok je však umístěn nad zavěšený strop. Jeho tloušťka je malá (asi 35 cm) a někteří výrobci speciálně „řídí“ rozměry bloku na velikost armáda z Armstrong používaných pro zavěšené stropy. Tok vzduchu se šíří na čtyřech stranách čtverce a fouká dolů shora dolů. Tyto modely jsou častěji instalovány v kancelářích a obchodech, kde jsou namontovány zavěšené stropy. Klimatizace je zabudována do stropu ve středu místnosti.

Kanálové klimatizace na stropě nejsou vůbec viditelné. Toto je drahá a pohodlnější způsob vytváření mikroklimatu v několika místnostech najednou. Ideální možnost pro kombinaci klimatizace a Stretch Strop. Potrubí se táhnou za strečovým stropem a otvory pro difuzory jsou vyrobeny v samotném stropu. Jedinou významnou nevýhodou kanálové klimatizace je neschopnost přizpůsobit teplotu v každé místnosti samostatně.

See also  Jak rozebírat vysavač bosch runn n

Před instalací samotného stropu natažení je nutné navrhnout a namontovat systém klimatizace.

Pravidla pro instalaci interního bloku systému rozdělení stěny

 • Druhý důležitý bod. Ujistěte se, že instalační pracovníci pozastavili vnitřní blok klimatizace a jeho vodorovnou polohu zůstaly na úrovni. Vlhkost z mřížky chladiče uvnitř bloku proudí do drenážní lázně a odtud se dostane do drenážní trubice gravitací. Pokud je vnější jednotka zkreslena na opačné straně, pak se v této části drenážní lázně hromadí část vlhkosti, což povede k jeho stagnaci (vzhled plísní, nepříjemného zápachu a většího znečištění) a vy budete je třeba navíc dezinfikovat vnitřní blok, což povede ke zvýšení nákladů na práci.
 • Třetí důležitý bod. Ujistěte se, že vnitřní blok systému rozdělení stěny nevadí daleko od vnější stěny (ne více než 1.5. metry). To je důležité pozorovat v jaké spojení. nejčastěji vlhkost z vnitřní jednotky je vylučována na drenážní trubici ven (na ulici) bez dalšího čerpadla podle gravitace. Pokud je vzdálenost od drenážní lázně na konec trubice více než 1.5 metrů, mohou existovat problémy s tekoucí vlhkostí ven, stejně jako v samotné trubici se často vyskytují. Důsledky tohoto najdete rychle. vlhkost kape z drenážní lázně vnitřního bloku přímo ve vaší místnosti. Pokud je odtoková trubice zobrazena do kanalizačního potrubí.
 • Pro milovníky skryté komunikační zapojení. Na žádost spotřebitelů často instalační pracovníci nainstalují všechny rozdělené systémy do speciálních kabelů uvnitř stěn, které jsou po instalaci klimatizace pokryty vnějším povlakem stěny. V tomto případě jsou instalátoři povinni vám poskytnout schéma skrytého zapojení, na kterém budou připevněny všechny velikosti pro orientaci týkající se nálezu komunikace uvnitř zdi bez otevření vnější dekorace. A přesto. v těchto případech důrazně doporučujeme instalaci speciálního čerpadla na drenážní trubici, které bude násilně vyhnat odvodňovací vlhkost. S takovým čerpadlem budete mít mnohem méně často situace stagnace vlhkosti uvnitř trubice. Samozřejmě, pokud drenážní drenáž proudí gravitací, ujistěte se, že drenážní trubice je vždy položena směrem k výstupu, nikde neexistují žádné rozdíly a ohyby.
 • Umístění vnitřní jednotky klimatizace vzhledem k nábytku a jiným vnitřním předmětům. Ujistěte se, že chlazený (nebo vyhřívaný) vzduch vstupuje do klimatizace do prostoru místnosti volně. To znamená, že se nedoporučuje zavěsit vnitřní bloky nad vysokými skříněmi (které často mají také ozdobné strany). Faktem je, že mikroklimatický senzor na vnitřním bloku se zaměřuje na skutečnou teplotu vzduchu kolem vnitřního bloku. Pokud se z něj vynoří vzduch, bude se setkat s překážkami a hromadí se hlavně v této zóně, a vytvoří teplotní režim nastavený spotřebitelem, klimatizace „spočítá“, že dokončil a odpojil svou práci. Zároveň bude teplotní mikroklima v místnosti velmi daleko od toho, co potřebujete.

Chcete.li komunikovat s dispečerem nebo konzultanty o službě klimatizace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS